Cs, avagy a betűk jelentése I. rész, Singleplayer
Sokat gondolkodtam azon, hogy írjak-e játéktesztet, vagy nem. Nagyon tetszett az ötlet, hogy játékteszteket lehessen készíteni, de én mégis elhatárolódtam a lehetőségtől. Lehet félve a véleményektől, vagy az időhiány miatt, nem lényeg.
Bevezető, vagyis lehull a lepel a betűkről.
A témám címében a cs betűket emlegettem, aminek a jelentése: Counter Strike. Eme FPS-t rengetegen játsszák a mai napig is. A 2D-s változat is már nagy sikert aratott a '90-es években. A nagyobb eredményeket mégis az 1999-ben megjelent Counter Strike 1.6, valamint a 2004-ben megjelent Source hozta. Ezek a játékok mind Half Life motorra épülnek. Mindkét játék rengeteg szerver-t tudhat magának.
A választásom az 1.6-ra esett, ami már lassan 12 éves játék, mégis nagyon népszerű. Sokáig ezzel a játékkal játszottam, és míg nem vettem meg eredetiben, sokáig bannolgattak a szerverekről, mondván, csalok. Pedig 8 év tapasztalattal általában nem szoktak csalni a játékosok.
A játék felépítése.
A boltban Counter Strike Anthology-ként forgalmazzák, amit viszonylag olcsón meg lehet vásárolni. Single és multiplayer része is van az 1.6-nak, ám a Single playerhez előfordulhat, hogy nekünk kell berakni BOT-okat (BOT-oknak nevezzük a számítógép vezérelte játékosokat. Gyakran használják a kezdő játékosok leminősítésére is, amolyan internetes szlengként.) A Steam keretrendszeren belül tudjuk futtatni a multiplayer részét is.
Mivel elég régi játék, sok benne a bug. Ám ezeket a szerverüzemeltetők általában kiszűrik. Vagy automatikus sebzés jár a bug használatáért, vagy a szerver kezelői (adminok) a szabályzatban rögzítettek szerint jár el, ami kitiltás is lehet.
Ám ne szaladjunk ennyire előre! Ismerkedjünk meg a főmenüvel.
- Az új játékra kattintva mi is játszhatunk a botok ellen. Ez javasolt a kezdő játékosoknak, vagy akik most ismerkednek a játékkal, vagy ha esetleg egy új pályát (map-ot) próbálunk ki. Beállíthatjuk a köridőt, kör mennyiségét, csapatsebzést, a vásárlási időt, halotti kamerát, túszok sebzésének következményeit, sőt, a zseblámpának használatát is itt tudjuk befolyásolni!
- A csatlakozás játékszerver-hez menüponttal tudunk csatlakozni a játékszerverekhez. Játszhatunk Lan-ban barátainkkal, vagy csatlakozhatunk az internetes szerverekhez. Itt lehet különböző szűrőket beállítani, hogy a számunkra kívánt szervereket megtaláljuk, és a listából kiválasztva már csatlakozhatunk is a kívánt szerverre.
- A beállítások menüpont a legfontosabb, mielőtt elkezdjünk a játékkal játszani. Itt első indítás előtt be tudjuk állítani kedvünkre a billentyűzetet, valamint tudunk az egerünkön konfigurálni, a hangot és mikrofont beállíthatjuk, valamint itt vannak a multiplayer beállítások is.
És most lássuk a játék menetét!
Két csapat feszül egymásnak alap esetben: a terroristák (t) és a rendőrök (counter-terrorist, ct.) A legtöbb játéktípus a vásárlással kezdődik, amiben fegyvert választhatunk magunknak attól függően, hogy mennyi pénzünk van. Oda kell figyelnünk a vásárlásra, mert képezheti a fegyver a taktikát is. Karakterünknél 1 nagy fegyver, 1 pisztoly, és maximum 4 gránát lehet.
A fegyvertár a következő: pisztolyok, shotgun-ok, smg-k, különféle sorozatlövők és távcsöves fegyverek. Lehet továbbá vásárolni a bomba hatástalanítására kit-et is, valamint kevlar-okat, vakító, füst és robbanó gránátokat, éjjellátót is. A fegyverbe töltényt is nekünk kell vásárolni. Egy adott feladatot kell végrehajtanunk, és azok után kapható a pénz (túsz megmentése, bomba felszedése stb.). Pénz szerezhető emberek ölésével is. Vigyázni kell, mert ha passzívak vagyunk a pályán, kevés pénzünk lehet, és nem igazán tudunk jó fegyvereket vásárolni. Egy példa: eléggé gáz, amikor a többiek AK-val és M4-gyel szaladgálnak, valamint a fele csapat awp-vel kempeli a kezdőt, és nekünk csak egy mp5-re, vagy pisztolyra van pénzünk.
Elkezdődik a kör. Általában ilyenkor a terroristák vagy támadnak (bombalerakós pályán), vagy védekeznek (túszos pályán). A rendőröknek az ellenkezőjét kell csinálni.
Játék közben nagy előny a jó fejhallgató használata. Sok helyen át lehet lőni megfelelő erősségű fegyverrel a falon, ezzel lehet sebezni az embereket, valamint megvannak az alap tunkhelyek, kemphelyek is.
A következő részben megpróbálom összefoglalni majd a játék Multiplayer részét is. Annak azért szánok külön fejezetet majd, mert igen bonyolult elmagyarázni, hogyan játsszuk jól a többjátékos módot az interneten. Rengeteg játékmód van, sok szabályrendszer létezik.
Vannak kifinomult war szabályok, taktikák is, azokból is szemecskézhetek, ha van rá igény, valamint trükköket árulhatok el, hogyan szűrjük ki szerver üzemeltetőként a csalásokat, valamint hogyan csalhatunk legálisan, segédprogramok nélkül! Megoszthatom a HLSW, HLTV, és TS titkait is.
Köszönöm, hogy olvastátok a cikkemet!
Műfaj: ,
Fejlesztő: Valve
Nagyon jó teszt lett egyébként
De a multiplayer jó lesz, és nagyon hosszú is. 😆 LEhet az is 2felé lesz bontva. 😜