Hogyan csináljunk helyi hálózatot vagyis LAN-t

Szerző: kjimmy93, 2009. December 14., téma
Fórum » Asztali PC
üdv mindenki.lehet,hogy ezzel csak én vagyok gondban, de lehet hogy közhsznú lesz. Kérném segítségeteket amgam,s mindenki részére a következőkben. Már 2 éve szilveszterkor kisebb LAN volt nálam, eddig csak 2 géppel, xD (16vagok most,szal 13évesen ugsem engetek sehova) de idén 6 gépet tervezünk, nem szilveszterre.-bár ez utóbbi lénygetelen-.szóval.pls áruljátok el a titkát,hogyankellgyrsan,stabil hálózatot csinálni, mert a 2 géppel elment ált. egy délutánunk.akkor 6-tal? nem fogunk gamelni, csak dugdosni kábeleket? 6-os switchünk van.megfelel? ha lernátok lépésről lépésre,thx.

üdv mind:P:)enkinek, Jimmy
Hozzászólások: 40
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Hunork avatar
dragonfish
Bármi lehet. Leginkább router, vagy modem elállítás. Nem tudom melyik van neked, egyik, vagy mindkettő. De lehet hogy egyik sem. (sok szolgáltató már a kábelt hozza közvetlenül, nem úgy mint régen a Telekom...)
Ha van modem, akkor reseteld. És újra add meg név/jelszó.
Ha router is van, akkor azt is. Vagy: van saját menüje, ami egy honlap, és elérhető valódi net kapcsolat nélkül. A pontos cím a router alján van legtöbbször, de ha van kézikönyved, akkor abban is. És ott kell csinálni egy restore default mókát.
De a hiányzó információk birtokában nehéz okosat mondani.
De van egy-két szoftveres megoldás is: [LINK] vagy [LINK]
0
0
0
0
no avatar
sziasztok, egy olyan problemam van hogy az internet kapcsolatnal piros x van de folyamatosan van internet kapcsolat es minden mukodik rendesen de a gep miert jelzi ugy hogy nincs internet kapcsolat annak ellenere hogy van :S win 7 es rendszerem van es en ilyent meg sosem lattam 😃 ha valaki tudja mi baj lehet megkosszonnem 😀
0
0
0
0
JUNGELHUN avatar
nem tudom srácok lehet túl le egyszerűsitem de amikor még anno aegy haverommal lanoztunk akkor csak anyit kelet csinálni hogy a 2 gépet routerbe kötjük és megnyitás lan-ra és kész!
0
0
0
0
Gorre avatar
Vegyél három kábelt, egyet a modemből, kettőt a gépekből dugj a routerba...
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Össze lehet kötni különböző op rendszereket is lanba, de a workgroupnak azonosnak kell lenni. Sőt windowst + linuxot is lehet, de ebben az esetben a servernek windowsosnak kell lennie.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Jó nektek, a miénk elmarad szerintem.........
0
0
0
0
no avatar
holnap LAN 😜 sajna csak 6 gép :/ de azérteléglesz.
van 3 kiló virlsi 4 kiló kenyér mustár ketchup torma,26liter üdítő minden ami kell.nameg jófej,kicsit kocka haverok 😃 jólesz 😜
0
0
0
0
ReSeth avatar
oks 😃 majd segitetek 😃 tesom keszul felrakni maganak a win7et , de én nemakarok win7et , nekem jo az XP 😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Igen össze lehet kötni, nálunk is mindenkinek más op rendszere van, Vista-n könyebb, 7-en nehezebb a lan-t összehozni
0
0
0
0
no avatar
hát én nem értek hozzá,de biztos nem oprendszer függő^^ de azért kérdezz meg mást is 😜
0
0
0
0
ReSeth avatar
azt szeretném kérdezni , Win7-es gépet össze lehet kötni XP-ssel?
0
0
0
0
philips20 avatar
csak azért irtuk hogy elhiggyék higy müködik
0
0
0
0
philips20 avatar
mi inkább a generalst gyürükura midle eart 2 meg a tiberium warsot nyuzzuk 😃
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Ja én is pl. Stronghold Crusader naon nagy gém😆
0
0
0
0
philips20 avatar
jaja 😃 énis mindnet ezzelnyomok haverokkal
0
0
0
0
kisborda avatar
Ja értem, az jó!😃😃
0
0
0
0
philips20 avatar
letöltöd a hamachi nevezetü progit és csinálsz 1 szervert arra fellép az akivel lanozniakarsz és bármelyik játékal tolhatod is 😃
0
0
0
0
kisborda avatar
philips20 írta:
hamacshival nemkell elmenned othonrol 😃 igyis lehet nagy lanparty csinálni

Azt meg hogy?
0
0
0
0
philips20 avatar
hamacshival nemkell elmenned othonrol 😃 igyis lehet nagy lanparty csinálni
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
kjimmy93 írta:
váh de várom. g*** jó lesz.😃 majd kéne szervezni gy gépigényes LAN-t is valahol a dunántúlon 😃 oda talán még mehetnék is. most h ennyit beleöltek a szülők a gépbe máshova nem engednének szntem.😃


CSA!! Én csinálok Karácsonykor egy nagy lan party-t legalább 30-an leszünk, csak az a baj, hogy a Tiszántúlon, de ha valakit érdekel, írjon rám!!!!
0
0
0
0
no avatar
váh de várom. g*** jó lesz.😃 majd kéne szervezni gy gépigényes LAN-t is valahol a dunántúlon 😃 oda talán még mehetnék is. most h ennyit beleöltek a szülők a gépbe máshova nem engednének szntem.😃
0
0
0
0
philips20 avatar
mi a tiberium wars ot nyomjukrajta meg még 1pár játékot 😃
0
0
0
0
azbizony avatar
Jaja a hamachi az jó, én azon far cry 2-t nyomom haverommal. Csak 2 en elég unalmas 😃
0
0
0
0
no avatar
jó de nem virtuális lant szeretnénk.hanem dec 28-án feltelepülnek haverok,e gyenlőre csak 6 gép lesz, vagy 7. aztán cod,warcraft3,rainbow2,minden amit el tudtok képzelni😃 szal oda kell. 😜 thx. mindenkinek.
0
0
0
0
no avatar
Én is oszitársammal toltam hamachin lanba, az a leg könnyebb. hasznos egyszerű
0
0
0
0
philips20 avatar
hamachiba szobátcsinálsz és akivel akarsz lanozni annakbe kell lépnije a szobába és ennyi megy a lan
0
0
0
0
roberto888 avatar
A nem ide tartozó hsz-eket törölni fogom!
0
0
0
0
no avatar
Én nekem könnyü.
Szólok apámnak ő meg megcsinálja 😆
0
0
0
0
philips20 avatar
hamachival a legegyszerübb
0
0
0
0
no avatar
rendben köszönöm szépen.remélem nem csak nekem,hanem annak is sikerült segítened aki bizonytalanvolta témában.

Köszönjük Berki Zsolt 😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Nem, már előtte be kell dugni.... és közben csinálni amit leírtam! Elvileg jónak kellene lenni, ha jól emlékszem, én így szoktam csinálni a gyerekeknek...
0
0
0
0
no avatar
és ezek után már csak bedugom a switchbe mind a 6 gépet és kész?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Hálózati helyek/ Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása: Itt végig a legalsóra kell kattintani értelem szerint. Nem kell létrehozni hálózattelepítő lemezt, be kell kapcsolni a fájl és nyomtatómegosztást valamint a vendégfiókot. Újraindítod (amúgy egy munkacsoportot adj meg, pl MSHOME ) Az ip címet te konfigurálod így: 192.168.0.xxx(ide tetszőleges három számot, mindenkinek másat) Az alhálózati maszk 255.255.255.0!! Ezt a TCP/Ip protokollnál állísd be!!
0
0
0
0
no avatar
hát nem nehéz ja, ahogy mondod. de arra a sorra jobb ha segítséggel jövök rá fél óra alatt,mint magamtól x óra alatt és alig tudunk játszani.szal pls help 😜
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Nem nehéz, csak rá kell jönni a sorjára...
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Én tudom csak most nincs időm elmondani..majd holnap elmondom....
0
0
0
0
no avatar
üdv mindenki.lehet,hogy ezzel csak én vagyok gondban, de lehet hogy közhsznú lesz. Kérném segítségeteket amgam,s mindenki részére a következőkben. Már 2 éve szilveszterkor kisebb LAN volt nálam, eddig csak 2 géppel, 😆 (16vagok most,szal 13évesen ugsem engetek sehova) de idén 6 gépet tervezünk, nem szilveszterre.-bár ez utóbbi lénygetelen-.szóval.pls áruljátok el a titkát,hogyankellgyrsan,stabil hálózatot csinálni, mert a 2 géppel elment ált. egy délutánunk.akkor 6-tal? nem fogunk gamelni, csak dugdosni kábeleket? 6-os switchünk van.megfelel? ha lernátok lépésről lépésre,thx.

üdv mind😜😀enkinek, Jimmy
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció