Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
eleminator avatar
Játékokban pl: füst effect, dinamikus árnyék, porfelhő a kocsi után, elmosódás, ilyesmi effectek generálása és megjelenítésére! Minnél többet tud a videókari, annál szebb effect megjelenítését teszi lehetővé, ha a game gyártó ezt megírta bele!
0
0
0
0
no avatar
Shader Model 4.1 mire jó? 😀
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész válaszát.
0
0
0
0
MoonW avatar
hmm.. nem tudom mi az a TOXIC FULL de tényleg a TOXIC jobb választás lenne, az 37e körül van, ami sokkal barátságosabb
0
0
0
0
eleminator avatar
Az előttem szólókhoz, igazából annyit tennék hozzá, hogy a felsorolt videókarik mindegyike remek választás. Én mindenképpen az ATI 4000-es szériájú karikra teszem le a voksot, mert az NVIDIA-sokkal szemben ezek már támogatják a sharder Model 4.1-et mig, az nvidiáknál csak a gtx 200-as sorozatok tudják azok pedig nincsenek ebben az árkategóriában
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sapphire Ati Radeon HD 4850 512MB TOXIC 37.600 Ft
0
0
0
0
roberto888 avatar
35-48E között.
Gainward Bliss BP9800GTX+ 512MB 9405 41.880 Ft
Sapphire Radeon HD4850 512MB PCIe 34.416 Ft
ASUS PCI-E EN8800GTS 512M 256bit GDDR3 36.960 Ft
0
0
0
0
MoonW avatar
Sapphire PCIE HD 4850 512MB TOXIC FULL - 45.200 Ft körül.
vagy
Gigabyte PCIE nVidia 9800GTX+ 512MB N98XP512H - 45.000 Ft körül.
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm. Tudnátok ajánlani egy jó videókártyát ami megbízható? Ár kb. 35000-48000
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sztem ATI nál m indenképp Sapphire, MSI, vagy HIS. GeForce-nál pedig XFX, Asus, BFG, Zotac, vagy Gainward.
0
0
0
0
no avatar
Hello! Azt szeretném kérdezni hogy radeonnál és a geforce-nál melyik gyártótól érdemes venni. Pl. a zotac, MSI, vagy az Asus az jó? Köszi
0
0
0
0
roberto888 avatar
Innen szedd le a Drivert. Ha ezzel sem megy akkor esetleg patch a gamehez vagy dx frissítés, de ha akk is rossz akk télleg vidd vissza.
0
0
0
0
eleminator avatar
A viodeókártyának a meghajtó programjára gondolok! A legújabb Nvidia driver
0
0
0
0
Vietcong avatar
Kössz szépen az infót.És milyen meghajtó programra gondolsz?
0
0
0
0
eleminator avatar
Lehetőség szerint a karit próbáld ki a karit egy másik gépben úgyanazokkal a játékokkal, ha ott is fennálll vidd vissza a karit, ha nem, akkor nézd meg, hogy megfelelő táp van-e a gépedben, ha az is rendben tedd fel a legújabb meghajtó programot hozzá!
0
0
0
0
Vietcong avatar
Sziasztok!
Van egy gondom!Nem rég vettem egy GeForce ASUS en9600gso magic 512mb,128bit,ddr2.Az a gondom mikor belemék egy játékba akkor elmosódik a kép és kockás lessz meg lefagy?Mi lehet a probléma.
0
0
0
0
eleminator avatar
Én javaslom, hogy ne add lejjebb a kártyát, lehetőleg vegyél egy modern 500 és 600W körüli tápot, ami, ha alaplap és minden csere lenne a közeljövőben, azt ne keljjen!
0
0
0
0
MoonW avatar
Utána néztem, és tényleg nem elég hozzá, amint az eliminátor is írta, minimum egy 450W-os táp kell hozzá, lehetőleg valami megbízható márka.
0
0
0
0
eleminator avatar
Egyértelműen a HD3850-sen, de egy kicsit kevésnek bizonyul a táp. Jók voltak a q-tec tápok, nekem is egy ilyen van csak 550W-os s pár éve vettem s semmi gond nincs vele! De mindenképp a HD3850 legyen a választásod, ha már veszel
0
0
0
0
MoonW avatar
Arra is azt tudom mondani, de elég kell, hogy legyen az a Q-tec.
0
0
0
0
MoonW avatar
hmm... talán elég lesz, ha mégis előfordulna pl. hogy hirtelen megáll a gép, akkor túl kevés hozzá a 400W. Ha egy márkás típus akkor nagyobb rá az esély hogy elég lesz.
0
0
0
0
MoonW avatar
Ez attól is függ hogy hány + alkatrészed van... pl: winyók+ stb.
De ha nem sok ilyened van akkor elég lesz neki.
0
0
0
0
MoonW avatar
Az ATi Radeon HD 3850 AGP jobb, mint a 3650-es, szal 3850-eset vegyél.
0
0
0
0
junior777 avatar
hello Cresh! akkor előbb érdeklődjek ott ahol a gépem alkatrészeit vettem. minden képpen úgy tettem volna csak nem tudtam hogy teljesítményben hogy jövök ki jobban .és szerettem volna kívülállók véleményét is kikérni ,mivel a boltosnak az üzlet a lényeg, és lehet hogy nem is lenne a gépem! köszi
0
0
0
0
no avatar
soma95 írta:
hello tudom ez nem ide tartozo téma de mien Hűtöt ajánlotok egy Core 2 Duo 3.0GHz-hez ? Köszi a választ




gyári bőven elég ha nem rángatod a procid feljebb
0
0
0
0
junior777 avatar
soma95. köszi a segítséget!

akkor hamarosan bedobok még egy karit a gépbe !
0
0
0
0
junior777 avatar
sziasztok!

csak érdeklődnék ,ha van egy karim és veszek belőle még egy ugyanolyat a teljesítményük mennyiben adódik össze? vagy vegyek inkább alapból egy nagyobbat? előre is köszi!
0
0
0
0
eleminator avatar
U.i: Elméletileg elindul vele, de a későbbi gépfejlesztés szempontjából válts tápot!
0
0
0
0
eleminator avatar
soma95 írta:
Hello!azt szeretném kérdezni hogy azért elfog menni a Codegen 400W-omon a 9600GT 3D alatt? 😃 kösszi a választ sokat segitettek vele...


Igazából a Codegen tápok véleményem szerint a fogd és dobd kategóriákba tartoznak!
Úgyanis a Noname, vagy gyenge teljesítményű tápok 400W teljesítményt vesznek fel a hálózatról, de a gépnek max 380W-t ha leadnak, s ahogy öregszik a táp egyre kevesebbet ad le.
Javaslom, hogy márkásabb tápok közül vegyél egy 400-450W-osat minimum, a Noname tápokból legalább 550W-sat.
Itt egy teszt a 9600 GT-ről(link egyenesen a fogyasztást mutatja):
[LINK]
0
0
0
0
eleminator avatar
- A Stream Processzor a CPU munkáját segíti azzal, hogy a számítási feladatok egy részét maga végzi el, ezzel részben tehermentesítve a központi egységet.
- a GPU (Úgyanaz Mint a CPU, csak a Videókártyában van benne) és a Memória órajele minnél nagyobb, annál jobb. Lényegében egyenlőre még az 512MB-tal rendelkező videókártyák elegendőek.
- Videó kártya szempontból nincs jelentősége, hogy DDR3-at Vagy GDDR3-at irnak, mindkettő úgyanazt jelenti, a "G" jelzés (Grafical) videókártyára utal!
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Valki meg tudná nekem mondani hogy mi az a stream processzor és fontos-e a nagysága? Továbbá melyik a jobb? Amelyinek 1GB 993MHz (1986MHz) DDR3 memórája van (itt 2 darab hertz-es adatot is írt) 625MHz GPU-val, vagy pedig a másik ami csak 512MB GDDR3 -as viszont az MHz az 2300 és a GPU-ja az 750MHz?
A leírt adatoknak mi a fontossági sorrendje, és számít hogy DDR3 vagy GDDR3? Előre is kösz! 😀
0
0
0
0
MoonW avatar
nem kell ahhoz máshová menni, én is sem ajánlom a Codegen-es tápokat... (Chieftec-em van)
0
0
0
0
no avatar
codegen, én cserélném (elég gyenge)
volt nekem is 2 (egy ideig birták) és mind a kétszer elszállt, szerencsémre, az akkori konfigom mind a kétszer megúszta (nehogy zárlatot okozzon), majd vettem egy Chieftec tápot, és azután nem volt gond vele. Igaz már nincs meg, de akinél van még nála mindíg művszik.


A döntés rád van bizva, én csak tanácsot tudok adni.

Kérdezz meg mást is, fórumokon nézz szét, kérdezz meg számtech boltos fazonokat, de szerintem ugyan ezt fogják tanácsolni.
0
0
0
0
no avatar
Elvileg elég, de a táp jó minőségű, neves táp legyen, ne egy neve senki, mert az gáz lehet.
9600 GT elméletileg 2d alatt 95-100 wattot fogyaszt
3d terhelésnél kb 170-175 wattot fogyaszt.

kitudod számítani, hogy mennyi a szükséges kraft ami a gépednek kell, ha tudod, hogy a cpu mennyit fogyaszt.
A winyónál kb 8-10 wattal kell számolni. És jó, ha van egy kis tartalék.
0
0
0
0
no avatar
az nvidia.com , vagy a guru3d.com oldalak valamelyikéről töltsd le a legfrissebb nvidia drivert és az elég
0
0
0
0
no avatar
soma95

1. nem, sőt még szerintem jobb is mert, frissebb lesz a driver, mint amit mellékelnek a CD-n.

2. próba, de szerintem bírnia kéne (ha nem a proci miatt) szerintem,de ez.....
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
szicsu

koszi szepen a segitseget ezt fogom valasztani koszi😉😉
0
0
0
0
no avatar
zsoltika12

az új G92-es 8800GTS, én ezt venném.
miért is
egy kis összehasonlítás:

8800 GT:
GPU órajele: 600 / 1500 MHz
Stream processzorok száma: 112
Memóriavezérlő: 256 bites
Memória órajele:900 MHz
Memória sávszélessége:57,6 GB/s

új 8800 GTS:
GPU órajele: 650 / 1625 MHz
Stream processzorok száma: 128
Memóriavezérlő: 256 bites
Memória órajele:970 MHz
Memória sávszélessége:62,1 GB/s[/color]
PCI Express 2.0

Amit látod a GTS jobb paraméterekkel rendelkezik.
A G92 a G80-nal szemben,az új szabvány a nagyobb sávszélesség mellett nagyobb teljesítmény leadására is képes.

8800 GT iszonyúan forrósodik, jelentős zajt generál terhelés alatt.

Röviden ennyi, rem segít a döntésben.
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
a 8800gt vagy a 8800gts mejiket s miert??
0
0
0
0
no avatar
Hát haver nem tom hogyan mondja de nem tudnál jtszani egy ilyen gyenge karival de ha véletlenül Cross-fire-es alaplapod van és pénz is van dögivel akor 2 darab HD 4850-es ATI Radeon-t ajánlok és akkor jó darabig nem lesz gondod!😃
0
0
0
0
no avatar
soma95

Eldönteni nem egyszerű, tanácsot adni, talán könnyebb.

Mivel nem sokban különböznek egymástól, és ha nekem kellene választanom, akkor először (a neten keresnék tesztet) a hűtésekkel kezdeném.Legyen egy jó hűtése, rendesen hűtse a memóriát is. Utána a GPU és a memória órajelét nézném meg. Amelyiknek jobb a teljesítménye azt választanám. Ja és a gar. idő az sem elhanyagolható.
(Én a Gigabyte-ot választanám, de ez az én véleményem).

Remélem tudtam a döntésedben segíteni.
0
0
0
0
junior777 avatar
szicsu. köszi a segítséget! a tápom 565 watt és sli szerencsémre !! rákötöttem és működik rendesen. a kártyát most vettem de az üzletben nem mondták hogy erre figyeljek oda! még egyszer köszi!
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
most akko ma mejiket ajalod joban a 8800gt vagy hd4850 est??
0
0
0
0
no avatar
junior777

nem véletlenül van a kártyán a két táp csatlakozó.

Mivel a te kártyád maximális terhelés esetén elérheti a 156W-ot, így szükség van neki 2x6-os tápra, mert hogy egy ágon 12V feszültség esetén a maximális felvehető teljesítmény 75W, és az bizám kevés neki. Olyan táp kellene neki ami már elő van készítve az ilyen kártyák teljesítményére. (Milyen tápod van?a teljesítménye?)
A minimális táp ami szükséges hozzá 450W, ez legyen jó minőségű, Chieftec, stb, de lehet nagyobb teljesítményű is.

Szétosztani átalakítóval meg nem nagyon lehet, mert lehetséges, hogy figyeli a kártya, hogy különálló ágakból kapja-e a kraftot.
0
0
0
0
Vietcong avatar
:Hello!GeForce 9600gso sonic palit 384MB,192bit-es grafikuskártyával mennének a mai játékok?És milyen beálításokkal?😃
0
0
0
0
junior777 avatar
sziasztok! én már túl vagyok a vásárláson, csak az a baj hogy energia ellátási hibát ír ki a gépem.egy 8800gt-ét cseréltem9800gtx+ra. lehet hogy kevés áramot kap? a kártyán két táp csatlakozó van , én csak egyre dugtam áramot, valakinek ötlet? előre is köszi a segítséget!
0
0
0
0
zsoltika12 avatar
most akko ma mejiket ajalod joban a 8800gt vagy hd4850 est??
0
0
0
0
no avatar
Szia!Ati Radeon 3870-et vegyél 512 mb-osat Saphire radeon HD 3870 Gddr4 512 Mb,és nem Light-ot
hanem simát mert a Light-ban NINCS!!! Szoftver. 25.000Ft Órajelei GPU Clock 776 Memória clock 1125/2250Mhz!!!
Kék a kártya!!!http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_3870 Jól nézd+ ezt a táblázatot!!!!!
Nézd+ a stream processzorok számát,320 db,több mint a 2.5😆rágább Nvidia 8800gtx-nek vagy az Ultrának!!!
http://www.hoc.hu/print.php?cikk=348 ez Magyar!Piros vagy kék mindegy,Fullon játszok vele bármit!!
Vigyázz,ne keverd össze a Gddr 3-as gagyikkal!!😉
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció