Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zolko666 avatar
köszi hajas😃
de azügyben mit tudsz hogy a 3650 es azé jobb me ddr3 mas a másik meg ddr es.

ez mennyit számít teljesítményileg?
és ha venni akarok akk méket vegyem pl egy GTA 4 hez vagy Far Cry 2 höz?

köszi
helló
0
0
0
0
no avatar
az Ati Radeon HD4850 az a jobb
0
0
0
0
zolko666 avatar
sztetek melyik a jobb vga?

Ati Radeon PCX HD4550 512 MB DDR TV HTCP Sapphire
vagy
Ati Radeon PCX HD3650 512 MB DDR3 TV Sapphire

az első olcsóbb😀
0
0
0
0
zolko666 avatar
sziasztok ati fanok😃
megtudja valaki mondani nekem hogy ez a vidi hány Ghz-es?:

Ati Radeon PCX HD3650 512 MB DDR3 TV Sapphire

válaszotokat előre is köszi

helló
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Galaxy 9600GT XTREME 1GB PCIe
Grafikus mag: GeForce 9600 GT (675 Mhz)
Memória: 1024 MB DDR3 (2000 Mhz)
ez szerintetek jó 32000-ér
0
0
0
0
pomrum avatar
Érdekes nem tudja milyen pedig ilyenje van!😲 Hiába most már az ilyen kártyákat is csak mikuláscsomagban hozzák, arra pedig nincs ráírva mint a dobozra.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Tulajdonságok:
Grafikus processzor: ATI Radeon HD 4870X2
Csatoló felület: PCI Express x16 2.0
Memória: 2048 MB GDDR5
Memória interfész: 256x2 bit
Grafikus processzor órajele: 750 MHz
Memória órajele: 900 MHz
Maximális felbontás: 2560x1600
127,695 Ft
0
0
0
0
pomrum avatar
Jó kérdés. A 3870 egy "régebbi" típusú felsőkategóriás kártya mig a 4670-es egy "ujabb" középkategóriás hát ezt neked kell tudni.
0
0
0
0
eleminator avatar
pomrum írta:
Zodicus-nak. Szerintem érdemes várni, a 8800GTS pedig most is visz minden játékot. De te tudod.


eleminator-nak. Én nem vitatkoztam veled.

Tudom, hogy nem vitatkozunk, csak pontott tettem az Nvidia vs. ATI kérdésre, nekem ez a véleményem! Mindegyik Fun csoport megtalálja a maga kártyáját, egy átlag játékosnak, meg tök mindegy mit vesz!
0
0
0
0
pomrum avatar
Zodicus-nak. Szerintem érdemes várni, a 8800GTS pedig most is visz minden játékot. De te tudod.


eleminator-nak. Én nem vitatkoztam veled.
0
0
0
0
no avatar
Mostmár totál nemtudom mit csináljak. Most 25ért lenne vevő a régi kártyára, de jövő nyárig biztos nem fog várni, ezért kell vmit kitalálnom, hogy mit vegyek, de sajnos még mindíg ugyanott tartok mint az 1. hozzászólásomnál. Igazából most a 4850-eseket nézem, de a mostanit nagyon sajnálom mert nagyon tuti kártya, nem csalódtam benne.
0
0
0
0
eleminator avatar
pomrum írta:
roberto888. Igen én is tudom de én nem szeretek ilyen drága kártyákat venni ezért nem veszek most sem a GTX-es seriábol. Én majd két db valami olyan kártyát veszek ami 4870-es szinten van. De erre a kártyára várnom kell.


Lehet, hogy már valahol irtam, de leirom itt is nagyvonalakban! Az Ati Szárnyal most ez igaz, az NVIDIA csak a drágább GTX szériával tud lépést tartani teljesítménnyel! Várom én is a jövőt, föleg ez szerintem 2009 nyarán fog jelentkezni! Mert az Nvidia megvette az Physx-et szerintem ezen dolgozik, hogy ezt a kártyájába ültesse!Az Ati is tudja ezt, s ő is készül valamire nem lepne meg a dolog, ha jövő nyáron megjelenne az Nvidia GTX 300 sorozat beépített physx-szel, valamint az ATi 5000-es szériája! Előbb nem, mert akkor bukta lenne a mostani kártyák, mert nem hozták vissza a befektetet pénzt!
Aki ki tud várni, az várjon, aki nem bír várni, az vegyen drága Nvidia kártyát, ha Atit nem akar, akinek kevesebb pénze van, s nem bír várni, annak 1 évig biztos hardware lesz az Ati 4800-as széria!
Én nem nyitok több vitát erről a témáról! Mindenkinek van márkahűsége, ami jó, mert ő tud várni! Én is vehettem volna most új gépet, de megvárom az AMD AM3-as szériát januárban, mert én ennek a csapatnak a fun-ja vagyok. Amúgy jelenleg az asztali gépemben egy 7300 Gt kártya van, a laptopomban van ATI, de előtte ati-m volt! Én is maradok márkahűnél, pontosan azért, mert megszoktam, s mert nincs kedvem havonta egy új kártyát venni, mert megjelent egy újabb, vagy kijött egy újabb szoftvertámogatás hozzá, s 4-5 fps-sel jobb a tesztek alapján!
0
0
0
0
pomrum avatar
roberto888. Igen én is tudom de én nem szeretek ilyen drága kártyákat venni ezért nem veszek most sem a GTX-es seriábol. Én majd két db valami olyan kártyát veszek ami 4870-es szinten van. De erre a kártyára várnom kell.
0
0
0
0
roberto888 avatar
pomrum:Jön nemsokára a GTX 295. Ami 2db GTX 260 magot tartalmaz majd.😀
0
0
0
0
pomrum avatar
Zodicus-nak. Hát egy picit olvass vissza, én lennék csak vásárlás előtt. De egyenlöre inkább kivárok, mert a 9800 asokat én még "butácskának" tartom, ugyhogy megvárom jövőre mit hoznak össze az Nvidiánál. addig marad a 2 X 7600gt-s megoldásom.

eleminator-nak. Nem képez vitát hogy jelenleg jobb az ati ez tény, pont ezért várok.
0
0
0
0
eleminator avatar
Mi ati fun-ok is hasonló véleményen vagyunk 😀
0
0
0
0
no avatar
Csak nem Te is vásárlás előtt vagy? Mit néztél ki?
0
0
0
0
pomrum avatar
Végre akad aki hozzám hasonlóan inkább ha kell vár csakhogy egy "Jó" NVIDIA kártyát vehessen. Hiába mi Nvidia fun-ok "Tudjuk" hogy ez a jóóóó!
0
0
0
0
no avatar
Okés, kössz a választ!
0
0
0
0
eleminator avatar
Zodicus írta:
eleminator írta:
Zodicus írta:
Köszi a választ, de a novemberi nv driver nagyon jó lett és több teszten is fordított értékeket láttam (9800GTX+ verte a 4850-et és majdnem a 4870et is egy-két játékban). Tehát nézelődök tovább...
De azért mégegyszer kössz

Te döntésed! egy szoftversok mindent kihoz egy kártyából, de hardware-esen nem lesz jobb! Talán decemberben kijön egy Ati driver, s megint fordít ennyi!

Meglátjuk, amúgy is még gondolkozok rajta, de majd megírom a végeredményt.
A gyártókról tudsz vmit bővebben mondani? Gondolok itt az ASUS, Zotac ill. XFX-re? Az utóbbi 2 érdekelne.


Ha utobbi 2 közül válasszak inkább, akkor NVidiat fogsz vásárolni, mert ez azon márkák, melyek csak geforce-t gyártanak, s akkor inkább XFX!
0
0
0
0
no avatar
eleminator írta:
Zodicus írta:
Köszi a választ, de a novemberi nv driver nagyon jó lett és több teszten is fordított értékeket láttam (9800GTX+ verte a 4850-et és majdnem a 4870et is egy-két játékban). Tehát nézelődök tovább...
De azért mégegyszer kössz

Te döntésed! egy szoftversok mindent kihoz egy kártyából, de hardware-esen nem lesz jobb! Talán decemberben kijön egy Ati driver, s megint fordít ennyi!

Meglátjuk, amúgy is még gondolkozok rajta, de majd megírom a végeredményt.
A gyártókról tudsz vmit bővebben mondani? Gondolok itt az ASUS, Zotac ill. XFX-re? Az utóbbi 2 érdekelne.
0
0
0
0
eleminator avatar
Zodicus írta:
Köszi a választ, de a novemberi nv driver nagyon jó lett és több teszten is fordított értékeket láttam (9800GTX+ verte a 4850-et és majdnem a 4870et is egy-két játékban). Tehát nézelődök tovább...
De azért mégegyszer kössz

Te döntésed! egy szoftversok mindent kihoz egy kártyából, de hardware-esen nem lesz jobb! Talán decemberben kijön egy Ati driver, s megint fordít ennyi!
0
0
0
0
no avatar
Köszi a választ, de a novemberi nv driver nagyon jó lett és több teszten is fordított értékeket láttam (9800GTX+ verte a 4850-et és majdnem a 4870et is egy-két játékban). Tehát nézelődök tovább...
De azért mégegyszer kössz
0
0
0
0
eleminator avatar
Zodicus írta:
Helló!

8800GTS(640) kártyámat szeretném lecserélni vmi jobbra kb 50e-ig. Melyiket vegyem szerintetek a 9800GTX+ vagy 4850-et?
Esetleg másikat?


Mindenféleképpen a 4850-es Atit választanám a helyedben, vagy Az alaplap márkájából, vagy a Sapphire gondozásában! Veri jelenleg a 4850-es a 9800-as szériakat (akát GT/GTX/GTX+). Ráadásul az ATI-nak több a hardweres támogatása (pl: directx 10.1 illetve SM 4.1), ami hosszabb távra gondolkodva is megéri jelenleg, s kb azonos árban vannak!
Ha a szavaim nem gyöznének meg teljesen akkor katt a teszt feliratra, ahol egy 5 oldalas teszttel vetik össze a 4850-est a 9800-as változatokkal:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Helló!

8800GTS(640) kártyámat szeretném lecserélni vmi jobbra kb 50e-ig. Melyiket vegyem szerintetek a 9800GTX+ vagy 4850-et?
Esetleg másikat?
0
0
0
0
eleminator avatar
roberto888 írta:
Én viszont jobban hajlok a 3650 felé. A 2000-es szériáról nagyon hírlik, hogy melegednek. És a 3000-es széria már a DX10.1-et is támogatja. Ez valamelyest sebességben is megmutatkozik.


Én azért hajlok a 2600-ra mert AGP-s! Szerintem a két kártya csak a tudásban különbözik egyenlőre, de teljesítményben nem! Így niem látom értelmét, hogy egy drágább kártyát vegyen, még ha csak pár ezressel is, de úgyis előbb utóbb alaplap és proci csere lesz, addig meg kitart a 2600-as is!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Én viszont jobban hajlok a 3650 felé. A 2000-es szériáról nagyon hírlik, hogy melegednek. És a 3000-es széria már a DX10.1-et is támogatja. Ez valamelyest sebességben is megmutatkozik.
0
0
0
0
eleminator avatar
Én még mindig a 2600 Pro-re teszem le a voksok!
0
0
0
0
eleminator avatar
Johnee írta:
Johnee írta:
Hello!
Szerintetek milyen videókártyát érdemes vennem AGP foglalatos alapba(p4s800d-x, 2Gb RAM, 2,5Mega proci), amivel játszani is tudok valamilyen szinten? 15 körül szánnék rá.


Sapphire X1650Pro 512MB - ez 15e körül van
De ezt javallanám: ATI Sapphire 2600Pro 512MB (17e körül van)
0
0
0
0
no avatar
Johnee írta:
Hello!
Szerintetek milyen videókártyát érdemes vennem AGP foglalatos alapba(p4s800d-x, 2Gb RAM, 2,5Mega proci), amivel játszani is tudok valamilyen szinten? 15 körül szánnék rá.
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Szerintetek milyen videókártyát érdemes vennem AGP foglalatos alapba(p4s800d-x, 2Gb RAM, 2,5Mega proci), amivel játszani is tudok valamilyen szinten? 15-18 körül szánnék rá.
0
0
0
0
no avatar
Nekem is 9550-em van és nekem megy a cod 4 meg a régebben kiadott játékok. 😃 Igaz 1 gb ram és 2.8 GHZ proci melett, de az a lényeg hogy megy a cod 4.
0
0
0
0
no avatar
nekem is 9550em volt és már semmi nem megy vele 😞
0
0
0
0
eleminator avatar
mddani573 írta:
nekem asszem nincs is alaplapba integrált videokarim... sztem elég az a 1 db hd 3870 😃 1 évig minimum vagy 2ig biztos kitart..


Szó-szó! Attól függ, milyen mértékben folytatódik a fejlesztések üteme, s a játékgyártók ezt milyen mértékben követik majd!
0
0
0
0
pomrum avatar
Nem lehet összekötni, leginkább csak egyformákat és abból se mindegyik támogatja. De szerintem jobb megoldás az Nvidia Hibrid Graphic-ja ott az alaplapi és a normál kártya dolgozik együtt. Ez a megoldás jóval takarékossabb, és itt is mégiscsak két kártya dolgozhat eggyütt.
0
0
0
0
roberto888 avatar
mddani573: Vannak olyan alaplapok, amiken 2 vagy több PCI-e foglalat van és támogatják a 2 vagy több vga-s rendszereket. Ezt az Nvidia-nál SLI-nek, az ATI-nál Crossfire-nek nevezik. Ilyenkor a 2 kártyát össze kell kötni egy ún. SLI ill. Crossfire híddal, amivel tud kommunikálni a 2 kártya egymással. Ezzel a lehetőséggel akár 2x-szeres sebességnövekedést is ellehet érni egyes játékoknál.

UI.: Ne írjatok dupla hozzászólásokat. Szerkesszétek bele az előzőbe. Azért van ez a szép szerkesztés gomb, nem dísznek.😃
0
0
0
0
pomrum avatar
Egy jó 350-es elviheti, de ez általában már kevés.
0
0
0
0
no avatar
Sapphire Radeon HD4850 512MB PCIe -ez a jobb vagy ez MSI Radeon HD3870 512MB PCIe ??? vagy melyik a legjobb radeon 50 e alatt ???
0
0
0
0
pomrum avatar
Szerintem is lehet amég nem tud jobbat a zöld gyártó addig én is veszek egyet.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Remek döntés. Jó kártya, és nem is drága. Veszel kettőt belőle és máris kész az ütős gép.
0
0
0
0
eleminator avatar
roberto0215 írta:
Sapphire HD4850 512 MB Toxic GDDR3 full PCI-E videókártya
Ez szerintetek milyen ha Gta IV-zni akarok meg még a mai uj játékokkal jáccani??
Kösz előre is.

Szerintwm ha proci és a ramok is megfvannak, akkor fullon nyomhatod, s 1 évig biztosan minden új játékkal!
0
0
0
0
no avatar
Sapphire HD4850 512 MB Toxic GDDR3 full PCI-E videókártya
Ez szerintetek milyen ha Gta IV-zni akarok meg még a mai uj játékokkal jáccani??
Kösz előre is.
0
0
0
0
pomrum avatar
mddani573 A gyártó mindegy melyik annyi hogy maradj az ismertebbeknél, de Nvidiát érdemes pl. a MSI-töl venni ezek általában még gyorsabbak egy kicsit. (bár én Inno3d-t szoktam venni mert ott van kedvezményem) Az Ati-ból a Saphirt vagy roberto888 barátom ajánlásával a His radeont javasolnám, az Ati kártyákbol ugyanis ök csinálnak kicsit még gyorsabbakat.
0
0
0
0
no avatar
nekem meg van a kiszemelt kari de nemtom milyen alaplap lenne hozzá jó pci-e 2.0-ás alaplapok kellenánek amd athlon 64 hoz és lehetőleg olcsót mer nem úszkálok a pénzben
0
0
0
0
pomrum avatar
simon7109 Nem anyira ez szabja meg az alaplapok árát nagyon sok alaplap támogatja az új vidókártya foglalatokat és ezek között akad rengeteg olcsó is.(20000 alatt is lehet nagyon jó alaplapot venni)
0
0
0
0
pomrum avatar
mddani573 hát az alplapod egy szerencsés eset bár melyik jó bele én mind a ketőt jó kártyának tartom. Az Ati jelenleg piszok gyors kártyákat csinál, az nvidia pedig nagyon jó szériát alkotott a 9000-el. Itt inkább csak az a kérdés hogy milyen játékra használnád, ha pl. Crysis, Need For Speed, Tomb Raider, ezekhez jobb az nvidia általában (szerintem), én is nvidia fun vagyok de tény hogy az Ati jelenleg "jobb" kártyákat csinál.
0
0
0
0
simon7109 avatar
Nem találtam alaplapos forum-ot az oldalon ezért itt kérdem!
Menyiért tudok olyan alaplapot venni amin PCI Expres 2.0-van?
0
0
0
0
no avatar
Hy ismét !

köszönöm h néztek rám 😃 alaplapot még kell vennem +ram +proci (amd 6000+) ot szeretnék meg valami táp is jól jönne de ha tudnátok alaplapot is ajánlani azt kb. 20 000 Ft-ből de ha van olcsóbb és jobb akkor jöhet csak passzoljon minden.előre is köszi

Sniper
0
0
0
0
vasziliy avatar
"Nekem speciel a HD 4870x2 2gb GDDR5 jön be csak sajna most nem igazán van kedvem kiadni kb 160-180 e ft"csak erre irtam hogy nincs olyan drága mint ahogyan Zeus01 leirta.érted?
0
0
0
0
roberto888 avatar
És azt hogy veszed meg 30-50 ezerből? Nem 30-szor 50 ezerről van szó.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció