ATI vs. nVidia

Szerző: Keratesz, 2008. November 26., téma
Fórum » Asztali PC
[color=#ff0000]Szerintetek melyik jobb?? ATI vagy az nVidia? Indokoljátok lécci!!:D[/color]
Hozzászólások: 2 066
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
pomrum avatar
Garadex írta:
akkor SE mert a többihez meg egyáltalán nem hasonlít viszont ott azt írja hogy SE ből csak 128-as van



Nézd már meg egy everest-ben mit ír rá!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Lehet, hogy másik gyártó. A különböző gyártok kártyái,eltérhetnek. ( Itt nem ATI-ra és Nviviára gondolok, hanem Sapphire, HIS, MSI, stb...)
0
0
0
0
Garadex avatar
akkor SE mert a többihez meg egyáltalán nem hasonlít viszont ott azt írja hogy SE ből csak 128-as van
0
0
0
0
roberto888 avatar
Garadex írta:
a-a enyém nem ilyen az 256Mb-os és máshogy néz ki hasonló de nem ilyen akkor lehet hogy XT mer beírtam googleba és SE-ben nem igazán találtam 256-ost,


Ugyanott lenn megnézheted a többit is.
0
0
0
0
Garadex avatar
a-a enyém nem ilyen az 256Mb-os és máshogy néz ki hasonló de nem ilyen akkor lehet hogy XT mer beírtam googleba és SE-ben nem igazán találtam 256-ost,
0
0
0
0
roberto888 avatar
Garadex írta:
nem jön be a link


Nekem bejön😕
0
0
0
0
Garadex avatar
köszi, bocs hogy külön írtam
0
0
0
0
roberto888 avatar
Garadex írta:
az SE-ről tudna valaki leírást linkelni?


Legközelebb egybe írd légyszi.
[LINK] Tessék.
0
0
0
0
Garadex avatar
az SE-ről tudna valaki leírást linkelni?
0
0
0
0
Garadex avatar
akkor valamit félre néztem...😆
0
0
0
0
roberto888 avatar
Garadex írta:
Zöld!? mármint az alaplap színe?


A zöldek az nvidia. Tehát neked nem lehet Ati Radeon 9600GT-d. Mert már az Nvidia futtat 9600GT nevű karit. Ha Radeon 9600-asod van akkor az vagy sima,vagy Pro, vagy XT, vagy SE.
0
0
0
0
Garadex avatar
Zöld!? mármint az alaplap színe?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Garadex írta:
9600-asból sok van GT,Pro,XT,SE...


Igen. Ebből a GT a zöldeké. A másik három pedig a pirosaké.
0
0
0
0
Garadex avatar
9600-asból sok van GT,Pro,XT,SE...
0
0
0
0
roberto888 avatar
Garadex írta:
megnéztem az GT 😀


Akkor viszont az egy GeForce 9600GT. Azzal meg minden mai game megy legalább közepesen.😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
pomrum írta:
Garadex írta:
Másik gépembe Radeon 9600 Pro vagy Gt van a fene se tudja de 256-os és egész jól bírja


Ha a 9600 mögött Gt van az már "zőld " gyártmány és nem csoda ha bírja.


Hát ja. De nem egy súlycsoport.😃
0
0
0
0
pomrum avatar
Garadex írta:
Másik gépembe Radeon 9600 Pro vagy Gt van a fene se tudja de 256-os és egész jól bírja


Ha a 9600 mögött Gt van az már "zőld " gyártmány és nem csoda ha bírja.
0
0
0
0
Garadex avatar
Másik gépembe Radeon 9600 Pro vagy Gt van a fene se tudja de 256-os és egész jól bírja
0
0
0
0
roberto888 avatar
mddani573 írta:
Nekem hosszú ideig volt ATI A9550 karim, és nagyon megvoltam vele elégedve, de ideje volt már lecserélni😃


A biztos. az A9550-el mindig volt valami game, ami összeakasztotta a bajszát. Elég sok kompatibilitási baja volt.😀
0
0
0
0
roberto888 avatar
Hát ezekkel nemcsoda ha nem voltál megelégdve. 7300GT még ahogy, de nem nagyon játékerős kártyák ezek.
0
0
0
0
Jakesz avatar
nekem eddig csak NVidia kártyáim voltak. GeForce4 MX440, 7300 GT, 8500 GT
0
0
0
0
roberto888 avatar
pomrum írta:
Garadex írta:
hát nem tudom... 2x volt nvidia kártyám nem voltam megelégedve velük.Azóta atit használok a másik gépben a HD3650-nel nincs semmi gondom nagyon szépen megy


ez a te tapasztalatod, az enyém viszont az hogy 5 év alatt mindig jók voltak az nvidiák amiet vettem vagy beszerltem valaki gépébe az atik-nál viszont voltak néha gondok.


Mégha ATI-s is vagyok egyetértek pomrummal. Megbízhatóbb az NVidia. Csak nagyon sok bevételtől esnek el idén szerintem azzal, hogy kiadták a GTX295-öt. Sebességben kicsit épphogy jobb, vagy talán nem is jobb mint a 4870X2. Árban meg drágább. Ráadásul mellette még a GTX285-be is elmegy a pénz. Szóval lehet hogy megbízhatóbb, de nem épp nyereséges, ez az eszeveszett kapkodás, hogy háttrbe szorítsa a Pirosakat.
0
0
0
0
pomrum avatar
Garadex írta:
hát nem tudom... 2x volt nvidia kártyám nem voltam megelégedve velük.Azóta atit használok a másik gépben a HD3650-nel nincs semmi gondom nagyon szépen megy


ez a te tapasztalatod, az enyém viszont az hogy 5 év alatt mindig jók voltak az nvidiák amiet vettem vagy beszerltem valaki gépébe az atik-nál viszont voltak néha gondok.
0
0
0
0
Garadex avatar
hát nem tudom... 2x volt nvidia kártyám nem voltam megelégedve velük.Azóta atit használok a másik gépben a HD3650-nel nincs semmi gondom nagyon szépen megy
0
0
0
0
pomrum avatar
Garadex írta:
Az Ati megbízhatóbb, jobb mint az nvidia

Ezzel vitatkoznom kell ponthogy az nvidia a megbízhatóbb, az utóbbi években nagyon megbizhatatlan-nak bizonyult az ati. Leginkább a rossz driverek miatt, az utóbbi nagyábol egy évben vette csak át a vezetést az nvidiátol. De nem a megbízhatoság hanem a kártyák sebessége és tudása terén. (Szerintem ezzel eggyetért mind a Gépigény mind Eleminator és roberto888 is.)
0
0
0
0
Garadex avatar
Az Ati megbízhatóbb, jobb mint az nvidia
0
0
0
0
mtrelax avatar
én olyasmit hallottam h nem mindegy milyen kártyát, milyen alaplapra teszel, nekem pl (de lehet véletlen) az előzőgépem nem szerette az ati kártyát, de vele egyenrangú nvidiával futott ahogy kellett!?
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Én Nvidia párti vagyok. Nem tudom pontosan miért lettem de nekem nagyon bejön. + azóta amióta haveroknál sz@rakodott az ATI azóta még inkább Nvidia-s lettem. 😃. Meghát engem megfogott az a tény hogy az Nvidia megvásárolta az AGEIA PhysX-et és a 8-as szériától be van építve. (Tudtommal)
Tényleg effelől kérdeznék. Hogy lehet az hogy a PCI-E HD2600XT 512Mb-os VGA néha olyat csinál (játék közben) hogy elveszik a kapcsolat a monitor és a VGA közt, azt csak a restart segít.
0
0
0
0
no avatar
DD3 és csak 64 bit-es ???
0
0
0
0
roberto888 avatar
Igen, erre a hibára én is emlékszem NV-nél. De ha jólemlékszem meglehetett úgy oldani, hogy az nfsps.exe fájlt átkellett nevezni mondjuk 12345.exe-re.
0
0
0
0
pomrum avatar
DMSASD írta:
Ez nevetséges te össze hasonlítottad az eget és a földet.:Ð Grat!



Ja nem teljesitménybe hasonlítottam ösze hanem kinézetbe és megjelenítésbe ez csak egy példavolt de megnézhecc 7xxx és néhány 8xxx szériát is, azoknál is voltak iejn jelenségek mind1 az nv szánalmas huzásokal proból gyorsabbnak tünni amugy meg lehet hoppon maradna.[/quote]


Eleve egy dx10 compatible karit hasonlítottál egy őskövülethez. Így logikus hogy a ati szebben jelenít meg, de én pl 7600GT-ket használok és nincsenek még itt sem az általad említett hibákbol. A 2900 pedig egy 8800 asal egyenértékü, márpedig az nem véletlen volt sokáig a "legjobb kártya".
0
0
0
0
DMSASD avatar
Ez nevetséges te össze hasonlítottad az eget és a földet.:Ð Grat![/quote]


Ja nem teljesitménybe hasonlítottam ösze hanem kinézetbe és megjelenítésbe ez csak egy példavolt de megnézhecc 7xxx és néhány 8xxx szériát is, azoknál is voltak iejn jelenségek mind1 az nv szánalmas huzásokal proból gyorsabbnak tünni amugy meg lehet hoppon maradna.
0
0
0
0
Yeti avatar
hát az atinak jobb a teljesítménye, de szerintem jobb az nvdida...kezd olcsóbb lenni, és nincsenek olyan fos driverei...és amúgy is kit érdekel a DX 10.1 elég a DX10 is 😃
0
0
0
0
pomrum avatar
DMSASD írta:
Én ati párti lettem mióta láttam crysis-nál árnyék kihagyásokat nv részéről csakhogy gyorsabban fusson, meg régi nv 6600GT-mel nfs pro street-ben árnyék hiányokat kocsi tály stb XO, érdekes az ati 2900xt-mnél meg voltak árnyékok na ak hogyvan ez nagy nv optimizált gamek stb lehet gyorsabb 4-5 fps-el de azt ugyse látod game közben😀



Ez nevetséges te össze hasonlítottad az eget és a földet.:Ð Grat!
0
0
0
0
zolika199 avatar
Most jó az ATI, én is most azt veszek!B)
Eddig még sosem volt ATI-m, kiváncsi leszek rá.😃
De ahogy hallottam az Geforce nagyot fog ütni, állítólag megveri a HD4870X2-öt!!😊
0
0
0
0
Keratesz avatar
[color=#ff0000]Akkor maradok az ATI -nál! 😃 ugy is az van 😆[/color]
0
0
0
0
no avatar
ÉN már a kezdetektől fogva ATI párti vagyok és meg is vagyok velük elégedve minden mennyiségben én nekem nemtom miért de nem jön be Geforce.
0
0
0
0
DMSASD avatar
Én ati párti lettem mióta láttam crysis-nál árnyék kihagyásokat nv részéről csakhogy gyorsabban fusson, meg régi nv 6600GT-mel nfs pro street-ben árnyék hiányokat kocsi tály stb XO, érdekes az ati 2900xt-mnél meg voltak árnyékok na ak hogyvan ez nagy nv optimizált gamek stb lehet gyorsabb 4-5 fps-el de azt ugyse látod game közben😀
0
0
0
0
eleminator avatar
atesz797 írta:
Van egy olyan problémám , hogyha elindítom a gépem akkor fekete képernyő és nem tölt de miután újraindítottam akkor már jó... Ez mitől lehet?:|


Ez jó kérdés! Most nincs konkrézt ötletem, talán pomrum-nak lesz!
0
0
0
0
Athesz avatar
Van egy olyan problémám , hogyha elindítom a gépem akkor fekete képernyő és nem tölt de miután újraindítottam akkor már jó... Ez mitől lehet?:|
0
0
0
0
eleminator avatar
atesz797 írta:
Hello! Karácsonyra szeretnék egy új Ati videokártyát csak nemtom melyik a jobb:
Asus EAH3850 OC GEAR/G/HTDI/512M PCIe😜CI-E, ATI X3850, 512MB, GDDR-3, 256bit, Asus, DirectX10.1, HDMI, Aktív, TV-out,668MHz/1650MHz
Ára:32.975,- Ft vagy
Asus EAH4550/DI/512MD3😜CI-E, Radeon HD 4550, 512MB, DDR3, 64bit, ASUS, Aktív, DirectX10.1, TV-out, 600MHz/1.6GHz
Ára:18.835,- Ft😃


Erre szavazok: Asus EAH3850 OC GEAR/G/HTDI/512M PCIe
0
0
0
0
Athesz avatar
Hello! Karácsonyra szeretnék egy új Ati videokártyát csak nemtom melyik a jobb:
Asus EAH3850 OC GEAR/G/HTDI/512M PCIe😜CI-E, ATI X3850, 512MB, GDDR-3, 256bit, Asus, DirectX10.1, HDMI, Aktív, TV-out,668MHz/1650MHz
Ára:32.975,- Ft vagy
Asus EAH4550/DI/512MD3😜CI-E, Radeon HD 4550, 512MB, DDR3, 64bit, ASUS, Aktív, DirectX10.1, TV-out, 600MHz/1.6GHz
Ára:18.835,- Ft😃
0
0
0
0
Keratesz avatar
[color=#ff0000]Akkor (ha) jól számolom: 😆

ATI: 3
nVidia: 2[/color]
0
0
0
0
eleminator avatar
Zeus01 írta:
hát erre azst tom mondani hogy az ati most erősebb de az erőssége sztem csak a hd 4000 es szériánál mutatkozik
ha 30e ft körül akarsz venni vga-t akkor 9600gt ha 1 kicsit több pénzed van akkor hd 4850 et vegyél sztem ez olyan 40-50 e ft között van és eléggé veri a 9600 gt-t

Igen most jelenleg, aki megteheti, hogy félévente vegyen egy VGA-t 30-40e forint körül, de jelenlegin információk szerint nem lesz hosszúéletű, legalábbis szerintem, a 9600GT
0
0
0
0
Athesz avatar
Demi3223 írta:
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx
Innen le tudod szedni a driver-t a telepítés nem nagy probléma.😃


OK kösz.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció