Nem készít többé okostelefonokat az LG
Az LG okostelefonokkal foglalkozó részlegével kapcsolatban már több hír is felbukkant az elmúlt hetek során. A vállalat tervei közt szerepelt a részleg leállítása, illetve annak eladása, viszont több sikertelen tárgyalást követően az előbbi mellett döntöttek.
Az LG április 5-én egy hivatalos közleményben felfedte, hogy teljesen kilépnek az okostelefonok piacáról, és erőforrásaikat inkább más, növekvő ágazatokra fordítják majd. Ilyenek például az AI, Smart Home, elektromos járművek, robotika és a Business-to-Business (B2B).
A vállalat megerősítette, hogy a jelenlegi okostelefonjaikat továbbra is meg lehet majd vásárolni, a támogatási részlegek a felhasználók rendelkezésére fognak állni, illetve a fontos frissítésekről sem kell lemondanunk. A támogatás ideje régiónként változik.
Az LG tervei szerint július 31-étől kezdve teljesen felhagynak az okostelefonokkal. Bár a cég többé nem készít ilyen készülékeket, továbbra is dolgozni fognak ehhez kapcsolódó technológiákon (5G és 6G), ezzel erősítve versenyképességüket más területeken is.
Éééés nem megy rajta a wifi. Garanciába nem vették vissza se a boltban, se a gyártónál, mert szerintük jó... igaz, okosítóval megy rajta a net. Szerintem simán kihagyták fizikálisan a hardvert belőle. Ő nem állt bele a fogyvéd-be, benyelte inkább a párezres okosítóval.
A felmagasztalt G4-es telójukat vette meg volt lakótársam, 2 hónap után beadta gariba mert nem indult el egyik kamera se. Miután visszaadták havonta rakta újra, mert lemerült pár óra alatt, szarul jelezte a töltöttséget. Visszavitte, szoftvert frissítettek, ugyan olyan szar maradt. Később töltés közben kigyulladt (pont összejövetel volt és észrevettük a füstöt, így nem lett baja).
Nekem volt egy leejtett, hibásan működő P9 lite-om, ami fényévekkel jobban működik azóta is, és ezt használta a srác, amíg nem volt pénze új telóra...
Előtte volt lg nexus, meg nemokos érintőképernyős, mindkettő egy selejt volt, töltöttség és egyéb hibákkal.
Annál is régebbre nyúlva, unokatesóimnak volt 1-1 csúsztatós lg-je. A fiú fogta és falhozbtta izomból, ripityára tört, a lány simán elrakta a szekrény legmélyére.
Ott volt a botrányuk is pár éve, mikor a redmi 5 és egyéb sony (meg levono?) szériához hibás ips paneleket gyártottak, ami a nyári napfényen könnyen elengedte a ragasztást és elszíneződött. A redmi 5 mint tömegtelefon emiatt lett megbélyegezve, és a xiaomi is...
Az LG nálam minden tekintetben tiltólistás.
A BlackBerry és az LG halott, a Nokia gyakorlatilag csak erölködik de nem versenyképes. A Sony versenyképes telefonokat gyárt de nem tudja, vagy akarja felvenni az árversenyt így túlárazottnak hat, veszteséges is a mobil részlegük.
Ami maradt az az Iphone és a Samsung.
Bármelyik márkából előbb vennék bármilyen modellt, mint LG-t.
Az miért zavar téged, hogy a xiaomi és társai elhozták az okostelefon élményt fillérekért, amit mindenki várt a samutól, de nem tette meg?
Most ne menjünk bele miért nem tudja a Samsung vagy más gyártó azon az áron árulni a telefonjait mint a Kínai cégek, ha érdekel utána nézel. Nem érdekel ki mit vesz, nem is zavar.
Csak megjegyeztem, hogy nemnagyon van már értelmes (nem kínai) gyártó a piacon ha valaki nem akar kínait annak egyre szűkebbek a lehetőségei. Amúgy volt a családba LG, haverom is 8 évig használta a sajátját hibátlanul, azért lettek lecserélve mert elavultak és nem mert szarok voltak / beszartak. Ha minőséget akarok az LG mindig is a TOP 5-ben van nekem mikor választok. Soha semmit nem kelett még kidobnom ami LG ezért sajnálom, hogy kivonul a piacról.
A 30-40k-s tartományban pedig minden mobil szar nem csak az LG, esetleg a kínaiak eladnak neked ennyiért egy 60-70k-s mobilt de az már nem a 30-40k tartomány tudásban, csak annyiért árulják.
Viszont a G6 Thinq, És a G7 széria nagyon brutál lett semmi problémát nem tapasztaltam velük. Jó nem nyomom a játékot rajtuk de youtube , film , zene , meg netezés semmi problémát nem okoz nekik. Nekem nagyon bejöttek!
Sőt ha majd váltok G8-ra fogok. Ha még majd kapok valahol akkor 😃
Az akumlátor kezelésük is kiválló, kicsinek tűnhet az aksi de simán hozza ugyanazt mint pl egy samsung 1000-1500 mAh töblettel.
Az egyetlen bajuk, hogy túl vannak árazva a konkurenciához képest és nincs annyira a köztudatban mint a Samsung, Huawei, Iphone.
Nekem sony xperia z1 compact van betonstabil gyors telefon és nagyon imádom. Simán bírja az 1080p60 videókat pedig nem mostani darab.
A 30-40.000 forintos kategóriában a legalja volt már a megjelenéskor is. Max levélnehezéknek voltak jók, mert használni nem lehetett őket rendeltetésszerűen. Mintha soha senki nem is tesztelte volna hogy az a hardver amit beleraktak az nem bír semmit...
30k-ért többet ne is akarj a programok nem ilyen erejű hardware-re vannak írva. Kb mintha vennél egy 1 magos celeront és miért 20 perc mire megnyitja a 2021-es Chromot win10-en. Lehet, hogy lasabb volt mint más gyártó ebben a kategóriában de a többi se szárnyal. Ezek arra vannak, hogy mégis "okostelefon". Ha teljesítményt akarsz az 60k-nál kezdődik ha nem kínait veszel.
És igen képben vagyok hogy 60k egy normális telefon, de van egy bizonyos darabszám, ami felett nem a darabárat nézik hanem hogy van x összeg és ebből kell megoldani y ember készülékellátottságát...
De így hátha észhez tér a többi gyártó is és nem árulnak hulladékot 30k-ért. vagy készítenek alapfunkciós készüléket de az menjen és mehet a 30k ár rá, vagy nem készítenek ebbe a szegmensbe és akkor visszajönnek a butatelefonok 0-10k áron amik hetekig mennek egy feltöltéssel és a szoftver nem szar rajta.
Most a vállalati szegmens egy másik dolog akkor az IT-st kell picsán rugni, mert nem volt képes kinyyitni a száját és közölni a pénzügyessel / vezetéssel, hogy ennyi pénzből X embernek csak ezt lehet venni ami gyakorlatban használhatatlan, szóval vagy emeljék a keretet, vagy akkor inkább vegyünk nyomógombosat, vagy osszuk ki a lovét mint mobil támogatás annak aki igényli és vegyen magának mindenki amit akar. Ami mellesleg még olcsóbb is mert akinek van használható multisim telefonja az nem feltétlen fogja felvenni azt a 30k-t.
Egyszer.
Ha ezt megteszed a való életben és nem képzelődsz meg fantáziázol, akkor másnap már nem kell bemenned, mert közös megegyezéssel távozol a cégtől.
Az "osszuk a lóvét"meg hasonlóan szép gondolatok remekül hangzanak, csak éppen az üzemeltetése nem éppen barátságos, de hát aki nem ezzel foglalkozik azt ez nem is érdekli.
Nagyon eltérő cégek vannak, és lehet hogy a fentiek egy 20 fős "Jézus szíve BT" esetében megvalósítható, de egy 1000+os környezetben már nem biztos hogy ilyen egyszerűen kivitelezhető, nagyon sok függ a vezetéstől és annak rugalmasságától is, ami egyértelműen túlmutat egy IT-sen.
Nem kell itt azt az illúziót kelteni hogy az IT-s amit megmond az úgy lesz egy nagyvállalati környezetben. Utoljára ilyen mentalitás a fősulin volt hogy az IT az isten és mindenki arra van hogy őt kiszolgálja...aztán elkezdtek dolgozni és jött a pofára esés.
Így is az újfelvételeseknek lövésük sincs a nagyvállalati környezetről, AD-ról már hallottak, Outlook-ból is csak exprest láttak még, imagelésről azt hiszik cd írás...és csak lesnek ha a "forradalmi" ötletüket (pl szerelt amd gépeket kellene használni) az IT vezetés lesepri....
Tisztában vagyok vele hogy most is van nyomógombos.
Az "osszuk a lóvét" is nyilván normális vállalati keretek között törnténik nem pedig "Itt van Pistike 30k vegyél egy mobilt", vannak rá normális megoldások, ami ugyanúgy elszámolható és számonkérhető mint az, hogy a kezébe nyomsz egy mobilt csak a pl. mobilbtámogatást nem feltétlen tudod visszavenni ha felmond/kirúgják míg a készüléket igen.
De hagyjuk.
Már jó ideje nem arról szól a egyetem/fősuli meg úgy általában a szakoktatás, hogy naprakész azonnal az iparban használható tudást adjon a diáknak, (nem tudom régen hogy volt de ma már nem erről szól) hanem, hogy adjon valami alapot amire lehet építkezni, amivel már tud valamit csinálni amíg felszedi a szükséges tudást a munkahelyén/gyakorlati helyén. Ha nem hajlandó tanulni az más téma, de nem várható el tőle, hogy mindent tudjon ha senki nem tanította meg neki. Önszorgalomból pedig ha tanúlt is extrát valószínű azt ami érdekli és nem azt amit elvárnának tőle egy adott munkahelyen.
Az érme mindkét oldalán voltam. Szakma után dolgoztam 1,5 évet és osztottak mellém diákokat is segédmunkást is, és első kézből tapasztalom mi van az egyetemen jelenleg. A másik, ugyanaz a szakmám mint az öcsémnek, a saját munkahelyén felszedett tudása nagyon jó annál a cégnél, de az én munkahelyemen megintcsak az alapokra támaszkodhatna a többit ugyanúgy bekéne neki tanítani hiába ugyanaz a szakma és hasonló a terület más kivitelezési módokat használunk, más programokat, eszközöket. Bocs a kifakadásért de nem bírom mikor a "veterán polihisztorok" azért bántják a pályakezdőket amiről nem tehetnek.
Én is fel lettem kérve, hogy a céghez került 3 duális képzésben résztvevő ifjút vezessem be a nagyvállalati környezetbe, csak hogy érezzék miről is szól.
Azt sem tudták mi az az AD, Group Policy, MDM-ről hallottak már, meg pár távoli menedzsment megoldásról, meg IP-t tudták mi az, de amúgy semmi. Pedig nem voltak hülyék, csak senki sem tanította meg nekik ezt.
És egyéni döntésük volt hogy mégis, úgy gondolták, hogy kezdésnek a nagyvállalati környezet az jó lesz.
Ügyfélnél volt olyan IT-s, aki látott már XP telepítő cd-t és otthon a notebookját újratelepítette már párszor és hogy akkor azzal a tudással jó lesz 800+ gép mellé...és akkor nekiállt osztani az észt hogy a norton ghosttal milyen ***án megcsinál mindent.
Én is voltam kezdő, és a mai napig nem felejtem, tanultam az öregektől, elvégeztem azt az alja munkát is amit a fősuli nem tanított meg, és csak akkor szólaltam meg ha az adott területen naprakészebb voltam.
A felső oktatás 10+ évekkel el van maradva a jelenleg alkalmazottól. De a nagyvállalati alapok nem 9 éves találmányok, hanem 20 éves már, és jelenleg is csak opcionális tantárgy. OKJ-s tanfolyamok eggyel jobbak, de a nagyvállalati dolgokat ott sem mutatják be, csak ilyen 5-10 gépes kishálózatokat és azok kezelését.
Hogy jót is mondjak a pályakezdőkről: még nincsenek "lerontva", nem úgy mint a máshonnan átjött aki hozná az ott nekik bevált dolgait, ami akár jó is lehet, de többnyire annyira helyspecifikus, hogy máshol nem igazán alkalmazható (pl imagelés acronissal - tök jó, ha van 3-5 féle géped, de nem 30+ típus/verzió esetén).
Igaz, az alapok is hézagosak, de azokat 1-2 év szakmai munkával be lehet tölteni és megtanulják hogyan is kell a gyakorlatban üzemeltetni, megtanulják azokat a buktatókat és nem kajálnak meg PR dumákat mondjuk az MS képviselőjétől amikor az kijön hogy eladja csillió pénzért azt amit powershellből és a jelenlegi rendszerekkel meg lehet oldani.
De hogy ontopic is legyen:
Továbbra is tartom hogy nem baj ha az LG kivonul, sőt, egy hulladékkal kevesebb lesz a 30k-s szegmensben.
Jó elképzeléseik voltak... Sokmindenben jó az LG, Hát telefonokban nem villantottak nagyot mostanában már.