Milyen videókártyát vegyek?
Az örök talány...
Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:
[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.
- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:
[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.
- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 800
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
ASUS GTX760-DCMOC-2GD5
Hát a nevét nem tudom, de hátha ti ismeritek(nem valami jó minőség!!):
http://kepfeltoltes.hu/view/150128/DSC_0003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kb. 23CM-es fér bele.
Alaplapon tudatában (ASUSTeK COMPUTER INC. P8H77-M LE (LGA1155 )) beférne ez a gépbe? http://www.***/videokartya-c3142/gigabyte/gf-gtx760-oc-2gb-256bit-ddr5-pci-e-gv-n760oc-2gd-p171831823/
Vagy ezt így nem lehet megmondani?
Én egy ASUS GTX 750 Ti OC-ra gondoltam, de ha nem hajtsa ki akkor mást kell, hogy nézek.
Új processzort egy darabig nem akarok venni, inkább videokártyát mert a GT 610 2 GB egy sz*r
Egyébként újat vagy használtat?
Segítségeteket szeretném kérni(bár gondolom ez nem meglepő).
Na szóval, az a helyzet, hogy kaptunk egy jó kis gépet: http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=120539&sub=usercomp&comp=122367
Egy gond van vele, és ezt már nagyon unom. Szépen kitöltöttem a gép adatlapját de minden egyes gépigénynél az a helyzet, hogy minden zöld pipa, kivéve a videokártya. Ez elég zavaró, hiszen a GTA V is 100%-100% lenne, de a videokártya miatt csak 92%.
Szóval, milyen videokártyát tudnátok ajánlani?
Olyan 50, max (nagyon, nagyon max) 70K-ra gondoltam.
Sapphire Radeon R9 270X Dual-X 2GB : 51k Sapphire eddigi tapasztalataim szerint messze a legmegbízhatóbb Radeon.
Az történt, hogy a sapphire 7850-esem megadta magát, szerencsére még garanciában volt, így hát visszaküldtem, de a kártyát nem tudták megjavítani, így hát visszaszolgáltatták a teljes összeget amibe került. Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen kártyát vegyek, ami legalább úgy teljesít, mint a 7850. Én egy r9 270x-re gondolok, de nem tudom, hogy milyen legyen a hűtés márkája. Azért nem veszek 7850-et megint, mert már nem forgalmazza a cég ahonnan venni akarom, ezért is nem tudtak küldeni új kártyát, csak pénzt. Ha tudtok mást is ajánlani az r9en kívűl akkor írjátok le. Előre is köszönöm! 😀
Gainward GeForce GTX750 Ti 2GB : 40k
Vagy
XFX Radeon R7 265 2GB : 42k
R7 265 mellé tenném a voksom.
3 monitoron jön elő ez a probléma, ott ez a kártya az új címeket 10-15Fps-el futtatja, nem értem a károgás hangját. Aki olyan felbontáson játszik 2-3 Db-ot vesz.
"A fejlesztőktől származó információink szerint a GeForce GTX 970 azért működik ilyen furcsán, de fontos hangsúlyozni, hogy nem hibásan, mert az NVIDIA a fogyasztás csökkentése érdekében a teljes feldolgozási folyamatot komponenscsoportokra korlátozza. Ez azt jelenti, hogy a konkurens architektúrákhoz viszonyítva a rendszerben nem különülnek el teljesen a raszter motorok, a feldolgozók és a ROP-blokkok, vagyis ezek működése teljesen egymáshoz idomul. Mindez azt is jelenti, hogy ha az említett három elem egyikéből az NVIDIA valamennyit letilt, akkor az olyan adatbuszok letiltásával is jár, amely korlátozza a letiltott elemhez tartozó egyéb részegységeket.
A GeForce GTX 970-re levetítve a lapka 16 SMM-jéből 3 le van tiltva, ugyanakkor letiltott SMM-eket tartalmazó GPC-n belüli rasztermotor, illetve a GPC-hez rendelt ROP blokk és a hozzá tartozó memóriavezérlő esetében nem kell korlátozásokkal számolni. Viszont az SMM-ek kiütésével a bennük található adatbuszok is elérhetetlenek, ami azt jelenti, hogy az adott GPC-n belül a megmaradt egy aktív SMM-ek adatbuszai túl lennének terhelve. Annak érdekében, hogy ez ne következzen be, az NVIDIA bizonyos szoftveresen beépített funkciókkal korlátozza a letiltott SMM-ekhez tartozó rasztermotor, a ROP blokk és a memóriavezérlő képességeit, és lényegében ez okozza a fenti jelenséget. A korlátozás egyébként valószínűleg feloldható, de azzal minden bizonnyal rosszabbul járna a GeForce GTX 970, hiszen a megmaradt SMM adatbuszának túlterhelése jelentős gond lenne, ugyanis megakadályozná a normális működést.
Az NVIDIA tehát igazat mond, azaz a Maxwell architektúra így lett tervezve. Ennek a dizájnfilozófiának az előnye, hogy nem igényel rengeteg tranzisztort felemésztő univerzális belső adatbuszt az egyes részegységek között, amit igen nehéz jól megtervezni, ráadásul sokat hozzátenne a fogyasztáshoz is, ugyanakkor hátránya, hogy az egyes részegységek letiltása más részegységek működésére is negatív hatással lesz. Ez például megfigyelhető a GeForce GTX 970 pixelkitöltési teljesítményén. Elméletben ez a hardver csak 3%-kal gyengébb ezen a területen a GeForce GTX 980-nál, de a gyakorlatban már 28% a különbség. Világosan látszik, hogy a letiltott SMM-ek hiányzó adatbuszai miatt a GeForce GTX 970 képtelen használni az összes ROP blokkot.
A probléma egyébként nem jelentős, sőt igazából a tervezett működés miatt nem beszélhetünk problémáról sem. Inkább az tűnik problémásnak, hogy az NVIDIA nem árulta el, hogy a GeForce GTX 970 a fent említett módon dolgozik, ami miatt a felhasználók kicsit másra számítottak."
Ár/teljesítmény bajnok! Vagy mégse?
[LINK]
themagichungarian: ASUS GTX 750 Ti 2Gb
Spoiler!
Ehhez a konfigurációhoz milyen videokártyát ajánlotok?
Alaplap: ASUS P8H61-M LX3 Plus R2.0
Tápegység: FSP Hexa 500W
Processzor: Intel Pentium Dual-Core G860 3GHz
Ram: Kingston 8 GB 1333Mhz
Maximum 50 ezer de lehet olcsóbb
MSI GT 720 1GB DDR5 128bit PCI-E N720-1GD5HLP
Köszönöm a segítségeket !
Tervezek egy monitor cserét, jelen pillanatban egy 1440x900-as felbontású monitorom van. Ezt vagy FullHD-ra vagy egy 21:9-es monitorra akarnám cserélni (2560x1080). Mennyivel változna meg a mostani átlag fps-em ? (Jelen pillanatban egy R9 280X-van benne.) Olvastam, hogy VRAM-nak nagy szerepe van a megjelenítésben, mivel ez a kártya 3GB-os ezért csak reménykedni tudok, hogy nem lesz számottevő a csökkenés.
vagy egy GeForce GTX 980
melyik a jobb és melyik menne jobban egy Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz BOX 22nm Procihoz ?
Ati R-es szériában gondolkozok most, de mi van ha nem elég a proci...
Pü-t küldjetek légyszives mert csak elkeveredne a sok hozzászólás között, köszi 😀
Egyáltalán nem általános, viszont az már igen, hogy a meglévő gépedben a fejlesztés elsősorban egy újabb VGA-t jelent és nem egy újabb processzort, mert előbbit szinte bárki képes betenni egy gépbe, utóbbihoz már több hozzáértés szükséges. Ráadásul FL1XxY esete is pont ilyen. Magam is így fejlesztgetem a gépemet és ha végleg elhal a processzor, akkor egy teljesen újat rakok össze. Azoknál is ezt látom, akik hozzám fordulnak ilyen kérdésekkel. Szóval a felmérésem erősen szubjektív és messze nem reprezentatív, de ezt tapasztalom.
Azt én sem gondolom egyébként, hogy valaki csak Mantle képes játékokkal fog játszani. Viszont ez hasonló a két kártyás dilemmával. Akinek ilyen van, az nem csak CF/SLI képes játékokkal játszik, de ha a játék képes cf/SLI-re, akkor örül. Ugyan ez a Mantle-nél is. Ha nincs ilyen támogatás, akkor mindegy milyen kártyád van, viszont, ha van Mantle, akkor annak örülsz.
Ez így nem igaz. A Mantle működik Intel procival és AMD vga-val szerelt gépekkel is. Olyan eset van amikor egy erősebb vga-val és egy gyengébb cpu-val érezhetően gyorsabban fut a játék Mantle alatt mint DX alatt, viszont Intelnél már nincs ekkora mértékű gyorsulás:
Viszont olyan eset is van amikor egy erős Intel procival az AMD vgak mintha úgymond "szintet lépnének", pl. a 7970 lenyomja a GTX 780 Ti-t:
Az meg nem tudom mennyire általános hogy aki bika vga-ra áldoz, az alapból egy gyenge procit tegyen mellé, ugyanis nem tartom túlzottan elképzelhetőnek azt hogy valaki csak Mantle képes játékokkal akarna játszani.
FL1XxY:
Használtan 20 000 Ft-ért maximum HD7770-et kapsz, ami játéktól függően van ahol erősebb, van ahol gyengébb mint egy 6870.
Itt meg tudod nézni mire képes a viszonylag friss játékokkal:
[LINK]
Az a gond hogy ennyi pénzért olyan kártyát ami sokkal jobb lenne mint a 6850, elég necces találni.
Ráadásul régebbi játékteszteket nézve van ahol a 6850-től is kikap.
Te mit tudnál nekem ajánlani? 😀 lentebb olvashatod a kérdésem!
Mennyit szánsz rá?
De a fx 6300 mellé a r9 280-280x max.
Vagy gtx 760-770 max.
Ezek felett már eléggé cpu limit lenne.
Gondolkodhatsz Nvidiában is. Alapértelmezetten teljesen mindegy, hogy melyik gyártó kártyáját melyik gyártó processzora mellé teszed.
Szigorúbb együttműködés nincs igazán, csak egy, ami az AMD VGA mellett szól, nevezetesen az, hogy pár játékhoz már van Mantle támogatás, ami AMD fejlesztés és csak AMD processzor - AMD videokártya párossal működik. A Mantle nem sokat ér egyelőre (Én Thief alatt próbáltam.), de épp a gyenge processzorokon segít már most is a tesztek szerint.
Szóval Nvidia is jó, ATI is jó, de ha ATI-t választasz, akkor egyes játékoknál rásegít a processzorra a Mantle.