Forma 1

Szerző: PrekopDavid1993, 2009. May 29., téma
Fórum » Sport
Minden, ami az F1-el kapcsolatos!
Esély latolgatások, tippek, kedvenc pilóták, videók, szabályok stb...
Hozzászólások: 1 519
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zsolo avatar
ma 17:00-kor lesz a 2. szabadedzés M4-en!
0
0
0
0
Funes avatar
Na, hát elnézve az első szabadedzést a Merci valami bitang lesz itt is és még 1:30 alá is benézhetnek...😲

Spoiler!
Oké, akkor kövesd azt a témát oda kb senki nem ír... 😊
0
0
0
0
Teeborg avatar
Bernie Ecclestone a Forma 1 Hugh Hefner-e. Nyugdíjba kellene már küldeni a papát, addig nem lesz már jobb ez a sportág!
0
0
0
0
philips20 avatar
Már, pedig bíztam benne hogy jol lesz.
0
0
0
0
Funes avatar
Na Alonsó még se áll rajthoz...
0
0
0
0
DoggyDog avatar
Bojkottálni fogják ugyanúgy a pilóták, mint az első futamon, szóval sok értelme nincs megint ezt bedobni. Megint nézhetjük az utolsó 3 percben ahogy Vettel méretkezik és az időmérő monitorra rá se néz, mert a francot se érdekli, hogy mennyivel kapott ki, ha nem mehet többet...
0
0
0
0
Funes avatar
Még működne is a dolog, ha több gumit kapnának az időmérőre és 90 helyett 120 másodpercenként esnének ki a versenyzők.
A kiülést meg egyszerűen úgy lehetne megakadályozni, hogy több mért körre köteleznék őket, tehát tegyük fel mennie kellene mindenkinek 4 mért kört és átlagok szerint rangsorolna a rendszer, értelemszerűen mindig a legrosszabb átlagidővel rendelkező esik ki... Lenne itt variációs lehetőség bőven...
De úgy is lehetne variálni a dolgokat, hogy a kivezető kör is beleszámítana az időeredménybe.. Rengeteg mindent ki lehetne találni, csak rettentően begyepesedett vezetők vannak ott "bőrnivel" az élen... 😀
0
0
0
0
DoggyDog avatar
Na még egy esélyt kap ez a rendszer...hülyék ezek, nem hiszik el, hogy ugyanúgy kiüli, majd mindenki? beteg...
0
0
0
0
no avatar
Marad a kibercseszett időmérő
0
0
0
0
DoggyDog avatar
Viszont ez a 3 gumis új szabály elég jót tehet még a futamoknak.
0
0
0
0
Funes avatar
Érdekes gumiválasztások : https://www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/49/9/69/cikk_2490969/bahreingumi.jpg
0
0
0
0
DoggyDog avatar
Amúgy nekem tök mindegy ki nyer meg egy futamot, egy a lényeg izgalmas legyen és minimum 1 nagy törés legyen benne . Akkor elégedett vagyok 😃 Régen is olyan voltam, hogy mindig egy jó futamért szurkoltam, mint csapatért vagy pilótáért, engem maga a sport érdekelt nem a nevek benne (persze voltak akiket jobban kedveltem, mint a többieket, de ha nem nyert hát nem azért még én jól szórakoztam, ha a fent leírt dolgok összejöttek egy-egy futamon.)

A szabadedzéseket is, mindig azért követtem , mert régen sokkal több baleset volt ezeken, mint manapság. Most egy-egy hétvége szabadedzései olyan unalmasak, hogy ha valaki összetörte a kocsiját csak azt a felvételt nézem meg. (Mondjuk hatalmas crash gyűjteményem van a 80-anas évek végétől gyűjtöm ezeket a felvételeket).

Na egy sz is száz a mai F1 már nem nagyon az én világom, de természetesen minden futamot nézek (lehet már csak megszokásból 😃😉.

És Ma 56 éve született Senna!
0
0
0
0
Funes avatar
Amikor írtam nem láttam a végén azt a mondatod, amit írtál, biztos benéztem.. 😆
0
0
0
0
19ati93 avatar
Én nem is mondtam hogy Hamiltonnak volt bármi köze is a Merci fejlesztéséhez 😆 2012-ben még a Williams is behúzott egy futamot,de attól még a Merci ott nem volt top csapat csak a szokásos nagy hármas meg,néha bepiszkált a Lotus. (2012 volt a legkiegyensúlyuzottabb év csapatokat összehasonlítva az szinte biztos, 2013-ra mikor meg odakerült Hamilton nekem csak az rémlik hogy ő viaskodott általában Vettelel időmérökön és futamok elején, de ha nincs igazam akkor ne legyen elég rossz a memóriám 😂
0
0
0
0
Funes avatar
Már ne haragudj, de azzal az autóval 2x is nyert Rosberg, szóval marhára nem csak Hami villantott vele...
És azt az Autót szépen fokozatosan fejlesztették, Hamilton éppen hogy csak beleszagolt valamit a fejlesztésbe, Lauda nem véletlen tudta elcsábítani Hamiltont a mercihez, mert felvázolta neki hogy nagyon jó lesz az autó 2014-re. 😀

Ja és 2012-ben is nyert Rosberg a Mercivel, sőt volt dobogós helyezése is. 😉

Szerk:Már 2012-ben és 13-ban is ugyanazzal a jelzésű és számú motorral mentek, már rég a túrbó-ra fejlesztettek akkor.
2013 elején amikor, Hamilton oda került idézem a hírt: "Lewis Hamilton a McLaren elhagyásakor nem titkolta, hogy a 2014-es kilátások miatt választotta a Mercedest." Szóval nem sok köze volt Hamiltonnak az autó fejlesztéséhez, mert már akkor tudta, hogy jó lesz 2014-re. De Laudával még jóval előtte beszélt...
0
0
0
0
19ati93 avatar
A 2010-11-12-es Mercedes középcsapat volt,13ban már villantottak egy két dolgot de azt is Hami, 14től meg teljesen más konstrukció az egész autó,szerintem ne próbáld összehasonlítani nem sok közük van egymáshoz.
Nagyon korán elkezdtek rágyúrni erre a turbó korszakra,ez lett az eredménye.
0
0
0
0
Funes avatar
Röviden, annyi, hogy anno Schumi és Rosberg fejlesztette tökélyre ezt a Mercit, és jött Hamilton, aki learatta vele a babérokat, ami még mindig tart ! 😀
Az én véleményem, hogy amennyi munkája és éve van ebben a csapatban legalább annyira megérdemelne egy Vb címet mint Hamilton... És valószínűnek tartom, hogy ez idén meg is lesz neki, már csak azért is mert gyári Német csapat német pilótával nem nagyon volt még világbajnok, Hamilton már elérte az álmát a 3 vb címet, Így a Mercinek még nagyobb dicsőség lenne, ha német csapatként, német pilóta lenne a Vb győztes, és ezzel ki is maxolnák az idényt. 😀
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Én azt az egyet nem értem ,hogy Rosberg most miért van mindig a TOP 3-ban, mikor ezelőttt amikor a még Ham a MC-nél volt mindig a 6. 7, helyet foglalta el
0
0
0
0
cseszka avatar
Én nem kertelek,megmondom öszintén,mióta Hamilton az F1-ben van (2007) azóta neki szurkolok,mert ujoncként is mutatott nagy dolgokat,majdnem VB nyert elsö évében,Alonso szintjét simánn hozta.Ma egy kicsit sajnáltam az elcseszett rajt végett,dehát van ilyen....jóvolt nézni a felzárkózását.A Torro Rosso nagyot ment a piros zászlóig.sokáig tartották Hamiltont,bár másik pályán,mint Monza,vagy a Brit,ahol vannak egyenesek,könnyeb az elözés,nem tudták volna ennyi ideig tartani.Alonso brutális balesete utánn nemhittem volna h ennyire (szerencsére) könnyen meguszta,az autóból nemsok maradt,viszont javult a Honda.A legszebb ami volt h az elsö pár körben Wehrlain 14. is volt a Manorral....csak ér ott is valamit a Merci motor.
0
0
0
0
Funes avatar
Pfuu gyerekek a Boxutca oldalán olyan buták vannak, hogy nem igaz, ilyeneket olvasok, hogy a Mercinek kedveztek megint stb.. Meg hogy a Ferrari simán verte volna őket, ha nincs piros zászló...
Kész vicc az egész jó néhány ember teljesen elvakult annyira, hogy hülyeségeket látnak bele a dolgokba !😂
0
0
0
0
Titan Killer avatar
A mercedes persze nem tehet.Viszont mikor a Red Bull nagy előnyben volt sorra jöttek az elenük felhozot uj szabályváltoztatások.Az FIA és a Eclesston tudna tenni valamit.NEm könnyű felzárkozni mert a Motort csak megfelelő mértékben lehet fejleszteni teljes egészében nem.Majd jovőre jon az hogy teljes egészében lehet vagyis nem zsetonok lesznek.
0
0
0
0
no avatar
Arról a Mercedes nem tehet, hogy képtelenek a többiek versenyképest autót építeni, hogy jobban kiélezett legyen a dolog.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Hát igen már 1 másodperc hátrányos.Ha a forma1 ebbe az irányba megy tovább saját magát fogja megölni.
0
0
0
0
danee23 avatar
Már most is hátrányos a sportra nézve az 1 másodperc is. De legalább Ros magabiztosan nyert! Jó lenne folytatnia ezt a szériát. A fertárinak meg több minden balul sült most el. Biztos lesznek jobb hétvégéik. A baj az az hogy nem a szerencsére kellene hagyatkozni hanem minden adódó lehetőséget pofátlanul kihasználni. Hát ez nem történt ma meg.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Ettől félek én is hogy még jobbak lesznek és olyan elonyük lesz(1,5-2 msáodper)ami már a sportra nézve hátrányos lesz.De szerintem ha ekkor előnyük lenne akkor Eccleston bácsi közbe lépne a mint a Red Bull idejében.
0
0
0
0
Funes avatar
Hát ők is fejleszthetik a motort, szóval csak még jobbak lehetnek, mert náluk az alap is nagyon jó amire fejlesztenek. Többiek még a tavalyi Merci motor szintjét sem érték el...
És a mostani nagyobb gumiválaszték is egyenlőre úgy nézz ki, hogy a Mercinek kedvez, mert ők mentek a legtöbbet keménnyel a teszteken és nagyon jól működik náluk az a keverék is !
Most is majdnem 40 kört belerakott Hamilton a keménybe és Vettel még megelőzni se tudta, csak saját magát hajszolta hibába ! 😀
0
0
0
0
Titan Killer avatar
De azért nagyobb esély lesz utolérni őket mert szabadon fejleszthető lesz a motor.De Az is lehet még nagyobb előnyük lesz akáur 1,5 másodperc.
0
0
0
0
Funes avatar
Szabály változások 2017-től:
Spoiler!
2017-ben visszatérhetett volna a futam közbeni tankolás rendszere a Formula–1-be, 2009 óta először, ám ezt a csapatok elutasították.

A szurkolói panaszokra reagálva döntés született az autók körönkénti 5-6 másodperccel történő gyorsításáról, és ezáltal a futamok látványosabbá, izgalmasabbá tételéről is. Ezt aerodinamikai szabálymódosításokkal, szélesebb abroncsokkal és a súly csökkentésével fogják elérni, növelik továbbá a V6-os turbómotortok fordulatszámát és a hangjukat is erősebbé teszik. Ötödik motor beszerelése a szezon folyamán továbbra sem lesz engedélyezve.

Megszűnik az ún. zsetonrendszer, amely korlátozta a motorok fejlesztését, így lehetőség lesz a csapatoknak a szezon közbeni felzárkózásra.[3] 2017-től bevezetik a pilóták fejét védő bukókereteket a Formula–1-es autókon, miután a versenyzők és a csapatok is támogatták az ötletet.


Ez alapján borítékolni lehet, hogy maradni fog a Merci fölény, mert a Turbók maradnak. 😀
0
0
0
0
Titan Killer avatar
De azért Ferrari drukkerként nem szomorkodok mivel sokat fejlődött a Ferrari.Időmérős kör is jobb volt 3 másodpercel.Es itt nem a Ferrari fejlődött keveset.Hanem a Mercedes vagy épp annyit vagy még tobbet fejlődött mint a Ferrari.Es szerintem míg ezek a szabályok vannak,vagyis nem jönnek szabályváltozások addig ezt a Mercit nem fogja senki utolérni.Addig fogják nyerni a vb-t.Mert túl nagy az előnyük.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Elején csak bírták tartani a Ferrarik a Mercedeseket azonos gumin, na mindegy egy biztos Merci gyorsabb még mindig
0
0
0
0
Funes avatar
Ati

De a lággyal sem tudtak volna elmenni a végéig... A merci meg Simán elment keménnyel a végéig, tehát így is úgy is hátrányban lettek volna 1 kiállással és azt gondolták, hogy a szuperlággyal kitudnak majd akkora előnyt autózni, amivel kevesebb lesz a hátrányuk kerékcsere után, de sajnos rosszul gondolták, mert simán tartotta őket a Merci kemény keveréken !
0
0
0
0
Titan Killer avatar
A Merciket idén se lehet meg verni de még meg szorongatni se sajnos.Akár mennyire is bízom benne józan ész azt diktálja hogy ők egy másik ligában vannak.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Az oké de még egy lágy is jobb lett volna mint szuperlágyon maradni.
0
0
0
0
Funes avatar
Ferrariék hogy nem cseréltek kereket mikor a boxban várakoztak


Azért, mert egyszerűen nem működik jól az autójukon a keményebbik keverék, de ők is elmondták, hogy nekik majd a melegebb időjárás fog kedvezni igazán, tehát meglátjuk, hogy mit tudnak 2 hét múlva, mert bizony Bahreinbe hőség lesz az tuti ! 😀
Mondjuk a Mercinek mind1, ha melegebb, ha hűvösebb az időjárás... Már rég rossz előjelnek tartom, ha a Ferrari ilyen dolgokkal magyarázkodik.. Bajnokságot általában az a csapat szokott nyerni, akik minden körülmények között jól mennek és persze, az időmérőn is gyorsak nem csak a "versenytempójuk" jó..
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Azért hozzá tartozik azért volt ugyanolyan a sebesség a mercinek kemény keveréken mint a ferrarinak szuperlágyon mert a ferrari nem cserélt.Ezt rendesen el rontották.
0
0
0
0
DoggyDog avatar
Azért jó volt ez a futam, tetszett Alonso manővere, szerencsére megúszta a dolgot így hősként távozhatott legalább, jobb ez mintha bekullogott volna az utolsó helyen szerintem 😃

A Merci egyenlőre tényleg baromi erős, de ezt vártuk kb. a többiek is fejlődni fognak még, de az a baj , hogy a Merci is... nehéz lesz az év a többiek számára.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Ferrariék hogy nem cseréltek kereket mikor a boxban várakoztak?! Rengetegen megtették,ott nem tudom mit vártak, jó isten majd megsegíti őket vagy mi? 😆 elég baki, Raikkonen meg ugyanolyan peches mint eddig volt,vicc
szezon folytatódik,kíváncsian várom továbbra is mi lesz a következő versenyeken, ez a 3 féle gumiválasztási lehetőség elég jónak tűnik taktika szempontjából
0
0
0
0
Titan Killer avatar
En is azt mondom a Mercik elofölénye ijeszto..Idén az hozhat érdekességet hogy Rosberg képes e meg verni Hamiltont.Illetve Hamilton fog e hibázgatni.
0
0
0
0
Funes avatar
Gyerekek bivaly ez a Merci a Ferrari superlágyakon nem tudott 3 másodpercnél többet kiautózni a Full kemény keveréken autózó Rosberg ellen !!!
Utána pedig Vettel a 35 körös kemény gumin menő Hamilton ellen semmit nem tudott csinálni....
Hiába a nagy kavarodás, olyan erős a Merci, hogy így is sima 1-2 lett a vége !
Szóval lehet, hogy jó a Ferrari versenytempóban, csak van egy baj a Merci még jobb... Ha nem rajtolnak rosszul még simább lett volna a dolog !
Tavaly is azt mondogatták változhatnak az erőviszonyok stb..stb Aztán még se lett belőle semmi, ez már csak hitegetés, mert egyre több nézőt veszít az F1... Lehet, hogy izgalmas futam volt, de az erősorrend, akkor is változatlan elől.
Van egy két üde színfolt a mezőnyben, de én azért ennél többet szeretnék látni... Rosberg nagyon stabil volt, szóval még nem kell leírni. 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
1 futam ment le, várjunk még vele!
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Zsolo:Megnyerhete volna.De valószínu akkor is Rosberg nyer mert annyira fölényben voltak vannak
0
0
0
0
zsolo avatar
Vettel megnyerhette volna a futamot, csak ***ták a taktikát, plusz volt egy piros zászló is!
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Mercedes feltekert motoralb 1.5-2 màsodperc elonye van.Azt onna veszem hogy szuper lágy gumiknak azt mondják több 2 másodperc elonye van a kemény keverékel szemben.Rosber ezel a kemény keverékel tartotta szuper lágyas Vettelt.
0
0
0
0
no avatar
Ugyan az lesz, mint tavaly. De nem elképzelhetetlen, hogy Rosberg behúzza az idei évet.
Szorosabb lesz, az biztos, fog nyerni a Ferrari is futamokat, de nem fogják tudni megverni a Mercedest, ez tisztán látszik.
Vettel nem tudott elmenni a sokkal frissebb lágy gumikkal a közepes keveréken autózó Hamilton mellett (34-35 körös gumik voltak), s itt jön ki igazán a teljesítménykülönbség.
Hatalmas csalódás volt a Williams és McLaren, amit a Toro Rosso leművelt... Ricciardo mögött kellett volna beérniük.
Grosjean szépet hozott a Haas-nak, jó bemutatkozás első versenyen a csapatnak.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
reszler112233:Sajnos a Mercedesnek versenytempòban nagyobb elonye van mint 1 körön.En örülnék legjobban ha utolérnénk a Merciket de max 1-2 gyozelem fér be.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Egy versenyből én semmit se vonnék le, főleg nem a legelsőből.Várjunk még pár futamot és aztán mondjuk meg hogy tényleg egyeduralkodó még mindig a Mercedes.Nem biztos hogy a többi pályán is ez lesz, az autók is változhatnak, sőt szinte biztos hogy változni is fognak, ami okozhat meglepetéseket.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Rettenetes eros ez a Mercedes.Rosberg közepesen tartotta Vettelt aki szuperlágyal ment.Ferrari szempontábó ez a szezon egy kuka ismét.Versenytempóban is jobbak nálunk sokkal.Alonso meg imádkozhat egyet hogy megúszta komolyabb sérülés mélkül.
0
0
0
0
DoggyDog avatar
Jó reggelt, jó hír! Törölték is az új időmérőt 😀 Vissza a régit. Na de jó futamot, jó szurkolást 😃
0
0
0
0
Titan Killer avatar
HakuDragon:Már csak vicc volt 😃 😃 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció