Gitározás

Szerző: BiGame, 2010. October 21., téma
Fórum » Zene
Hozzászólások: 157
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sudosu avatar
Hát zenei stílusba a metált. Főként Rammstein számokat szeretnék majd tanulni, miután pár könnyebb számot is megtanultam.
Használt is lehet.
0
0
0
0
Bronson avatar
és milyen stílusban? én ezt a kettőt tudom ajánlan főleg az Ibanezt!i!de használt is szóba jöhet esetleg?
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát a plafon 55-60 ezer lenne.
0
0
0
0
Bronson avatar
Nagyjából mennyit áldoznál rá?Kb 40ezertől indulnak a balkezes modellek(biztos van olcsóbb is,de az már inkább a tüzifa kategória...) 50-60ezerért már korrekt kis gitárokat lehet kapni.Valamint még hogy milyen stílusú zenére lenne...
0
0
0
0
sudosu avatar
Srácok, valaki tudna javasolni balkezes basszusgitárt 😀?
Szeretnék megtanulni játszani, csak fogalmam sincs hogy milyet vegyek. Olcsó legyen az a lényeg csak hobbiból játszanák rajta
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Emberek fel lett töltve a facebook-ra egy koncertfelvétel egy fellépésünkről. Hallható egy saját számunk is. A keresőbe írjátok be, hogy "Kedilek". Ez lenne a zenekar neve. Ott pedig klikkeljetek a Band Prfile gombra. Rockos blues-t nyomunk. Kommenteljétek, lájkoljátok, anyázzatok, nyilvánítsatok véleményt. Csak arra kérlek titeket, ne trollkodjatok. Az olyan kommentek úgy is törölve lesznek.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Reseth:
Már volt úgy, hogy beültem a kamera elé jammelni egy kicsit vele, de aztán hagytam a francba az egészet. Nem fogok youtuben bohóckodni a gitárral. De rövid időn belül feljátszuk a saját számainkat, akkor majd hallhatod milyen állat brummogós, mégis éles hangja van.
Catcho:
Állatul néz ki, még életemben nem volt a kezemben 7 húros gitár, kipróbálnám
0
0
0
0
Scribe avatar
Enyhén teátrális a srác, de a technikája odab.sz. 😀

0
0
0
0
ReSeth avatar
apetit1989: Szép gitár 😀 ha lehetne minnél hamarébb töltsd fel azt a demót, érdekel hogy hogyan szól 😜 Mennyibe került?

Amúgy érdekes, az 1. oldalon még én kérdezgettem 2 éve, hogy mit vegyek és ma már zenekarban tolom én is 😃
Én nemrég cseréltem le a régi Keen Art Series (?) stratocaster gitáromat, egy Cort KX5-re : https://kephost.hu/image-011F_517E24AA.jpg
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Osztozzatok az örömömben. Hosszas spórolás után összejött a pénz az új gitáromra, egy eredeti Fender Jaguar Bass-ra. Gyönyörá hangja van pajtik, majd töltök fel demót.
https://www.kephost.com/images4/2013/3/25/a1_2013_3_25_dburtgo8dq.jpghttps://www.kephost.com/images4/2013/3/25/a1_2013_3_25_zdnjeaxj92.jpghttps://www.kephost.com/images4/2013/3/25/a1_2013_3_25_nobwimnonm.jpg
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Sorry a duplaposztért, de nem akarom szerkeszteni az előzőt, mert teljesen más a téma:
Szeretnék venni basszusfejet és ládát. A fej egy Hartke LH-500 -as lenne. Sosem hallottam a hangját, de fórumokon csupa jót olvasni róla. Gondoltam, megkérdem itt is, hátha ismeri valaki, de bármilyen vélemény jöhet.
Ahhoz képest, hogy az előfok lámpás benne, nagyon szimpi az ára. 500 wattos, 4 ohm impedanciával. Jelenleg egy Squier Jaguárt kéne kihangosítania, de később venni akarok hozzá egy thunderbirdet.
Ládát még nem néztem hozzá.
Vélemények?
https://www.samsontech.com/site_media/legacy_docs/LH500.jpg
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Na, tegnap egy faluba léptünk fel valami évzárón, tele öreg kopaszodó öregedő vénekkel... na, de amikor elkezdtük nyomni Hobótól a Tobacco Road-ot, ott ropták előttünk a vén gazemberek 😀 Fel van videózva 😀
Hát ilyen korosztály előtt sem játszottunk még, de ezek a falusi bölcsek tudnak aztán bulizni, nem is gondoltam volna 😀
0
0
0
0
Thomaz avatar
Ezt hallgasátok meg, talán még ő volt a legjobb magyar gitáros. Senki nem fogja tudni úgy eljátszani ahogy ő tette ano.
http://www.youtube.com/watch?v=WnpZKuyA6wU
0
0
0
0
Erik94 avatar

Nah ez már valami 😆
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Rendben. Kösz szépen nektek.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nem kell ahhoz felkészülni. A húr eleinte szétnyesi a bőrt, de ha folyamatosan játszol rajta, az ujjad alkalmazkodik majd, vastag lesz a bőr ott, ahol érintkezik a húrral.
Nekem a basszgitártól egyszer vérhólyagom volt, de semmi egyéb gond nem jelentkezett
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Azt szeretném megtudni hogy mi a különbség az akusztikus vagy klasszikus gitárra való húrok és az elektromos gitár húrjai között, milyen hatást gyakorolnak az ujjakra?
Azt tudom hogy a nylon húrok szinte semmilyen fájdalmat nem okoznak azok lefogásakor ellenben a fémhúrokkal. Akinek van elektromos gitárja és játszott már nem elektromoson is az tudna segíteni, mert a fémhurok bár fájdalmat okoznak jobban meg edzik az ujjat(véleményem szerint). Én hosszútávra gondolkozom ezen a téren, szeretnék majd venni egy elektromost is majd a jövőben és nem szeretném hogy meglepetésként érjenek ilyesfajta dolgok, ezért épp most nem tudom hogy folytassam teljes gőzzel az akusztikus klasszikus gitározást fémhúron vagy válthatok nylon húrra, mivel egy páran azt mondták hogy klasszikus gitárra nylon húr való. Röviden csak azt szeretném hogy legyek felkészülve majd egy elektromos gitárra.

Ui.: Köszönöm előre is annak aki válaszol.
0
0
0
0
utahl2 avatar
Hát örülnék ha így lenne😃, de sajnos nem így van 😞
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nem kell venni, ha nálatok nem is, de valamelyik haverod apja tuti gitározott a p.mobil, beatrice korszakban és porosodik egy szakadt gitár a padláson valahol 😃
0
0
0
0
utahl2 avatar
Jah , igen azt kihagytam. Ha fémhúros akkor gondolom folk gitár lenne. Személy szerint nem tudom mi különbség a 2 között. Nem profi gitáros szeretnék lenni, csak úgy hobbiként szeretnék gitározni. Itt a környéken szét néztem de csak profi gitárokat találtam, mely mindegyik ára 70 fölött van, de ha valahol tudok megprobálok kiprobálni egy Fender CD60-ast s ami Flash küldött fémhúros után is utánanézek.
Köszönöm szépen😀
0
0
0
0
JackFeryll avatar
utahl2 írta:
Na forumozok!
Egy pár tippet szeretnék kérni.Elsőnek is egy kezdőnek, milyen gitárt tudtok ajánlani, olyan 10-20e között kapható akusztikus gitár? Igaz most van egy jobb kezes akusztikus gitárom csak hogy a nyaka elvan görbülve a húr meg a nyak között több helyen több mint 1 cm a hézag.Mondjuk ez lenne az első kérdésem😃


Szia!
Akusztikus (mármint folk) vagy klasszikus ? (tudom, hogy akusztikust írtál, de sokan keverik)
Lehet, hogy túl erős húrok vannak rajta és összekapja a gitárt?
Akusztikus témában annyira nem vagyok otthon, de mindenképp meg kell hallgatni milyen a hangja. Itt nagyon a füledre vagy hagyatkozva, hogy mi tetszik, meg az összeszerelése is legyen korrekt persze.
Ebben az árkategóriában elég olcsó fából készülnek a gitárok és elég nagy a szórás, szóval 2 ugyanolyan modell közt is lehet nagyon nagy a különbség.
Én a helyedben amúgy megnéznék néhány Fender CD60-ast ami azért már márka. (van ahol 26ezerért kapni, de 30ért már elég sok helyen van)
Ha nagyon szűkös a keret és semmiképp nem fér bele (bár gitárt az ember nem hónapokra vesz, szóval igazán nem lenne drága 30ért sem) akkor a Squiereket is érdemes megnézni. Köztük is vannak nagyon szép hangú darabok.
Az a baj, hogy itt nem lehet teljesen konkrétan beszélni egy adott modellről, mert mindegyik más. 😀
0
0
0
0
Flash avatar
Mivel nem írtad, hogy műanyag, fémhúros, esetleg elektromos szóba jöhet-e, így linkelek neked 3 alternatívát:

Klasszikus műanyag húros: [url]http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=7222[/url]

Fémhúros: [url]http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=7231[/url]

Olcsó Srato: [url]http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=16402[/url]
0
0
0
0
utahl2 avatar
Na forumozok!
Egy pár tippet szeretnék kérni.Elsőnek is egy kezdőnek, milyen gitárt tudtok ajánlani, olyan 10-20e között kapható akusztikus gitár? Igaz most van egy jobb kezes akusztikus gitárom csak hogy a nyaka elvan görbülve a húr meg a nyak között több helyen több mint 1 cm a hézag.Mondjuk ez lenne az első kérdésem😃
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Egyik kedvenc számom, meg is tanultam egészen.😆
0
0
0
0
Szilvexter avatar
SwitcX: Durván nehéz, kottában ki van nyomtatva, de nem igazán tudom lejátszani.


A kotta leolvasása nem megy vagy maga a szám? Mert a kottával én se vagyok még tisztába.
0
0
0
0
JackFeryll avatar
SwitcX írta:
Best:
http://tabs.ultim...rs_tab.htm

Durván nehéz, kottában ki van nyomtatva, de nem igazán tudom lejátszani.


[LINK]


pedig csak egy riffet kell jól megtanulnod a többi meg power chord 😀
0
0
0
0
bfrenk avatar
Én ujjaim sem olyan dagadtak, de a csávóé tényleg ropi. 😆
Nekem a virsli meg a ropi között van félúton. 😂
0
0
0
0
whiplaser avatar
ezlol videó nagyon ott van meg a gitár is 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Szerintem meg szerezzél akusztikus gitárt. Kezdésre az is jó.
0
0
0
0
bfrenk avatar
Az ár megfelel, bár a gitár nem nagyon tetszik.😕
0
0
0
0
bfrenk avatar
Köszönöm a tanácsokat! 😂 😀
0
0
0
0
bfrenk avatar
Hát ilyen Rise Against és Green Day stílusú Punk Rock ami nagyon bejön nekem. 😃
Azt el tudnám képzelni, hogy azt játszak. 😂
De a klasszikusokat is meg szeretném tanulni majd, mint Guns 'n' Roses, Metallica meg ezek. 😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
Hát szerintem hallgatok rád és veszek kis teljesítményűt majd olcsón mert szomszédok átjönnek meg idegesítené anyámékat. 😃
0
0
0
0
whiplaser avatar
figy én aszondom hogy gyenge erősítőt nem érdemes venni én bazz 17-ért vettem 20 wattos erősítőt de ku*v@ jó és szépen szól*
*én is most kezdtem 😆 (am a bátyám 20 valahányért vett egy szettet sztem atz való kezdésre
0
0
0
0
bfrenk avatar
Lenne egy kérdésem:
Elektronikus gitáron való játszás elkezdéséhez melyik gitár és erősítő a legmegfelelőbb?
Jól szóljon de ne is legyen drága, bár nem hiszem hogy egy kezdőnek egy méregdrága gitáron kéne elkezdenie játszani. 😃

Ha kérhetem innen mutassatok gitárokat, erősítőket: 😃
[LINK]
0
0
0
0
NjoY avatar
SwitcX írta:
...NjoY, szép ára van, én hét húrost néztem 140 körül Ibanezben 😃
Tremolo hogy bírja a nyúzást?


Jól bírja... hosszú esti "nyúzások" sokaságán van már túl 😜
0
0
0
0
Randy Orton avatar
Ja oké azt hittem félreértető volt amit irtam!


meg ha már itt vagyok nyomok egy ki ZÚZDÁT! 😆 mindenkinek aki nem szereti 😉


0
0
0
0
Randy Orton avatar
Pont erről beszélek nem a pénz miatt csinálom! 😉
0
0
0
0
Randy Orton avatar
Nagyon jó vidik 😃 az első tetszik igazán 2:55-től nagyon jó az az éles váltás!

Igen ma már nem egy jó lemez alkotása a legfőbb cél a zenészeknél pedíg hát így lesz eladható egy lemez! Ezért sem szeretem a divatzenészeket akik éppen olyan dalt vesznek fel egy lemezre ami éppen akkor divat és egyre többen ezt csinálják , de ez az ő dolguk én csak azért hogy megfeleljek valakinek azért nem fogok változtatni a zenénken mégha ez több pénzt is hozna bár nem hinném hogy ez kifizetődő!
0
0
0
0
Randy Orton avatar
Abszólút igazad van! Én is szeretem az akusztikus számait:God eat God,Putting holes in happiness,Last Day on Earth az biztos hogy meglátszik a kontaktlencse az nálam is kihagyhatatlan de én vöröset és fehéret használok amúgy a bandánk neve: Deadmans és úgy is nézünk ki mint a halottak 😃 de nem nagyon reklámozom magunkat nekem így jó ahogy van akiket érdekel úgy is eljönnek akiket meg nem érdekel azokat nem is akarom meggyőzni!
0
0
0
0
Randy Orton avatar
Hasonló igen elég komoly hasonlóság (bár inkább csak mentalitásban) ha érted mire gondolok nem szeretném utánozni mert magamat próbálom kiteljesíteni de nagyon sok hasonlósággal 😃 Nekem a Grotesque már erőltetett volt a legjobban 1997-2002-ig volt nálam a Best Manson amit most csinál azt hagyjuk 😉
0
0
0
0
Randy Orton avatar
John 5 (1998-2004-ig) Az volt az igazi !!!! (Marilyn Manson-nál)
0
0
0
0
Randy Orton avatar
SwitcX írta:
Tőle talán a Feisty Cadavers a legdurvább!



Az is komoly! John5 az egyik kedvencem!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció