Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 800
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok. i3 6100, 2 magos processzor. Biosban csak 1-et lehet kiválasztani, hyper threading engedélyezve van. amd control panelben és eszközkezelőben szintén 1 magot ír. msconfigban viszont engedélyezhető a 2, de nem oldja meg a problémát... tipp erre? illetve eszközkezelőben a processzornál 4 fül jön
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@Blade890: És ha elindítasz egy programot és feladatkezelőben megnézed az affinitásnál, hogy mennyit ír, mennyi magot tudsz rárakni? Egyéb tesztprogram pl: Aida64 stb?
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Javasoltam neki hogy az msconfigban rakja 1-re és indítsa újra a gépet, majd tegye megint 2-re.. hátha rosszul érzékel valamit. Ez nem volt jó túl ötlet, ugyanis azóta ott is már csak 1 az engedélyezett, és nem tudjuk hogyan lehetne visszacsinálni. Elvileg bios reset is megvolt utána de nem segített..
Affinitásnál 0.-át ír neki, azaz gondolom 1..
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Blade890: Űha, na olyat még nem láttam, az ötlet viszont jó volt, nálam régen bugolt így be windows és ha jól emlékszem csak egy frissítés tudta megoldani. Bár ettől függetlenül látnia ellene akkor is, olyan mintha vagy BIOS, vagy proci hiba lenne. Furcsa.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Blade890: Szia.Nyomd meg egyszerre a win+r gombot.Ird be alulra:msconfig,majd nyomj egy entert.Megnyíló ablakban menny a rendszerindítás fülre,ott lesz speciális beállítások,ott lesz olyan hogy processzorok száma.Ez alapértelmezetten 1 kell hogy legyen.Ha elvan állítva,akkor tedd egyre,vagy ha 1en van,tedd arra ami a legnagyobb.Mivel neked 2magos a procid + a 2 virtuális,igy max 4 kellene hogy legyen.Tehát ha 1en van,tedd 4re,vagy ha nem 1en van,tedd 1re.Ha leokézod,kérni fogja az ujraindítást.Mindenféleképp insítsd ujra hogy érvénybelépjenek a változások.
0
0
0
0
rainmaaker avatar
Hali,

Kezdem úgy érezni hogy lassan eljár az idő a PC-m felett és nem igazán tudom, hogy megéri-e fejleszteni szépen lassan (1-2év alatt), vagy egy újra beruházással jobban járnék-e. Illetve ha fejleszteni megérné, akkor mivel kellene kezdenem? Proci/videókártya?

Jelenleg ez a config van:
Processzor: Intel Core i7-8700
Memória: 16GB
Videókártya: nVidia GeForce GTX 1660 6GB DDR6
Alaplap: ASUS TUF H310M -Plus Gaming
Vízhűtésem nincs, azt majd szeretnék beszerezni mindenképpen.

GTA 6-al majd mindenképpen szeretnék játszani (nem feltétlen ultra beállításon), szóval benchmarknak akár az is lehet.

Köszi.
0
0
0
0
💬 5
MC MaRcI avatar
@rainmaaker: Ha 1-2 év alatt fejlesztenel
Akk inkább 1-2 évig gyűjtsd a pénzt
Vagy vár meg míg kijön a gta 6 és akkor vegyél gépet
Bár a gta 6 jó kérdés mikor jon pcre lehet csak 3-4 év múlva

Szóval nem tudom hogy állsz anyagilag
Ezt a jelenlegi konfigodat én már nem fejlesztenem
Nagyon max egy rx 6600 rtx 3060 Vga csere (használta piac) még jó lehet de aztán spórolnék egy teljesen új gépre

Vizhutes ebbe a gépbe teljesen felesleges penzkidobas

Szóval ha mégis olsz bele pénzt akk egy Vga csere mehet
Procit én nem cserélném mert akk Alaplap is kell

A gta6nak meg a jó isten se tudja még megsaccolni se milyen igénye lesz
1
0
0
0
Benjiru avatar
@rainmaaker: Szia! A GTA 6-nak ugye nincs még hivatalos gépigénye, de szerintem ahhoz jobban megérné beruházni egy teljesen új gépre. Egyébként ez egy tök jól összerakott gép, viszont szerintem így a jelenlegi formában egy kicsit zsákutca, jobban megérné az új gép.

Az alaplap max DDR4 2666 Mhz RAMot támogat, valamint max 9. generációs Intel CPU-ra tudnál váltani, aminek sok értelme nem lenne. Alaplap cserével viszont új RAM-ot is érdemes lenne venni.

Amit talán érdemes lenne csinálni a jelenlegi gépeddel, hogy lecseréled a GPU-t egy komoly kártyára, ami már a következő gépedbe is illene. Egy komolyabb GPU-val szerintem a jelenlegi géped is elvinné is az összes játékot 1080p 60 FPS-el, bár a RAM talán bottleneckelne egy picit. Aztán amikor 1-2 év múlva veszel új gépet, a videokártyát már nem kellene megvenni. Én a helyedben ezt csinálnám, vagy vennék kompletten egy új gépet amikor lesz rá keret.
1
0
0
0
rainmaaker avatar
@Benjiru: Köszi a válaszokat. Utólag kicsit jobban belegondolva a fejlesztésre úgy gondoltam, hogy most ~fél éven belül lenne egy mondjuk 100e keret fejlesztésre valamire, kövi fél évben még egy 100e körüli keret. Eddig sose fejlesztettem a gépeimet, mindig teljesen új konfigot vettem kb 5évente ezért is vagyok kicsit elveszve, hogy mit éri meg, mit nem. Pl. ha költök egy értelmesebb VGA-ra (gondolom az leginkább a configom gyenge pontja), akkor arányaiban azt amit a procim tud a kövi ~1évre, amíg azt fejleszteném, az megérné-e, vagy akkor már inkább 1 évvel később egy teljesen új config jobb lenne-e ár/érték arányban.

GTA 6 kicsit lehet hogy indokolatlan még, így hogy ki tudja mikor jön :D
Annyira nem vagyok képben most a szebb játékokkal, azért mondtam azt példának. De pl. ilyen Hogwarts Legacy/Cyberpunk is lehet mérce. Nem feltétlenül az ultra high beállítások az elvárásaim, hanem hogy ne azt kelljen néznem, hogy minimumon elfutnak-e a játékok a kövi 2-4 évben.
1
0
0
0
PoPet avatar
@rainmaaker: Szerintem tedd félre a pénzeket amiket rászánnál, és akkor teljes platformváltás. Addigis, ha kell, pl az új videókártyát megveheted közben, azzal fejlesztenéd a mostani configot is, és mehet át az újba majd idővel. Azon kívül nagyon nem költenék már arra a gépre.
1
0
0
0
MaximumGame avatar
@rainmaaker: Folyamatosan mennek le az árak, egy 3070 es is már 110ezer. 6hónapja 170ezerbe mentek. Persze használtan.
3080 is már van 180ezerbe.
Ezek 1év mulva mennek le vagy 30% ot.
Szerintem gyűjtsd a pénzed. 😎
1
0
0
0
MC MaRcI avatar
Tudnátok nekem PC-hez vezetek nélküli kontrollert ajánlani?
Előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 6
PoPet avatar
@MC MaRcI: XBOX + BT adapter (Egyik legolcsóbb tplinket használom, hibátlan vele), meg pár ezresért már kapni 2 tölthető akkut is a controllerhez, nem kell elemekkel szórakozni.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@PoPet: Biztos nagyon jó amit ajánlottál én ilyen 10k körül szánnék rá
Az elem nem gáz mert az egerem billentyűm is az október óta még nem kellett cserélni
A kontrollert meg még ritkábban használnám

Spirit of gamer xgp-t néztem ki
0
0
0
0
PoPet avatar
@MC MaRcI: Régen én is sokat szívtam mindenféle random controllerrel, aztán rá kellett jönnöm, hogy jobban megéri megvenni az eredeti X vagy PS controllert, még ha 2x annyiba is kerül. Ha ilyesmi olcsóbbat keresel, akkor árukereső/amazon stb csillagokat érdemes max megnézni, ha nagyon gagyi ott úgyis lehúzzák.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@PoPet: Hát akkor elgondolkozok egy normalison
0
0
0
0
Benjiru avatar
@MC MaRcI: Én is az XBOX controller + BT vevőegységet ajánlom. Régebben én is próbálkoztam olcsóbb controllerekkel (pl. Logitech F310 stb.) de ég és föld a különbség és nem csak anyaghasználatban. Az analóg karokba épített deadzone sokkal pontosabb az XBOX controllerben, a felső ravaszok sokkal pontosabban érzékelnek stb, tehát egyszerűen jobban lehet a játékokat irányítani vele.

Sajnos elég drága de szerintem hosszútávon megéri.
0
0
0
0
PoPet avatar
@MC MaRcI: Az olcsóbb sajnos a végén mindig drágább. 11k amit küldtél, az X-es 21k, a BT vevő meg 2-3 ezres mellé. Kicsit több, mint a duplája, de tényleg ég és föld a különbség az olcsó utánzatok meg az "eredetik" között. A régi 360-as controllerem én 8 évig nyúztam, mire megadta magát, vettem egy Series X-et, azóta az van.
A teljes igazsághoz ugyan hozzátartozik, hogy az új gari időn belül elromlott, de szó nélkül kicserélték, de ha nem tették volna nagyjából 3000Ft-ból javíthattam volna meg magamnak, mert kapni hozzá alkatrészt, nem úgy mint az olcsóbb társaihoz pl.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Kérdeznék pár dolgot. Adott a másodlagos PC-m amire 25 után Windows 11 nem tehető fel. Így gondolkodok hogy csak alaplap és processzort veszek majd hozzá ami ugyanúgy támogatja a DDR4 memóriát, de ha már itt tartok processzor téren átgondolva a mostani gépemhez vennék új CPU-t és a 12600 menne a másodlagos PC-be egy új lapba. na most mi az a processzor ami a Gigabyte B660 Gaming X RRD4-be még simán mehet és a CM 212 EVO V2-es hűtő elbír? Alaplap támogatja akár az i9-et is de i7 fölé semmiképp nem mennék. vagy jobb döntés i7 esetén az új lap,proci és hozzá új hűtő is és úgy átépíteni a dolgokat? Utóbbi ugye árban húzósabb lenne.

Időközben rákérdeztem egy e-mailben a CM-re hogy a 212 EVO V2-es mekkora TDP-vel rendelkező processzorig oké. Ugyanis ezt az adatot sehol nem találom.
0
0
0
0
💬 3
Dwight Schrute avatar
@reszler112233: Abba a lapba ha jó áron kitudsz fogni akkor mehetne egy i7-12700F. ( Ha i7 fölé nem akarsz menni) És az az EVO V2 pedig max 130 DTP-ig rendben van a hivatalos leírás szerint.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Dwight Schrute: 12.-dik generációs i7-et semmiképp nem vennék már, inkább a 14. Az alaplapom még támogatja F27 BIOS kell hozzá, de nekem már F28 van fent pár napja, na meg olyanra vágyok amiben van IGP ha netán gond lenne a dedikált VGA-val legyen mivel még használni a gépet.. Viszont halasztva a projekt egy darabig, bár félig, mert az AIO hűtőt már megrendeltem. Ennyit bőven megér egy 360-as AIO, legalábbis számomra, és a 6 év garancia valamennyire biztató hogy jó választás volt.: [LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Dwight Schrute: Nos végül egy i5-13600K lett a befutó. Az i5-12600 majd megy a másodlagos gépembe.
1
0
0
0
no avatar
sziasztok szerintetek ryzen 5 3600-ot vegyek vagy egy ryzen 5 4500-ot vegyek?
0
0
0
0
💬 1
Pokman avatar
@miloska56: a 3600 gyorsabb
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az asus a320m-k támogatja a 1070 mini gtx zotac 2 slotosat?
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@miloska56: Mivel van rajt PCI-e slot így igen. 😁
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: rendben és ez a 1070 gtx mennyire álná meg a helyét egy ryzen 5 3600-al?
0
0
0
0
Puffin avatar
@miloska56: Teljesen jól
0
0
0
0
cseszka avatar
Sziasztok.Egy kis segítségre lenne szükségem.Gog fiókomba szeretnék bejelentkezni,miután beírtam a felhasználó nevet és jelszót elküldi a biztonsági kódot emailben.A baj az,hogy a mail szolgáltató már megszünt,és nemtudom az emailt megnézni,viszont az email címet se tudom a gog-ban megváltoztatni.Valakinek valami ötlet?
0
0
0
0
💬 5
susguy avatar
@cseszka: Írj a supportnak.
0
0
0
0
cseszka avatar
@susguy: Már irtam,de még válasz nem érkezett.
0
0
0
0
susguy avatar
@cseszka: Sajnos csak ők fogják tudni megoldani. Aktívan felhaszálóként semmit nem tudsz tenni ebben a helyzetben, csak nekik van hozzáférésük hogy lecseréljék az e-mail címed.

Attól függően hogy mikor írtál a supportnak, én max egy hetet adnék nekik a válaszadásra, utána szerintem már jogosan lehet türelmetlenkedni és rákérdezni hogy történik-e valami, vagy nyitni egy új ticketet. Érdemes ilyenkor megadni minden lehetséges infót ami csak eszedbe jut és bizonyítja hogy a fiók a te tulajdonod (minden addig használt e-mail cím, jelszó, felhasználónév, vásárolt játékok, használt játék kulcsok, stb.)
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@cseszka: Általában 1-3 nap alatt szoktak válaszolni, steamen mindig 1 nap mire reagálnak rá. Új ticketet felesleges nyitni valszeg gog-on is bérkezési sorrend van, előrébb nem jutsz vele.
Ahogy susguy is írta adj meg minden adatot nekik játékok, aktivált kulcs stb viszont jelszót semmiképpen se, azt soha nem kérik még a support dolgozók se, de pl steamen ki is van írva ez.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Warlordcommander: Köszönöm a válaszokat.Akkor várok még pár napot,utánna majd megint írok nekik.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Most tettem fel a legujabb amd Drivert
Dduval töröltem az előzőt
Azóta a dead space remake jatszhatatlanul szaggat valakinek valami ötlet?
0
0
0
0
💬 2
Pokman avatar
@MC MaRcI: Benne van a patch notes-ban hogy dead space szarul fut és majd javítják. Ha azt akarod játszani jobb ha visszarakod az előző drivert
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Pokman: Na ***a mindig elolvasom most nem tettem meg
Mar azóta vissza raktam a régit
Köszi az infót
0
0
0
0
no avatar
sziasztok! szerintetek i3 13th gen vagy i5 11th gen? és milyen alaplaot vegyek hozzá? vagy ryzen?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Series X konzolom leváltásán gondolkodom, miután 10 éves laptopom megadta magát. 1 készüléken szeretnék játszani, egyben hétköznapi dolgaimat intézni. Ehhez egy belépő szintű gamer PC-ben gondolkodom, ami legalább egy Series X és/vagy PS5 szintet hoz. Bár a 120hz jó lenne, de nem feltétel.
Van egy kész konfigom, amit csak láttam egy megbízható webshop honlapján és ebben kérném a segítségetek, hogy kb. mire és mondjuk meddig szolgálna ki ez a PC?

Proci: INTEL Core i5-12400F 2.50GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
Alaplap: MSI PRO B760M-A WIFI
Videokari: GIGABYTE GV-N4060WF2OC-8GD WINDFORCE OC GeForce RTX® 4060 8GB GDDR6 DLSS3
Memória: KINGSTON FURY 32GB Beast DDR5 6000MHz CL36 KIT KF560C36BBEK2-32
Táp: THERMALTAKE Smart RGB 600W
Merevlemez: WD Blue 2TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA WD20EZBX
SSD: SAMSUNG 500GB 980 M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8V500BW

Egy ASUS TUF VG27AQ1A IPS 1440p-s monitorral használnám. Itt az oldalon összehasonlítgattam jó néhány játékkal, egész jók voltak a számok, de nem igazán tudom, hogy ezek az adatok mennyire megbízhatóak.

Minden segítséget és tippet köszönök!
Marci
0
0
0
0
💬 3
PoPet avatar
@resolve3: Kész configot nem szabad venni, nincs olyan kombináció, hogy "prebuilt és megéri". Az ilyen computer imperium és társait a lehető legnagyobb ívben kell kerülni.

A gépről röviden, proci so-so elmegy, de én inkább AMD vonalon mennék, AM4-hez alaplapot is olcsóbban találsz, upgradenek meg ottvannak a 3D cahces chipek később. Videókártyából a 4060 a világ lehúzása, EGYETLEN EGY kártya sem éri meg 4070Ti alatt az Nvidiától, az AMD olcsóbban adja ugyan azt, sőt sok esetben jobb teljesítményt. Táp is katasztrófa.

- i5-12400F +alaplap
+ ryzen 5 5600 +alaplap

- 4060
+ 6700XT

- világítós ajtótámasz táp
+ Seasonic B12 BC 650W

Ezek kívül 10-15 ezerért még ajánlok egy normális procihűtőt, a gyárival is elmegy az i5 meg a Ryzen 5 is, de na.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. Egyébként a konfig az ipon-ról van, de akkor odafigyelek, hogy csak alkatrészt vegyek. :) Egyébként 400-450 a plafon, amit szánnék rá. Azt hiszem nehezebb lesz összeállítani a gépet, mint gondoltam. 😅
0
0
0
0
PoPet avatar
@resolve3: Annyiból azért már jó kis config összerakható, ittvan egy kicsit drágább, de AM5 platform miatt "jövőbiztosabb" is:

AMD Ryzen 5 7600 - 83-90k között
ARCTIC Freezer 34 eSports DUO - 18k
ASRock B650 PG Lightning - 70k
Kingston FURY Beast 2x16GB DDR5 5600MHz KF556C36BBEK2-32 - 45k
Seasonic B12 BC 650W - 26k
Samsung 980 500GB M.2 PCIe - 19k
NZXT H5 Flow - 30k
Intenso TOP PERFORMANCE SSD 1TB -20k
XFX Speedster QICK 319 AMD Radeon RX 6750 XT - 148 most az alzánál, ha elfogy mire veszed akkor ASRock Radeon Challenger Pro RX 6700 XT ~145 körül

Összesen: ~466k

Ami pedig fixen belefér, AM4-re, itt is azért lehet még fejleszteni később 3D chipekre:

AMD Ryzen 7 5700X - 75k
ARCTIC Freezer 34 eSports DUO - 18k
MSI MAG B550 Tomahawk - 58k
Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz KF436C16RB1K2/32 - 36k
Seasonic B12 BC 650W - 26k
Samsung 980 500GB M.2 PCIe SSD - 19k
NZXT H5 Flow - 30k
Intenso TOP PERFORMANCE 2.5" SSD 1TB -20k
XFX Speedster QICK 319 AMD Radeon RX 6750 XT - 148 most az alzánál, ha elfogy mire veszed akkor ASRock Radeon Challenger Pro RX 6700 XT ~145 körül

Összesen: ~430k

Ha ennél is lejjebb mennél, akkor procinak AMD Ryzen 5 5600 ~50k környékén van, azzal le tudsz faragdni ~25k-t, és 1440p-n nem is fog visszafogni semmit az sem az tuti, illetve az alaplapon is lehet faragni MSI MPG B550 GAMING PLUS 50k körül jó alternatíva, illetve még lejjebb ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ~40k és akkor beledobni még egy 1TB-os SSD-t mondjuk, de ezekkel már neked kell játszani, mi fontos, mi nem.

Tehát pl a GAMING PLUS + Ryzen 5 5600 kombóval még akár 400k alá is beférhetsz, és bőven jó géped lesz.

U.i: Ha ilyesmi config mellett döntesz, és megteheted, akkor a tápból vedd a 750-eset, elbírja a configokat a 650 is, de később még jól jöhet az erősebb táp, és ilyen ~4k-val drágább kb. (Bármit veszel végül, ez a táp ez az egyik legolcsóbb, ami nem ajtótámasz kategória, modern platformra épült, neves gyártótól, bátran ajánlom bármibe, annak ellenére, hogy "csak" bronzos.)
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Mit ajánlanátok gépnek? Maximum 200-230ezer lenne a lélektani határ a gépre.

Amikre használnám én és a párom is ha ő is vesz( cs2, valorant, ets2, Minecraft, fortnite, the finals) (ha elfutnak rajta akkor még lenne a pubg, r6, phasmofobia) illetve én meg hobbi streamre is használnám.

Mind a kettőnknek lényeg hogy a kártya minimum 6gb de ha jó áron található akkor 8gb ram is jó ha van, hogy egy ideig időt álló legyen.

Minden félét meghalgatok. Eddig azt a tanácsot kaptam hogy intel i5-nél 10.generáció alatt ne vegyek illetve amd-nél legalább ryzen 5 3600.

Mit ajánlotok milyen alaplapot+ramot+tápot+kártyát+procit párosítva? Elején HDD lenne benne utána valami SSD. Perifériák megvannak hozzá így azok egy darabig még jók. Előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 8
PoPet avatar
@Kriiszp: Annyiból én a helyedben néznék aprón egy használt komplett pc-t, van sok Ryzen 5 5600-al, 5700XT-vel vagy 6600XT-vel is. De találtam így hirtelen Ryzen 5 3600-at 6700XT-vel komplett gépben 230-ért, igaz kicsit a 3600 visszafogja a 6700XT-t majd, de csak FHD-n, és később még ha úgy alakul tudsz procit fejleszteni bőven.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Használt félkonfigot megéri venni? Nem túl nagy a rizikó? Ha nem akar garit adni az eladó akkor mi a teendő? Hardveraprón szoktam nézni, de sokszor a fél vagy teljes konfigtól eltántorítanak az emberek akiket megkérdezek
0
0
0
0
Pokman avatar
@Kriiszp: Mindig benne van a rizikófaktor, akkor is ha az ember újat vesz, csak újnál kapsz garit rá. Egyértelmű hogy ha az eladó magánszemély, akkor nem fog neked garanciát biztosítani, hacsak nincs még maga az áru garancia alatt. A rizikó faktort csökkentheted ha mondjuk felveszed vele a kapcsolatot és azt mondod hogy csak akkor veszed meg ha előtte kipróbálhatod nála vagy élőben videón bemutatja neked, stb. Mindenesetre ennyi pénzért én is használt előre összerakott gépet ajánlanék.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Kriiszp: Ha kipróbálhatod vagy küld videót, tesztek stbt az eladó, és egy ~2-3 éves alkatrészekből összearkott gépről van szó, akkor a rizikófaktor elég alacsony, én nem félnék megvenni. A legtöbb hardverhiba egyből out of the box jelentkezik, illetve az első pár hónapban vagy az élettartam végén, ami természetesen sokkal több, mint 3 év. Ha már lejárt a gari és még mindig működik szépen, akkor valószínű további évekig is fog.

230-ért a Ryzen 5 3600 normális hűtővel, 16GB RAM, 1TB SSD, 700W-os táp egy 6700XT-vel verhetetlen, ahhoz képest töredék teljesítményt kapsz újonnan.

Aprón a Komplett asztali PC / AMD processzor / AMD/ATI videókártya részen találod, 6-án került fel a hirdetés, elvileg 1 hét próbagarit vállal az eladó.
Viszont nézz szét azért, én csak felmentem és ez volt az első amit az adott árban láttam és jó cucc, lehet van hasonló/jobb is, vagy ugyanilyen olcsóbban, esetleg helyileg hozzád közelebb.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: https://hardverapro.hu/apro/elado_komplett_gamer_pc_vagy_csere_xbox_series_x-r/hsz_1-50.html

https://hardverapro.hu/apro/gamer_pc_elado_asrock_a520m_pro4_ryzen_5_3600_gtx/hsz_1-50.html

Ezt a két gépet néztem meg. Fps kalkulátor szerint 200-350fps között mozogna az fps a valorantban pl.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Kriiszp: Egyiket se ajánlom, a 1070 meg a 1660 is elavult már.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Nagyon jobban nem találtam. Intelnél nagyon az i5-10.gen alá nem akarunk menni. Amd nél meg a ryzen 5-3.gen alá.
Ha az 1660 meg a 1070/80 helyett max 200ezerig tudsz linket küldeni?
0
0
0
0
PoPet avatar
@Kriiszp: https://hardverapro.hu/apro/rx_5700xt_ryzen_5600x_16gb_mini-itx_build_keresi_u/friss.html

https://hardverapro.hu/apro/elado_pc_ryzen_5_5500_rx_6600xt/friss.html

https://hardverapro.hu/apro/elado_szinte_uj_ryzen_5_5600_5700xt_32gb_ddr4_1tb_2/friss.html

Ilyesmiket nézz, az 5700XT meg a 6600 is köröket ver még a 1070 Ti-ra is, procinak halál mindegy mi van mellette, Ryzen 5 3600-tól felfelé okés. Őszintén, intel/nvidia oldalon szét se néztem, mert ilyen budgetből a felárat nem fizetném ki kék/zöld logóra, csak azért, hogy cserébe kevesebb FPS-t kapjak.

A különféle kalkulátorokat meg le kell felejteni, YT-re beírod az adott proci+kártya kombót, és a világ összes videójában meg tudod nézni mi hogy fut.

Spoiler!
A 10-es széria már 7 éves, a 1660 valamivel fiatalabb, de akkor is, egyrészt egy 7 éves kártya már bármikor megdögölhet ha gondol egyet, másrészt a technológia elhaladt mellettük, és akár mikor jöhet olyan játék, ami már el sem indul rajtuk. (legalábbis a 1070/Ti/1080/Ti-okon)
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, adott az alaplapom, egy rog strix z690-A gaming wifi d4 alaplap, szeretném frissiteni a biost, de az oldal kidob millio fajta verziószámú biost... most melyik az ami nekem kell??? van amelyik már a 13. vagy 14. gen intelekhez passzol, szóval nem vagyok benne biztos... találtam egy 2305 verziószámú biost, de nem tudom, hogy az passzolna-e... valaki esetleg aki ért hozzá és van egy kicsi ideje utána tudna nekem nézni, hogy melyik lenne a megfelelő??? magamtól nem szivesen látnék neki mert nem szeretném az alaplapot kifingatni.... köszönöm előre is :)
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@petyo123456: ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 BIOS 3101 - ezt toltsd le a hivatalos oldalrol. De ha feltelepited az Armoury Crate szoftvert akkor elvileg automatikusan megkeresi a frissiteseket
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: jólvan, köszi szépen, akkor ez passzolni fog hozzá?? :) armoury crate fel van telepitve de ott csak a drivereket keresi meg nekem, illetve dobja ki az alaplaphoz, vagy csak én vagyok hozzá hülye :D de köszönöm a segitséged, rendes Tőled! :)
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!

jelenlegi videokartya:960 gtx strix ezt valtanam egy 1660 ti-ra

jelenlegi processzorom:ryzen 3 1200 ezt valtanam egy ryzen 5 5600-ra

szerintetek melyiket kene hamarabb fejleszteni ? a videokartyat vagy a processzort? csak mert nem tudnam megvenni mindkettot egyszerre
0
0
0
0
💬 18
Pokman avatar
@milos01: 1660ti-hez nincs is szükséged egy 5600-as procira, hacsak nem akarsz most vagy később egy jobb videókártyát ugyanebbe a gépbe, akkor most az 5600 csak pénzkidobás lenne
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@milos01: Igazából videokártya mindenképpen!
Egyébként mennyiért veszed a 1660ti-t (gondolom használtan)? És új procit mennyi idő múlva próbálnál venni?
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: hat igen hasznaltan veszem 55-be mert 1660 mini ti-t veszek hat nem tudom 3-4 honapra ra vennem
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: csak azert vennek processzort mert most a 960 gtxnel is 100%-on folyamat a proci
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@milos01: Na igen, mindjárt gondoltam, ha spórolni akarsz még rajta egyébként a 3600 is elég az új kártyának, de ha biztosra akarsz menni, akkor 5600 nyugodtan mehet!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: oksa köszönöm es milyen hűtő lenne ami nem annyira nagy
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@milos01: Mondjuk ez:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: köszönöm!
1
0
0
0
Pokman avatar
@milos01: hogy mi ? nem lenne szabad a 960-at, 1660 ti-t bottleneckeli átlagosan max 20%-al de az nem a világ vége és a játékoktól is függ
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: hát csak alapon is fut 60%-on
0
0
0
0
Pokman avatar
@milos01: Akkor ott valami baj van, nem világklasszis proci de azért ennél rosszabbaknak sincs baja az alap windows progikat futtatni
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: hát már azért 2-3 éves is
0
0
0
0
Pokman avatar
@milos01: az csak akkor számít ha mondjuk hűtőpaszta már kiszáradt és nem hűl le eléggé

hát, ha akarod akkor vegyél egy újat, de én a helyedben lenyomoznám hogy miért viselkedik így a proci, ne költs feleslegesen ha nem muszály
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: maga szerint az ugy jo lesz hogy veszek egy rx 6400 4gb meg egy ryzen 5 4500-it
0
0
0
0
GSzabolcs89 avatar
@milos01: Én ennyi erő különbség miatt le se cserélném azt a VGA t
[LINK]

Egy RX580 al sokkal többre mennél
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@GSzabolcs89: tudna egy másikat mondani sajna nem fér be
0
0
0
0
no avatar
@GSzabolcs89: ami esetleg egy gtx strix 960 helyére befér
0
0
0
0
GSzabolcs89 avatar
@milos01: Hát 22cm 960 ez meg 26cm esetleg egy pciE hosszabbító kábel nem oldaná meg állítva a kártya elhelyezkedését?
Ha régi gépház, gondolom a hdd tároló helye van útba azt kéne kivágni lemez ollóval. (nálunk is van ilyen gép)
Amennyiben meg micro ATX ről van szó úgy gépház csere oldhat meg sok gondot , mert több hő van ilyen kis házban.
esetleg használtan egy RTX 3050 is szuper mindössze 17cm
[LINK]
Ezeket nem én árusítom ,csak linkelem
[LINK]
remélem tudtam segíteni a gtx 960 nál kisebb vagy egyenlő méretű kártyák gyengébbek vagy nem éri meg 1%2% erő miatt lecserélni ezek az erősebb kártyák amit érdemes 3050 DLSS támogatás RTX és sok játékra is elég ennyi pénzért Micro ATX be alig van jobb kari ami nem forr és csendes.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ez a konfig mennyire állná meg a helyét?

Alaplap: ASUS B550M
Proci: AMD Ryzen 5 5600G
Ram: 32gb DDR4-es
1TB-os SSD
Videokártya :NVIDIA GeForce RTX4060
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@laputyifulu: Videokártya 6700XT
Proci pedig, ha nem kell az integrált GPU, akkor 5600, picit erősebb, mint a G-s verzió.
Ramból ha teheted 3600 CL16
+1 Alaplapból ha olcsóbb kerülne be, akkor tudnál jobb procit tenni alá, mondjuk egy GIGABYTE B550M AORUS ELITE és egy R7 5700x.
0
0
0
0
Pokman avatar
@laputyifulu: Ahogy már írták, 4060 sehol és sehogy nem éri meg, ezért a pénzért nézz szét AMD oldalon: 6700XT, 6750XT, 6800, 7700XT kártyák jöhetnek szóba ezért a pénzért. Prociból (meg minden egyébből) én is ugyanazt ajánlom mint előttem hozzászóló, hacsak nincs valami különösebb oka az integrált videókártyának.
0
0
1
0
no avatar
Sziasztok,egy Ocolus vr szemüveghez milyen gép kell?Vagy mit érdemes figyelni vásárláskor?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Farming Simulator, Assetto Corsa,World of Tanks,War Thunder,Euro Truck Simulator 2-höz milyen gépet ajánlottok keret kb 100k?
0
0
0
0
💬 13
MrPAYER avatar
@MrDzsendzsi: Szia!

100 ezerért nem lehet asztali PC-t összerakni. Mindenképpen használt teljes konfigokat keress, ha valami hiányzik belőle és pótolni kell (tehát pl. félkonfig táp nélkül, vagy olyan félkonfig ahol akár már csak a ház hiányzik kint leszel a keretből)

Ezekhez a szimulátor és MMO jelleggű játékokhoz amit felsoroltál mindenképpen jól jön egy legalább 6/6 proci, 2x8 GB RAM és egy legalább 4GB VRAM-al rendelkező kártya.

Nehéz ilyen limitált kerettel bármi konkrétat is ajánlani, olyat tudsz csak venni amiket éppen hirdetnek a neten.

Ami szerintem 2024 küszöbén az abszolút minimum 1080p felbontásra az a GTX 1070 (kb. 50e) + i7-6700k (kb. 50e lappal együtt), és akkor még hiányzik legalább 5 alkatrész és már most is kint vagyunk a keretből, és a főbb alkatrészek is 8 éve debütáltak már.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@MrDzsendzsi: Én azt ajánlom gyűjtsd még a pénzed
0
0
0
0
Pokman avatar
@MrDzsendzsi: Hát 100k igazán kevés egy géphez, főleg ha még monitor és minden egyéb is kell. Legjobb egy használt gaming laptop, amit akkor annyiért venni tudsz, egy legalább 1060-as videokártyával. Nem fognak jól futni, de a minimumhoz elég.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Pokman: Inkabb asztali gep, also kategorias gaming laptoppal nem sokat tud kezdeni majd bovithetoseg szempontjabol...
0
0
0
0
Pokman avatar
@Bronson: Az olyan gép amit ennyiért tudna venni már szintén az a kategória amit sehova se tudna bővíteni. Arról nem beszélve hogyha se monitor, se hangfal, se egér, se billentyűzet nincs, akkor már régen kifutna a keretbő. Viszont egy 4-5 éves i5-8500h + 1060 6GB használtan már 110k-ért kapható, amihez csak egy egeret kell hozzádobni és kész. Ilyen proci és kártya kombó már önmagában majdnem 100k ha gépről beszélünk. Még akkor is ha beleszámítjuk hogy laptop teljesítménye kb 20%-al a gépi alatt van, akkor is jobb választás lenne mint géppel + mindennel beleférni 100k-ba.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Pokman: arrol nem volt szo hogy kell monitor, billentyuzet meg stb is 🙃
0
0
0
0
Pokman avatar
@Bronson: Akkor is rég kifutna a keretből, mint írtam 🙃
0
0
0
0
Bronson avatar
@Pokman: az egyertelmu, de en inkabb vennek abban az arban hasznaltan asztali gepet, mint hasznalt laptopot. Sok info nem lett megadva igazabol
0
0
0
0
Pokman avatar
@Bronson: Igazából a legjobb az lenne, hogyha másra tényleg nem kell játékon kívül, hogy inkább még gyűjtsön pénzt és majd jövőre vegyen egyet.
1
0
0
0
no avatar
@Pokman: Csak játékra kell meg van itthon billentyűzet,egér, monitor meg egy 1060
0
0
0
0
Pokman avatar
@MrDzsendzsi: Ha van egy 1060-as videókarid akkor ezerszer egyszerűbb az egész. Akkor kártyán kívül kell minden a géphez? Gépház, táp, alaplap, proci, RAM, tárhely?
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Talán még tápot meg tárhelyet tudok még szerválni de amúgy igen
0
0
0
0
PoPet avatar
@MrDzsendzsi: Akkor nézz használt hardveres oldalakon egy félkonfigot, amiben van alaplap, ram, cpu és belefér a keretbe, meg csapj mellé akármilyen gépházat amibe belefér, ha nagyon szűk a keret, én valami 15 éves házat kukáznék egy piacon amibe belefér minden, aztán olcsón letudva az is.

i5-8400 vagy 9400, Ryzen 5 3600-as félkonfigok már vannak 60k körül is, 16 GB rammal.

De 90k-ért vanf ent most egy ilyen config is aprón, amibe a 1060 tökéletes, és már csak egy terrás SSD kell a játékoknak:
CPU : i5 8400
RAM : Ballistix 16GB DDR4
SSD : Samsung 970 Evo 250GB Nvme
Táp : Bequiet ~800w
Alaplap : MSI Z390 A Pro Gaming
Ház: NZXT H500
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Kisfiamnak szeretnék Karácsonyra egy használt gamer gépet venni, mert szeretne a barataival Fortniteozni. Nem értek a gépekhez, és nyáron sikerült egy olyan gépet vennem ami 4 napig tölti le, és nem megy rajta. Így karácsonyra meglepném egy jó géppel, de nem tudom mi az amit figyelni kell. Adatok. Rengetek mindent leirnal hozzá. Már úgy meresek gépet, hogy szeretnénk megnézni a játékot rajta, hogy tényleg fut e. Tudna nekem ebben valaki segiteni, hogy leírja milyen adatok legyen, hogy futni tudjon a játék a gépen? Köszönöm.
0
0
0
0
💬 8
cseszka avatar
@Zattar24: Szia.Fontos dolog,hogy mennyit költenél rá.Mai szemmel egy 6magos processzorral,16Gb memóriával,8Gb videókártyával szereltek a minimum elvártak.Fortnite gyengébb gépen is elfut,de nem szabad kicentizni.Elöbb utóbb más játékok is érdekelni kezdik majd a fiadat,ezért érdemes egy picit elöre tervezni,hogy ne legyen már most a határonn.Ha 4 napig tölti le,ott valami gond a hálózattal lehet,vagy a net szolgáltatóval.Túl lassú a net.Ezutánn is utána kellene járni,mert lassú nettel a játékkal is gond lesz.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Szia. Megnézzük a netet, de wifi jelerösítő is van.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Zattar24: Ahogy a kollléga is írta, előbb jó lenne tudni mennyit költenél rá és én kíváncsi lennék hogy milyen gépet is vettél nyáron? Ha esetleg meg tudod mondani?
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: 100.000-120.000 ftot gondoltam költeni. Használt gépet szeretnék venni. Délután lefotózom a gép milyen, meg mit ír ról a névjegy és beteszem ide. Köszönöm, hogy segítetek és adtok tanácsot.
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Processzor: AMD FX(tm)-4100 Quad-Core
Processor 3.60 GHz.
Memoria 8GB
Rendszer tipusa: 64 bites operacios rendszer, x64-alapu processzor
Kiadás:Windows 10 pro
Verzio: 22H2
Telepites datuma 2023.05.19
0
0
0
0
Pokman avatar
@Zattar24: Értem.

Hát processzornál azt kell nézzed hogy legalább 6 magos legyen és lehetőleg az elmúlt 5 évben jelent meg. Legyen 16GB RAM-ja és tárhely igazából lehet akármennyi, mert azt bármikor könnyen lehet bővíteni ha szükséges, bár jó ha egyből egy SSD-vel van és nem HDD-vel. Ami a videokártyát illeti, hát itt van a bökkenő, azok a legdrágábbak, ha lehet valamelyik ezek közül legyen: RTX 1080, 2070 vagy magasabb számú, 3060-tól fölfele (pl 3070) vagy Radeon 5000-esek vagy 6000-esek (pl 5700, 6600)
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Köszönöm szépen a segítséget .
0
0
0
0
cseszka avatar
@Zattar24: Hardverapron nézz szét.A 100-120.000ft elég karcsú keret,de 150.000 körül már lehet találni megfelelöt.
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne
AMD driverbe van amit esetleg érdemes ki/be kapcsolni jobb teljesítmény reményében

Nem mintha eddig szükségem lenne rá
De bárki tud valami jó beállítást szívesen fogadom
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Vettem a fiamnak egy 5800x3d processzort, de sajnos a régi processzor gyári hűtője nem elég rá, ryzen 7 1700 volt a gépben.
Mit gondoltok ez elég lesz rá? [LINK]
0
0
0
0
💬 11
MrPAYER avatar
@Jules_Ahh: Szia!

Én nem szórakoznék egy ilyen proci esetében már alsó polcos vackokkal.

Spoiler!
https://www.emag.hu/arctic-freezer-34-esports-duo-processzor-huto-amd-intel-kompatibilis-szurke-acfre00075a/pd/DVD5RTMBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648


Ez már mindenképpen megfelelő lenne és jelenleg akciós is. (nem kamu akció, 18k körül szokott lenni jellemzően)

Nekem egy ilyen hűtő van a 11900-on, simán megbírkózik azzal is. Elvileg 200W CPU fogyasztásig képes megfelelően működni, annyit biztosan nem fog enni a 5800x3d még extrém OC esetében sem, de legalább nem maxon jár a hűtő így lassabban is használódik el. Enyém kb. 2,5 éve megy, nincs csapágyasodva vagy ilyesmi, masszív cucc.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Értem köszönöm, jól néz ki a két ventilátor hozzá.
Youtuben találtam egy videót az olcsóbb hűtőről, és úgy tűnik hogy lehűti, valós lehet?

[LINK]
0
0
0
0
PoPet avatar
@Jules_Ahh: Az Arctic kiváló hűtő, 14-ért ajándék. Persze lehet olcsóbbat is venni, de azért az Arctic már képvisel egyfajta minőséget is, nem csak termékek, hanem customer support terén is. Nekem pl anno elört az egyik rögzítő füle (az én hibámból), ingyen küldtek helyette cserealkatrészt miután írtam a supportjuknak.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Értem, de az kétszer annyiba kerül...
Amit linkeltem videót az valós lehet? Azon a 9000 forintos van ugyan ilyen processzoron mint nekem.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Jules_Ahh: Lehetséges igen. De csak akkor ha alul van felszerelve a processzor! Meg ott nem egy zárt környezetben van a processzor! ;)
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: A stock akkor alulfeszelést jelentene a leírásban?
Nem nagyon értek hozzá. Azt is írja hogy nincs offset meg PBO de azok nem tudom micsodák.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Jules_Ahh: A stock az a dobozból kikerült állapot. Alulfeszelés gyakorlatilag a PBO nagyon nagyon leegyszerűsítve és azt jelenti hogy csökkented mennyi voltot használ a proci. Amúgy 9000 forintos hűtőt nem hogy ehhez, de semmilyen procihoz nem ajánlanék. Még ha per pillanat tényleg lehűtőtte a videóban, ott neked nem évekig tesztelték a hűtőt, hanem max pár órát, és itt az számít hogy sokáig tartson. Ezeknek az olcsó hűtőknek mindig a strapabírása a gond, vedd az arctic freezert amit ajánlottak többen is, azzal nem lehet mellényúlni.
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Értem tehát ha jól értem akkor ezek az olcsó hűtők nagyon hamar tönkremennek?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Jules_Ahh: Hát sajnos az 5800x3d procihoz édes kevesek! Nekem egy be quiet dark rock 4 hűtőm volt hozzá ami nem egy rossz hűtő de az is kevés volt neki! A mostanival most 100%-on hajtva 75 foknák még nem volt melegebb! Tudom, nem egy olcsó hűtő de nekem megérte mert nem meleg és szinte hangja sincs!
0
0
0
0
Pokman avatar
@Jules_Ahh: Igen, és sok esetben messze nem hűtik le olyan jól mint egy középkategóriás hűtő.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@MrPAYER: Ez is megfelelhet. Nekem a 12600-ason a sima V2-es van, de tökéletesen lehűti, ez meg elvileg attól jobb és ugyanúgy a 18k-s árban mozog.[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Vettem egy xfx radeon rx 470 256bit 8gb gpu-t.Everest azt írja 4gb,de viszont az adrenali edition,meg a gpu-z is 8gb-ot ír.Melyik a valós??Köszönöm válaszotokat!
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@Keyg187: Mikori Everest? Mert tudtommal abból nem jött egy ideje frissítés, helyette az AIDA64 van frissen. Ahogy nézem a 470-ből van 4 és 8 GB-os is és lehet az Everest nem ismeri fel rendesen.
1
0
0
0
no avatar
@reszler112233: aida64 8gb-ot ír.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Keyg187: Kellene a pontos típusa, bár sztem az Everest ír hülyeséget. Szedj le egy GPU-Z-t, az majd megmondja a valósat. Vagy indíts el egy játékot, ami a grafikai beállításoknál mutatja mennyi VRAM-ot fog kb enni és mennyid van.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Akarok venni még egy m.2 SSD-t. Az alaplapom B450 Steel Legend. Azt olvastam a hivatalos oldalán hogy a második slot 3.0 x2 ez még okés is de van ott csillag:
**If M2_1 is occupied, PCIE4 will be disabled.
Supports NVMe SSD as boot disks
Supports ASRock U.2 Kit

Vagyis ha abba a slotba is teszek egy ssd-t akkor a pcie4 le lesz tiltva? Mármint melyik?
0
0
0
0
💬 4
Pokman avatar
@Quadgame94: A pcie4 az az alsó lesz, vagyis a felső amibe a kártyád van nem érintett
1
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Pokman: Köszi. Akkor megnyugodtam. Rendelem is. Csak még agyalok, hogy 1 v 2 TB legyen :D
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Quadgame94: Minnél nagyobb annál jobb. Nekem is kevés az 1tb.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Viktorinho: Igen. Végül egy P3 2 TB lett. Szétnéztem aprón is de nevetséges árak vannak.
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok az mennyire normális .hogy a procim játékok alatt pl Cod MW3 ,Diablo 4 csak 50 és 74 százalék között van átlagban és van amikor a hőmérséklet felmegy 71 fokra de van ,hogy 73 is ez mennyire normális? Csak netezés közbe youtube stb 40-47 fok szokott lenni. A procim 3 nappal ezelött lett újrapasztázva a gépházam jól szellőzik.
0
0
0
0
💬 9
Pokman avatar
@roba1996: Nem tudom mire számítottál, ez teljesen normális.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Pokman: Közben rájöttem a probléma okára nem tettem vissza rendesen a hütőt újra pasztáztam megint és most ugyan azok a höfokok mint elötte.:D
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@Pokman: Szerintem is sok volt. Nem normalis
0
1
0
0
Pokman avatar
@MaximumGame: 70 fok egy procinál bőven benne van a nomrálisban
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@Pokman: 73c fok 47% használatnál szerintem sok :)
0
1
0
0
Pokman avatar
@MaximumGame: egyáltalán nem, 50% körüli kihasználtságnál 70 teljesen normális
amúgy meg nem csak ettől függ, majd bővebben kifejtem ha hétfőn hazaértem, csak most vár rám egy konferencia és utána egy 1 napos utazás haza
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@Pokman: Fent is írta hogy pasztázás volt rossz, es most már javult neki.
100% használatnál 75-80 optimális
50% nál ne legyen már valami 73fokos. De ezt mindenki maga dönti el. Nekem 55 fok kb 50% használattal.
0
1
0
0
Pokman avatar
@MaximumGame: Mint mondtam ez hogy ennyi % használtság mellett ennyi fok kell legyen, teljesen rossz megítélés, ezt egyszerűen nem így kell nézni. (Kivéve persze ha ugyanabban a játékban teszteled). Indítsd el a játékot és játsz, tökmindegy hogy 20, 30 vagy 70 % kihasználtságon van a procid amíg 60-70-80-as értékekben van a hőmérséklet. Láttam én már 70 fokot 30% kihasználtságon és 65 fokot 50% kihasználtságon, gyakorlatilag 30 és 80 % közötti kihasználtságon láttam már 60-tól 85 fokig minden féle kombinációt amit el tudsz képzelni. Példának okáért nálam NFS Unboundban 70%-os proci használat mellett 74 fokot mértem, amíg Hogwarts Legacynál 55%-on láttam ugyanezt, de például AC Mirage-ban 55% kihasználtságon 61 fok volt. Ezért mondtam hogy az hogy ennyi % használatnál pontosan ennyi fokos kell legyen, nem egy egyetemes igazság, mert több dolog is közrejátszik. Mondjuk ha a géped idle akkor 50 fok fölött sose szabad legyél 🤣.

Amúgy meg sose mondta hogy neki eredetileg mennyi volt, csak hogy most mennyi. És ha figyelmesen elolvastad amit mondtam akkor megérted hogy miért reagáltam arra hogy "50 és 74 % között 73-ig is felmegy normális-e?", azzal hogy "teljesen normális".

Na de azt kifejteni hogy mi és hogyan játszik közre a hőmérséklet mérésénél már egy sokkal hosszab magyarázatot igényel, amire most nincs időm. Bár te magad is utánanézhetsz ha akarsz.
0
1
0
0
MaximumGame avatar
@Pokman: Pl az alap core-ok amik jobban melegednek és a HT szállak kevésbé. Egy chippen belül se mind1 melyik része melegszik. Én így tudom. Ezért is lehet hogy ha 1-2mag magasabb órajelen megy netezés közbe akkor is lehet meleg a proci. De az se mind1 hogy vízzel vagy léggel mit mérsz.
De egy jobb air flow a házba és egy jó aio-val nem kéne normálisnak lennie. + AIO nál a bumpa ereje se mind1. Autón megy vagy fixen a pumpa. + a borda se mind1 milyen vastag. Milyen az anyaga. Nagyon sok mindentől függ nem kell utána néznem.
Pumpa nem 100% megy ha 30% megy a proci általában azért is melegebb. Ez az oka hogy a pumpa jobban megy akkor nem lesz duplája 50%-és 100%között.
1
1
0
0
sanyi236 avatar
Sziasztok! Vennék egy használt videókártyát. Mivel a kártya az ország másik felében van, így nem tudom személyén megnézni. Milyen tesztet kérhetek az eladótól amivel tudja bizonyítani, hogy rendben van a kártya? Vagy egyáltalán megéri tesztet kérni? Egy RX 560 lenne szó, nem túl nagy tétel, de attól még nem szeretnék pénzt kidobni az ablakon.
0
0
0
0
💬 9
Pokman avatar
@sanyi236: Egy RX 560 már elég régi ahhoz hogy egyáltalán ne javasoljam használtan. Ha teheted vegyél egyet újjan.
1
0
0
0
Yezi_ avatar
@sanyi236: Superposition, 3DMark Time Spy/Fire Strike, vagy esetleg FurMark.
Bár ha igazán át akar baxni, akkor úgyis át fog... 😅 De kétlem, hogy ekkora tétellel akarná ezt eljátszani.
1
0
0
0
Quadgame94 avatar
@sanyi236: Szia. Videózza le, ahogy fut végig egy Furmark, vagy benchmark ahol mutatja a hőfökökat is a monitoron. Viszont ha nem egy media PC lenne én sem ajánlom azt a kártyát, főleg nem használtan. A környékeden nincsen kártya? Ezt kétlem.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Quadgame94: Köszi a tippet. Egy AMD A8 6600K mellé tenném be, hogy tudjak pár light gamet játszani öcsémmel. Megfogadom a tanácsos és nézek valamit helyileg. Esetleg jobb döntés lenne egy RX 580? Új kártyát nem szeretnék venni mert most nem tudok annyit rá költeni.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@sanyi236: Nem jobb, hanem sokkal jobb döntés lenne! ;)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@sanyi236: Az 580 jóval gyorsabb. 4 GB vegyél az nem volt valszeg bányában, vagy RX 5500 XT az gyorsabb picit de kevesebb eséllyel volt bányában annál is.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Quadgame94: Nem lenne jobb egy 8GB-os? Attól eltekintve hogy, volt vele bányászva vagy sem?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@sanyi236: Attól függ mikkel játszanál. 1080p-ben eleve az új játékokat csak medium vagy Low-on vinné el 30-40 fps-el és még ott a régi procid is ami szenvedne. Viszont régebbi játékokhoz tökéletes a 4 GB. Itt most kb. 2018 előtti gamekre gondolok elsősorban. Egyébként vedd a 8 GB-sat és egyel kevesebb gondod lesz.
1
0
0
0
MaximumGame avatar
@sanyi236: Nekem most lesz egy elado RX580 as kártya ha érdekel
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ha az alaplapom csak 2133mhz-ig támogatja a ddr4 ramot, akkor vehetek bele 2666-osat? Mármint, tudna az is 2133-on üzemelni? Vagy pontosan olyat kellene inkább néznem bele?
0
0
0
0
💬 2
cseszka avatar
@Blade890: Vehetsz bele olyat is,csak akkor a 2666Mhz memó is 2133Mhz fog dolgozni.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Blade890: A lapod elvileg tamogatja: ''2 x DIMM, Max. 32GB, DDR4 2666/2400/2133 MHz Non-ECC''
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Hali megjott a gépem
Ryzen 5 7600as procival és nagyon jó minden viszont a proci egy két játéknál 80fokos tud lenne

Általában 70korul van Pl god of war alatt
De nfs alatt 80
Es láttam neten hogy ezeket a procikat alulfeszelni szoktak

Na most ezt hogyan kell?
Valaki valami tutorial?

Mert azt olvastam hogy az új ryzen procik alulfeszelve nem csak hogy huvosebbek csendesebbek hanem akár még teljesítményt is nyerünk kicsit
0
0
0
0
💬 21
Puffin avatar
@MC MaRcI: PBO menüt keress a BIOS-ban. (Precision Boost Overdrive)
Negatív offsetet állíts, mondjuk 5-ös lépcsőkkel. (max 30) És tesztelni.
Amúgy a 80 még nem vészes.
0
0
0
0
Pokman avatar
@MC MaRcI: Nincs miért alulfeszeld, 80 fok még bőven belefér.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Pokman: Most nézetem kicsit jobban
Alap hőmérséklete 55fok kb

Változó de játékok alatt 70-85kozott mozog ez még így belefer?
0
0
0
0
Pokman avatar
@MC MaRcI: az még bele, de mit értesz alap hőmérséklet alatt ?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Pokman: Mikor nem csinálok a gépen semmit
0
0
0
0
Puffin avatar
@MC MaRcI: Fentebb írtam mit keress. Curve Optimizer a PBOn belül.
Késő délután tudok segíteni bővebben.
0
0
0
0
Pokman avatar
@MC MaRcI: Hát játék alatt a 80 körüli elfogadható, de mikor nem csinálsz semmit az 55 túl sok, legfeljebb 35-40 kéne legyen. Kétlem hogy ezt akár curve optimizer megoldaná, kicsit segít de azért nem 15-20 fokot. 2 dologra tudok itt gondolni, az egyik hogy vagy rosszul illeszkedik a hűtő vagy a paszta nincs rendesen elkenve (esetleg kevés van). A másik pedig hogy semmi baj magával a hűtővel de a gépednek a szellőzése túl gyenge.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Pokman: Enyém is 40-45 fokon van alapból 360-as radival. Mondjuk Cinebench alatt Max 80.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Puffin: 40-45 még mindig nem 55, egy proci sem lenne szabad 50 fölé menjen ha semmit nem csinálsz a gépeden, amúgy meg megmondta hogyha leveszi az oldalát 10 fokkal hűvösebb, vagyis az airflow itt a gond
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Pokman: Köszi szépen mindenkinek
Levettem a ház oldalát
Egyből nyertem 10 fokot úgy tűnik ennyi volt a gond
0
0
0
0
Puffin avatar
@MC MaRcI: De ez nem megoldás hosszú távon.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Puffin: Mindenképp kiprobalom amit írtál
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Előző gépemen 5evig volt levével a ház oldala egy csepp por nem volt benne
0
0
0
0
Pokman avatar
@MC MaRcI: Ez csak azt jelzi hogy rossz az airflow a gépházban. Milyened van? Lehet csak jobb ventik kellenek. Nekem is a ventik amiket a gépházzal adtak alig voltak jók valamire, amint lecseréltem őket 10 fokot nyertem, pont annyit amennyi a gép oldalának levétele után kaptam előtte.
0
0
0
0
Pokman avatar
@MC MaRcI: Jól látom hogy van egy üveg elől pont a ventik előtt? Mert akkor máris megvan miért nem jut be elég friss levegő a gépházba. Fent vannak-e ventillátorok felszerelve?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Pokman: igen üveg
fent nincs venti
sikerült megcsinálnom amit a kolléga is javasolt
így most ha fent van az oldala a gépnek is minden hőfok jó már
köszi mindenkinek a segítséget
0
0
0
0
Puffin avatar
@MC MaRcI: Akkor jó!
Szokás szerint túlfeszelik a procit az alaplapgyártók.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MC MaRcI: Ahhoz a géphez az a ház nagyon rossz. Semmi szellőzés. Gondolom tetszett a led a képeken és kész. Mesh előlaposat vegyél ha lesz rá pénzed. Nekem 32 fok a procim 20% ház ventik mellett és gaming alatt 66-74 között megy.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Quadgame94: ahh francot se érdekelte a led
mondtam a gépszerelőnek hozzon egyet amibe elfér lazán miden ne legyen drága
és ez lett
egyébként nekem tetszik bár tényleg nem értem elől minek rá az üveg
de amúgy már megoldódott minden probléma
most nekem gaming közben 60-74 a proci
vga pedig 70fok alatt 2kban is crysis remaster alatt
0
0
0
0
xCube avatar
@Pokman: Az elülső ventilátoroknak elöl és oldalt is vannak beömlők külön. Nem a befelé szívott friss levegő hiányával van a gond, ahnem azzal, hogy kifelé nem jut a levegő, pang a meleg a gépházban.
0
1
0
0
Van Helsing 25 avatar
Jó reggelt mindenkinek.

Csak szeretném meg tudni hogy a hőmérsékletek jók e vagy hogy melyik magas esetleg.

Starfield több óra játék alatt mérve.

https://kephost.net/p/OTk3NjY1.jpghttps://kephost.net/p/OTk3NjY0.jpg
0
0
0
0
💬 4
Pokman avatar
@Van Helsing 25: Hot spot kicsit magas, de még az elfogadható határon belül, többivel nincs gond
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Pokman: A hot sport régen 118 fok volt mióta teljesen kicseréltem az összes padot és pasztát azóta 100 ra nem megy fel
0
0
0
0
Pokman avatar
@Van Helsing 25: 118 nem is lehetne, mert 110-en thermal throttling lép fel és vagy lekapcsolja a gépet vagy a játékot
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Pokman: Az a vicc több hónapig játszottam úgy vele és nem volt semmi baja ment rendesen nem droppolt meg ilyenek.

Aztán mondom megnézem miért hangosak a ventik és akkor láttam hogy olyan 115-120 között volt
0
0
0
0
gyuri191 avatar
sziasztok tegnap kezdödött az hogy hirtelen nagyon hangos lett a proci hütönek a ventillátora mintha furnának olyan hangos viszont ha megvan mozgatva a ventinek a lapátja akkor ugyan olyan csendes lesz egészen másnapig amig ujra benincs kapcsolva gép akkor megint elkel játszani valami ötlet van olyan hogy tönkre mehet a cpu hütö ventije?
0
0
0
0
💬 7
Pokman avatar
@gyuri191: az is lehet hogy rossz helyre került a por vagy valami kosz és ezt csak szétszedéssel lehet megmondani (esetleg próbáld meg sűrített levegővel kitisztítani), de amúgy teljesen lehetséges hogy venti tönkremenjen
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Pokman: az a különös hogy amikor hangot ad ki és hozzáérek és megálitom ventit 2-3 probálkozás után elhalgat és megy normális hangon majd másnap megint kezdi amint bevan kapcsolva ugyanezt eljátszom és megint jó nem értem ha valami komolyabb lenne egész végig kéne csinálnia nem?
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Pokman: ja és kerregö hangot ad meg bugó
0
0
0
0
PoPet avatar
@gyuri191: Csapágyas, kuka.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@PoPet: ja nézek majd egy újat köszi
0
0
0
0
Pokman avatar
@gyuri191: milyen régi ez a hűtő ? bár az sokat nem jelent, bármikor tönkremehet, szét kell szedni ahhoz hogy biztosan meglehessen mondani de valószínű hogy amit Popet is mondott és akkor egyszerűbb egy újat venni
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Pokman: ja nézegetek egy újat majd köszi
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok! A múltkor leírt hiba okára végül rájöttem, az M.2 SSD (Gigabyte) amire a Windows 11 van telepítve valahogy nem ismeri fel a gép. 4 darab csatlakozóból mindegyikbe kipróbáltam.
Vettem egy új M.2 SSD-t (Adata) de egy hét alatt az is eltűnt a gépről.
A helyi számítógépes boltban bios frissítést ajánlottak.
Van valakinek jobb ötlete?
0
0
0
0
💬 1
PoPet avatar
@Gyrger72: Más gépben megtudtad nézni, hogy az SSD-k jók-e?
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok volt egy upgrade a gépemben :)
Tudnátok valami jó ssd-t ajánlani még a mostani mellé? 2.slotban lenne így az kb amx 3500mb sebességre lenne képes a mostani 7400.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Sziasztok van ez az nvidia mappába olyan hogy dxcache és már 4 gb foglal azt lehet törölni mappát vagy nem szabad hozzá nyúlni? csak mert növekszik néha
0
0
0
0
💬 2
visor261 avatar
Akkor mégegyszer fussunk neki:
hdd percenként felpörög
-windows alatt
-linux alatt
-bios alatt
-csak tápkábellel

hdd már folyamatosan felpörög kb 5mp
hdd kivéve a gépből, a másik is kezdi a percenként felpörgést
kiveszem az eddig jót, hogy megnézzem nem e rosszat vettem ki, a windows alig jön be, hdd nem található

hdd átrakva másik gépbe, tökéletesen működik, mint ez előtt
donor gép táp 12v és 5v a paraméteren belül van, de még mindig a tápra gyanakszom mivel csak a tápra kötve is csinálta, illetve utána rosszabb lett hogy lehúztam az alaplapról.

Na ennek mi az oka! nem tudom tápot hogy lehet még megnézni hogy nem e kezd haldokolni.
SEASONIC G12 GC 650W 2022.10.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@visor261: Mi a HDD statusza? Megnezted mar valami programmal hogy haldoklik e?
0
0
0
0
Pokman avatar
@visor261: Szóval úgy hagyod és bizonyos időközönként felpörög majd lenyugszik? Használni egyáltalán nem tudod, pl másolni rá valamit?
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Mostanában egyre többször előfordul, hogy a gépem bekapcsoláskor csak a boot képernyőig jut el, a windowst már nem tölti be. Az új gépházamon már nincs reset gomb, ezért csak kikapcsolni tudom. Harmadik próbálkozásra csak a hibaelhárító jött be a képernyőn, ebből tudtam továbblépni a windowsba. Az eseménynapló kritikus Kernel-Power hibát ír ki:
(A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.)
Egy másik hibát is találtam, az alábbi szövegel:
(Az előző rendszerleállítás (‎2023. ‎08. ‎20. - 22:41:33) váratlan volt.)
Mindig a Start menü, Főkapcsoló, Leállítás gombot használom gépkikapcsoláskor.
Köszi előre is a segítséget!
0
0
0
0
💬 6
visor261 avatar
@Gyrger72: nekem van hogy csak tölt egy jó ideig de ha ujraindítom akkor bejön 10mp alatt, a másik meg van hogy elmegyek a géptől és már nem jön vissza a kép, eddig mind a 2 eset megoldódott egy újratelepítéssel hiába volt rá a dism,sfc,chkdsk...

"Az előző rendszerleállítás (‎2023. ‎08. ‎20. - 22:41:33) váratlan volt" lehetett bármi: áramszünet,fesz ingadozás...

a "nem állt le megfelelően" meg gondolom hogy a kikapcs gombal való kényszerítés nem tetszett neki.

én a fent említett eszközöket megpróbálnám, utána csak az újratelepítést tudom mondani...
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@visor261: Az lehet baja, hogy a windows 10 csak frissítve lett 11-re?
0
0
0
0
PoPet avatar
@Gyrger72: Windows gyorsindítás ki van kapcsolva?
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@PoPet: Nincs. Ez miben befolyásolja?
0
0
0
0
PoPet avatar
@Gyrger72: Az a funkció a világ összes bugját képes előidézni, nekem pl minden második alkalomra indult el rendesen az előző config tőle, egyébként laggolt még egy yt video is, a laptopom meg amíg be volt kapcsolva kb 20 perc alatt szedte össze magát. Amíg az be van kapcsolva sosem áll le rendesen a géped. Max ha shift+leállítást nyomsz.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gyrger72: A reset gombot lehet kikerülni, csak kell egy kicsi csavarhúzó amivel összezárod a reset kapcsoló két kis tűjét az alaplapon. Ehhez ugyan ki kell nyitni a gép oldalát, de úgy működnie kell. Én a házam bekapcsológombját teszteltem így. Onnan elindult, de kapcsolóval nem.
0
0
0
0
visor261 avatar
Hdd percenként felpörög, ez már garanciázható így, vagy meg kell várni míg teljesen meghal?
0
0
0
0
💬 4
Pokman avatar
@visor261: Meg van nyitva vagy dolgozol/nézel/játszol valamit amikor ezt csinálja?
0
0
0
0
visor261 avatar
@Pokman: le van húzva az adat kábel, nem tudom hogy a bios csak táp kábellel mit tud vele csinálni...
0
0
0
0
Pokman avatar
@visor261: És ha belépsz windowsra is csinálja? Ez az első elindítás alkalmából volt így vagy mindig ezt csinálja?
0
0
0
0
visor261 avatar
@Pokman: tárgytalan, már alig jön be a gép, és már nem is ismeri fel...
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Sziasztok!

Tegnap sikerült vennem egy Asus Radeon 6600-as videókártyát 8GB-os. Tökéletesen működik illetve az eladó 6hónap garanciát vállalt rá.
Elég rég nem volt Ati kártyám és szóval nem tudom hogy hiba e következő jelenség?!
Az Aida 5.35-ös és a Speecy program sem látja vagy írja a hőfokát sem a ventilátor sebességet a kártyának. Az saját "Adrenalin" drivere, a HWinfo64, illetve a GPUZ és az MSI afterburnes viszont igen. Hogyan lehetséges ez? Esetleg valami nem oké a kártyával valami rejtett hibája lenne?
Uniengine tesztek , videókártya mem test egyéb VGA tesztek mind tökéletesen futnak semmilyen programmal nem találtam hibát!
A játékok is marha jól mennek és tegnap 2 óra Hogwarts alatt is max 58 fokos volt.

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!
ÜDV!
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@GamerFater82: Az Aida64 már 6.9-nél tart szóval lehet a régi verzió miatt nem működik, mert az még nem ismeri az új hardwert.
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
@reszler112233: Köszönöm szépen a segítséget!
0
0
0
0
PoPet avatar
@GamerFater82: Aidád régi ahogy más is írta, és nem is nagyon jó semmire, a Speecy-ről meg nem is hallottam, de amikor megláttam, hogy bármi köze van a ccleanerhez, már rá is jöttem miért. No para, semmi baja a kártyádnak, adatokat meg hwinfoval nézz róla, meg max gpuz-vel.
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
@PoPet: Köszönöm szépen a segítséget!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Fejhallgatót szeretnék venni (mikrofonnal),FPS játékra kellene(R6,CSGO), illetve zenehallgatásra használnám.
30-40k keretre gondoltam,over-ear típust preferálok.

Ha tudtok ilyen árkategóriában megbízható,jó hangzású fülest ajánlani akkor nagyon hálás lennék!
0
0
0
0
💬 1
PoPet avatar
@villam viking: SteelSeries Arctis 7P+, vagy sima 7+, semmi más.

Imádom, nem gumis szar párnája van, nem izzad tőle az ember füle, rohadt kényelmes hosszútávon és még mosható is. Wireless és sokáig bírja az akksi, kb 3 naponta töltöm. Kiegészítőkben is kiváló, adnak hozzá C kábelt, C-s dongle-t, és egy USB A to C kábelt, hogy oda tedd a vevőt, ahol neked kényelmes. Software terén top top top, külön profilokat tudsz csinálni gamingre, mediára, beszélgetésre, és úgy, hogy nem kell váltogatnod. Csak bepipálod discordon, hogy pl a "Chat" hangsávon menjen, windowsban az R6-ot berakod a "Game" hangsávra, a Spotit a "Media"-ra, és többet hozzá sem kell nyúlnod. Játékokban beállítod a nagyobb bass-os profilt, hogy jobban halld a lépéseket mondjuk, de a zenét nem cseszi el, mert arra meg mehet ami mondjuk a vocalokat emeli ki, és teljesen független egymástól így minden app hangzása.

Mikrofont én nem használom, de kihúzható, külön gombbal muteolható és állítható, hogy mennyire halld vissza magad, és YT videókban nem hangzik rossznak sem.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
ssd nél érdemes bekapcsolva hagyni a gyors inditást vagy kapcsoljam ki és ugyanugy gyorsan fog betölteni?
0
0
0
0
💬 6
PoPet avatar
@gyuri191: Tudnám minek spamelsz és írod be 4 helyre egyszerre? ☠️
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@PoPet: hát mert arra van ez a topik is hogy kérdezz
0
0
0
0
PoPet avatar
@gyuri191: És szerinted az egyikbe nem elég feltenni, hogy kapj rá választ? 😫
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@PoPet: nemtudom melyik topicot nézik annyira ezért irtam be ide is mert ide is illik
0
0
0
0
PoPet avatar
@gyuri191: Azt nézik/nézzük amibe legutóbb írtak... Akár melyikbe írod látják az emberek, hogy van új hozzászólás és válaszolnak...
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Most lesz elöször ssd-m 500 gb os samsung evo 860

a kérdésem az lenne hogy itt az irás tol megy hamarabb tönkre az ssd állitólag na szóval ha mondjuk a hdd re töltök le egy játékot legyen az bármi és azt amit letöltöttem az ssd re akarom telepiteni akkor a telepités az irásnak minösül vagy olvasásnak? ja meg ha azon inditom el a játékot az olvasás? köszi a válaszokat elöre is
0
0
0
0
💬 2
PoPet avatar
@gyuri191: Írás, ha játszol meg olvasás, de évek kellenek mire azt kinyírod, nem kell parázni. Konkrétan amit te írtál, azt 600x írhatod teljesen tele.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@PoPet: akor telepithetek rá játékot köszi mégegyszer
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok van egy eléggé idegesítő bajom és nem tudom mi lehet.

Tehát van 2 monitorom egy 21:9 és egy fullhd és az van ha a scum játékkal játszok és az amd fsr ninvs bekapcsolca akkor a kis monitor villog párat és kikapcsol.
Viszont ha az amd fsr bevan kapcsolva balanceden akkor nem kapcsol ki semmi baja ez mitől lehet?

Küldök képet hogy lássátok.

Itt Mikó az fsr bevan kapcsolva

https://kephost.net/p/OTYyNDk5.jpghttps://kephost.net/p/OTYyNDk3.jpg

A másik kép és vidin ki van kapcsolva
https://kephost.net/p/OTYyNDk4.jpg

https://mega.nz/file/ScQBWTDK#KkRaQiBOFzqKV5g-CAgrAIcsnXNm2mpLCyc5kT812M8
0
0
0
0
💬 10
Pokman avatar
@Van Helsing 25: Csak a scum jatékban? Vagy máshol is?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Én jobban aggódnék azon hogy a GPU 80 a Hot spot meg 100 fok 2800-as venti fordulat mellett, úgy hogy nincs is max terhelésen a kártya.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Puffin: Na hwinfo ban a max gpu 83 fok a leg forróbb pont 113 fok, ventik 64% kon mentek gpu 99,2% volt.

Gyári vastagságúak a padok alatta sikerült találni egy oldalt 1mm a vrm ram
0
0
0
0
Pokman avatar
@Van Helsing 25: 113 fok az nagyon nem jó, el sem kéne érje elméletileg mert 110-től már vagy lekapcsolja a videókártyát vagy levesz a teljesítményből hogy ne melegedjen tovább. Mikor vetted ezt a kártyát?
0
0
0
0
Pokman avatar
@Van Helsing 25: Akkor már lehet nem tudod visszaküldeni. A lényeg, hogy 100-105(max) fok még éppen hogy elfogadható, de 110 fölé mennie sem lenne szabad. Nem akarlak megijeszteni de valószínűleg rossz a paszta a kártyán vagy rosszul van elkenve vagy akár még a hűtőcsíkok is rosszak lehetnek. Ha értesz hozzá a legjobb lenne egy újrapasztázás. De próbáld meg garanciával túl magas hőmérsékletre hivatkozva visszaküldeni.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Pokman: Rendben megnézem hogy jól érintkezik a borda és a gpu max jövőhéten beviszem a közeli szervizbe és meg kérdezem mennyi lenne ha ők pasztazzak és padozak újra
0
0
0
0
Pokman avatar
@Van Helsing 25: Őszintén nem tudom, én mindig magamnak csináltam ha kellett. De mindenképp meg kell a tiedet nézetni
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Pokman: Na most ha játszok a scum al akkor 75 fog a gpu és 100 a hotspot ez igy már jobb ?
0
0
0
0
Pokman avatar
@Van Helsing 25: Igen, mint mondtam hotspot max 105 ami még biztonságos
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
Quadgame94 avatar
Szia! Ha van lehetőséged akkor 2x8 GB ajánlott a sima 16 GB helyett. Akkor szoktak egy darabot rakni ha nincs lehetőség másra. Régebben jellemző volt sok gépben pl 8+8+4 vagy 4+4+8. De manapság beszerezhető könnyedén ugye 2 db 8 GB KIT.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Valóban jobb a 4*8 GB mint a 8+8+16. A duplacsatornás memória kezelés páros számú memória mellett működik. Miközben dolgozik a gép a a memória pár egyik moduljával közben párhuzamosan késziti elő a másik modul használatát. Söt valamivel gyorsabb ha 4 memória hely esetén nem a 2*8 GB a RAM, hanem 4*4 GB és akkor még inkább ki van használva a párhuzamos müködés. Persze a dolog azonos órajelű és ciklus idejű memoriákra van értelmezve. Ha van a modulok közt gyengébb darabb az lefogja magához rontani a gyorsabb modulok müködését is.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Robitrix: Alapvetően igaz amit írsz, de a több modul nagyobb terhelés a memóriakontrolleren, szóval van olyan eset, amikor a 2x16 vagy 2x32 mondjuk jobb, mint a 4x8 vagy 4x16, ha nagyon gyors ramokról beszélünk.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Megtöröd a dual-channel-t. Nem ajánlott.
0
0
0
0
xCube avatar
Játékok esetén pár százalék a különbség, egyéb felhasználásban viszont lehet több is. Mindig érdemes használni a két csatornát.
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok
Szeretnék még 2 ventilátort rakni a számítógépbe jelenleg ugyvan,hogy 3 120-as fuja be a levegőt elöl és egy 120-as hátul ki.
A további 2 ventilátort felülre szeretném elhelyezni kérdésem a következő lenne szerintetek ,hogy lenne érdemes berakni másik kettő ventilátor, hogy szívjon vagy fujjon?
Ui: Néztem YouTube-on tesztetek de mindenhol más a bevált.
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@roba1996: Felül mindeképp kifelé fújjon. Elvégre a meleg levegő felfelés száll így nem kérdés merre vigye a levegőt.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@reszler112233: Szuper köszönöm akkor 3 be 3 ki
120-ast vegyek vagy 140-est?
Vagy az már édes mindegy ? :)
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Max egyet tennék felülre még. Inkább legyen pozitív nyomás a házban.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Akkor egyet veszek és azt a proci fölé rakom
Már csak az a kérdés, hogy 120cm vagy 140cm ? 😂
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@roba1996: Őszintén szólva felesleges + 1 venti. Talán ha 1 fokot nyersz vele és csak plusz zajforrás.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Helló. Az normális,hogy ha steamen töltök le játékot (perpillanat conan exiles 10mb/s jön) akkor a cpu-m 100% teker? Amióta ryzenem van azóta vettem észre. Lemez használat is max annyi mint a letöltési sebesség. Intel-el ha jól emlékszem a lemez volt jobban ki használva (400mb/s kb) a proci meg épphogy csak mocorgott. Kicsit fura nekem így. Most ha játszani szeretnék valamit közbe állítsam meg a letöltést? :D
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Viktorinho: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Hát steamre ír magas cpu használatot. de ahogy utána olvasgattam némelyik játék annyira tömörítve jön lefelé,hogy közben ahogy csomagolja kifelé a gép így a procit terheli rendesen.90gb a conan exiles,de csak 33gb töltött le,szóval ez rendesen össze volt tömörítve.
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Hát csak fura volt látni. Még intel procinál nem láttam,vagy csak nem vettem észre. Itt is csak abból sikerült,hogy a gyári proci hűtő tekert mint az állat. :D
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Én is állítottam biosban neki. 60 fokig el megy és még csendes. De fizukor veszek rá valami rendes törönyhűtőt.Arctic Freezer A35 A-RGB vagy Endorfy Fortis 5 ARGB van ki nézve. Na meg 3600as ramok 32gb.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Nagy dilemmában vagyok. Ti használnátok OLED-et monitornak? Egy LG C2-t néztem ki az új monitoromnak. Fontos hogy PS5-re is jó legyen és a kövi gépemhez is. Namost ennél konkrétan nem találtam jobbat. Vagyis lenne csak drágább sokkal a keretem pedig 350.

Mire használnám:
- Naponta 6-8 óra munka: Word, Teams, Skype, Firefox. Minden természetesen fekete háttérrel.
- Gaming: Heti 8-10 óra PS5/PC
- Film/Média: heti kb. 6-8 óra

Megtennék minden biztonsági intezkedést de mégis ott van a felelem. Talán plusz garancia vétele sem lenne rossz.

Vélemény?
0
0
0
0
💬 4
PoPet avatar
@Quadgame94: Saját tapasztalat nincs, de Linus azt választotta először otthoni monitornak, de végül a nála lévő optikai kábelek miatt nem volt opció, mert csak 60Hz-en ment azzal.

[LINK]

Szerintem ha neki jó lett volna, sok gond nem lehet vele :D
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@PoPet: Igen ezt láttam :D sok videót neztem masoktol is 90%-ban pozitiv.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Ha gondolod érdemes esetleg un. pixel garanciával venni a monitort. Ebben az esetben a forghalmazó válalja, hogy csak kipróbált általuk előre megtekintett monitort adnak el neked, ahol nincsen hibás pixel. A helyzet az, hogy a gyártók nem tekintik garanciás gondnak ha veszel egy sok millió pixelt használó monitort és abból 1-2 darab nem müködik rendsen. Az náluk normál elfogadható körülmény. A pixel hibát úgy veszed észre, hogy sötétebb kép esetén egyszer csak észre veszel egy világosabb pixelt. Aztán rájösz, hogy azt a pixelt egyáltalán nem kezeli rendesen a monitor. Ha pixel garanciával veszed a monitort(bár nem minden eladónál létezik) akkor szó nélkül kicseréli a monitorodat vagy visszadja az árát. Aztán majd a forgalmazó megharcol magának a hibátlan monitorért a gyártóval. :) Ha pixel garancia nélkül veszed meg és otthon jössz rá, hogy bizony 1-2 pixel sántit, akkor nem fogja a forgalmazó se cserélni ezért.....
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Robitrix: Nem értetted kérdést. Én OLED miatt aggódtsm nem a monitor miatt. Monitor piac sztem gázos. Az összes ívelt vagy 21:9 ami megfelelne, vagy netán IPS. Ezek nálam offosak. Marad a mostani 42 C2.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Szép napot lenne egy elég nagy gondom

HA torrent en töltök le legyen az film, sorozat, játék mind1 mi akkor ha a gyors hálókártyát használóm és felmegy a letöltés 60MB/s re akor eldogja a netet a gép és cska ugy van ujra ha letilot més vissza de amint megint 40 fölé megy a letöltés megint leáll a net.

a hálókártya egy AQUANTIA® 5 Gigabit LAN, Intel® Gigabit LAN
tökk mind1 hogy a gyári driver vagy a legújabb van rajta állandóan megáll.

ha a sima lan kártyát használom akor 25MB/s nél nem megy feljebb de nem áll meg a net

Ez mitöl van és cska törrentnél csinálja ha youtube vagy játszok vagy bármi más nincs baja
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@Van Helsing 25: Milyen programot hasznalsz?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Bronson: Utorrent 2.2.1 de próbáltam a 3.5.5 meg a bittorrent et is minden megállt a net. Tegbap haver tanácsára meg néztem a qbittorrent et és azzal nem állt meg simán ment 130MB/s el a net 14gb játék 4 perc volt úgyhogy eddig úgy néz ki hogy ez a kliens jó
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok! MSI CENTER probléma.., nem mutat semmi letölteno valót , csak hogy csináljak helyi fiókot/admin . De ez már van és akkor se .
Ötlet esetleg? Előre is köszi
0
0
0
0
gyuri191 avatar
sziasztok 1 problémám lenne néha nem minden nap változo de amikor ki akarom kapcsolni a gépet akkor pörög ugye a karika hogy leáljon de nem ál le csak pörög és a bekapcsolo gombal ál csak le de mondom másnap meg simán kikapcsol utána meg 4-5 nap múlva megint nem ez mitöl lehet widows 10 em van köszi segitséget
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@gyuri191: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
gyuri191 avatar
igen tegnap beirtam a cmd paprancsot talált is valamiket de kijavitotta aztán még egyszer elinditottam és már nem talált semmi roszat sikerült kijavitania azóta 2 napja már kikapcsolt edig rendesen köszi segitséget

Asus alaplapom van nem hiném hogy az meg táp se lehetet mert amikor megvettem gépet semmi baj nemvolt még 3-4 hónap múlva se
0
0
0
0
no avatar
@gyuri191: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
gyuri191 avatar
igen köszi mégegyszer most tegnap este is már kikapcsolt rendesen havonta egyszer elfogom inditani ezt a kis cmd parancsot nagyon hasznos
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok, mi annak az alkatrésznek a neve amivel kiválthatom a vga 2x8 pines csatiját?
Pici a gézház, a videókártya befér, viszont a 2x8 pines Táp ellátás a kártya elején( vagy oldalán? ) van, szóval a gépház oldalát felrakva úgy érzem picit szűkős a hely, mintha a vezeték hozzá érne. Nem gondolnám hogy baj lenne de esztétikusabb lenne egy ilyen 90 fokos könyök.
Köszi
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Schwin94: Ilyenre gondoltál?
[LINK]
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@Puffin: Nem teljesen de megtenné, mondjuk helybeni vásárlással jobb lenne.
Azért köszönöm!
0
0
0
0
Puffin avatar
@Schwin94: Szerintem itthon nem találsz ilyet. Alin van minden, nekem is onnan van a 24pines és az USB3 adapter is.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Sziasztok!

Használ valaki Alpenföhn vízhűtőt? Ha igen leírná nekem a tapasztalatait? Előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Üdv!

Többször olvastam itt az oldalon, hogy proci és vga összeillik-e vagy sem. Mármint, hogy x proci kihajtja-e y videókártyát ilyen és olyan rendszerren ennyi meg annyi rammal meg ilyen olyan táppal, alaplappal, stb. És ehhez én nem értek, ezért teszem fel itt a kérdésemet. Nem vagyok nagyon tehetős ember, nem is vágyom rá hogy ultrán 4k-ban játsszak mindent. De egy hónapja összeraktam egy (szerintem) megbízható nagyon alap gamer gépet. Gyári Dell Optiplex 3010 kis módosításokkal. Profilomnál ott van róla minden adat! Leírom a konfigot:

Dell alaplap, Windows 11 Pro, i5 3470 proci, 4+8 GB DDR3 ram, Samsung 120 GB SSD, WD 320 GB HDD, LCPower 500W tápegység, MSi GeForce GTX 1630 4 GB GDDR6 Ventus XS OC Edition grafikus kártya (ez zsír új, nagyon halk, dupla ventis, alapjáraton 26 fokos. legdurvább terhelés, kb. másfél órás játék közben eddig 38 fokos volt.) Szerintem ez jónak számít, de nem értek hozzá annyira! :)

Amit eddig próbáltam játékot azzal minddel elboldogult a gépezet. GTA V 1080p max grafika 65 fps-sel!! Kérdésem csak az, hogy mennyire korrekt ez a konfig? Ha később vennék bele egy ASUS RTX 2060 12 GB vga-t az mennyit dobna rajta? Vagy a régi alaplap és elavult proci miatt nem érdemes tovább fejleszteni?

Ha végig olvastátok akkor grat! Köszönöm a válaszokat előre is!!!

Ádám
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@feher-adam1989: Hát a mostani , és majd később megjelenő játékoknak ez a gép már kevés lesz, a 2060 elég lenne azért,de teljesen új gépet kellene köré építened, sajnos a géped már elavult!
0
0
0
0
no avatar
@feher-adam1989: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
gabesz0408 avatar
Sziasztok tudom nem ide illő kérdés esetleg lenne valakinek ncore meghivója sajnos pár hónapig nem volt gépem nem tudtam vissza tölteni kidobtak belőle hálás köszönet érte ha esetleg valaki tudna segíteni ebbe nekem előre is köszönöm !😓
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@gabesz0408: Nem leszólásból írom, de ezt lehet nehéz lesz kivitelezni. Fent vagyok az oldalon, megvan a rangon is hozzá, de ha tébyleg fent voltál akkor láthattad te is a meghívó küldés menetét anno, de bemásolom, és az utolsó két pont ami miatt még személyes ismerősnek sem generáltam még meghívót.:

Spoiler!
A meghívásról:

• Meghívókód generálására Elite vagy magasabb rangú felhasználók jogosultak (Prémium státusz időtartama alatt alacsonyabb rangú felhasználók is).
• Egy meghívókód generálása 15000 pontba kerül, prémiummal 5000 pontba. (A pontrendszerről bővebben ITT olvashatsz)
• Egy időben egyszerre maximum 10 meghívókóddal rendelkezhet mindenki!
• Az 1 napon belül fel nem használt meghívókódot visszavonjuk, az elköltött pontokat visszaadjuk.
• A meghívó felelősséggel tartozik a meghívottjaiért! Nagyobb szabálytalanságok esetén (pl.: aránycsalás, meghívók árusítása, kitiltott felhasználók meghívása) a meghívó is büntetésben részesülhet!
• Meghívó árulása, cserélése, meghívókód publikus megosztása külső fórumokon, oldalakon azonnali törlést von maga után és szigorúan tilos!
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
Szerintem vegyél 2x16GB 3600MHz-eset. A mostanit meg add el!
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Puffin avatar
Van még pár fajta amit lehet venni. Valamiért nem lehet linkelni.
https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/f:kapacitas-32-gb,memoria-tipusa-ddr4,3600-mhz,memoriakesleltetes-cl-16,dual-channel-kiszereles/?orderby=1
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Puffin avatar
A támogatási listában semmi nincs szinte. De valószínűleg menni fog gond nélkül.
1
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció