Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gatya123 avatar
Kész a drágaszág 😃
0
0
0
0
gatya123 avatar
Szevasztok, szétlehet szedni gpu blokkot tisztítás céljából úgy, hogy magat a gpu-t rajta hagyom?
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@gatya123: mivel 3080-ad van így gyanítom nem idősebb 1 évnél kb a kártya, mit szeretnél rajta már tisztítani? :D
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Egy csöppet újraéleszteném a 8350 alulfeszelős témát. Múltkor amikor próbálkoztam, akkor minden gyári beállításokon volt, csak az offset voltage-et állítottam negatív előjellel, de akkor is hozzá adott a gyári feszültséghez. Pozitív előjellel ugyan ez történik. (Asus m5a97 r2.0 EVO) Mi lehet a baj?
0
0
0
0
dodder84 avatar
Üdv! Ryzen 7 2700-as procimat szerettem volna kicsit felturbózni. Alaplap: ASRock B450M PRO4-F... vágom, hogy nem ez a lap a legalkalmasabb viszont több fórumon olvastam simán kihoztak az R7 2700-ból 4Ghz-et. Na most én nem vagyok egy overclock zseni ezért elsőnek az AMD Ryzen Master szoftverrel kísérletezgettem (elvileg hasonló eredményeket lehet elérni mint BIOS-ban), mielőtt a BIOS-ba nyúlkálnék. Az emlitett 4Ghz 1.369V körül lett stabil sokaknak a helyzet viszont az, hogy nekem 1.1V-on kijött egy 3.7Ghz-es órajel, a rendszer fut, nem fagy le, nincs kék-halál stb. Aida64 stressz futott többször is (max 30 perc). A proci hőmérséklete hamar eléri a 69-70C°-ot, de a hűtő (gyári) felpörgése után stabil 64-65C°-on marad. CPUZ és játék alatt az MSI Afterburner is a 3.7Ghz-es teljesítményt mutatta.
Őszintén nekem gyanús valami, mint mondtam nem vagyok elmélyülve az OC témában és lehet valami nagyon nem jó közben, ha valaki otthon van a témában légyszi csekkolja a képmentéseimet nem-e problémás épp valami amiről én nem is tudom, hogy az vagy írja már meg pontosan (körülbelül) mit kellene csinálni... Köszi!
https://i.imgur.com/ZpqNce2.jpghttps://i.imgur.com/4bROVZ3.jpg
0
0
0
0
💬 2
Yezi_ avatar
@dodder84: Próbaképp én mindenképp futtatnék még legalább egy Cinebench R20-at, ha ott sem bukik el akkor nagy valószínűséggel tényleg stabil a beállított értékekkel.
Kb. 3.8 fölött kezdenek el a Ryzenek feszültségéhesek lenni, az enyém 1,37V-ot kér 4.1GHz-en, alapfeszültséggel vígan ment 3,8-3,85GHz-en is, fölötte viszont nagy mértékben kellett emelnem a feszültséget.
0
0
0
0
dodder84 avatar
@Yezi_: Akkor ezt a Cinebech-et még lefuttatom mindenképp. Alapfeszen (1V) 3.7Ghz-nél újraindult a rendszer nálam, lehet még nekiállok lopni a feszültségből majd...
Egyébként a fogyasztási értékek az áramerősség és fogyasztási érték a CPU VDD alatt eléggé ugrálnak: 70-115A és 80-125W között kb, ez normális?
Közben meglettek a Cinebench eredmények alap órajelnél (auto boost-ot használta a proci) 3420 pont, OC-nál 3750 pont. Semmi gond nem volt közben. A feszen tudtam lopni 1.0937-ra itt stabil volt a feszültségadat végig, 1.0875 esetenként lejjebb esett (AIDA64 szerint).
0
0
0
0
gatya123 avatar
Hali, proci tuningal kapcsolatban lenne szükségem pár tanácsra, 9700k Z390 Asus, aki úgy igazán otthon van a témában légyszi irjon privátban. Köszi
0
0
0
0
bLk025 avatar
Sziasztok!

Van egy Sapphire HD 7970 3GB-s karim, felhúztam 925/1100 1375/1500-ra és kb 20% teljesítmény növekedés, kérdésem lenne,hogy így az rx 570-hez mennyire áll közel teljesítményben? Nincs sajnos rx 570-em így nem tudom letesztelni. Viszont van egy YT videó:
, nos ehhez képest párban lennének?

Köszönöm a válaszokat. 😀
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@bLk025: Általánosságban szerintem az 570 még mindig előrébb lenne, számokat elnézve és hozzá adva a +20%-ot. Pláne, ha az 570-et is kicsit húzza az ember 😀
0
0
0
0
bLk025 avatar
@LordSzalko: Köszi. 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@bLk025: 570 azért simán jobb, ha netán váltani akarnál vagy nem tudom miért kérded ?! akkor ne vedd meg mert annyit nem ér az a pár plusz fps, főleg ennyi pénzért
0
0
0
0
bLk025 avatar
@19ati93: Nem szeretnék még váltani, csak így húzva a kártyát gondoltam ,hogy ez áll a legközelebb teljesítményben. RX kártyák közül.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Hali srácok,

Valaki aki jártas a proci alulfeszelésben tudna segíteni? Mit kéne állítsak? Egy FX 8350 az alany egy Asus m5a97 r2.0 EVO lapon.
0
0
0
0
💬 6
Wihay avatar
@Matthew1994: Alaplaponként eltérő lehet: Offset Voltage Asus-nál, vagy CPU Voltage ilyesmi..

Először menj be a CPU-z-be és ott nézz be mennyi az alap feszültség, aztán be mész biosban és elkezded csökkenteni -0,0100-al , újraindít CPU-z feszültség megnézése, CineBench R15 & R20 / játék tesztelése..

A jel amikor megfagysz, újra indul a gép, az előtti beálitást alkalmazd mint tudom én: 1,149V-nál fagy, 1,156 hagyd és ennyi!

Hőmérsékletet és a feszültséget folyton írjad, és a pontszámokat CineBench-ben!
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Wihay: Gondolom érdemes az offset voltageet használni, a fix feszültség helyett. És akkor csak ennyi? Semmi extra? 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Matthew1994: Tényleg semmi extra, apránként addig csökkented a feszültséget amíg stabil marad. Mindjárt megnézem az én 8350-em mekkora feszültséggel ment 4GHz-en.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Yezi_: Az nagyon jó lenne. 😀 Kártyával csináltam már, csak itt több volt a változó, aztán elbizonytalanodtam 😆
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Matthew1994: Huh, hát a BIOS beállításaim már sajna elvesztek, pontosan pedig már nem emlékszem rá. Nyomtam most egy próbakört 1,250V-tal, így terhelés alatt 1,208-1,216V-ot kap a CPU, Cinebench R20 s minden egyéb lefut. Offset-et nem piszkáltam, csak simán a vcore-t csökkentettem. Nem tudom a te lapod esetében mekkora a vdrop, de hasonló értékekkel próbálkozhatsz. Gyárilag ezek nagyon túl vannak feszelve, az enyém konkrétan alapfeszen (1,32V azt hiszem) tudta a 4.6/4.7GHz-et. 😆
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Yezi_: Szuper vagy, köszi. Majd ránézek akkor, hogy mi a helyzet. Asszem 1,32 az alap, de most csak 1,29-et kap, pedig nem állítottam semmit. De valószínűleg úgy sem marad ennyi sem, úgyhogy mindegy.
0
0
0
0
no avatar
Tegnapi napon a nagy kíváncsiság nem hagyott nyugodni, 2-3 éve olvasgattam hővezető paszták kapcsán és szembejött velem az úgymond "helyettesítésre" alkalmas házi módszerek (tesztekkel együtt) például mustár, majonéz, nutella, ketchup, lekvár és társai. Tegnapi nap ismét szembejött velem egy hasonló, de úgy voltam vele gond nem adódhat belőle, ha az alaplapon megadok egy számomra rizikós CPU fokot amit, ha elér akkor kapcsoljon le (85C).

Na mindegy sok a duma, én egy chilis ketchup-ot vettem elő ilyen célra (bíztam benne mert Heinz 😆😉, minimálisan többet raktam a CPU-ra mint amennyit a hővezető pasztával szoktam, pont jól terült el rajta. Működött a dolog bekapcsolástól egészen addig amíg el nem kezdtem játszani, adott esetben a MHW-el 5 perc után lekapcsolt a rendszer, bár mentségére szóljon erős tuning van a 3900X-en, talán fogadnék rá, hogy alapon vagy alul feszelve bírta volna a ketchup, amíg nem engedek rá egy komolyabb render-t (egészséges hőmérséklettől most tekintsünk el).

Összegzésképpen, szerintem netezéshez teljesen jól megállná a helyét, gyengébb CPU esetén még talán huzamosabb játékidő is elképzelhető. De azért maradjatok a hagyományos megoldásnál.
0
0
0
0
💬 10
zsolo avatar
@LordSzalko: 3900x alá chilis ketchup? Te nem vagy normális 😆😂😂😂😂😂
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Nem hagyott nyugodni, megpróbáltam volna a régről megmaradt 4770K-n, de nincs mivel hajtanom 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
@LordSzalko: A lekvár vagy fogkrém jobban teljesített volna! 😆 😆
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszönöm az ajánlást! A következő CPU már azzal fog üzemelni 😆
0
0
0
0
zsolo avatar
@LordSzalko: Hajzselé sem lenne rossz : D
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Az még lehet az 5700XT melegedését is megoldaná 😂
0
0
0
0
zsolo avatar
@LordSzalko: Majd a blackplate-re teszek jeget 😆
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Akkor oda gyors utánpótlás fog kelleni 😆
0
0
0
0
mathejocy avatar
@LordSzalko: Haha.Belefutottál Basic ezeréves tesztjeibe akkor.Volt ott uborka,meg krumpli is.
0
0
0
0
no avatar
@mathejocy: Lehetséges, bár jobbára külföldi oldalakon olvasok, Basic neve PH-ról ismerős, ott pedig elég ritkán járok 😃
0
0
0
0
csupaki avatar
Hali! 630W táp, Asrock z87 extreme 3 alaplap, I5-4440, 8gb ram, GTX 750ti 2gb konfigomat fejlesztettem egy ASUS ROG STRIX gtx 1070ti 8gb -al.
Terhelés (játék) alatt elkezd zúgni a gép, lefagy a játék, majd kilép. A kártya 54 foknál nem megy feljebb.
Alacsony beállításokkal megy minden dehát ugyanott vagyok akkor mint a gtx 750 ti -al.

Előző videókártyával nem volt ilyen hang és fagyás jelenség.
Egy másik gépbe bele lett téve a kártya és a 630W táp (i7-7700k mellé) és minden ultrán ment fagyás és hangjelenségek nélkül.
Az alaplapon 2db 3.0 pci slot van, átraktam másikba hátha de ugyanúgy kifagy.

A gépházban 3db venti van. 2db a vinyóknál 1db a procnál (ezenkivül a procnak természetesen van). Hátra fele fúj mindegyik.
A kártya hátlapja melegszik rendesen.
Szóval a ház hűtésére gyanakszom. Lehet átkéne variálnom a hűtést? :S Azért fagy ki mert hirtelen melegszik?. OC edition bírnia kéne nincs is overclockolva 😆 3 venti van rajta. A másik gépben hibátlanul ment ¯\_(ツ)_/¯

Mit tegyek? Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@csupaki: Nem lehet, hogy inkább a Driver szar...? próbálj ki más drivert is! DDU-val töröld le a mostanit!
0
0
0
0
csupaki avatar
@zsolo: Ujra raktam meg mindig ugyanazt csinalja. Msi afterburne el felvittem maxra a ventit. Szolid 45 fok es kidob. Es az a furcsa hogy nem az egesz gep fagy ki hanem csak a program es utana bejon az asztal. Jameg zúg a pci környékén. 750 visszarakom semmi baja. Az alaplap 2013 as lehet nem birja az aramkor? Mar nem tudok mire gondolni 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@csupaki: Lehet a kártya döglődik akkor...minden játéknál csinálja?
0
0
0
0
csupaki avatar
@zsolo: Minden jateknal. Alaplap lesz a hibas.
0
0
0
0
zsolo avatar
@csupaki: Ha régebbi kártyádnál jó, ennél meg nem, akkor nem biztos....Próbáld meg valami haverodnál, ismerősönél kipróbálni a 1070 Ti-t!
0
0
0
0
no avatar
@csupaki: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
csupaki avatar
1. thermaltake berlin 630w. 8. Igen.
2. Unokatesome volt, biztos hogy jo a kartya mert a masik gepben mukodik ultran minden. A 750 ti is jo.

Mar 750 ti nal is zug a gep szerintem alplap lesz. Megprobalok keriteni egy masik alaplapot.
Koszonom a valaszokat!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Nem biztos hogy ebbe a fórumba való de azért megpróbálom.

Ablakos gépházba szeretnék rakni egy kis 7 colos kijelzőt ami a hőfokot és egyéb dolgokat fog mutatni.
Amiket néztem azok a kis raspberry pi 7 colos kijelzői.
Itthon nem igazán találtam nekem megfelelő árban viszont kintről egész olcsón beszerezhető. (Nem a pénz véget csak ez egy projekt egyenlőre, hogy mégis hogy mutatna)
A kérdés az lenne, hogy itthon tudok venni valahol 7 colos kijelzőt? Ami nem raspberry pi?

Itt egy link hogy kb mire gondolok. [LINK]

Válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
zelcsi avatar
sziasztok! Egy kérdésem lenne hozzátok, lenne egy asus p8p67 le alaplap lehet e ebben tuningolni egy i7 3770-et? sima, nem K-s proci! picit kevés a proci az rtx 2060-hoz! nem sokat szeretnék húzni rajta max 4.1-4.2-ig! azt látam hogy lehetséges non k-s procit is húzni csak azt nem tudom hogy ebben a lapban lehet e!nézegettem videókat és az már elég lenne neki! előre is köszi a választ! 😀
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@zelcsi: A BCLK-t lehet kicsit feljebb tudod húzni a BIOS-ban, de nem biztos hogy ajánlatos. Mivel azzal együtt a memória frekvenciáját is emeli és az nem biztos hogy bírja.
Szépen lassan próbálgathatod amíg stabil a rendszer.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Puffin: értem és köszi! akkor gondolod a válaszod azt is jelenti hogy igen, lehet a lappal tunningolni? 😃 hál istennek a memória az bírja! 😉
0
0
0
0
csupaki avatar
Hali! I7 7700k -hoz szeretnék hűtőt venni az alábbiak közül:
Be Quiet dark pro 4
Cooler Master air maker 8
Cooler Master ma410m
Szerintetek melyik a legjobb (hűtés szempontjából) ehhez a prochoz?
Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 3
Moon_Breaker avatar
@csupaki: Az elsőt bátran merem ajánlani, csalódás kizárva.
0
0
0
0
Bronson avatar
@csupaki: Én is az elsőt ajánlom a felsoroltak közül! Ha tuning is lesz, akkor meg delid mindenképp...
0
0
0
0
wiza avatar
@csupaki: Vigyázz a Be Quiet dark pro 4 olyan magas ,ha gépházad még a régi fajta esetleg kilóg a gépházból , ha levehető oldalán nagy venti van akkor azt le kell szerelned. De én is azt ajánlom azt a proci hűtőt nem fogod hallani még leszerelt oldallapnál sem.
0
0
0
0
no avatar
3700 mhz ig tudtam feltuningolni a kis ryzen 3 1200 gyári hűtővel stabilan. Egy másik hűtővel menne szerintetek 4000 körül fagyos nélkül?
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@barnabas96: én gyári hűtővel 3,9ig tudtam menni az 1200-al, hőfokok teljesen okésak voltak még mindig, nem a hűtés szab határt neki, inkább a szerencse, milyen szilikont fogtál ki... nem ritka a 4ghz sem, de a 3,8-3,9-et kb mindegyik tudja kisebb/nagyobb fesz emeléssel és szerintem a 4ghz ezen a chipen nem éri meg az extra fesz miatt...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A minap írtam ugyan ide egy gépről amit össze raktam volna, de egy szakértőt is meg kérdeztem ő azt mondta hogy inkább Intel-es gépet rakjak össze. A kérdés a következő. Szerintetek ez a konfiguráció jó lenne a mostani játékokhoz?
Alaplap: ASUS Prime Z270-P
Processzor: Intel core-i5 7600
Videókártya: ASUS Gtx 1050 Ti 4GB
RAM: kingston 2x4gb ddr4
SSD: Kingston 240 GB
Táp: FSP 600w Hyper M
0
0
0
0
💬 9
Puffin avatar
@AhumaHuN: 7. generációs i5-öt újan nem szabad venni!!!

Kicsivel drágábban ott van a 8600(k) ami + 2mag és a későbbiekben lehet 8magos i7-re bővíteni! Ehhez viszont 300-as sorozatú alaplap kell!
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Gondolkodtam rajta a 8. generációson is, az a baj, hogy nehezen tudom el dönteni mit akarok 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AhumaHuN: Videókártyának is inkább javasolnék egy 1060 6GB-t és az előző hozzászólóval egyet értve egy 8-as ,vagy 9-es szériás I5-öt.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: az 570 jelenleg egy árban van a 1050ti-al és köröket ver rá, a 1060 3gb verziót éri be alulról. Rettenet sz-rul van árazva...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Én az RX580 4gb Nitro-t látom jobbnak mint az RX570-et vagy a 1050 TI-t. Egy kicsivel jobb mint az RX570, de nem sokkal. Akkor mindenképp RX570 vagy 580 legyen?
0
0
0
0
Kelori avatar
@AhumaHuN: Igen. Ebben az ársávban a kanyarban nincs az nv az AMD-hez képest.
0
0
0
0
Bronson avatar
@AhumaHuN: azért az 580 nem csak picivel jobb! (persze relatív kinek mi a sok, meg kevés... 😊 ) de ha belefér a keretbe, akkor 580!
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Akkor egy 4 gigás 580 meg egy 8. generációs I5 jó lesz? Mert ma rendelem a cuccokat. A többi maradhat?
0
0
0
0
Bronson avatar
@AhumaHuN: Az úgy korrekt!
0
0
0
0
Creelien avatar
Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 alaplapom benne 2x8GB G.Skill Trident Z 3200MHz DDR4-es ramokkal, de a rendszer csakis 2133MHz-en futtatja őket. Ezeknek a sebességét szeretném 3200Mhz-re állítani. Egyszer már megpróbáltam EasyTune segítségével de a gép folyton újraindult és az F25 Bios-t visszatette az alap F7-es Bios-ra.

Valaki meg tudja esetleg mondani, miként tehetném meg ezt?
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@Creelien: Bios legfrissebb? ha nem, akkor telepítsd a legújabb bios-t és ott állítsd be az xmp profilt. Ram sebességet csakis biosban állítgasd!
0
0
0
0
Creelien avatar
@Bronson: A bios a legfrissebb (F25). De fogalmam sincs hogy állítom be az xmp profilt és a ram sebességet.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Creelien: Youtube, google...? 😊

[LINK]
0
0
0
0
Creelien avatar
@Bronson: Ezt is próbáltam már és utána kaptam szépen sorra a kékhalálokat rendszeresen. 😞
0
0
0
0
Puffin avatar
@Creelien: Állítsd 2933MHz-re egyszer. Nézd meg úgy fut-e.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@AhumaHuN: Jó, de tápot inkább hanyagolnám, és ajánlom ezt helyette.

Be quiet! Pure Power 11 BN297 500W CM
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Én úgy néztem az áram szükségletet hogy legalább 550w-s táp kéne, de hogy biztos legyen azért választottam a 600w-os tápot.
0
0
0
0
Bronson avatar
@AhumaHuN: Szerintem is egy jobb 500w táp mint az a deepcool... 500w bőven elég lesz, SSD-t meg mindeképp vegyél, szerintem akármilyen low budget pc-be kötelező! Ramból ha lehet, akkor 2x4GB.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Néztem 500w ost. FSP 500w Hyper M
Ramot is néztem. Kingston 4GB DDR4 2400Mhz ebből kettőt ha veszek akkor jó lenne?
0
0
0
0
Bronson avatar
@AhumaHuN: Táp az okés! Mindenképp 3000mhz legyen, vagy 3200 a ram!
0
0
0
0
19ati93 avatar
@AhumaHuN: Ram kitet vegyél és nagyobb sebességűt.

két példa:[LINK]
[LINK]
ha elég a 8gb ez jó lesz, ha nem akkor 2x8-as kitet hasonló sebességűt
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Köszönöm szépen. Szerintem a Kingston-t választom, lehet hogy az drágább egy kicsit de meg éri.
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/01/62920190106_211709.jpg

Húgom régi core2 hűtőjéről letörték a pöcköket. Megoldottam. "MI VAAAN, ITT A TUNING" 😆
0
0
0
0
💬 12
reszler112233 avatar
@kolbaszkarika: Nem rossz megoldás, de max egy 1000-es és van másik rá, sőt van külön pöcök is hirdetve.:

[url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/hutes/processzor_hutes/keres.php?stext=&cmpid=31&buying=1&selling=1[/url]
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@reszler112233: Tudom, de használni akarja még ma, és zörgött mint a disznó.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@kolbaszkarika: Tudom, és vészmegoldásnak nagyon is jó, de azért így nem optimális. Egyrészt könnyen lerázhatja a ragasztást, másrészt így nem biztos, hogy jól odaszorul a borda a procira.
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@reszler112233: Hát figyi... nem lenne nagy veszteség. Max leég az egész a picsába. 😆
0
0
0
0
xsebix avatar
@kolbaszkarika: Az szép! 😆
Magyar embert nem lehet sarokba szorítani... szigszalag, gyorskötöző és wd40 mindenre jó...😂
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@xsebix: 😃 Mindenre IS! 😎
0
0
0
0
Kelori avatar
@kolbaszkarika: Az eddigi legkreatívabb ehhez hasonló megoldásom a gyorskötözővel VGA-hoz tákolt hűtés volt.
Valahogy így: https://i.imgur.com/qpyjTE9.jpg
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@kolbaszkarika: Nemrég vettem a W3670-es félkonfigom, de a hűtőm csak egy héttel utána jött meg. Mivel a régi cuccaim már eladtam, muszáj volt valahogy beüzemelnem. Aztán ráakadtam erre: https://i.imgur.com/jO6Wfv0.jpg
Alaplapot kicsaptam egy dobozra, kis paszta a procira, hűtő rácuppan aztán csókolom, kell a francnak lefogatás, a szentlélek majd ott tartja.. 😊
0
0
0
0
19ati93 avatar
@kolbaszkarika: ha tartja akkor ez 10/10 mestermunka 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@kolbaszkarika: Mi van MacGyver? 😆
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@SuperPuma: 😆😆
Annyira nem, pár napja elegedett a szigszalag, másodpercenként 2 fokot ment fel a hőmérséklet, egészen addig amíg ki nem kapcsolt. 😶
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@kolbaszkarika: Amúgy az 1150es gyári procchűtő tüskéi pont ugyanolyanok, mint a 775ös tüskéi.
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! az én alaplapom Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 , megfelelő ahhoz hogy húzva legyen a Rzyen 1600X...??
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@zsolo: Megfelelő hűtéssel lehet kicsit húzni rajta.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Puffin: Cooler Master Hyper T4 hűtő van hozzá, ilyenkor feszültséget is kell emelni?1,375ön van most! direkt van a ryzenekhet tuning program
0
0
0
0
Puffin avatar
@zsolo: Nem kell feszültséget emelni. Az órajelet feljebb állítod amíg stabil a rendszer és nem melegszik nagyon.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Puffin: Hmm jól van.. Sokat nem akarok húzni, 3,8-3,9ig
0
0
0
0
19ati93 avatar
@zsolo: Annyit alap feszültségen is bír valószínűleg. (0.2-0.3 MHz ráadás órajelet alapfeszen.)

Cinebenchen csinálj minimum 5db CPU tesztet utánna ha beállítottad és ha nincs bsod, fagyás vagy egyéb anomália akkor jó vagy. Probléma esetén meg menj mindig -0.1 MHzel lejebb.
0
0
0
0
zsolo avatar
@19ati93: Oké, köszi, közben írtam előtte neked privit 😆 ryzen masterral 25mhz-enkent lehet emelni
0
0
0
0
19ati93 avatar
@zsolo: Az is jó végülis. RAM miatt nekem mindig restartot igényelt volna azért állítottam biosban úgy gyorsabb volt. 😃 Csak majd teszteld hogy stabil-e.
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv!
Vettem egy 1440p-s monitort a fullhd helyett vágytam már nagyobb felbontásra váltani meg fullhd-ra kevés a proci gondoltam nagyobb felbontás javít mert ugye akkor a VGA kerül jobban előtérbe, de van ahol most se pörög az 1080Ti 100on hanem ilyen 70% körül... A kérdés van értelme húzni a procin i7 4790k ? Turbóval 4.4ghz felmegy magától nem tudom mennyi a reális érték, de szerintem ilyen 4,6 ghz legyen, megéri az a + 200mhz? Lenne bármiféle változás?
0
0
0
0
💬 4
Kelori avatar
@xsebix: Játékfüggő. Egyre több olyan cím van ahol a 4 mag már kevés. Ha CPU intenzív játékokról van szó akkor mindenképp megéri tuningolnod. 4.6-4.7 ghz környékére biztonságosan fel lehet húzni a haswelleket.
0
0
0
0
Bronson avatar
@xsebix: Egy kis tuning sosem árt 😉 bár a helyedben gondolkodnék lassan egy platform frissítésen is...😊
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Hát, igen csak 1080Ti-t nemrég vettem amit nem igazán terveztem, most meg a proci kezd kevés lenni ez egy ördögi kör... 😶 Az I7 8700K nagyon szimpi arra lenne érdemes váltanom igazán szerintem ez a váltás meg 300euro lenne ami nem olyan vészes mondjuk, de 1-2 hónapot várok szerintem... 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@xsebix: Ilyen ez az átkozott pc master race😂 Ha valamit fejlesztesz,jön a lavina...
0
0
0
0
gatya123 avatar
Hali, az normális ha egy 7700k 4.9 ghz mellett csak 1,215voltot kér? Fut stabilan tesztek alatt is. Adjak még inkább neki vagy jóvanazúgy?
0
0
0
0
💬 1
_AsheXp avatar
@gatya123: örülj neki, jó az úgy 😃
0
0
0
0
mathejocy avatar
fx 6100-at nem nagyon érdemes már cserélni 83xx fölé.Nem nyersz a 9x szériával semmit a villanyszámlán kívül.
Ha csak cpu cserére van keret,akkor 8320 vagy 8350.A lap vrm miatt valami 95w cpu-t néznék.
0
0
0
0
💬 1
Kerik avatar
@mathejocy: Köszönöm szépen a választ.
0
0
0
0
Kerik avatar
Sziasztok! A mostani gépemben egy fx 6100 van és ha beújítok egy fx 9590-re akkor az sokat dobna a teljesítményen? További szép napot.😀
0
0
0
0
💬 5
Moon_Breaker avatar
@Kerik: [url]https://www.google.com/search?ei=KchJW7y1MYLTwAKcjrz4AQ&q=fx+6100+vs+fx+9590&oq=fx+6100+vs+fx+9590&gs_l=psy-ab.3..0i30k1j0i5i30k1.4966.5367.0.6116.2.2.0.0.0.0.69.129.2.2.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.2.129...0i7i30k1j0i7i5i30k1.0.WmQ9kjTnLbM[/url]
0
0
0
0
Kerik avatar
@Moon_Breaker: Igen tudom, már rákerestem a neten a tesztekre, de azért itt is megkérdzem.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Kerik: Mindenhol azt írják hogy nem éri meg, itt miért mondanának mást? 😃
0
0
0
0
Kerik avatar
@Moon_Breaker: Köszönöm szépen a választ.
0
0
0
0
no avatar
@Kerik: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Kerik avatar
@HunSanyiX: Köszönöm szépen a választ.
0
0
0
0
Levi0903 avatar
Sziasztok! Találtam viszonylag jó áron egy i7 4790-es processzort. Érdemes megvennem a mostani i5 4460-as procim helyére? 😀
0
0
0
0
💬 1
vyne avatar
@Levi0903: [LINK]

Szemely szerint en mar inkabb ujabb generaciosra hajtanek mondjuk.
0
0
0
0
Razor97 avatar
Sziasztok!
Processzor tuninghoz elég a cpu rationt és a feszültséget állítani?
Egy FX-8300 at húznék 4ghz-re. (EDI konfig)
0
0
0
0
mihione avatar
Az új ramokkal végre megvan az 5 ghz max 74 fokos procival.5.1 is ment de ott nem sokkal adott több pontot,még egy kis fesz kellene neki és mehetne talán feljebb.Szilicium lottó nyertesnek érzem magam😃
https://logout.hu/dl/upc/2018-06/404511_5ghz.jpg
0
0
0
0
💬 2
BenjaminHun avatar
@mihione: Az oszt igen grat hozzá!
0
0
0
0
mihione avatar
@BenjaminHun: Koszi!😀
0
0
0
0
zsivko avatar
Ezt még 2010-ben csináltam, jeges vízben húztam a procit majdnem 4400mhz-re.
A nosztalgia kedvéért és másoknak ötletnek teszem ki ezt a videót.

0
0
0
0
💬 3
zsivko avatar
@Moon_Breaker: Ezt most nem értem, mi köze a kettőnek?
0
0
0
0
mathejocy avatar
@zsivko: Én se vágom.AMD nél van 7800-am nitróval.Amit linkelt az ln2.Víz azért az más kategória.
0
0
0
0
GodSie avatar
na sikerült kimaxolni a 1080-at 😀
900 pontal leelőzte a gyári strix oc 1080-at 😀 és kb 1200 pontal az FE 1080-at 😀 39 fok lett végére a kártya.
Akinek van hasonló képe 1080-ról és tud dobjon ide alá képet érdekelnek a végeredmények 😀
https://i.imgur.com/uWIbwEm.jpg
0
0
0
0
LightLeach avatar
Sziasztok! ez nem igazán tuning kérdés, hálózati guruk segítségét kérném, a miérteket ne kérdezzétek, hosszú lenne leírni, de a kérdésem a következő lenne, adott egy számítógép, Win10 operációs rendszerrel, aminek az alaplapi hálókártyájába be van dugva a WAN, és van benne egy másik dedikált kártya, aminek az lenne a szerepe, hogy rádugok egy routert, innen kellene hogy ossza a netet, na most ez ugye NAT nélkül nem egyszerű, próbálkoztam bridge-eléssel, de szerintem azzal nem lehet megoldani, valakinek valami megoldása? 😀
0
0
0
0
💬 1
cszolee79 avatar
@LightLeach: Ha van routered, miért a számítógéped akarod routernek használni?
0
0
0
0
wiza avatar
Hali
Mitől van ,hogy világítós ventik ledje alig világítanak míg másik házban meg majdnem vakított.
0
0
0
0
💬 4
Manyik75 avatar
@wiza: Ha az alaplapra van kötve és auto-n van akkor azért is lehet mert lejjebb vette az alaplap ( lehet a mostani házad szellősebb mint a régi) a fordulatot ezáltal kevesebb feszültséget kap a venti és azért halványabb.
Állítsd be biosban manuálisan magasabbra vagy "turbo" modra..
Nekem is halványabban világítanak ha letekerem a vezérlőn a sebességet.
0
0
0
0
Puffin avatar
@wiza: Milyen ventikről van szó pontosan? Ha PWM-es és alaplapra van kötve akkor nézd meg a BIOS-ban hogy az adott ventilátor vezérlő port PWM módra van-e állítva. Mivel ha PWM-es ventiket DC alapon szabályozunk akkor a LED-ek fénye is gyengébb alacsony fordulaton.
0
0
0
0
wiza avatar
@Puffin: Meg nézem amit írtatok azt jelentkezem csak mindjárt megyek melózni lehet csak estére tudok mondani valamit de már ezért is köszi legalább már elindulhatok valamin

Igen szellősebb lett a gép.

http://pbcomputer.hu/termekeink/xilence-12cm-kek-ledes-ventilator

szinte teljesen hasonló ventikről van szó csak gépház hűtés előző házból pakoltam át
0
0
0
0
GodSie avatar
@wiza: Szia 😀 csak pwn miatt , ahogy írták vagy bioszba vagy szoftverben kell megemelni a fordulatot és világít jobban😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Na akkor már én is beszállok a hűtés-moddinggal... 😊😆

https://i.imgur.com/bx6C1T7.jpg
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Yezi_: Nem semmi... 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@Yezi_: Jó az.. 😆 Mennyi hőfokon durozsol? 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@FoLey: 80-85 fok helyett most 55 foknál tetőzik Cinebench R15 alatt 😆
0
0
0
0
GodSie avatar
Na én is moddoltam picit vízhűtésre 24 fokos az i7 most alapon 😃
[[img][LINK][/img]
0
0
0
0
mihione avatar
Szerintetek milyen ventit kéne berakni előre?
Előlap nélkül 65°C max a gpu és a proci is,ha fent van plusz 5-7°C.
https://logout.hu/dl/upc/2018-03/404511_img_20171213_124524.jpg
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@mihione: Egy kérdés mert a neten képek alapján meg nem mondom, de tömör az előlap? Ha az akkor szerintem tehetsz előre akármilyen ventilátort akkor is több lesz a hőmérséklet ha fent van az előlap. Bár ha jelenleg csak 120-as ventik vannak elől akkor érdemes minél nagyobb légszállítású 140-esre cserélni. Az talán segíthet.
0
0
0
0
mihione avatar
@reszler112233: Igen tömör az előlap,alul és felül van egy 3 centi széles nyílás végig,jelenleg a gyári 12 centis nzxt ventik vannak bent, 14 centis nanoxia deep silencre cserélném,de nemtudom mennyit segítene.Vettem már plexit egy új 2x 12-14 centis lyukasztott előlap gyártásához mint b terv 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@mihione: Mindenképp 14-est vegyél bele! nekem mondjuk nincs ilyen gondom a házzal... hátul meg felül mi van neked? az is fontos...
0
0
0
0
mihione avatar
@Bronson: Lecseréltem az összes ventit nanoxia deep silencere,de ha nem veszem le az előlapot hiába pörög akár 1800-at is a venti nem megy lejjebb a hőfok.Igazából tök felesleges volt így az egész mert előlap nélkül ugyanott vagyok mint elötte...marad a plexi vágás,de ha ezt tudom akkor mutatósabb ventiket vadásztam volna hozzá előre ha már úgyis látszódni fog :/
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@mihione: Hát ha tényleg tömör az előlep akkor nem is igen fogsz jobb hűtést elérni max amit már ajánlottak, a vízhűtés.
Bár hiába néz ki egy ház ha elől tömör az előlap. Az nagyon sokat ront a szellőzésen. Vásárláskor érdemes olyat nézni ami elől nem tömör, de van benne porszűrő. Ebben az esetben a legjobb alternatíva a hőfok csökkentésre a házcsere lenne.
0
0
0
0
no avatar
@mihione: Inkább egy kompakt vizet kellene bele építeni, ha hőfokot akarsz nyerni. Több hely, jobban szellőző beltér.
0
0
0
0
mihione avatar
@LordSzalko: Igazabol ez a 65 fok koruli cpu homerseklet nekem megfelel,csak nem tudtam hogy mar a 12 centis nzxt ventik is elegek voltak levett elolappal,thermaltake riinget akartam de a legszallitas miatt nem az lett mostmar tudom h az kellett volna.
Kompakt vizem volt,de meghalt a pumpa a machoval nem igen lesz ilyen gondom 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Na majd tavasszal úgy is kijön az audiból a régi fűtőradi...lesz custom vízhűtés 😊
0
0
0
0
wezz avatar
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy megéri-e "ID-Cooling FROSTFLOW 120 CPU kompakt vízhűtés"-re cserélnem a mostani AC Frezzer 7 Pro-mat (10 éves változat, még fekete ventivel,kb azóta is megy szinte nonstop). Az intelark szerint a max TDP 105. Viszont erre a hűtőre max 150 TDP van írva. Nemtudom hogy a mostani tuningom mennyit változtat a dolgokon.
Egy Core2 Q6600-as alap órajelen 2,4 Ghz, de 3 Ghz-en használom folyamatosan. Így alapjáraton 40-50 fok között ugrál a hő. Játékok közben max 70-80 fokos maximum. A Vízhűtés javítana a helyzeten? Vagy a mosatni értékek jók? Érdekel a véleményetek hogy lenne-e érdembeli különbség?

Köszi
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@wezz: Adj neki egy Cooler Master 212EVO vagy 212X-et. Felesleges a 120-as vízhűtő a 212 tudja azt a szintet és nem utolsó sorban olcsóbb mint a vízhűtés.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Na sikerült rábabrálnom a GTX 1070 -re egy Dark Rock 3 -at. 😃

https://i.imgur.com/0xIkiOg.jpghttps://i.imgur.com/guYF6xQ.jpghttps://i.imgur.com/lkOuXtj.jpg
0
0
0
0
💬 7
wiza avatar
@Moon_Breaker: Szabályozni tudod a ventilátort sebességét?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@wiza: Persze, a fotón is látszik a négy kis potméter, egy ilyet építettem be a ház jobb felső sarkába : [LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Moon_Breaker: Elég érdekes, remélem elbírja. Nem porosodik nagyon?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Andris18: Nem igazán, amúgy is elég sűrűn takarítom a gépet. (kb. 2 hetente)
0
0
0
0
wiza avatar
@Moon_Breaker: Nagyon pofás lett amúgy látom igényesen kivágtad a burkolatot.

Bevallom még nem láttam ilyen megoldást ,jó lehalkítottad azt a kártyát így. Nekem is van itthon mind a kettő proci hűtő tudom milyen halk ,de azt is a kártyán lévő hűtés milyen hangos.

Hát grat az egyéni megoldásért simán megérdemelne egy saját topikot ,ez a téma építő jellegű.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@wiza: Köszi, a kártyát viszonylag olcsón vettem bányászkártya révén. Spoiler!
nyáklapján a matricán látni hogy másfél éve gyártották szóval annyira nem lehet leharcolva


Teljesen szét szedtem elemeire, kitakarítottam, újrapasztáztam.
Hibátlanul megy és 1080p -re még mindig ütős a kicsike. 😀

Spoiler!
A Founders féle hűtés amúgy azért jó mert hűti a csipeket is a nyákon beleértve a RAMjait is.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Moon_Breaker: Grat hozzá,ez tényleg durva lett...😃 Höfokokat tudnál irni milyen volt elötte és utánna?
0
0
0
0
DDarkness avatar
Üdv. Szerintetek ez az OC így jó?
https://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/01/15/387Screenshot_2018_01_15_.png
A power limitet azt nem igazán vágom, azt hogy állítsam be? Mit kell hozzá nézni/figyelni?
0
0
0
0
💬 1
bybeni avatar
@DDarkness: Üdv, van egy alap és egy turbó/boost mód is, illetve egy power limit, ami azt mutatja meg, hogy mekkora fogyasztásig mehet el a kártya, amikor automatikusan emeli az órajeleket a terhelés növekedésekor.
Én maximum 20%-ot szoktam adni. Ennél feljebb már nemigen szabad menni, túlmelegedést elkerülendő!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok szerintetek melyik a jobb alaplap msi bazooka plus vagy pedig gigabyte h170 d3h ddr4 ??!
0
0
0
0
💬 1
holiholi868 avatar
Sziasztok! Érdekelne hogy valaki tud-e olcsón 1150-es (4. Generáció) processzort olcsón???
0
0
0
0
💬 1
Bobo 1998 avatar
sziasztok szerintetek jo osszeallitas ?
Pentium G4560
GTX 1050 TI OC 4GB
8 GB DDR 4 2400 Mhz
EVGA 500 W 80+
ASUS prime b250m k
1 TB WD 7200 RPM
*** amugy szerintetek jo valasztas ez az alaplap vagy inkabb Gigabyte MSI vagy Asrock lenne jobb ? ***
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@Bobo 1998: Igen jó lesz egy darabig. Táp pontos típusa?
Plusz: egy kisebb SSD a rendszernek jó lenne, megtáltosodik az oprendszer tőle.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Bobo 1998: Mármint hogy Asus -nál jobb választás lenne e egy asrock ?
Viccelsz ugye? 😃
0
0
0
0
no avatar
@Bobo 1998: Eddig 2 Asus alaplapom volt,soha többet nem vennék olyat.Az Asrock olcsó,de állítólag elég gagyi.Az Asus alaplapokkal az a legnagyobb baj,hogy kevés a Sata csatlakozó és az usb rajtuk,ráadásul drága is és nem úgy tűnik mintha annyival többet tudna,én speciel ezért választottam Gigabyte-ot.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Adamsfamily: Mostani gépemben nekem is Giga lap van, eddig nincs rá panasz. 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Bobo 1998: Az a proci mellé tehetsz majd akár erősebb VGA-t is később, de teljesen korrekt összeállítás!
0
0
0
0
no avatar
AMD Athlon II X4 620 2.6GHz és ddr2 4gb ram vagy Intel Pentium G3320 és ddr3 8gb ram

Az lenne a kérdésem melyikbe rakjam a video kártyát melyik erösebb?
0
0
0
0
💬 2
Sztrelok avatar
@low11: A pentium lenne a jobb.
0
0
0
0
no avatar
@low11: Pentium, de nem értem miért írtad ki minden topicba 😊
0
0
0
0
kailee avatar
Üdv egy kis segítséget kérnék tuningal kapcsolatban, vagy nem is igazán tuning inkább csak ideiglenes beállítás míg nincs megfelelő bios update.

Ryzen 5 1600x procim hoz vettem eg gygabite ab 350 gaming3 alaplapot felupgradeltem az f7b biossal ami már tartalmazza az új aeges kódot. és van hozzá egy TRIDENT Z 3200Mhz 16 Gb dual kites (2*8Gb) memóriám.

Amiben a segítséget kérném. A memória jelenleg 2133Mhz en ketyeg és ezt kéne fentebb állítanom. a gigagbyt biosábam van lehetőség egy ilyen XMP beállítási lehetőség amikor magának beállítja a 3200Mhz et és hozzá a feszültségi szintet 1,35V (1,2 volt eredetileg 2133Mhz nél).
ujraindításkor azt csinálta az alaplap hogy 4 szer megpróbált elindulni majd 2-3 másodpercm úlva leis ált . végül amikor elindult biost hozta be azzokkla a beállításokkal amiket beállítottam. windost betölti meg mradtak a beállítások. teszteken 3200 at mutat memóriánál mostmár nem a 2133 at.

Viszont nem tudom hogy most ez a sopk ujraindítás itt annak így kell-e működnie?
Pár kérdés még a tuningal kapcsolatban:
- honnan tudom, hogy egy beállítás megfelelőe? stabil-e?
- mivel tudom ellenőrizni tesztelni, hogy ne tegyem tönkre se az alaplalpot se a memóriát.
- van e valami szaabály az iylen memória orajel növelésre, hogy melyik szinthez milyen feszültség dukál vagy azt ki kell tapasztalni?

próbálgattam olvasgatni tuningal kapcsolatban de nem sokinfót találtam eddig.

válaszokat előre is köszi
0
0
0
0
💬 1
Floriian avatar
@kailee: Parancssort megnyitod, majd beírod a következőt:
wmic memorychip get speed
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
[img]http://static1.fjcdn.com/comments/This+is+what+a+strong+role+model+for+women+looks+_9c813f811f8f79aaca5da2ee257fed0a.jpg[/img]
0
0
0
0
aragon129 avatar
sziasztok!
egy i3-6100 mellé jó lenne egy GTX 950?Kitudná-e használni meg ilyenek
0
0
0
0
dom92 avatar
Hellóka!

Nos törént velem egy olyan, hogy az Asus alaplaphoz kapott gyári software alkalmas a CPU húzáshoz, ezzel nem is volt baj, 4.2-ről feltettem 4,7-re. Nézegettem, tesztelgettem és mikor már néhány óra múlva eljutottam odáig hogy jó akkor mehet vissza gyári beállításokra, itt volt a bibi. Az AI Suite III nevű alkalmazásban nem sikerült visszaállítani, töröltem az alkalmazást és ráküldtem a CCleanert is, na majd az biztos megoldja. Nem oldotta meg. BIOS visszaállítás, CMOS reset is megvolt, de a BIOSban azt írja,hogy a x42-es a szorzó a procin szóval BIOSban nincs túlpörgetve. Windowsban az AIDA64-meg azt mondja, hogy 11%os a túlhajtás és x47-es szorzó van a procin és a CPU-Z is 8-47-ig írja a tartományt.

NA ezt szeretném visszaállítani.
Olvasgattam fórumokat, egy ASUS cleanert elméletben találtam is hozzá csak az a fájl már nincs fent a neten, hátha megvan valakinek, vagy valaki tud valami jót mondani 😀
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok 1 Gigabyte GTX 780 3 Gb meddig szabad / érdemes húzni
0
0
0
0
zsivko avatar
Gond nélkül fog működni
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Hangkárytát szeretnél vásarolni , és csatlakozó felülete PCIE , azt belemegy egy PCIEx4-be, azaz a pcie 2.0 ? És ha igen működik is?
Nem egészen értek még az ilyenekhez :-) , tapasztat gépzsenik segítségét kérném.

https://www.220volt.hu/Asus+Xonar+DGX+PCIE+hangkartya
Ezt szeretném ;-)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció