Mindent az Androidról

Szerző: thug85, 2011. March 11., téma
Fórum » Szoftver
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!
Hozzászólások: 1 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gabee97 avatar
Samsungon persze hogy könnyebb 😃 de gyári ROM-okhoz nem kell rootolni szerintem.
0
0
0
0
no avatar
hat amin csinaltam az samsung galaxy ace 2.most h.ujra felraktam a 4.1-est valamilyen oknal fogva 200mb rammal tobb lett😀mindjart gyorsabb lett a telo.a masikon is leheth.megcsinalom,az htc evo 3d.csak azon nem merem.ugy olvastam,h.nehezebb megcsinalni.meg azt sem tudom ahhoz kell-e rootolni a telot
0
0
0
0
gabee97 avatar
Akkor jó 😀 Milyen telód van?
0
0
0
0
no avatar
koszi,megtalaltam azota mindent.meg is csinaltam.most probalom ki,mit valtozott.felraktam ujra a 4.1-est,csak most mashogyan.ha ugyanigy lassu lesz,rakom vissza a 2.3-ast.talaltam vegre magyar leirast rola😀
0
0
0
0
gabee97 avatar
Telefonod gyártója oldalán is kell lennie gyári ROM-oknak,ott még szerintem le is írják mit csinálj.
0
0
0
0
no avatar
hat azert koszi a segitseget.keresgleke,de magyar leirast valah.nem nagyon talalok rola.de meg azert keresgelek.valah.nem jon be nekem a jelly bean.most probaljam meg felrakni a masik telomra?es ha az is belassulna?hivatalosan nem jott ki a telomra
0
0
0
0
gabee97 avatar
htcevo3d: Nem tudom sajnos még nem csináltam,nézz utána valahol biztos leírják.
Kmisi99: Amíg nincs más lövölde sorozat telóra addig nekem ez pont jó,sőt jöhetne félévente is 😃 Sajnos Brothers in Arms nem fut az Xperia S-emen...😞
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ez a modern combat már olyan mint a cod évente egy új az asphalt meg NFS
0
0
0
0
no avatar
es siman akkor vissza tudom allitani?letoltom azt a par 100megas fajlt,es kesz?ugyanugy az odinnal visszarakom?
0
0
0
0
gabee97 avatar
htcevo3d írta:
helotok.nekem lenne egy olyan kerdesem,h.lehetseges egy android 4.1-est visszarakni 2.3-ra.megcsinaltam magamnak otthon a masik telomon,es eleg szepen be van lassulva.alig van szabad ramom,pedig nem surun fut semmi olyan a hatterben

Írd be googléba: "telefonod típusa" ROM
Egy kis játék hír droidra: Érkezik Június 30-án a Modern Combat
Asphalt 8 trailert is láttunk már és lesz Dead Trigger 2 is 😃
0
0
0
0
no avatar
helotok.nekem lenne egy olyan kerdesem,h.lehetseges egy android 4.1-est visszarakni 2.3-ra.megcsinaltam magamnak otthon a masik telomon,es eleg szepen be van lassulva.alig van szabad ramom,pedig nem surun fut semmi olyan a hatterben
0
0
0
0
The Emptiness avatar
gyurmi írta:
alex1997 írta:
Heló

Annyi bajom lenne nemes egyszerűséggel, hogy a egy ZTE Grand X IN telefon úgy döntött hogy minden képről videóról és zenéről másolatot csinál de konkrétan 2X szóval 3X van meg 1 zene de mégse. Mivel ha elindítom a zenét igen jó végig megy semi baj. Utána elkezdi játszani a másik 2 másolatot.
Na és itt a baj ha egy db másolatot vagy bármeliyk zenét a 3-ból letörlök akkkor kurv@ra nem játsza le a többit vagyis 5 mp-ig igen de3 utána leál és megy a következőre...

A képek pedig 2X vannak és azokból a másolatot nem lehet megynyitni és haa másolatot letrlöm akkor az eredeti képet nem lehet megnyitni.

És ezt egy Galaxy Y is eljátsza... ugyan így.
Nem tudom hogy mi lehet nem is selytem mert ilyennel még nem találkoztam. A ZTE egy kisseb GYÁRI Frisítés óta csinálja ezt... És Galaxy Y is... Lehet a ludas a frisítés? ( y 2.3.7 ZTE 4.0.4) a Frisítés előtt semmi baja nem volt egyiknek sem...

Kösz előre is a válasz!!😃


Ha a frissítés az oka akkor tegyél egy próbát. "Butítsd" vissza az Android előző verziójára ami rajta volt. Ha megszűnik a probléma valószínűleg tényleg az lehetett a gond.

Egy másik tipp. Másold rá a gépedre az összes képet/zenét/videót, a neveket mentsd fel a gmail címedre, majd csinál egy gyári adatokra való visszaállítást. Ezután mehet minden vissza a telóra.

Én biztosan ezt csinálnám ha velem játszaná ezt a telefonom. Remélem tudtam segíteni! 😀


Kösz!! Csak az a baj hogy butítsam vissza?? mert értelmes frisítési lista nincs a ZTe oldalon..... De majd valahogy megoldom... (:
0
0
0
0
CsehMedve avatar
alex1997 írta:
Heló

Annyi bajom lenne nemes egyszerűséggel, hogy a egy ZTE Grand X IN telefon úgy döntött hogy minden képről videóról és zenéről másolatot csinál de konkrétan 2X szóval 3X van meg 1 zene de mégse. Mivel ha elindítom a zenét igen jó végig megy semi baj. Utána elkezdi játszani a másik 2 másolatot.
Na és itt a baj ha egy db másolatot vagy bármeliyk zenét a 3-ból letörlök akkkor kurv@ra nem játsza le a többit vagyis 5 mp-ig igen de3 utána leál és megy a következőre...

A képek pedig 2X vannak és azokból a másolatot nem lehet megynyitni és haa másolatot letrlöm akkor az eredeti képet nem lehet megnyitni.

És ezt egy Galaxy Y is eljátsza... ugyan így.
Nem tudom hogy mi lehet nem is selytem mert ilyennel még nem találkoztam. A ZTE egy kisseb GYÁRI Frisítés óta csinálja ezt... És Galaxy Y is... Lehet a ludas a frisítés? ( y 2.3.7 ZTE 4.0.4) a Frisítés előtt semmi baja nem volt egyiknek sem...

Kösz előre is a válasz!!😃


Ha a frissítés az oka akkor tegyél egy próbát. "Butítsd" vissza az Android előző verziójára ami rajta volt. Ha megszűnik a probléma valószínűleg tényleg az lehetett a gond.

Egy másik tipp. Másold rá a gépedre az összes képet/zenét/videót, a neveket mentsd fel a gmail címedre, majd csinál egy gyári adatokra való visszaállítást. Ezután mehet minden vissza a telóra.

Én biztosan ezt csinálnám ha velem játszaná ezt a telefonom. Remélem tudtam segíteni! 😀
0
0
0
0
Superbenito avatar
alex1997 írta:
Heló

Annyi bajom lenne nemes egyszerűséggel, hogy a egy ZTE Grand X IN telefon úgy döntött hogy minden képről videóról és zenéről másolatot csinál de konkrétan 2X szóval 3X van meg 1 zene de mégse. Mivel ha elindítom a zenét igen jó végig megy semi baj. Utána elkezdi játszani a másik 2 másolatot.
Na és itt a baj ha egy db másolatot vagy bármeliyk zenét a 3-ból letörlök akkkor kurv@ra nem játsza le a többit vagyis 5 mp-ig igen de3 utána leál és megy a következőre...

A képek pedig 2X vannak és azokból a másolatot nem lehet megynyitni és haa másolatot letrlöm akkor az eredeti képet nem lehet megnyitni.

És ezt egy Galaxy Y is eljátsza... ugyan így.
Nem tudom hogy mi lehet nem is selytem mert ilyennel még nem találkoztam. A ZTE egy kisseb GYÁRI Frisítés óta csinálja ezt... És Galaxy Y is... Lehet a ludas a frisítés? ( y 2.3.7 ZTE 4.0.4) a Frisítés előtt semmi baja nem volt egyiknek sem...

Kösz előre is a válasz!!😃


😆
ilyet még nem láttam én se lehet, hogy a frissítés az oka 😕
😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Heló

Annyi bajom lenne nemes egyszerűséggel, hogy a egy ZTE Grand X IN telefon úgy döntött hogy minden képről videóról és zenéről másolatot csinál de konkrétan 2X szóval 3X van meg 1 zene de mégse. Mivel ha elindítom a zenét igen jó végig megy semi baj. Utána elkezdi játszani a másik 2 másolatot.
Na és itt a baj ha egy db másolatot vagy bármeliyk zenét a 3-ból letörlök akkkor kurv@ra nem játsza le a többit vagyis 5 mp-ig igen de3 utána leál és megy a következőre...

A képek pedig 2X vannak és azokból a másolatot nem lehet megynyitni és haa másolatot letrlöm akkor az eredeti képet nem lehet megnyitni.

És ezt egy Galaxy Y is eljátsza... ugyan így.
Nem tudom hogy mi lehet nem is selytem mert ilyennel még nem találkoztam. A ZTE egy kisseb GYÁRI Frisítés óta csinálja ezt... És Galaxy Y is... Lehet a ludas a frisítés? ( y 2.3.7 ZTE 4.0.4) a Frisítés előtt semmi baja nem volt egyiknek sem...

Kösz előre is a válasz!!😃
0
0
0
0
MadCore avatar
Demoz írta:
És hogy lehetne frissíteni a telóm androidos rendszerét?

[LINK]
Itt is rengeteg hasznos dolgot találhatsz. 😀
0
0
0
0
megaone6 avatar
[LINK] ezt találtam, remélem segít.
0
0
0
0
Demoz avatar
És hogy lehetne frissíteni a telóm androidos rendszerét?
0
0
0
0
megaone6 avatar
Demoz írta:
Az nba2k13-at szeretném telepíteni egy galaxy s advance-re, viszont valami olyasmit ír, hogy "a csomag elemzése során hiba történt". Lehet, hogy azért írja, mert régebbi a telómon az android verzió (2.3.6)?

minden bizonnyal igen: [LINK] KÖVETELMÉNY: ANDROID
4.0 és újabb
0
0
0
0
Demoz avatar
Az nba2k13-at szeretném telepíteni egy galaxy s advance-re, viszont valami olyasmit ír, hogy "a csomag elemzése során hiba történt". Lehet, hogy azért írja, mert régebbi a telómon az android verzió (2.3.6)?
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Sziasztok!
Frissítés óta csak nekem cseszekszik Play áruház? Pár programhoz jött frissítés és több mint fél óra után se haladt semmit, vagy ha el is kezdi nem fejezi be a letöltést és automatikusan megszakad. Próbáltam gépről indítani a 4-ből 1-et csinált meg rendesen a másikat elkezdte és 10 perc után még mindig nem haladt. Tud valaki valamit, vagy már megint eltoltak valamit a fejlesztők?
0
0
0
0
niteforce avatar
Nruhtas írta:
niteforce: csekkold az sd kártyát, valószínű, hogy azzal van a gond, próbáld meg egy kártyaolvasóval

A telefon látja az sd kártyát? Méretét is?


A kártya az jó, a zenék, egyebek minden jó, a galériában is látszanak a kèpek, tehát vissza lehet nezni. A kártyaolvasót megpróbálom, köszi
0
0
0
0
MoonW avatar
niteforce: csekkold az sd kártyát, valószínű, hogy azzal van a gond, próbáld meg egy kártyaolvasóval

A telefon látja az sd kártyát? Méretét is?
0
0
0
0
niteforce avatar
Sziasztok!

Nem tudom átrakni számítógépre a telefonommal készített fotókat, megéztem a telefonon melyik mappában van, de amikor megnyitom a számítógépen, akkor nem látszik semmi, azt írja ki, hogy 0 elem. A telefonon a fájl kezelőben is ez a helyzet. Az SD kártyára menti a képeket.

LG Optimus L5 II
0
0
0
0
cey85 avatar
Norbi777@ Nekem is volt X8-am és sok ROM-ot kipróbáltam de 2 vagy 3 volt jó igazán. Itt az oldal címe ahonnan minden okosságot megtudhatsz. [LINK]
és le is tudod tölteni a rom-okat
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Bicike írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Légyszi adjatok tanácsot.
Olyan gondom van hogy telefonom (Xperia U és Xperia Sola) galériájában még mindig látok olyan képeket amik már nincsenek a is a telefonon, letörölni viszont sehogy sem tudom. Próbáltam már gyári beállításra is visszaállítani, de a galéria nem változott.
Azt javasolták hogy frissítsek az androidon, és tegyenmfel a legújabbat. Viszont nem akarom lecserélni a jelenlegi oprendszert, úgyhogy más megoldás kéne.
Előre is köszönöm mindnekinek.


Esetleg a számítógépen sem tudod kitörölni?

Nekem olyan gondom lenne, hogy bekapcsolom a telefont (ZTE Skate és Samsung Galaxy Mini) és csak annyit csinál, hogy Android és az ott villog, de semmi többet.


Ott sem lehet kitörölni. Telefonon is csak a galériában látható, van a telón total commander és egy képnézegető, de azok sem látják azt a mappát. Plusz ha kijelölöm az szóban forgó mappát akkor ki is lép a galériából.
0
0
0
0
Bicike avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Légyszi adjatok tanácsot.
Olyan gondom van hogy telefonom (Xperia U és Xperia Sola) galériájában még mindig látok olyan képeket amik már nincsenek a is a telefonon, letörölni viszont sehogy sem tudom. Próbáltam már gyári beállításra is visszaállítani, de a galéria nem változott.
Azt javasolták hogy frissítsek az androidon, és tegyenmfel a legújabbat. Viszont nem akarom lecserélni a jelenlegi oprendszert, úgyhogy más megoldás kéne.
Előre is köszönöm mindnekinek.


Esetleg a számítógépen sem tudod kitörölni?

Nekem olyan gondom lenne, hogy bekapcsolom a telefont (ZTE Skate és Samsung Galaxy Mini) és csak annyit csinál, hogy Android és az ott villog, de semmi többet.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Légyszi adjatok tanácsot.
Olyan gondom van hogy telefonom (Xperia U és Xperia Sola) galériájában még mindig látok olyan képeket amik már nincsenek a is a telefonon, letörölni viszont sehogy sem tudom. Próbáltam már gyári beállításra is visszaállítani, de a galéria nem változott.
Azt javasolták hogy frissítsek az androidon, és tegyenmfel a legújabbat. Viszont nem akarom lecserélni a jelenlegi oprendszert, úgyhogy más megoldás kéne.
Előre is köszönöm mindnekinek.
0
0
0
0
no avatar
Hello. A barátomnak Xperia X8-a van és szeretne valamilyen CyanogenMod-ot rá. Melyik a legstabilabb jól működő erre? És valaki leírná a pontos lépéseket a telepítéshez, mert nagyjából tudom, h hogy van, de nem bízom benne. A teló nincs még rootolva. Előre is kösz!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Azt tudja valaki hogy galaxyS4-en, miért nem lehet az obb mappába másolni semmit? Meg lehet valahogy oldani ezt?
0
0
0
0
niteforce avatar
LG Optimus L5 II-ről mi a véleményetek?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
tölts le más vidi lejátszót pl mx playert
0
0
0
0
Imperator avatar
Üdv! Nemrég szereztem egy Alcatel OT-995-ös telót, és van egy olyan problémám, hogy a videókat nagyon lassan játssza le, a hang viszont tökéletes alatta. Érdekesség, hogyha beletekerek párszor, akkor rendbe jön, viszont már zavaró hogy mindig tekergetni kell.
0
0
0
0
jasko avatar
sikerült, a cache után kikapcsoltam aztán amgától kapcsolt be a telefon és teljesen jól működik 😀 köszönöm szépen niteforce és kmisi 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Csaba77 írta:
Mit jelent az hogy rootolni? Mivel lesz jobb a telefon akkor, ha rootolt Cyanogen Androidot teszek fel rá?
A root rendszergazdai jog. Az olyan alkalmazásoknak kell amik jobban belenyúlnak a telefonba. Átlag felhasználónak nem igazán létszükség. De a cyanogen mod általában jobb mint a telefon alap szoftvere. Mert jobban elkészítik a mod készítők mint a gyártó.
0
0
0
0
niteforce avatar
Akkor meg tudod csinalni otthon te is.
Eloszor recovery modba lepj be. (kapcsold ki, es ugy kapcsold be hogy nyomva tartod a bekapcsolo gombot meg a kozepso gombot addig amig be nem lep a recoverybe. A hangerogombokkal lepegetsz, es valaszd ki a factory resetet, csinald meg, utana a wipe cache-t csinald meg.
Utana kapcsold ki a telefont, es szamitogeprol az odin programmal tegyel fel egy uj szoftvert. Az androidot megtalalod a samfirmware.com-on, keresobe ird be a tipusszamot.
Toltsd le, es az odinnal rakd fel. Ha nem tudod hogy kell, van rola leiras a neten agyarul is
0
0
0
0
jasko avatar
megnyomom a bekapcs gombot és bejön hogy samsung galaxy ace gt 5830 és ennyi.... nem megy tovább, nem tölt be a rendszer. próbáltam sim kártya nélkül is, ugysem jó. szóval valahogy meg kellene oldanom szerviz nelkül hogy ujra rakjam én a rendszert. egy ismerősömnek van galaxy ace neki 2.3.6 rendszer van rajta....
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A telefon még bekapcsol? Azaz működik van kép? Csak nem töltődik be a rendszer?
0
0
0
0
jasko avatar
én szeretném megcsinálni 😃
0
0
0
0
Arnybiro avatar
jasko írta:
van egy galaxy ace telefonom, összeomlott rajta a rendeszer, be sem kapcsol. szeretném újra rakni rá és megcsinálni, van valaki aki tud segiteni? nagyon megköszönném. ha van vállakozó aki segit kérem keressen meg üzenetben. előre is köszi 😀


Szerintem egyszerűbb ha elviszed szervízhez, ott jobban meg tudják csinálni.
0
0
0
0
jasko avatar
van egy galaxy ace telefonom, összeomlott rajta a rendeszer, be sem kapcsol. szeretném újra rakni rá és megcsinálni, van valaki aki tud segiteni? nagyon megköszönném. ha van vállakozó aki segit kérem keressen meg üzenetben. előre is köszi 😀
0
0
0
0
no avatar
Mit jelent az hogy rootolni? Mivel lesz jobb a telefon akkor, ha rootolt Cyanogen Androidot teszek fel rá?
0
0
0
0
alex13 avatar
niteforce írta:
alex13 írta:
xperia X8-on érdemes frissíteni 2.3-asra?


Szerintem hagyd a gyárit úgy ahogy van. Eddig mindig az volt a tapasztalatom hogy sokkal jobb úgy ahogy van. Méghozzá a legelső szoftverrel.
Az én xperia mini-m esetében is ez volt. a gyári 2.3 sokkal jobb mint a gyári 4.0.
De az előző galaxy ace-emen is sokkal gördülékenyebb volt a 2.2 mint a 2.3


Okés 😀 köszi 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
alex13 írta:
xperia X8-on érdemes frissíteni 2.3-asra?


Szerintem hagyd a gyárit úgy ahogy van. Eddig mindig az volt a tapasztalatom hogy sokkal jobb úgy ahogy van. Méghozzá a legelső szoftverrel.
Az én xperia mini-m esetében is ez volt. a gyári 2.3 sokkal jobb mint a gyári 4.0.
De az előző galaxy ace-emen is sokkal gördülékenyebb volt a 2.2 mint a 2.3
0
0
0
0
The Emptiness avatar
alex13 írta:
xperia X8-on érdemes frissíteni 2.3-asra?



Gyári?? (Gondolom gyári nincs hozzá) De ha főzött és stabil + ha van annyi szerencséd hogy jól is lett optimalizállva akkor nagyon. És ha még olyan 710MHZ-ra felhúzod a procit (persze csak ha nem fagy ki) akkor nagyon is!!! 😆
0
0
0
0
alex13 avatar
xperia X8-on érdemes frissíteni 2.3-asra?
0
0
0
0
Davezorrr avatar
megnézem a winamp-ba h van ilyen mert eddig csak olyat találtam h beszúrom a fülest és elkezdi játszani az utolsó zenét amit hallgattam. pl. rocket player ilyen volt
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Davezorrr írta:
nekem is egy zenelejátszó kéne amiben van olyan funkció ha beszúrom a fülest akkor induljon el a progam de a zene ne...van ilyen ?



Nem tudom de lehet ezt is tudja a winanp.

De ha nem akkor elvileg ha NFC-s a telefonod azzal is meg lehetne oldani.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció