Anime

Szerző: bulldog95, 2009. November 06., téma
Fórum » Film, sorozat
Hozzászólások: 7 643
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sudosu avatar
Én simán bevállalnám hogy Aincrad-ban éljem le az életem. Ott igazán jól érezhetném magam. Olyan lennék mint Kirito 😀. Remélem nemsokára lesz már olyan szintű VR játék, igaz még nagyon gyerekcipőben jár ez a dolog. kb még 15-20 évet kell várnom 😃
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Áá, én nem merném felvenni félnék, hogy megsüti az agyamat 😃
0
0
0
0
sudosu avatar
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1493138_673007672769644_779011546_n.jpg
😆
Kis Sword Art Online. Kíváncsi lennék hogy melyik nagy cégnek ad inspirációt a NerveGear, Amusphere stb... 😀 Sony-nál simán előfordulhat hogy Osamu Nagayama és Kazuo Hirai épp a Sword Art Online Light Novel-t olvasta és ez adott számukra inspirációt hogy ebben az ötletben van valami és meg kéne valósítani.
0
0
0
0
noNameFPS avatar
bigbeagle01: Ano Hana, szerintem érdemes megnézni, és nem is valami hosszú (11rész).
0
0
0
0
bigbeagle01 avatar
Köszönöm a gyors választ😀
Elfen Lied, Mirai Nikki és az Angel Beats már megvolt, Pupa-n gondolkoztam már régebben, de a másik kettő még új.
Köszönöm mégegyszer 😀
0
0
0
0
xoki avatar
Esetleg még az angel beats! is.
0
0
0
0
sudosu avatar
bigbeagle01:
Üdv újra köreinkben 😀!
Talán ilyesmikre gondoltál:
Another, Tasogare Otome X Amnesia, Pupa, Elfen Lied, talán még a Mirai Nikki is.
0
0
0
0
bigbeagle01 avatar
Hello,

Rég nem jártam errefelé, és most hogy újra nézek animét szeretnék egy kis segítséget kérni.
Tudnátok ajánlani nekem valami olyan animét ami megható, inkább kicsit borongós/mélabús/szomorkás mintsem vidám és érdemesnek tartjátok arra hogy megnézzem? (akár lehet konkrétan sírós is)
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát én se nagyon tudnák mondani. De amit nagyon szerettem az Steins;Gate Visual Novel és Anime az viszi a pálmát meg a Sword Art Online + IDOL részlegről Love Live! School Idol Project .
Én a Dragon Ball miatt nem néztem animét évekig, szóval kizárt hogy a legjobb lenne legalábbis számomra 😀, persze nem ítélek el senkit 😀... valakinek bejön de nekem abszolút nem.
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Már akinek, nekem pl. marhára nem 😃 Sőtt szerintem nem is tudnám megmondani, hogy melyik volt a "legjobb" számomra.
0
0
0
0
neuroflex avatar
minden idők legjobba Dragon Ball Z
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Köszi a válaszokat, az Elfen Lied-et meg a Tasogare Otome x Amnesia-t láttam már. viszont az Ergo Proxy-t és a Shiki-t nézegettem, hogy le kéne tölteni, de szerintem sort is kerítek rá nemsokára, mihánt befejeztem a Freezing-et 😃
0
0
0
0
sudosu avatar
noNameFPS: Elfen Lied, Ergo Proxy talán, Pupa (rövid kis 5 perces, vigyázz gyomor kell hozzá 😀😉, szerintem a legjobb választás számodra Tasogare Otome x Amnesia
0
0
0
0
xoki avatar
sudosu: Az még a kisebbik baj lenne hogy angol, csak egy két szavat kéne szótárazni (persze néha szövegből rájövök akkor nem... na de nem ez a lényeg) én azt hittem hogy mangába lehet olvasni, de mint kötet esélytelen 😃

noNameFPS:

Ezeket ismerem, de csak az elsőt láttam még:

Ghost hunt
Shiki (erre azt mondják jó, de nagyon személy függő, mert valakinek nagyon nem tetszik...)
Denpa teki na Kanojo
Jigoku Shoujo
Deadman wonderland
meg talán még a code geass de sztem ezt már láttad...
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Előbb fejeztem be az Another-t, nekem eléggé tetszett ez az anime. Érdekes történet, karakterekkel sem volt sok bajom, grafika is szép volt, csak rövid :/
Esetleg tudtok valami ehezz hasonló anime-t, aminek ilyen komor, melankólikus hangulata van?
0
0
0
0
sudosu avatar
Mindjárt el is vettem a kedved 😀. Akkor nem mondom még hogy csak Aincrad első kötete van lefordítva magyarra 😃. Szóval csak Angolul találod a Phantom Bullet-et
0
0
0
0
xoki avatar
Akkor inkább várok türelmesen az animére 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Áh csak 2* ~ 250 oldal 😀 natúr szöveg képek nélkül... ezt egy éjszaka alatt nem tudod elolvasni 😃 nekem is 3 éjszakámba volt
0
0
0
0
xoki avatar
Áá értem szóval itt is egy új "játékkonzolon" fognak játszani, egy másik játékkal gondolom... Mint az első évadban is. 2 játék volt remélem itt is lesz minimum olyan hosszú a történet...

Lehet mindjárt elolvasom 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát lényegében a Sword Art Online csak a regény címe.
Annak alfejezetei vannak ahogy fejlődik a NerveGear, AmuSphere stb... (Többet nem mondok spoiler miatt)
Ez úgy van Spoilerezve hogy ha láttátok az első évadot akkor nem lövök le semmilyen új tartalmat!

Spoiler!

NerveGear:
Ugyebár ez az eredeti ötlet, még kevésbé fejlett, nem tudják úgy kontrollálni a testet mint a következő generációkban. Kayaba Akhiko, rosszul csinálta, letiltotta a kijelentkezés lehetőségét a játékból, ez konkrétan a sírba is vitte. Lényegében ez kutatási célból készült. A Sword Art Online név csak Aincrad világában játszódó történetére szól.

AmuSphere:
Ez már fejlettebb, a NerveGear továbbfejlesztett változata amelyet Alfheim Online-ban használtak. Ez csak néhány biztonsági pluszlehetőséget adott, amellyel meglehet akadályozni hogy olyan katasztrófa legyen mint az előző generációnál. Persze NerveGear kompatibilis AmuSphere-es játékokkal is. Ez szintén kutatási célból van de itt már az emberek álmait próbálták kontrollálni a saját érdekük érdekében.

Lényegében ez az első évad vége: Folytatás az Accel World-ben. (Ugyanaz a szerző) és az alapjait az ottani rendszernek Alfheim Végén rakták le. Ezért vannak ilyen jellegű hasonlítások:

[LINK]

A következő:
Ez lesz majd a Gun Gale online. Ami egy Battlefield szerű lövölde, jó nem, van benne egy komolyabb történeti szál is RAID-ek stb...
0
0
0
0
xoki avatar
Egyébként elég fura hogy sword art online és lőni fognak benne :S Habár nem olvastam el de ez a trailer arra utal.
0
0
0
0
sudosu avatar
Pont jó helyen kérdeztél 😀
Szóval a Sword Art Online 2. évadja egy VRMMOFPS lesz azaz Gun Gale Online, aminek elég moslék címe van, ezt el is magyarázom miért. A Light Novel 2 kötetet aminek címe Phantom Bullett dolgozza fel majd a 3. évad. Azért mondom hogy 3. évad mert mivel a Aincrad (SAO) 2 kötet és a Fairy dance (Alfheim Online) szintén két kötet.
Spoiler-t nem adok aki le akarja lőni a poénokat az olvassa el 😃! Én még a 2. évad bejelentése előtt elolvastam. Annyit gondolok hogy szintén úgy lesz hogy ez a évad is 4 kötetet fog feldolgozni. Azaz lesz a Phantom Bullet (2 kötet), Mother's Rosario (1 kötet) és talán még a Early and Late-t (1 kötet) belezsúfolják.
0
0
0
0
xoki avatar


Ennyit tudok róla 😃
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Rákerestem erre a Log Horizon-ra, nem néz ki rosszul. Valóban SAO-s beütése van, de nem hinnem, hogy egy az egyben ugyanolyan lenne.
Ha már említetted a SAO-t úgy hallotam, higy júliusban jön a 2. évad, tud valaki erről valamit?
0
0
0
0
sudosu avatar
Jut eszembe a Girls Und Panzer nagyon jó volt .
Ha már így linkelted 😜
kawaii lányok egymásra lövöldöznek 😃

ui.:
Elkezdtem a Log Horizon-t olyan Déja vu érzésem van már első résznél 😃, mintha valahol ezt már láttam volna, nem tán a Sword Art Online-ban 😃?
0
0
0
0
xoki avatar
😆 Kinek van türelme ilyen videót megcsinálni 😃 Meg megnézni 😃
Ez sokkal rosszabb mint a Kurosaki-kun 😃 ennek idegesítő a hangja is 😆
0
0
0
0
noNameFPS avatar
xoki: Idegesített a Yuki? Akkor csak neked küldöm :
0
0
0
0
xoki avatar
sudosu: nekem igazából azért nem jött be annyira mert a storyból több mindent kilehetett volna hozni + amikor nézem a következő részt olyan érzést kelt bennem hogy ennek most mi értelme van az előzőhöz képest, nem t'om jobban kifejezni 😃 (meg idegesít a yukki, yukki, yukki, yukki minden részben 😆😉

noNameFPS: Nekem tetszett, nekem kb ugyanolyan mint az első a night is, viszont a legújabb na az nem jó, hatalmas csalódás de ahogy látom nem csak nekem... 😞 😠
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Nem annyira rossz, alap történet nekem tetszett, persze láttam már jobbat is ,de rosszabbat is 😃
Én most a Fate/Stay sorozatba kezdtem bele. A Fate/stay Night-ot láttam most nézem a Zero-nak az utolsó részeit. Majd mondok véleményt ha végig néztem. Esetleg látta valaki, vélemény?
0
0
0
0
sudosu avatar
A Mirai Nikki szerintem közepes.
Nem annyira elvont amennyire gondoltam, a sztorira is legfeljebb egy gyenge közepest tudnák adni.
Viszont az OP-k és ED-k jók 😀.
0
0
0
0
xoki avatar
😆 na azt elhiszem 😃 Nekem második animém volt, mert divat anime és ha már ment az animaxon akkor néztem de csak akkor amikor olyan 11 után volt, és nem volt más a tv ben, és mivel minden évben kétszer végigvetítik (még most is) kb mindegyik részt láttam egyszer, de annyira unalmas volt hogy semmire nem emlékszek belőle csak hogy valami 6 követ keresnek 😆

Tegnap értem a Mirai Nikki végére, hát nem tudom kicsit jobbra számítottam a vélemények alapján 😕
0
0
0
0
sudosu avatar
Dragonball-ból nekem elég volt 3 perc is hogy megitéljem 😆
0
0
0
0
xoki avatar
Hááát nálam ilyen nem nagyon van mivel, ha engem nem köt le az első 10 rész akkor már nem nagyon nézem tovább, ilyenkor szoktam megnézni hogy mi fog történni később és ha semmi olyan amire ne számítanék akkor elvetve... Egyetlen egy van amit megnéztem és megbántam az a dragon ball gt (ezt is csak azért mert az animaxon szinte mindig megy), a z ből kb 5 rész elég is volt 😃
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát nézzük csak...
Ami totál nem tetszett az a Deadman wonderland (amit végig is néztem)
Nem jött be az a stílus amelyet Shiro képviselt. A történet is túlságosan elcsépelt volt szerintem.
Bár ez még legelső animéim között volt szóval lehet még akkor nem voltam elég érett rá 😀.

Ha jön a második évadja megnézem újra az elsőt és ha már máshogy fogom gondolni és belefogok a másodikba

ui.:
Most jutott eszembe hogy van még egy na a Fate/Kaleid. Hatalmas csalódást okozott az előző Fate/Stay sorozatokhoz képest. Totál nincs összefüggés a Fate univerzummal csak kb a karakterek ugyanúgy néznek ki mint Fate/Stay-be. Nem igaz hogy nem tudtak volna többet kihozni, még azért lett volna abba a Visual Novel-be még valami értelmes és értékelhető. Még régebben írtam is róla egy posztot a blogomba ahol összehasonlítottam a dolgokat és felháborodásomat fejeztem ki!
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Na dobjunk fel egy témát. Nektek van olyan anime-tek amit megbántátok, hogy megnéztetek? Ha van mi az + indoklás. Kezdem én:
High School of the Dead. Én totál végig untam magamat rajta, szerintem tiszta klisé az egész, engem egyik karakter sem fogott meg, a főszereplőt szinte ki nem állhatam és még a grafika sem tetszett, viszont az opening nem volt rossz 😃
0
0
0
0
xoki avatar
sudosu: arigatou 😃 szerintem ez lesz az, mert megnézve a szereplőket a lány meg nagyon hasonlít Yui kotegawara ([LINK]). Na akkor ez lesz a következő megnézendő, remélem jó lesz 😃 Kicsit high school d x d beütése van 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Őő csak tippelek, szerintem To Love-ru valamelyik évadja, ott vannak hasonló jelenetek. Konkrétan erre a jelenetre nem emlékszek de a srác eléggé hasonlít Yuuki Rito-ra
[LINK]
0
0
0
0
xoki avatar
Valaki tudja hogy ez miben van? 😀 😃

https://kepfeltoltes.hu/140323/FAIL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
sudosu avatar
Köszi a hosszú szöveget 😃! Hisz ez egy fórum, azért van hogy kíváncsiak vagyunk egymás véleményeire , tanácsaira.
Hát majd szeretnék kijutni Japánba, viszont ez még elég távoli jövő számomra 😃, de valahol el kell kezdeni.

https://i.imgur.com/LtoVtQs.jpg

When i'm mad programmer 😀!
Steins;Gate & Dr. Pepper 4 ever!

Bocsi a rossz minőségű képért!
0
0
0
0
noNameFPS avatar
sudosu: Nem hiszem, hogy valaki itt komolyabban foglalkozna japán tanulással (persze lehet, hogy tévedek), legalább is abból, hogy 3 napja nem kaptál választ erre következtettem. Mondjuk nemrég unalomból belekukkantottam, hogy még is milyen az a japán nyelv. Megtanultam számolni meg pár egyszerű szavat/mondatot. És aztán elkezdtem tanulni a Hiraganákat, de itt le is ragadtam, sajnos nincs annyi szabadidő, hogy ezeket megtanuljam, meg valjuk be a japán írás eléggé nehéz, főleg egy európai számára (szerintem a kínai is könnyebb, bár kiejtésre nem nehéz a japán). Inkább maradok az angolnál és a németnél, ezeket valószínűbb, hogy használni fogom. Mert japánul szinte csak japánba beszélnek (mily meglepő 😃😉 de mondjuk angolul az egész világban szinte. Japán meg amúgy is a világ másik felén van. Persze mint nyelv eléggé tetszik és meg szerettem (szerintem ezzel sok anime fan łgy van 😀 ), de kevést esélyét látom, hogy kamatoztatni tudnám a nyelvet a való életben. Persze lehet, hogy te azért tanulod, hogy szeretnél kimenni japánba esetleg ott élni vagy csak hobbyból csinálod. Ha már eljutottál addig, hogy olvasni akarsz gyakorolni akkor biztos tudsz valamit már. Nem tudom minek írtam ennyit, na mind egy lényeg, hogy hará! 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
Nem tudtok olyan VN, LN, Manga vagy akár sima Japán szöveget is amit csak katakana tudással lehet olvasni 😀?
Gyakorolnom kéne.
0
0
0
0
xoki avatar
Aha értem, akkor belekezdek, sírni biztos nem fogok 😃 Angel beats! nél is azt irták hogy siratós de nem volt az nekem 😃

sudosu: pont az az avatárom mint az első zeneszám háttérképe 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát igen az Elfen Lied kötelező darab mindenki számára! Engem se könnyezett még meg anime inkább a nagyon szép zenék belőle. Például.:





Mindkettő Sword Art Online-ból van
0
0
0
0
noNameFPS avatar
xoki: Elfen lied-et nézd meg mindenképpen, egyik legjobb anime amit láttam, a történet nekem nagyon tetszett, elég megható is, hogy sírni lehet rajta azt nem tudom, velem nem fordult elő még soha 😀 de ez egyéntől függ.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Tegnap végignéztem Attack on Titan S01-et. Egyáltalán nem volt rossz, sőt várom a második évadot. Valaki tudna mondani AoT-hoz hasonló animét?
0
0
0
0
Domfoz avatar
Xoki: Elfen Lied-en sírni lehet.Legalábbis Én sírtam rajta.De szerintem jó volt.
0
0
0
0
xoki avatar
Elfen lied tényleg olyan jó mint mondják? Valahogy még nem volt idegzetem belekezdeni...

Jelenleg a mirai nikkit nézem, erős közepes eddig... Kb 10 rész maradt szóval kell valami hasonló 😃
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Ha végeztem az anime eddigi részeivel akkor elolvasom a mangát is 😀

2 rész, egek 2 rész van már csak vissza. És arra még mindig nem derült fény, hogy Spoiler!
mi van Erenék pincéjében.
.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció