Milyen játékvezérlőt vegyek?

Szerző: Kyp, 2009. September 24., téma
Fórum » Periféria
Üdv.
Már jó ideje szeretnék kormányt venni a géphez. A neten is sokat olvasgatok róluk, de eddig még nem találtam alkalmasat. Olyan kormány érdekelne, ami pl. a Grid-el NFS Shift-el jól m?ködne. Nem sokat játszottam eddig kormánnyal. 20.000-30.000 Ft között vannak esetleg jobb kormányok? Sokan a G25-öt ajánlják, de az nekem túl komoly, az áráról nem is beszélve. Ha esetleg valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.
Hozzászólások: 328
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Quadgame94 avatar
Helló! 12 ezer alatt kellene nekem egy kontroller PC-hez. Spirit of Gamer PGX? MSI GC20?
0
0
0
0
czene avatar
Hali,Kis segítség kellene: Thrustmaster TMX vagy thrustmaster t150?Melyiket érné meg jobban megvenni?Köszönöm előre is
0
0
0
0
💬 1
BenjaminHun avatar
@czene: Hali. Ha jól tudom ugyan az a kettő csak az egyik XBOX/PC másik PS4/PC.
De ha gondolod itt értenek hozzá jobban bátran kérdezz.
[LINK]
0
0
0
0
Funes avatar
Helló, ki milyen gamepadot használ, ha használ, és milyet ajánlanátok venni, mert annyi fajtát megnéztem már, hogy fogalmam sincs melyiket válasszam, régen volt egy Speedlink Xeox vezetéknélküli, de az hiába szolgált pár évig, agyf.szt kaptam tőle, mert volt hogy eldobta a jelet és volt, hogy nagy volt a válaszidő. Néztem a rendes Xbox One kontrollert, hogy lehet kapni már Win 10-hez való usb stikkel, de attól tartok hogy ha megveszem az is b.szakodni fog a vezetéknélküli kapcsolat miatt, plusz elég drágán jönne ki, mert külön kell venni hozzá akkut is.
Szóval milyet ajánlanátok, és aki használ win 10-hez eredeti Xbox one kontrollert annak mi a tapasztalata megér 25k a tartozékokkal ?
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@Funes: [LINK]

Ha mindenképp vezetéknélküli kell, akkor maradj az eredetinél...
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Funes: Én xbox one kontrollert használok nagy ritkán géphez, és eddig soha nem ment el a jel. Kábelt se vettem mellé, és semmi extrát, csak beledugtam a mikro usb-s telefon töltő kábelét, rendes usb részét meg a gépbe aztán hadd szóljon. 😀 Működött rendesen, szóval nem kellet plusz pénzt még adapterekre se stb költenem. Kontroller meg az xboxomhoz volt. Ha pedig tényleg xbox one-osat veszel mindenképp legyen bluethoot-os is mert akkor egy telefonhoz is hozzá lehet csatlakoztatni. Sőt mondok még jobbat. Akku-t se kell bele venni ha vezetékkel kötöd rá mert akkor elem nélkül is működik.
0
0
0
0
Funes avatar
@Warlordcommander: @Bronson és @Warlord köszi.
0
0
0
0
horvathhh avatar
Sziszasztok! Controllert szeretnék vásárolni. Az lenne a kérdésem, hogy logitech f310 vagy f710 a jobb választás? A vezetéknélkülinél van valami észlelhető késés a vezetékessel szemben?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@horvathhh: a710 jobb.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Melyiket ajanljatok inkabb?
ps4 controllerrel szoktam jatszani de van olyan jatek ahol nem mukodik.
xbox 360 controllerem is van de nincs hozza adapter ami kell a pchez. Inkabb adaptert vegyek hogy jo legyen vagy ezt az msi controllert?
https://gamepad-kontroller.arukereso.hu/msi/force-gc20-p393922177/
Koszi
0
0
0
0
💬 6
Gyrger72 avatar
@Kodi06: Szerintem az adapter olcsóbb és az Xbox360-as kontrollert jobban támogatják a játékok. Aliexpress-en találtam is egyet.
[url]https://www.aliexpress.com/item/33025227919.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.37206d3alKXkC3&algo_pvid=de521205-a8cf-446f-86ac-ded794eae50c&algo_expid=de521205-a8cf-446f-86ac-ded794eae50c-3&btsid=90f487f7-d3b5-4c47-9d9f-eb3294c70fc9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_52[/url]
0
0
0
0
Kodi06 avatar
@Gyrger72: ezt hova dugom be? Nem adapter kell nekem? Nem vagom azt a csatlakozot. (nem az usb-s felet)

windows xbox 360 wireless adapter
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Kodi06: Bocsi, de én azt hittem vezetékes Xbox360-as kontrollerhez kell.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
@Gyrger72: Elemes, de en mar vettem hozza anno kabelt csak azzal nem megy, nem tudtam hogy adapter kell. Azt hittem hogy az msi kompatibilis minden jatekkal.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Kodi06: Azt nem tudom, hogy az MSI melyikkel kompatibilis és melyikkel nem, de találtam neked adaptert a jofogason.
[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Mennyibe kerul egy "elfogadható" kormány? F1 2018, forzara kellene nekem. Dual shock 4el nekem egyszeruen nem megy ezert akarok kormányt 😀 visznt 60 ezrem nincs rá. Vicces lennw tobbet kolteni ra mint a videokartyamra 😃 mi a budget alternativa?
0
0
0
0
💬 16
Andor1997 avatar
@Quadgame94: Ha hosszú évekre vásárolsz akkor a G29 a minimum.Néha vannak nagyobb leárazások ,figyelni kell az árukeresőt.Az alatt is van elfogadható ,de az közel sem olyan tartós én tapasztalatom szerint legalábbis.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Andor1997: Szted ha nincs 60 ezrem ra akkor 80 lesz? 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Quadgame94: Nos véleményem szerint kormányból (ahogy másból sem) nem éri meg olyat venni,ami tudható ,hogy egy idő utána tuti KO. lesz,valamint ha túl olcsót veszel kb annak is az érzékenysége olyan lesz,mint egy kontrollernek azzal meg beljebb nem vagy annyival.Itt azért a tekergetéstől és a nyomkodástól elég sok minden elkophat ,főleg ha rossz anyagból van.50-60eFt az a lélektani határ ,ahol még talán mondhatni elfogadható kormányok vannak és nem csak játékszerek.Bár nyilván egy több 100eFt-os szetthez képest a 80 rugós is játék.De kukkatsd meg ezt,hátha.Majd lehet jön még erre valaki aki ajánl valamit.
[LINK]
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Quadgame94: PC -hez vagy Playstation-hoz kellene a kormány?
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Quadgame94: Ezek közül bármelyik jó választás. 😀
Esetleg ha találsz g25-öt használtban 20 körül az is tökéletes.
https://hardverapro.hu/apro/elado_logitech_momo_force_feedback_racing_wheel_ko_2/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/thrustmaster_t150_ferrari_wheel_force_feedback_kor/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/logitech_momo_racing_force_kormany_pc_9/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/kivalo_logitech_driving_force_gt_ingyenes_szallita_6/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/logitech_momo_racing_wheel_15/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/logitech_driving_force_gt_kormany_23/hsz_1-50.html
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bassus16: Köszi! Az elsőre rá is repülök!
0
0
0
0
xCube avatar
@Quadgame94: Annak idején egy nagyon jókormánynak számított a Logitech Momo. Mára azért igencsak meghaladta a technika. Vicces, hogy a termékciklusa végén újonnan 10.000 Ft -ért lehetett megvenni, most pedig használtan is 17.000 (ami nem rossz ár egyébként, de az eszköz korát nem szabad elfelejteni).

A képek alapján nem vasárnapi autókázásra használták, nem lehetetlen, hogy a FFB motor már nem dolgozik benne sokáig, de ez sem törvényszerű. Ha arra kell, hogy belekóstolj a kormány érzésbe, arra jó, de ha megtetszik, akkor magadtól is valami jobbat fogsz keresni.

Ha újonnan akarsz valamirevaló kormányt venni, akkor G29 / T150 RS -nél kezdődik a lista.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@xCube: [LINK]
[LINK]

Ezek?
0
0
0
0
xCube avatar
@Quadgame94: Akkor inkább a MOMO. Ezek gyerekjátékok rugós visszafeszítővel.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Quadgame94: Ha belefér a keretbe, mindenképp egy Logitech DFGT-t ajánlok, az már egy erős középkategóriás kormány. Az enyémet vagy 6 éve vettem, már akkor is használtan, és azóta is hibátlanul működik, pedig nyüstöltem rendesen.
Amúgy igen, vicces, hogy a momo és a dfgt árai hogy felmentek.. 😃 2013 körül volt egy dfgt 20-25k, de hát ez ilyen, egyre kevesebb van belőle így egyre drágább.
0
0
0
0
xCube avatar
@PoPet: Igen, ez sem egy rossz alternatíva.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Quadgame94: Lehet keresnék egy G27-et vagy DFGT-t ha van használtan,vagy DFP,azok jó cuccok.Spoiler!
Csak mint mondottam a kormány nem olyan,hogy leveszed a polcról és örülsz neki,ez használódik kopik nyomódik itt nem mindegy milyet veszel ráadásul egy rosszabb fajta kb hasonló mozgást tud ,mint egy kontroller szinte.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Andor1997: Hori RWO Overdrive?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Quadgame94: Vagy amiket ajánlottam fentebb,tehát G27 DFGT ,vagy DFP ,vagy újonnan Trustmaster T150RS ,ezek már tudnak valamit.Inkább spórolj ,ezek alatt ugyanis nem nevezünk kormánynak semmit.Csúnya ilyet mondani ,de hidd el így van,ez nem olyan,mint az olcsó pc VS Drága PC. Itt van egy szint ,ami alatt nem kormány a kormány.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Thrustmaster T150 RS van nekem és első FFB-s kormánynak szerintem megfelel, az 60 alatt van. 1 éve van meg és szépen működik, igaz nem sokat van használva. Viszont aránylag normálisnak mondható kormány szerintem.
0
0
0
0
FoLey avatar
Tegnap vettem Trust GXT 540 kontrollert 6k-ért. Gond nélkül felismeri és kezeli is,nemkell hozzá mókolás. Xbox kontrollerként ismeri fel és játékok alatt is,mely rezgő is van benne közepes rezgéssel. Kényelmes a fogása és nem csúszik. Számomra jó vétel volt,ha esetleg valaki akar venni. Igen 2-3k-val többért van jobb is nem vitatom.
https://images.maxgaming.com/data/product/raw/trust_gxt_540_yula_tradad_handkontroll_pcps3.jpg
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@FoLey: Külsőre egész pofásnak néz ki 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Igen Xbox kinézetre hajaz és fogásra is. Olvastam hogy meghibásodhatnak,de azok a hozzászólások nem mai voltak. Lehet ezek már frissebb kiadásúak. Meg ugye user használat függö is.
Kaptam mellé GXT logó matricát is. Majd kíváncsi leszek egy idő után hogy fog még szolgálni.
Tescoban lehet kapni tegnap nézegettem,hát drágát nem akartam,de ezt is határnál volt az ár.
0
0
0
0
xCube avatar
@FoLey: Jó játékot hozzá.

Nem állítom, hogy az olcsóbb kontrollerek nem jók, de ha nem csak néhanapján kell, hanem rendes használatban van, akkor érdemes egy XBox kontrollert venni. Én nem bántam meg sem anno az X360 kontrollert, sem az XBOne verziót. Zsebbe nyúlós, de a minőség megér annyit.
0
0
0
0
FoLey avatar
@xCube: Nem folyamatosan használom,ezért is vettem olcsóbb kontrollert. Bár régi játékokhoz pl. Resident Evil 2-3 pont kapóra jön. 😃
0
0
0
0
Fatotem avatar
@FoLey: Mennyire jók a karok? Mármint hogy mennyire jó az irányításuk, pontosság stb..
0
0
0
0
FoLey avatar
@Fatotem: Nem volt probléma velük,nem éreztem volna hogy pontatlan lenne. Nem egy xbox kar minőség az tény.
0
0
0
0
xCube avatar
@FoLey: Nekem a MadCatz C.T.R.L.i -nál volt nagy negatív meglepetés a stickek minősége. Mobilos játékokkal még el van az ember, de ég és föld egy rendes kontrollerhez képest.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Üdv, kormány vásárláson gondolkozok, tudtok ajánlani valami jót dirt rally, project cars, és hasonló játékokhoz?
Én a logitech g920 at nézegettem de meghallgatok akármilyen tanácsot, és kb 80 körül legyen az ára.
Köszi a válaszokat előre is.
0
0
0
0
💬 8
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Nem rossz a g920, de kérdezném mivel lenne használva? Lesz-e hozzá később váltó ami indokolja a 3 pedálos pedálszettet? Na meg ha első FFB-s kormány lesz, én nem ugranék egyből g920-nak. Nálam is terítéken volt, de mivel nekem is első FFB-s lett, inkább Thrustmaster T150RS-t vettem. Jóval olcsóbb tőle, de első FFB-s kormánynak bőven megteszi. Nekem a sima van 2 pedálos szettel, de van Pro verzió 3 pedálossal is, de akár az enyém is kiegészíthető később 3 pedálos pedálszettel, de akár váltóval is, mert a kormány képes lekezelni.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@reszler112233: Váltó is lesz hozzá szóval azért nézegetek 3 pedálos szetteket. De akkor szerintem a g920 lesz a befutó. Nem szeretnék többször költeni rá, plusz nem az első kormányom mert már nagyon régen volt egy de már nem tudom hol van, lehet hogy meg sincs. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Mint írtam nem rossz a 920. Ha annyira régen volt kormányod, akkor kérdezném hogy az is FFB-s volt már? Ha nem akkor már most mondom, hogy a sima és az FFB-s kormány közt óriási a különbség. Ezt azért mondom, mert nálam egy sima Trust GXT27-et váltott a T150, és marhára másképp viselkedik.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@reszler112233: Az igazinál biztos hogy másképp viselkedik szóval így is úgyis meg kell szokni 😀 Amúgy biztos hogy nem ffb volt a régi kormányom de már vagy 8 éve nem is használtam 😀 Amúgy meg billentyűn tolom most is az összes autós játékot, amiből van jó pár, és annál akármi jobb lehet. 😀 Igaz billentyűvel is profin megy.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Annak ellenére hogy van egy normálisnak mondható kormányom, én is billentyűzettel tolom az arcade autós játékokat. Csupán azért mert ezekhez lehetetlen beállítani a kormányt. Például NFS Most Wanted(2005), Underground 2, vagy a Carbon. 2015-el megy már, de csak kikapcsolt FFB-vel, úgy középreállás sincs a kormányon. Payback-el viszont szépen megy.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@reszler112233: Megnéztem ezt a Thrustmaster T150RS-t is, ez se néz ki rosszul még lehet elgondolkodok rajta de a pro verziót választom akkor ha ez lesz.
Én főként project cars2-höz, dirt rallyhoz használnám nfs-eket nem szeretem annyira 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Neked kell dönteni, melyik tetszik, és melyik éri meg neked. Egy biztos, amiket írtál játékokat azokhoz jó lesz akármelyiket veszed meg. Project Cars2-t próbáltam az enyémmel. A kormány jól működik csak én vagyok benne béna, és állandóan megpördülök.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@reszler112233: Hát igen, project carsba minden autót más érzés vezetni, ki kell tapasztalni, állítgatni és előbb utóbb sikerül megcsinálni úgy ahogy neked jó, aztán az már más kérdés hogy multiba még olyanokon is kell állítani hogy mennyi benzin legyen a kocsiba stb hogy ott aztán tényleg gyors legyél és ne szállj el a kanyarban. Csak használni kell a féket és kész 😀
Amúgy szerintem a thrustmaster lesz majd az amelyiket beszerzem, sokkal jobban bejön köszi a tippet.
0
0
0
0
czene avatar
Sziasztok.controllert szeretnék vásárolni,de nem tudok dönteni.
1.[LINK]
2.[url]https://www.emag.hu/thrustmaster-gpx-lightback-ferrari-f1-edition-pc-xbox-360-gamepad-2960744/pd/DN91D2BBM/?cmpid=72649&utm_campaign=argep_new_2018&utm_content=argep_hu&utm_medium=cpc_emag&utm_source=price_comparer[/url]
Segítsetek,hogy melyik a jobb választás.Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 8
Bronson avatar
@czene: én az xbox one-t ajánlom!
0
0
0
0
19ati93 avatar
@czene: Csak is az xbox, kérdeses milyen a másik Thrustmaster összerakás szempontjából, ha csak skin akkor jó lehet. Viszont ha babrálva van akkor felejtős.
Mondjuk nekem az XOne annyira nem tetszik mert rövidebbek a triggerek mint a 360-on. Ezért nálam az maradt a favorit. 😃
0
0
0
0
czene avatar
@19ati93: Köszi nektek,meg is rendeltem az xbox controllert.
0
0
0
0
Bronson avatar
@19ati93: Érdekes, én pont a váltáson agyalok, mert a one kényelmesebbnek tűnik a 360 mellett...
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Bronson: Én éveken keresztül 360as kontrollert használtam gépen a játékokhoz, majd vettem xbox one-t és a két kontroller ég és föld. Az One kontroller sokkal kényelmesebb a kialakítása miatt, és az analógok sem olyan "kemények" mint a 360asnál. One után megfogni egy 360 kontrollert nagyon rossz érzés. Én csak ajánlani tudom az One kontrollert. 😃 Szerintem még mindig legjobb a piacon. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Ayistion: Tudom, a haverom xbox one kontrollerét próbáltam és tényleg nagyon más, utána a 360 otrombának és kényelmetlennek hatott...
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Bronson: Én nem a kényelmességről beszélek. Csak a trigger hosszról ami engem speciel idegesít mivel rövidebb. Lehet jobb a formája és fogása de mégse hatott meg. 😆
Ha más kontrollerrel akarok játszani akkor ott a steames.
0
0
0
0
czene avatar
@19ati93: Megvettem az Xbox One kontrollert és nem bántam meg,előtte 360-as volt,de szerintem a One jobb,főleg a forza játokoknál nekem nagyon teztszik,hogy a gáz és fék karoknál is van rezgő.Én ajánlom ezt a kontrollert,ha valaki esetleg ezen gondolkodna.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Thrustmaster TMX PRO vélemények? Amit egyenlőre játszanák vele : ETS2 , ATS , Nfs Payback , később meg megvenném Forza 4-et.
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@Viktorinho: Jónak jó, de kérdés kell.e a három pedálos pedálszett és lesz-e hozzá váltó külön. Ha nem lesz váltó, és nem kell külön kuplung pedál akkor a Thrustmaster T150RS sem rossz. Igaz ha Xbox-ra is akarod kötni és nem csak PC-re akkor a TMX kell neked mert a T150RS az PS3 és 4 kompatibilis PC-n kívül.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@reszler112233: csak pc-n lenne,és lesz hozzá majd váltó is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Viktorinho: Akkor maradhat a TMX is. Nekem T150RS van, és próbáltam az ETS2-vel és a Payback-el is, és szépen megy vele mindkettő. Sőt próbáltam a Project Cars 2-t is, de első FFB-s kormány révén nagyon bele kell még szokni.(Állandóan megpördültem.) Legtöbbet ETS2-höz használom én is, csak elég kevés időm van játszani, főleg most az őszi hajtásban.Spoiler!
Mezőgazdaság az oka, de én szeretem űzni az ipart.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@reszler112233: hát ha sikerül megveszem egyből váltóstul,ha nem,akkor elsőnek a kormány + pedál szettet,majd elválik,elsőnek az ablakot kell kifizetni,az is 380 euró lesz 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!
(két) kontrollert szeretnék venni amit windows 10es pc hez csatlakoztatnek usb porton keresztül (vagy kábellel vagy valami érzékelőt bedugni ami veszi a kontroller jelét). Azért lenne rá szükség mert 2 személyes játékokat szeretnénk játszani (konzol nincs) és egy billentyűzeten nem mindig tudunk.
Xbox one és ps4 kontrolleke között vacilálok. Itt van miket hallottam róluk van ami nem egyértelmű számomra hogy negatívum vagy pozitívum;
Xbox one:
Ez ugye alapból microsoft és firmware frissítések is jönnek le hozzá.
Asszimetrikus azok a forgatható pöckök elrendezése.
Állítólag recseg.
A pöckök kevésbé mozgékonyak állítólag jobb lövöldözősnél
Ps4:
Szimetrikus forgatható pöckök elrendezése
Ezek a pöckök gyorsan kopnak
Erre írtak nem hivatalos programot amivel állítólag olyan jó mint az xbox kontrollerrel
Van rajta touchpad
És mindkettő zavaróan világít elvileg...
Személyes illetve ismerős tapasztalatát ha tudjátok írjátok le illetve hogy melyik lenne a jó választás a kettő közül és pontosan hogyan csatlakozna a géphez. Ha linket vagy pontos terméknevet tudtok írni az nagyon szuper.
Köszi mindenkinek!
0
0
0
0
💬 9
Barni57 avatar
@Andris18: Szia!

Én inkább a Microsoft Xbox one kontrollert ajánlanám.
Személyes véleményem:Könnyen elfér a kézben,nem túl nagy,de nem túl pici,nincs zavaró fénye egyáltalán,rezgésről meg annyit hogy nekem néha rezeg,néha nem,cod wwii-nél igen,de a forzánál nem.De egyáltalán nem zavaró😀Ha nem ejted le stb.. Akkor nem lessz semmi baja.Nekem nem recseg,minden normális rajta,kényelmes,jó vele játszani😀 Meg az elhelyezkedése is kedvezőbb mint a ps-é(úgy értem hogy a gomboknak,az irányítóknak is jobb az elhelyezkedése.)
Ha van otthon usb kábeled akkor elég egy simát venned,mert bedugod a kontrollerbe és már megy.
De ha nincs kábeled,akkor könnyebb megoldás az hogy veszel hozzá(nem is drága) Mert adaptorral inkább bonyolódás van...
Ami a ps-t illeti,nekem személy szerint a dualshock kialakítás nem áll kézre(de ezt mindenki döntse el maga) az se rossz minőség.
De én inkább a Microsoft Xbox one kontrollert ajánlanám,nekem megfelel,szerintem nagyon jó😀

Link:[LINK]
Szerintem ez a legjobb,hogy melyik boltból veszed azt döntsd el megad😀
Remélem tudtam segíteni😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Barni57: Nagyon sokat segítettél! Köszönöm szépen! 😀

SZERK: még az meg tudnád mondani vagy valaki hogy milyen végű kábel megy a controllerbe? valam specko vagy micro usb? A ház elején két usb 3.0-as port van, van különbség hogyha a ábel 2.0-ás vagy 3.0ás?
0
0
0
0
Abelsu avatar
@Andris18: Xbox one kontroller micro usb kábellel működik, ebből a szempontból mindegy hogy 2.0 vagy 3.0
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Abelsu: Minden világos, jövőhétre rendelem is őket. Köszi szépen! 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Andris18: Én is inkább a Xbox one kontrollert ajánlanám. Mondom ezt úgy hogy nekem egy PS4 kontrollerem van PC-re.
Xbox one kontroller jobban felismeri a gép. vagyis A PS4et is felismerte csak pár játéknál furcsán viselkedett És kellett egy másik program hozzá de most már remekül működik a PS4 kontroller is 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@BenjaminHun: Köszi a választ! Gondolom erre a programra gondoltál vagy hasonlóra [LINK]
Hétfőn már megyek az xbox ons s kontrollerekért 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Andris18: Igen erre a progira. De most már tökéletes. Meg hát nincsenek nagy lapát kezeim szal én nem cserélném már le semmi pénzért 😃 Jól teszed 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: Xbox one kontrollert ajánlanám pc-hez inkább. Nekem vezetékes 360 kontrollerem van, én elvagyok ezzel is. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Köszi, pár nap és meg is kapom!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

53200-ért beszerezhető a Thrustmaster T150RS. Másik alternatívám a Logitech G29, de az meg jóval drágábban 83 ezerért a legolcsóbb a Mediamarkt-ban. Meg is ér annyival többet a Logitech G29 amennyivel többe kerül mint a T150?
0
0
0
0
💬 2
19ati93 avatar
@reszler112233: milyen játékokra szeretnéd használni? szimekhez bőven megfelel mindkettő
150rs azért nem rossz,ha nem szeretnél 30k-t pluszba költeni vedd azt (főleg ha nem akarsz sokat multizni mondjuk mások ellen überkompetetiv szinten, pl liga- ranked iracing/ licences PC2 etc. akkor fölösleges a plusz kiadás - szerintem) Jó kis kormány 50ropiért
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@19ati93: Közben prohardveren, pontosabb ott egy taggal beszélgettem, és már meg is van rendelve a T150. Elég lesz az nekem főleg, hogy első FFB-s kormányom lesz. Egyedül a pedálszettől tartok tartósság szempontból, de ha nem bírná ott van külön a T3PA pedálkészlet.
0
0
0
0
JoanPesci avatar
Euro Truck-hoz milyen típusú játékkormányt javasoltok? Még nem igen vásároltam ilyet és nem ismerem a típusokat vagy hogy a specifikációban mit érdemes figyelni - mi a jó, mi a rossz.
Kösszi a válaszokat 😀
0
0
0
0
💬 11
SuperPuma avatar
@JoanPesci: Szerencsére az a játék elég sok beállítási lehetőséget kínál fel, így relatív hulladék kormányokra is be lehet kalibrálni.
Viszont inkább ha más nem, használtan vegyél valami normális darabot.
Spoiler!
Kb 13 éve kaptunk karácsonyra egy egyszerű rugós SpeedLinket, ami olcsó volt,
de a feladatát ellátta. Én elkövettem azt a hibát, hogy 2 éve egy komolyabbnak tűnő típust vettem attól a márkától kb ötször annyiért (5eFT helyett 25ért)...az nem kifejezés hogy megbántam, pedig az előd becsületes volt és az árához mérten szerintem egész jó vétel is volt, meg amúgy sem volt vele semmi gond.
0
0
0
0
JoanPesci avatar
@SuperPuma: Tudsz nekem esetleg valamilyen típust mondani, amit esetleg javasolsz? Vagy ennél mindegy, csak olcsó legyen? 😀
Bocsi, de ehhez a kormány cucchoz noob vagyok, sose vettem így nem igen ismerem, hogy melyik jó és melyik a kevésbé jó. 😀 Illetve hallottam olyat is, hogy bizonyos játékokhoz bizonyos kormány nem kompatibilis. Ezt amúgy honnan tudhatom meg, hogy egy komány kombatibilis egy játékhoz?
0
0
0
0
sisko avatar
@JoanPesci: Ezt többnyire csak a játék honlapján találod meg,de azért általában elég sok kormányt be lehet állítani hozzájuk.Én személy szerint csak a Forza-kat találtam nagyon válogatósnak.Ha csak a Truck sim-ekhez kell-vagy akár NFS is - oda tényleg elég valami egyszerűbb (=olcsóbb),de ha komolyabb játékhoz is használnád (project cars,asetto corsa,wrc,dirt rally) - ezekhez már nem árt egy komolyabb (full force feedback-es) Logitech vagy Thrustmaster kormány ,legalábbis szerintem.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@JoanPesci: G25/27-et ajánlom.
0
0
0
0
JoanPesci avatar
@hashimoto: Ááá, csak a Euro Truck-hoz keresek, máshoz annyira nem kell. Én eljátszom persze billentyűzettel is, de a férjem uram mindenáron akar venni hozzá egyet 😀, én meg kíváncsi természet lévén azért úgy is érdekelne az a game, hogy milyen lehet 😀. Rendi, kösszi a válaszokat, akkor nézelődök valami egyszerűt 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@JoanPesci: Akkor szerintem ez is elég.
[LINK]
Nem túl kamionos kinézet, de hát na. Viszont, árban ennél lejjebb nem mennék, ott tényleg a nagyon foscsik vannak. Ez árban is és minőségre is jó.
0
0
0
0
JoanPesci avatar
@hashimoto: És kompatibilis a játékkal, nem tudod? Csak azért kérdem, mert nehogy megszívjam, hogy pl. veszünk egyet, aztán meg nem akar működni. Mert olvastam az SCS Software forumán, hogy valakinek pont egy ilyen Thrustmaster nem akart működni. Persze, ez nem jelent semmit, csak érdekel a véleményed.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@JoanPesci: Az előző kormány az pl egy Thrustmaster Ferrari F430 volt. Az alapján nem ajánlanám a márkát. Körülményes volt néha beállítani normálisan, felléptek néha hardveres problémák, sőt gyakori volt, hogy menet közben elkalibrálódott. (Nem mellesleg az adott modellt túl kicsinek és kényelmetlennek is találtam) Az azért lett kiselejtezve, mert rövid idő alatt tönkrement. Először csak a potméternek lett egyre nagyobb holtjátéka, aztán a funkciók sorra haltak le.
0
0
0
0
sisko avatar
@SuperPuma: Ezt sajna én is csak megerősiteni tudom.Nekem is volt egy F430-asom,fél év után elkezdett oldalra húzni,hiába kalibráltam újra,egyre inkább elmászott középről.Később elkezdett rángatni,kb olyan mint amikor a hangerőszabályzó potméter rossz,és pici mozdulatra is ugrál a hangerő.Másfél év után már a gázpedál sem állt be 0-ra,mintha mindig picit nyomtam volna,majd hamarosan el is tört a tengely,muszáj volt kukázni.Amugy nekem kényelmes volt,a gombok is jól kézreestek (jobban,mint a mostanin) és a feedback-el sem volt soha gond,csak hát a minőség kritikán aluli.Az előző Sidewinder-emet jó 10 évig használtam,de akkor is inkább kompatibilitási gondok miatt kellett lecserélni.
0
0
0
0
JoanPesci avatar
@sisko: Hmm, értem. Hát, akkor ez nem lesz egyszerű, ahogy elnézem 😀 Oksi, köszönöm szépen nektek a sok infót. Majd meglátjuk, hogy mit találunk. 😀
0
0
0
0
no avatar
@JoanPesci: Logitechkel annyira nem lehet mellényúlni, egy DFGT/G25/G27 jó mindenre, kérdés, hogy mennyit akarsz rászánni.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Üdv!
FSX-hez, X-Plane 11-hez milyen joysticket ajánlatok, 10-15k-ért?
THRUSTMASTER T.FLIGHT STICK X-et néztem ki eddig.
0
0
0
0
💬 2
SuperPuma avatar
@hashimoto: Én inkább azt kérdezném, hogy joystickhez milyen játékot ajánlotok 😊
Spoiler!
Persze ami normális de egyben nem kell összeépíteni egy komplett pilótafülkét,
hogy lehessen játszani...és az sem nagy hátrány, ha Windows 98-nál újabb rendszeren is elindul...sajnos ki is estek a Novalogicos szimulátorok nagy része
0
0
0
0
hashimoto avatar
@SuperPuma: Lol, azóta már rég megvettem, jó kis joystick. 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Hát veszel egy olcsót, 3000Ft -tól már szinte használhatót is lehet kapni.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Én is néztem ezt, maga a kézifék megvan, (régi bmw-ből kiszerelve), csak az elektronikánál akadtam el. Természetesen, a G27-et nem fogom megbontani, a billzetes megoldás maradna, de nincs itthon elfekvőben lévő billzet.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hali! G27-em van, tud hozzá valaki, otthon elkészíthető diy kéziféket? (Elég szar gombot nyomkodni hozzá.)
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Egy kormánynak kuplunggal és H váltóval már örülnék.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Hát én már szétnyúztam egy Razer Nostromo -t, most egy Orbweaver -t használok, elvileg jobban fogja bírni mivel ez már mechanikus.
Sima billentyűzettel már el sem tudnám képzelni a játékot. 😃

0
0
0
0
ppista avatar
Nézegettem a Controllereket és ezeket néztem ki:
-Trust 20712 GXT540 fekete
-Logitech RumblePad F310
- Microsoft Xbox 360 Wired Controller for Windows (52A-00005)
Ezekközül melyik a legjobb játékokhoz ? Vagy ha tudtok jobbat ezeknél akkor írjátok le:
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Heló srácok! Szerintetek melyik kormány lenne a jobb választás? [LINK] vagy [LINK] Igazából legszívesebben G25-öt vennék, de azt sajnos sehol sem találok és újonnan már nem árulják... Úgyhogy ha csak nincs valakinek eladó akkor a kettő közül választanék. (Esetleg G27, de az már egy csöppet kilóg a keretből.)
0
0
0
0
xon377 avatar
Arno Dorian: Köszöszönöm a véleményt. 😀 Szerintem teszek vele egy próbát.
0
0
0
0
xon377 avatar
Valaki itt használt már ilyet? [LINK]
Tapasztalatok? 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
de melyik? 😜 maxfire-ből van egy csomó, az a széria neve, nem a modellé...
0
0
0
0
Wipera82 avatar
Genius Maxfire vélemény? mennyire való repülös játékokhoz?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
A Gta V annyi köze van a szimulátorhoz mint egy kotlóstyúknak a csillagászathoz. Amúgy szimulátorhoz érdemes kormányt használni. És a repülő szimulátorokhoz meg egy jó repülés irányító rendszert csak elég borsos áruk van! 😉
0
0
0
0
winrar avatar
GTA5-höz szerintem nem érdemes kormányt venni. Repülős játékhoz joystick való.
0
0
0
0
Wipera82 avatar
sziasztok!
két kérdésem lenne:
az egyik hogy nem szimulátoros autós játékokhoz (GTA V és társai) érdemes-e kormányt beszerezni?
a másik pedig hogy repülös játékokhoz érdemes-e kontrollert beszerezni?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
FekaRap:Szimulátoros játékokat kormánnyal kell játszani nem controllerel. Azzal inkább Mortal Combat-ot játsz arra való nem szimulátorra. 😉
0
0
0
0
XHTX avatar
Athis1810 Microsoft Xbox 360 vagy Logitech F310(xinput és direct input között egy gombnyomás váltani a Logi esetében, ez régebbi játékoknál lehet előny, de pl nincs benne rezgőmotor).

FekaRap8 Egyéni ízlés kérdése, nekem jobban bejön a DualShock elrendezése, de gondolom PC mellé lesz, a 360-as kontroller gondtalanabb.
Btw komoly szimulátorra(pl Asetto Corsa) a bohóckodásnál többre nem jók.
0
0
0
0
no avatar
logitech710 nagyon jó.
0
0
0
0
FekaRap avatar
xbox360-al vagy ps3 controllerel jobb játszani szimulatoros játékokat?
0
0
0
0
rtitusz avatar
Az XB360 kontrollert a minap láttam 9 ezerért a Media Marktban.

Szerk: Jah, neten is annyi. [url]http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_MICROSOFT-Vezet%C3%A9kes-kontroller-Xbox-360,103952,1049169.html?langId=-19&utm_medium=listing&utm_source=Argep.hu&utm_campaign=Arosszehasonlito[/url]
0
0
0
0
Bronson avatar
THRUSTMASTER Dual Analog 4 - 8k
MICROSOFT Wired Xbox 360 kontroller for Windows - 10k (ezzel nem tudsz hibázni)
Logitech rumblepad 9k (szintén strapabíró)

pcx vagy ipon
0
0
0
0
Athis18 avatar
És melyik a legmegbizhatobb uzlet, ami rendelkezik webshoppal? 😀 Mert a szegediek elég drágák 😃
0
0
0
0
rtitusz avatar
Vegyél egy XBOX kontrollert, szinte mindennel kompatibilis mindenféle buhera nélkül. Vezetékes Xbox360-at kapsz 7 ezer környékén már. az XBONE kontroller drágább, de az is működik.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!

Szeretnék venni valamiféle használható gamepadot max 8-10e Ft-al bezárolag. MortalKombat, Fifa, meg hasonló játékokra szeretném használni. Persze nem hátrány, ha pl szimulatorhoz is jo 😃

Köszike 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
annyiért inkább használtat ajánlok, újan ennyiért eléggé az alja, amit kapni lehet... használtan:

Logitech Formula Force EX
Steelseries Simraceway SRW-S1
Logitech MOMO racing

Újan esetleg:

THRUSTMASTER Ferrari Challenge Wheel
Tracer TRAJOY34009 Drifter
0
0
0
0
zsolo avatar
F1-es játékokhoz, szeretnék valami JÓ (könnyen kezelhető) , de nem drága kormányt! 10-15Ft között!

Köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Az unokám születésnapjára szeretnék egy kormányt rendelni a Media Markttól, hogy tudjon játszani az autós játékaival. Az lenne a kérdésem tőletek, szerintetek egy 11 éves kisfiúnak megfelelne egy Force Vibration kormány? Sajnos nem tudom pontosan milyen játékai vannak, csak hogy az asztali gépén szokott játszani.

Előre is köszönöm a segítséget!
Edit
0
0
0
0
no avatar
Athis18: Logitech kb. az egyetlen normális gyártó itthon, aminek egyáltalán támogatása van. Ennyiért szerintem egy MOMO-t össze lehet hozni.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!
Kormányt szeretnék venni, ami alkalmas szimulátorokhoz. Árban olyan 20-25 körül lenne, ami belefér... legyen akár uj/használt 😀

Köszike.
0
0
0
0
Bronson avatar
sudosu : köszi a választ! akkor ezek szerint nem a kontrollerrel van a baj...
0
0
0
0
sudosu avatar
Bronson:
Sajnos a játékok átírásakor nem ügyelnek a vibrációra, nekem Xbox 360 kontrollerem van PC-hez vagy nagyon pocsékul működik de inkább sehogy.

Én ezekre emlékszek ahol ment normálisan:
Blades Of Time
DMC: Devil May Cry
South Park: The Stick Of The Truth
Prince Of Persia: The Two Thrones
(Ezek mentek a régi Manta (kínai) vezérlőmmel is)
A legtöbb Hack And Slash játék azért tudja normálisan a vibrációt!
0
0
0
0
Bronson avatar
Üdv! a minap vettem egy vibrációs gamepadet (Gigatech GX100). A problémám az lenne hogy játékokban nem vibrál. Kivéve a grid2 és a grid autosport, de akkor meg folyamatosan vibrál ahogy elkezdődik a verseny, és hiába csökkentem a vibráció erősségét, nem is reagál arra, valamint az irányítás is nagyon megváltozik, rossz értelemben véve... a mortal kombat meg a nfs the run-ban viszont semmi, a menükben természetesen be van kapcsolva a vibráció. feltelepítettem a drivert amit kaptam a gamepadhez, akkor a tesztmódban tökéletesen működik. ha nincs fent ez a driver, akkor csak sima generic usb joystick-ként ismeri fel. nem akkora érvágás ha nem tudom ezt a részét kihasználni, de azért jó lenne tudni mi a francért nem működik normálisan... valakinek valami tipp?

https://kepkezelo.com/images/iqlf1h1lxl5vndy5olic.png
0
0
0
0
no avatar
szerintem a logitech f710 jobb.
0
0
0
0
CsehMedve avatar
tgabika969, én már kb 2 éve azt használok pc-hez. Nekem nagyon bevált. Szerintem jó vele játszani, én szeretem. Én anno még 14k-ért vettem azt hiszem úgyh 8k nagyon nem sok érte. Csak ugye arra figyelj hogy pc-vel is használható legyen 😀
Mert ahhoz egy ilyen kell:
[img]http://i.ebayimg.com/00/s/ODAwWDgzMA==/z/apkAAOxyldpSAt50/$T2eC16RHJIEFHS-(jn6YBS!t5z8ElQ~~60_35.JPG[/img]
0
0
0
0
PhantomVII avatar
Sziasztok, Microsoft XBOX360-as pc kontrollerek milyen árban mozognak, érdemes egyáltalán ilyet venni?.PLAYIT-en venném (8k)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció