Rejtvények

Szerző: R0x0r, 2010. June 03., téma
Fórum » Fórum játékok
Na újra megnyílt ez a téma mivel eltűnt az oldal színéről.
Adok fel egy rejtvényt:
Hat azonos színű és alakú kocka közül öt egyforma tömegű, a hatodik könnyebb ezeknél. Egy kétkarú mérleggel kell meghatározni, hogy melyik a könnyű kocka. Legalább hány mérésre van szükség?
Hozzászólások: 318
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
berki_zsolt avatar
Azt a 2-őt, ha szétosztotta volna 3 felé, akkor mindenki 9,66666666666666667 összeget kapott volna (9 dollárt és 2/3 dollárt) ami összeadva pont 30-at tesz ki. De a kerekítések miatt elvész az 1 dollár.
Ez szinte az az eset, mintha én az 5 darab 7 forintos kiflit darabonként venném meg, és nem 35 forintot, hanem csak 25-öt fizetnék értük. 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Van hát 😆

3 ember bemegy egy motelba. A recepciós mondja, hogy 30 dollár egy szoba, így mindegyik fizetett 10 dollárt és elment a szobába. Kicsit később a recepciós rájött, hogy a szoba csak 25 dollár, ezért elküldte a hordárt a 3 férfihoz az 5 dollárral. Útközben a hordár nem tudta kitalálni, hogyan ossza el egyenlően az 5 dollárt a 3 férfi közt, így mindegyiknek adott egyet és kettőt pedig megtartott. Eszerint a három férfi 9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által megtartott 2-t, az összesen 29 dollár. Hol van az egy dollár?
0
0
0
0
Gero33 avatar
Nekem nem jut eszembe semmi, de reméljük, hogy Ferrarinak van még pár rejtvény a tarsolyában. 😃
0
0
0
0
warga avatar
Gero33 írta:
warga hsz-e sokat segített 😆



thx 😃 de hol a következő rejtvény?
0
0
0
0
Gero33 avatar
warga hsz-e sokat segített 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Gero33 írta:
Felteszünk 3-3 golyót a mérlegre, ha azok megegyeznek, akkor utána felrakunk 1-1 golyót, és ha azok is megegyeznek akkor a megmaradt golyó a legnehezebb. 😃


Helyes 😆
0
0
0
0
Gero33 avatar
Felteszünk 3-3 golyót a mérlegre, ha azok megegyeznek, akkor utána felrakunk 1-1 golyót, és ha azok is megegyeznek akkor a megmaradt golyó a legnehezebb. 😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
nem egészen, de már közeljt a jó megoldás felé 😆
0
0
0
0
warga avatar
felrax 4-4 golyót és ha egyforma ak a kimaradt az ha nem ak megint ak a 4 et 2-é veszed és a szerencsédre hagyatkozol 😆😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
Pedig nem nehéz ez sem 😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Kmisi99 írta:
Feki1991 írta:
Ferrari írta:
Megint feki találta ki a helyes megoldást 😆


Ennek a rejtvénynek a kitalálásához Misi HSZ-e is besegített. 😀

Az én HSZ emhez pedig a te HSZ ed segített vagyis hogy a hőnek köze van hozzá😃


Szal közösen megoldottuk! 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Feki1991 írta:
Ferrari írta:
Megint feki találta ki a helyes megoldást 😆


Ennek a rejtvénynek a kitalálásához Misi HSZ-e is besegített. 😀

Az én HSZ emhez pedig a te HSZ ed segített vagyis hogy a hőnek köze van hozzá😃
Ferrari Ezt a rejtvényt már hallottam de én meg nem mondom! Nagyon utálom az ilyen rejtvényt mert vagy fél óra mire rá lehet jönni mert sok a lehetséges dolog! Már a 3db égő is sok volt de 9 golyó na az már sok nekem😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Na ezen nem is töröm a fejem, ez már ránézésre is bonyolult! 😆..Misi, eljött az időd! 😆 😂
0
0
0
0
Ferrari avatar
Egy asztalon kilenc külsőre teljesen egyforma biliárdgolyónk van. Azonban az egyik biliárdgolyó egy kicsit nehezebb, mint a többi nyolc.
Van egy kéttányéros mérlegünk amellyel két mérésből meg kell állapítani, hogy melyik a nehezebb biliárdgolyó. Hogyan csináljuk?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Ferrari írta:
Megint feki találta ki a helyes megoldást 😆


Ennek a rejtvénynek a kitalálásához Misi HSZ-e is besegített. 😀
0
0
0
0
Ferrari avatar
Megint feki találta ki a helyes megoldást 😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Én egy kicsit átvariálnám Misi gondlokodását, egyszerűbbre! 😆..felkapcsolja az elsőt, hagyja égni egy picit, utána lekapcsolja, felkapcsolja a 2.ikat s hagyja égni mikzben lemegy.
Amelyik égő világít aza 2.es, ami meleg az az 1es ami pedig hideg a 3mas. 😀
0
0
0
0
warga avatar
nem szétolvasztja az 1 ik kábelt h negyuljon meg a lámpa és utána felkapcsolja és ha nemég ak tudja meik az 1 ik felkapcsol 1 másikat és megnézi h meik ég és ak már tudni fogja
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát ha a hővel kell nézni akkor felgyújtja az elsőt hadja fél órán át égni majd lekapcsolja és félórán át felkapcsolja a másodikat aztán lekapcsolja majd fél órán át a harmadikat lekapcsolja és megnézi milyen melegek mert hát azt csak érezni már!
0
0
0
0
Ferrari avatar
Feki: igen jófelé gondolkodol

Kmisi: minden égőt becsavar, és nem kell neki 1et sem szétrobbansztania 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ferrari írta:
Egy villanyszerelő beköt a pincében három lámpát, amelyeknek a kapcsolójuk a lakás földszintjén találhatóak.
De sajnos elfelejtette, hogy melyik kapcsoló, melyik körtéhez lett csatlakoztatva. Hogyan állapítja meg, melyik lámpához melyik kapcsoló van kötve, ha csak egyszer mehet le a pincébe?

Megnézi a vezetékeket😆 Amúgy azt megnézheti hogy van e fény? Vagyis ha az egyik égőt nem csavarja be akkor látja majd hogy melyik kapcsolónál nincs fény aztán meg megrongálja úgy az egyik égőt fogy szétrobbanjon és azt is látni fogja aztán a másikat meg tudni fogja😆 Na megint túlkomplikáltam


warga Ja az durva volt😆 Pedig csak egy kicsit ittam már a végén aztán az is elég volt!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Jó felé gondolkodok ha a hőt is belevonom?..s nem kell neki azonnal megtudni hogy melyik melyik, szal ráér?
0
0
0
0
warga avatar
Ferrari írta:
Egy villanyszerelő beköt a pincében három lámpát, amelyeknek a kapcsolójuk a lakás földszintjén találhatóak.
De sajnos elfelejtette, hogy melyik kapcsoló, melyik körtéhez lett csatlakoztatva. Hogyan állapítja meg, melyik lámpához melyik kapcsoló van kötve, ha csak egyszer mehet le a pincébe?


leküld mást 😆
0
0
0
0
warga avatar
ez olyan mint a vasárnapunk mi azt hidted nem vagy még kész és még 1et és utána már kész is volt 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Egy villanyszerelő beköt a pincében három lámpát, amelyeknek a kapcsolójuk a lakás földszintjén találhatóak.
De sajnos elfelejtette, hogy melyik kapcsoló, melyik körtéhez lett csatlakoztatva. Hogyan állapítja meg, melyik lámpához melyik kapcsoló van kötve, ha csak egyszer mehet le a pincébe?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az a baj hogy én mindent túlkomplikálok már már a túl egyszerű dolgokat becsapósnak gondolom ezért nem való nekem a honfoglaló a könnyű kérdésekre mindig azt gondoltam hogy átverés és rosszra mentem😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Kmisi99 írta:
óóóó de az túl egyszerű😆 Én akkor már kinyírtam volna az enyémet aztán mentem volna a másikéval😆


Nem kell mindent túl komplikálni! 😉
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
óóóó de az túl egyszerű😆 Én akkor már kinyírtam volna az enyémet aztán mentem volna a másikéval😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Fekinek volt jó a tippje, kicserélték egymás tevéit 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
talán túl akarják hajtani a tevéket hogy megdögöljenek aztán úgy döglötten bizony szép lassan érnének oda😆
Vagy talán azért mentek gyorsan hogy minél előbb megkapja valamelyik a pénzt aztán elosztják és így nem kell évek alatt az oázisig elérnie? Mert hát ha akarják évek alatt sem érnek oda a tevék és addig mindkettő szegény marad😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Ferrari írta:
Meghalt az öreg arab. Végrendelete szerint a két fia közül az örökli mesés vagyonát, amelyikük tevéje egy verseny során leglassabban ér a legközelebbi oázisig. A végrendelet felolvasása után a két fiú tevére pattant, és gyors iramban elindult az oázis felé. Miért?


Talán kicserélték egymás tevéit?..mert akkor Én is sietnék! 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Meghalt az öreg arab. Végrendelete szerint a két fia közül az örökli mesés vagyonát, amelyikük tevéje egy verseny során leglassabban ér a legközelebbi oázisig. A végrendelet felolvasása után a két fiú tevére pattant, és gyors iramban elindult az oázis felé. Miért?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát én nem tudok😆 Rakj inkább! Kitalálnom sokkal nehezebb mint megfejteni😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Kmisi99 írta:
Hát ma van január 1 eje tegnap előtt vagyis december 30. án 17 volt 31. én volt a 18. születésnapja és mivel már elseje van íg jövőre már 20 éves lesz


Helyes, rakhatsz 😆
0
0
0
0
warga avatar
jah ezt a rejtvényt én is szeretem csak nem tudtam 1. megoldani 😆:S
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát ma van január 1 eje tegnap előtt vagyis december 30. án 17 volt 31. én volt a 18. születésnapja és mivel már elseje van íg jövőre már 20 éves lesz
0
0
0
0
azbizony avatar
szökőévben született?😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
Péter tegnapelőtt 17 éves volt, jövőre 20 éves lesz. Hogyan lehetséges ez?
0
0
0
0
thug85 avatar
Tegyél, mert én egyet sem tudok!
0
0
0
0
Ferrari avatar
Helyes 😆 rakhatsz vagy ha nem akarsz akkor tudok még néhányat 😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
Két indián üldögél a patak partján, majd az egyik megszólal.
-Uff, kicsi Réti Szellő te vagy az én fiam!
Erre a másik mondja:
-Uff, Sebes Sólyom, viszont te nem vagy az én apám!
Hogyan lehetséges ez?
0
0
0
0
almos avatar
Ferrari írta:
almos írta:
Ferrari írta:
Egy pásztornak át kell vinni a folyón egy farkast, egy kecskét és egy káposztát. A csónakkal egyszerre csak az egyiket tudja átvinni. De ha a pásztor magára hagyja a farkast a kecskével, vagy a kecskét a káposztával, akkor az egyik megeszi a másikat. Hogyan kelhetnek át a folyón, hogy senkinek ne legyen bántódása?

Először átviszi a kecskét. Aztán átviszi a farkast,de közben visszahozza a kecskét. Aztán átviszi a káposztát. ÉS visszamegy a kecskééert!


Helyes 😆

VOlt egyzser egy ilyen játék és azért tudtam. Én nem tudok rakni,szóval valaki rakhat!
0
0
0
0
Demoz avatar
Hát ez elég egyszerű,de valahogy ilyenkor már nemfog az agyam. 😶
0
0
0
0
Ferrari avatar
almos írta:
Ferrari írta:
Egy pásztornak át kell vinni a folyón egy farkast, egy kecskét és egy káposztát. A csónakkal egyszerre csak az egyiket tudja átvinni. De ha a pásztor magára hagyja a farkast a kecskével, vagy a kecskét a káposztával, akkor az egyik megeszi a másikat. Hogyan kelhetnek át a folyón, hogy senkinek ne legyen bántódása?

Először átviszi a kecskét. Aztán átviszi a farkast,de közben visszahozza a kecskét. Aztán átviszi a káposztát. ÉS visszamegy a kecskééert!


Helyes 😆
0
0
0
0
almos avatar
Ferrari írta:
Egy pásztornak át kell vinni a folyón egy farkast, egy kecskét és egy káposztát. A csónakkal egyszerre csak az egyiket tudja átvinni. De ha a pásztor magára hagyja a farkast a kecskével, vagy a kecskét a káposztával, akkor az egyik megeszi a másikat. Hogyan kelhetnek át a folyón, hogy senkinek ne legyen bántódása?

Először átviszi a kecskét. Aztán átviszi a farkast,de közben visszahozza a kecskét. Aztán átviszi a káposztát. ÉS visszamegy a kecskééert!
0
0
0
0
Ferrari avatar
PEddig nem nehéz annyira 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció