Battlefield - A Kezdet
A híres Battlefield első része ahol az évszám 1942 és a hadszíntéren javában dúl a csata.
Sziasztok!
Szerintem senkinek se kell bemutatnom a Battlefield sorozatot és annak első részét, a Battlefield 1942-őt. Úgy gondoltam, hogy a következő tesztjeimben bemutatom az összes PC-re kiadott részét, ezért kezdjük az első résszel, ami forradalmi újításaival örökre beírta magát a videó játék történelembe. Vágjunk is bele!
Röviden a sorozatról
A Battlefield sorozat 2002-ben kezdődött, amikor is a svéd Dice az EA segítségével kiadta első játékukat a Battlefield 1942-őt. A játék tarolt és még abban az évben elnyerte 2002 év játéka címet. Rá egy évre jött a Secret Weapons és a Road to Rome kiegészítő lemez is. Ezután a csapat Vietnámba varázsolta a játékosokat a Battlefield Vietnam-ban, ahol helikopterek motorok és dzsungelek voltak a jellemzők. Aztán jött a nagy korszakváltozás és a 2005-ben bemutatott Battlefield 2 már a modern hadszíntérre küldte a játékosokat. Ma 2013-ban pedig már a 3-dik résznél tartunk és bejelentették a 4-dik részt is, de ne siessünk előre, maradjunk a kezdeteknél.
Helyszínek
Ahogy a címben is le van írva a helyszín a második világháború, és annak legemlékezetesebb ütközetei, helyt kell állnunk az Omaha partszakaszon, az Ardenneki ütközetben, a Sztálingrádi csatában, de még a Csendes Óceáni hadszíntéren is harcolnunk kell. 2002-ben kevés olyan háborús játék volt, amiben ilyen hatalmas nyílt terep volt, sőt a Battlefield volt az első, amiben egyszeri töltéssel bejárhattunk egy hatalmas csatateret.
Frakciók
A Battlefield 1942-ben 4 országot képviselhetünk a hadszíntéren, ez a négy pedig: Szövetségesek, Németország, Japán és a Szovjetunió. Minden nemzetnek megvan a megfelelő öltözet, fegyver és jármű. Az egyjátékos módban nem, a többjátékos módban pedig lehetséges a játék közbeni frakcióváltás. Az egyjátékos módban a játék kezdetekor kell kiválasztani.
Játékmenet
Minden hadszíntéren vannak ellenőrzőpontok, amiket nekünk el kell foglalnunk és tartanunk addig, míg az ellenség erősítésszáma 0-ra csökken. Az ellenőrzőpontok száma a pályák nagyságától függ, kis pályán általában 3-4 pont van, de a nagyobb csatatereknél 5-6 pont is található. Ez tehát az úgynevezett „Conquest” mód. A második mód, ami a többjátékos módban található az a „Capture the Flag” mód ahol az ellenség zászlaját el kell rabolni és a saját bázisunkra elvinni, kevésbé játszott mód ez. A Battlefield grafikus motora képes 64 játékost is kezelni, tehát a nagy ütközetek se maradhatnak el.
Kasztok
A Battlefield-ben kiválasztható egységeket kasztokra bontották, összesen 5 kaszt van: szanitéc, mesterlövész, támadó, támogató, mérnök. Minden kasztnak megvan a saját gyenge pontja és erőssége. A játék nagy hibája hogy nem vehetünk fegyvert csak egy egész felszerelést, ezért ha kifogy a lőszer a puskából kénytelenek vagyunk fel keresni egy lőszerfeltöltő rekeszt a csatatéren. Vannak olyan kasztok, amik a csapatjátékokra vannak kihegyezve ilyen például a mentős, ami képes a közelben lévő katonák életerejét visszaállítani, vagy a mérnök, ami képes csavarkulcsával megjavítani a sérült járműveket és képes aknákat valamint TNT-t lerakni.
Járművek
A Battlefield 1942-ben járművekből sincs hiány, egytől-egyig tökéletesen lemodellezett tankok, repülők, hajók és csapatszállítók széles tárháza várja a játékosokat. A többi háborús játékkal ellentétben a Battlefield-ben be is szállhatunk és vezethetjük ezeket a monstrumokat. A használható járművek között megtalálható a veszedelmes német Tigris tank, az orosz T-34-es, a Sztálin orgona és az amerikai Sherman is. A repülők között irányítható a B17-es bombázó, a német Messerschmitt 109-es és a japán Mitsubishi Zero is. A hajók között megtalálhatóak a nagy anyahajók és kis cirkálók és rombolók is.
Grafika
A Battlefield 1942 grafikája olyat mutatott 2002-ben amit addig senki se gondolt volna, magas poligonszámú katonák, tankok repülők, hajók és épületek. A robbanások és az effektek valami hihetetlenek voltak. A játék grafikus motorja elképesztő erővel rendelkezett és képes volt 64 játékost is kezelni egy hatalmas csatatéren egyszeri betöltéssel. Ezt az erőt a kritikusok is csak bámulták, mert ilyen technológiát, amit a svédek használtak még nem láttak. A grafika mai szemmel is szépnek mondható az idő vasfoga meglátszik. de néhány mai játékot is megszorongat grafika téren. A gépigény nagyon magasnak számított anno és elég magas processzor igénye is volt, de a mai gépeken már biztos, hogy akadás nélkül fut.
Hang
A játékban hallható zenék és hangok zseniálisak. Mai napig imádom a főmenü zenéjét, és betöltés közbeni muzsikát. A robbanások a tankok lánctalpának zörgése a repülők zuhanás közbeni hangjai egy háborús filmben is simán megállná a helyét. A fegyverek hangja tökéletes, ha tankra lövünk hallani a lövedék lepattanását is. Egyszerűen gratulálok a Dice-nak mert hang és zene téren maradandót alkottak.
Többjátékos mód
A Battlefield főként a többjátékos módra koncentrál az egyjátékos módot csak gyakorlásnak lehet használni. A többjátékos mód teljesen tele volt évekig még ma is sokan játszanak, sőt megduplázódott a játékosok száma, mert a Battlefield 10 éves évfordulóján az EA teljesen ingyenessé tette a játékot, amit bárki letölthet az Origin hálózatán. Az internetes ütközetek nyújtják a legnagyobb szórakozást a Battlefield játékokban, az 1942 megmutatta a Dice-nak hogy ezt az utat kell járniuk a jövőben, hogy a következő részek is ugyanezt a sikert érjék el, mint az 1942-ben és be kell vallani sikerült eddig.
Kiegészítő lemezek
Az 1942-höz két kiegészítő lemez készült. Az első a Secret Weapons of WWII ez a kiegészítő hátrakétás nácikat és prototípus járműveket tartalmaz valamint új küldetéseket és pályákat, bejárhatjuk a sasfészket és a Peenemündei titkos német gyárat. A Második kiegészítő a Road to Rome amiben az olasz hadszínterek kapnak figyelmet, ebben a kiegészítőben lehetőségünk lesz az olaszok oldalán harcolni a szövetségesek ellen, itt is kapunk új fegyvereket és járműveket valamint 6 új pályát.
Végszó
A Battlefield 1942 volt a kezdet és egy gépezet beindítása a Dice számára, ez a sorozat örök lesz, ahogyan az első epizód is. Akinek megjött a kedve egy kis nosztalgiára vagy ismét harcolna a bajtársakkal Berlinben, töltse le ingyen a Battlefield 1942-őt. Köszönöm, hogy elolvastátok a tesztemet, további szép napot kívánok minden gépigény tagnak!
Műfaj: ,
Fejlesztő: DICE
Ez így nem igaz, mert egész sok játékuk megjelent mielőtt nekiálltak a BF szériának, + a csapat egy része készítette el a BF elődjét a Codename Eagle-t, amely máig az egyik kedvencem.
SZERKESZTÉS: Sajnos nincs PC-re bocsi akkor én voltam a buta 😆
Ha jól számolom csütörtökön kerül ki a következő teszt.
Robin:Kérlek ezt ne ide írd, hanem írj Nruhtas-nak, majd ő elmondja mi a helyzet.
Mivan?
Elolvastam a tesztet ha már idekerültem és nagyon jó lett 😃.
Ez is azt mutatja, hogy az admint is hülyének nézed/nézitek!!
Inkább kitöröltem amit írtam, nem érdemes kommentelni. Egyrészt hazudsz, másrészt meg igazából nincs is kedvem felhúzni magam ilyen hülyeségen
Ez szemétség már ne haragudjatok és ti lázadtok fel, hogy nem kerül ki??
Főnök, amúgy hogyan jöttök rá, hogy lopott a teszt?
hory9999: Mivel a beküldött teszted másolt volt, vagyis nem a te tulajdonod, kvázi lopott, ezért természetesen nem került ki. Ilyen esetekben szó nélkül töröljük a tesztet, sőt, további teszteket sem fogadunk el.
Robinxd: Valószínűleg a te esetedben is ez fordult elő, mivel csak ebben az esetben nem küldünk értesítést.