Milyen telefont vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. August 09., téma
Fórum » Mobiltelefon, kütyü
Mivel elég sokan írnak telefon vétellel kapcsolatosan a "milyen telefonod van?" és a "mindent az androidról" nevű témákba, ezért létrehoztam ezt a fórumtémát, hogy aki akar itt kérdezzen arról, hogy milyen telefont vegyen.

Lehet az vezetékes vagy mobil is :D
Hozzászólások: 4 614
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Andris18 avatar
Sziasztok, a kérdés adott: milyen telefont vegyek a közeljövőben? Kicsit szűkítem a kört:
-kb 50000ft-ig
-kb 5 inches képernyő

igazából már kinéztem egy telefont:
Nokia lumia 735-öt és nagyon jónak találom összeségében:
-jó a képernyő felbontás
-bővíthető memória
-jó processzor
-elég nagy a képernyő mérete de azért nem egy phonelet
-az is tetszik hogy nem az androidos rendszer fut alatta. (olyan rémhírekeet halottam hogy 1 év után az experiák gyárilag rosszak lesznek, és most xperia-m van)

Szóval azt kérdezném hogy van e tapasztalat ezen a telefon terén, vélemény, ellenvélemény, illetve ha szerintetek van jobb akkor azt írjátok. 😀
Előre is köszönöm a segítséget
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Én is telefonvásárlás előtt állok és segítséget kérnék. Keresem azt a telefont, amelyik a legjobb zenehallgatáshoz, szóval elég jó a hangszórója. A Media Markt oldalán láttam a HTC Desire 620g-t. Mi a véleményetek róla? Tudnátok ajánlani mást a 60-70ezres árkategóriában?
0
0
0
0
no avatar
Eifia és BenjaminHun köszönöm a válaszokat 😀 Ezek tetszettek mind a két vélemény 😀
Erőteljes használat mellett szerintem bármi fel képes melegedni mert ha pörög a proci ott hő lesz 😃 Ezek alapján szerintem az LG lesz a befutó de majd meglátom 😃 😉
Egyébként október elején-közepén tervezem a vásárlást. Még kigondolom addig😀
Jöhetnek érvek,esetleg ajánlások 😀
0
0
0
0
Elfia avatar
Szia G3-am van és elmondhatom, h az egyik legjobb felső kategóriás telefon. Fantasztikus kijelző, jó kamera, szerintem szebb képeket csinál mint a sony 20megapixel-es kamerája, pöpec hardver, DE van egy rossz tulajdonsága, hajlamos a melegedésre. Példa: amikor egyszerre két ablakban netezek (osztott képernyőn) + kicsiben megy egy videó v. zenét hallgatok és még töltöm is na akkor fel tud "forrni". ÉS mindezt úgy mondom h használtam s5-t és z3-t is.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
David0801: S5 ről lejebb irtam egy kis vélemégyt! Én nekem nagyon be jött! Marhajól szuperál nálam eddig hibát nem véltem fel fedezni!
0
0
0
0
no avatar
Pamkutya Köszönöm a választ 😀 Esetleg meg tudnád indokolni,hogy pl miben jobb a G3-tól? 😀 Mert kicsit hajlok az LG felé 😀
0
0
0
0
btamas27 avatar
Hello!
Szeretnek venni egy telefont. Nezegettem mindenhol de nem tudok donteni. Az a lenyeg hogy dual sim-es legyen. Eddig ami tetszik az a HTC Desire 626g+ es a Samsung Galaxy E5. Kb 80 ezret koltenek.
Elore is koszi.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 😀
Telefon vételt tervezek,de nem tudok dönteni.Eddig az LG G3 ,Samsung Galaxy S5 ,esetleg OnePlus One,Huawei P8 tetszik 😀
Mit ajánlotok hasonló kategóriában,esetleg ezek közül? 😀
Paraméterek minimum:
4,5"+ kijelző(lehetőleg Full HD vagy annál jobb 😀 )
4 vagy több magos proci (minél gyorsabb legyen )
android rendszer 5.0 lehetőleg
Hátsó kamera előny ha 4K kép/VIDEÓ felvételre képes 😀
4G-t kezelje.
Nagyjából ennyi igényem lenne,ja és hogy 100-000 Ft alatt vagy a körül legyen maximum 😀
Köszöntem 😀
0
0
0
0
GaboC avatar
Telefonvásárlás előtt állok és ebbe kérnék egy kis segítséget. 5 éve egy Samsung C3300k-t használok és most szeretnék váltani. Nekem a telefon csak telefonálni kellett eddig, de most hosszabb időre elmegyek és kellene egy olyan amivel tudnák netezni is és tartani a kapcsolatot az ismerősökkel. A keret 30 ezer körül lenne és csak annyi lenne a lényeg, hogy normálisan lehessen böngészni rajta. Nem vagyok otthon a telefonok terén, ennyiért van egyáltalán ajánlott?
0
0
0
0
no avatar
Aha, értem csak így nem akarok rossz telefont venni tudod és az a érzés mikor döntenem kell és nem tudok melyiket vegyem meg és ezért tőletek kérek segítséget 😀
0
0
0
0
no avatar
Az Ascend P7 egész jól sikerült, a G4C-vel annyi probléma lehet, hogy nem igazán lett jó hardveresen.
0
0
0
0
no avatar
huawei ascend p7 valakinek van tapasztalata a telefonnál??És még a LG G4C-ről? 😀
0
0
0
0
no avatar
Semmi gond nincs az 5.1-el, amennyi telefont fogtam 5.0-ával, azzal se volt gond. Ha teheted frissíts. Javít egy csomó hibát, többek között a véletlenszerű Wi-Fi ledobálást is, illetve lett rendszerszintű támogatása a több SIM-es rendszereknek és a HD Voice minőségnek is. Amúgy ez szerintem jobban illett volna az Androidos témába (https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_…ad_id=1015), igaz, az nem pörög annyira 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Majd mindjárt megmondom... Most húzza le! 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Elvileg már értelmes a kernel.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Valakinek van már tapasztalat 5.1-es Android rendszerrel? Ma jött az értesités, hoyg frissithetem a telomat, viszont nem tudnom, hogy megéri e 😃
0
0
0
0
no avatar
Kínai csodák... elromlik vagy betörik a kijelző akkor hova viszed? A kukába...
0
0
0
0
rtitusz avatar
mbalazs, akkor még nem hallottál a OnePlus One-ról, vagy a most kijött Two-ról, mert azokat ár-érték arányban semmi se veri.
0
0
0
0
mbalazs81 avatar
Az egyik legjobb ár-érték arányú telefon a Samsung S4, nekem ez a harmadik, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
0
0
0
0
bukta2 avatar
carl18 Nekem Z1 compact-om van már jó ideje van rossz és jó tapasztalatom is... párszor tény hogy lefagyott de ezt leszámítva ilyen jó telefonom még nem volt! nagyon szeretem gyors,erős és szép képet is csinál, tehát több a jó mint a rosz tulajdonsága, mivel nem vagyok az a fényképező (selfie)-s tipus jó ha fél évente 2x használtam a kameráját de valószínű jó nagy hülyeség hogy attól bemelegszik... :'D
0
0
0
0
Athis18 avatar
Picit valoban melegszik, de az 5.2-es kijelzöt mégiscsak kihasználja fagyás nélkul 😃 Bár nekem Z1-el nicns tapasztalatom, csak Z3-al 😉
0
0
0
0
no avatar
Na olyanokat olvastam hogy a Xperia Z1-Z2 sok kamerázás után lefagy meg túl melegszik ,, Mennyire komolyak ezek a vádak rájuk? Egy haverom azt mondja hogy nagyon rossz a sony folyton lefagy meg ilyenek? A közeljövőben amit el adom a telefonom egy Z1-re akarok cserélni, ott nem kell tartanom fagyástól meg stb? 😀
0
0
0
0
marko99 avatar
Köszönöm szépen! 😃
0
0
0
0
Coach avatar
Valakinek van valami tapasztalata / véleménye az ASUS Zenfone 2 ZE551ML-ről?
0
0
0
0
petya365 avatar
Mit gondoltok megéri egy Huawei Ascend G620S-t venni Phillips bluetooth hangszóróval 45-ért?
0
0
0
0
Athis18 avatar
Hardver szemszögböl biztos erösebb, mint az Iphone. Az üzemideje is elég jó... Nálam simán bir 2.5-3 napot állando zenehallgatás, mobilnet/ itthon wifi stb 😃 Szoval jó készülék, de az árát nem éri meg, mert annyira apró eltérés van a Z3 és a Z2 között, hogy az ~ + 30-50ezer Ft nem biztos hogy megéri 😃

De itt egy teszt róla 😉
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
Nem törni veszi az ember a telefont ne törésteszt alapján ítéljetek meg telefonokat...
Z3 biztos bika erős telefon nézni kell google ba teszteket az kimutat mindent :-)
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Haveromnak Z3 van egyszer ejtette le be repedt a kijelző.. Nálam a Samu S5 pofára esett kétszer és semmi baja nem lett! össze hasonlítás..
[url]http://www.phonearena.com/phones/compare/Sony-Xperia-Z3,Samsung-Galaxy-S5,Samsung-Galaxy-S6-edge/phones/8764,8202,9193[/url]
0
0
0
0
marko99 avatar
Amúgy megéri az árát a Z3? Hallottam, hogy jobb mint a Samu S6 meg Iphone 6. Meg ilyen 5 ok, amiért jobb a Z3, mint az Iphone videókat láttam a YouTuben, de személyesen mi a véleményetek?
0
0
0
0
Athis18 avatar
Ha nincs huségidö a jelenlegi számodon, akkor meglévö csomagra is tudsz készüléket venni. Én is nemrég vettem Z3-at (bár nekem uj elöfizu kellett hozzá, mert a meglévön még huségidö van 😃 )
0
0
0
0
marko99 avatar
Köszi! Olyankor mi van, ha már nekem van egy kártyám és csak át akarom rakni abba. Azzal a kártyával tudok asszem 20 ingyen sms-t küldeni, 4 emberrel ingyen beszélni+ 500 mega net havonta. Akkor hogy érdemes venni? Milyen csomagban? Bocsi balga vagyok ehhez
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
marko99:ki fizetsz 70 000-et majd 2 évig fizeted a 20 000Ft-ot a Díjcsomagra!
viszont a 20 000Ft-be van korlátlan SMS és beszélgetés belföldön és havi 3 giga adatforgalmad! 2 év hűséggel amit nem mondhatsz le! Szal ha bele halsz is fizetni kell a 20 000Ft-ot 2 évig!! 😃
Ja és jár hozzá egy 13 000Ft-os Sony fejhallgató!
0
0
0
0
marko99 avatar
Sziasztok! Kinéztem a Sony Xperia Z3-at és lenne egy kérdésem a vásárlással.

Itt a link:
https://www.telekom.hu/shop/termek/Sony+Xperia+Z3+++fejhallgato--SONY+Z3+MDRXB450APB++BLK?contractType=newPostpaid&commitmentPeriod=24&preselectedTariffplanId=prod3240039&paymentType=full

Szóval. A legelső csomag 69 800 Ft és még utána van írva, hogy 20k/hó és 2 év hűségnyilatkozat. A kérdésem az az, hogy most kifizetek 70-et és még havonta 20k? Vagy csak 70 és két év hűségnyilatkozat? Úgy értem nem kell többet, mint 70 et fizetni.
0
0
0
0
no avatar
bukta2: a Honor 6-ban Mali-T628 MP4 GPU van, de az a telefon egyébként fentebb játszik egy ligával.
0
0
0
0
no avatar
Tudom hogy van S4-be snap 800-as de az már 60E felett indul 😃
Én úgy 40-50E közzé gondoltam a vásárlást! 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Honor 6 elég jó választás manapság, nem tudtam rájönni hogy milyen GPU van benne de 8 magos processzor és 3gb memória az nem rosz szerintem nem kapott rossz gpu-t sem akkor.
0
0
0
0
no avatar
Van S4-be 800 as Snapdragon is 😀
0
0
0
0
no avatar
Köszi a választ! 😀 Nekem mind kettő tetszik, de a z1-en választom inkább! 😀
Snapdragoon 800 miatt is meg a Sony jobban bejön 😀 Szeretném rárakni majd módosítani hogy tudjak rajta 4k-ban rögziteni 😀 Igazat megvallva Z2 az ami nagyon bejön de túl nagy a árkülönbség a z1 és a z2 között , és nem tud annyival többet a z2 hogy érdemes legyen belefektetnem. Főleg hogy a Z1 hardveresen tudja a 4k-t. Ha felrakom a z1-re a Z2 kamera szoftverét, amit a rajongok csináltak.
Akkor már szinte egy Z2 lesz a Z1 😃 Csak a Z2-ben Snapi 801 van és 3 giga ram 😃

Akkor szerintem Z1 lesz 😀 Mikor megjelent már akkor nagyon megtetszett. Már akkor elterveztem hogy majd egyszer ha lemegy az ára veszek egyet. Víz és porálló ami azért nem elhanyagolható 😀

Igen tudom néztem hogy a Samsung s4-nek van 8 magos Exynos verziója 😀
De azok a S4-ek amik bele esnek az én árkategóriámba sajnos Snapi 600-al szereltek.
Néztem gameplay videókat a Samsung S4-ről Snap 600-al és nem a legjobban fút.

Az egyetlen bajom a Z1-el hogy nem eltávolítható az akkumulátor.

A samsung S4 meg azért nem kell mert kevés neki a Snap 600. Azért a z1 jobban is nézz ki 😃
S2 se rossz telefon de néha már google chrome alatt annyira belassul hogy az valami iszonyat.
0
0
0
0
no avatar
where all bitches: Pedig állítólag nincs nagy különbség a kettő ára között. Egyébként általában egy nem túl öreg telefon azért fagy le - már bocsánat - mert hülye a felhasználó. Nem hiszem, hogy annyira elrontották volna. Esetleg még (nem néztem végig az összes helyet, de kb. egy árkategóriában vannak): Acer Liquid E700, Sony M4 Aqua, ZTE V5 Red Bull. De a G4C sem rossz telefon, ne higgy el minden hozzászólást. Ha teheted, akkor pedig inkább próbálj ki egy párat, mielőtt egyet megvennél. Így nem fogsz csalódni és esetleg később még másnak is tudsz segíteni. 😀

carl18: Én a Z1-re szavaznék, de inkább kiemelem neked, hogy melyik miben a jobb. Ha általánosíthatnék egy kicsit, akkor azt mondanám, hogy a Z1 egy-egy hardveres területen jobb, az S4-hez pedig több szolgáltatás, használatot segítő funkció társul. Viszont egyikkel sem járhatsz nagyon rosszul, válaszd azt, amelyik neked jobban tetszik és ne csak szimpla hardver-, illetve szoftveradatok alapján dönts, hanem igyekezz kipróbálni is mindkettőt. Hiába Android, "gyárilag" eltérő a felhasználói felület is, az azért eléggé számít (tudom, tudom, launcherek, de érted mire gondolok, van más is).

Sony Xperia Z1:
- 5.1-es Android (S4-nél csak 5.0-ás frissítés van)
- valamennyivel jobb kamera
- jobb akkumulátor (viszont nem eltávolítható)

Samsung Galaxy S4:
- elhanyagolhatóan jobb kijelző
- van 8 magos verzió, amelyik így elvileg az energiával spórolna (kis terhelésnél a gyengébbek mennek)
- gesztusok, 50GB Dropbox felhőtárhely
- több szenzor (kérdés, hogy mennyire fontosak neked pl. az időjárással kapcsolatos érzékelők)
0
0
0
0
no avatar
Üdv, Dobrabicser népem 😀 😃
Jelenleg egy galaxy s2 telefonom van, szeretném lecserélni. Melyik a jobb telefon a xperzia Z1 vagy Galaxy S4 ? A kettő között gondolkozom 😀 Z1 tetszik jobban, arra rá lehet rakni a z2 kamera szoftverét és úgy tudok 4k-ben videót rögziteni +720P 120 fps-t is tudja úgy. A galaxy s4-nek meg jobb a kijelzője.
0
0
0
0
no avatar
#dono: nem tudom huawei p8 lite is jó telefon ahogy néztem a infókat róla de drága nekem nem engedhetem meg azt az árat 😀 de viszont picivel olcsó a g4c de hallottam olyan hozzászólásokat hogy lefagy a telefon :/ :/ ez már van optimalizálva vagy valami??
0
0
0
0
no avatar
Benir8: LG G3S.

where all bitches: Szerintem a Spirit, és társai (Magna, Leon, Joy) sem sikerültek túl jól. Nem arról van szó, hogy használhatatlanok, de vannak velük gondok, főleg az optimalizáltsággal, pedig hardveresen azért nem túl egetrengetőek. A G4C vonzó lehet, mint az aktuális csúcsmodelljük "kisebbik" változata, de ajánlom, hogy fontold meg: sokkal gyengébb annál, ráadásul kb. ugyanennyiért kaphatsz Huawei P8 Lite-ot is, az valamivel erősebb.

Viszont ha mindenképpen az kettő közül akarsz én inkább a G4C-t ajánlanám.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 😀 Karácsonyra kérek telefont de nem tudom hogy milyet kérjek. LG H525n G4c ezen gondolkozok vagy LG H440n Spirit ezen 😀
0
0
0
0
Benir8 avatar
Sziasztok!
Milyen telefont ajánlotok 50 ezerért?
Legyen benne 4G,jó kamera,akadásmentes,játékra bír.
0
0
0
0
tibi2013 avatar
Én a Windows Phone mellet vagyok ilyen árkategóriában. Azon belül is a Lumia 930-as modellre. A Windows 10 mobil támogatása idén ősszel jelenik meg, amely igen jó dolgokkal kecsegtet (Internet Explorer cserére kerül, böngészőn belüli kijelölések). Igaz, nincs annyi alkalmazás rá, de nem kell egy stabilabb rendszerért kiadni
120-130 ezer feletti összegeket, valamint igen időtálló a telefon.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Talán még a Sony Xperia Z2 van ezek szintjén.. Bár szerintem lényegesen jobb, mint amiket felsoroltál 😀
0
0
0
0
barnav avatar
Sziasztok mi a véleményetek a következő telefonokról, melyiket éri meg a legjobban megvenni
átlagos használatra + fénykép, videó készítés fontos
Samsung Galaxy A5, Galaxy S5, LG G3, Huawei P8 Lite
Vagy ilyen árkategóriában (max 110.000) tudtok mondani ezeknél jobbat?
Előre is köszi 😀
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
Végül Samsung galaxy core prime-t G360F vettem, szinte ugyan az mint az Ace4-es. Csak az egyiknek TFT másiknak szuper amoled a kijelzője. 😀 Nagy valamire úgysem használom. Esetleg videók, filmek nézésére, zene hallgatásra netezésre stb. Szerintem arra pont megfelelő lesz.
0
0
0
0
no avatar
Igen, a G2/G3 anno robbant, nagyon eltalálták őket. A melegedést olvastam már egy pár helyen, de engem igazából nem zavar annyira, hogy ezért mást választanék. Még elválik, hogy mekkora lesz rá a keret, és azt választom majd 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció