Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Helo szerintetek jó az ha videókártyám 42-45 fok körül van a hőmérséklete játék közben pl Far cry 2
a videókarim Sapphire radeon HD3870 GDDR4
0
0
0
0
pomrum avatar
Igen. Jól fog vele működni.
0
0
0
0
Roland avatar
bocs úgy akartam írni h kihasználja a videókártyámat? és kösz
0
0
0
0
Roland avatar
MSI k9n6gm alplapom van ez jó szerintetek ha veszek új videókártyát (Ati Hd 3870)?????? 16x pci az van ideírva.
0
0
0
0
Roland avatar
MSI k9n6gm alplapom van ez jó szerintetek ha veszek új videókártyát (Ati Hd 3870)??????
0
0
0
0
Roland avatar
én ahonnan vásárolok ott Gainward és Gigabyte márka van esetleg innen melyik? köszi
0
0
0
0
pomrum avatar
Igen az utóbbi, comment nélkül.😃
0
0
0
0
Roland avatar
ati hd 3850 vagy 3870? Gondolom az utóbbi mert az drágább😞. jah és játékra szeretném használni kösz
0
0
0
0
simon7109 avatar
Olyat akarsz venni ami nekem van?
Hisz mégcsak nemis PCI Express 2.0-ás!
Vagy igen?nem értek én ehhez!
Amugy nemtom a tipusát sry!
Ja és az árát sem mert egyben vettem a gépet 20000 SK-ért!
Számitsd ki az hány forint asszem 8.20 FT 1 SK
0
0
0
0
simon7109 avatar
Hát itt a alaplap konyvén van egy rajz ezek vannak ide irva!
PCIEX16_1

PCIEX1_1

PCIEX1_2

PCIEX16_2

PCI1

PCI2

Ezek vannak a slotokhoz irva a rajzon!
Ezek mienek?Vagy ez hogy van?
0
0
0
0
Ryder avatar
vagy az alaplap kézikönyve.
0
0
0
0
simon7109 avatar
THX a segitséget!
és azt amugy hol tudom megnézni hogy mien foglalatok/slot-ok vannak az alaplapomon?
0
0
0
0
Ryder avatar
természetesen gyengébben vinné, nem tudom mennyivel gyengébben, de azt tudom, hogy a 8X-os AGP-s kari a 4X-es foglalatba/slot-ba csak fele annyira hatékony. (tiszta matematika az egész)
0
0
0
0
simon7109 avatar
Na már értem hogy lelassul meg amit elmagyaráztál!😃
és az egyépként nagyon rossz,hogy lelassul?
Ugyértem az min változtatna?
Ugyanugy elvinné pl a GTA 4-et mintha 2.0-ás lenne az alaplapomon?Vagy gyengébben vinné ha 1.0-ás?
0
0
0
0
Ryder avatar
blackraider: egy tipp: ird be a géped adataihoz, a régi videókártya adatai helyet az újat/kinézet kártya adatait ird be itt az oldalon és néz meg hány százalék a játék. én is ezt csináltam, felméred előre, hogy mi van😃
0
0
0
0
no avatar
blackraider írta:
csá!
most készülök beszerezni 1 Sapphire Radeon HD3870 512MB-s 256bit-es DDR4-es kártyát és erről zeretném kérdezni a véleményeteket. jó teljesítményű?(viszi az assassin's creed-et max-on?)




Figyu biztos hogy vinni fogja én most vettem ilyen videókarit és hát a call of dutty 5 fullosan viszi minden mennyiségben és hogyha télleg ilyet akarsz venni érdemes beszerezni egy jó minőségű tápot igaz nemtom hogy most neked milyen van. Ha megveszed akkor ajánlom, az ipon-t mert olcsó és 2400 házhoz kihozzák garanciával eggyütt mindennel ás megéri én csak ennyit tok mondani :Ð
0
0
0
0
no avatar
csá!
most készülök beszerezni 1 Sapphire Radeon HD3870 512MB-s 256bit-es DDR4-es kártyát és erről zeretném kérdezni a véleményeteket. jó teljesítményű?(viszi az assassin's creed-et max-on?)
0
0
0
0
Ryder avatar
simon7109: szóval a lassitás dolgot most megpróbálom emberiül (pomrumnak: magyarul nem pákó-magyarul) elmondani: van az 1.0-s (továbbiakban 1-es) express karinak egy bizonyos adatforgalmi sebessége tegyük fel 5. a 2-es kártyának pedig 10 a sebessége. ha a 2-es kártyák az 1-es kártya-foglalatba teszed, akkor az nem fog menni maximális 10-es sebességgel, hanem csak a foglalat maximumával, ami 5. remélem érthető

Titi009: szerintem a kártya egész jó, sőt szerintem nagyon jó. alaplapot nem tudok ajánlani, tudom hogy egy kicsit kevés a válasz, de ennyim van.
0
0
0
0
simon7109 avatar
Nem!Te értetted félre amit irtam!
én nem azt mondtam hogy a táp végett lesz lassu,hanem azt hogy a táp végett nem megy a kártya!?
Ja és hogyan lassitaná le?Ezt most valahogy nem értem ezt a lassitás dolgot😃
Gyengébb lenne a kártya?Vagy mi?
Magyarázza már el valaki pls
0
0
0
0
Ryder avatar
jó de egy 200W-os táppal próbálj meg crossfire-ben meghajtani egy HD4850-es karit meg egy quad core procit vagy egy 4 magos AMD-t meg 4X1 GB ramot 500 GB-os harddal. nehezen indulna be.
0
0
0
0
Ryder avatar
simon7109: szerintem félreértetted a dolgot. nem a tápod miatt menne lasabban, hanem azért mert az 1.0-s Express kártyák lassabban a 2.0-snál és a 2.0-s 1.0-s foglalatba csak az 1.0-s kártya sebességével működik, szerintem ez érthető. amúgy meg azt hiszem ilyen karinál meg esetleg még egy dual core procinál erősebb táp kéne.
0
0
0
0
pomrum avatar
Persze mindjárt küldöm p.ü-ben.
0
0
0
0
no avatar
pomrum
Köszi a segítséget. Megtudod mondani, hogy hol láttad az ugyanolyan kártyát csak Inno3d-be? Mert én csak 9600-ast láttam.
0
0
0
0
simon7109 avatar
Na most akkor nem az alaplap a baj?Ha azt mondtátok hogy a 1.0-ás alaplapon megy a 2.0-ás VGA csak lassitva!
Akkor lehetséges hogy a táp tul kicsi?
350W
0
0
0
0
pomrum avatar
Az SLI két egyforma videokártya együttes használatát teszi lehetővé, némelyik alaplapban amelyik támogatja ezt két-vagy három pci express foglalat van ezeket egy kis vezeték ugynevezett SLI hid köti össze. A videóteljesítményt drámaian tudja növelni, hasonló az Ati-nál a Crossfire rendszer csak ott ATI kártyákat lehet összekötni. Amugy a 9800gt hybrid hibátlan választás de én ajánlanám neked hogy ne az Asust hanem az Inno3d- töl vedd meg ugyan ezt jóval olcsóbb és ugyan azt tudja.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Szeretnék venni egy videokártyát és én ezt néztem ki:
Asus GeForce EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/1G 1GB DDR3 PCIExpress
(Szerintetek ez jó kártya vagy ti mást ajánlotok, ha ajánlotok akkor max. 50-ért és Nvidia legyen)
És mi az a SLI támogatás?
0
0
0
0
Roland avatar
Köszi Gépigény rád halgatok! De még egy kérdés ati hd 3850 vagy 3870? Gondolom az utóbbi mert az drágább😞. kösz
0
0
0
0
pomrum avatar
zsoltika12-nek: Előrenézve az Ati4870-es, Jelenlegi játékokhoz viszont én az Nvidiát 9800 GTX-et mondanám.

roland-nak: Énis a 3870-est javaslom ebben a kategóriában.

Ryder-nek: A szabályzatban benne van hogy a magyart kell az oldalon használni:Ð Ez a Egyik piros másik zöld duma viszont tetszik, ez jókora külömbséget jelent.😆
0
0
0
0
Ryder avatar
én nem vagyok profi de azért én is beleszólok: minda kettő ugyan azt csinálja csak az nVidiának kevesebb a bajlódás a kártyákkal. lehet hogy rosszabbat csinál, de flexibilisebb. volt 1 FX5500-as nVidia kártyám, ráment a legújabb driver az Ati Radeon HD2600 XT karimra megy nem megy rá a 8.12-es Ati driver, csak az alap amit adtak hozzá.

lehet, hogy senki se értette, de azért leirtam na😃
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
De akko nem szogeztuk le h mejik job minosegben az nVidia vagy az ATI 9800gtx vs 4870.teny es valo h az ATI kemeny kartyakat csinal.de megis mejik a jobb??
Egy hatarozot valaszt szeretnek.
0
0
0
0
Ryder avatar
pomrum: én Páko-magyarul beszélek

Tudom, hogy tudod, hogy mi a külömbség a gyártók közt. még én is tudom az Ati az piros designes az nVidia meg zöld. na.😃
0
0
0
0
MoonW avatar
Roland: ati HD 3870 mellet egy voksot lerakok, támogatja a 10.1 es DX-et
0
0
0
0
zolika199 avatar
Nekem 9600GT van és nagyon jó, én azt javaslom azt vedd meg!😃
0
0
0
0
MoonW avatar
simon7109: PCI-Express 2.0 is backwards compatible with 1.0 (at the 1.0 speed)

Szal visszafelé kompatibilis, a 2.0-ás kártya az 1.0-ás sebességén fog működni, ami teljesítmény csökkenést is hoz maga után, ugyanis kissé visszafogja a videokártya működését.
0
0
0
0
Roland avatar
Melyiket érdemesebb? nvidia 9600 GT vagy ati HD 3870 átékra szeretném felhasználni!!!!!!
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
Akko azt mondjatok h az ATI 4870-nt erdemeseb meg venni??mint a 9800GTX et?
0
0
0
0
simon7109 avatar
és ha pl a 9800GT 2.0-ás lenne és az alaplapom meg 1.0-ás akkor beselehetne tenni?Vagy mi lenne akkor?
Nem férne be?Mert nekem bement csak nem volt kép😞
0
0
0
0
pomrum avatar
Ez azt hiszi nem tudom a gyártok közti külömbséget? Vagy csak simán más nyelven beszél???😊
0
0
0
0
Ryder avatar
simon7109: ja, meghaljtja szar alaplapot is a jó kari, már csináltam olyat, h 4X AGP-s alaplapba bettetem a HD2600 XT karim (8X AGP-s) és úgy is ment, csak nem annyira jól.
de asszem a PCI-e-nél már nehezebb a helyzet mert van az 1.0-s az 1.1-es és a 2.0-s PCI-e kari azthiszem az első kettő támogatja egymást a harmadikhez másfajta foglalat kell, de azthiszem ez a kártya a 9800GT még csak 1.1-es.

pomrum: nem én értem.😃 szal tök mind1 hogy milyen videókari gyártó van, ugyan az csinálja, csak az nVidia jobban ergo nem mind1 a gyártó😆
0
0
0
0
simon7109 avatar
Ha az alaplapomom elég eros a 9800GT-hez akkor biztos menni fog?Csak az a lényeg hogy PCI Express-legyen a foglalat?
0
0
0
0
pomrum avatar
Ryder írta:
pomrum írta:
Ez nem kérdés, bár sírva de azt kel mondjam hogy az ati.😢 (jelenleg!)


Sirva? miért. videó kárty osz jóvan, tolod vele a GTA4-et és kész na. most nem mind1? (tuom, hogy nem az nVidia értelmesebbre megcsinálja a karikat, szal nincs velük annyi gond)



Ezt úgy össze zavartad hogy szerintem te sem érted!😆
0
0
0
0
Ryder avatar
pomrum írta:
Ez nem kérdés, bár sírva de azt kel mondjam hogy az ati.😢 (jelenleg!)


Sirva? miért. videó kárty osz jóvan, tolod vele a GTA4-et és kész na. most nem mind1? (tuom, hogy nem az nVidia értelmesebbre megcsinálja a karikat, szal nincs velük annyi gond)
0
0
0
0
eleminator avatar
pomrum írta:
Ez nem kérdés, bár sírva de azt kel mondjam hogy az ati.😢 (jelenleg!)

😀 - ne rily bundás 😀
0
0
0
0
pomrum avatar
Ez nem kérdés, bár sírva de azt kel mondjam hogy az ati.😢 (jelenleg!)
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
Szerintetek a mejikre erdemes joba beruhazni a
Geforce 9800GTX vagy a
ATI 4870 re???
teny h mind a ket kartya durva de mejik a leg durvab arban majdnem ugyan anyi akko mejik ?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció