Samsung: HDD helyett SSD
Tavaly megjelent a Samsung első 1 terabyte-os V-NAND chipje, amely bizonyítékul szolgált, hogy az SSD-k esetében is képesek elérni a nagy tárhelyet. A cég most bejelentette, hogy elrajtolt a 4-bites 4 TB QLC SATA SSD-k tömeggyártása is.
A Samsung még 2016-ban bemutatta a 4 TB-os tárhelyeit, viszont azokat 1500 dolláros áron dobták piacra, amely lényegében beszerezhetetlen volt az átlagfelhasználók számára. A hamarosan érkező új termékek árát egyelőre nem árulták el, ellenben a bemutató során tisztán és érhetően kifejtették, hogy ezeket a fogyasztóknak szánják, ezért sokkal pénztárcabarátabbak is lesznek.
A Samsung új 4-bites SSD-i 1 TB-os, illetve 2 TB-os verzióban is elérhetővé válnak majd, és 540 MB/s olvasási sebességre, illetve 520 MB/s írási sebességre lesznek képesek, ahogy a 3-bites termékek esetében. Az új SSD mellett a Samsung megemlítette, hogy az új chipek lehetővé teszik a 128 GB-os, okostelefonokba szánt memóriakártyák hatékony gyártását is.
Ezek a terrabyte os SSDk meg am is csak e-pénisz méregetésre valók. Akinek minimálisan számít a pénz is, nem csak mindenből megverszem a legdrágábbat alapon vásárol, annak semmi szüksége rá, hogy az összes családi videó meg zene meg film meg akármi SSDn legyen tárolva. Nem is erre lett technológiailag kitalálva, az SSD minden csak nem megbízható hosszútávó adattároló eszköz.
Azt meg senki ne mesélje be nekem, hogy otthoni felhasználóként nem elég neki a 250 giga hely a rendszerének meg az összes programjának.
Másfelől az internet korában minek tartja valaki lokálisan a gépén az egész steam könyvtárát, amikor párezer forintért beszerezhető internettel negyed óra alatt letölthető bármiylen játék? Mert egyszerre általában úgyis csak 2-3 al játszik az ember max, de ha mégis többel , akkor is ráfér a 250 gigára vagy 10.
Nekem a 250 GB SSD-n csak a rendszer van, rengeteg progi, egy rakás vst + project fájlok.
További 380 GB-nyi stúdióprogi fut külön HDD-ről, valamint közel 1 TB-nyi (jelenleg 36) feltelepített játék másik HDD-ről.
A fennmaradó terákon meg rengeteg film, zene, vidi, képek, software, stúdióprogi ill. játéktelepítők, + rakás letöltött/kreált szemét van.
Ha azt akarnám, hogy minden progi, és játék gyorsabban betöltsön/fusson, akkor kéne még 1-2 TB SSD. 😀
Egyébként nem tudtam, hogy van 380 gigás stúdióprogram, dobj már rá egy linket pls, kiváncsi vagyok.
@Warlordcommander: Igen ez átfutott az agyamon, de arra jutottam, hogy aki van olyan anyagi helyzetben, hogy terrabyteos SSDken gondolkozzon az nem a legutolsó tanyán lakik valószínűleg... legalábbis kicsi az esély rá.
Konkrétan a Superior Drummer 3, Omnisphere, Keyscape, Trillian tesz ki ennyit.
Én is két SSD -vel építettem a gépemet, egy 250GB -os a rendszernek és nagyobb szerkesztőprogramoknak, 480GB a játékoknak és a nyers anyagoknak. Minden más archív cucc a második gépemen van, amiben három HDD csücsül, a maradék illetve a második számú biztonsági másolat pedig egy 2TB -os külső merevlemezen. Nem is raknék HDD -t ebbe a gépbe, még a legújabbak is zajforrást képzenek.
3 éve lassan, hogy beszereztem az első ssd-t. Rá pár hétre úgy voltam vele, hogy nem kell többé hdd. Megvettem a másikat. Ha nem is 3, de bőven 2 éve. Így nem csak a Windows, de a steam és a torrent is ezekről fut. Jelenleg 98% a kondíció mindkettőn. Nem ölte meg 2 év alatt semmi őket. De ha ennyi idő után beadja a kulcsot valamelyik akkor is veszek egy másikat. Pedig én csak az olcsóbb Kingston ssd-ket használom. Szóval nem kell ettől felni.
Legalábbis ez az én véleményem.
Pl engem a tárterület nem izgat,sose tárolok semmit.
A gyorsasága viszont kétségbevonhatatlan.Tény,hogy drága,de ha azt nézem,hogy van egy ssd-m ami már 6 éves és köszöni jól van,meg van egy 2 éves is.Mind a kettő alsó kategória.
Nemsokára pedig az utolsó HHD -m is megy a fiókba vész esetére,helyére pedig egy ssd kerül.
Jelen pillanatban még nekem is HDD van a gépembe másodiknak,de majd ha egyszer hazakeveredek ez változik.Ahogy elhagytam az optikai meghajtókat,úgy szépen lassan elhagyom a vinyókat is.
Nekem nagyon tetszik az amit az ssd produkál egy gépben.