Rejtvények

Szerző: R0x0r, 2010. June 03., téma
Fórum » Fórum játékok
Na újra megnyílt ez a téma mivel eltűnt az oldal színéről.
Adok fel egy rejtvényt:
Hat azonos színű és alakú kocka közül öt egyforma tömegű, a hatodik könnyebb ezeknél. Egy kétkarú mérleggel kell meghatározni, hogy melyik a könnyű kocka. Legalább hány mérésre van szükség?
Hozzászólások: 318
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Ferrari avatar
Egy ékszerésznek három komódja van, mindegyik két-két fiókos. Az egyik komód mindkét fiókjában rubinok, a másik komód fiókjaiban smaragdok, a harmadik komód egyik fiókjában rubinok, másik fiókjában smaragdok vannak. Valaki, aki nem tudja, melyik fiókban mi van, kihúz egy fiókot, és benne rubinokat talál. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a komód másik fiókjában is rubinok vannak?
0
0
0
0
Ferrari avatar
Helyes, ez nem volt nehéz 😆
0
0
0
0
toopa avatar
50-et, mert egy indián 2 perc alatt lő ki egyet.
0
0
0
0
Ferrari avatar
Ha két indián két perc alatt két nyilat lő ki, akkor tíz indián tíz perc alatt hány nyilat lő ki? 😆
0
0
0
0
toopa avatar
Gero, ha csaka két vödröd van, akkor nem elég a matekpéldád. 😀
Nem tudsz kettőt meríteni a 9 literessel egyszerre, mivel csak 1-1 vödröd van.
0
0
0
0
Ferrari avatar
Mind1 már én is belezavarodtam, rakjon vki 😆
0
0
0
0
Gero33 avatar
Ezek szerint tévedtem. 😆 Igazság szerint megint túlbonyolítottam a dolgot, és azt gondoltam, hogy egy harmadik tárolóba kell 6 litert kimeríteni. 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Gero33 írta:
Kettőt merítünk a 9 literes vödörrel, és ebből a 2 merítésből merítünk hármat a 4 literessel. Egyszerűbben (2x9)-(3x4)=6. 😃

Segédeszközt ugye nem szabad használni. Szóval merítel a 9 literessel, ebből kimersz a 4 literessel 2-őt, marad 1 liter. Azt beleöntöd az 1 literes vödörbe. MErítel még egyet a 9 literessel, és a 3. merítéskor az 1 liter vizet hová teszed a 4 literes vödörből? Az Cheat!!!😕
0
0
0
0
toopa avatar
Fogom a 9 literes vödröt, átöntök belőle a másikba 4 litert. Így marad benne 5 liter. Kiöntöm a 4 literest, és a 9 literesből megint átöntök a kisebbe. Így marad a 9 literesben 1 liter. A 4 litereset megint kiöntöm, majd a maradék 1 litert is beletöltöm a 9 literesből. A 4 literesben így marad 3 liternek hely. Teletöltöm a 9 litereset, majd kiöntöm belőle a 3 litert a 4 literesbe. Így meg lesz a 6 liter.
Szerk.: Ehh, lassú voltam. 😀
0
0
0
0
Ferrari avatar
Gero33 írta:
Kettőt merítünk a 9 literes vödörrel, és ebből a 2 merítésből merítünk hármat a 4 literessel. Egyszerűbben (2x9)-(3x4)=6. 😃



Talált, vagy másik megoldás:
Merítsük tele a 9 litereset, majd ezzel töltsük meg a 4 litereset kétszer és mindkétszer ürítsük is ki. A maradék egy liter vizet is töltsük a 4 literesbe. Ezután újra töltsük tele a 9 litereset és töltsünk a 4 literesbe amennyit csak lehet, ez 4-1=3 liter, tehát épp 6 liter maradt a 9 literesben. Ez kicsit hosszabb és bonyolultabb 😆
0
0
0
0
almos avatar
Gero33 írta:
Kettőt merítünk a 9 literes vödörrel, és ebből a 2 merítésből merítünk hármat a 4 literessel. Egyszerűbben (2x9)-(3x4)=6. 😃

Te aztán nagy matekos vagy! Bravo!
0
0
0
0
Gero33 avatar
Kettőt merítünk a 9 literes vödörrel, és ebből a 2 merítésből merítünk hármat a 4 literessel. Egyszerűbben (2x9)-(3x4)=6. 😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
csak a 2 vödröt lehet használni segédeszközként?😜
0
0
0
0
Ferrari avatar
Számolgassatok akkor megint 😆

Van egy 9 literes, és egy 4 literes vödrünk, és egy kút, amiből vizet meríthetünk. Pontosan 6 liter vízre lenne szükségünk. Hogyan járjunk el?
0
0
0
0
almos avatar
Én nem tudok rakni,de majd ha elkezdődik a suli,akkor felrakom a matek házimat!😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Jah, de amúgy az is h ha helyes sorrendbe írod fel őket akkor a két egymás után következő szám között pontosan 19 a különbség, ebből adódóan osztható is mind1ik 19-el 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
a 19 többszörösei mind, nem?
0
0
0
0
Ferrari avatar
Remélem elég fincsi lesz estére 😆

Mi az összefüggés a felsorolt számok között? 76, 95, 38, 19, 57
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
JAja!😆 RAkhatsz valami fincsit. 😜
0
0
0
0
Ferrari avatar
Ez könnyű...mi más mint a fizetés...de ám sztem nem tart az 4 napig se 😂
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ez off, de azért berakom: a nőknek minden hónapban van, és 4 napig tart?😊😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
talált 😆 rakhatsz 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Ha kilencszer egymás után feldobsz egy pénzérmét és mind a kilencszer írás lesz akkor hány százalék az esélye, hogy tizedikre fej lesz?
0
0
0
0
gibdj avatar
Átruházom inkább valaki másra...😀
0
0
0
0
konsti avatar
gibdj írta:
Ejtőernyő nélkül zuhan?
pontosan 😃 bele a közepébe 😀 tehetsz
0
0
0
0
gibdj avatar
Ejtőernyő nélkül zuhan?
0
0
0
0
konsti avatar
Gero33 írta:
Na ez megfogott...minek megy valaki egy rét közepére, ha tudja, hogy ott meg fog halni? 😆
a kulcs abban rejlik hogy nem azt mondtam hogy megy hanem hogy halad 😀 nem mind1
0
0
0
0
janekk44 avatar
Az anyós is ott van eltemetve a feleségedel együtt😆
0
0
0
0
warga avatar
keresi az aknát csak majd rálép 😆😃
0
0
0
0
Gero33 avatar
Na ez megfogott...minek megy valaki egy rét közepére, ha tudja, hogy ott meg fog halni? 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Úgy h mire odaérsz meghalsz végkimerülésbe 😆
0
0
0
0
konsti avatar
Nha akkor teszek : Nyári napsütés van, a szél lágyan lengedez te pedig egy rét közepe felé haladsz és tudod hogy megfogsz halni de semmit nem tudsz tenni elenne,nem vagy sem beteg ,sem megmérgezve sem meglőve se megsértve nem vár ott senki és semmi egyszóval az égvilágon semmi bajod nincs mégis ha odaérsz a rét közepére meghalsz.hogy lehetséges ez?
0
0
0
0
warga avatar
én is akarok már rejtvény 😃😆
0
0
0
0
konsti avatar
Ferrari írta:
úgy h Pénteknek hívják a lovát 😆
a válasz helyes
0
0
0
0
warga avatar
erről lemaradtam de kérjük a kövit 😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
úgy h Pénteknek hívják a lovát 😆
0
0
0
0
konsti avatar
Most akkor teszek én ha nem zavar senkit: Jimmy a cowboy pénteken belovagolt a városba aztán valami gondja támadt és másnap megint csak pénteken kilovagolt a városbol ,hogy lehetséges ez?
0
0
0
0
Ferrari avatar
Igen így már jó, 25 a szoba ára, a hordár visszaad 3-at az összesen 28, ő megtart 2 dollárt az 30. 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Vagy így már jó lesz?

szoba 25 dollár hordárnál 5dolcsi többieknél semmi.
odaad 3-at:
szoba 25 hordárnál 2 többieknél 3 = 30 dollár
0
0
0
0
Gero33 avatar
Egy másik szemszögből teljesen máshogy néz ki a dolog. 30 dollárt fizettek, a szoba csak 25 volt (8 és 1/3 dollárt fejenként).

szerk.: Késő van már, nem bírok fogalmazni. 😆
Na szóval...a szoba ára ugye 8 és 1/3-ad dollár fejenként, ők meg fizettek 10-et. A hordár visszaad nekik fejenként egy dollárt vagyis már csak 9 dollárt fizettek fejenként. De mivel eredetileg csak 8 és 1/3-adot kellett volna, még mindig 2/3-ad dollár minuszban vannak. És mivel hárman vannak ez pont kitesz 2 dollárt, amit a hordár elrakott.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát de ööö mér nem jó Na akkor ugye fizettek 30 dolcsit majd vissza kaptak hármat így csak 27 dollárt fizettek a hordár lenyúlt két dollárt!
És akkor
a szállodának ki lett fizetve 25 dolcsi amennyi kell
A vendégek vissza kaptak az 5 dollárból hármat
A hordár lenyúlt két dolcsit így meg van a vissza adott pénz is és a szálloda is ki van fizetve
Mert mint mondtam hülyeség hozzá adni azt a két dollárt a 27 hez ez így van! Vagy mit itt még a gond?
0
0
0
0
Ferrari avatar
De még nincs meg a helyes válasz, 1ik sem jó feltételezés 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Na akkor 27 dolcsit fizettek de azt a kettőt hülyeség hozzáadni mert az a hordáré marad és így meg van a szállodának az a 25 dollár amibe a szoba kerül a fizető vendégek összesen szegényebbek két dolcsival a hordár gazdagabb 2 vel Ez ilyen eccerű csak hosszasan kő gondolkozni rajta😆! Továbbra is lehet rakni mert én nem tudok😉😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció