Milyen fényképezőgépet/kamerát vegyek?

Szerző: MBenjo, 2010. September 08., téma
Fórum » Mobiltelefon, kütyü
Mivel nem láttam ilyen témát, gondoltam csinálok.
Itt segíthetünk egymásnak fényképezőgépet, kamerát, tartozékokat vásárolni.

Első kérdés:

Milyen (nem kompakt) fényképezőgépet vegyek max. 80-100.000Ft-ból? Jó lenne, ha az árban benne minden ami kell, hogy utána ne kelljen még külön memóriakártyát, objektívet, stb. vennem. :)
Hozzászólások: 72
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
19ati93 avatar
Moose írta:
sziasztok, tanácsra lenne szükségem.
Szeretnék beruházni egy kamerára. eléggé kekec elvárásokal. kinéztem magamnak a Sony NEX - VG20 at gyári lencsével de nem elég kontroll van a kép fölött és idegesit pedig ez a kamera tökéletes lenne méretre és kinézetre is. Sajnos az automata fokusz lebeszélt... ekkor kinéztem egy Canon EOS 5D Mark III at filmes lencsével de erröl meg egy profi fotos beszélt le és az hogy nincs benne legalább 60 fps. Igy fordulnék hozzátok KÉRLEK valaki mutasson már egy kamerát ami kicsi szép és tudja ezt: 60 fps, FULL HD, 1080P, Manuál fokusz és kontrol a kppek fölött, hosszú akuélet, ne SD re szedje az adatokat de nem is kazetára, szép hangot vegyen.


köszi remélem lesz valaki 😃



Nem értem mért beszélt le a "profi fotós"! 😆
tökéletes kis gép az! szinte mindent tud! és full HD video! 60fps megvan a full hd-ban is! szép képeket készit 61pontos autofokusz gondolom a hang is ok egy ilyen gépnél! nem tom de szerintem jó választás lenne! a profi fotos kolegát meg nem értem 😆
0
0
0
0
Moose avatar
sziasztok, tanácsra lenne szükségem.
Szeretnék beruházni egy kamerára. eléggé kekec elvárásokal. kinéztem magamnak a Sony NEX - VG20 at gyári lencsével de nem elég kontroll van a kép fölött és idegesit pedig ez a kamera tökéletes lenne méretre és kinézetre is. Sajnos az automata fokusz lebeszélt... ekkor kinéztem egy Canon EOS 5D Mark III at filmes lencsével de erröl meg egy profi fotos beszélt le és az hogy nincs benne legalább 60 fps. Igy fordulnék hozzátok KÉRLEK valaki mutasson már egy kamerát ami kicsi szép és tudja ezt: 60 fps, FULL HD, 1080P, Manuál fokusz és kontrol a kppek fölött, hosszú akuélet, ne SD re szedje az adatokat de nem is kazetára, szép hangot vegyen.


köszi remélem lesz valaki 😃
0
0
0
0
DCMAN avatar
kalashnikoff írta:
DCMAN írta:
tudnátok valami jó videokamerát mondani olyan 50-60ezer ig ?? thanks!


Samsung HMX-Q10 (51.000Ft)


köszönöm!
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
DCMAN írta:
tudnátok valami jó videokamerát mondani olyan 50-60ezer ig ?? thanks!


Samsung HMX-Q10 (51.000Ft)
0
0
0
0
DCMAN avatar
tudnátok valami jó videokamerát mondani olyan 50-60ezer ig ?? thanks!
0
0
0
0
Garnett94 avatar
GoPro HD kamerákról mit tudtok?
0
0
0
0
Zaied avatar
Nekem egy Canon EOS 10D-m van Canon L USM obikkal amit portréfotózásra használok főként. egyetértek azokkal akik azt mondják hogy minek van a gépekbe az a sok vacak mostanság. Viszont az tényleg számít nagyon is hogy minél nagyobb legyen a szenzor mérete csak úgy lehet szép képet csinálni, a 8mp bőven elég ha saját fölhasználásra kell arról már elég nagy képet lehet nagyítani és még jól is néz ki csak bírd kifizetni a laborköltségeket 😃.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
https://s2.static.mymemory.co.uk/images/memory-selector/products/1205247175.jpg
Nekem ilyenem van és nagyon meg vagyok vele elégedve😉
Infó róla:
-10.1 Megapixels
-6x Optical Zomm
-f=7.8-46.8mm
-2.8Inch LCD monitor
0
0
0
0
cadillacv8 avatar
Nekem Sony A200 DSLR 2 db régi minolta "beercan" szériás obival...én jobbnak kézreállobnak találom az A200-at az újabb modelleknél..
Kiahjtható kijelző meg videó felesleges egy dslr-be szerintem,videóra videókamerát,a csiki-csuki dolgok,meg a live wiev csak extra amit az ember egy tükrösnél alig használ..
8-10 Mpix felett meg szintén felesleges marketing maszlag egy gép...akkor inkább egy full frame-s masina..

Ja és egy fényképezőgépnél az optika a lényeg..semmi más ha onnan rosszul indulnak a dolgok..már régen kaki a dolog...
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Nekem jelenleg egy Panasonic Lumix DMC-TZ5 kompakt készülékem van ! Minden tartományban nagyszerű képeket készít , profin fókuszál , egyszóval élve életteli képeket alkot !
Az eddigi legjobb kompakt gép , ami a kezemben járt !
Mindenkinek csak ajánlani tudom , nagyszerű gép !
0
0
0
0
Cooley avatar
Tudom én! Csak elárultam az okát, hogy eddig miért nem láttál ilyen témát. ^^
0
0
0
0
MBenjo avatar
Cooley írta:
Azért nem láttál ilyet, mert ez egy számítástechnikával foglalkozó oldal! 😆


Mobilos is van, nem is egy! 😃😃😆😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
van benne valami, mindenesetre hasznos téma lehet, már ha eléggé aktív lesz...
0
0
0
0
Cooley avatar
Azért nem láttál ilyet, mert ez egy számítástechnikával foglalkozó oldal! 😆
0
0
0
0
MBenjo avatar
Mivel nem láttam ilyen témát, gondoltam csinálok.
Itt segíthetünk egymásnak fényképezőgépet, kamerát, tartozékokat vásárolni.

Első kérdés:

Milyen (nem kompakt) fényképezőgépet vegyek max. 80-100.000Ft-ból? Jó lenne, ha az árban benne minden ami kell, hogy utána ne kelljen még külön memóriakártyát, objektívet, stb. vennem. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció