ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Athesz avatar
roberto888 írta:
atesz797: ilyen kérdéseket az annak megfelelő fórumba!


Oké írtam már de nem válaszolt rá senki😞
0
0
0
0
roberto888 avatar
atesz797: ilyen kérdéseket az annak megfelelő fórumba!
0
0
0
0
Zeus01 avatar
hát erre azst tom mondani hogy az ati most erősebb de az erőssége sztem csak a hd 4000 es szériánál mutatkozik
ha 30e ft körül akarsz venni vga-t akkor 9600gt ha 1 kicsit több pénzed van akkor hd 4850 et vegyél sztem ez olyan 40-50 e ft között van és eléggé veri a 9600 gt-t
0
0
0
0
demi3223 avatar
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx
Innen le tudod szedni a driver-t a telepítés nem nagy probléma.😃
0
0
0
0
Athesz avatar
Köszönöm a válaszokat. Akkor szedjek le ilyen izét?😀
Videokártyám:ATI Radeon X800 XT.De adjatok pls linket hogy honnan szedhetem le meg h hogy rakjam fel meg minden mer ehhez a videokártyához hülye vagyok....😃
0
0
0
0
eleminator avatar
Én ati párti vagyok, úgy 2003 óta! S az ATIRA szavazok! (Ati 9200SE, ATI 9600 Pro, ATI X700 pro, Ati Hd3470)
0
0
0
0
Keratesz avatar
[color=#ff0000]eleminator akkor melyik re is szavaztál?? 😆 kicsit mmeg kavarodtam :S 😆[/color]
0
0
0
0
eleminator avatar
Megpróbálom számba venni pro és kontra alapon, hogy jelenleg melyik miért jobb:
Ati pro:
- Alacsony árfekvés
- az olcsóbb kártyáknál is már directx 10.1 és SM 4.1 kompatibilis
Ati Kontra:
- Kevés játékkészül ATI támogatással

Nvidia pro:
- Rengeteg játékot optimalizáltak a kártyáira
Nvidia kontra:
- Csak a drága GTX 200 sorozatú kártyák kompatibilisek a directx10.1-el valamint a SM 4.1-el

Konkluzió:
Az Nvidia jelenlegi előnye abból származik, hogy a játékfejlesztők rá optimalizálják a játékokat, ha belevesszük, hogy így is csak 10%-os átlag teljesítmény növekedést tudnak produkálni, ami 7-8 FPS jelent, azért én nem vennék jelenleg Nvidia Kártyát, hosszabb távra nézve is jelenleg az ATI a befutó.
Lehet, hogy Az ATI előnye jelenleg abból származik, hogy az Nvidia felvásárolta az Aiga Physics-et, s valószínüleg azon a kártyáján dolgozik, melybe ez a fizikai leképező chipet integrálja! Számba vehető, hogy jelen játékoknak kb 10%-a ha tudja a physics előnyeit használni, holott a kártya már 1,5 éve elérhető!
0
0
0
0
demi3223 avatar
Nem reklomál minden indításkor és jobb lesz játékok közben meg minden.Meg ha esetleg vistád van akkor nem árt a dx10-hez.Nekem volt h azért adta fel a harcot a játék mert nem jó az alap Catalys rakjam fel a frisset.
0
0
0
0
pomrum avatar
atesz797 Az attol függ mert azt csak ati kártyához birod feltenni, amugy jobb nem lessz csak ezzel az alkalmazással egy csomó mindent pl különleges beállítások stb. érhetsz el.


Amugy maga a kérdés hogy Ati vagy Nvidia ez elég egyoldalú, mert most jelenleg az Nvidia nincs mivel labdába rúg. De lessz ez mégigyse!!!
0
0
0
0
demi3223 avatar
Nem reklomál minden indításkor és jobb lesz játékok közben meg minden.Meg ha esetleg vistád van akkor nem árt a dx10-hez.Nekem volt h azért adta fel a harcot a játék mert nem jó az alap Catalys rakjam fel a frisset.
0
0
0
0
Athesz avatar
Valaki elmesélné nekem h mitől lesz jobb a gépem vagy rosszabb ha felrakom az ATI Catalyst-et?😲
0
0
0
0
demi3223 avatar
Sztem nVidia mert játékokban jobb a tejesítmény egy teszt alapján mondom 5-6 FPS.
0
0
0
0
Keratesz avatar
[color=#ff0000]ATI: 1


nVidia: 0[/color]
😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Én ATI párti vagyok, és idén valamit nagyon eltaláltak a kártyákon. Most megállíthatatlannak tűnnek. Remélem jövőre is legalább ilyen, de még jobb karikat dobnak piacra.😀
0
0
0
0
Keratesz avatar
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!😃[/color]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció