Milyen telefont vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. August 09., téma
Fórum » Mobiltelefon, kütyü
Mivel elég sokan írnak telefon vétellel kapcsolatosan a "milyen telefonod van?" és a "mindent az androidról" nevű témákba, ezért létrehoztam ezt a fórumtémát, hogy aki akar itt kérdezzen arról, hogy milyen telefont vegyen.

Lehet az vezetékes vagy mobil is :D
Hozzászólások: 4 614
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Quadgame94 avatar
Nekem is volt már "almám" és használtam is eléggé sokat. Jó telefon formatervileg az i5/5s ami igazán bejött. Sajnáltam hogy nem vitték tovább a 6 szériára. De hogy miért nem kéne? A cég üzlet/marketing politikája miatt. Amikor a lekerekített széleket is feature-nek állítják be, és persze a hype a övezi őket. Én inkább kimaradok belőle. Na meg persze reálisan nézve bőven nem ér annyit egy i6/s vagy bármelyik iPhone amennyiért vesztegetik. Huawei P8 lehet háromszor kijön, és minden téren ott van. De sorolhatnám.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Persze hogy használtam már.. de nekem akkor se kéne.. nagyon nem fogtak meg..
0
0
0
0
FekaRap avatar
ronaldinho13: +1 sose volt droidos telóm 😀
iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S
iPod Touch 3G (2db) iPod Touch 4G 😉
0
0
0
0
Sneaky avatar
BenjaminHun: ezt ugye nem gondoltad komolyan ? 😊 használtál már iphonet ? 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Nekem se kéne alma! 😃 semmit nem lehet vele kezdeni..
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Én a banánt jobban preferálom
0
0
0
0
Sneaky avatar
Akinek van pénze csakis ALMÁT vegyen 😀
0
0
0
0
no avatar
Ahogy láttam a vas csak minimálisan jobb a honor 7-ben, viszont erősebb az aksija és talán picit jobb a kijelzője, a P8-nak jobb a kamerája és jár mellé az okosóra, ami ha nem tetszik el lehet adni nem rossz áron. Nem tudom melyiket kellene választani 😀 nehéz döntés , de azért köszönöm a jó tanácsot.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Rhiko Szerintem HuaweiP8 kamera miatt. teszt: [LINK]
Honornak papíron jobb de szerintem gyenge képet csinál itt is van teszt.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ti melyik telefont választanátok HuaweiP8(+ huawei talk band2) vagy Honor 7?
-Az áruk megegyezik.
-Telekomtól vásárolnám.
- Hosszútávra tervezek.
- Főként olvasásra, böngészésre, és fényképezésre használnám, játékra nem.
0
0
0
0
Buraproking avatar
Üdv szerintetek érdemes megvenni a sony xperia z 3-at? ha nem akkor milyen telefont lenne érdemes megvenni helyette?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
andris18
A kettő közül csak a 735-t ismerem mert haveromnak olyan van. Nem rossz teló, de igazából egyik sem ér annyit amennyiért látom. Mellesleg androidot nehéz Windowsal összehasonlítani, vagyis pont hogy egyszerű, ha már használtál mindkettőt, de ha még nem akkor nem tudhatot mi fekszik neked. Viszont a lényeg, hogy nem érnek 45 ezret ill. 52 ezret.
. Az Acert nem ismerem. Nem is mondok róla se jót se rosszat, viszont érdemesebb ismertebb típust választani amiről több vélemény is akad.

Pár teló amit ajánlok neked ebben az árszegmensben
Galaxy S3 III Neo 2GB rammal van szerelve. Azért az sokat számít androidnál. És 48ezer. Valamint a CPU órajelei is magasabban járnak. [LINK]

Szerintem ott lehet meg a Xiaomi Redmi 2 Pro is, szintén jó telefon.
0
0
0
0
Slammer avatar
Andris18: Samsung Galaxy S Advance-t vegyél, legjobb telefon 😃 Én egy hónap után falhoz vágtam mert napi 20x lefagyott amikor még 1000 zenén kívül semmi nem volt rajta (persze azok is foglaltak mindössze 4 GB-t a 16 GB-s SD-n úgyhogy az nem ok rá hogy fagyjon rajta minden) és naponta 3x újraindult magától 😆 De én inkább az ACER-t ajánlom a 2 közül.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok szerintetek melyik a jobb kombinációjú, proceszzor és ram (és a gpu):
lumia 735
vagy
Acer Liquid E700

[url]http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/fn:termekek-osszehasonlitasa:nokia-lumia-735-p244086713,acer-liquid-e700-triple-p245635347/[/url]


A hely bővíthető, a hátlapi kamerán nem sok különbséget látok, az akku mindegy úgyis napi töltésen lesz. A méret is kb ugyanakkora.
Amit nem tudok:
1. A processzor és ram kombináció melyiknek a jobb?
2.Melyik kijelző a jobb az amoled vagy az ips?
3.Melyik gpu a jobb?
4.Illetve kevesebb ram van a lumiában de lehet hogy windows phone kevesebbet visz mint az android rendszer?
0
0
0
0
ThEWalKINGGamer avatar
BenjaminHun:Baszrá semmit 😃
0
0
0
0
Wipera82 avatar
nem értek hozzá. hol lehet megnézni?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
WeyronHUNHa kel segítség fontos megnevezni a telefon tipusát!
thewalkinggamerNeked meg felkellene vázolni hogy mit segítsünk benne!
0
0
0
0
Wipera82 avatar
sziasztok! berepett a telefon kijelzője, mennyibe kerül egy ilyen javítás?
0
0
0
0
ThEWalKINGGamer avatar
Nekem valaki segiteni?PRestigio muze c3?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
buktának igazavan mire szeretnéd használni? Mert csak így tudunk segíteni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
david151518 A vásárlási tanácsoknál legyen az konzol,PC,tablet vagy telefon ,fontos oda írni hogy mire kell,tehát mire fogod használni, mert úgy tudunk segíteni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok tablettel kapcsolatban is tudnátok segiteni?
Tablet vásárlás elött állok és a segitségeteket kérném akik jobban konyitanak hozzá nálam
Két tipust néztem ki :
https://www.mall.hu/tablet/samsung-galaxy-tab4-70-sm-t230?v=664914
vagy
https://www.mall.hu/tablet/samsung-t560-galaxy-tab-e-96-wifi-tablet-pc-bronz-8-gb?v=810979
Melyik lenne a jobb döntés?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 😀 Lenovo a7000 dual slim van valakinek vagy volt?? Tudna nekem írni pozitív negatív dolgokat róla?? Előre is nagyon szépen köszönöm! :3
0
0
0
0
bukta2 avatar
2gb alatt nem érdemes telót venni ha játékra akarja az ember és ez is már lassan kevéske lesz 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Elvileg 2 giga ramom van az S5-ben de "csak" 1,66-ot lát ebből kb 1gigát alapból meg eszik.. szal marad 500 mega kb mondjuk ez bőven elég még semmi nem akasztotta meg. Volt hogy 500 óra üzemidővolt benne és még nem volt lassulás. Lassan kijön rá az Android 6.0 akkor kíváncsi leszek ez hogy alakul. mondjuk én teljesen meg vagyok vele elégedve! Lecserélni meg majd 2-3 év múlva szeretném.
0
0
0
0
gibdj avatar
Andris18

Nekem is sokan mondták, hogy ha Androidos telefonról van szó, akkor 1GB felett érdemes gondolkodni. Ahogy jönnek a frissítések, mindig többet kér (ezért veszek én is 3GB memóriával szereltet, hogy később ne legyen probléma). Ha meg nekem is hülyeséget mondanak, akkor én is azt mondom Neked, de sok ember véleménye alapján írtam.
0
0
0
0
no avatar
Ez nem telefon vétel-hez tartozik,hanem épp ellenkezőleg,eladásra,csak azt szeretném kérdezni,hogy
Huawei Ascend Y530 telefonomat -tavaly nyár óta van meg- mennyi pénzért tudnám eladni???
Nincs hozzá semmi egyéb.. (pl micro SD kártya,védőfólia,)
Annyi,hogy egy kicsit karcos
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Nem tudjátok, Sony Xperia Z Ultrát lehet még valahol venni?
és ha nem akkor egy maximum 75ezer ft-os árkategóriában milyen telefont éri meg venni?
0
0
0
0
Andris18 avatar
BenjaminHun: utánanézek a termékleírásoknak 😃 köszönöm a segítséged és a véleményed 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Andris18: attól függ neked mi kell egy telefonban. én pl biztos nem vennék olyat amiben csak 1giga ram van. meg azért legyen neki erős akkuja tehát én ezt ajánlanám.
[LINK]

Prestigio MultiPhone 7500 [LINK] Van teszt is. [LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
Szerintetek melyik a legjobb a következők közül:

-Lenovo S850 [LINK]
-ConCorde SmartPhone 5005 [LINK]
-DOOGEE Hitman DG850 [LINK]
-LG G3 Beat (G3 mini, G3 S) D722 [LINK]
-Elephone P3000 [LINK]
-Nokia Lumia 735 [LINK]

...és egy okot is írjatok hozzá hogy miért az. Köszönöm 😀
0
0
0
0
DonTuros avatar
Dono: A melegség nem számít, ha nem megy a teljesítmény illetve az akku kárára. 😀 Nálam, ha melegszik a Sony Xperia SP, akkor folyamatosan rezeg, minden lefagy, s százalékokat merül másodpercek alatt... :/
0
0
0
0
ThEWalKINGGamer avatar
PRestigio muze c3 vélemény valaki?
0
0
0
0
no avatar
A Samsungoknál az alsókategóriás készülékeknél van egy kis baj, mert a TouchWiz felület nem szereti a kevés memóriát és teljesen használhatatlan sokszor. Bár ez nem csak a Samsung sajátossága. Az általánosítások helyett meg célszerűbb konkrét készülékeket nézni.

csenke, ErzsikeTunika: ha az LG G3 belefér, akkor azzal mindenképpen jól jártok. Megkapja az Android 6.0-t is. Remek telefon, senkit nem hallottam még, hogy komolyabb problémája lett volna vele. Maximum egy picit melegszik (nem vészes), de ezzel mindegyik csúcstelefon így van manapság.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Nekem eddig 3 Samum volt G Mini ,G S Advance, Most meg SGS5 és egyikekkel sem volt baj!! De voltmár Red Bull Mobilom is az is teljesen jó! 😃
0
0
0
0
Zemsta avatar
Annyira rosszak a samsungok? Hát végül is más márka is lehet, ha jo sokáig bírja töltés nélkül és olcsó. van valami ilyesmi? Ha nincs Androidos, kénytelen leszek megvenni a Lumiát, pedig az eltüntethetetlen csempekollekció eléggé lehangoló.
0
0
0
0
Puffin avatar
Samsung az tabu... 😆 S3 után inkább soha többet! Ezentúl maradok a Sony-nál, eddig sokkal jobb vagy legközelebb valamelyik Nexus telót megnézném.
0
0
0
0
Zemsta avatar
Azon gondolkoztam még, hogy van-e a Samsungnak olyan olcsó kategóriás androidos készüléke, aminek hosszű az üzemideje / készenléti ideje, mert ahogy látom 1-2 napnál a nagyja nem bírja tovább. ami elég kevés.

Tudtok ilyenről?
0
0
0
0
DonTuros avatar
Én is szeretnék új telefont venni.
Jelenleg egy Sony Xperia SP-t használok, ami már lassan két éve megvan. Az utóbbi 1-2 hónapban rengetegszer lefagy, a kamera mindig valami megmagyarázhatatlan hibával használhatatlan, illetve körülbelül 10 percenként rezeg egyet, még akkor is, ha némítva van úgy, hogy a rezgés is ki van kapcsolva. Ekkor általában vagy a system, vagy a kezdőképernyő fagy le. 2 GB helyem van rajt, de egyik alkalmazást sem engedi frissíteni egy hiba miatt...
Még egy jó hónapig szerintem bírni fogom vele, de utána már lehet, hogy rosszabb lesz...
A váltást körülbelül október-november környékén tervezem.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik telefont érdemes megvásárolni?
Jelenleg 75-100 ezer környékén gondolkodom.
De akár decemberre 150 ezerig is kimehet.

Előre is köszönöm a segítséget. 😀 Akár privátban is írhattok.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Szeretnék venni uj telefont.90 ezer forint kornyékén.LG G3-at néztem.Valaki tud ajánlani valami jobbat ár/érték arányban?
0
0
0
0
no avatar
Ha csak ez a kettő jöhet szóba akkor nehéz kérdés. Az előlapi kamerája és a kijelzője jobb a Lumiának, de más téren (pl.: videó, hardver) kicsit a Lenovo a jobb.
0
0
0
0
ThEWalKINGGamer avatar
Na szoval kel egy uj telefon sony xperia tipo hellyett 😆
2 johet szoba
Lenovo A536
ÉS Microsoft Lumia 535
Az elulso kamerat sokszor használnám!!!
Elore koszi annak aki segit 😃
0
0
0
0
no avatar
Nincs mit, máskor is nyugodtan kérdezz. Egyébként háttérképet úgy tudsz beállítani, hogy a csempék hátterén az jelenik meg. Tehát így:
https://www.winbeta.org/sites/default/files/news/lumiaartbg.jpg
0
0
0
0
Zemsta avatar
Köszönöm a tippeket és a ráfordított időt, Dono!

Megnézem őket, valamelyik biztos jó lesz.

Edit: A Lumia nagyon tetszik, leszámítva a kockákat. Ki lehet valahogy kapcsolni ezeket és betenni egy sima háttérképet, mint minden normális telefonon? Tudja-e valaki?
0
0
0
0
no avatar
Zemsta: Elsősorban üdv itt!

Másodszor: nem olyan egyszerű a kérdésed, általában tényleg nem ilyen célra keresnek itt mobilt. De! Utánanéztem valamelyest, sajnos pontos készenléti időt nem tudok, de azért az akkumulátor méretét leírtam, hogy nagyjából el tud képzelni. Minden felsorolt telefon 20.000Ft alatt van vagy éppen annyi. A következőket találtam:
- LG L30 (a legkisebb, 3,2 colos képernyőátló, 1540mAh-s akksi)
- LG L4 II E440 (3.8 colos képátló, 1700mAh-s akksi)
- Microsoft Lumia 435 Dual (nagyobb, 4 colos képernyő, 1560mAh-s akkumulátor, azért írtam fel, hogyha esetleg Windows Phone-t akarnál)

Keresés közben kicsit én is meglepődtem, hogy már szinte alig van okostelefon 4.0 colos képernyőátló alatt.
0
0
0
0
Zemsta avatar
Sziasztok!

A régi munkahelyi mobilom elromlott, és tippeket szeretnék kérni, hogy milyen készüléket is vegyek helyette.

Ami fontos:
- érintőképernyő
- kis méret (Xperia X8 volt előtte, az ideális méretű volt)
- hosszú üzemidő (készenléti)

Ami NEM fontos, lényegtelen, ill. NEM kell:
- processor
- memória
- kamera
- internet
- extrák (minden extraság)

Amire használni fogom:
- hívás indítás
- hívás fogadás
- néha SMS
- készenlét (jo lenne, ha kibírna min. 4-5 napot készenlétben)

semmi másra. Tudom, ez ritkaság, de tényleg nem kell semmi extra az érintőképernyőn felül. Nem fogom hasznáni másra, csak erre a 3 dologra.

Használt / új, az szinte mindegy. Árban max 20 ezer -ig.

Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
Andris18 avatar
Utánanézek, köszönöm 😀
Jöhet még más is ha valaki szeretne.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Én a helyedben még rádobnék +5-6 ezret és rendelnék egy Meizu M2 Note-ot!

Annyiért egyértelműen a legjobb elérhető telefon.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció