ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
roberto888 avatar
Rottweiler írta:
roberto888 írta:
9800GTX+ egy picivel erősebb. De nem nagyon sokkal. Szerintem az olcsóbbat vedd meg, annyira hasonló a teljesítményük.

és az nem számít hogy a geforce jobban tetszik a játékoknak? az ati az olcsóbb(a kettő közül)


Nemszámít. Én amúgy is az Atit ajánlanám, még ha az NV Gyorsabb is egy hajszállal.
0
0
0
0
thug85 avatar
Kösz szépen! LCD tv-re van rákötve, ezért szeretném ezt a felbontást.
0
0
0
0
Rottweiler avatar
thug85 írta:
Hogy tudok a 3650-esemből 1360 x 768-as felbontást kicsikarni? A legújabb driver van rajta!

nemlehet hogy a monitorod nem bírja? egyébként nekem olyan a driverem hogy max 1280x1024-re engedi😃😃 újat meg nem tok felrakni mert a gép nem engdi😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
thug85 írta:
Hogy tudok a 3650-esemből 1360 x 768-as felbontást kicsikarni? A legújabb driver van rajta!


Catalyst Control Centerben létrehozol egy saját felbontást.
0
0
0
0
Rottweiler avatar
roberto888 írta:
9800GTX+ egy picivel erősebb. De nem nagyon sokkal. Szerintem az olcsóbbat vedd meg, annyira hasonló a teljesítményük.

és az nem számít hogy a geforce jobban tetszik a játékoknak? az ati az olcsóbb(a kettő közül)
0
0
0
0
thug85 avatar
Hogy tudok a 3650-esemből 1360 x 768-as felbontást kicsikarni? A legújabb driver van rajta!
0
0
0
0
roberto888 avatar
9800GTX+ egy picivel erősebb. De nem nagyon sokkal. Szerintem az olcsóbbat vedd meg, annyira hasonló a teljesítményük.
0
0
0
0
Rottweiler avatar
melyik a jobb? MSI N9800GTXPLUS vagy Sapphire Radeon HD4850? mind a kettő 512mb ddr3-as, 256bites. egyik 36e a másik 40e körül van. úgy tom a játékok jobban szeretik a geforce-okat. nekem egyik sincs meg csak érdekel a dolog. nekem teljesen más gépem van mint ami be van írva, csak azért írtam be ezt hogy megtudjam hogy mennek ezen a konfigon a játékok, szal a beírt gép ne befolyásoljon titeket😉
0
0
0
0
dave500 avatar
Hát ebben nem tudok dönteni...... volt nVdidam... nagyon jó volt.......(már amennyire egy fx5200 lehet😆😉
Lesz ATI-m...... remélem jó lesz..... volt AMD-m le is éget...... van Intelem jól bírja.... megint AMD-m lesz.... majd kiderül.....😃😃
0
0
0
0
kovi avatar
szicsu milyen tervezőprogramot használtok vagy használsz?
0
0
0
0
VeteranBoogee avatar
Nekem az NVidia jönnbe! Minél jobb annál erősebb! 😃
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Én még réges régen Nvidia párti voltam aztán mostanság változott a helyzet mert most már atis vagyok és nagyon bejönnek az uj vga-k..igaz az amd procikat már annyira nem kedvelem 😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
hát azt nem tudom hogy mi a vetélytársa de azt igen hogy mi a különbség 8600 és 9600 között!ég és föld!én 8600-rol váltottam és sokkal de sokkal jobb a 9600!van olyan játék amit a régivel nem tudtam fullban játszani de ezzel a karival zökkenőmentesen!pl:crysis!
0
0
0
0
smasszer avatar
Hello!
"setup was unable to find components that can be installation on your current hardware or software configuration.please make sure you have the required hardware or software."
ezt írja ki minden 8.12-nél régebbi driver telepítésénél...Én meg 6.XY-t szeretnék felrakni,mert 1-2 régebbi játékom jobban menne azokon a catalystiokon...Vki nemtudja mértnem engedi?
0
0
0
0
smasszer avatar
Hello!
"setup was unable to find components that can be installation on your current hardware or software configuration.please make sure you have the required hardware or software."
ezt írja ki minden 8.12-nél régebbi driver telepítésénél...Én meg 6.XY-t szeretnék felrakni,mert 1-2 régebbi játékom jobban menne azokon a catalystiokon...Vki nemtudja mértnem engedi?
0
0
0
0
zelcsi avatar
szerintem igen,nekem az van és tökéletesen tudok mindennel játszani fullban!<1440x900>csak a gta4-el nem de csak azért mert ahoz 1gb-os kari kell nekem meg 512-es van.de az is gyönyörű vele!
0
0
0
0
no avatar
pomrum írta:
szicsu írta:
Egyértelmű, hogy Nvidia, legalábbis számomra.

Még pedig azért, mert a tervező programok 99%-a a "zölddel" kompatibilis, próbáltunk már több "pirossal" is dolgozni, de sajna egy sem vált be. Nvidia Quadro az igen, tudta a dolgát.

Na meg a driver-es támogatás is sokkal jobb.

Ez az én véleményem.


Hát ezt nem hittem volna rólad szicsu:Ð

De viccet félre téve az nvidia sokkal több játékgyártó hivatalos tesztkártyája gondolom nem véletlen, mint ahogy az sem hogy a sokak által emlegetett szolgáltatások mint pl. a DX10.1 szinte kimaradt minden kártyájábol ezt ma semmi nem támogatja windows rendszereknél és mivel a WIN7 DX11-es így a 10.1 egyszerűen kimarad. Amúgy a driverek tényleg jobbak, és a hozzáértők tudják megbízhatóbb kari az Nvidia csupán most egy kicsit gyengélkedik.


Úgy :Ð még én is tudok meglepetést okozni! 😜
0
0
0
0
pomrum avatar
szicsu írta:
Egyértelmű, hogy Nvidia, legalábbis számomra.

Még pedig azért, mert a tervező programok 99%-a a "zölddel" kompatibilis, próbáltunk már több "pirossal" is dolgozni, de sajna egy sem vált be. Nvidia Quadro az igen, tudta a dolgát.

Na meg a driver-es támogatás is sokkal jobb.

Ez az én véleményem.


Hát ezt nem hittem volna rólad szicsu:Ð

De viccet félre téve az nvidia sokkal több játékgyártó hivatalos tesztkártyája gondolom nem véletlen, mint ahogy az sem hogy a sokak által emlegetett szolgáltatások mint pl. a DX10.1 szinte kimaradt minden kártyájábol ezt ma semmi nem támogatja windows rendszereknél és mivel a WIN7 DX11-es így a 10.1 egyszerűen kimarad. Amúgy a driverek tényleg jobbak, és a hozzáértők tudják megbízhatóbb kari az Nvidia csupán most egy kicsit gyengélkedik.
0
0
0
0
no avatar
Egyértelmű, hogy Nvidia, legalábbis számomra.

Még pedig azért, mert a tervező programok 99%-a a "zölddel" kompatibilis, próbáltunk már több "pirossal" is dolgozni, de sajna egy sem vált be. Nvidia Quadro az igen, tudta a dolgát.

Na meg a driver-es támogatás is sokkal jobb.

Ez az én véleményem.
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Az ATI GPU-k most eléggé odaverik a földhöz az nvidiákat de azért egy 9800-as nvidia is megteszi a magáét.
Én fél éve kaptam egy sapphire radeon HD 3650-et és jobban futnak rajta a játékok mint az osztálytársam 9600-az GPU-ján.
Szóval azért elgondolkoznék hogy mégis melyik a jobb.
Az ati-nál már a 3000-res széria elejétől directx 10.1 van és S.M. 4.1! Fura hogy ati-nál 4.1 mert az nvidiá-knál csak 4.0. Bár nem tudom hogy ez jelent e valamit. Na mind1 a légyeg hogy az ATI A GYERŐŐŐŐ!!!!
0
0
0
0
zelcsi avatar
teljesen eggyet tudok érteni az előttem szólókkal!
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Igazából nem fogom sose megérteni minek összekapni és vitatkozni arról hogy melyik a jobb, mindenkinek más a tapasztalata, véleménye. Gyakran előfordul hogy ha valaki megosztja a véleményét akkor az egyik leszólja és már is itt egy vita. Mindenkinek meglehet a saját véleménye, és abba más beleszólása nincs senkinek. Én például Nvidia rajongó vagyok és mondhat akárki akármit, én csak akkor fogom jónak tartani az ATI-t, ha nem lesz más gyártó a földön. És tudom, hogy ez valakinek nem tetszik, de ez engem nem érdekel. Fölösleges felkapni a vizet azon ha valaki véleményezi a másik gyártót. Megteheti. Annak véleményét el kell fogadni.
Ezt azért tettem hozzá hogy aki ezt megérti, annak remélem lesz annyi esze (vagy már van) és nem a másikat szólja le a véleménye miatt.
0
0
0
0
pomrum avatar
ferike12 írta:
tigriseledel,bocs én kimondom:AZ ATI NAGYON hogyis fejezzem ki magam:KEVÉS NVIDIA 100x jobb,sose vennék ati vidikarit skinny igazad van nem kell egyből fikázni.mert mi Nvidiások vunk azok is leszünk!!lol



Ezt igy nem lehet kijelenteni hogy ez a jobb vagy az néha az ATI csinál jobb kártyákat néha az Nvidia. Sok évig most az Nvidia uralkodott és az ATI sehol sem volt, most viszont ez megfordult jelenleg az ATI csinál jobb karikat.(és én ezt ugy mondom hogy közben megrögzött Nvidiás vagyok)
0
0
0
0
no avatar
tigriseledel,bocs én kimondom:AZ ATI NAGYON hogyis fejezzem ki magam:KEVÉS NVIDIA 100x jobb,sose vennék ati vidikarit skinny igazad van nem kell egyből fikázni.mert mi Nvidiások vunk azok is leszünk!!lol
0
0
0
0
no avatar
Haly.Nvidia jobb,mert Jobban Futnak a játékok mert unoka tesomnak ati van 256mb nekem Nvidia 256mb és nekem jobban ment a fear 2.ennyi
0
0
0
0
eleminator avatar
Bpeter91 írta:
Köszi eliminator!

Úgyan már, nem kell megköszönni, örülök, hogy segíthettem!
0
0
0
0
no avatar
kössz h mellémáltok😉
0
0
0
0
eleminator avatar
Bpeter91 írta:
Kérdeznék egy Nvidia használót.
1. Igaz az hogy az Nvidia-ban a 8-as szériától be van építve a PhysX (a gyártó weboldala szerint igen)?
2. Ha igaz akkor tényleg működik?

tigriseledel!
Nincs igazad, Skinny semmi sértőt sem írt semelyik gyártóra.


Válasz nem csak Nvidiás felhasználótól

1. Nem nem igaz, hiszan a GTX sorozat kidobása után vette meg a céget az Nvidia, csak szoftveresen támogatja, s a 8000-es szériájú kártyáktól
2. Nem tudom, hogy milyen mértékben működik-e, mert nem volt PhysX-em
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Kérdeznék egy Nvidia használót.
1. Igaz az hogy az Nvidia-ban a 8-as szériától be van építve a PhysX (a gyártó weboldala szerint igen)?
2. Ha igaz akkor tényleg működik?

tigriseledel!
Nincs igazad, Skinny semmi sértőt sem írt semelyik gyártóra.
0
0
0
0
Szamp avatar
Skinny nek igaza van ezen mit kell felkapni a vizet és azt se irta hogy szar az ati!!
0
0
0
0
no avatar
ja és tudom milyen az ati több haveromnak is ati vidikártyája van és kipróbáltam rajta játékokatB)
0
0
0
0
no avatar
mivan?😠
ezen mit kell felkapni a vizet ,ja és nem azt mondtam h az ati szar hanem hogy:
" szerintem nvidia a király de nem azé mert az ATI szar lenne inkább azért mert mindigis nvidiam volt és most is az van és lehet h az is lessz "
szerintem félreértettél vanami hameg akkor nem valami bajod van😜
0
0
0
0
tigriseledel avatar
Skinny írta:
ha ezt mondod akkor teis elfogultvagy


Már ne haragudj, de hogy lennék elfogult, ha egyszer volt már mind2, és tapasztaltam mind2 élményét, nem mint TE, aki megvesz egyet, és nemérdekli a másik, csak éljenzi azt amire esett a pénze...!

Egyébként meg kérlek válogasd meg a szavaidat, és gondolkozz azon amit irkálsz: "...az ATI szar..."
Majd ha lesz, akkor mondhatsz ilyet, de akkor sem ebben a formában, ez fórum, nem kocsma!

Köszönöm!
0
0
0
0
i_adrian avatar
hát nem tom. nekem valahogy mindkettő bejön 😃
0
0
0
0
danesz19 avatar
Demi3223 írta:
Sztem nVidia mert játékokban jobb a tejesítmény egy teszt alapján mondom 5-6 FPS.

tévedsz
0
0
0
0
Lizard avatar
Nekem is volt már mindkét fajta gyártótól karim és semmi problémám nem volt egyikkel sem. Jelenleg Ati-m van egy 4850 és minden elfut abban a felbontásban amiben általában játszom(1280*1024)!valószínű egy 9800GTX-el is ugyanúgy elfutna,de nekem nem ér meg annyi pénzt!
Atinak ténleg egy előnye hogy "olcsók" a kártyái az Nvidiához viszonyítva, pedig sztem semmivel nem tud többet egy Nvidia kari!
na azt hiszem így nem bántottam meg senkit😀
0
0
0
0
eleminator avatar
Éleződnek az ellentétek! Ez tetszik 😀, én inkább kimaradok ebből a dologból! 😀
0
0
0
0
no avatar
ha ezt mondod akkor teis elfogultvagy
0
0
0
0
tigriseledel avatar
Ha mindig az volt miért vagy ennyire elfogult?
Nekem volt mind2, nvidia gyorsabb, ATI szebb! Láthatóan, érezhetően!
Én spec ATI-s vagyok, és innentől maradok is!
0
0
0
0
no avatar
szerintem nvidia a király de nem azá mert az ATI szar lenne inkább azért mert mindigis nvidiam volt és most is az van és lehet h az is lesszB)
0
0
0
0
roberto888 avatar
Viszont 3db GTX295-ö soha nem fogsz. Mert abból max 2-őt tudsz. 2x 2GPU az már 4GPU és az a Quad SLI. 3DB csak olyan kariból lehet ami egymagos, és támogatja a 3 utas SLI-t
0
0
0
0
zelcsi avatar
az biztos!én láttam három gtx280-ast!kemény!!!
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Szerintem lenne vetélytársa. Ha 3 utas csatlakozásban kötsz össze GTX295-ösöket. Az biztos odaveri (sztem). Csak kicsit drágább lenne mint 60k 😃
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Az szép. Grat a kártyának. De én az Ati-ban bízok. Jobb a teljesítmény és kevesebb a hő. Az Nvidia max az Interfészben jobb.
Másban nem nagyon. Köss össze CrossFire-be 2 Sapphire Radeon HD4830 512MB GDDR3 PCI Express videokarit és nem lesz vetélytársa és mindezt 60 k-ból megúszod 😃:Ð
0
0
0
0
no avatar
Sztem azért most a geforce feladta a leckét a GTX 295-el nekem kezdetek óta geforce van 1szerűen óriási most 1 ASUS EXTREME EN9800GTX+ om van eddig még nem fogta meg semmi 1680*1050 felbontáson pedig minden jó játékot nyomattam vele és királyul ment 100%
0
0
0
0
roberto888 avatar
Garadex írta:
megnézném de az a gép mamámnál van nem itthon de úgy emlékszem SE-t írt.Ez dereng legjobban majd hétvégén ha megyek megnézem.Köszi a segítséget!


Nincs mit.
0
0
0
0
Garadex avatar
megnézném de az a gép mamámnál van nem itthon de úgy emlékszem SE-t írt.Ez dereng legjobban majd hétvégén ha megyek megnézem.Köszi a segítséget!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció