Befutott az AMD Radeon Super Resolution
Az új AMD Software Adrenalin Edition részeként hivatalosan is elérhetővé vált a Radeon Super Resolution (RSR), amelyet eredetileg januárban, a Product Premiere eseményen lepleztek le.
Az AMD Radeon Super Resolution lényegében a FidelityFX Super Resolution (FSR) illesztőprogramba integrált verziója. Lehetővé teszi az fps minden eddiginél egyszerűbb megnövelését azokban a játékokban, amelyek natívan nem támogatnak más felskálázó technológiát. Az AMD szerint akár háromszorosára is megnövelheti a képkockasebességet a natív rendereléshez képest.
Sajnos mindez kompromisszumokkal is jár, ugyanis az FSR-rel ellentétben az RSR a teljes képkockára vonatkozik, és emiatt negatív hatással lehet a HUD egyes elemeire. Ezenkívül csak RX 5000 szériás vagy jobb kártyával működik a funkció, miközben Nvidia GeForce vagy Intel Arc GPU birtokában nem is telepíthető, hiszen az AMD Software Adrenalin Edition része.
A Radeon Super Resolutiont egyébként nem a FidelityFX Super Resolution helyettesítésére találták ki, mivel utóbbi továbbra is sokkal előnyösebb, ezért az AMD is az elsődleges felskálázó megoldásokat ajánlja. Az Nvidia Deep Learning Dynamic Super Resolution (DLDSR) technológiájához hasonlítható leginkább, amely hasznos lehet, ha az adott játék nem támogatja a DLSS-t.
Mindezeken felül, ahogy azt korábban már megerősítették, az AMD a FidelityFX Super Resolution 2.0-t is leleplezte, amelyről a GDC-n fognak bővebben mesélni.
Amúgy próbáltam már és teszi a dolgát.
Szerintem te sosem gondoltál igazán bele abba, hogy miről szól ez az egész. Pontosabban ezen kommented alapján akár azt is mondhatnám, hogy lövésed nincs arról, hogy hogyan működik a 3D grafika. Egy felskálázó rendszer nem a képalkotás nehézségeit eliminálja, hanem abban segít, hogy az elkészült kép kevésbé homályosan jelenjen meg egy nagyobb felbontású kijelzőn. Maga a real time grafika ugyanúgy a hardveren múlik.
Ennek ellenére te is azt írtad le a végén amit én is gondolok, hogy ezek az eljárások igazából nagyobb felbontások esetében pl. (4k) adnak kiváló végeredményt. Kisebb felbontás esetében csak segítenek abban, hogy élvezhető legyen a sebesség, miközben ne mossa teljesen el a képet mondjuk FHD - n úgy, mintha a monitor felbontását állítanád lejjebb.