4 GB memória probléma

Szerző: viktorhmv, 2009. January 13., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni ugyanis lenne egy kis problémám. Van nekem összesen 4 GB KINGMAX DDR 2 1066 MHz-es memóriám. Külön-külön vásároltam a modulokat (mármint időben) anyagi okokból. Adott egy Dual Chanelles Gigabyte alaplap amibe bele szeretném rakni ezt a 4 modult. A problémám az lenne, hogy 2 GB-ig nagyszerűen működik a dolog, bármely 2 modullal (tehát nem hibás egyik sem), de mihejst 3 vagy 4 db-ot rakok az alaplapomba nem működik a dolog. Nem tudom még a BIOS-t se behozni (mivel még addig se jut el a fojamat), hátha ott megtudnék vmi okosságot.
A konfiguráciomat leírom hátha az segítene vmit:
Core 2 Duo E5200
Gigabyte GA-EP31-DS3L
2x1 GB KINGMAX DDR2 1066MHz RAM (ugye ezt szeretném bővíteni)
Zotac GeForce 9600 GT 1 GB (DDR3)
300 GB Maxtor Winchester
400 W Codegen táp
Pioneer DVD RW
Hát ennyi lenne a problémám. Ha tudtok légyszi segítsetek mihamarabb!
A válaszotok előre is köszönöm!
Hozzászólások: 297
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NTSC Jani avatar
FBalint írta:
Sziasztok! 4 Gb DDR2 800 Mhz RAM van a laptopomban, de a windows azt írja hogy 4Giga ramom van, de csak 2,75Gb használható. Ezt meg lehet valahogy oldani?


Ahhoz, hogy mind a 4 giga Ram-ot tud használni 64-bites windows 7-et kell felraknod. 😆
0
0
0
0
FBalint avatar
Sziasztok! 4 Gb DDR2 800 Mhz RAM van a laptopomban, de a windows azt írja hogy 4Giga ramom van, de csak 2,75Gb használható. Ezt meg lehet valahogy oldani?
0
0
0
0
zewa78 avatar
levai85 írta:
128 Gb rammot támogat ?
Valamit esetleg félrenézhettél.
ja tévedtem nem 128 hanem 😆 Windows 7 Maximum Supported RAM - 192 GB RAM https://kephost.hu/image-EE12_4D5F98CD.jpg
0
0
0
0
no avatar
128 Gb rammot támogat ?
Valamit esetleg félrenézhettél.
0
0
0
0
zewa78 avatar
levai85 írta:
Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni hogy a windows 7 64 bit táogatja a 6 gb rammot vagy a föllötieket?
ha jól tudom 128 gb támogat
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni hogy a windows 7 64 bit táogatja a 6 gb rammot vagy a föllötieket?
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Köszi a választ! 😀
0
0
0
0
Screamer avatar
ere akartam kilyukadni én is csak fáradt vok picikét nemtom kifejezni ma vhogy magam ugy ah kellene
0
0
0
0
laci503 avatar
a 32 bites windows ha 4 gigát teszel be nem érzékeli az összeset és neki ez a baj ezért nem írja ki hogy 3.25 használható...

64 bites windows 3 giga rammal is tökéletesen megy és rendesen lehet vele játszani is ez is tapasztalat
0
0
0
0
niteforce avatar
32 bites elvileg 4-et kezel, de ebből keveset tud hasznosítani, valahol 2,5 GB-ot tud használni a 4 GB-ból. úgyhogy 32 bithez nem kell 4 gigát venni, ahhoz elég 2 vagy 3 giga is. 64 biteshez viszont kell 4-6-8 GB hogy fusson jól játékokkal mindennel. Jó lehet hogy 8 nem kell, de én ram mániás vagyok😆
0
0
0
0
Screamer avatar
ez nem butaság 32 bites alapbol megeszik 512 ramot ha kel tolok képet is 😆
0
0
0
0
laci503 avatar
Screamer azért butaságokat ne beszéljünk 😀
0
0
0
0
Screamer avatar
32 bites windows alapbol 500 megát eszik ( nálam ) a 64 bites eszik 768 körül de az épes kezelni 4 gigát ..... szoval semi gáz nincs ot csak anyi kel alapbol windows nak
0
0
0
0
laci503 avatar
1c3t34 írta:
Sziasztok!

Eddig volt 2Gb ramom, most vettem hozzá egy ugyan ilyen modult (bár érdekes, hogy az újonan beszerzett kisebb...).
Úgy tűnik, mennek rendesen dualba, de a win7 a rendszerhez ezt írja:
Telepített memória (RAM): 4,00GB (3,25GB használható).
Ilyenkor mi van? 😕 Jó lenne az a +768mb ram!


tegyél fel 64 bites windows-t mert gondolom most 32bitesed van
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Sziasztok!

Eddig volt 2Gb ramom, most vettem hozzá egy ugyan ilyen modult (bár érdekes, hogy az újonan beszerzett kisebb...).
Úgy tűnik, mennek rendesen dualba, de a win7 a rendszerhez ezt írja:
Telepített memória (RAM): 4,00GB (3,25GB használható).
Ilyenkor mi van? 😕 Jó lenne az a +768mb ram!
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
bishop írta:
azt tudom csak lusta vagyok rá 😆D
svchost.exe 115Mb
Chrome 102Mb
ekrn.exe 64Mb
audiodg.exe 46Mb(van hogy ez a szar megeszik 2GB-t :S, de tudom hogy lehet ezt a problémát orvosolni 😃😉


Akkor orvosold is gyorsan, mert 2 Gb az audiodg.exe-nek onmagaban picit tobb a soknal szerintem ! ^^ 😉

Virus, v. driver-hiba szerintem...
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
LagMatyi írta:
Az 1,5GB egy picit sok,nem?Az 1GB a normális,legalábbis nálam


Akkor az enyem tokre NEM normalis, mert a W7 64-bitem 2 Gb RAM-ot eszik meg allandoan, mondjuk 8 Gb RAM-mal nem igazan erdekel. ^^

A kulon tuzfalam, az antivirusom, a sidebar-widget-ek es a bongeszom eszi jelenle a legtobbet. Persze, maga a W7 64-bit utan. 😀
0
0
0
0
bishop avatar
azt tudom csak lusta vagyok rá 😆D
svchost.exe 115Mb
Chrome 102Mb
ekrn.exe 64Mb
audiodg.exe 46Mb(van hogy ez a szar megeszik 2GB-t :S, de tudom hogy lehet ezt a problémát orvosolni 😃😉
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
ctr+alt+delete --> windows feladatkezelő és ott a folyamatoknál leírja melyik progi mennyit zabál a ram-ból. 😆
0
0
0
0
bishop avatar
😃 nekem nemtom mi mennyit eszik de google chrome nélkül eszik annyit :S
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ja nálam ment az opera ami 320 mb, megy vmi java cucc a jdownloader miatt ami 120 mb, az avast is 60 mb. 😆
0
0
0
0
bishop avatar
nemtom miért eszik annyit, de én is sokallom 😀
0
0
0
0
no avatar
Az 1,5GB egy picit sok,nem?Az 1GB a normális,legalábbis nálam
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem csak nálad, mindenkinél így van. Alapból sokat zabál a win7. 😆
0
0
0
0
bishop avatar
azt szeretném kérdezni, hogy a 64bites win7 csak nekem eszik 4gb ramból 1,5gb-t???
és pls. segítsetek, hogy hogyan lehetne csökkenteni pls.
előre is thx 😀
0
0
0
0
Herman avatar
zolko666 írta:
a 32bites vista az támogatja a 4 Gb-ot, mert most akarom felrakni?
most 32bites xp-m van és az csak 3,25-öt ismer fel
azért még jól jönne az a majden 1 Gb😃
pontosan 768 Mb😃😆
0
0
0
0
Core2 avatar
ne az XP-n nézd h mennyit ismer fel, hanem a BIOS-ba...csak 3,25-öt ismer fel, viszont az egészet használja
belépsz a BIOS-ba és ott van egy olyan h System Information asszem...
0
0
0
0
zolko666 avatar
a 32bites vista az támogatja a 4 Gb-ot, mert most akarom felrakni?
most 32bites xp-m van és az csak 3,25-öt ismer fel
azért még jól jönne az a majden 1 Gb😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok nekem is lenne egy olyan problémám hogy a gépen eddig ment a NFS undercover rendesen , Ekkor 2*1gb memória volt benne , erre raktam bele még kettőt (ugyanaz a jelölésü 2*1gb kingamax (annyi hogy az valami MARS jelölésü,azt csak otthon vettem észre ) mert jött ki a gta 4 és az meg szereti, erre az NFS meg szaggat nagyon :S ha valaki tudna segiteni ennek a problémának a megoldásában légyszives irjon már hogy mi tok ezzel kezdeni A gép adatai :asus P5B alaplap,codegen 500w táp,Gygabite HD3870 vga , 2*1gb KIngmax + 2*1gb kingmax (csak MARS jelölésü )samsung 500gb vinyó előre is köszönöm !
0
0
0
0
pomrum avatar
Én még ilyet nem hallotam,😲 de ezek szerint jó pap is holtig.....
0
0
0
0
viktorhmv avatar
pomrum írta:
A gond valószinüleg itt is az lessz hogy csupán nem látja, nekem a régi gépemnél is 4gb-bol csak 2,7 látott a vista is. Az új gépemnél viszont 8gb-bol látott 3,5-öt viszont mindkét esetben a frissítéssel érkező sp1 megoldotta a gondot a régi gépemnél látja mind a 4 gb-ot az újnál is rendben van. De a lényege az egésznek hogy szerintem te is tedd fel az sp1-et, az már megoldja azt hogy látni lehessen de ettől függetlenül ahogy már elmondták amit em lát a rendszer azt is használja. Az indulási gondodat majdnem biztos vagyok benne hogy az okozta hogy nem volt jól beletéve valamelyik ram a foglalatba vagy a foglalat volt egy kicsit szennyezett, zsíros (Ez új alaplapoknál gyakori vagy olyan slottokban amik még nem voltak használva)vagy valami hasonló és ezért nem érintkezett valahol. Elég volt ha csak egy helyen nem érintkezett az már tudta blokkolni a gépet az indítás felé mert hibának érzékelte. Majd írd meg légyszi hogy az sp1 után mennyit lát a rendszered.


Azóta kiderült a probléma oka: Az a gond h 2 modul egy oldalas , a másik 2 pedig 2 oldalas. Ez bármelyik más alaplapnál nem lenne probléma de az én Gigabyte alaplapomnál ez okozza a gebaszt😞
0
0
0
0
pomrum avatar
vasziliy írta:
zolko666 írta:
helló
nekem 2x2 GB 1066Mhz es ramom van
és csak 3,25 Gb ot ismer fel
meg lehet valahogy ezt oldani?valami progival?

Szia😀 progival mem hiszem hogy meg lehet oldani.A windows xp 32bit-es változat csak ennyit ismer fel.De esetleg egy új oprendszerrel meg lehet oldani.Vagy 64 bit-es xp vagy vista ami ismeri fel a 4gb rendszermemóriát



Szerintem ezzel nem kell foglalkozni ha annyit felismer az elég. De amugy használja az azt is amit nem lát.
0
0
0
0
vasziliy avatar
zolko666 írta:
helló
nekem 2x2 GB 1066Mhz es ramom van
és csak 3,25 Gb ot ismer fel
meg lehet valahogy ezt oldani?valami progival?

Szia😀 progival mem hiszem hogy meg lehet oldani.A windows xp 32bit-es változat csak ennyit ismer fel.De esetleg egy új oprendszerrel meg lehet oldani.Vagy 64 bit-es xp vagy vista ami ismeri fel a 4gb rendszermemóriát
0
0
0
0
zolko666 avatar
helló
nekem 2x2 GB 1066Mhz es ramom van
és csak 3,25 Gb ot ismer fel
meg lehet valahogy ezt oldani?valami progival?
0
0
0
0
pomrum avatar
vasziliy írta:
sziasztok😀 Nekem is 4gb ram van a gépben.felismeri mind a 4gb-ot,mivel 64bit-es xp van felrakva.Csak azt nem tudom hogy miért nem müködnek a memóriák 800mhz-en.Az alaplapba ddr2 800-667-533 támogat.a memóriák ddr2 800 mhz-sek de nem mennek csak 766 mhz környékén futnak.valaki esetleg tudja hogy mi lehet a probléma?
A válaszotokat elöre is köszönöm😀


A teljes küszöböt nem mindig lehet alapbol elérni.😊
0
0
0
0
vasziliy avatar
sziasztok😀 Nekem is 4gb ram van a gépben.felismeri mind a 4gb-ot,mivel 64bit-es xp van felrakva.Csak azt nem tudom hogy miért nem müködnek a memóriák 800mhz-en.Az alaplapba ddr2 800-667-533 támogat.a memóriák ddr2 800 mhz-sek de nem mennek csak 766 mhz környékén futnak.valaki esetleg tudja hogy mi lehet a probléma?
A válaszotokat elöre is köszönöm😀
0
0
0
0
pomrum avatar
A gond valószinüleg itt is az lessz hogy csupán nem látja, nekem a régi gépemnél is 4gb-bol csak 2,7 látott a vista is. Az új gépemnél viszont 8gb-bol látott 3,5-öt viszont mindkét esetben a frissítéssel érkező sp1 megoldotta a gondot a régi gépemnél látja mind a 4 gb-ot az újnál is rendben van. De a lényege az egésznek hogy szerintem te is tedd fel az sp1-et, az már megoldja azt hogy látni lehessen de ettől függetlenül ahogy már elmondták amit em lát a rendszer azt is használja. Az indulási gondodat majdnem biztos vagyok benne hogy az okozta hogy nem volt jól beletéve valamelyik ram a foglalatba vagy a foglalat volt egy kicsit szennyezett, zsíros (Ez új alaplapoknál gyakori vagy olyan slottokban amik még nem voltak használva)vagy valami hasonló és ezért nem érintkezett valahol. Elég volt ha csak egy helyen nem érintkezett az már tudta blokkolni a gépet az indítás felé mert hibának érzékelte. Majd írd meg légyszi hogy az sp1 után mennyit lát a rendszered.
0
0
0
0
MoonW avatar
BIOS frissítés? De akkor végül is sikerült elindítani, nem? A Windows lehet hogy 2-vagy 3-at lát de talán 4-et használ...😕
0
0
0
0
viktorhmv avatar
[quote][b]Gépigény írta:[/b]
A ramok ugyanolyanok?[/quote
A méretet, MHz-et, márkát tekintve igen ,de nem KIT-be lettek véve.]
0
0
0
0
viktorhmv avatar
mddani573 írta:
Nincs mit 😉 😃

Neked amugy hogy sikerült megoldani a problémát?
0
0
0
0
viktorhmv avatar
A 32 bites XP memóriakezelésével naggyából tisztában vok. De azért kössz a tájékoztatást😀
0
0
0
0
viktorhmv avatar
Új info!!!!!: Sikerült elindítani a rendszert 4 modullal, de a BIOS és a Windows továbbra is csak 2 GB-ot érzékel.
0
0
0
0
viktorhmv avatar
A MHZ-et , a márkát és a típsu, és a méretet tekintve ugyanolyanok de nem KIT-be vettem őket.
0
0
0
0
viktorhmv avatar
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni ugyanis lenne egy kis problémám. Van nekem összesen 4 GB KINGMAX DDR 2 1066 MHz-es memóriám. Külön-külön vásároltam a modulokat (mármint időben) anyagi okokból. Adott egy Dual Chanelles Gigabyte alaplap amibe bele szeretném rakni ezt a 4 modult. A problémám az lenne, hogy 2 GB-ig nagyszerűen működik a dolog, bármely 2 modullal (tehát nem hibás egyik sem), de mihejst 3 vagy 4 db-ot rakok az alaplapomba nem működik a dolog. Nem tudom még a BIOS-t se behozni (mivel még addig se jut el a fojamat), hátha ott megtudnék vmi okosságot.
A konfiguráciomat leírom hátha az segítene vmit:
Core 2 Duo E5200
Gigabyte GA-EP31-DS3L
2x1 GB KINGMAX DDR2 1066MHz RAM (ugye ezt szeretném bővíteni)
Zotac GeForce 9600 GT 1 GB (DDR3)
300 GB Maxtor Winchester
400 W Codegen táp
Pioneer DVD RW
Hát ennyi lenne a problémám. Ha tudtok légyszi segítsetek mihamarabb!
A válaszotok előre is köszönöm!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció