Programozásról minden

Szerző: Ferrari, 2011. March 14., téma
Fórum » Szoftver
Ebben a témában lehet megvitatni mindent a programozásról, legyen az Pascal, C, C++, C#, HTML, java, delphi, PHP, Python stb...
Meg lehet osztani tapasztalatokat, vagy akár saját készítésű programokat is, valamint akár segíteni is lehet vkinek megírni egy programot.
Hozzászólások: 99
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NeTuddMeg avatar
megszakítom a 4 éves csendet 😃
tudtok olyan C# 'fejlesztő' alkalmazást, ami nem Visual Studio, de lehet benne Form Appot szerkesztgetni? nem szivesen vásárolnék 1 éves liszenszt egy 2 napot projekt kedvéért.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Azért van ott perjel mert azt hittem van, nem értek hozzá. Akkor megnézemm amit írtál 😀
0
0
0
0
no avatar
Gerard: Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven, Java in Nutshell, K&R: A C programozási nyelv (C++ előtt mindenképp ajánlatos). A Codeacademyt én is csak ajánlani tudom, viszont ott a legtöbb ingyenes kurzus csak az alapokra tanít meg (a Java esetében még arra sem teljesen). Ott a Tutorialspoint is ilyen célokra. Ha inkább magyarul tanulnál akkor pedig keress egyetemi jegyzeteket, bár hardveres téren kevés a frissebb darab.

A Javát és a Javascriptet pedig nem értem miért írtad perjellel, a nevükön kívül semmi közük egymáshoz.
0
0
0
0
visor261 avatar
[LINK]
Ez bevezet egy ideig mikor eldöntötted melyik esik kézre rákeresel a neten az x programozási könyvre és tuti találsz magadnak párat.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Valaki tud ajánlani könyvet vagy pdf fájlt a következőkről

Mostani hardverek tulajdonságaik hogyan működnek ilyesmik
És programozási nyelvekről
C#
C++
Java / javascript
Python
Sql

Most a freecodecamp elején vagyok.
0
0
0
0
meszes17 avatar
Helótok,légyszi segitsetek...
miért mutat ilyen magas latenciat ez a progi?
https://www.kepfeltoltes.hu/161031/714687173N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

amit probaltam: disable-ztem az eszkozkezelo-ben az osszes drivert es vissza...
ugyanugy,ugyanolyan ertekek,nem lett megfelelő...
Mitol ilyen magas a latencia ertek?
A current latencynal kb 200-300 kozott kellene lennie...és zöldnek...
0
0
0
0
danee23 avatar
Windowsban is elindíthatsz programokat parancssorból phpval.
0
0
0
0
Krissz avatar
Nem routeres a dolog (a tanároknak nincs hozzáférésük a router admin felületéhez, csak a saját oldal beli profiljukhoz/szolgáltatásukhoz)
A szerveren Windows Server 2003 fut.
És igen a suli szervereken keresztűl van net, illetve van proxy is.
0
0
0
0
danee23 avatar
Hát az egy kérdés hogy a gépek hogy vannak az internetre kapcsolva?

Mert mondjuk routeroknak is van webes konfig felülete.

De ezt félretéve legvalószinűbb hogy php, a jelszavak meg általában mysql adatbázisban vannak tárolva, és arra is valószinű egy php script van hogy felülírja alapértelmezettre.

Ha a suli szerverén keresztül vannak a gépek a netre kötve azon valószínűleg linux fut és egy parancssori kóddal le lehet tiltani az individuális gépeket.
0
0
0
0
Krissz avatar
bszilagyi: picit félreértetted 😃 nem teljes felügyeletre gondoltam én, csak minimálisra, pl: weboldalról belépve lekapcsolni őket az internetről, meg a felhasználók jelszavát resetelni. Kíváncsiság 😀😉
0
0
0
0
GodSie avatar
Az nem animálásra van az csak rajz 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
SuperSaiyanGotto: Paint Tool Sai? 😃
Krissz: Pont arra, amiket leírtál. Suliban a gépeket tudod vele felügyelni, élőben látod, hogy éppen mit csinálnak a gépen, tudtommal a leállítás, újraindítás, stb. is megy rajtuk. De, ez az adott teremben lévő gépeket tudja csak, nemhinném, hogy az egész iskoláét tudná. Hova kéne ez neked?
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz HTML tuti nem, az csak egy jelölőnyelv. 😃
PHP ban mg nemtudok ilyen funkcionalitásról x d (az oldal kinézete biztosan html be ágyazott php kód, de ez a Net lekapcsoló script / pass resettelo nemtom mia retekben van megirva :/ )
Ezeket nemismerem, mire jók? 😀
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok! Keresek programot amivel jól lehet animálni ,leginkább animét készítek .
Anime studio Pro volt eddig 😀
Fizetős is lehet nem baj!
Válaszotok előre is köszönöm
0
0
0
0
hashimoto avatar
Krissz: Hát, ha webes felület, akkor gondolom html vagy php.
De, direkt vannak erre szakosodott programok, pl. a Lanschool. Nálunk, általánosban SMART Sync volt, a mostaniban meg nemtudom 😃 De biztosan van még több (ingyenes), vagy jobb alternatíva.
0
0
0
0
Krissz avatar
Webes felületről; pl: suli oldalára belépve a tanár, letudja kapcsolni az internetet az ifós termekben külön-külön is, meg kitudja resetelni a jelszavunkat, alapértelmezetre; hogyan lehet ezt/milyen nyelvek ismerete szükséges egy ilyent megírni?
Köszi
0
0
0
0
no avatar
Suliban Pascalt tanultunk, de ezt tényleg maximum csak tanulónyelvként lehetne ajánlani, ha még soha nem programoztál, bár én ilyen célra sem ajánlanám nagyon. Inkább Python a letisztult szintaxisával, írhatsz benne egyszerű eljárásokat, de ugyanúgy objektum-orientáltan is használhatod, ráadásul elég sok célra és platformra jó (web, tudományos, stb). Egyelőre én is intenzív tanulási fázisban vagyok az emelt infó érettségi miatt, de ez a nyelv később is használható lesz, ellentétben a Pascallal.

Javat és/vagy C#-ot is jó lenne megtanulni, de egyelőre nem akarok több nyelvet párhuzamosan tanulni, inkább egyet, de azt alaposan.

Na meg hát web. Itt ugye az a dolog nehéz része, hogy elég gyorsan alakul és ha nem akarsz lemaradni, akkor folyamatosan kell minden újdonsághoz alkalmazkodnod és megtanulnod egy féltucat nyelvet.
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
En Pascalban kezdtem es utanna atmentem C++ ra,kesz megvaltas 😆 , nagyjabol csak tanulgatok meg egyetemre valo felkeszulesre hasznalom,semmi komolyabb 😃
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Én most C#-t tanulok, ez az első programozási nyelvem.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Csak kíváncsiságból kérdezem (szóval nem sürgős) hogy közöttetek aki programozik az milyen nyelveken és mire használja, illetve van e kedvenc programnyelvetek mit taultatok elsőnek? (egy két mondtban is elég, de ahogy gondoljátok )
0
0
0
0
-RedJohn- avatar
Nekem egyik sincs, de ha adsz egy mail-t, elküldöm a feladatot 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
-RedJohn-:
Milyen jellegű feladatról lenne szó?
Keress fel Skype-on, vagy valami más elérhetőségemen:
skype: husudosu94
steam: sudosu94
0
0
0
0
no avatar
Suliban is ilyen volt csak hát le lett cserélve HuEdu-ra minden 😞
0
0
0
0
sudosu avatar
Aki szeretne egy könnyen konfigurálható szervert, alkalmazása teszteléséhez, ajánlom a Zentyal használatát. Lényegében egy moddolt Ubuntu 13.10-ről van szó, csak kényelmesebb konfigurálni mint egy Ubuntu vagy Debian server-t.
Remek, van Remote Control webes felülete is ami kényelmesebb mintha csak egy SSH, Telnet szerver lenne.
Mivel egy postfix mailserver-t nem a legkönyebb bekonfigurálni, ezért volt szükségem erre a szoftverre 😜.

https://kepfeltoltes.hu/140509/zentyal_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mostanság nincs aktivitás a Topic-ba, mi történt 😀?
0
0
0
0
Arnybiro avatar
A lényeg az lenne, arra szeretném használni, hogy egy szöveget ne lehessen módosítani. Ha esetleg így nem jön össze akkor megpróbálom saját fájl kiterjesztéssel, hogy azt hogy bírja. Délelőtt valamennyire utánanéztem, de utánajárok még a hétvégén.
0
0
0
0
sudosu avatar
chrono02:
MD5-öt dekódolni nem tudsz, akkor pillanatok alatt feltörhető lenne az összes jelszó 😀.
MD5 osztály meg van .NET-ben szóval kódolni tudsz szöveget MD5-é.
[url]http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.security.cryptography.md5(v=vs.110).aspx[/url]
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Sziasztok!
C#-hoz szeretnék egy kis segítséget kérni. Egy olyan szövegszerkesztő programot akarok csinálni ami képes kódolásra/dekódolásra, pl MD5. Ez megoldható valahogy?
Köszönöm!
Sziasztok!
0
0
0
0
khaled98 avatar
értem, mindjárt ki is próbálom 😀😉 inkább skype vagy email, xfire-m nincsen 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
A JDBC címet egészítsd ki a következővel:

characterEncoding=UTF-8

Például: jdbc:mysql://localhost:3306/dbname?useUnicode=true&characterEncoding=UTF-8
Egyébként szerintem felvehetnél Skype-ra (husudosu94) vagy valahol, Xfire-t nem javaslom mert csak akkor vagyok fenn ha Windows-on vagyok.
Úgy könnyebben tudok segíteni.
0
0
0
0
khaled98 avatar
háát ez nemigaz... 😞 most insert-et akarok, de az űúő... betűk már megint nem mennek 😞 ?-t tesz be helyettük, áé... az megy 😞
hogyan kell insert közben változtatni a karakterszettet/encodingot?
szerk.: minden utf-8 hungarian-ban van(adatbázis, tábla, sorok) , de nem működik... latin2-hungaianban is kipróbáltam de semmi.
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát ami most folyamatban van Rendszergazda képzés.
0
0
0
0
khaled98 avatar
sudosu: Milyen suli? 😀😉
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát azonosító alapján érdemes alapból ezzel foglalkozni 😀. Ezt nekünk is így tanították iskolába.

Meg logikus is: ha elüti a delikvens a nevét már akár kis nagy betű különbség is van akkor már teljesen más eredményt ad a program, vagy hibát 😀. Azért egy azonosító számot nehezebb elütni.
0
0
0
0
khaled98 avatar
sudosu: hát nem tudtam megoldani, importáltam a cuccokat, utf8 bom nélküliként (notepad++-szal néztem), de nem is nagy baj, mivel mutatja a szöveget, phpmyadminban is, és a programban is. majd nem a termék neve alapján azonosítom be, hanem a kódja alapján...
0
0
0
0
sudosu avatar
khaled98: Állítsd át utf8-hungarian-ci-re az adatbázisod és tábláid kódolását. De elvileg jónak kéne lennie, szóval lehet véletlenül abban a táblában pont valami mást választottál ki ami nem kompatibilis a magyar ékezetes betűkkel. Nézd meg adatbáziskezelővel (PHPMyadmin, Navicat stb...) hogy az adatbázisodba eleve hibásan került e be a rekord. Ha igen akkor valami a programba nem stimmel.
0
0
0
0
khaled98 avatar
na még egy kérdés, sikerült megcsinálnom mindent, tudok olvasni, updateolni, új rekordot beleírni stbstb. de amikor updateolok, akkor nem találja meg a "ű","ő" stb betűs szavakat, az "á" az megy neki... van valami az encodinggal, de nem tudom mi lehet :S elvileg UTF8-general ci az amit használok a táblában.
szerk.: amúgy amikor a programban mutatja, akkor tökéletesen látszik a "két ékezetes" betűk.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
hát ha csak "call of dutyizni" használja a gépet akkor ok de ha azon dolgoznék,leveleznék,interenetbankingoznék akkor alap h vmit felpattintok vírusírtó gyanánt.Am. az milyen h neten keresztül kreditet,telefonra feltudsz tölteni és csak a bankkártyán lévő számok kellenek hozzá + tel.szám ? Csak sztem nem biztonságos ? még egy kicseszett PIN se kell.
0
0
0
0
sudosu avatar
Valami gyanús itt nekem akkor nincs is internetre kapcsolódva azzal a géppel. Mert elkerülhetetlen hogy bekapj egy vírust, ki van szolgáltatva a vírusoknak még jobban. Nem tudom milyen szakmai ágnál van informatikán belül, de biztos hogy nem programozó vagy rendszergazda. Ha mégis tévedtem akkor én biztos nem bíznám rá a gépemet 😃!
0
0
0
0
sudosu avatar
Ja hát ha linuxot használ akkor nem is feltétlenül kell 😀. De ha Windows-t használ vírusirtó nélkül akkor az elég gáz már.
0
0
0
0
sudosu avatar
Nem akartam szemétkedni, bocsi 😀.
Csak érdekes hogy AVG-t használsz amikor azzal ahogy hallottam csak a baj szokott lenni, mint az Avast-al 😀.
Én sok vírusirtót kipróbáltam már, de ami a leghatékonyabb védelmet adja és nem zabálja szét a gépemet az NOD32 volt. Akkor még más gépem (lásd gépeim) volt szóval ilyen vírusirtó kellett, de annyira megszoktam hogy a mostanin is azt használom.
0
0
0
0
khaled98 avatar
jólvanna 😃 ,amúgy miért mi a baj az avg-vel? nekem tetszik 😀😉
szerk.: vírusírtókban nem vagyok otthon 😃
0
0
0
0
sudosu avatar
No comment 😆! Egyáltalán az hogy AVG van a gépeden 😜
0
0
0
0
khaled98 avatar
sudosu: Hát nem igaz... nem lehetek ilyen sügér 😃D sok-sok olvasás után stackoverflow-on ajánlotta az egyik srác(ezer köszönet neki 😀😉 ) hogy mi lenne ha az avg-t kikapcsolnám egy 10 percre 😃 hát segített.
0
0
0
0
sudosu avatar
Host névhez jó a localhost, ha nem módosítottál semmi konfigurációs fájlt.
Alapértelmezetten a root felhasználónak nincs jelszó adva, tehát oda üres hely kell... ha közbe átírtad a konfigurációt akkor nem szóltam. Ha localhost sehogy se akar menni akkor próbáld a géped IP-jét amivel kapcsolódik a router-hez pl.: 192.168.1.1
Parancssorba írd be hogy ipconfig /all ott tudsz kísérletezni a címekkel
0
0
0
0
khaled98 avatar
java lenne a jó most, angol nem probléma, (sőt jobb is, mert egy csomó tutorialt nézek youtubon, és az angolul van, másrészt tanulok azt is nyelvizsgára 😃😉. Xamppal már megy is az sql.

szerk.: [LINK]oda hogy Host név, oda mi kell? nem értem ezt az sql-es dolgot 😞
0
0
0
0
sudosu avatar
Programozok: C#, Java, MYSQL (Kezdő), Python (Most tanulom), PHP, VB, nagyon kicsi Pascal
Én Pascal-al kezdtem, de azt még csak hobbiból csináltam. Még akkor általános iskola 8. osztályába jártam 😀. A VB volt amivel már komolyabban foglalkoztam 1 évet szakközépiskola első évében. Utána C# és jött a többi.

Hát könyv meg attól függ hogy milyen nyelven akarsz programozni és milyen nyelvű könyv kell. Magyart nem nagyon tudok, de azt mondják hogy a devportáli C# jegyzet egész jó.
Magyar C#: [url] https://devportal.hu/Fajlok/Download.ashx?shareid=1&path=Konyvek%5ccsharp+jegzyet%5ccsharp.pdf[/url]

Java: [LINK]
C#: [LINK]

Attól hogy kezdőknek szánt könyv egy kis kihagyással rengeteg haladóknak való anyagot is kapsz 😀
0
0
0
0
khaled98 avatar
sudosu: ahaa, szóval xammp 😀 hallottam már róla, csak még nem próbáltam ki. Na le is töltöm 😀😉 Amúgy még egy (pár) kérdés. Te miben programozol? (ahogy láttam netbeans volt ott a képen 😀😉 ) , és milyen könyvet ajánlasz egy haladó felé irányulónak? 😀😉 Tudom minél többet csinálod úgy tanulsz, de hát mondjuk a mostani progit amit csinálok, (ilyen leltározó/raktározó rendszer boltnak, bár tuti nem ezt fogjuk használni élesbe 😃 ) annál egy csomót google-zok, olvasgatok dolgok után stb... ami gondolom egy rendes könyvben benne lenne, és könnyebb lenne onnan.
szerk.: ja és már volt egy-két könyvem, mondjuk a tantusz könyv, és eleinte még visual basic-eztem, az után kb. ismétlés volt a tantusz, csak pár "szokásban" különböznek. Meg hogy nem designerrel csinálom a javat.
0
0
0
0
sudosu avatar
Nem használtam még sose ezt a progit. Hát ahhoz semmikép nem kell programot írnod hogy üzemeltess egy MYSQL, FTP , WEB server-t. Régen én Xampp-el foglalkoztam Windows-on. Linuxon meg külön rakosgattam Apache, MYSQL, PHP stb...
0
0
0
0
khaled98 avatar
sudosu: De erre gondoltam, most épp megy egy web(http) és egy ftp otthonról, külön külön port van nytva nekik(alap 21/80). Erre amúgy van kész program vagy meg kell írni azt is? mármint hogy az ftp és a web az a "Quick'n Easy ... Server" programmal megy. Én egyszer megbeszéltem magammal hogy robotokat soha nem fogok építeni,foglalkozni velük... 😀😉 De azért maga az technikai része az mindig is érdekelt 😃 .
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció