Milyen fényképezőgépet/kamerát vegyek?

Szerző: MBenjo, 2010. September 08., téma
Fórum » Mobiltelefon, kütyü
Mivel nem láttam ilyen témát, gondoltam csinálok.
Itt segíthetünk egymásnak fényképezőgépet, kamerát, tartozékokat vásárolni.

Első kérdés:

Milyen (nem kompakt) fényképezőgépet vegyek max. 80-100.000Ft-ból? Jó lenne, ha az árban benne minden ami kell, hogy utána ne kelljen még külön memóriakártyát, objektívet, stb. vennem. :)
Hozzászólások: 72
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sokeszter avatar
Sziasztok, melyik webkamerát vegyem meg ? Streameléshez kellene. [LINK]
[LINK] vagy mást tudtok ajánlani kb.13 ezer forintért ? Köszi :)
0
0
0
0
💬 2
botmunpls avatar
@sokeszter: Én inkább egy olyat néznék ki ami FHD felbontáson van, 30 vagy 60 fps-sel, de ez a kettő közül a 2. éri meg egyértelműen.
0
0
0
0
sokeszter avatar
@botmunpls: Szia,ok köszi szépen, még akkor körül nézek :)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Ajanlanatok webcamhez egy jó gooseneck vagy boom armot? A gond hogy a C270 webcamerám nagyon belezoomolt képet ad... es hatrebb kellene tennem. Ár: occó de jó :D
0
0
0
0
Dooma avatar
Sziasztok!
Canon EOS 500D (45k- ért)
Canon EOS 400D kit + 18-55mm objective (50k- ért)
Nikon D3100 tükörreflexes digitális fényképezőgép (55k- ért)

Melyiket érné meg jobban? Esetleg ajánlanátok ebben az ár kategóriában gépet ?
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
Sziasztok!
Kinéztem egy SENCOR 3CAM 4K01W kamerát.
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a tapasztalat vele? Milyen minőségben veszi fel a videókat, mennyire jó a stabilizáló benne a rázkódások kiküszöbölésére? Valamint a hangfelvételre is kíváncsi lennék, mennyire "élethűen" adja vissza a hangokat.
27.000 ft-ért tudnék venni egyet.
A válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
TuningWorld96: Ha nekem is olyan telefonom lenne én sem biztos hogy vettem volna fényképezőgépet.Spoiler!
Nekem jelenleg egy Nokia 3110 Classic van.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
reszler112233: Sony Xperia Z Ultra-m van. Már egész jól kitapasztaltam, hogy hogyan tudok különböző körülmények között jó képeket készíteni a manuális beállításaimmal. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
TuningWorld96: Milyen telefon az hogy ilyen minőségű képeket készít? Gondolom nem a 20-30 ezres kategória.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
reszler112233: köszi a választ és a képeket!
Azért is érdekeltek a képek, mert a telefonomhoz is akartam viszonyítási alapot. Ha pl. ebben az árkategóriában hasonló minőségűt készít, mint a telefonom, lehet, hogy mégsem ruházok be egy gépre. 😃

Egyébként jó vétel volt így tényleg a fényképeződ. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
TuningWorld96
30-ért szerintem megéri, főleg kezdőként.Nekem egy kisebb változata van pontosan egy Nikon Coolpix L29, de mivel én is kezdő vagyok nekem az is megteszi.Én 20-ért vettem ajándék tokkal és 4 GB-os memóriakártyával.Ennyiért szinte ajándék volt.

Pár kép amit a géppel készítettem.Igaz keresgélnem kell olyan képeket amiken nem mezőgazdasági gép van:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]

Illetve a Youtube-ra feltöltött videóim amit szintén az L29 készített:
[LINK]
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@reszler112233: Udv reszler, mai szemmel is szepek a kepeid amiket feltoltottel abload-ra gg
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ELERY: Mióta megvan a Samsung Galaxy J3 2017 telefonom azóta ritkán használom az L29-et. Szerintem maga a telefon is elég jó képet készít, legalábbis nekem megfelel.

[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Nagyon szep termeszetes szinek, 13mp mai napig egy hetkoznapi ember szamara teljesen oke.

A Massey meg nagyon igenyesen karban van tartva az latszik, buszke lehetsz magadra mert igenyes munka.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ELERY: A gépek nagy része mikor nem dolgoznak akkor tető alatt állnak ezért is néznek ki jól. pedig a 7614-es az már 9 éves.

[LINK]
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
Sziasztok!
Érdekelne, mi a véleményetek a Nikon Coolpix S3700-ról?
Gondolkozom egy fényképezőgép vételén, és hosszabb-rövidebb keresgélés után rábukkantam a Nikon Coolpix S3700-ra. Végignéztem a tulajdonságit, összehasonlítottam más hasonló áru gépekkel és ez bizonyult a legjobbnak a 30.000ft körüli árban. Többet nem szeretnék költeni rá.
Szeretek fényképezni, bár még kezdő vagyok e témában, de több véleményből is az jött ki, hogy ennyi pénzért jó vétel. További tapasztalatokra lennék kíváncsi azoktól, akiknek ilyen gépük van (de írhatnak nyugodtan olyanok is, akinek nincs, nekik mi a véleményük róla), hogy nekik megfelelt-e,mi a pozitívuma illetve negatívuma.
Annak is örülnék, ha valaki tudna küldeni 1-2 képet, amit ezzel a fényképezővel készített.
Ha valaki tud 30.000ft körül esetleg egy jobb fényképezőt, annak örülnék, ha leírná. A 30.000 forintot viszont nem szeretném átlépni.

Köszönöm! 😀
0
0
0
0
DonTuros avatar
Sziasztok!
Egy DSLR vagy egy MILC gépet nézek, amit jó pár évig szeretnék használni (2-3 év), régebbi kamerám egy sima Nikon CoolPix S2700, melyet már 2. éve használom, s szeretnék kicsit újítani.
Árban, maximum 150 körül lehet, objektívvel ennyi pénzért.
Köszönöm szépen előre is a segítséget! 😀
0
0
0
0
no avatar
hali. Szerintem nézd meg ezt a gépet, amit linkeltem neked😀 Ez a Canon EOS 700D.



Illetve a nézd meg a Canon EOS 600D 550D 1200D 100D fényképezőgépeket is. Ezeketmind ajánlom.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
niteforce : Köszönöm szépen!
0
0
0
0
niteforce avatar
BenjaminHun:
1/1500-tól 4 másodpercig választja magának a záridőt (Tehát se blende, se záridő előválasztás NINCS benne) Elég amatőr gép, ebben a kategóriában inkább a Panasonic Lumix FZ szériát ajánlom.
Én egy FZ28-at használok, és meglepően sokat ki lehet belőle hozni. De ma már még jobbak vannak kínálatban.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Sziasztok ez a fényképezőgép jól muzsikálna nálam? NIKON Coolpix L830 elsősorban ez érdekelne hogy tud e 30 másodperces záridőt. Ha nem tudnátok nekem olyat mondani ami tudja kb ebben az árban? Köszi előre is
0
0
0
0
52utas avatar
Üdv
Szeretnek egy jó fényképezőgépet venni ki tudna ajánlani valami jó cca 500 eurót szeretnek rászánni
Köszi a tanácsokat előre is 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Fényképezőgépet szeretnék maximum 30.000ft-ig.
Tudnátok nekem segíteni,hogy melyik a legjobb ebben az árban?
0
0
0
0
niteforce avatar
Nem ajánlom, kicsi képérzékelő, beállítások kb. Nincsenek, nagyon nagyon alap szintű gép. Amit linkeltem az már jobb, én is egy ilyet (illetve egy FZ28 at) használok
0
0
0
0
nesteaa avatar
Amit néztem, a Samsung DV150F nemjó?
0
0
0
0
niteforce avatar
http://hardver apro.hu/apro/elado_panasonic_fz-38_digitalis_fenykepezo_plusz_kiegeszi

Ezzel ugyan nem lehet egyből felrakni netre, de képminőség szempontjából ez a minimum
0
0
0
0
nesteaa avatar
hát olyasmit, amivel netre feltudom rakni egyből..amugy olyan 30.000 , ilyen magam meg családi fotokhoz,érted
0
0
0
0
niteforce avatar
Nestea: milyen fotókat akarsz készíteni főként? És mennyi a keret? Használt jatszik?
0
0
0
0
nesteaa avatar
Szevasztok srácok. Fényképezőgép elött állok, most vettem telefont csak sajna nem tudtam,hogy nem a legjobb neki az előlapi kamerája , a telefon viszont faint ( Xperia M2 ) és szeretnék venni mellé valami ütős fényképezőgépet. Amit jelenleg kinéztem az a Samsung DV150F, tesztet sajna nem találok róla, így nemtudom milyen, ezért a ti véleményetekre lenne szükségem.
Még amit kinzétem az az Ipad, de igen drága. Nemtudom, ez a Samsung gép milyen képeket cisnál, sehol se találok magyar tesztet.
Köszi a segítséget előre is.

Hali 😃
0
0
0
0
SWfan avatar
Sziasztok!
Mit szóltok egy ilyen akció/sport kamerához? ( OVERMAX ActiveCam2.1)Vagy tudtok jobbat ennyiért?
Felhasználás:Meg szeretnék ismerkedni a videószerkesztés (vágás,lassítás,stb...)De nincs kamerám csak egy gyenge fényképezőm ami 5 perc után lemerül.Szóval gondoltam veszek valami ilyesmit. Olyanokat vennék fel hogy ha megyek futni felveszem az utat előttem, vagy csak túrázni megyek hegyekbe (nyáron elég sokat leszek ilyen környéken)Illetve ha el jutok a Balatonra vagy valami tó/folyónál vagy csak üresebb strandon a víz alatt is tudnék rögzíteni.Illetve vonat ablakból tájat.Vagy csak kertbe felhők mennek stb. De néha beltéren is használnám pl.: családi eseményeken vagy akármit...
Tudom hogy nem csúcskategória de sajnos a keretem nagyon maximum 25 ezer Ft SD kártyával együtt...Mivel SD kártyából is csak egy 2 gb os van. Én egy 16Gb-osra gondoltam hogy férjen is rá valami...De milyet i-p-o-n-on azt írja :Típus: MicroSDHC
árukeresőn meg azt hogy: Támogatott memóriakártyák: SDHC Nem
MicroSD Igen
Illetve hogy Sandisk a támogatott .
Akkor ebből milyet?
Ez jó lenne ? SANDISK Standard 16GB MicroSD CLASS 2 SDSDQB-016G-B35 :6.895 Ft i-p-o-n-on.
Együtt a kettő 23.127 Ft Szerintetek alkalmas lenne a célra? Vagy tudtok jobbat ennyiért?
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
JD9510R avatar
Jókor voltál jó helyen. Jól jártál vele. 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
Panasonic DMC-FS42 ez a turistakellék kategória, 10 ezerért jutottam hozzá 😃
0
0
0
0
JD9510R avatar
Milyen gépet használsz? Szép fotók amúgy.
0
0
0
0
niteforce avatar
nem saját fotó, Bácskai András fotója.
De itt most főként az autókra gondoltam, a csillagok az már egy komolyabb kategória, de szűk rekesszel hosszú záridővel gyönyörű ilyeneket lehet csinálni, azért érdemes megfontolni egy olyan gépet ami azért tud hosszabbat is.

Nekem csak egy alap gépem van, kézzel kb semmit nem tudok rajta beállítani, de csillagos ég módban tudok választani 15,30 és 60 másodperces záridőt is.
0
0
0
0
19ati93 avatar
turkish: Drift HD? 1080p és kb 40-50k, GoPro-hoz képest olcsó 😆
amit niteforce linkelt,ahhoz már nem árt egy tükörreflexes masina, bitang záridő lehet már benne 😆
0
0
0
0
JD9510R avatar
turkish: Prestigio Roadrunner 700x
noteforce: Te fényképezted?
0
0
0
0
niteforce avatar
JD9510R: nem pont ilyenre gondoltam, ehhez nem kell 3-4 másodpercnél nagyobb záridő.

inkább ilyenre. Igaz ez elég sok kép, de egy kép is olyan 20-30 másodperc között van.
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/386798_342303535854902_619107129_n.jpg
0
0
0
0
turkish avatar
Széles látószögű, min 720p kamera olcsón kellene, tudtok eladót, vagy egy jó új javaslat? /Gopro-t vennék, de drága, meg annyira halszem nem fontos.../
0
0
0
0
niteforce avatar
Neki kell eldöntenie hogy mennyire kell a hosszabb záridő. Például ha csillagjárásos fotókat szeretne készíteni akkor 8 másodperccel kb semmire nem fog menni. Éjszakai képeknél is gyakran kevés lehet a 8 másodperc, főleg ha "fénycsíkos képeket" akar. Neki kell eldönteni, amúgy nem rossz gép, ezek a nagyobb optikások már szépen csillag alakban rajzoltatják ki a fényeket, a rekeszt meg a záridőt gondolom kézzel is be lehet állítani, úgyhogy rosszul nem jár vele.
0
0
0
0
JD9510R avatar
niteforce: Nekem olyanom van, azért ajánlottam, nagyon gyors, az ütődéseket bírja, ami nekem elég fontos, a 30x zoom meg hab a tortán. Elég sok beállítási lehetőség van benne, szép videót csinál. Olcsó de jó! 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Engem az zavar, hogy egyszerre csak 9 perc 41 mp-et (720p) tudok venni vele, utána meg lementi a videót. Ez azért van, mert max. 2 GB-os videókat képes kezelni a memóriakártya. Elég gagyi fájlrendszer ez, sajnos nem lehet átformázni.

Ha kisebb méretű videót (pl. 640x480-at), akkor ez az idő felugrik majdnem fél órára, de sajnos ez a minőség rovására megy.

Fuji AX500-ról van szó.
0
0
0
0
niteforce avatar
Az nem rossz gép,de azt olvastam hogy a max. Zárideje 8 masodperc ami neha keves lehet.
0
0
0
0
JD9510R avatar
Bemész a Tuskó-ba és van 39.990 forintért FujiFinepix 4500 és megveszed. Nekem olyanom van, nagyon jó masina.
0
0
0
0
DonTuros avatar
Sziasztok 😀
Egy fényképezőgép vásárlásában gondolkozok, kompaktra gondoltam 😀
nem olyan nagyra vágyok, ezért csak 40.000Ft-ot szánnék rá 😀
Tudnátok segíteni.?.😀
0
0
0
0
JD9510R avatar
52utas: http://www.220volt.hu/Nikon+D3200+vaz
0
0
0
0
52utas avatar
Szeretnék venni egy jó fényképező gépet venni 500 eurok ige ki mit tudna ajánlani
0
0
0
0
JD9510R avatar
DCMAN írta:
nekem ilyenem van most https://www.electropark.hu/images/1333627304.jpg

FullHD videót tud csinálni? 😀
0
0
0
0
alex13 avatar
DCMAN írta:
én 60.000-ért vettem azóta már olcsobb de hát mág tavaly vettem.igazábol sokmindent még nem tudok rola mondani mert még ki kell tapasztalni a gépet,rengeteg beállítási lehetőség stb...meg még nem is sokat használtam, rossz tulajdonságokat még nem fedeztem fel.hogy a zoom motor hangos azt nem tudom nekem nem tünik hangosnak de nem tudom mihez viszonyítják .azt nem mondom h nincs hangja de nem hangos szerintem. jó kis gép elég sok mindent tud.amire nekem kell arra jó/megfelel😀 ár /értékben elég jó
a 26X-os zoom + a 16 mpx szerintem elég már sok mindenre😀 eddig csak pozítivumot tudok irni..pl: szép képet csinál..nagy zoom..jó makró stb...szép videot készít ..ja és nagy zoomnál is szép képet készít nem csak simán stb..

A Fotósok topicba raktam pár képet


Köszi az infót ^^
0
0
0
0
DCMAN avatar
én 60.000-ért vettem azóta már olcsobb de hát mág tavaly vettem.igazábol sokmindent még nem tudok rola mondani mert még ki kell tapasztalni a gépet,rengeteg beállítási lehetőség stb...meg még nem is sokat használtam, rossz tulajdonságokat még nem fedeztem fel.hogy a zoom motor hangos azt nem tudom nekem nem tünik hangosnak de nem tudom mihez viszonyítják .azt nem mondom h nincs hangja de nem hangos szerintem. jó kis gép elég sok mindent tud.amire nekem kell arra jó/megfelel😀 ár /értékben elég jó
a 26X-os zoom + a 16 mpx szerintem elég már sok mindenre😀 eddig csak pozítivumot tudok irni..pl: szép képet csinál..nagy zoom..jó makró stb...szép videot készít ..ja és nagy zoomnál is szép képet készít nem csak simán stb..

A Fotósok topicba raktam pár képet
0
0
0
0
alex13 avatar
DCMAN írta:
nekem ilyenem van most https://www.electropark.hu/images/1333627304.jpg


Ezt tudom melyik a Nikon Coolpix L810 és ahonnan vetted a képet az electropark 51 900 Ft a jelenlegi ára ha jól tudom 😀

Onnan tudom mert most akarok egy kamerát venni, Toshiba Camelio x200 és ha minden jól megy én meg veszem akkor ez lesz, ha nem akkor ez a Nikon gépet néztem aminek a képét be is linkelted... Gondolkodtam rajta de végül a kamerára esett a választás... de még jöhet akármi 😀

Amúgy milyen? Mik a rossz tulajdonságai? Olvastam, hogy video közben nagyon hangos a zoom motor, tényleg?
0
0
0
0
DCMAN avatar
nekem ilyenem van most https://www.electropark.hu/images/1333627304.jpg
0
0
0
0
horkri avatar
Sziasztok..

Szerintetek milyen MILC gépet vegyek kb 130k ból?

Tükröset nem szeretnék méretre túl nagyok nekem..
Minőség a lényeg!
0
0
0
0
JD9510R avatar
GoPro HD-ról van valami véleményetek?
0
0
0
0
no avatar
1 millás cucc valóban gagyi semmirevaló.

Abban az árban még Nikon D800E vagy Nikon D3 jöhet szóba, bár szvsz a profi fotós az egyik legjobbról beszélt le.😀

Sony végtelenségig bővíthető, még csicsiri paprikát is akaszthatsz rá.
Zoom/teleobjektív megoldja a problémádat, bőven 500k alatt megúszod, többit utalhatod.
Számlaszámom: 32z4341radhfhcbf23ö456 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció