Teljesítménybeli problémákat okoz a Windows 10 legújabb frissítése
A Windows 10 legújabb verziójának feltelepítése után a felhasználók felfigyeltek rá, hogy a játékok teljesítménye romlott, illetve az egér sem úgy működik, ahogy kellene.
A Windows 10 1809-es (KB4482887) verzió feltelepítését követően az egyik Reddit felhasználó két régebbi játékot (CoD 4 és CoD MW2) próbált elindítani. Mindkét játék másodpercenkénti fagyásokat produkált az egér mozdítására, viszont egér nélkül a játék tökéletesen futott. Egy másik játékos egy újabb játék, a Destiny 2 esetében is hasonló jelenségre lett figyelmes. Egy Ryzen 2700X és RTX 2080 mellett szintén hasonló eredménye volt az egér megmozdításának, és állítása szerint a frissítés letörlése után minden teljesítménybeli probléma eltűnt.
A Microsoft szintén felfigyelt a hibára, és már dolgoznak a megoldáson. Ha a hiba nálatok is felbukkant, akkor a cég szerint csak a KB4482887 frissítés törlésével orvosolhatjátok azt a hivatalos javítás megérkezéséig.
nem tudom mi van a májkrémsoft al hogy még kikapcsolt windows update szolgáltatás mellett is rátukmálják az emberre a frissítéseiket.
rendesen agyf@szt kap tőlük az ember.
szerencsére a KB4482887 frissítés nem volt közte csak a legújabb.
És még mennyire nem derült fény...vagy mennyi fog még jönni....
Miért kell ezer éves gagyi programokat használni? Milyen ezer éves programnak, nincs mai modern jobb vagy legalább ugyanarra képes megfelelője? Nem lehet elvárni a visszafelé kompatibilitást. Semmilyen szinten soha nem is volt divat... Veszel egy alaplapot, nem tudsz bele előző generációs processzort rakni. Esetleg egy konzolt, amiknél szintén nem nagyon tudtál az előző genes játékokkal játszani, stb. Ezer példát tudnék.
Fejlődünk ez van. A hardvert gyártók meg legyen szoftveresen is felkészülve, ha már sokkal egyszerűbb dolguk lesz így, hogy ez a winfos marad verzióváltásokkal.
Viszont mikor egy pár éves szoftvert nem enged futtatni inkompatibilitás miatt, az kicsit erős. (Azt hiszem ezt a Paragon 8.0-val csinálta, de nem esküdnék meg rá.)
Viszont még mindig azt mondom, hogy nem kernel szinten van vele bajom, hanem az zavar, hogy erőlteti az új dizájnát (a könnyű kezelhetőség rovására) és feleslegesen szivat.
Milliószor cserélni akartam már de egyszerűen mindig betudom röffenteni fél óra guglizás után valamilyen driverrel 😂
Pedig csak jól járnék ,de ez a hangkártya már már családtag. (nagypapa státusz a kora alapján) 😀
Viszont az MW2-nek nálam semi baja. Pedig gyengébb a hardver. Ryzen 5 1400 + GTX 1050 Ti
Driver baki? El kell adni a vga-t, mindegy hogy a konkurencia driverei is időnként ugyanúgy egy kettéfingott román lejt nem érnek.
Sebezhetőség az architektúrából adódóan? A következő processzorom a konkurenciától veszem, mondjuk még nem tudom milyen lesz, mert még ki sem jött, de biztos hogy az kell és nem ez a piacvezető sebezhető szar ami most van.
Teljesítményproblémák egy os frissítés miatt? Jól átállok linuxra, mert játszani piszok szar rajta és egy tetves dvd-t nem tudok megírni alatta, de legalább nem az a minden téren bevált fos amit húsz éve ingyen használok.
😂
HP driverhibákból azért volt pár érdekes: mikrofon driverben bekapcsolva hagyott keylogger ami plan textben tárolt mindent, instant merülő akkuk, tapipad driver hibák évente
Munkahelyen már más a helyzet. Ott azért megy a fújás rá az évente kétszeri főverzió váltással...pláne hogy komoly "hasznot" nem hoz magában, de a munkaórákat viszi és ezt nehéz megmagyarázni egy (IT kérdésekhez) hozzá nem értő managernek, hogy ugyan már miért jó ha a notebookja vezetékes hálózaton van legalább félévente 3-3 órát...főverzióváltásonként driver frissítések sem viccesek hacsak nincs homogén IT környezeted, ami majd hogy nem kizárt, hála a top managerek alma, körte, banán és egyéb mániájának és még lehetne bőven mesélni.
Windows 10-nek is volt nem kevés driver malőrje, 1511 körül, hajlamos volt a saját driverét leszedni a feltelepített gyári helyett, brand gépen aminek az eredménye vga problémák lettek. Ezt csak a 1607-es verzió oldotta meg nálam.
És még most is van hogy főverzió váltás során a saját driverét erőlteti a gyártói helyett.
Ami nagy előnye most hogy kb tényleg 20 perc alatt újrarakható, ha nem kell adatokat menteni és ott a gép ismét üzemképesen. A főverzió váltások is ha nincs baj közben, relatív gyorsan lezajlanak. Pl 1607-ről 1809-re kb másfél óra míg átteker (HDD-n). SSD-n lényegesen gyorsabb, de azon kb minden rendszer az.
Ezektől függetlenül az MS azon politikája hogy újabb és újabb verzióra terel, nem tetszik nekem, a sok felesleges munka miatt, de ez van. Persze lehetne LTSB (LTSC) verziót is használni, csak arról meg nem igazán van üzemeltetési tapasztalat eddig, hiszen az első 5 év még nem járt le...de ez is egy másik téma.
Az emberi butaság és a marketing együttes ereje soha nem látott mélységekbe képes rántani egyeseket. 😀
Nem akarom azt állítani, hogy a Windows a legjobb oprendszer, ráadásul linuxra is meglepően sok játék elérhető, de annyira nem rossz, mint ahogy itt hisztérikusan írsz róla. Épp az imént írtam egy gépigényhez:
Egyébként nem vitatom, a Windowsnak vannak olyan tulajdonságai, amik alapvetően érzékennyé teszik (regitry management, install / uninstall, stb...). De alapvetően nem egy szemét. Nekem van például egy 2010 környékén telepített Windows 7 -em, ami már megélt egy Windows 10 upgrade -ből való visszaállítást és teljesen jól működik. Kellett vele kicsit bűvészkedni de működik. Igazából csak egy okból nem telepítettem még újra, mégpedig azért, mert teljesen a Win 95 / 98 / XP játékokra van hangolva.