Windows 10

Szerző: Liptik, 2014. August 24., téma
Fórum » Szoftver
Itt mindent a Windwos 10-ről.
Hozzászólások: 4 063
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
tibi211 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@tibi211: Érdekes dolog,de aki töröl az a kliens programból töröljön pl😲rigin.
0
0
0
0
Edven avatar
Üdv, habár nem állíthatom biztosan hogy a Win10-nek van köze ehhez, de ezt találtam a legjobb topicnak illetve Win7-en nincsenek ekkora gap-pek miközben egy zenemappát másolok pendrive-ra. Mindegy hogy milyen pendrive az, 64gb vagy 16gb, hogy 3.0 vagy 2.0, a másolás meg-megáll néhány másodpercre, majd folytatódik és így tovább. Létezik valami megoldás erre amit én magam is el tudok végezni? Vagy ennek így kell működnie sok kis fájl másolása közben?

https://i.imgur.com/AJP5Fkg.png
0
0
0
0
💬 3
tibi211 avatar
@Edven: Én csak annyit tudok mondani hogy használj total commandert én legalább is azt vettem észre hogy a comanderrel gyorsabban másol. Én mikor másolok akármit akármiről mindig ezt használom. Pont ezért amit írtál 😀
0
0
0
0
Edven avatar
@tibi211: Köszönök szépen, valóban jobban működik a TC! Egy kicsit azért szégyenlem magam hogy nem is gondoltam erre a programra, pedig mindig az elsők között van rendszer újratelepítés után.
0
0
0
0
FoLey avatar
Sziasztok!

Már harmadik napja csinálja azt,hogy az asztali ikonok nem a megszokott helyen vannak,hanem bal oldalra teszi őket. Hiába rendezem vissza akkor is minden újraindításkor ezt csinálja.
Ki van kapcsolva az automatikus elrendezése akkor mi a probléma vele?
0
0
0
0
💬 2
19ati93 avatar
@FoLey: Nálam ilyenre van állítva és nem rakosgatja őket sehova: Nálad is ezek?

https://i.imgur.com/TyY0Iqt.pnghttps://i.imgur.com/lPUwDr5.png
0
0
0
0
FoLey avatar
@19ati93: Nálam is ezek vannak és még is ezt csinálja. Nem értem,hogy miért csinálja,pedig windows update sem volt.
Utoljára steamen raktam fel RE3 Demot,amit le is töröltem már.
0
0
0
0
Rocky12 avatar
Nem tudom mi van, de az utóbbi windows update miatt borzalmasan lelassult az op. rendszer. Kb 3-4 perc mire bejön, még a kikapcsolás is minimum 2 perc, az ikonoknak is kell vagy 1 perc hogy betöltsenek. Csak nálam jelentkezett ez a probléma?
0
0
0
0
💬 4
Scorn Face avatar
@Rocky12: Nálam nincs semmi gond. Spoiler!
Mert a rendszereimet már egy ideje nem frissítettem.
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@Scorn Face: Hát ja, igaz, ki is fogom kapcsolni
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Rocky12: Én úgy vagyok vele, amíg nem ütközők funkciós gondban nem frissítek egy darabig. Vírusírosirtó teszi a dolgát, szóval no para. Én így vélekedek mióta Win 10 van a gépemen.
0
0
0
0
no avatar
@Rocky12: Nekem mindig a legfrissebb build van fent, de még sosem volt ilyen problémám.
0
0
0
0
Puffin avatar
Sziasztok!
Ismerősömnek most telepítettem frissen Windows 10 Pro verziót. Eddig 7-est használt.
Olyan probléma akadt, hogy nem áll le a gép. Hallani hogy a merevlemez leáll, a monitor kikapcsol, de gép nem kapcsol le. Win7-nél nem volt gond.
Windows, driverek a legfrissebbek rajta.
A konfig: i7 2600, 8GB memória, GTX1050Ti.
Valakinek ötlete?
0
0
0
0
💬 19
Boldor81 avatar
@Puffin: Hali ! Olyan mint ha csak hibernálná a gépet ?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Boldor81: Nem. Egyszerűen nem áll le, a ventik mennek.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Puffin: -cmd parancssor megnyitása rendszergazdaként
-beírni powercfg -h off utánna enter
-végül beírni exit és enter
Nem tudom beválik e ,de ezt találtam nektek. (próbát szerintem megér)
0
0
0
0
Puffin avatar
@Boldor81: Köszi!
Holnap délelőtt megpróbálom.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Puffin: Ok ! Nem biztos ,hogy beválik. Ez a parancs a hibernálást kapcsolja ki a gépben ,nálam is így van minden windows telepítés után beírtam, mert úgysem hibernálom a gépet soha (hiberfil.sys file) és csak a helyet foglalja a C:\ -n.
Viszont ahogy utánna néztem , többen írták, hogy megoldotta a problémát. (windows shutdown)
Ja, és ha mégsem működik ,akkor ugyanaz a paranacs csak ON a vége ! 😉
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Puffin: Még egy valami eszembe jutott ! A vezérlőpultban az energiasémáknál van egy olyan lehetőség ,hogy FAST STARTUP. Ha be van kapcsolva, próbáljátok ki, hogy kiszeditek onnan a pipát !
Azt hiszem a Windows 7-ben ilyen funkció még nem volt. Nem tudom létezhet e ,hogy a gép nem tudja kezelni ezt a funkciót (ugye nem mai darab). Lehet hülyeség és semmi sem változik ,de esetleg ezt is kilehet próbálni !
0
0
0
0
Puffin avatar
@Boldor81: Sajnos nem jött be egyik megoldás sem.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Puffin: Sajnálom ,hogy nem sikerült. Egyenlőre nincs más ötletem. Az újratelepítés vagy tápcsere nem hinném, bármin is változtatna ! Ha megoldódott szólj, próbálok "agyalni" rajta !
0
0
0
0
Puffin avatar
@Boldor81: Majd még egy-két dolgot megpróbálok, ha sikerül akkor megírom.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Puffin: OK.
Közben találtam egy videót és van még pár alternatíva, hátha... ! (igaz jobbára laptophoz mutatja)
[LINK]
0
0
0
0
ppista avatar
@Boldor81: Nekem is ugyanez volt a bajom,ki próbáltam és bevált egyből leállt a gép.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ppista: Melyik opció vált be ?
0
0
0
0
ppista avatar
@Boldor81: A cmd parancs soros
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ppista: Örülök neki ! Így ugyan a hibernálási funkciót nem tudod majd használni, de legalább pár GB -tal több helyed lett a meghajtón.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Nekem ilyet a laptopom tett mikor először 10 került rá. Nálam nem tudom hogy hogyan, de a BIOS frissítése megoldotta.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Az a baj hogy egy spéci Acer Predator G3600 lap van benne és nem találtam újabb BIOS-t hozzá.
0
0
0
0
CsocseX avatar
@Puffin: Oh, nekem volt egy ilyen gépem annó. (Windows XP korszak) Sajnos soha nem sikerült megoldani ezt a problémát. Mindig manuálisan kapcsoltam le miután a rendszer leállt. Valamiért nem állítja le a tápegységet. Hónapokig bújtam a netet valamilyen megoldást keresve. Azóta persze már nyugdíjba vonult a masina. Érdekes, hogy 7-essel nem volt gond. Az alaplap a felelős a dologért. Elsősorban BIOS update után kéne nézni, viszont sajnos szerintem lapcsere lesz belőle.

edit 01: Most látom, hogy ezen már túl vagy. Hmm... Totál Deja Vu érzésem van.

edit 02: Egy ACER fórumon olvastam egy hasonló problémáról. Pár nap manuális kikapcsolgatás után végül újratelepítette non-EFI-vel, kikapcsolt Secure Boot-tal a rendszert, mindent felfrissített Windows Update-tel, és ez megoldotta a problémát.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Puffin: Nem lehet, hogy pont a friss driverek miatt van valami gebasz? Telepítés után a windows saját drivereivel is ezt csinálta?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Memento Mori: Az van fenn amit a Windows telepített + Nvidia driver. Úgy sem jó.
Mindegy ám. Ha hétvégén nem oldjuk meg akkor megy vissza a 7. Amire neki kell arra az is megfelelő.
0
0
0
0
soko avatar
Sziasztok 😀
A következő a helyzet van egy adott játék (black desert) jelenleg HDD van és ezt szeretném átmásolni SSD-re 😃
A reinstall-t ha lehet kerülném mert sok idővolt mire leszedte, ezért érdekel van-e olyan program ami átmásolja úgy, hogy működjön is 😃

A steam mover-t és a folder movert próbáltam abszolut semmi :/
0
0
0
0
💬 8
Andor1997 avatar
@soko: Próbáld meg,hogy kikapcsolt steamnél átmásolod az adott steam mappát,majd megadod neki azt az új útvonalat a beállításokban ,ahová átraktad ,onnan lehet felismeri majd.Vagy előbb add meg a pontos új helyet,lépj ki ,rakd át és Steam indítás.Hátha
0
0
0
0
soko avatar
@Andor1997: Az a probléma sajnos nem steam-es a játék :/
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@soko: Ha nem steames, hanem a launcherjéböl indul, akkor a játékfájlokat másold átt egy meghajtóra aztán töröld le utánna inditsd el launcherből újra letöltést utánna rakd bele abba a mappába a fájlokat amit megadtál neki utánna elvileg meg kellene hogy találja, igaz ezzel a játtékkal nem próbáltam de nekem star trek onlinenál működött hogy külső vinyóra átraktam a nagyját, elindítottam letöltést új helyre és oda másoltam, másik gépre is sikerült így hamar felrakni, de swtor-ral és elder scrolls onlineal is ment.
0
0
0
0
soko avatar
@Warlordcommander: Lehetséges ez az opció lesz köszönöm a választ 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@soko: Hát ha külön launchere van úgy,hogy egy mappában van a játékkal ,akkor át kell csak másolni és működnie kell.
0
0
0
0
soko avatar
@Andor1997: Igen igen így van 😃 akkor megnyugodtam 😃 Csak nem tudtam, hogy amit a regeditbe már beírt lokális dolgok miatt működni fog-e 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@soko: Max tényleg csak annyi lehet,amit fentebb is írtak,hogy meg kell adni neki az új útvonalat ,ahová a játékot leszedi és amiben ott is van és kb ennyi. Fel kellene hogy ismerje. Ha viszont olyan játékról van szó,ami nem egy áruházon belül van mint pl Steam ,Uplay vagy Origin,hanem maga a launcher a játék ,szóval egy játékról van szó ,akkor azt bárhova másolhatod ,az tuti jó lesz. Ezeknél csak az a lényeg egy helyen legyenek a regeditbe a fontosabb dolgok úgy is a launcher által létrehozottak maradnak,szóval például elindítod a pistike nevű játékot ,amit az GG cég csinált azt akár hová másolod a regeditbe ugyan úgy a GG mappában lévő fájlokat olvassa.
0
0
0
0
soko avatar
@Andor1997: ahh értem köszönöm szépen 😃 !
0
0
0
0
PistiHUN avatar
Sziasztok Segitséget szeretnék kérni! Az lenne a kérdésem hogy mért van az hogy a rejtett ikonok közűl eltűnik minden ha elinditok valami játékot(kb egy hónapja)Ez lenne a problémám és nem tudom hogy lehettne meg oldani mert pl egy uplay launchernél csak úgy tudom bezárni ha nem tálcára raktam le hannem ott a rejtett ikonoknál kénne lenie hogy megnyitom a feladatkezelőt és ott zárom be.
Előre is köszönöm a válaszokat. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdvözlet! 😀 Én is nem rég váltottam Win 10 prora, legújabb verzió! Teljesen jól müködik 😀 Megérte váltani 😀
0
0
0
0
Direwolf avatar
Üdv. Találtam ilyen "modolt" Win 10-et. Nagyon pofas nagyon kecsegtető hogy már eleve a sok szemét használhatatlan dolog ki van pucolva/le van tiltva. Volt még pár amit a Youtube elém vágott de ez most a legfisebb amit találtam.
Kérdés: Ajánlanátok? Van értelme? Esetleg tapasztalat bárkinek?

https://youtu.be/guS5ovEdISQ

Köszi előre is 😀
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@Direwolf: Én az ilyen mókolt szarokat az XP óta hanyagolom....
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Puffin: Pedig annyira kényelmesnek és letisztultnak tűnik. De hát akkor inkabb tartózkodok tőle 😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Direwolf: Én is inkább távol maradnék az ilyen tákolt szaroktól, ki tudja milyen meglepi van benne elrejtve.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Direwolf: Jónak néz ki ,de ki tudja ,lehet a jövőben valami olyan történik vele,hogy nem tudod megfelelően működtetni.Inkább gyomláld ki saját kezűleg.
0
0
0
0
gaborw avatar
@Direwolf: Xp korszakba hasznàltam ilyeneket. Szerintem semmi értelme.
0
0
0
0
tibi211 avatar
Üdv. blinitializelibrary failed 0xc00000bb ezt kapom mikor inditom a gépet. Tudja valaki mi lehet a problema?
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
Scorn Face avatar
Én csak Intel oldalról tudok nyilatkozni neked. Mikor a gépemen kénytelen voltam egy erőteljes fejlesztés kivitelezni (munka során volt olyan program és programon belüli modul, ami zabálta a cpu-t rendesen) utána én egyik rendszeremet sem tette újra. Nem tapasztaltam semmi galibát minden hibátlanul megy. Biztosan valaki majd AMD oldalról megírja a tutit neked.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
19ati93 avatar
bios frissítésen kívűl semmi különösebb dolgod nincs igazából, még annyi hogy az amd chipset driver a legfrisebb legyen de az ráér utólag is
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Wihay avatar
Csak tartsd meg a mostani alaplapodat.. Elvileg minden probléma nélkül kell hogy mennyen, bár ahogy mellett írva a Windows, azzal számolj hogy újra kell tenned és inkább később lepődj meg mint csalódj szerintem".

Másrészt, bár nem egy kategória de a memóriát is beteszed és felismeri a bios..
0
0
0
0
Ariel34 avatar
Sziasztok
Lenne egy kérdésem
Na már most a szüleimnek volt egy Lenovo laptop op rendszer nélkül ahoz vásároltak egy win 10 prot ez volt kb 4-5 éve sajnos idő közben a kis masina le eset és a képernyője meg sérült a bal felső sarkában fekete foltok jelentek meg igy ugy döntötték hogy legyen egy asztali gépük ugy se cipelik a boltba össze is rakták kértük hogy a laptopból az op másolják át az új m2 ssdré de nem lehet aktiválni nincs rá semmi megoldás kell be szerezni egy új op rendszert ? Vagy hogyan tudnám aktiválni és hiába van meg a lemez és a termék kulcs a Microsoft oldalán mind 2 eszközön ugyan az a op rendszer van fel tüntetve de csak a laptop ét fogadja el hitelesnek az asztalit nem kérdésem az hogy minden kép kell egy új op az asztalihoz ?
Köszönöm a segítséget
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@Ariel34: A Microsoft support tud segíteni ebben, ha jól tudom.
0
0
0
0
no avatar
Hallo!
Lenne pár gondom, ma beraktam az új SSD-t felraktam rá a win10-et és vannak gondok.
1. Mikor bekapcsolom beindul faxán de mielöttt jönne a bejelentkezés egy kék képernyő és olyan jön be hogy win10 kötet 1. /3. választása ez mi lehet?
2. Minden driver fenn van de nem azt az "internetet" érzékeli a gép mint újratelepítés elött.
Most valamit ethernet magánhálózat van és 200kb/s a max letöltés.
Közbe meg 30MB-es Invitel netem van. (vezetékes)
Ezekről kellene segítség.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Mivel végre sikerült összeraknom új gépemet, újra is telepítettem windowst viszont egy olyan bajom lenne hogy eddig az xbox game bar minden funkciója futott, (lehetett felvenni, írta fps-t, ram használatot stb) de most már csak a felvétel jön be pedig store-ból ugyanúgy leszedtem az alkalmazást, már mindent kipróbáltam amit neten írnak de az istenért nem tudok rájönni mik voltak a beállításaim, ha valaki tud segíteni azt megköszönöm.

Szerk. már sikerült megoldani, egy újraindítás és win frissítés megoldotta 😀
0
0
0
0
💬 5
19ati93 avatar
@Warlordcommander: hogy hogy nem a shadowplayt esetleg obs-t preferalod?
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@19ati93: még nem próbáltam őket, küldesz linket elérhetőségekre?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Warlordcommander: shadowplay a geforce experience része ha nvidia kártyád van, már pedig ahogy nézem bizony az van

obs pedig itt található: [LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Felvételt mindig Shadowplay-el készítek, bár ez nagyon ritka. Monitorozásra az az fps, ram, cpu használat MSI Afterburner. Ja és FPS-t még a Geforce Experience-vel is kiíratom másik sarokba néha.

Mivel konkrétan neked is MSI kártyád van, ajánlom az Afterburner-t. Igaz más gyártó kártyájával is láttam már működni a programot.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@reszler112233: Msi afterburnert kipróbáltam nem rossz köszi a tippet. 😀
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv emberek. Olyan kérdésem lenne, hogy egy eredeti win 10-et hány gépen tudom aktiválni?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Core2: Licencelési verziótól függ.

Egy oem Windows 10 professionalt azt 1 gépre tudod aktiválni.
[LINK]
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Core2: Egy win kulcs egyidejűleg 1 gépre szól. Mozgatni lehet, viszont ha több gépre akarod, akkor a volume licensing kell neked, de szerintem nem több 10-100 gépes nagyságrendben mozogsz😆
Egy ms fiókhoz több kulcsot is tudsz csatolni.
0
0
0
0
Core2 avatar
@ben_aloha: Igen valami olyansmi lehet nekem. Amikor a gépet vettem egy fent volt, beirtam az e-mailemet, és azóta az enyém a windows. ugyanezt felraktam egy laptopra, bejelentkeztem, és elfogadta. a harmadik próbálkozás már sikertelen volt, azt irja, hogy a Windows nincs aktiválva, pedig bevagyok jelentkezve.
0
0
0
0
no avatar
Itt egy cikk melyben olvashatjátok miért célszerű Windows 10 -re váltani (azoknak aki még nem a Win 10 -et használt)[LINK]
A Windows 10 telepítéséről is láthattok egy videót, azok számára akik még nem tudják telepíteni pendriveról.
0
0
0
0
💬 10
visor261 avatar
@horvathmiki: Vagy esetleg egy linuxot?

Windows 10
1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)

Lubuntu
266 MHz processor
128 MB
3 GB hard drive
Spoiler!
Nem akarok beleszolni a kedves szerző munkájába de én win10-et biztos nem nyomnék fel régi laptopokra,2 laptopon próbáltam, még az xp is gyorsabb volt rajta mint a win10, tudom tudom a hackerek meg a mittoménkik miatt nem biztonságos(véletlenül se a felhasználó jelenti a legnagyobb kockázatot) az xp mert elavult meg minden, az meg hogy meg sincs említve a linux alternatívaként...
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@visor261: Ha tényleg windows-t kéne kiváltani, akkor egy Manjaro jobb választás, Xfce-el régebbi vagy mostani lowspec gépekre.
Vagy egy Cloudready, de az inkább csak netezni 😀
Az a minimum gépigény meg pont arra jó, hogy felbszd az agyad, mert egy használhatatlan rendszered lesz 😃
0
0
0
0
visor261 avatar
@ben_aloha: Én 1x próbáltam a manjaro-t de miután megevett egész mappákat, a biztonsági mentésekkel együtt azóta úgy kerülöm mint a rákfenét...

Bocs de a min 2gb szerintem nem régi laptopokat célozza meg...

Ezzel viszont egyetértek, annyi hogy a minimummal általában együtt skálázódik az ajánlott gépigény is.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@visor261: Te magad írtad, hogy nem mindig a gép a a szar, lehet hogy (finoman fogalmazva) csak user error, nekem sosem volt problémám a Manjaroval, a Lubuntu sem rossz, viszont nagyon fapados, htoppal figyelve, nagyjából ugyanazt az erőforrás használatot sikerült hozni.
Ez a régi laptop téma meg olyan, hogy kb. 50 ezerért már kapni egy régebbi Thinkpad-et, ami azért még most is ottvan a szeren, a többi régi kacatot meg el kell felejteni, lejárt az idejük.
Linuxot meg azért nem írnak ilyen tömegcikkekben, mert az átlag felhasználó inkább vár 20 percet egy boot-ra, programra windowson, minthogy vegye a fáradtságot, hogy egy pár óra alatt felfedezze magának a linuxot.
0
0
0
0
visor261 avatar
@ben_aloha: Ha a manjaro user errort enged egy drag&drop másolásnál, amivel eltüntet 30Gb adatot nyom nélkül(recuva se találta meg). Akkor maradok a windowsnál aminél kiír valamilyen error-t és bár nem másolta át, az eredeti file megmarad.

Tény, a használt piac is jobb idővel, de ez is felhasználó kérdése, akinek csak zenehallgatásra, sorozatnézésre vagy net böngészésre kell arra jó az 5€ laptop is.

Utóbbival egyetértek "Nem értek hozzá.", nagy úr a kényelem és a nem akarás.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@visor261: 1GB ram éppen addig elegendő, ameddig nem akar az ember netezni, vagy használni programot, ami egy icipicit többet kér, mint egy Paint 😊 Feltéve, ha jó a háttértár. Ha az is egy szektorhibákkal teli vacak, akkor veszett fejsze nyele
(1GB DDR2 rammal és egy erősen kritikán aluli merevlemezzel szenvedek...igazából csak kockulásra használom a gépet, abból is a régi játékokat. Lehetne jobb is, de egyrészt lusta vagyok cuccokat venni, másrészt igen csak kelleni fog a motorgenerálra a pénz, ha elhozom azt a 30 éves szívódezső gögöt 😆😉
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@SuperPuma: Bőven elég az 1GB, csak nem windows alatt 😃
0
0
0
0
visor261 avatar
@SuperPuma: 1 pedig sorozatokat nézek rajta online
2 a hdd olyan állapotban van hogy minden indításnál ezt írja ki
3 kötet és szektorhiba javítással indul
https://cdn-ak.f.st-hatena.com/images/fotolife/a/ausnichts/20160711/20160711173817.jpg
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@visor261: Lehetni lehet, csak baromi nagy szopás a folyamatos memória ürítés. Azt meg ne akard bemesélni, hogy egy annyira szar merevlemezzel gond nélkül tudsz csinálni bármit a géppel.
Nálam pl az egyik vinyó véletlenszerűen dobálta el a partíciós táblát.
0
0
0
0
visor261 avatar
@SuperPuma: folyamatos memória ürítés? nem szoktam olyat csinálni
annyira szar merevlemezzel gond nélkül tudsz csinálni bármit? pontosan annyira szar hogy bekapcsolásnál várni kell 1 picit, de nem annyira szar bármi gond lenne vele bekapcs után Spoiler!
Ne nekem mond hogy az még jó állapot hanem a SMART-nak, én se értem mért akarja hogy új hdd-t vegyek mikor még használható ¯\_(ツ)_/¯
0
0
0
0
no avatar
Gyors kérdés: Win 10 bejelentkezés kikapcsolása? Amikor bekapcsolom a gépet semmi jelszót/ pin kódot ne kérjen, hanem egyből töltse be nekem az asztalt. Szombaton raktam fel a win10 először, lap cpu ram csere történt a 7végén.
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Black-Goku: Ha csak egy felhasználói profil van jelszó nélkül automatikusan be kellene jelentkeznie ,főleg fullosan újrarakva.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Black-Goku: windows gomb+r
beírod ezt: netplwiz
enter
a pipát kiveszed onnan hogy meg kell adni jelszót a bejelentezéshez
0
0
0
0
ppista avatar
Laptopomba 1HDD van csak C:és D: lemezt csináltam belőle. Win 10-t szeretnék rá rakni akkor le kell szednem a D:lemezről mindent vagy az megmarad, hogy ha csak simán újra telepítem?
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@ppista: Minden megmarad ,de azon a D partíción kívül viszont ugyebár minden meglévő partíciót törölni kell amikor a telepítő kezdésnél megkérdi,hogy melyikre raknád.Legegyszerűbb ,ha megjegyzed ugyebár ,hogy hány GB-s és akkor tutira nem téveszted el ,hogy azt ne töröld.
0
0
0
0
Wihay avatar
Üdv, először is Windows 10 Pro 64 bit-ről van lenne szó és a következő problémába futottam:

Nem tudok a feladatütemezőbe semmit sem állítani mivel ezt írja ki: A távoli számítógép nem található..
Nem lehet kapcsolatba lépni a cél számítógép feladatütemező szolgáltatásával. Győződjön meg róla, hogy a szolgáltatás megfelelően fut.. bla.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Sziasztok, nos van a win 10-em ugye és nincs Fénykép programom amivel megtudnék nézni egy képet, pl ami levan töltve a PC-mre, ez hogy lehet? esetleg én törölhettem le? mert nem rémlik de megeshet, vissza lehet ezt valahogy tenni? max úgy tudok megnézni egy képet hogy a Paint-el megnyitom...
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@bukta2: Alapból fent kellene lennie egy fénykép nézőnek ,de van jó pár alternatíva PL: XnView ingyenes cucc,rengeteg formátumot kezel bőven jó.
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andor1997: Köszi! Ránézek majd
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andor1997: Kösz! remekül működik!
0
0
0
0
Bronson avatar
@bukta2: Én a windows 7/8 típusú fényképnézegetőt használom, kis trükközéssel vissza lehet hozni! 😊
0
0
0
0
bedevir avatar
Sziasztok!

Azon gondolkoztam, hogy tényleg ennyire nem éri meg megvenni a Win 10-et 45k-ért? Igaz, nem 5-10 €, meg nem pár ezer forint, de az örök életre a tied, de akár a dédunokád is megörökölheti, nem? Akár hányszor új gépem lesz (vagy csak az alaplapot cserélem) akkor át tudom vinni, nem mint az OEM verziót.

Bár pont itt jön a kérdés: Tényleg lehet deaktiválni egy OEM (NSLP, SLP (?)) verziót és átpakolni egy másikra?
Láttam nem egy oldalon, hogy ezt (vagy ehhez hasonlót lehet csinálni, nem értek hozzá 😜) meg lehet csinálni scripttel. Azt sose tudtam biztosan beazonosítani, hogy ez melyik verziókkal pontosan, meg hogy legális-e.

Nyilván a Volume Licence copy-kat "illegális" egyenként értékesíteni, de még nem láttam arról cikket, hogy tömegeket dugtak volna dutyiba ezért. Ha jól emlékszem, talán még olvastam is, hogy a jogi szövegbe is belemagyarázható egy kiskapu.

Szó, ami szó, nem teljesen bízok az ebay-es és "olcsó" copy-kban annak ellenére se, hogy azoknak, akik ilyet használnak 80-90%-a megelégedett. Saját magam meggyőzése érdekében szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalatotokat és kritikáitokat (akár a gondolkodásommal szemben 😜) ebben a témában. (Biztos volt erről rengetegszer szó már ebben a threadben, de nem győzött meg egyik se 😃😉

Előre is nagyon szépen köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@bedevir: Nos a sima néhány ezer forint és valljuk be ,ha csak 3x is aktiválható akkor az jó esetben is 10 év+.Inkább olyat vegyél ha mindenképp eredetiről van szó.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Először is köszönöm a választ 😀 másodszor pedig mit értesz "sima" alatt?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Hát nem 45 rugó ,hanem 1-2 ezer.
0
0
0
0
tibi211 avatar
nekem most tette fel a legújabb frissítést. Az Nvdia-val probléma van telepítés közben. 398.36-ost tudom csak feltenni az újabbakat már nem. Mindig telepítési hibát ír ki. Valaki tud valami megoldást?
0
0
0
0
💬 2
19ati93 avatar
@tibi211: csak a dch nvidia drivereket fogadja el a windows újabb verziója
0
0
0
0
tibi211 avatar
@19ati93: Tegnap előtt újra raktam a wint-t. Szóval már működik. Köszi azért a választ.
0
0
0
0
sokeszter avatar
Sziasztok, kérdésem: az emagon a win 10 verziók nevetségesen olcsók,vajon miért,vagy mi féle win lehet ez ? Azért ennyiért valami nem stimmel....
0
0
0
0
💬 8
Andris18 avatar
@sokeszter: Valószínű az OEM kulcs nem pedig Box/reatil verzió. Ha jól tudom annyi a különbség, hogy a dobozost deaktiválhatod ha váltasz gépet és újraaktiválhatod az újon. Míg az OEM az alaplaphoz van kötve és ahhoz nem jár 0-24 windows support. Lehet valaki jobban tudja, de ha megnyugtat egy ezresért lehet ebay ről szedni win10 pro multilanguage kulcsot, 2 órán belül küldik emailben. Nekem működött. Csak olyat válassz amit már legalább pár százan vettek. Azt hiszem ezek olyan céges kulcsok amiket nem használtak.
0
0
0
0
sokeszter avatar
@Andris18: szia,nagyon köszi a választ, körülnézek akkor az ebay-en 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@sokeszter: E-bayen belefutottam már hogy olyat kaptam ami már használt. Innen rendelj:
[LINK]
És használd a MgPCW25 kuponkódot!
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Puffin: Goodoffer24en lévő kulcsok elvileg pár hónap után lejárnak én azt olvastam.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Warlordcommander: Szerintem akkor nem reklámoznák Pc world-ön.
0
0
0
0
sokeszter avatar
@Puffin: Köszi szépen 😀
0
0
0
0
no avatar
@sokeszter: Oktatásba szánt, nagy számban berendelt kulcsokról van szó amit hivatalosan nem lehetne árulni. (Ettől függetlenül teljesen jól működnek.)
0
0
0
0
sokeszter avatar
@LordSzalko: Aha,értem,köszi 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
GOnd lenne valószínű a képen bekeretezett frissítéssel. Már másodszor tapasztalom hogy bekapcsolás és bejelentkezés után alig csinál valamit majd a windows folyamat leáll. Újraindítás után rendben működik (mondjuk most volt egy kis fekete képernyő egérrel).
Tehát az érdekelne hogy tudnám ezt a bekeretezett frissítést eltávolítani illetve, hogyan tudom megadni ,hogy ne frissítsen automatikusan?

[LINK]

Időközben most is egy frisstésen dolgozik... 😊
0
0
0
0
💬 2
PatkosXX avatar
@Andris18: Töröld le a frissítést, majd újraindítás után indítsd el ezt. Ezzel el tudod rejteni azt a frissítést véglegesen.
[LINK]
A 1903 óta a Home verzióban is el lehet tolni 35 napra a frissítéseket, bár nem olvastam utána, mert nem igazán érdekelt, hogy ez csak új biuldekre vonatkozik-e vagy minden frissítésre a Defenderen kívül.
Kép:
[LINK]
Itt találod: Gépház, Frissítés és biztonság, Speciális beállítások, Frissítés szüneteltetése.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@PatkosXX: Köszönöm az infókat! Azóta jött újabb frissítés ami a gondomat orvosolta, viszont ez a 35 napos haladék mintha imserős lenne. Még egyszer köszönöm! 😀
0
0
0
0
no avatar
[img]https://onedrive.live.com/?cid=B20FA0E13C08A943&id=B20FA0E13C08A943%21460&parId=root&o=OneUp[/img] valaki tudna segiteni hogyan biróm átálitani a lemez jogosulságot? semilyen program nem tud mapát létre hozni a lemezen
0
0
0
0
💬 1
19ati93 avatar
@fadam04: imgurra tedd a képet mert ezt be nem tölti
0
0
0
0
kmetovics avatar
Egy kérdés. Az eseménynapló feladatkezelőben való kikapcsolása okoz valami kellemetlenséget a gépnek?
Mert észrevettem, h roppantmód sok helyet foglal a gépen. Több, mint 50GB-ot megeszik(Windows--->Temp mappa) Folyamat csak gyűlnek és gyűlnek a fájlok. Kb 10-20 ilyen fájlt hoz létre percenként, vagy többet, amik 5MB-ak. Semmilyen programmal nem értem el vele semmit. Ha azzal töröltem, akkor ugyanúgy létrejöttek. Ha manuálisan töröltem ezeket, akkor is.
Ha van erre valami megoldás, azt szívesen fogadom. Ha meg nincs, akkor max újrateszem a gépet.
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@kmetovics: Nos nekem jelenleg 147kb csak,nem tudom nálad mi lehet a gond.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Andor1997: Na most kezd megjavulni, bár azt nem tudom, h mi történt. Most nekem ilyen 60 pár KB helyet foglal csak.
Remélem, h nem csak pár napig fog tartani a dolog.
0
0
0
0
19ati93 avatar
1903-ra magától nem frissít sehogyse a win? Kerestem updatet, viszont az updaterrel csak a 1809-es buildhez vmi pár száz megás frissítés volt és semmi más.
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@19ati93: Hallottam olyat,hogy elvileg nem mindenkinél frissül,vagy van akinél megakadt.De két dolgot tehetsz,az egyik hogy megfogod és letöltöd a Microsoft oldaláról,ha nem akkor próbáld meg előbb ezt.A bekarikázott részhez a féléves csatorna célzott legyen beállítva.Ha ez van rakd át frissíts rá,ha nem talál semmit akkor rakd vissza féléves csatorna célzott-ra és ha úgy sem akkor marad az első opció.
https://i.imgur.com/pzP4rsg.jpg
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Andor1997: Na eddig kellett várni. Mára megérkezett a 1903. 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@19ati93: És felzabálta a neki megígért plusz GB-ket ? Mennyivel foglal többet?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Andor1997: A windows old mappa még megvan, pár nap mire magától eltünik vagy én megunom és manuálisan törlöm, szóval így még megvan a rollback esélye ha esetleg valami gebasz lenne, egyenlőre nincs.

Méretbeli változást én kb nem veszek észre, ha törölném a windows.old mappát akkor pár gigával több helyem lenne mint amennyi 1809-vel volt.😆
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali.
Az új gépem vásárláskor új windowst is akarok majd rakni az M.2-es SSD-re (természetesen), és azt szeretném megkérdezni, hogy elég a windows installer alatt törölni a tartalmát, vagy valami más módon kell, és ha más módon akkor hogy?
Vagy esetleg elég ha letörlöm az összes régi drivert, mielőtt átkerül az új gépbe?
0
0
0
0
💬 5
BenjaminHun avatar
@PoPet: Ha már át megy a régiből az újba én mindenképp formáznám és újratelepíteném. Biztos ami biztos.
0
0
0
0
PoPet avatar
@BenjaminHun: Szóval elég ha a windows installerben formázom? Nem kell valami progival eraselni?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@PoPet: Elég az le pucol mindent. Ha van olyan dolog ami onnan kell azt mentsd el. Mert az enyészeté lesz minden ami rajta volt.
0
0
0
0
PoPet avatar
@BenjaminHun: Tudom, csak nem vágtam, hogy SSD-vel is csak ennyi. 😃
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@PoPet: Pedig ennyi 😃 Sok sikert az új géphez! 😀
0
0
0
0
kmetovics avatar
Másnál volt már olyan, h folyamat fogyott a helye C meghajtóról és a büdös életbe nem tudott helyet csinálni magának??? Nálam már ez megy jó pár hete. Volt 25GB helyem. Majd mondom lefuttatom a féregtelenítő progit(malwerbyte), ahogy azt minden hónapban szoktam. De csak az adwanced system caret jelezte be, semmi mást. Ez után ez a program csinált egy ilyen karantént ebből, na én ezeket töröltem és hirtelen a 25GB-ból 480MB helyem lett. Mondom, mi a f@sz. Utána lefuttattam az advanced system care progit, akkor lett hirtelen 12GB helyem. De már ez sem vállik be, mert már 1GB-ot is alig akar felszabadítani. A töredezettségmentesítés meg egyszerűen beszart, mert lefuttatom, majd kiírja, h 20%-ig töredezett, majd t. mentesítem és 19%-ot ír 0%helyett. VICC.
Valaki tudna ajánlani egy tippet, h mit formáljak meg/töröljek le?
0
0
0
0
💬 11
Puffin avatar
@kmetovics: Keresd meg mi foglalja el a sok helyet. Ismerősöm gépében a Windows mappán belül volt egy mappa ami tele volt ilyen több gigás fájlokkal, azokat töröltük.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Puffin: Amúgy én is találtam egy olyan mappát. De nálatok is fogyott folyamat a hely? Meg ez után nem lett semmi baja a gépnek?
0
0
0
0
Puffin avatar
@kmetovics: Egyre kevesebb lett a hely igen. A mappa tartalmának törlése után nem volt gond a rendszerrel.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Puffin: De gondolom egy idő után megint létre fog majd jönni ez a mappa. Amúgy köszi a tippet.
Remélem, h be fog válni.
0
0
0
0
Puffin avatar
@kmetovics: Nem tudom azóta nem néztem nála, de még nem panaszkodott.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Puffin: De amúgy ti csak egy bizonyos mappát töröltetek vagy az egész Windows mappát?
0
0
0
0
Puffin avatar
@kmetovics: Ha törlöd a windows mappát akkor nem fog elidulni a rendszer... Nem is értem a kérdést... 😃
Csak a Windows mappán belül amiben azok a nagy fájlok gyűltek.
De ha gondolod tedd újra a rendszert az a biztos.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Puffin: Azért kérdeztem meg, mert nem értek az egészhez. De lehet, h pont azért nem fog elindulni, mert törlöm azt a "nagy" fájlt.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@kmetovics: Nézd meg Windirstat-al mi fogja a legtöbb helyet.
0
0
0
0
tibi211 avatar
@kmetovics: Mikor frissít a windows létre hoz egy olyan mappát hogy Windows old. Lehetséges hogy ez a mappa foglalja a helyet. Tudtommal az a régi windows a frissítés előtt. Ezzel letudod törölni: http://dirtywindows.hu/2015/02/16/windows-old-mappa-torlese-windows-10-alatt/ Ha CCleaner csinálod akkor valami régebbi verziót töltsél le.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@tibi211: A frissítés előtt is ezt csinálta, de azért rápróbálok, hátha bevállik.
0
0
0
0
Wihay avatar
Milyen update van ami fontos?
0
0
0
0
💬 8
Andor1997 avatar
@Wihay: Pontosan mire gondolsz?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Wihay: Na speciel ezt nem tudom,hogy most milyen helyzetben van,minden esetere mindenkinek azt mondom ,hogy halassza el ,ami 35 nap,ha a 35 nap letelte közeledik és van ideje akkor meg lefrissít mindent.Addig meg nem zavar senkit az Update.
Valamit az alábbi beállítás legyen megadva.Eddig bevált!
https://i.imgur.com/pzP4rsg.jpg
0
0
0
0
Wihay avatar
@Andor1997: Én arra lettem figyelmes hogy van update ( Pedig nem szokott jelezni, sőt ki is van kapcsolva ) hogy alvó mód után bekapcsoltam a gépet és megjelent a jobb alsó sarokban 'kis ikon' a következő mondatokkal: Fontos frissítések hiányoznak az eszközön..

Mintha azóta jócskán le is lassult volna a gép, de ki tudja..
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Wihay: Nos lehet,néha előfordulhat,de összességében általában helyre szokott állni.Amúgy ez az update is olyan,hogy bár ki van lőve ,de lehet visszakapcsol.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andor1997: Nekem nagyon semmi bajom sincs a 10-el pedig mindig felteszi magának ami csak jön. Régebben volt a start menü nem működése, de azt egy szimpla ki majd bejelentkezés megoldotta, ami kb 1 perc volt a művelet kezdettől a végéig.
0
0
0
0
Wihay avatar
@reszler112233: Nekem személy szerint a a kedvencem Windows 10-nél, miután alvó mód után bekapcsolom a gépet és néha nem érzékeli az egeret .
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@reszler112233: Nos nekem sincs bajom,azért amit linkeltem képet mindig beállítom ezért az a két beállítás is nagyban hozzájárul.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

Ezzel az updateel vigyázzatok mert elég sok galibát tud okozni nekem is ezt tette

KB4493509 nekem letöltötte és le is fagyot a gép megint de mostmár legalább tudom mi okozta a hibákat
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@Van Helsing 25: Konkrétan milyen galibát okozott? Nálam fent van, de edig nem vettem észre semmi problémát. Igaz mostanság a meló miatt keveset vagyok gép előtt, de mikor vagyok, semmi szokatlant nem veszek észre.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@reszler112233: nekem lefagyot betöltés kozeb meg mikor beirod a jelszot ott 2x is

meg kozben a tápom ról is kiderül hogy cserés lesz hétfő visszem vissza
kis tapmmal gond nélkül megy lehet nekem is a tap miatt es nem az updateel volt gond
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Van Helsing 25: Nekem nincs belépési jelszó, amint kapcsolom a gépet már megy is.

Amúgy egy haldokló/rosszul működő tápegység tud érdekes dolgokat művelni.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Van Helsing 25: Lehet tápegység.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali!
Olyan problémám lenne,hogy reinstall volt (kb. 3 hete) és olyanokat csinál a win amivel még nem találkoztam. Az első ilyen eset a VLC volt,amikor elindítottam egy zenét vagy filmet (teljesen mindegy a formátum),akkor pár másodperc után nem lehetett leállítani,és csak feladatkezelőből lehetett bezárni. A második a számológép iszonyatosan lassan írja be a karaktereket (igen a munkám miatt szoktam használni). A harmadik a DVD Video Soft nevű program állandóan kicrashel. Volt korábban valami win update de szinte minden programot letörölt az SSD-ről,na azt valahogy nagy nehezen egy (rendszer visszaállítással sikerült visszahozni), de pár program továbbra sem működött, emiatt a korábbról visszamaradt minden fájt töröltem és letöltöttem újra--felraktam de a probléma nem szűnt meg. Mi lehet a probléma? Újra rakni most nem szeretném. A válaszokat előre is köszi.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Sicu33: Ha most nem tiszta telepítés volt akkor szerintem megérett egyre.

Ha Windows 10, akkor lehet egy főverzió váltás kellene, vagy ha éppen az után csinálja akkor vissza kell állni egy előbbi még stabil verzióra. Nálam a W10 1809 egyes programokkal összeakadt, így ment vissza a 1709.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok tűzfallal és hálózattal kapcsolatban kérdeznék kettőt:
1. Melyik a biztonságosabb/jobb/megfelelőbb otthonra a nyilvános vagy a magán hálózat?
2. A tűzfal beállításokban (kép linkelve) szét van szedve nyilvános illetve magán jellegűre a a pipálható négyzet. Melyik a szigorúbb illetve kevesebb joggal rendelkező beállítás és miért van az hogy pl a Spotify.exe háromszor is szerepel?
https://kepkuldes.com/images/cfa227f5c2cb2bfbc5ffde5f8fff03bc.png
0
0
0
0
💬 4
PatkosXX avatar
@Andris18: A 2 közt annyi a különbség, hogy magánhálózatnál engedélyezi, hogy más számítógépek hozzáférhessenek interneten keresztül a gépedhez (kizárólag helyi hálózaton, nem a világ másik feléből), míg a nyilvános ezt nem engedélyezi.
Tehát lényegében ugyanaz a 2, ezzel az apró eltéréssel.
Azt viszont nem tudom, hogy miért szerepel egy alkalmazás többször is a tűzfalban (nálam is).
0
0
0
0
no avatar
@PatkosXX: Különböző verziók miatt szokott ugyanaz az alkalmazás többször szerepelni. Pl a Heroes of the Storm minden egyes patch után tűzfal engedélyt kér (nagyon helyesen), és minden egyes engedélyt újrabeírt, szépen egymás alá az alkalmazáslistára.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Palanova: Maradok annál, hogy inkább nem nyuljálok bele. Köszönöm a választ! 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@PatkosXX: Akkor itthon nekem a magán megteszi, egyébként elég megtévesztőek ezek a nevek. Pont fordítva gondolnám.
Köszönöm, hogy írtál! 😃
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv mindenkinek. Olyan problémám van, hogy egy játék sem akar csatlakozni az online szolgaltatásokhoz, pedig internet van a gépen. valaki járt már igy?
0
0
0
0
💬 15
Flash avatar
@Core2: Én már jártam így, hogy a böngészőben volt net, de semmi más nem működött ami netet igényelt volna.
Ha jól emlékszem nálam modem csere lett a vége a szolgáltatóval történő hosszabb trécselés után.
Persze lehet, hogy nálad más a probléma.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Core2: melyik klienseknél tapasztalod?
0
0
0
0
Core2 avatar
@H-ECTOR: A probléma nem a klienseknél van, net mindenütt van, csak pl a CS GO nem kapcsolódik egy szerverhez sem, a Forza 4 is csak próbál és próbál csatlakozni, de semmi....
0
0
0
0
Bronson avatar
@Core2: tűzfal be van kapcsolva...?
0
0
0
0
Core2 avatar
@Bronson: Bevan mindig kapcsolva. Megpróbáltam, hogy kikapcsolom, de igy is ugyan az...
0
0
0
0
no avatar
@Core2: Lehet a tűzfal beállításokkal van gond, hajlamos a beállított értékeket elfelejteni, és emiatt nem enged ki semmi extrát, ami első használatkor engedélyt kért.

Teszteld, hogy kézzel kikapcsolt tűzfal esetén is jelentkezik-e a probléma.
- Ha nem, akkor a tűzfal szabályokat állítsd vissza alapértelmezettre a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Windows Defender tűzfal\ speciális beállítások - Alapértelmezett házirend visszaállítása opcióval
- Ha igen, akkor ott más gond lesz, teszteld másik internettel, pl kapcsold ki a jelenlegi modemet és mobiltelefonról ossz USB kábelen netet a gépnek
0
0
0
0
Core2 avatar
@Palanova: A furcsa, hogy eddig minden tökéletesen működött. Lehet hogy bekavart a Kaspersky? Lehetséges, hogy azóta nem jó amióta megvettem a Kasperskyt.
Alaphelyzetbe állitottam a tűzfalat, kikapcsoltam, de semmi.
A CS GO Disconnected üzenettel azt irja, hogy The remote host stopped receiving communications and closed the connection.

Vagy: Lost connection, even after trying several relays is different geographic locations. The most likely cause is a problem with your internet connection.
0
0
0
0
Flash avatar
@Core2: Kaspersky-al is jártam már így. 😀 Töröld le a p!csába teljesen, nézd meg , hogy működik-e nélküle a net, ha igen, akkor rakd fel utána a legfrissebbet.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Flash: Letörültem teljesen, de semmi változás...
0
0
0
0
no avatar
@Core2: Harmadik feles program is simán bekavarhat, de ezt fentebb nem írtad, plusz pl a tűzfalszabályok hibázásainak sincs semmiféle előjele, nem olyan mint az olajszivárgás egy autóban hogy van pici nyom az elején, és hónapokig tart mire súlyos következménye lesz. Megtörténik egyik gép indításkor és kész, nincs előjele.

"Vezetékes" internet hibát a telefonról internet osztással lehet ellenőrizni.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Palanova: A telefon internettel is ugyan azt csinálja...
0
0
0
0
no avatar
@Core2: Akkor jó eséllyel szoftveres gond van, legyen az egy harmadik feles alkalmazás vagy a windows.

Kezdésnek a fent lévő harmadik feles alklamazásokat szedném le egyesével és tesztelném, hogy van-e javulás. Utána a windows tűzfal visszaállítás alapba lenne a következő lépés. Végső lépésként ha semmi nem oldja meg, gépreinstall.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Palanova: Na megoldottam egy reinstallal 😀
Viszont zavar a Windows.old mappa...hogyan tudnám letörülni?
0
0
0
0
no avatar
@Core2: Gépházból - Rendszer - Tárterület részen lehet kezelni, pl ha a C: meghajtódón van akkor arra katt és Ideiglenes fájlok kezelése környékén van a Korábbi windows verziók eltávolítása.

MS szerint ez automatán is törlődik majd 10-30 nap alatt, de lassan az MS sem tudja hogy melyik rendszere hogyan működik pontosan, így ha nagyon tárhely szűkében vagy érdemes lehet törölni, de csak akkor.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Palanova: Hát van még 60-70 GB, de csak a helyet foglalja, ezért gondoltam 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
FONTOS LENNE!

Sziasztok, már csak 15 gb maradt az ssd-men ami 120gb-os (C: meghajtó). Nem tudnék törölni róla valamit?
Nagyobb dolgok mind a D:-n vannak, pl a játékok meg képek.
0
0
0
0
💬 19
Bronson avatar
@Andris18: nekem a 120ból kb 40 mindig szabad, és nem egy nagy program van rajta... mivel van így tele...?
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Bronson: Amit láttam még az pár savegame volt az appdata mappában. Abból törlök is, ami felhőhöz van kötve. Egyébként megvfogalmam sincs. Majd mappáról mappára megyek, megnézni a méretet meg hogy micaoda egyáltalán ha az alant lévő ötletek nem működnek.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Nekem is 120-as SSD-m van a gépben, de 20 GB fölött tudom tartani. Futtatnék egy Ccleaner-t. Az lehet felszabadít némi helyet. Na meg nem frissített a rendszer mostanság? Nincs véletlen Windows.old mappa a C-n? Ha igen akkor az ha jól tudom 30 nap után magától eltűnik. Legalábbis nálam 20 GB-alá akkor szaladt miután frissült és lett old mappám, de 30 nap után eltűnt.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: Megnézem a ccleanert és azt a mappát is. Köszönöm a segítséget!
(Ha esetleg lesz rá keret lehet benevezek egy 240-250gb-os ssd-re.)
Azon gondolkodtam még hogy a wimdows 7 is gyűjtött "szemetet" amit nem tudtam kitörölni csak újratelepítéssel.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Szinte minden rendszer gyűjtöget. Ezért is érdemes időnként egy ccleanert futtatni. Nekem van hogy 1-2 hónap után több mint 1GB-ot szabadít fel.(Géphasználattól függően változik a méret.)
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: 7gb felszabadult 😀 (csak régebben volt botrány, hogy feltörték ezt a programot azért nem használtam).
mondjuk az érdekelne hogy a gépház szerint 88gb foglalt míg ha kijelölöm a C-n az összes mappát (rejtett mappákkal együtt) úgy csak 75gb.
0
0
0
0
sisko avatar
@Andris18: Nekem is 120-as SSD-m van de folyamatosan 65 -70 giga szabad rajta ,azaz a win + a rajta levő progik kb 50 giga helyet foglalnak...nézd meg a lapozófájlt,és a hibernálást is kikapcsolhatod,az kapásból több gigát is elfoglalhat(persze csak akkor,ha nem használod)
0
0
0
0
Andris18 avatar
@sisko: Még jobban beleásom magam akkor az angol fórumokba. Leginkább csak azt mondják , hogy futtasd a ccleanert (ez mondjuk jó is volt egy bizonyos szintig), aztán hogy telepítsd újra az egészet...
Köszönöm a hozzászólást mindenkinek! Egyesével megyek végig rajtuk illetve ha van olyan amit sokszor használok megpróbálom átrakni a merevlemezre.
0
0
0
0
sisko avatar
@Andris18: Hogy én mennyire unom ezt a telepítsd újra bla-bla-bla-t...Ezen a gépemen 2012 óta megy a win,úgy,hogy win 7 volt rajta,majd arról frissítettem win 10-re,tehát 7 éve megy,soha nem volt újratelepítve.De továbbmegyek : az előző gépem 2009 óta megy -most a lányom használja - szintén eredeti a win 7 telepítés rajta ,és soha egyikkel sem volt semmilyen gondom,pedig intenzíven használva vannak.Amúgy a CCleanert én is használom,nem rossz progi.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@sisko: Örülök neki, hogy nálatok ilyen jó a helyzet 😀 remélem továbbra is így marad!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Még egy kérdésem lenne. Egy haverom is járt ebben cipőben, mindent végigpróbált, mire rájött, hogy simán a böngészője a C-re menti amiket direktbe szedett le. Nyitásnak 50Gb-ot szabadított fel azzal hogy a dokumentumok/letöltések mappából egy rakás fájlt átrakott HDD-re. Ha neked is így van akkor érdemes ránézni, de általában minden torrent kliens is alapból C-re és letöltések mappába tölt le.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: Ááá,nem. Elég átlaguser vagyok de minden torrent és egyéb letöltés a HDD-re megy. Azért megnéztem most és nem találtam semmit.
0
0
0
0
Flash avatar
@Andris18: Ashampoo WinOptimizer-ben van "Disk space explorer", azonnal megmutatja mi foglalja a helyet a lemezeiden. Az egész progi rendkívül hasznos a Win konfigurálásához, és rendbentartásához.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Flash: Nagyon jó, holnap letöltöm! 😀 Köszi!
0
0
0
0
Andris18 avatar
@H-ECTOR: Meglesem, Köszönöm! 😀
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Andris18: Itt egy link, az első 6 pont hasznosnak tűnhet: [LINK]
Ezeket szoktam én is végig járni és sok mindent szokott felszabadítani. Ezen kívül pedig szoktam törölni a temp foldert AppData-ból és a Windows folderből is. Ami még segíthet az a Windows/SoftwareDistribution/Download folder törlése.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@TheMenkuPocok: Rendben, megnézem, köszönöm! 😀
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Andris18 avatar
@HunSanyiX: Köszönöm! Az a gép az. Nincs a mappában sok minden, de akkor azt a két verziót megtartom. 😀
A felhasználók mappa foglal olyan 35gb-ot úgyhogy a játékmentésekből, képérnyőképekből majd mennek a dolgok a kukába(esetleg egy külső hdd-re mentés után).
A windirsatat program sokat segít.
Még egyszer köszönöm mindenkinek, hogy segített! Legyen szép estétek/szép napotok!
0
0
0
0
Wihay avatar
NativeDesktopmediaservice virus?
0
0
0
0
💬 1
FL1XxY avatar
Üdv! Tud vki ajánlani vmi egyszerű, de működős win10 loadert bocs, ha off..Köszi
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@FL1XxY: Tilos a warez tartalom megosztása és kérése! Hozzászólásod nem tartalmazhat warez (crack vagyis törést tartalmazó) oldal linkjét, elérhetőségét vagy nevét, torrent linket vagy elérhetőségét, torrent kiadás nevét, kiadás csoport nevét (warez group), segítséget a törés alkalmazásához semmilyen formában.

Ebayen 5-10 euróért kapni kulcsot!
0
0
0
0
FL1XxY avatar
@Puffin: Köszönöm és bocs.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
Sziasztok
Egy jó ideje problémába ütköztem.
1709 van a gépemen, minden nap minden órájában feldobja, hogy indítsam újra a 1803ra való frissítéshez. Újraindítás közben frissít, és mindig más időközönként újraindul, majd szinte mindig másik hibakódot ír ki.
Természetesen a Flash Player, a Defender, és az összes többi frissítés elsőre felmegy, csak a verziófrissítés nem.
A létező összes frissítési lehetőséget megpróbáltam, WU reset, frissítési segéd, frissítés manuális letöltése, frissítési hibaelhárító, MediaCreationTool USB biosból, illetve ISOból direkten, SEHOGY nem hajlandó rárakni a 1803at.
Szabad helyem van, SSDn 80GB, HDDn közel 400, minimum gépigénynek bőven megfelel, semmi nincs bedugva a hálókábelen, és a fontos perifériákon kívül, nincs, és nem is volt vírusirtó, se regisztry tisztító, tárhelyet is csak Lemezkarbantartóval nyertem, ha kellett.
Mi lehet a probléma? Teljesen újratelepíteni (formázás, stb.) nem szeretném.
Ötleteket várok. Köszönöm.
0
0
0
0
Wihay avatar
Ez a Win 10 defender egy kuka, defernderrel 60%-ban müködött a ram.. Defender nélkül pedig olyan 20-30%-ban müködik..
Komolyan ott a MC-nél erre van igény? Mit látnák még is ebben a Defender-ben?
Arról nem panaszkodom hogy már a 4giga határeset, de ez azért szégyen..
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Az egyik barátom vásárolt magának, egy asus rog tuf 504-es gamer laptopot. Van benne egy 1t hhd és 256 gb ssd. Windows 10et szeretnénk rá rakni. Rufus segitségével elkászitettuk a boot pendrivét, de sehogy sem akarja látni a gép. Néztunk hozzá youtube-n videokat, de semmi. Vagy ha egy gépen még sosem volt windows a rufusba más beállitásokat kell használni?
Aki mér találkozott ilyennel az help!!
Köszi
0
0
0
0
💬 3
cseszka avatar
@dapra92: Milyen a bios?Uefi vagy hagyományos?Ha UEFI akkor válasszátok a rufuszban a :GPT particios séma uefis gépekhez.Ha ezzel próbáltátok,akkor valszeg az ssd nem gpt partíciónak van konvertálva.Akkor próbáljátok az elsöt az MBR particiós séma bios-os vagy Uefi-s gépekhez.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@dapra92: Miert is kell rufussal szarakodni? Ott a windows usb tool-ja, teljesen megfelel.
[LINK]
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!

Olvastam egy cikket, miszerint Win7-et lehet frissiteni win10 re. Igaz régebbi volt, de kérdésem az, hogy ez még lehetséges e? Olyat is irtak, hogy a win7-es kulcsal tudnám aktiválni a 10-es rendszert.

Ez hogyan működne? Mi a foilyamata?
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@Athis18: 1607-es verzió óta ha jól tudom elfogadja a 10 az eredeti 7 kódját. Frissíteni meg tudomásom szerint már nem lehet, hacsak már korábban nem volt telepítve és aktiválva rajta 10.
0
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok valaki esetleg tudna segiteni a windows 10 aktiválásban?Sajnos egyszerüen nem tudom megcsinálni.....
0
0
0
0
💬 3
KENI07 avatar
@Puffin: Puffin
sajnos nem Home verzio
0
0
0
0
Puffin avatar
@KENI07: ebay-en 5-10 euró között kapni kulcsot.
0
0
0
0
Rockos avatar
"Egyszerre nem működhet minden, kötelező jelleggel valami mindig sz@r" - Böfögtem föl eme bölcseletet, mikor Win10 reinstall után felfedeztem, hogy nem működik a touchpadem.

A probléma röviden: Lentebbi kommentben részletezett okok miatt újra kellett telepítenem a Windowst a laptopomra. Az akkori problémája szerencsésen elmúlt, viszont jött helyette ez.
Tünetek:
-Touchpad nem működik, nem érzékel semmit.
-Az fn+f10 (enable/disable touchpad) funkció nem reagál, nem jelzi ki, hogy éppen engedélyezve van-e, vagy sem.
-Az Eszközkezelőben nem jelenik meg, mint "Egér vagy egyéb mutatóeszköz"
-UEFI-ben lehet vele navigálni, ott működik.
Amit próbáltam:
-Friss driver, ASUS Smart Gesture telepítése. Semmi.
-BIOS-ban letiltani, majd újra engedélyezni. Semmi.
-Windows hibaelhárítás. Semmi.
-Imádkozni a Repülő Spagettiszörnyhöz. Semmi.
Amit nem próbáltam:
-Még egy Windows reinstall. Nem akarom.

Esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma forrása?
0
0
0
0
💬 4
19ati93 avatar
@Rockos: Jóval régebbi windows 10 pl 1703 vagy válts win8-ra.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Rockos: Ha még nem tetted meg, akkor javaslom az összes gyártói driverek letöltését, és egyesével mind feltételét. Csak azért, mert megint hozom keresztapámék Lenovo laposát, de az is hasonlót művelt. (Ott sem volt Touchpad.) És addig nem jött helyre míg ahhoz is le nem szedtem minden drivert és egyesével fel nem tettem. Ezután viszont minden működött ahogy kell neki. Én pont emiatt nem bízok a Win 10 saját maga által telepített drivereiben.

[LINK]
0
0
0
0
Rockos avatar
@reszler112233: Na szóval ennek az elolvasásával egy kicsit elkéstem, mert akkor már elkezdtem megint Windowst telepíteni, viszont bármi automatikus dolog előtt ezt a drivert raktam fel és most egyelőre működik. Köszönöm ismét a segítséget!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Rockos: Nincs mit! Ahol tudok, segítek.
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv mindenkinek.
Eredeti Win 10 usb-röl, nem akar bootolni az Istennek se. Illetve bootol, de mindig indul ujra magátol. Valakinek ötlete hogy mi lehet a gond?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Core2: Telepítésnél az első újraindítás után állítsd át a BIOS-ban hogy lemezről induljon a rendszer.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Puffin: Az a baj hogy a telepitesig nem jutok el, mert indul ujra az egesz.
Kivalasztom h Windows Setup (64bit) enter es indul ujra
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
A mai gep ujratetelepites utan a bal oldali ctrl gombot megnyomva mindig elougrik a bongeszom uj kezdo lapot nyitva.
Jatek kozbe nagyon idegesitto. PRobaltam bongeszot cserelni de akkor az edge indul el...
Volt mar valakinek hasonlo problemaja?
0
0
0
0
Rockos avatar
https://i.imgur.com/tlLlQjL.jpg
Sziasztok!
Új lapropomra Windows 10 települt, és már most az őrületbe kerget. Az indítási kísérletek nagyrészében bootolás helyett a fenti hibaüzenet fogad, amelyből egy Esc megnyomásával újraindul a gép, és rögtön belép UEFI-be. Innen bármi babrálás nélkül kilépve rendesen bootol a rendszer és utána is megfelelően működik. Néha előfordul, hogy hiba nélkül elsőre beindul, ami csak még zavaróbbá teszi az egészet, hiszen ha egyszer sikerül neki önerejéből is, akkor máskor mit szenvedtet engem?
A hibaüzenet haszontalan kijelentése, miszerint "Egy szükséges eszköz nincs csatlakoztatva vagy nem érhető el" pedig igazán tartalmazhatna kicsit több infomációt. Ha tényleg érzékeli, hogy valami nincs csatlakoztatva és az a valami fontos, akkor igazán közölhetné, hogy ugyan miben keressem a hibát.
Az érdekelne, hogy a teljes újratelepítést leszámítva van-e bármi kipróbálható művelet, ami segítene a problémán.
0
0
0
0
💬 9
reszler112233 avatar
@Rockos: Telepítéskor volt-e valami a laptopra kötve? Ha igen akkor azt az eszközt kösd vissza és úgy próbáld. Ha nem volt semmi de most indításkor bekötsz valamit akkor az is lehet hiba. Nekem hasonlót csinál a laptopom amin ugyan Windows 7 van, ha bedugva hagyom a külső merevlemezt. Indításkor azt ki kell húznom az USB-ből és már indul is.
0
0
0
0
Rockos avatar
@reszler112233: Telepítéskor az UTP kábel, a töltő és az egér volt csak rákötve. Ha ezek mind be vannak dugva, akkor is előáll a probléma. Ezeken kívül még az USB bootdrive volt még csatlakoztatva. Azt viszont nem tudom, hogy a telepítés melyik fázisánál kellett volna eltávolítani, szóval addig maradt benne, amíg véget ért az install és elindult a Windows. Nem tudom, hogy okozhatja-e ez a zavart.
Próbáltam már minden nélkül is indítani, de úgy is kaptam hibaüzenetet.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Rockos: Azt hogy a bootdrive okozhat-e ilyen hibát nem tudom, mert én mindig lemezről telepítek. Tudom egyszerű az USB telepítés is, de én jobban szeretem a lemezes verziót. Ahogy nézem viszont a laptopban nincs optikai meghajtó, vagy csak én kerültem el.
Más tippem viszont nincs, viszont ha még nem került sok minden a laptopra akkor egy újratelepítést még kipróbálnék.
0
0
0
0
Rockos avatar
@reszler112233: Jól látod, tényleg nincs optikai meghajtó a gépben.
Annyira nincs vészesen sok dolog a gépen, meg amúgy is meg van minden adat a régi laptopom merevlemezén, csak nem szeretném még egyszer kivárni azt az örökkévalóságot amíg azt átmásolom, meg újra letöltöm a nagyobb játékaimat a jó kis vidéki internetemmel. De ha nem lesz más megoldás, muszáj lesz.
0
0
0
0
Rockos avatar
@reszler112233: Update:
Újraraktam a Windows-t, ezúttal időben eltávolítva a boot drive-ot. Többszöri újraindításra sem jött elő a hiba. Egyelőre fenntartással, de sikerként könyvelem el a dolgot.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Rockos: Akkor valószínű valamit feltett a pendrive-ra telepítés közben, ami nem teljesen létfontosságú és kritikus dolog, de kell neki időnként.
0
0
0
0
Rockos avatar
@reszler112233: Elképzelhető. Akárhogy is, köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Rockos: Valószínűleg nem ez lehet a gond,de esetleg próbáld azt meg,hogy a Biost defaultra,azaz alap,gyárira állítod vissza,esetleg lefrissíted.
0
0
0
0
Rockos avatar
@Andor1997: A BIOS-ból a legfrissebb verzió van fent, illetve nem nyúlkáltam bele eddig, szóval a visszaállítás nem csinált semmit. De azért köszönöm a tippet.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, a mai gép újratelepítés után egyszerűen tönkre ment a hang a gépen, olyan mint amikor rá dobsz egy fürdőszoba vagy egyéb effektet a hangra. Többszöri driver reinstall után sem változott a hang. Megnéztem a fülessel nincs baj, más eszközön teljesen jól működik. Esetleg valaki botlott már ebbe a hibába?

Előre is köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@LordSzalko: Próbálj régebbi drivert feltenni, esetleg olyat ami az alaplapi dvd-n/cd-n van.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: A driver próbálgatással teljesen felhagytam mert sajnos az összesnél ez volt a hiba. Jelenleg a stúdió mikrofonba van kötve a jack azon keresztül hibátlan a hang.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Hali kérdésem lenne van egy LENOVO IdeaPad 110-15ISK (80UD004DHV) laptopom amin eddig win 10 home volt 64 bites legális,vásároltam dobozos win 10 home 32,64,ha 64 bites verziót akarom telepíteni stop code 0xc000021a fogad kék halál,ha 32 bitre nyomok azt engedi telepíteni és fel is rakja,miért nem jó a 64 bit?ja közbe nézem 4giga ramból 2 lát csak.1db 4 gigás ram van benne.
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@Dani46: Minek vettél te másik szintén Home-t. Ha már egyszer volt rajta 10 akkor bármilyen telepítőről is teszel fel ugyanúgy Home x64-et akkor amint internetet ér a gép aktiválnia kellene magát. Telepítőt meg akár a Microsoft oldaláról is leszedheted hozzá.
0
0
0
0
Dani46 avatar
@reszler112233: Ezzel nem lettem előrébb
0
0
0
0
Dani46 avatar
@reszler112233: Bocs illegális akart lenni
0
0
0
0
FoLey avatar
Hát tegnap szép srttrail.txt errort kaptam és windows sem tudta magától kijavítani. Parancssorban is hiába írkáltam egyiket hozzáférés megtagadva volt így eredménytelen volt. Visszaállítás sem tudtam,mert nem mentettem le,így maradt az alaphelyzet beállítás lementett munkámmal. Sajnos C:-n levő programokat legyalulta és újra kell raknom őket,nagyon őrültem neki... 😊
Csökkentett módban illesztő program aláírás megkövetelésének letiltásával beengedett windowsba,de így minden gép újraindításkor nemvolt kedvem eljátszani.
Lényegében sokat nem vesztettem vele csak a programokat gyalulta le meg némely windows beállításomat. Jobb ha lementitek a munkátokat nehogy ti is így kapjatok azt olvastam hogy 1803 meg 1809-es buildnál előfordul.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció