Windows 10

Szerző: Liptik, 2014. August 24., téma
Fórum » Szoftver
Itt mindent a Windwos 10-ről.
Hozzászólások: 4 065
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Jövő október 14 től megvan mennyibe kerűl a meghosszabbított támogatás. 3 évre kb 80 ezer.
0
0
0
0
💬 10
Dwight Schrute avatar
@Kings Bounty fan: Vagy ott a Windows 10 Enterprise LTSC 2021 (21H2) 2027-01-12-ig használható.

De szerintem a hivatalos támogatás lejárta után is jó darabig lehet még használni a Windows 10-et alap (net munka stb) dolgokra. Nálunk vannak gépek munkába amiken még 8.1 fut 😁 De más helyeken még Win7-et is látni szoktam.
0
0
0
0
no avatar
@Dwight Schrute: Win 7 et szeptembertől teljesen lekapcsolják a netről a mozzila is win 10 only lesz meg ugye a 11 12.
0
0
0
0
Dwight Schrute avatar
@Kings Bounty fan: Sajnos a Win7 kezét is el kell engedni akármennyire is egy nagyon jól összerakott OS volt.
0
0
0
0
no avatar
@Dwight Schrute: Nincs benne direct x 12 ez miatt is már jó rég el kellett engedni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Dwight Schrute: Vagy ott a 6-8€-s eredeti Win 11 kulcs 😅
Bár a win 11 et hanyagolom amíg tudom...

[LINK]
0
0
0
0
Pokman avatar
@bukta2: Az egy tiszta kamu hír, számtalan teszt bizonyítja már hogy amíg megvan a minimum rendszerkövetelményed addig a 10 és 11 között nincs teljesítménybeli különbség. Amúgy nem tudom hol dolgozhatott ez a "microsoft alkalmazott", mert az én laptopom vagy 20-szor gyengébb és 100-szor gyorsabban reagál még programozás közben is win11 alatt mint csávókámnak 🤣🤣🤣🤣🤣 vagy serious skill issue-val vagy egy trollal állunk szemben, aki kismillió programot futtat még a háttérben csak hogy rossznak állítsa be. Nem hiszem el, hogy ennyi évvel a win11 megjelenése után még mindig itt tart pár ember.....
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Pokman: Amíg játékok nem követelik meg a win 11-et vagy újjabbat, addig én maradok a 10 nél úgyis.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: A hellblade 2 az első ha hihetünk a steamnek. Dobhatnának már egyet nem tudom mire várnak még.
0
0
0
0
Pokman avatar
@bukta2: Persze, nem is azért mondtam hogy most váltsál, csak arra reagáltam hogy az a hír több mint valószínűleg clickbait
0
0
0
0
Dwight Schrute avatar
@bukta2: I5 7400-al lekopogom eddig tavaly óta szépen muzsikál, viszont dolgozós laposon még gyári Win 10 x64 pörög. 😁
0
0
0
0
Bronson avatar
Masnak is sz#r a legujabb update? Ket kulonbozo gepen is error uzenettel fejezi be az updatet 🙄 0x80070643
0
0
0
0
💬 4
Pokman avatar
@Bronson: Nekem gép és laptop is updatelt rednesen, de laptopom nagyon szarul fut azóta, még böngésző is akadozik pedig nem rossz laptop (i5-8300h + 1060 6GB + 16GB 3600MHz RAM).
0
0
0
0
Bronson avatar
@Pokman: Nekem szimplan be se fejezi az updatet, mar 3 napja hogy nem javitottak ki 😩
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Bronson: Nekem is ugyan ez a problémám ugyan ezzel a hiba kóddal.....
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Bronson: Nekem az elsődleges, másodlagos PC és a laptopom is simán frissült. Elsődleges PC-m és laptopom már a 11 telepítését dobálja időnként fel amit én mindig halasztok, mert egyenlőre maradnék a 10 mellett.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Sziasztok windows 10 legfrisseb verziójánál a hibernálás az rendesen müködik? nem lesz bajom belöle ha úgyvan leálitva?
0
0
0
0
💬 2
Dwight Schrute avatar
@gyuri191: Nem fog gondot okozni, max abba az állapotába nagyobb lesz az áramfelvétele.
1
0
0
0
Dwight Schrute avatar
Aki aggódna hogy meddig lesz támogatott a rendszer most megnyugodhat.

Yes, you can still use Windows 10 after 2025. Microsoft has confirmed that Windows 10 will continue to receive updates and security patches after the end of support date on January 14, 2025. Microsoft will continue to provide technical support and security updates until at least 2029. After that, you can continue to use Windows 10, but you won’t receive any more security updates.


Valamilyen szinten nem meglepő,mert a korábbi Win rendszerek támogatását is mindig kitolták, nem beszélve az LTSC kiadásokról. 😁
2
0
0
0
💬 1
gyuri191 avatar
@Dwight Schrute: szóval 2029 ig támogatva lesz yess

Köszi az infót
0
0
0
0
gyuri191 avatar
ssd nél érdemes bekapcsolva hagyni a gyors inditást vagy kapcsoljam ki és ugyanugy gyorsan fog betölteni?
0
0
0
0
cey85 avatar
Sziasztok! Meghalt a gépem. Most mindenből új kell. Eddig a win egy 60GB-os ssd-n volt. Most veszek egy M.2-est és arra teszem a rendszert. Úgy tudom a win képes 1-2 alkatrész cserével meg barátkozni, de így, hogy az alaplaptól a tápig mindent cserélek, így hogy telepítsem a win-t hogy működjön? Azért kérdezem mert eredeti win-em van és még nem csináltam ilyet. Mikor nem eredeti volt fent akkor ment simán a többszöri újratelepítés. El fogadja a kódom többször is? Vagy másik opciót kell választani? Köszi előre is a segítséget!
0
0
0
0
💬 15
PoPet avatar
@cey85: Attól függ milyen kóddal aktiváltad, a legtöbb tényleg jogtiszta, eredeti 1 gépre szól, az másik hardware id-vel nem fog menni (alaplappal). Az ilyen 2-3000 ezer forintos "szürke" kódok amiket neten árulnak, meg ezerre, azok simán.
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Akkor esélyes, hogy nem fog összejönni a jogtiszta telepítés. 😕 De azért rá próbálok hátha beenged :) A régi ssd szerinted nem elég oda? Ha arra teszem a win-t akkor lehet esélyem? Utána meg át telepíteni az M.2-re?
0
0
0
0
PoPet avatar
@cey85: Megpróbálhatsz egy indulást vele, de valószínű nem lesz jó. A windows leginkább alaplaphoz van linkelve. A gépházban az aktiválás menüben valahol van opció, hogy "hardwaret cseréltem" vagy valami ilyesmi, az kihoz ilyen hibaelhárítót asszem, de sosem kellett még használnom, szóval pontosat nem tudok.

Egy próbát megér azért hátha, aztán ha nem, akkor marad a virágbolti vagy valami olcsó "szürke key" valahonnan
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Kiderűlt, hogy hozzá volt rendelve az MS fiókhoz a win10 kulcs. Így simán aktiválta😀
0
0
0
0
PoPet avatar
@cey85: Na király, egy vidikarit majd ha még dobsz abba a gépbe, játszani sem lesz rossz.
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Tervben van de nem tudom lesz e benne. Mert játékra a Series X van. De majd meglátom.😉😀
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Tervben van de nem tudom lesz e benne. Mert játékra a Series X van. De majd meglátom.😉😀
0
0
0
0
visor261 avatar
@cey85: nekem túlélt egy cserét, a 2015 konfigot win 8-al beaktiválva vettem, most 2022 konfig vitte tovább, szal túlélt egy verziófrissítést, komplett gépcserét, hdd500gb-> ssd120gb-> 240gb ez a jobbik esetSpoiler!
ami talán zavaró lehet az az hogy az összes meghajtó ott van az eltávolítható médiánál :D

a rosszabbik amikor a laptopot újraraktam úgy hogy össze volt kapcsolva ms fiókkal digitális licensz meg minden aztán újratelepítésnél hdd->ssd már elveszett valahogy... most azt másoltam 240->960 és így jó volt...
0
0
0
0
cey85 avatar
@visor261: Akkor ha jól értem van esélyem a régit az újra rátenni. Elvileg jövő hét vége felé meg jönnek az új alkatrészek és akkor ki is derül mi lesz.😀
0
0
0
0
PoPet avatar
@visor261: Igazából az ilyen olcsó pár eurós kulcsok kb mindig mennek, mert tömeglicencek, és nagyjából 300 embernek adják el ugyan azt.
0
0
0
0
cey85 avatar
@PoPet: Akkor esélyes a siker 😅
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@cey85: Én a mostani gépemen ugyan azt a rendszert használom mint a régi konfigban volt, igaz egy az egyben átraktam az M.2-es SSD-t az új gépbe és ráindítottam. El is indult, jelezte hogy új hardverkörnyezet van és át akarom-e hozni erre a rendszeremet ha jól emlékszem, de simán aktiválta magát az új platformban, igaz MS fiókhoz kapcsolt digitális kódom volt, és be is jelentkeztem a rendszerbe így lehet azért ment könnyen a dolog. Sőt a régi laptopom beadta magát és vettem egy újat, amiben már alapból volt M.2-es SSD is, de én a régiből kivettem a 2,5-ös SSD-t és beraktam az új laptopba, és az is elindult szépen, és a folyamat ugyan az volt mint az asztali gépen, igaz annak is volt külön MS fiók létrehozva. Bár azóta vettem eredeti kódokat hozzájuk. Ha valamiért újra kell majd raknom, lehet azt adom meg majd nekik.
0
0
0
0
PoPet avatar
@reszler112233: Neked az MS fiók miatt ment simán akkor mindkettő.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PoPet: Igen, pont az átvitel miatt tettem MS fiókhoz. Mondjuk elsőnek a 10 nekem még 775-ös platformra ment fel úgy hogy 7-ről frissítettem, de az a 7 nem eredeti volt, hanem önaktiválós verzió és elvileg Windows teszten átmenő, mert mindig be volt kapcsolva az update, és minden fel is ment ami elvileg ezt szűrné. Épp emiatt vettem meg a kódokat, ha netán mégis gond adódna belőle akkor csak megadom a kódot és kész, bár több éve problémamentesen megy a gépem a digitális licenc-el.
0
0
0
0
PoPet avatar
@reszler112233: Egy ismerősöm apjának a nagybátyjának a hugának a barátjának a kisöccse mesélte, hogy hallota, hogy a virágbolti win 10 és 11 is ugyan úgy frissít, meg működik, mint az eredeti, még az insider programmal is 🙄

Spoiler!
Még állítólag neki egy haverjának azt is megmutatta valaki, hogy a virágbolti 21-es Pro Plus Officeban volt hozzá egy CMD amii beaktiválja a windowst is. Fura 😁
0
0
0
0
visor261 avatar
Ha valaki szeretne nagyobb SSD-re költözni és nem jön be másolt rendszer akkor:
Könnyebb egy win 10 telepítőről rendszer javítás:
Troubleshoot > Advanced Options > CMD bootrec.exe
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /scanos
bootrec.exe /rebuildbcd

Ha már a bootrec /fixboot azt mondja hogy "Access denied" akkor jöhet a haladó:
Troubleshoot > Advanced Options > CMD diskpart
list vol
sel vol X Windows >40Gb
det vol Ha Active=No
Active
sel vol X Efi 50-100Mb
format fs=fat32
assign letter=V:
exit
bcdboot.exe C:\windows /s V: /f UEFI
0
0
0
0
💬 1
PoPet avatar
@visor261: Hiren’s BootCD PE-vel szoktam csinálni ha ilyenbe futok bele, illetve akkor hasznos, ha MBR-ről kell átpakolni GPT-re pl Win11 frissítés miatt. Az MBR GPT-re állításához is van benne előre telepített program. Ha az megvan, akkor létre kell hozni neki egy 100 megás efi, meg egy 16-os msr partíciót, utána meg mehet a bcdboot. És még az is fontos, hogy a Windowsos partíció jele C legyen. De gyakorlatilag szinte ugyan az mint amit leítál, nem sokban tér el
0
0
0
0
gyuri191 avatar
akinek windows 10 van és még nemtudja van egy nagyon hasznos gomb kombináció windows gomb +tab ez segitet nekem abba mert 1-2 játék volt hogy lefagyot és a feladatkezelöt se tudtam megnyitni viszont igy betudtam zárni a játékot simán és a feladat kezelöt is tudtam használni játék bezárás után én ma jöttem rá hátha még valaki nem tud róla pacsi
0
0
0
0
GZol89 avatar
Sziasztok!
Eddig nem volt támogatott az asztali PC-m a win 11-re,ma meg látom ezt a szöveget a Windows Update-ben........Elérhetó a Windows 11 22H2
Vagy ennek semmi köze a win 11-hez?
Csak egy ujabb build?
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Mi a frász lehet ezzel a hulladékkal?

https://kepkuldes.com/images/8c529a1dede8b627149db2a2ecdc61a8.jpg
0
0
0
0
💬 2
gyuri191 avatar
@Hegyirablo: azóta megoldódott?
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@gyuri191: Igen, mert töröltem az összes alkalmazást és programot, azóta nem csinálja (mondjuk ma óta nincs Windowsos gépem átmenetileg, de legutóbb ez volt a helyzet).
1
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Sziasztok!
Ezzel a problémával fordulnék hozzátok:
https://i.imgur.com/0FGT1mX.png

Én vagyok a rendszergazda,a vírusírtót kilőttem már,rendszergazdagént indítom a programot,kivételhez is hozzáadtam a vírusírtónál.
Mivel tudnám rávenni,hogy induljon?
0
0
0
0
no avatar
Valaki tudna olyanban segíteni, hogy az automatikus gyorsvizsgálatot hogyan tudom kikapcsolni? Nagyjából mindennap megcsinálja, ha éppen nem kapcsolom ki a Defendert..
0
0
0
0
no avatar
Üdv!
Egy olyan problémám volna hogy:
Adott egy win 10 iso stb.
Ha az ssd-re telepítem fel, nem történik semmi nem bootol be a win. Vissza dob a bios-ba, vagy kidobja hogy nincs rendszer rajta.
Viszont ha hdd-re telepítem gond nélkül megy minden.
Rengeteg dologgal próbálkoztam sehogy sem tudom bootolni a win ssd-ről. Viszont hdd ről gond nélkül megy minden
0
0
0
0
DDarkness avatar
Nekem a mai Windows Defender update miatt bugos lett a HDR. Mi a fene? Semmi köze egymáshoz a kettőnek. Most viszont ha a TV-re bekapcsolom a HDR-t akkor a fő monitorom olyan világos lesz, hogy szöveget olvasni sem lehet rajta ha fehér alapon van a szöveg.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Windows 10 vajon medig lesz támogatot?
0
0
0
0
💬 5
gyuri191 avatar
@reszler112233: köszi és vajon akor 2025 ben már win 10 re nemis jönek ki játékok?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@gyuri191: Ezt így előre én meg nem mondom. Első 1-2 évben még lehetséges, de utána nem biztos, de lehet ez sem igaz, mert másképp lesz. Messze még 2025.
1
0
0
0
gyuri191 avatar
@reszler112233: értem köszi
0
0
0
0
visor261 avatar
Valaki tud valami konkrét okot amiért újra kéne telepíteni egy ssd-t amin win10 van, kivéve egy amd gépből és berakva egy intelbe?
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@visor261: Elég univerzális a 10 ezen szempontból. Én tuti rápróbálnék hogy ha átrakom az SSD-t az új gépbe, hogy elindul-e. Én nemrég a laptopomat váltottam igaz Intelről Intelre váltás volt, de ugye teljesen más platform. Az átrakott SSD-ről simán elindult a régi rendszer, majd mivel Dell laptop a hozzá való Dell Support Assist, az szépen magának felrakta az új drivereket magától ahogy azt elindítottam. Aziután nem álltam meg, tekintve hogy a régi laptopban lévő SSD az egy 2,5-ös SSD volt, viszont a laptop előre szerelt M.2 NVMe SSD-vel jött, így átklónoztam az egész 2,5-ös SSD tartalmát az M.2-esre és azóta is az a rendszer fut a laptopon gond nélkül, átállítva a boot sorrendet az M.2-esre.
0
0
0
0
visor261 avatar
@reszler112233: Beraktam a win7 hdd-t próbaképpen felrakott vagy 10+ illesztőprogramot kapásból(ami között benne volt az eddig használt egér és billy is...) újraindítottam és működik. A win10 is belement, az is feldobott pár dolgot, és most az fut. A parancsikonok képei hiányoznak+1-2 nem indul el(külön hdd) de működni működnek.

Nem tudom hogy az intel miatt vagy hogy a lap lett kissebb, de mitha gyorsabban álna fel a rendszer és mintha kevesebb időt töltene a boot+ellenőrzés résznél.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@visor261: Nemrég átraktam egy volt intel gépben lévő ssd-t egy amd-sbe és gond nélkül elindult a rendszer, semmi különöset nem vettem észre. Mindent felismert, videókártya drivereket is felrakta, stb. Igaz utána újra lett húzva 0-ról a rendszer mert egyik havernak csináltam és vitte az ssd-t is :)
0
0
0
0
Ozone avatar
Szevasztok! Az lenne a problémám, hogy a gépen nem akar "sleep mode"ba menni, pedig be van állítva a power plan-nél. A beállítás szerint a képernyő 15 perc után, a gép pedig 20 perc után alvó módba kéne hogy menjen, viszont valamilyen oknál fogva ez nem működik.
Néhány napja tértem át Windows 10-re WIndows 8.1-ről, és azóta nem jó a sleep mode. Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 2
csuz-li avatar
@Ozone: A VGA driver teszi valószínűleg. Nekem sem ment az utolsó frissítéssel alvó módba, ha meg sikerült neki, úgy jött vissza, hogy sérült a driver és újra kellett telepítenem. Tedd fel a legutolsó WHQL drivert, az szokott segíteni.
0
0
0
0
Ozone avatar
@csuz-li: Köszönöm szépen, rögtön ki is próbálom, visszajelzek ha bevált?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Tud valaki nekem abban segíteni hogy mit állítsak be abban az esetben ha pl torrent közben magától eltűnnek letöltés után a crack és a fix fájlok?
0
0
0
0
Deathati avatar
Ez igen, ezen bexart@m!

https://i.imgur.com/Kv5qH9x.png
0
0
0
0
💬 3
tottosiZoli avatar
@Deathati: TPM 2.0 hiány?
0
0
0
0
Deathati avatar
@tottosiZoli: Nemtom, nem is kell 11 hál istennek, win 10-et se használnék ha nem kéne 1-2 játékhoz dx 12...
0
0
0
0
tottosiZoli avatar
@Deathati: Én win 11-et használok... nekem semmi gondom sincs vele... kissé szokatlan volt használni de ma már úgy használom mint a 10-et vagy az XP-t vagy a 7-et...
0
0
0
0
MariusHuN avatar
Ezt írja 2 játéknál is eredeti játék 0xc00007b hiba mit csináljak ?
0
0
0
0
💬 2
MariusHuN avatar
@BenjaminHun: próbáltam nem volt jó egy rendszer újra telepítés meg oldotta de azért köszi
1
0
0
0
Ducky avatar
Sziasztok,

Miért lehet az hogy Win10 Pro alatt állandóan 1% a gpu használat? Alig megy le 0%-ra... Asztali ablakkezelő használja, illetve ha a feladatkezelő kompakt nézetét használom akkor egyből lemegy 0-ra... MSI Afterburner szerint néha 2-3% között váltakozik, majd lemegy 0-ra teljesen. core clock 300 Mhz, memory clock 405 MHz

Ez ilyen? Nem hinném hogy vírus mert akkor durvábban lenne használva...

i5-9400f, 16gb, 1660 Super
0
0
0
0
💬 2
Warlordcommander avatar
@Ducky: Ennek ilyennek kell lennie, nálam ugyanezek az értékek vannak. Ne aggódj feleslegesen:) 0-át csak akkor kapsz ha lekapcsolod a gépet :)
0
0
0
0
Ducky avatar
@Warlordcommander: köszi, csak azért volt furcsa nekem mert laptopon, amin csak integrált vga van, ott konstans 0... de akkor rendben van
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok.

Mikor rárakom a windows 10-et rufussal pendrivere majd újraindítom a gépet kidob egy hibaüzenetet. FAT32-be formázom és a patricio sema GPT.

Próbáltam átrakni Legacyrol UEFI re a Biosba de nem találom egyszerűen hogy ezt hol lehet átkapcsolni...

Hibaüzenet.

https://kepkuldes.com/images/5de5154e63533cafa5c7957cfbfc6bf8.jpg

Ez a fajta Biosom van.

https://kepkuldes.com/images/3465c72efbd7e7ec6eff7444105fd9ac.jpg

Próbáltam Biost frissiteni hatha ott megtalalom de hiaba masolom ra a frissito fajlt a hivatalos oldalrol es F8 al belepek biosba ahol lelehet frissiteni azt írja ki hogy Driver not found...

Esetleg valaki tudna valami megoldást erre? Előre is köszi! :)
0
0
0
0
💬 5
visor261 avatar
@GabZkp: Próbáltad már azt csinálni amit kiír?
https://i.imgur.com/fzML1o5.png
0
0
0
0
visor261 avatar
@GabZkp: Kb ezt kell beállítani
https://rufus.ie/pics/rufus_en.png
0
0
0
0
GabZkp avatar
@visor261: Nekem nem is engedi mbrnel hogy fat legyen. Csak azt hogy ntfs
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@GabZkp: Eleve nem értem minek Rufus-al telepítőt csinálni mikor simán készíthetsz A Media Creatin Tool-al is és az képes egyből telepítő DVD-t vagy pendrive-ot is készíteni. itt rámész hogy Eszköz leöltése, majd felrakod a programot, és szépen magyarul írni fogja a lépéseket hogy hozz létre telepítő pendrive-ot.:[LINK]

Nem írtad de gondolom kulcsod van a 10-hez, ha ez így van akkor értelemszerűen azt a verziót telepíted ami neked kell licenc alapján, mert ha jól rémlik a program több verziós telepítőt hoz létre.
1
0
0
0
JoanPesci avatar
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írom-e, mert igazából a win10-el is összefügg, de már arra is gondoltunk itthon, hogy nem szoftver, hanem inkább hardver (memória) probléma, de mindenesetre első körben a segítségeteket kérem.
A gondom az, hogy win 10 alatt nem tudok rendesen filmet nézni. Az történik ugyanis, hogy random idő után el kezd csúszni a hang - olyan filmeknél is, ami a miénk, vagyis már évek óta meg vannak és sosem tapasztaltunk ilyen jellegű hibát korábbi rendszereken.
Ide tartozik még az is, hogy win7 alatt is furcsaságok vannak mostanság. Ott sem tudom már úgy lejátszani, mint korábban - ott nem csúszik a hang, ott inkább olyan, mintha finoman szaggatna a kép. (nehezen tudom leírni, de ehhez tudnám hasonlítani a jelenséget). Amit még odaát tapasztaltam - mert hogy ez egy másik vinyóra van telepítve -, hogy ha pl. a winampet huzogattam, elég erőteljesen ott marad a képernyőn a nyoma. (Itt egy kép róla >> https://ibb.co/wcqLcDd). Azóta nem próbálgattam ezt, hogy nem e esetleg pont rosszkor csináltam ezt és épp le volt vmivel foglalva a drága, de nem hinném.
Amúgy K-Lite codec packet használok mindkét rendszeren és hozzá tartozó media playert. De próbáltam már más lejátszókkal - uez. a codec pack-el -, de mindegyik lejátszónál ezt csinálta. Ja, és volt olyan, hogy megállítottam a filmet - pause -, kimentem a konyhába, kb. 5-10 perc múlva mikor visszamentem és folytattam volna a filmet, nem tudott tovább menni, a kép kimerevedett, a hang az elindult, aztán szaggatott és megállt az is, nem bírta tovább vinni.

A másik gondom - szintúgy win10 alatt -, hogy egyik közösségi háló videóit sem tudom megnézni. (Tudom, ez utóbbi nem a világ vége dolog, nem is így élem meg 😃 ), de jól esne időnként azért megnézni egy-két vidit ott) Már próbáltam firefox-al, próbáltam már mindent, amit eddig segítséget a neten találtam, de sajnos mindhiába. Egyébként semmi hibát nem ír ki - mármint konkrétumot -, csak annyit, hogy "Sajnos problémába ütköztünk a videó lejátszásakor."
A Win7 alatt ez legalább műxik.

Bocsánat mindenkitől, hogy ha túl hosszúra sikeredett, de gondoltam igyekszek mindent leírni a segítséghez, hátha van vkinek ötlete v. esetleg tapasztalt már hasonlókat és könnyebben megtudná nekem modani, hogy merre keressem a hibát/megoldást.

Köszönöm előre is az értékelő segítségeteket - szép hétvégét 😀
0
0
0
0
Buddha avatar
Szép Napot.Nem tudom,hogy jó helyre írok-e...Olyan gondom van,Win 7 van a gépemen,a Dirt 5,és a NFS Heat csak tizesen megy,nem szeretnék most telepíteni.Meg lehetne oldeni,hogy hetesen is menjen ez a két játék?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Buddha: Dirt 5 az nem, ellenben a Heat módosítható úgy hogy elinduljon:
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
SuperPuma avatar
Nagyon ritka az olyan alaplap, amiben nem valami standart realtek ethernet chip van.
Szerintem vagy 15 éve simán ugyanazokat a vackokat forrasztják fel.
0
0
0
0
no avatar
Mar toltheto a RaveOS.

https://cdn.discordapp.com/attachments/703524966452428820/863430614681780244/forzarave.png
0
0
0
0
💬 23
AMDMonsteR avatar
@ELERY: Bányász rendszer.... Töltsd.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Csao aMD Monster, nem hinnem, most mondta a csavo hogy 3 heten keresztul dolgozott rajta.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@ELERY: Amúgy ez nem üti azt, hogy amúgy bányász rendszer, és nem valami szép a hardware-edre nézve... Dolgozzon, egészségére.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AMDMonsteR: Bányászrendszer azokkal a statokkal, amit ELERY linkelt, hogy több FPS van...na ne viccel! Nagy általánosságban minden, de tényleg minden eleve az adatlopás és az átverés ellene megy nála alapból, minden hozzá köthető dolgon ez érződik és látható is....azért ne gondoljuk, hogy belecsempész valaki egy kódot, hogy majd ő neki bányássz, főleg ebbe a hulladék rendszerbe! 😆
Egyébként a tesztelés folyamatáról vannak is fent még videók...megnézheted őket!
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Andor1997: Hallod ez elég mordorira sikerült, és nem tudom eldönteni, hogy most mellette vagy ellene vagy.
Biztos vagyok benne, hogy minden esetre használd egészséggel
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AMDMonsteR: Bontásban:
1. Honnan szedted azt a sületlenséget, hogy bányászrendszer nem tudom, nyilván nem az, de ha te annak gondolod, akkor kutasd át, mutatsz bizonyítékot akkor király vagy !
2. A srác elve mindig elmondja, hogy számára a biztonság a legfontosabb, jelentsen az helyzettől függően bármit, nem hinném, hogy pont ő pakolna bele valamit!
3. Twitchen (elvileg) fent vannak még a streamek, hogy hogyan készült el.
4. Windows nem a legélesebb kés olykor ezt mindenki tudja, tehát még hogy valaki azzal szenvedjen is, hogy létrehoz egy kódot ebbe a rendszerbe, ami bányász az nonszensz gondolat...vagy csak teljesítmény igény csökkentett rendszerre gondoltál a bányász rendszer alatt? (ezt nem tudom)
+1 Ehhez tartozik, hogy ha kukás lenne a rendszer, akkor fixen nem lenne több fps, de ha nem úgy értetted a bányászt akkor ez nem érdekes!

Kérdés?: Mit nem tudsz eldönteni, hogy ellene vagyok-e vagy mellette? Nincs eldöntendő kérdés, ez egy gyomlált rendszer beta, ha pedig kigyomlálja és jobb a rendszer mint előtte, akkor nyilván mellette vagyok!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Udv Andor, egyet ertek veled. Szerintem csak benyogott valamit.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Udv Andor, egyet ertek veled. Szerintem csak benyogott valamit.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Na ezt még egyszer 😜
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@LordSzalko: Lehet a hőség teszi én egy e betű elíráson kívül nem látok benne hibát és érthetetlenséget, max mivel nem értitek miről van szó így nem is tudjátok mire gondolok (szerintem), minden esetre itt fentebb van egy újra magyarázás 😂
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: A fenti bontásod után már nem kérdezem meg mennyi közöd van a programozáshoz, nyilván nem sok.
Kezdem azt látni hogy totál más dolgokról beszélünk RaveOS-re rákeresve kapásból bányász rendszer találatok fogadnak, hivatalos oldalukon hangsúlyozva a crypto valutát és az effektívebb bányászatot. Nem mellesleg azzal a szlogennel, hogy "By Miners. For Miners." Szóval nem kell álomvilágban élni ahhoz, hogy rá lehessen aggatni a bányászrendszer jelzőt, komoly kutakodást meg pláne nem igényel.
Szerk.: Ha netán meg teljesen más rendszerre gondoltok akkor nem ártana feltüntetni, mivel amit így natúr formában védtek RaveOS címszó alatt, az a keresési találatok alapján egyértelműen bányászrendszer, nem csak egy alapértelmezett alkalmazásoktól megkímélt és némileg módosított Windows 10. ReviOS-t ismerek, az egy sallangmentes Win10, viszont a Rave az teljesen más tészta.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Igazad van Lord, mert a valoban nem volt egyertelmu..

De alapvetoen szerintem maga RavePriest se gondolta volna, hogy mar letezik ilyen OS - akkor kapasbol nem ez lett volna a neve..

Alapvetoen ez az oprendszer RP-tol egy jo dolog volt, nem kell tobb orat a gep elott ulni hogy a windows hulyesegeit letoltse..

Ebben az esetben igazad volt, de ismetlem valszeg RP sem tudtam hogy van ilyen rendszer..
0
0
0
0
no avatar
@ELERY: Ezek szerint akkor úgy látszik elbeszélt egymás mellett a társaság az azonos megnevezés miatt 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ELERY: Na ez mondjuk meredek...😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@LordSzalko: Ez aztán a véletlen 😂
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@ELERY: Í testvér akkor megkímélted volna magad még pár gyönyörűen kivitelezett szófordulattól.

Minden esetre ha a ReviOS-ről is van szó, nem fog jót tenni neked egy egyetlen verzióval megáldott rendszer, ami nem frissül, nem kezeli a keretrendszert, a letöltéseket és frissítéseket. Minden ki van szedve belőle? Pl.: a Defender, ami időközben, alsó hangon a második legjobb védelem helyére kúszott be? Meg majd rakod magadnak a keretrendszer verziókat, mert nem frissülnek, és majd helyette te töltögetheted le ezeket?

Egészség.

Eben az esetben már nyilván nem a bányászrendszerről van szó, ám nem bíznám magam egy kipakolt, csupasz rendszerre.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Kozben a RaveOS-bol lett ReviOS.. Jo tudni.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Andor1997: "eleve az adatlopás és az átverés ellene megy nála alapból"
Ha ezt a mondatrészt megnézzük, és azt hiszed, hogy csak egy E betű hiba van a mondanivalódban, akkor baj van 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AMDMonsteR: Amilyen furfangos és agyafúrt egy hapsi vagy gondolom most azt akarod ezzel mondani, hogy a kigyomlált Windows nem nagyon segít minket ahhoz, hogy biztonságosak lehessünk saját magunkkal szemben, stimm? Ha talált, akkor leírhattad volna ezt egyből és akkor nem kell itt barkóbázni, de ha nem, akkor fejtsd ki! 😃
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Andor1997: Agyafúrt?

A te szövegedből idéztem gyermekem az úrban 😆
Nem azért mert gyomlált vagy bármi, hanem azért, mert szimplán értelmetlen amit írtál.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AMDMonsteR: Őszintén nem értem mi érthetetlen van ezen, főleg hogy egy soron már újra magyaráztam, konkrétumot még mindig nem írtad le, de ha maga az idézett szövegrész a gond, akkor íme:
eleve az adatlopás és az átverés ellen megy nála alapból

Értsd: Minden dologban ellenzi az adatlopást és annak kialakulásának kockázatát is!
minden hozzá köthető dolgon ez érződik és látható is

Erre fel is hívja a nézők figyelmét!
Teljes mondat:
Nagy általánosságban minden, de tényleg minden eleve az adatlopás és az átverés ellen megy nála alapból, minden hozzá köthető dolgon ez érződik és látható is

KB ennyi:😊
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Andor1997: Érthető Andorbá
0
0
0
0
TRACERHD avatar
Jó újra itthon lenni 😆
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
[LINK]
Úgy néz ki 2025-ben búcsút mondhatunk a Windows 10-nek.
Régebben még nem azt nyilatkozták, hogy nem lesz új Windows?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Arthur Morgan: De.
De úgy látszik rájöttek hogy a w10 jelenlegi konstrukcióban nem a legjobb. Ez a nyüves verzióváltás állandóan, ez kiakasztó.
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
Win 10 Pro x64-ben hol találom meg a proci/ram figyelőt, azt ami Win 7-ben is van mint minialkalmazás?
0
0
0
0
💬 5
Scorn Face avatar
@Booker: Sidebar-ra gondolsz?
Ha igen akkor sehol, 10-ben nincs ilyen.
Max keresel egy külső progit ami tudja és letöltöd.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Booker: Esetleg Windows Game Bar? Win+G kombinációval tudod előhívni.
0
0
0
0
no avatar
@Booker: Widget Launcher
[LINK]

Ha pedig tényleg ugyan azt keresed, akkor:
[LINK]
0
0
0
0
Booker avatar
@LordSzalko: Sikerült, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Booker: Én pedig ezt használom már évek óta: [LINK]
0
0
0
0
botmunpls avatar
Üdv
Az alaphelyzet az, hogy a gépemen eredeti windows van, de office nincs. Pár havonta vagy kb fél évente használnék egyébként word-öt/excelt. Viszont hardveraprón is 8k alatt nem láttam office kulcsot.
Kérdésem az lenne: lehet még 30 napos próbaidővel feltelepíteni officet, vagy egyből kéri az aktiváló kulcsot? Ha van még a 30 nap trial, feltelepítek egyet, törlöm 1-2 nap után, azt pár hónappal később engedni fogja újra feltelepíteni?
Évek óta nem foglalkoztam vele, törtet meg gondolom nem túl okos dolog jogtiszta win10-en telepíteni.
0
0
0
0
💬 5
visor261 avatar
@botmunpls: [url]https://office.live.com/start/Excel.aspx?ui=hu%2DHU&rs=HU[/url]
0
0
0
0
botmunpls avatar
@visor261: Thx, ilyenre nem is gondoltam hogy van 😃
0
0
0
0
visor261 avatar
@botmunpls: Nincs mit, manapság már sokféle lehetőség van online pl: google meg a 1001 felhő szolgáltás, de ezek csak online működnek, ha offline kell akkor vagy egy libre vagy egy wps.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@visor261: Köszi a tippeket, a wps telón gyárilag rajta van, azt tudom róla h vmi xiaomi tulaj saját appja, pc-re nem is néztem hogy van
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@botmunpls: Libre Office, ami ajánlott offline, elvileg jó is!
0
0
0
0
GabZkp avatar
https://kepkuldes.com/images/47f728b420b1d608f1d2eea8799bfff8.jpg

Erre mi a megoldás? Rufussal telepítettem pendrivera. Ilyen még soha nem volt...
0
0
0
0
Zollee avatar
Sziasztok.

Van egy Windows 7 Ultimate Tört rendszerem ami aktiválta magát az első internet hozzáférés után, így licensz kulcsal nem kellet foglalkoznom, eddig minden rendben van vele...kb 6 éve nem telepítettem újra

Most így 2020-ba úgy gondoltam nem ártana windows10 re váltani, de nem szerettem volna minden egyes programot újra telepíteni így leszedtem a microsoft honlapjáról a win10-et, egy alkalmazás mely megkérdezni mit szeretnék csinálni, lemezképfájlt, vagy usb eszköről való telepítést, vagy frissíteni most azonnal. Az útóbbit választottam, sikeresen felfrissült, és akkor gondoltam veszek hozzá licensz kulcsot, nézem a "vezérlőpultnál" és azt írta a rendszer digitálisan már aktiválva van és nem is volt lehetőség licensz kulcs váltására.

Teljesen rendesen működik.

olyan kérdésem lenne hogy ez normális ? tudtommal már megszűnt az ingyenesen történő frissítés vagy hogy van ez ?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Zollee: Korábban ugyan de olvastam valahol, hogy ugyan megszűnt az ingyenes frissítési lehetőség, de ettől függetlenül sokaknál azután is ment a dolog.

Viszont én nem babrálnám, hanem hagynám menni, és ha rinyál az aktiválásért, akkor még mindig vehetsz kulcsot hozzá,
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Zollee: Lehetséges, hogy a kód tényleges, most is használható WIN7 kód, ebből kifolyólag a régi kód ugyan úgy jó a mostani 10-hez is, ha nem tiltották le, vagy nem vizsgálták felül/át a gépeket, hogy van-e duplikáció stb..
0
0
0
0
AdmIIIral avatar
Üdv, futott már bele olyanba valaki, hogy tűzfalnál mappát/fájl-t akart hozzáadni kivételekhez és semmi sem történt? Fogalmam sincs mitévő legyek.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok, megtudja nekem valaki mondani, hogy külső optikai meghajtóról is tudok Windows-t telepíteni?
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@JohnDoe89: Tudtommal simán lehetséges, BIOS-ban azt választod ki boot ként, akár csak pendrive esetében.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@JohnDoe89: Vagy rufus.exe megoldja pendrive-val
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@JohnDoe89: Persze. Én külső merevlemezről szoktam újabban amúgy.
0
0
0
0
no avatar
Üdv, az normális hogy alaphelyzetben 41% ramot használ a gépem? (2X4 HyperX Fury DDR4 2666 van a gépben). Win10 PRO 64
0
0
0
0
💬 4
ben_aloha avatar
@Blade890: Nem teljesen, nálam egy edge 6 tabbal, és 20% a ram. Feladatkezelőben meg tudod nézni mi használ sokat.
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Jó tévedtem a 41%-nál.. valami program bezárása után néztem lehet egyből... alapból olyan 28-29 most.

Ami a legtöbbet levesz:
AntiMalware Service Executable - 142mb
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Blade890: Az a windows defender. Attól függ mi megy még a háttérben, a 28% már jobban hangzik. Viszont nálam a 16gb ram 28%-a megy. 8gb-nál a 28% sokkal több. 1,5-2gb ram használat üresjáratban a normális.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Üdv!

Nagyjából 6-7 éve telepítettem újra windows-t, szóval nem csodálkozom, hogy elakadtam. 😃😃

Szóval... telepítése után eltűnt a D meghajtóm. Újratelepítés előtt a D volt az 1 TB-os WD adatlemez, az E-F két virtuális meghajtó, a G pedig a játékos Samsung SSD. Na már most így néz ki a helyzet:

https://kepkuldes.com/images/9ef24e372501439ba6a826c3c41b7ae8.png


Az 1 TB-os meghajtó lesz a Lemez0, ami idegen. Mit tegyek? 😢
Újra betűzni sem tudom, mert ott sem ismeri fel. A bios-ban és az eszközkezelőben látom.
0
0
0
0
💬 8
no avatar
@The_Teacher_Man: Szívás.
Nekem ilyen akkor volt amikor gpt lett az egész 2TB és utána a saját win nem ismerte fel. Inicializálás után kérdezte hogy gpt vagy mbr...és ugrott minden ami rajta volt. Nem azt mondom hogy neked is ez lesz, de készülj a legrosszabbra.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Palanova: F@sza...és most ezzel mit tudok csinálni? Tegyem újra?
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Nem tudom.

Én recoveryztem a 2TB-s hdd-met, mert inicializálás és gpt után üresnek jelezte az új windows.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Palanova: Ez alapján sikerült:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man:
Nagyjából 6-7 éve telepítettem újra windows-t, szóval nem csodálkozom, hogy elakadtam. 😃

Az konkrét, nálam legrosszabb esetben is évente újra van húzva 😆
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@LordSzalko: Nálam is, az a baj, hogy folyamatosan van vele gond, újratelepítés után általában az adott probléma megszűnik, de jön helyette másik, már ha egyáltalán megszűnik ugye.
Én az új buildig sose húzom ki újrarakás nélkül, tehát nálam legrosszabb esetben is fél évente. 😆
Problémák alatt nem arra kell gondolni, hogy esetleg néhány játék nem 60FPS-el megy, hanem konkrétan ellehetetleníti az alap használatot, vagy nagyon megnehezíti. De eddig minden gépemen így volt, szóval hozzászoktam. 😂
0
0
0
0
no avatar
@PatkosXX: Én is már csak megszokásból csinálom mert fél óránál nem tart tovább telepítéssel meg minden egyébbel együttvéve, amúgy nincs gond magával a Win-el 😆
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Nem volt problem, szóval nem volt miért piszkálni. Most pedig átmegyek a Segítség, kezdő vagyok... topikba, mert hála ystennek már van. 😆
0
0
0
0
sickboybzz avatar
Sziasztok.
[LINK]
Ezekről az olcsó licencekről van valakinek tapasztalata? Azt több helyen írják, hogy működnek, de egy tört is működik egy ideig. Később, frissítéseknél borul a bili? Mennyire legális, vagy csak egy ingyen is beszerezhető tört jelszót vesz meg az ember pénzért?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@sickboybzz: Ingyen nincs semmi. Pláne nem windows kulcs.

A probléma ezekkel a kulcsokkal, hogy nincs mellette letöltési link, vagyis a kulcs nem biztos hogy a meglévő vagy neked rendelkezésre álló windowssal rendben fog működni.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
Én fél éve cseréltem a jó öreg 7-ről. A rendszer felépítése,megjelenése tetszik. De az a sok szar amit alapból rá rak a rendszer: Candy Crush meg hasonló szarok... illetve ha nem frissíted egyszer csak magától leáll a gép és elkezd frissíteni és elég gyakoriak a hibák is.. Nem mondom,hogy rossz rendszer... de remélem a következő windows jobb lesz.
0
0
0
0
💬 6
Scorn Face avatar
@Zsoltiv0: Ki lehet ütni az autómatikus frissítést és utána te döntesz felőle. Majdnem minden win-nek vannak hibái (egyes példányok kifejezetten tákolmányok). Csak van, amelyiknél nem jön szembe, és van amelyik arcon csap...
0
0
0
0
szilver avatar
@Zsoltiv0: Nem lesz következő windows már én úgy tudom.Ezt fejlesztgetik.Újabbnál újabb buildek jelennek meg.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@szilver: Ez számomra fura,leragadunk egy 2015-ös rendszernél... na majd meglátjuk a jövőben.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Zsoltiv0: Lehet hogy 2015-ben jött ki, de ha figyeled sokkal több verziófrissítést dobtak ki hozzá mint a 7-hez, legalábbis én ezt figyeltem meg. És sokszor egy verziófrissítés elég sok minden megváltoztatott.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@reszler112233: Igen, pontosan.
Egyszer meg majd ez is megy a fiókba, de az még nagyon messze van.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Scorn Face: Egyenlőre hír sincs semmi infó hogy hozna valami új rendszert a Microsoft. Csak arról van mindig hír hogy frissül a 10, és ilyen olyan dolgok történnek vele, így nem valószínű, hogy közel jövőben kiadnának egy új rendszert.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Sziasztok!

Egyik ügyfelemnek most raktam össze egy gépet és olyan egyszerű problémával találkoztam amivel még soha ez előtt. Ha elalszik a kijelző, szóval nem az történik hogy alvó állapotba kerül, csak a kijelző kapcsol ki (szóval a gép nem áll le) akkor egyszerűen nem tudom a képernyőt "visszahozni". Mozgatom az egeret, nyomkodom a billentyűt de nem történik semmi, csak az újraindítás segít. Bármi tipp?

Köszönöm előre is
0
0
0
0
Twist avatar
Nem mozgok túl otthonosan a windows licenszekben , szóval felmerült bennem a kérdés: ha a gépem jelentős részét lecserélem (alaplap, proci, memória, vga), akkor kénytelen vagyok új win licenszt is venni, vagy van módja a régi áthozni az új gépre? (ha jól emlékszem az aktiválás hardware-hez kötött, ezért nem kell újra telepítésnél ugyan azon a gépen újra aktiválni)
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Twist: Ha OEM akkor alaplapot nem cserélhetsz minden mást igen, Retail-nél van az hogy nem nézi. Viszont az utóbbiból is van két fajta a "Full" ami nem követel előzetes képesítést (aktivált Win-t), míg a sima "Upgrade" olcsóbb pedig igen.
0
0
0
0
Twist avatar
@LordSzalko: Hajjaj, ez egy lassan 5-6 éves win 7, vagy még régebbi... bevallom fogalmam sincs már, hogy OEM, vagy kulcsom volt annó... win 10 óta meg már csak ennyit ír: "A Windowst a Microsoft-fiókjához kapcsolt digitális licenccel aktiválták".
Köszi a segítséget, így legalább már azt biztosan tudni fogom, ha mégsem megy, akkor mi miatt.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Vajon mennyit kell még várni? 😃

https://i.imgur.com/JsKnj6l.png
0
0
0
0
💬 11
no avatar
@19ati93: Az enyém sem áll még készen, bár múltkori build-nél is ugyan ez volt, hogy sokkal később kaptam meg. Utóbbi "problémán" egy gép újrarakás segített, habár különösképpen nem néztem utána megoldásoknak mert amúgy is esedékes volt nálam ez ilyen félévente ismétlődő program 😆
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@LordSzalko: Én kockáztattam és leszedtem a Microsoft oldaláról. Nem érzékeltem komplikációkat 😃
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Lehet ránézek mielőtt újra húzom, köszke 😃
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@LordSzalko: Na, történt változás? 😃
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Felraktam, nem volt probléma vele. Utána mondjuk kapásból újra húztam a rendszert ahogyan az tegnapra be volt tervezve 😃
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@LordSzalko: De galád vagy, még összeomlani se volt ideje 😃
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: 😃😃 Majd legközelebb 😜
0
0
0
0
19ati93 avatar
@LordSzalko: Én még várok vele. Se időm, se kedvem most windowst telepítgetni. 😃
Majdcsak ideér ez a csodás update egyszer. 😃
0
0
0
0
kmetovics avatar
@19ati93: Most én is ezzel vagyok elfoglalva. Kiírta letöltés és telepítésután, h indítsam újra a gépet, de utána megáll 24%-nál. Onnantól kezdve nem mozdul semmit. Írja, h sokáig fog tartani, na de hogy ennyire sok ideig ez már vicc.
Nem tudom, h neketek sikerült-e. Lassan én is újrateszem a gépet, mert már nem lett vagy 1 éve 😆
0
0
0
0
zelcsi avatar
@19ati93: az fura mert nekem már frissítette.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@19ati93: nekem elsejét magától felrakta. 😲
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok. Édesanyám még fél évvel ezelőtt vásárolt magának 1 laptopot.

Lenovo Idepad 330-15IKB
Proci: I5 8250U 1.6 GHZ
Ram:4G DDR4
1TB HDD

Leginkább netezésre és könyvelésre használja. Ezen dolgozik. De lassú a gép. Mióta megvásároltuk. Win10 van rajta. Lassan tölt be minden. Internetezés is lassú. Valamikor 5-10 mp-re lefagy a crome vagy bármi más. A könyvelő prograjmai is lassúak. Milyen megoldás van ennek a hibának a kiküszöbölésére? Lecserélni nem szeretné mivel nem rég vásárolta. Esetleg ötletek? Előre is köszi!
0
0
0
0
💬 11
MentaStrike avatar
@GabZkp: HDD ki, SSD be. Javaslom még + 4-8GB Memóriát belerakni
https://www.lenovo.com/hu/hu/laptops/ideapad/300-series/Ideapad-330-15-Intel/p/88IP3000971
0
0
0
0
GabZkp avatar
@MentaStrike: Értem. Ezeket házilag én isk itudom cserélni? Vagy vigyem el egy PC boltba ahol megcsinálják ezt nekem?
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: Ha ez a kérdés inkább szerviz, de a garancia engedi ezeket a műveleteket?
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Palanova: @Palanova: Az igaz, most látom hogy fél éves.

@GabZkp:
Vidd be gariztatni, és akkor kérd meg őket, hogy cseréljék ki a merevlemezt SSD-re (Kérdezd azért meg előtte, hogy te esetleg tudsz-e bevinni kintről, nem mindegyik engedi) és kérj bele még memóriát. Merevlemezt meg kérd el, és vegyél hozzá külső tokot, és nem vész el.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: kérd meg hogy cseréljék...ha az ilyen könnyű lenne csak:
külső alkatrészt nem fognak engedni, ha csöppet is figyelembe veszik a gyártó szabályait: vedd meg a lenovo által javasolt ssd-t (picit drágább lesz mint ha boltban veszed, mert hát mégiscsak lenovo) és akkor belerakják + szervizköltség, de a hdd-t nem számítják bele, és persze a plusz memóriát is ki kell fizetni, gondolom az sem kérésre megy csak, hogy na, léccilécci +4 Gb rambó bele 😀

Persze, hosszabb távon a +ram és ssd jó megoldás, mégha nem is olcsó. Lehet érdemesebb lett volna eleve ilyen kiszerelésű notebookot vásárolni, mint fél évet szívni vele...
0
0
0
0
GabZkp avatar
@Palanova: Köszi értem. Sajnos azthittük hogy netezésre és az hogy könyveljen rajta elég lesz a laptop....
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@GabZkp: Amúgy valószínű, ahogy te bontod a műanyag tokozást, a garanciának vége, ezért is érdemesebb lenne felkeresni egy szervizt (Kérdezd meg az a helyet, ahol vetted a laptopot, hogy melyik szervizbe tudnád úgy vinni, hogy a garancia is megmaradjon) és megkérdezni, hogy + DDR4L 4-8GB RAM (4 alapból van az alaplapodra forrasztva, ezért van csak 1 DDR4L RAM Slot az alaplapon, ha utánanézel ennek az interneten) mennyibe kerülne merevlemezről SSD-re cseréléssel együtt.
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: Bővítés előtt érdemes lehet a többi opciót is végigvenni, de ha hosszabb távon akarjátok használni, akkor mindenképpen érdemes MentaStrike által javasolt bővítéseket elvégezni, ügyelve a garanciára.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Palanova: Én se úgy gondoltam, hogy majd ingyen kicserélik neki, meg raknak bele RAM-ot.
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: feladatkezelő vizslatása használat közben, különösen az akadásokkor. Ha nincs szemmel látható oka, pl nem egy spéci alkalmazás akasztja meg, akkor:

Memtest és hdd check. Ha mindkettő ok, akkor:

Reinstall és ne tegyétek fel a gyári lenovo vackokat csak a sima w10 menjen fel és úgy nézzétek meg a sebességet. Ha lehet 64 bites w10 legyen.

Ha így is lassú akkor tippre nem stimmel valami a vassal, pl hűtésgond.

extrém esetben és ha a garancia engedi: +4gb ram és ssd.
0
0
0
0
visor261 avatar
@GabZkp: Én is feladatkezelővel kezdeném mert nem tudom mire használja a gépet de nekem a n16q2 vígan elvan magának. Meg egy újratelepítés is csodákra képes. Illetve ha hosszabb távra tervezel legközelebb nézz be a laptop alá. Ha olyan mint az enyém akkor tudod cserélni a tárhelyet és a memóriát otthon is garanciavesztés nélkül kb 6 csavar. De sok olyan van amin csak a hdd-t lehet. De a tied pont olyan hogy szét kell kapni az egészet...
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Ez a májusi frissítés csak nekem tette picit használhatatlanná a rendszert? Eddig semmi gondom nem volt vele. Amióta feltelepítette magának ezt a májusi frissítést, random kifagy a rendszer, semmit nem tudok feltelepíteni anélkül, hogy valami hibába ütköznék. 😕
0
0
0
0
💬 3
MentaStrike avatar
@Arthur Morgan: Rámentél a frissítések keresésére utána ahogy megkaptad a 2004-es frissítést? Mert még szed le egy .Net framework frissítést is még.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@MentaStrike: Igen azóta amióta rá lett engedve a 2004-es. Eddig minden patent volt, de a frissítés óta katasztrófa a használata a rendszernek. 😆 Pedig nem hiszem , hogy a gépemmel lenne a gond.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Arthur Morgan: Azért mondom, hogy nézz egy ellenőrzést még. Ha meg továbbra is leáll a rendszer, akkor még csinálj egy rollbacket a 1909-esre.
0
0
0
0
Ayistion avatar
Sziasztok, valahogy ki lehet véglegesen kapcsolni a frissítéseket?
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Ayistion: [LINK]

google a barátod...
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Bronson: Ezeket már megcsináltam, sőt mást is, de még mindig akaratoskodik... De kösz a linket.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Ayistion: Üdv, 24 perc 44 másodperctől akutális..

Lekopogom tökéletesen müködik, hiba nélkül..

0
0
0
0
Ayistion avatar
@Wihay: Remélhetőleg ez működni fog, ebben voltak olyanok amiket nem állítottam még be, köszönöm! 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Üdv! Van ez a G.exe nevű futtatható állomány? Ez mi a fene lehet?
0
0
0
0
💬 1
sudosu avatar
@SuperPuma: Hey, elméletileg GDI+ alkalmazások futtatáskor használatos . Valószínűleg valami olyan programot futtattál ami .NET C#-ben íródott grafikus alkalmazást és nem release buildje van, hanem debug. Szóval nem tekinthető malware-nek.

Bővebb leírást itt találhatsz (angol):
[LINK]
0
0
0
0
GabZkp avatar
[img] https://kepkuldes.com/image/KwXjTg[/img]

Anya bekapcsolta a laptopjat es ez fogadta. Hogyan lehet vissza allitani hogy az asztalt mutassa? Elore is koszi
0
0
0
0
💬 2
Scorn Face avatar
@GabZkp: Tálcán a Win gombon jobb klikk > gépház > személyre szabás > start > LEGYEN TELJES KÉPERNYŐS A START ezt kikapcsolod és kész.
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: Táblagép módot kapcsold ki
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok.

Van a baratnomnek egy laptopja de lassu a win10 64 bitessel.

4 gb ram
Inte celeron 1.1 ghz
Integralt 1 gb vidikari

Melyik windows futna rajta jobban? Mert irto lassu a gepe. Elore is koszi!
0
0
0
0
💬 1
ben_aloha avatar
@GabZkp: 7-et személy szerint nem tennék már fel, de talán még az lenne a legjobb. Spybotantibeacon-t, winaerotweakert tudom ajánlani, sok telemetriát, és egyéb felesleges gépet nyúzó dolgot ki lehet kapcsolni, pl. az előtöltés/superfetch/sysmain-t is ki lehet lőni a szolgáltatásokban. Írj privátban ha érdekel, írok egy listát miket érdemes megnézni/kikapcsolni/beállítani.
Gondolom nem opció, tanácsnak is elég gyenge, de érdemes megfontolni az ilyen gépeket lecserelélni, használtan is találni jó áron régebbi, de sokkal combosabb thinkpad-eket például 😃
0
0
0
0
kmetovics avatar
Üdv. Tudna valaki segíteni abban, h tudnám láthatóvá tenni a felhasznélók mappát? Mert sikeült eltüntetnem. Ráléptem, h tulajdonságok és bejelöltem a "rejtett" fület ott, le OK-tam és eltünt. A rejtett mappákat akartam előhozni, de már nem tuom, hogyan kell. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna ebben segíteni.
0
0
0
0
💬 2
Boldor81 avatar
@kmetovics: Minden rejtett mappa, meghajtó: Vezérlőpult - fájlkezelő beállításai - Nézet (fül) - Rejtett fájlok, mappák meghajtók megjelenítése ! - Alkalmaz
Windows 10 rejtett fájljai: Vezérlőpult - fájlkezelő beállításai - Nézet (fül) - az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése (pipa ki) - Alkalmaz
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Boldor81: Közben már utánanéztem videó formában, de azért köszi 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv, még mielőtt feltenném a kérdésem, igen virágbolti verzió.
Tehát feltettem a windowst(2015 ös) windows 10 Pro
Aktiváltam ahogy azt kell a virágboltinál, rendben is van... aktiválva is van, de viszont nem jönnek a frissítések,errort ír ki.Esetleg valami ötlet hogy mi a baj? Vagy ezek a virágbolti megoldàsok nem működnek már, kb 2-3 éve tettem utoljára újra a windowst, akkor még hibátlanul működött ezzel a módszerrel.kérem negatív hozzászólásokat mellőzzük. 😉
0
0
0
0
💬 4
Warlordcommander avatar
@bukta2: Működnie kellene a frissítéseknek virágboltin is ha aktiválva van, nem tudom mi okozhatja a bajt. Megpróbálnám egy másik verzióval a helyedben, egy újabbal.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Warlordcommander: Igen a frissítésnek mennie kell, ahogy Warlordcommander írta, másik verziót keress.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Warlordcommander: köszi, megoldódott, egy youtube videó segített! csak manuálisan kellett bütykölni picit! 😉 kösz azért!
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Te is okos lehetsz ha rohadt virágboltit használsz mikor az eredeti elérhető ingyen 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció