Számítógépünk ápolása és tiszán tartása

Szerző: Matej013, 2012. July 13., téma
Fórum » Asztali PC
A számítógép egy Gamer számára olyan mint egy kisállat. Gondozza és eteti, miközben ezt a gépecske megannyi szeretettel, jelen esetben játékos órákkal honorálja. Azonban mindannyian szembesülnünk kell néha napján számítógépünk belsejével, mely pár hónap után porcicák és pókok százainak nyújt otthont.

Ezt a fórumtémát azért nyitottam, hogy megosszuk egymással számítógépünk tisztán tartásának apróbb fortélyait tippjeit, trükkjeit, ki mivel és hogyan szokta tisztán tartani gépének belsejét?
Hozzászólások: 151
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Ferrari056 írta:
Az igaz, hogy kompresszorral könnyebb lenne, de mivel lakásban élek így nem megoldható!


Vidd el benzinkútra ott általában van, ha megkérdezik mit csinálsz mond azt processzort pumpálsz.😂
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Ferrari056 írta:
Az igaz, hogy kompresszorral könnyebb lenne, de mivel lakásban élek így nem megoldható!

Képzeld én is lakásban élek!😆😂 (Gondolom panelt akartál írni)😃
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
Az igaz, hogy kompresszorral könnyebb lenne, de mivel lakásban élek így nem megoldható!
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Synda Rebirth írta:
Ferrari056 írta:
Nekem is szinte havonta kell takarítani, mert az 5 rendszerhűtő + egyéb ventilátorok szeretik a port összegyűjteni..😕 Nekem 2 óra a teljes takarítás átlagosan. Én simán nedves ronggyal illetve porszívóval takarítani a gépemet.


Nedves ronggyal ne takarítsd, porszívó sz@rt sem ér, hacsak nem valami ipari rettenet.😆



Jaja, ezek sz@rt sem érnek.Fél óra alatt simán meglehet csinálni az egész gépet.Csak egy normális kompresszor kell hozzá!😃
0
0
0
0
no avatar
Ferrari056 írta:
Nekem is szinte havonta kell takarítani, mert az 5 rendszerhűtő + egyéb ventilátorok szeretik a port összegyűjteni..😕 Nekem 2 óra a teljes takarítás átlagosan. Én simán nedves ronggyal illetve porszívóval takarítani a gépemet.


Nedves ronggyal ne takarítsd, porszívó sz@rt sem ér, hacsak nem valami ipari rettenet.😆
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
jahh már én is gondoltam rá, hogy mosógépben megfürdetem 😆
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Én mindig kedves vagyok vele, néha megfürdetem.
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
Nekem is szinte havonta kell takarítani, mert az 5 rendszerhűtő + egyéb ventilátorok szeretik a port összegyűjteni..😕 Nekem 2 óra a teljes takarítás átlagosan. Én simán nedves ronggyal illetve porszívóval takarítani a gépemet.
0
0
0
0
PhantomVII avatar
Kmisi99 írta:
Hát van benne valami de nekem egy év alatt se lett túl nagy por meg én pl kegyetlen lusta lennék havonta takarítani arra is kb 2 hét alatt vettem rá magam hogy kitakarítsam egy év után a gépet. Igaz minimum fél nap de nyár van van szabadidő és ez nekem iszonyú jó szórakozás rend berakni a gépet imádok bütykölni. Mellé még moddingolok is egy kicsit így tök jó.

Az én gépem porosabb volt a tiédnél,de nekem fél éve volt utoljára kitakarítva.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát van benne valami de nekem egy év alatt se lett túl nagy por meg én pl kegyetlen lusta lennék havonta takarítani arra is kb 2 hét alatt vettem rá magam hogy kitakarítsam egy év után a gépet. Igaz minimum fél nap de nyár van van szabadidő és ez nekem iszonyú jó szórakozás rend berakni a gépet imádok bütykölni. Mellé még moddingolok is egy kicsit így tök jó.
0
0
0
0
niteforce avatar
Lehet hogy ez sűrű, de szerintem a legjobb ha havonta kitakarítod a PC-t. Én úgy szoktam. Sokkal egyszerűbb akkor ha nem egy évnyi koszt kell levakarni mindenről, hanem csak lazán letörölgetni a ventik lapátjait egy ronggyal, meg kifújni a bordákat. A hardvereknek is sokkal jobb, és neked sem porvédő maszkban kell kinyitni a gépházat.
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Norbi777 írta:
Aztán ne tartsátok sokáig a gépeteket a Tiszán. Nem tesz jót neki 😂


Most vettem én is észre, hogy nem tisztán hanem tiszán 😂 Ez jól esett 😂
0
0
0
0
no avatar
Aztán ne tartsátok sokáig a gépeteket a Tiszán. Nem tesz jót neki 😂
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azt hiszem a számítógépeket minimum évente kell takarítani nekem ma jött el az éves takarítás és óriási kosz mennyiséget szedtek össze a ventilátorok. Az egész gépet szétszedtem hogy rendbe rakjam déltől egészen idáig tartott és még az összeszerelés bőven hátra van de sötétbe nem akartam szarakodni így csak összedobáltam mindent az asztalra magam mell. Csináltam egy kis videót hogy hogy lerakódott mindenhol a por egy év alatt.

0
0
0
0
PhantomVII avatar
Én pont tegnap takarítottam ki a gépem,mert nem volt hajlandó még bekapcsolódni se😂
Öcsém szavaival élve:Találtam egy portigrist.(kb6-7 cm átmérőjű porcsomó)
Szerencsére anyám régen hajtogatott lufit,úgyhogy völt pumpa bőven kb 5-6db
Mindent kifújtam vele,az indiánokkal simán lehetett volna füst jelezni.Az elejét is leszedtem(nem csak a két oldalát),hogy ott is ki tudjam takarítani a ventilátort.Hát ott is volt bőven por.Utána a ventilátorok lapátjait letörültem és a leülepedő porszemcséket kitörültem a gép aljából.Kb egy óra volt ez a művelet.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Festékszóró kompreszorával szoktam úgy 3 havonta kifújatni...leszedem oldalát és annyi....kivisz mindent.
Ui. Ha fújatjátok a ventiket ne pörgessétek vele visszafele,nem tesz jót a ventinek.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Matej013 írta:
Valaki tisztított már közületek billentyűzetet? Úgy értem belülről? A gombok alatt már burjánzanak a porcicák, de nem tudom, hogy hogyan kellene megtisztítani.

Ó, és pár durva kép amit találtam egy számítástechnikával foglalkozó oldalon.

Körülbelül így nézett ki a gépem tegnap:
https://www.aie.hu/szerviz/images/stories/tisztitas/5.jpg

Mmm, guszta!
https://www.informx.hu/images/pc_tisztitas.jpg

No comment!
https://www.starcomputer.hu/jupgrade/images/dirty_pc.jpg


Na ne már! 😆

https://m.cdn.blog.hu/ge/gepembernaploja/image/ibm_pc_poros/02b.jpghttps://m.cdn.blog.hu/ge/gepembernaploja/image/ibm_pc_poros/05b.jpghttps://m.cdn.blog.hu/ge/gepembernaploja/image/ibm_pc_poros/00b.jpg
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Matej013 írta:
Valaki tisztított már közületek billentyűzetet? Úgy értem belülről? A gombok alatt már burjánzanak a porcicák, de nem tudom, hogy hogyan kellene megtisztítani.


Nem rég tisztítottam éppen az enyémet. Aláböksz a billentyűknek laposfejű csavarhúzóval, és egyszerűen felpattintod. Kijön a billentyű, ezt egyesével megcsinálod. Kitisztítod porszívóval, nedves rongyal, amivel akarod (nekem kellett kés is a kosz felkaparásához 😃😉 és visszarakod egyesével a gombokat. Arra vigyázz, hogy vannak rugós gombok, pl SPACE,Enter, és azok a gombok amelyek nagyobbak, ezeknél alattuk valamilyen rugós mechanizmus van, vagy az én Logitech-emnél ilyen támasztó karok. Ezeket is ki lehet simán pattintani csak meg kell nézni melyik irányba, de mondjuk speciel én nagyobb erőkifejtéssel szedtem ki. Kijön az 😃 Félve mentem neki, de abszolút erős anyag, nem sikerült eltörni 😆 De azért vigyázz, olyan gombon próbáld először amit nem sokat használsz, és kitapasztalod.
0
0
0
0
niteforce avatar
Értem, köszi a válazokat 😀 Nem dob fel üzeneteket, sőt, van amikor leszedem töltőről, és mint egy vadonatúj gép, szépen mutatja a merülést, és amikor már nagyon kevés, szépen ment és lekapcsol.

Szerintem az is lehet a baja, hogy a gép nem nagyon szereti a win7-et, mert vistával ezt nem csinálta (régebben az volt rajta gyári OS-ként).
Köszi mégegyszer! 😀
0
0
0
0
apetit1989 avatar
niteforce írta:
Amúgy miért van az hogy néha leveszem, kiírja hogy 99% van hátra, és elkezd lekapcsolni hamar. Aztán ha 1-mp-re rárakom a töltőt, akkor megy tovább legalább egy órát. meg van hogy sok ideig 100%-ot jelez, aztán lemegy 0%-ra, és onnan már nem tudom meddig bírja, és csak úgy nyekk mintha kihúzzák az asztalit hirtelen lekapcsol.
Olyat is csinál, hogyha töltőn volt, akkor amikor elindítom elkezd villogni a bekapcsoló gomb, és maxon pörög a venti, és csak áramtalanítás után kapcsol be megint.
Szóval elég sok bug van az akksim körül, ez a kora miatt van?


Nah, sorban, mert sok a kérdés:
Amúgy miért van az hogy néha leveszem, kiírja hogy 99% van hátra, és elkezd lekapcsolni hamar.

Mindegyik aksiban van egy mérőszenzor, ami a töltéskapacitást hivatott mérni. Ez egy új aksiban jól működik, mutatja is rendesen. Az elemek alapelve tiszta kémia, különböző anyagok reakciója, aminek a gyümölcse az elektromos energia. Az évek során ezek a kémia anyagok vesztenek "hatásfokukból", fáradnak, akár a mechanikai alkatrészek, csak éppen mikroszinten, így nem tudnak kellő energiát csiholni. A szenzor mindig a pillanatnyi töltést mutatja. Igaza lehet abban, hogy az elem 99%-os, azonban az elem a kora végett másodpercek alatt elvesztheti a töltését. Ez egyértelműen aksi hiba. A bios postscreen után nem reklamár valamilyen error üzenetet a gép az elemmel kapcsolatban?

Aztán ha 1-mp-re rárakom a töltőt, akkor megy tovább legalább egy órát.

Ez nagy valószínűséggel a quickcharge nevű technikai csoda lesz. Egy aksi cellákból áll, szokták is mondani, hogy ez 6, az meg 8 cellás telepegység. Az első egynéhány cella kisebb, de gyorsabban is feltöltődik, a quickcharge-nek köszönhetően. Én sem tudom pontosan hogy működik ez.

meg van hogy sok ideig 100%-ot jelez, aztán lemegy 0%-ra, és onnan már nem tudom meddig bírja, és csak úgy nyekk mintha kihúzzák az asztalit hirtelen lekapcsol.

Öreg aksi, lásd feljebb.

Olyat is csinál, hogyha töltőn volt, akkor amikor elindítom elkezd villogni a bekapcsoló gomb, és maxon pörög a venti, és csak áramtalanítás után kapcsol be megint.

Ezt sajnos nem tudom mi okozza, de szerintem ez nem az aksi körüli hűhő végett van. Asztali PC-knél ilyet gyenge hatásfokú tápegység okoz. Ha a notebookon töltő van, az elektronika megkerüli az aksi elektronikáját (a töltésen kívül), így szerintem ez inkább alaplapi probléma lehet.
0
0
0
0
Matej013 avatar
Valaki tisztított már közületek billentyűzetet? Úgy értem belülről? A gombok alatt már burjánzanak a porcicák, de nem tudom, hogy hogyan kellene megtisztítani.

Ó, és pár durva kép amit találtam egy számítástechnikával foglalkozó oldalon.

Körülbelül így nézett ki a gépem tegnap:
https://www.aie.hu/szerviz/images/stories/tisztitas/5.jpg

Mmm, guszta!
https://www.informx.hu/images/pc_tisztitas.jpg

No comment!
https://www.starcomputer.hu/jupgrade/images/dirty_pc.jpg
0
0
0
0
niteforce avatar
Amúgy miért van az hogy néha leveszem, kiírja hogy 99% van hátra, és elkezd lekapcsolni hamar. Aztán ha 1-mp-re rárakom a töltőt, akkor megy tovább legalább egy órát. meg van hogy sok ideig 100%-ot jelez, aztán lemegy 0%-ra, és onnan már nem tudom meddig bírja, és csak úgy nyekk mintha kihúzzák az asztalit hirtelen lekapcsol.
Olyat is csinál, hogyha töltőn volt, akkor amikor elindítom elkezd villogni a bekapcsoló gomb, és maxon pörög a venti, és csak áramtalanítás után kapcsol be megint.
Szóval elég sok bug van az akksim körül, ez a kora miatt van?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Hát az aceremmel ha nem is másfelet, de egy órát én is elnetezek akksival, na de ha bekapcsolok egy filmet, fél óra, és zzzzz... A gép 3 éves.
0
0
0
0
niteforce avatar
nekem 4 éves HP notim van, és 1,5 órát még el tudok érni nettel energiatakarékos módban az akksival.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Szilárd, az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy egy notebook aksijának az élettartama 1-2 év, amit semmivel nem lehet hosszabbítani, csak rontani. A nonstop töltés hónapok alatt kinyírja az elemet.
Összeesküvés elméletekbe nem akarok belemenni, de tény, hogy a HP-nak volt valami botrányügye, mert a gépeikben az elem érdekes mód 1 év után magától meghalt, amit egy, az aksiba beépített időzített IC okozott.
Az kvázi nem baj, ha mindig hagyod tökig lemerülni, legfeljebb a felhasználónak okoz bosszúságot.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
ventilátorokat ki szoktam szedni a házból áttörlöm vizes ronggyal, hordáknak közé nézek ha poros kifújom ha nagyon poros kompresszor.
0
0
0
0
Szilard96 avatar
apetit1989: Ez nagyon hasznos volt szerintem a notebook felhasználóknak 😀
Tudom ,hogy eltérek a témától, de egy tanácsot szeretnék töled kérni, mertlátom ,hogy érted a dolgod 😀 A kérdésem az lenne, hogy hogy a legjobb "kezelni" a laptop aksiját? Amint leírtad nem jó a non-stop töltés, jobb ha kihúzzuk, lemerítjük ,majd megint betesszük tölteni? Tudtommal az sem használ az aksinak...
0
0
0
0
jasko avatar
hónaponta kompresszorral szoktam kifújni,alaposan 😀😉
0
0
0
0
Devis avatar
lejjebb kell venni és kész 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én egy éve nem takarítottam a gépet mégis csak egy hajszálvékony por fátyol van max. Van olyan ismerősöm akinek pár hónap után nagyon rondán nézett ki belül.

Amúgy óvatosan a porszívóval meg kompresszorral. Előfordulhatnak olyan alkatrészek az alaplapon amik gyengén lettek forrasztva ha hirtelen az lejön azt az életbe nem találod meg na meg vannak apró kis jumprek a lapon azok is simán leröpülhetnek. A kompresszor meg plusz vegyél mert ha nem olyan jó minőségű még olaj párát is fröcsögtethet a gépbe.
0
0
0
0
Devis avatar
legtöbb esetbe kompresszorral szarrá fújom azt jól is van. ritkábban meg darabokra szedem, hogy a porszűrőket is kitudjam takarítani.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Havonta 1 szer jó kipucolni?? de akkor minden porszívó fujatás süprés ecsettel Vagy kipucolom teljesen ecsettel és porszivobal utána rárakom a ventilátort max fordulaton és 5 perc elég neki kurva tiszta lessz töle próbáljátok ki
0
0
0
0
Szilard96 avatar
En csak simán porszívóval kiporszívózom a hűtőrácsokat (amelyiket kell leszerelem, és utána pl proci)
A gép aljából a port is kiszívatom porszívóval.
A tápegység fedelét néha leszedem és azt is kiporszívózom óvatosan 😃

Nálam ennyiből áll 1 géptakarítás 😀
0
0
0
0
Matej013 avatar
Ha gépem takarításáról van szó, akkor én mindig a szabadban végzem.
A procedúra első szakasza, hogy a leülepedett port fújással felkavarom. Ezt általában kompresszorral szoktam, vagy ha az nincs akkor biciklipumpával. Ilyenkor a legtöbb porszemcse a gépben porcicákká áll össze, mely könnyen feltapad az ecsetre. Vékony illetve vastag ecsettel jól áttörlök minden alkatrészt, ha a hűtőbordák között akad még por, azt egy második fújással kifújom. A ventilátorokat is fújással szoktam. Végezetül a gép alját langyos enyhén nedves kendővel áttörlöm. A merevlemezt és a meghajtót ecsettel áttörlöm.
0
0
0
0
Matej013 avatar
Üdvözlök mindenkit!

A számítógép egy Gamer számára olyan mint egy kisállat. Gondozza és eteti, miközben ezt a gépecske megannyi szeretettel, jelen esetben játékos órákkal honorálja. Azonban mindannyian szembesülnünk kell néha napján számítógépünk belsejével, mely pár hónap után porcicák és pókok százainak nyújt otthont.

Ezt a fórumtémát azért nyitottam, hogy megosszuk egymással számítógépünk tisztán tartásának apróbb fortélyait tippjeit, trükkjeit, ki mivel és hogyan szokta tisztán tartani gépének belsejét?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció