4 GB memória probléma

Szerző: viktorhmv, 2009. January 13., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni ugyanis lenne egy kis problémám. Van nekem összesen 4 GB KINGMAX DDR 2 1066 MHz-es memóriám. Külön-külön vásároltam a modulokat (mármint időben) anyagi okokból. Adott egy Dual Chanelles Gigabyte alaplap amibe bele szeretném rakni ezt a 4 modult. A problémám az lenne, hogy 2 GB-ig nagyszerűen működik a dolog, bármely 2 modullal (tehát nem hibás egyik sem), de mihejst 3 vagy 4 db-ot rakok az alaplapomba nem működik a dolog. Nem tudom még a BIOS-t se behozni (mivel még addig se jut el a fojamat), hátha ott megtudnék vmi okosságot.
A konfiguráciomat leírom hátha az segítene vmit:
Core 2 Duo E5200
Gigabyte GA-EP31-DS3L
2x1 GB KINGMAX DDR2 1066MHz RAM (ugye ezt szeretném bővíteni)
Zotac GeForce 9600 GT 1 GB (DDR3)
300 GB Maxtor Winchester
400 W Codegen táp
Pioneer DVD RW
Hát ennyi lenne a problémám. Ha tudtok légyszi segítsetek mihamarabb!
A válaszotok előre is köszönöm!
Hozzászólások: 297
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Sziasztok ! 😀

Vasarolni szeretnek 4 Gb-os DDR2-es modult, de lenne tobbfele is..., am ez nekem mar kinai. 😆

Ezek mit jelentenek, melyik a legjobb:

DIMM tipusara vonatkozik:


Fully Buffered ECC

vagy

Registered ECC

vagy

Unbuffered ECC

vagy

Unbuffered NON-ECC


aztan: Energy Efficient vagy legyen inkabb ra jellemzo a Low Profile

Meg aztan ezt sem tudom eldonteni:

200-pin SODIMM

vagy

240-pin DIMM

vagy

Ballistix 240-pin DIMM

vagy

Ballistix Tracer 240-pin DIMM (with LEDs)


Jelenleg ezt taliztam, ami talan jo lenne:


Module Size: 8GB Kit (4GBx2)
Package: 240-pin DIMM
Feature: DDR2 PC2-5300
Specs: DDR2 PC2-5300  CL=5  Unbuffered  NON-ECC  DDR2-667  1.8V  512Meg x 64 
0
0
0
0
no avatar
A monitorom csak 1440x900 60Hz bír.Mert kb. akkor vettem amikor kezdtek piacra jönni a LCD monitorok.És ebbe a felbontásba játszok a GTA IV vel mégis csak 20-25 Fps.De nem laggol csak akkor ha megy a Fraps.Ha nem megy a fraps akkor meg nem tom hogy hány fps.😆
0
0
0
0
bfrenk avatar
Cenation írta:
bfrenkEzt hogy érted hogy felbontás?


Nekem 1920x1080-as a felbontás és Neked?
0
0
0
0
no avatar
Dr@gon:Nem nagyon merek a bios-ban kutuzni ugyani fingom nincs hogy a biosban hol keressem😕.Meg amikor bekapcsolom a gépet csak azt látom amikor az xp kiírja , hogy üdvözöljük.Azt hogy betölti a XP-t meg hogy látnám az az előtti dolgokat semmi.
bfrenkEzt hogy érted hogy felbontás?
0
0
0
0
bfrenk avatar
Cenation írta:
A monitorom egy HD 5750 1gb-ról működik most vettem😀


Nekem is! 😂
Felbontás? 😉
0
0
0
0
Dr@gon avatar
Akkor tiltsad le biosban, mert az ok hogy winben tiltod, de már bekapcsolásnál lefoglalja azt a ramot.
0
0
0
0
no avatar
A monitorom egy HD 5750 1gb-ról működik most vettem😀
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
de amíg azt használod le is fogja vonni, hiába tiltod le
0
0
0
0
no avatar
És azt hogy tudom megszüntetni hisz le van tilta az eszközkezelőben
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Cenation írta:
Ez az én se értem😕


de ott van hogy 256 mb, vagyis levette az 2048-bol
0
0
0
0
no avatar
De azt letiltottam az eszközkhttps://gpuz.techpowerup.com/11/04/12/482.pngezelőben.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Cenation írta:
Szevasztok!
Nem találtam más fórumot ezért ide kell írnom.
Van a gépembe 1x2Gb DDR3-mas Kingmax 1333Mhz memória.De az Everest 1791Mb-ot lát a CCleaner 1,7 a Rendszer megy 1,75.Mit lehetne csinálni hogy a teljes memóriát tudja használni a gépem?



nekem 2 gigányi van de hozzáadja a ROM egységet is, ha alaplapi VGA-d van akkor levonja
0
0
0
0
no avatar
Szevasztok!
Nem találtam más fórumot ezért ide kell írnom.
Van a gépembe 1x2Gb DDR3-mas Kingmax 1333Mhz memória.De az Everest 1791Mb-ot lát a CCleaner 1,7 a Rendszer megy 1,75.Mit lehetne csinálni hogy a teljes memóriát tudja használni a gépem?
0
0
0
0
mark webber avatar
nekem nem teljesen ien a problémám. az van hogy vettem memot (1GB DDR2) és beletenném a slot ba és nem működik beleteszem abba a slotba a régit az sem jo és akor gondolom a slot nem van rá ötlet?
0
0
0
0
Flash avatar
Igen, így jó, és ha nézel 1-2 mem olvasás/írás értéket, látni fogod, hogy sokkal gyorsabb.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
DDR2-nél is van ilyen probléma?
0
0
0
0
forestgreen avatar
A memóriád kit-ben volt, vagy vettél a 2 giga mellé + 2-t?

128 bit-en kéne menniük. Ha kit-et vettél próbáld meg áttenni. Dimm 3-4 vagy dimm 1-3 / 2-4.

Úgy tudom minden lapom a dual channel-t különböző szín jelzi. Tehát az azonos színű párba kell tenni. Pl. a 2 kékbe, vagy 2 feketébe...
0
0
0
0
hnemaria avatar
szerintem még 512 MB re is felmegy windóz XP 😆😆 de nincs olyan szatír aki 512 MB re 64 bitet tenne X😆
0
0
0
0
hnemaria avatar
én azt irtam hogy "te is hülyeségeket irogatsz " NEM pedig hogy "Hülye Vagy !"
a dolog az maga a hülyeség hogy ezt írtad :

"X86=32Bit:asszem 2GB-t ismer fel max de van akinek 3at is"
ezt akárki is irhatta volna mert hülyeség 😃 most pl én irtam egy nagy hülyeséget , de attol még nem vagyok hülye ... 😃
bocsi h ha rosszul fogalmaztam 😃 bocsi bocsánat ! 😆😆😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem a 32-bites 3,25 Gb-ot tudott kezelni, az 512-es 9500 Gt mellett.
0
0
0
0
Dr@gon avatar
32bites win 4GB ramot tud megcímezni mint írták előttem is, de ebből min 512MB-t lefoglal a vga-nak akkor is ha kisebb a vram mint 512MB. Ha pl 1GB-os a vga akkor a fizikai ramból max 3 gigát fog kezelni, de ebből még le kell vonni az egyéb cache gyorsítótár méretét ....
0
0
0
0
MaximumGame avatar
3.4GB tudd kezelni a 32bites 😃 4Gb tot nem 😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
intelMMX írta:
te is hülyeségeket irogatsz Smiley A 32 bites rendszer maximum 4 GB memoriát tud "megcímezni"(használni) , amibe beletartozik a VRAM(videokártya memória), és a RAM. tehát a RAM ból 4 vagy több GB esetén levonódik a Videokari memóriája, és még 1 kis tartalék Smiley

a 64 ites rendszer gyakorlatilag 192 GB t is tud használni Smiley

64 bites 1-2 giga ramnál? minek? pont ez a lényege, hogy ha 4 nél több van, ki tudd használni. 4 gb alatt teljesen felesleges a 64 bit. többet is foglal az OP. rendszer 64 bit ben mint 32 ben Smiley


Érdekes...akkor biztos csak viccből irogatták hogy a 32bit nem látja a 4GB-t😆😆
ahogy ő is leírta, ebbe nem csak a memória modulok tartoznak bele
0
0
0
0
Gorkilis avatar
kapni fog az informatikus...2 büdös nagy pofont 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az x86 az 32-bites, az x64 pedig a 64-bites.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Gorkilis írta:
a win7 ultimate x86 az 32 bites?idióta informatikus olyat rakott rá...8GB ram mellé...
igen, az 32 bites, tegyél rá egy 64 bitest azt cső
0
0
0
0
Gorkilis avatar
a win7 ultimate x86 az 32 bites?idióta informatikus olyat rakott rá...8GB ram mellé...
0
0
0
0
niteforce avatar
Nem csak a videokartya, hanem a proci,vinyo,odd cache is.
0
0
0
0
hnemaria avatar
intelMMX írta:
X86=32Bit:asszem 2GB-t ismer fel max de van akinek 3at is
X64=64Bit:Ezt inkább 3-4GB-től ajánlott használni...de nyugodtan használható 1-2GB ramnál is😆


te is hülyeségeket irogatsz 😀 A 32 bites rendszer maximum 4 GB memoriát tud "megcímezni"(használni) , amibe beletartozik a VRAM(videokártya memória), és a RAM. tehát a RAM ból 4 vagy több GB esetén levonódik a Videokari memóriája, és még 1 kis tartalék 😀

a 64 ites rendszer gyakorlatilag 192 GB t is tud használni 😀

64 bites 1-2 giga ramnál? minek? pont ez a lényege, hogy ha 4 nél több van, ki tudd használni. 4 gb alatt teljesen felesleges a 64 bit. többet is foglal az OP. rendszer 64 bit ben mint 32 ben 😀
0
0
0
0
PA2ZZi avatar
Mér, ez 32bites? 😆
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Downloader írta:
Sziasztok! Hasonló lenne az én problémám is. Nekem kínai amiket fentebb leírtatok 😃 A lényeg, hogy 2x 2GB Kingston 1333MHz-s DDR3-as memóriám van a gépbe, és az Everest Home edition csak 3.3GB-t ír. Most tényleg ennyivel működik a rendszer, vagy csak a progi ír ennyit? Hogy tudnám felvinni 4GB-re? Ha ez számít, akkor Win 7 Ultimate x86 van a gépen, a többi adatokat a gépemnél láthatjátok, hogyha fontos.

Előre is köszi 😃


Win 7 32 bites nem látja a 4Gb tot az a baj 64 bites kell röviden ennyi 😃
0
0
0
0
PA2ZZi avatar
Sziasztok! Hasonló lenne az én problémám is. Nekem kínai amiket fentebb leírtatok 😃 A lényeg, hogy 2x 2GB Kingston 1333MHz-s DDR3-as memóriám van a gépbe, és az Everest Home edition csak 3.3GB-t ír. Most tényleg ennyivel működik a rendszer, vagy csak a progi ír ennyit? Hogy tudnám felvinni 4GB-re? Ha ez számít, akkor Win 7 Ultimate x86 van a gépen, a többi adatokat a gépemnél láthatjátok, hogyha fontos.

Előre is köszi 😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Most már minden világos. 64 bites oprendszerem lesz.
0
0
0
0
Vidike avatar
a 32 bites rendszer 4 gigáig tudja kezelni a memóriát. ez azt jelenti hogy azt ami a gépben van (RAM) 4 giga, és ha van egy 512 MB os vgad, akkor 4 giga - 512 MB egyenlő 3,5 giga. ez kernel programozási korlát. szóval maximálisan a 32 bites rendszer 4 gigáig ''lát'' és a rambol vonja le pl a vgad memoriáját. ha a vgad 1 gigás, akkor 4 giga helyett cask 3 giga ramot fog látni. ha valakinek nem vili, akkor az vessen magára! 😃 hehehe
0
0
0
0
zsolty87 avatar
ea-st-ar írta:
zsolty87 írta:
benq írta:
zsolty87 írta:
benq írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok. Win xp felismer 2 x 2 gb dual channel 1333 MHz-s ramot?
felismeri, csak 3,5 gigát fog használni ... hogy mind a 4-et használja 64-bites op rendszert kell feltenned. nálam így volt

Win xp 3,5 gigát fog használni? Biztos. Nekem most laptopon van és ott elvan 500 megával.
azt kérdezted h felismeri-e nem azt h mennyit használ, szóval ne forgasd ki a "szavakat"...


Jó akkor nem forgatom ki a szavakat de akkor se értem. Miért kell egy XP-nek 3.5 giga mikor a Win 7 is max 2.5 eszik. AKkor máshogy kérdem. Ha felteszek egy 64 bites Win xp akkor 4 Gigából mennyire lesz szükésge az operációs rendszernek?


Hello!

Szeritnem tényleg gondban vagy azzal, hogy mi mit jelent és ezt minden rosszindulat nélkül mondom.
Azt hogy mennyi memóriára van szüksége az azt jelenti, hogy konkrétan a működéséhez mennyi kell. Minnél nagyobb memóriád van, annál jobb!
Az hogy mennyit kezel le hasznosan (tehát mennyit "lát"😉. Az attól függ, hogy hány bites a Windows. A 64 bitesek a 4GB látják (nem tudom mennyi a max). A 32 bitesek, viszont csak 3,5GB-t. Asszem ez úgy van, hogy a 32 bitesek is látják azt, hogy 4GB memória van benne, de ha bele gebedsz sem fogja használni mind a 4-et, csak 3,5-et.
Azt pedig kétlem, hogy a 64 btes XP-nek 3,5GB kéne a működéséhez.



Pontosan erre voltam kiváncsi. Nem vagyok gondban azzal hogy mi mit jelent, csak lehet hogy rosszul fogalmaztam. Köszi a választ.
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
zsolty87 írta:
benq írta:
zsolty87 írta:
benq írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok. Win xp felismer 2 x 2 gb dual channel 1333 MHz-s ramot?
felismeri, csak 3,5 gigát fog használni ... hogy mind a 4-et használja 64-bites op rendszert kell feltenned. nálam így volt

Win xp 3,5 gigát fog használni? Biztos. Nekem most laptopon van és ott elvan 500 megával.
azt kérdezted h felismeri-e nem azt h mennyit használ, szóval ne forgasd ki a "szavakat"...


Jó akkor nem forgatom ki a szavakat de akkor se értem. Miért kell egy XP-nek 3.5 giga mikor a Win 7 is max 2.5 eszik. AKkor máshogy kérdem. Ha felteszek egy 64 bites Win xp akkor 4 Gigából mennyire lesz szükésge az operációs rendszernek?


Hello!

Szeritnem tényleg gondban vagy azzal, hogy mi mit jelent és ezt minden rosszindulat nélkül mondom.
Azt hogy mennyi memóriára van szüksége az azt jelenti, hogy konkrétan a működéséhez mennyi kell. Minnél nagyobb memóriád van, annál jobb!
Az hogy mennyit kezel le hasznosan (tehát mennyit "lát"😉. Az attól függ, hogy hány bites a Windows. A 64 bitesek a 4GB látják (nem tudom mennyi a max). A 32 bitesek, viszont csak 3,5GB-t. Asszem ez úgy van, hogy a 32 bitesek is látják azt, hogy 4GB memória van benne, de ha bele gebedsz sem fogja használni mind a 4-et, csak 3,5-et.
Azt pedig kétlem, hogy a 64 btes XP-nek 3,5GB kéne a működéséhez.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
benq írta:
zsolty87 írta:
benq írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok. Win xp felismer 2 x 2 gb dual channel 1333 MHz-s ramot?
felismeri, csak 3,5 gigát fog használni ... hogy mind a 4-et használja 64-bites op rendszert kell feltenned. nálam így volt

Win xp 3,5 gigát fog használni? Biztos. Nekem most laptopon van és ott elvan 500 megával.
azt kérdezted h felismeri-e nem azt h mennyit használ, szóval ne forgasd ki a "szavakat"...


Jó akkor nem forgatom ki a szavakat de akkor se értem. Miért kell egy XP-nek 3.5 giga mikor a Win 7 is max 2.5 eszik. AKkor máshogy kérdem. Ha felteszek egy 64 bites Win xp akkor 4 Gigából mennyire lesz szükésge az operációs rendszernek?
0
0
0
0
benq avatar
zsolty87 írta:
benq írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok. Win xp felismer 2 x 2 gb dual channel 1333 MHz-s ramot?
felismeri, csak 3,5 gigát fog használni ... hogy mind a 4-et használja 64-bites op rendszert kell feltenned. nálam így volt

Win xp 3,5 gigát fog használni? Biztos. Nekem most laptopon van és ott elvan 500 megával.
azt kérdezted h felismeri-e nem azt h mennyit használ, szóval ne forgasd ki a "szavakat"...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
FBalint írta:
zsolty87 írta:
FBalint írta:
Ha a gépet újratelepítem, akkor elvesznek a fájljaim? A Windows a C: meghajtón, van, ha onnan a fájlokat a D-re pakolom, akkor nem vesznek el?


Tudomásom szerint az adatok csak arról a partícióról vesznek el amit formázol.


Ok, köszi, nagyon nagy segítség volt! Már épp kezdtem volna lementeni a 250Gb-nyi képeimet/videóimat az újratelepítéshez. 😆


Csak azokat a fájlokat bukod amelyiket formázod. 😆 A többinek semmi köze a telepítéshez. 😆
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Azért nem árt ha lemented őket. Biztos ami biztos. Mondjuk én még sosem jártam így, hogy elvesztettem volna az adataimat két partíciós vinyó esetén, de azért fő a biztonság.
0
0
0
0
FBalint avatar
zsolty87 írta:
FBalint írta:
Ha a gépet újratelepítem, akkor elvesznek a fájljaim? A Windows a C: meghajtón, van, ha onnan a fájlokat a D-re pakolom, akkor nem vesznek el?


Tudomásom szerint az adatok csak arról a partícióról vesznek el amit formázol.


Ok, köszi, nagyon nagy segítség volt! Már épp kezdtem volna lementeni a 250Gb-nyi képeimet/videóimat az újratelepítéshez. 😆
0
0
0
0
zsolty87 avatar
FBalint írta:
Ha a gépet újratelepítem, akkor elvesznek a fájljaim? A Windows a C: meghajtón, van, ha onnan a fájlokat a D-re pakolom, akkor nem vesznek el?


Tudomásom szerint az adatok csak arról a partícióról vesznek el amit formázol.
0
0
0
0
FBalint avatar
Ha a gépet újratelepítem, akkor elvesznek a fájljaim? A Windows a C: meghajtón, van, ha onnan a fájlokat a D-re pakolom, akkor nem vesznek el?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
benq írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok. Win xp felismer 2 x 2 gb dual channel 1333 MHz-s ramot?
felismeri, csak 3,5 gigát fog használni ... hogy mind a 4-et használja 64-bites op rendszert kell feltenned. nálam így volt

Win xp 3,5 gigát fog használni? Biztos. Nekem most laptopon van és ott elvan 500 megával.
0
0
0
0
benq avatar
zewa78 írta:
levai85 írta:
128 Gb rammot támogat ?
Valamit esetleg félrenézhettél.
ja tévedtem nem 128 hanem 😆 Windows 7 Maximum Supported RAM - 192 GB RAM https://kephost.hu/image-EE12_4D5F98CD.jpg
ütős ... 😆
0
0
0
0
benq avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok. Win xp felismer 2 x 2 gb dual channel 1333 MHz-s ramot?
felismeri, csak 3,5 gigát fog használni ... hogy mind a 4-et használja 64-bites op rendszert kell feltenned. nálam így volt
0
0
0
0
FBalint avatar
És ha lecserélem 64 Bit-re akkor minden fájlom megmarad ha nem formázom a merevlemezt?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Win xp felismer 2 x 2 gb dual channel 1333 MHz-s ramot?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció