4 GB memória probléma

Szerző: viktorhmv, 2009. January 13., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni ugyanis lenne egy kis problémám. Van nekem összesen 4 GB KINGMAX DDR 2 1066 MHz-es memóriám. Külön-külön vásároltam a modulokat (mármint időben) anyagi okokból. Adott egy Dual Chanelles Gigabyte alaplap amibe bele szeretném rakni ezt a 4 modult. A problémám az lenne, hogy 2 GB-ig nagyszerűen működik a dolog, bármely 2 modullal (tehát nem hibás egyik sem), de mihejst 3 vagy 4 db-ot rakok az alaplapomba nem működik a dolog. Nem tudom még a BIOS-t se behozni (mivel még addig se jut el a fojamat), hátha ott megtudnék vmi okosságot.
A konfiguráciomat leírom hátha az segítene vmit:
Core 2 Duo E5200
Gigabyte GA-EP31-DS3L
2x1 GB KINGMAX DDR2 1066MHz RAM (ugye ezt szeretném bővíteni)
Zotac GeForce 9600 GT 1 GB (DDR3)
300 GB Maxtor Winchester
400 W Codegen táp
Pioneer DVD RW
Hát ennyi lenne a problémám. Ha tudtok légyszi segítsetek mihamarabb!
A válaszotok előre is köszönöm!
Hozzászólások: 297
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
tibor560sec avatar
Attila007 írta:
Nekem a 4gb ramomból csak 2.5 öt használható azt irja most kezte el de nem tudom miért a windowsom 64 bites és az alaplapi videókártyát is kikapcsoltam valami ötlet?:S


Ha a feltelepített Seven-t nem piszkálod illetve a BIOS-t sem akkor 64-bit-n annyit lát/használ amennyi benne van ...
0
0
0
0
Joker avatar
Nekem a 4gb ramomból csak 2.5 öt használható azt irja most kezte el de nem tudom miért a windowsom 64 bites és az alaplapi videókártyát is kikapcsoltam valami ötlet?:S
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Nekem is ez a problémám 64bites Win. 7 en , mint Joker020-nak. Valaki leírná nekem részletesen , hogy biosban hol , melyik menüpontban található ez a Memory remap? Előre is köszönom.
0
0
0
0
mathejocy avatar
Vagy a Memori remap van biosban kikapcsolva,vagy engedélyezve van az alaplapi dual view.de inkább az előzőt gyanítom.
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Valaki tudna segíteni, hogy miért használ a 4GB ramból csak 3-at a régi gépem? 😞 32 és 64 bites Win7-en is ugyan ezt írja :S
https://www.kepfeltoltes.hu/120123/dg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Sicu33 avatar
LobiDrg írta:
Szerintem 2x2 Gb a jobb mert ha van még 2 slotod akkor a későbbiekben még tudod bővíteni 😀 Egyébként szerintem érezhetetlen a különbség.Tapasztalatból mondom 😀

Köszi😀 valószínű majd lecserélem 😀😉
0
0
0
0
no avatar
Szerintem 2x2 Gb a jobb mert ha van még 2 slotod akkor a későbbiekben még tudod bővíteni 😀 Egyébként szerintem érezhetetlen a különbség.Tapasztalatból mondom 😀
0
0
0
0
Sicu33 avatar
2x2GB vagy 4X1 Gb DDR2 1066Mhz-es RAM közül a 2x2 jobb?😊
0
0
0
0
jocykaaa avatar
azért nem mert talán 32 bites rendszert használsz?de ha asrock alaplapod van akkor a honlapjukon van 1 program akkor avval lehet 4 gigát használni 32 bitesen is ez a program asus alaplapokra is van
0
0
0
0
Joker avatar
norbyzz írta:
Helló! Nekem is 4 GB Ram-om van de azt irja, hogy csak 3 GB használhatok, ez miért van. valaki tud segiteni,hogy 4 GB-val mennyen és nem 3??? Elöre is köszönöm 😀


4gb hoz már 64 es kell😀
0
0
0
0
niteforce avatar
norbyzz írta:
Helló! Nekem is 4 GB Ram-om van de azt irja, hogy csak 3 GB használhatok, ez miért van. valaki tud segiteni,hogy 4 GB-val mennyen és nem 3??? Elöre is köszönöm 😀

32 bites OS-ed van ugye? 😊
0
0
0
0
norbyzz avatar
Helló! Nekem is 4 GB Ram-om van de azt irja, hogy csak 3 GB használhatok, ez miért van. valaki tud segiteni,hogy 4 GB-val mennyen és nem 3??? Elöre is köszönöm 😀
0
0
0
0
herbyke avatar
Kornel77 írta:
herbyke írta:
Légyszi segítsen valaki......mert ez már érthetetlen...megint ram probléma


Giga p55 ös lap volt 2x2 giga kingston ramom....melléraktam még 2x2 őt..

a rendszer: telepített ram 8gb, ebből használható 4 gb...hogy a pi...ba lez 8gb ramom.....??????????????????


Ne írd mindenhova már ezt a problémád..Segítség kezdő vagyok topicba már lett rá válaszolva!


Pedig leírom, itt olyan sok hardvertudós van.........
0
0
0
0
Kornel77 avatar
herbyke írta:
Légyszi segítsen valaki......mert ez már érthetetlen...megint ram probléma


Giga p55 ös lap volt 2x2 giga kingston ramom....melléraktam még 2x2 őt..

a rendszer: telepített ram 8gb, ebből használható 4 gb...hogy a pi...ba lez 8gb ramom.....??????????????????


Ne írd mindenhova már ezt a problémád..Segítség kezdő vagyok topicba már lett rá válaszolva!
0
0
0
0
herbyke avatar
Légyszi segítsen valaki......mert ez már érthetetlen...megint ram probléma


Giga p55 ös lap volt 2x2 giga kingston ramom....melléraktam még 2x2 őt..

a rendszer: telepített ram 8gb, ebből használható 4 gb...hogy a pi...ba lez 8gb ramom.....??????????????????
0
0
0
0
Joker avatar
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?


na akkor meik kettö mert azt mondod 5 ramod van 4 a gépbe és egy 533 as most meik 2 a jó?
baja nem lessz a gépnek csak nem fogja látni nem használja majd
b. de az alaplapomba pont ez a kettő jó.akkor se fogja felismerni?


meik kettő?


Hát a 400Mhz-es amiből most 4 van benne meg van nekem egy 533Mhz-es amit még nem raktam bele(Kingston az összes)
Az alaplapomba meg pont ez a kettő jó!


Nincs válasz!😆


bocsi nem küldte el de amugy tényleg nehéz felfogni mit magyarázol😃
de a választ asszem már megkaptad
0
0
0
0
mathejocy avatar
meyky írta:
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy az 1600-as ramoknak 9000mb/s nál többet kellene olvasni nem? És csak 6800-at ír 😕csak azért mert majdnem az 1066-osom olvasott ennyit.

Előre is köszi!


Az azért van,mert AMD a konfigod.Nincs azzal semmi gond.Időzítés gondolom 9-9-9-24 és 2T

Szabcsi:Elolvastam 10x mit írtál,hogy felfogjam:Fogalmazás 1-es .Szóval az alaplap 400 és 533 MHz-s lapokat kezel.4 darab 1GB 400-as ram van a gépedben,és az egyiket ki akarod cserélni az 533MHz-es ramra.Nem lesz semmi baja a gépnek.
32 bites oprendszer 3.21 GB-ig kezeli a ramot.Ha 24GB RAM-ot teszel bele,akkor is csak 3.21 et fog látni.
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?


na akkor meik kettö mert azt mondod 5 ramod van 4 a gépbe és egy 533 as most meik 2 a jó?
baja nem lessz a gépnek csak nem fogja látni nem használja majd
b. de az alaplapomba pont ez a kettő jó.akkor se fogja felismerni?


meik kettő?


Hát a 400Mhz-es amiből most 4 van benne meg van nekem egy 533Mhz-es amit még nem raktam bele(Kingston az összes)
Az alaplapomba meg pont ez a kettő jó!


Nincs válasz!😆
0
0
0
0
Joker avatar
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?


na akkor meik kettö mert azt mondod 5 ramod van 4 a gépbe és egy 533 as most meik 2 a jó?
baja nem lessz a gépnek csak nem fogja látni nem használja majd
b. de az alaplapomba pont ez a kettő jó.akkor se fogja felismerni?


meik kettő?


Hát a 400Mhz-es amiből most 4 van benne meg van nekem egy 533Mhz-es amit még nem raktam bele(Kingston az összes)
Az alaplapomba meg pont ez a kettő jó!
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?


baja nem lessz a gépnek csak nem fogja látni nem használja majd
b. de az alaplapomba pont ez a kettő jó.akkor se fogja felismerni?


meik kettő?


Hát a 400Mhz-es amiből most 4 van benne meg van nekem egy 533Mhz-es amit még nem raktam bele(Kingston az összes)
Az alaplapomba meg pont ez a kettő jó!
0
0
0
0
Joker avatar
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?


baja nem lessz a gépnek csak nem fogja látni nem használja majd
b. de az alaplapomba pont ez a kettő jó.akkor se fogja felismerni?


meik kettő?
0
0
0
0
Borbi avatar
meyky írta:
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy az 1600-as ramoknak 9000mb/s nál többet kellene olvasni nem? És csak 6800-at ír 😕csak azért mert majdnem az 1066-osom olvasott ennyit.

Előre is köszi!


Szia!
Ez függ az alaplaptól is. Nekem pl eredetileg 1066 MHz-re állította őket,és kézzel kellett a BIOS-ba 1333-re tennem.
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Attila007 írta:
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?


baja nem lessz a gépnek csak nem fogja látni nem használja majd
b. de az alaplapomba pont ez a kettő jó.akkor se fogja felismerni?
0
0
0
0
meyky avatar
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy az 1600-as ramoknak 9000mb/s nál többet kellene olvasni nem? És csak 6800-at ír 😕csak azért mert majdnem az 1066-osom olvasott ennyit.

Előre is köszi!
0
0
0
0
Joker avatar
Szabcsi írta:
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?


baja nem lessz a gépnek csak nem fogja látni nem használja majd
0
0
0
0
Szabcsi avatar
Attila007 írta:
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
ezt nem is tudtam. mondjuk ha nekem most van benne 4gb-ram 400mhz és belerakok egy 1gb-os 533mhz kártyát akkor lesz valami baja?
0
0
0
0
Joker avatar
popec88 írta:
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉


a32 bites xp csak 2 gb ot ismer fel max 3 at a 4gb hoz már 64bites oprendszer kell
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Tehát én még 1Gb-t rakhatok bele?
0
0
0
0
tihi1988 avatar
vga memóriával együtt ismer 4gb-ot... ha 1gb-os vga-d van, akk 3gb-ot fog felismerni. Legalábbis én így tudom😉
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Hali!
Win xp 32 bites rendszerem van, és azt írja,h max. 4Gb
Ha belerakok 4Gb-t akkor mennyit fog felismerni?
0
0
0
0
no avatar
a windows 7 32 bites felismeri a 4gb t de ha csak 3.25gb-t ismer fel akkor is 4gb fg dolgozni
0
0
0
0
no avatar
nekem 3Gb ram van és (2,75Gb) használható fel
ez miért van ?
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Nos az az igazság h nem tudtam hova írjak de a végén itt kötöttem ki ...

Nos kérdés az alaplapomba szeretnék memóriát tenni és csak 2 foglalatos 2x2 gigára gondoltam és az lenne a kérdésem h hány mhz-eseket bírna el max ?

Ha valaki tudna segíteni az jó lenne ! 😀

*Javítva: 1066oc-t ír ! milyen megbízható de olcsó memóriát tudtok ilyenből ajánlani ?
0
0
0
0
levente59 avatar
Osynho írta:
Ha szeretnéd kihasználni mind a 4gb ramot, akkor 64 bites kellene. Most kb 3,5gb-ost használ a gép. A gép gyorsabb lesz, ha 64 bites programot futtatsz rajta.


Köszi nekem is. 😀
Akkor én is szerzek vhonnan egy 64 bitest. 😃
0
0
0
0
wdavid avatar
Osynho írta:
Ha szeretnéd kihasználni mind a 4gb ramot, akkor 64 bites kellene. Most kb 3,5gb-ost használ a gép. A gép gyorsabb lesz, ha 64 bites programot futtatsz rajta.


akkor 64 bites lesz, köszi a választ 😃
0
0
0
0
Xavi001 avatar
roberto888 írta:
Xavi001 írta:
Én ezt nem vágom 😃 Nekem a biosban 4GB ot ír... indításnál 3200 at a winben pedig 4GB bol 3.12 GB használható.. nekem is tíltani kell valamit ? nekem nem integrált a VgA-m


Bemész BIOS-ba -> Advanced -> Primary Graphics Adapter = PCI Express -> Internal Graphics Mode Select = Auto -> DVMT Mode Select = Fixed Mode. Windowsban: Start -> Futtatás -> msconfig -> Rendszerindítás -> Speciális Beállítások -> Maximális Memória ne legyen kipipálva.



Beállítottam,így de semmi változás sajnos amúgy ha a biosban fixre állítoma a DVMT modot akkor lehet választani h 128 vagy 64 melyikre tegyem ?
0
0
0
0
Osynho avatar
Ha szeretnéd kihasználni mind a 4gb ramot, akkor 64 bites kellene. Most kb 3,5gb-ost használ a gép. A gép gyorsabb lesz, ha 64 bites programot futtatsz rajta.
0
0
0
0
wdavid avatar
ha 4 giga ram van a gépben érdemesebb feltenni a 64 bites windows 7et vagy a 32 bitessel is megy rendesen? esetleg gyorsabb lenne a gép a 64 bitessel?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Játékok kb. 2000-ig visszamenőleg menni fognak. A 2000-nél korábbiaknál lehetnek gondok. Nem sok program van, aminek van külön 64-bites verziója.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Én is 64-bites Win7-et használok, és el kell áruljam eddig semmilyen programmal nem volt bajom, ami 32-bites volt. Szóval hajrá!
0
0
0
0
cseszka avatar
Játékokkal nem,viszont egyes programoknak bekell szerezned a 64bites verzióját.
0
0
0
0
Garadex avatar
Értem köszi a választ, ha leszedek egy 64 bites win-t nem lesznek valami kompatibilitási problémák?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Synda írta:
kisteker írta:
Ha jól tudom a 64 bites vinydóz több RAM-ot is eszik alapjáratban, igaz?


Kb 200Mb-al,de sokkal gyorsabb a 64 bit,32 már elavult.😜

Lassan jön a Win 8,akkor már a 7 is elavult lesz 😂


A win 8 alfa verziója eléggé hulladék volt. 😜
0
0
0
0
cseszka avatar
MaximumGame írta:
cseszka írta:
Synda írta:
kisteker írta:
Ha jól tudom a 64 bites vinydóz több RAM-ot is eszik alapjáratban, igaz?


Kb 200Mb-al,de sokkal gyorsabb a 64 bit,32 már elavult.😜

Lassan jön a Win 8,akkor már a 7 is elavult lesz 😂


Szerintem nemsokban külömbözik majd a win7 töl a win8.Lesz benne 1-2 ujitás (bár még nem olvastam utánna h mit is tud majd.).De szerintem még akk is sokan használyák majd win7-et,mert egy olyan jo oprendszer lett,mint anno az XP,a Wista katymaza utánn.Bár én is kiprobálom majd biztos.😆


Elvileg 4 nél több GPU Magot is támogat majd a Win8 😀
(4db 2magos VGA is kezeli majd... ez bisztos) !


Ez mind szép és jó Maximumgame,csak az a baj h a pénztárcám nemtámogat 1nél több GPU magot.😆
0
0
0
0
DeanRain avatar
Osynho írta:
Úgy, hogy a 32 bites összesen 4gb ramot tud megcímezni, amibe beletartozik a vga vramja, és az összes cache, ami a gépben van. Tehát, ha a 6gb ramodat ki szeretnéd használni 64bitesre kell váltanod.


Ezt jó tudni!Köszi!
0
0
0
0
MaximumGame avatar
philips20 írta:
és mikor jön a win8 ?

2012 első és második negyed év.. között...
0
0
0
0
MaximumGame avatar
cseszka írta:
Synda írta:
kisteker írta:
Ha jól tudom a 64 bites vinydóz több RAM-ot is eszik alapjáratban, igaz?


Kb 200Mb-al,de sokkal gyorsabb a 64 bit,32 már elavult.😜

Lassan jön a Win 8,akkor már a 7 is elavult lesz 😂


Szerintem nemsokban külömbözik majd a win7 töl a win8.Lesz benne 1-2 ujitás (bár még nem olvastam utánna h mit is tud majd.).De szerintem még akk is sokan használyák majd win7-et,mert egy olyan jo oprendszer lett,mint anno az XP,a Wista katymaza utánn.Bár én is kiprobálom majd biztos.😆


Elvileg 4 nél több GPU Magot is támogat majd a Win8 😀
(4db 2magos VGA is kezeli majd... ez bisztos) !
0
0
0
0
cseszka avatar
Synda írta:
kisteker írta:
Ha jól tudom a 64 bites vinydóz több RAM-ot is eszik alapjáratban, igaz?


Kb 200Mb-al,de sokkal gyorsabb a 64 bit,32 már elavult.😜

Lassan jön a Win 8,akkor már a 7 is elavult lesz 😂


Szerintem nemsokban külömbözik majd a win7 töl a win8.Lesz benne 1-2 ujitás (bár még nem olvastam utánna h mit is tud majd.).De szerintem még akk is sokan használyák majd win7-et,mert egy olyan jo oprendszer lett,mint anno az XP,a Wista katymaza utánn.Bár én is kiprobálom majd biztos.😆
0
0
0
0
kisteker avatar
Ha jól tudom a 64 bites vinydóz több RAM-ot is eszik alapjáratban, igaz?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció