Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
istvan92 avatar
ssd t milyet érdemes venni gyártóba ?
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Osynho írta:
nokiacsabika írta:
Sziasztok! Adattárolásra meik winyó lenne a legmegfelelőbb hőmérséklet-zaj-élettartam szempontjából, 2,5"-es méret feltétel? Tapasztalatot és egyéb észrevételt elfogadnék ezen 2 versenyzővel kapcsolatban, Előre is köszi!

Western Digital Scorpio Blue 5400rpm 500GB (WD5000LPVT)
Western Digital Scorpio Black 7200rpm 750GB (WD7500BPKT)


Asztali gépbe lesz? Mert akkor nem értem a 2,5" méretet. 😀


asztaliba, de MODDOLT-BA, a sok teszt után arra a következtetésere jutottam hogy semmivel sem bírnak ki többet a 3,5"-es winyók mint a 2,5"-esek ezen 2 ok miatt lesz 2,5"-es, abból is a Scorpio Blue lesz mert egy kis utánajárás után az a tartósabb-csendesebb-hűvösebb
0
0
0
0
no avatar
sykes írta:
[LINK]


2500$...😂
0
0
0
0
Osynho avatar
nokiacsabika írta:
Sziasztok! Adattárolásra meik winyó lenne a legmegfelelőbb hőmérséklet-zaj-élettartam szempontjából, 2,5"-es méret feltétel? Tapasztalatot és egyéb észrevételt elfogadnék ezen 2 versenyzővel kapcsolatban, Előre is köszi!

Western Digital Scorpio Blue 5400rpm 500GB (WD5000LPVT)
Western Digital Scorpio Black 7200rpm 750GB (WD7500BPKT)


Asztali gépbe lesz? Mert akkor nem értem a 2,5" méretet. 😀
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Sziasztok! Adattárolásra meik winyó lenne a legmegfelelőbb hőmérséklet-zaj-élettartam szempontjából, 2,5"-es méret feltétel? Tapasztalatot és egyéb észrevételt elfogadnék ezen 2 versenyzővel kapcsolatban, Előre is köszi!

Western Digital Scorpio Blue 5400rpm 500GB (WD5000LPVT)
Western Digital Scorpio Black 7200rpm 750GB (WD7500BPKT)
Seagate Momentus (laptop) 5400rpm
0
0
0
0
zsolty87 avatar
TaylorXIII írta:
zsolty87 írta:
TaylorXIII írta:
zsolty87 írta:
Üdv.
Ilyet néztem ki, mi róla a véleményetek? www.***/termekek/49218/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM
_64MB_Green_Power_advanced_format
_WD10EZRX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte


Szia! Jók a green vnyók de az intelli power csalóka. Maga WD sem írja le sehol, hogy ez mit jelent pontosan hány RPM vagy mik között mozog. Teszteltek Green vinyókat és 5400 RPM-em mentek. De WDnek van egy olyan mondta amiből arra lehet következtetni, hogy egyes vinyók 5400-on mennek mások meg 7200-on de rohadtul nem lehet tudni, hogy melyik melyik. Mert mindegyik csak inteli power azt jól van. Inkábbb WD Caviar Blue WD10 EZEX vegyél. Ott legalább ki van írva, hogy 7200 RPM és ez a green is annyiból jön ki, hogy csökkentik forgási sebeséget(RPM) és így nyernek alacsonyabb fogyasztású vinyót. Szóval inkább blue.


Akkor ezt ajánlod:
http://www.***/termekek/52208/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM
_64MB_Blue_Caviar_WD10EZEX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte


Pontosan.

Köszönöm.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
zsolty87 írta:
TaylorXIII írta:
zsolty87 írta:
Üdv.
Ilyet néztem ki, mi róla a véleményetek? www.***/termekek/49218/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM
_64MB_Green_Power_advanced_format
_WD10EZRX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte


Szia! Jók a green vnyók de az intelli power csalóka. Maga WD sem írja le sehol, hogy ez mit jelent pontosan hány RPM vagy mik között mozog. Teszteltek Green vinyókat és 5400 RPM-em mentek. De WDnek van egy olyan mondta amiből arra lehet következtetni, hogy egyes vinyók 5400-on mennek mások meg 7200-on de rohadtul nem lehet tudni, hogy melyik melyik. Mert mindegyik csak inteli power azt jól van. Inkábbb WD Caviar Blue WD10 EZEX vegyél. Ott legalább ki van írva, hogy 7200 RPM és ez a green is annyiból jön ki, hogy csökkentik forgási sebeséget(RPM) és így nyernek alacsonyabb fogyasztású vinyót. Szóval inkább blue.


Akkor ezt ajánlod:
http://www.***/termekek/52208/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM_64MB
_Blue_Caviar_WD10EZEX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte


Pontosan.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
TaylorXIII írta:
zsolty87 írta:
Üdv.
Ilyet néztem ki, mi róla a véleményetek? www.***/termekek/49218/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM
_64MB_Green_Power_advanced_format
_WD10EZRX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte


Szia! Jók a green vnyók de az intelli power csalóka. Maga WD sem írja le sehol, hogy ez mit jelent pontosan hány RPM vagy mik között mozog. Teszteltek Green vinyókat és 5400 RPM-em mentek. De WDnek van egy olyan mondta amiből arra lehet következtetni, hogy egyes vinyók 5400-on mennek mások meg 7200-on de rohadtul nem lehet tudni, hogy melyik melyik. Mert mindegyik csak inteli power azt jól van. Inkábbb WD Caviar Blue WD10 EZEX vegyél. Ott legalább ki van írva, hogy 7200 RPM és ez a green is annyiból jön ki, hogy csökkentik forgási sebeséget(RPM) és így nyernek alacsonyabb fogyasztású vinyót. Szóval inkább blue.


Akkor ezt ajánlod:
http://www.***/termekek/52208/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM
_64MB_Blue_Caviar_WD10EZEX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
zsolty87 írta:
Üdv.
Ilyet néztem ki, mi róla a véleményetek? www.***/termekek/49218/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM
_64MB_Green_Power_advanced_format
_WD10EZRX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte


Szia! Jók a green vnyók de az intelli power csalóka. Maga WD sem írja le sehol, hogy ez mit jelent pontosan hány RPM vagy mik között mozog. Teszteltek Green vinyókat és 5400 RPM-em mentek. De WDnek van egy olyan mondta amiből arra lehet következtetni, hogy egyes vinyók 5400-on mennek mások meg 7200-on de rohadtul nem lehet tudni, hogy melyik melyik. Mert mindegyik csak inteli power azt jól van. Inkábbb WD Caviar Blue WD10 EZEX vegyél. Ott legalább ki van írva, hogy 7200 RPM és ez a green is annyiból jön ki, hogy csökkentik forgási sebeséget(RPM) és így nyernek alacsonyabb fogyasztású vinyót. Szóval inkább blue.
0
0
0
0
no avatar
Garnett94 írta:
Már volt rack-em és nem voltam kibékülve vele. Jobb lesz nekem a rendes külső, kisebb, könnyebben lehet hordozni, stb. Nem véletlenül csinálnak ilyeneket, ha totál értelmetlen lenne akkor miért vennék meg az emberek? Mind1, majd máshol érdeklődöm.....



Ferrarit miért építenek ? 😊 😉
Persze esztétikusabb egy rendes külső, hogy könnyeben hordozható ?! 😂
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Üdv.
Ilyet néztem ki, mi róla a véleményetek? www.***/termekek/49218/
Western_Digital_3_5_1000GB_belso_SATAIII_7200RPM
_64MB_Green_Power_advanced_format_
WD10EZRX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte
0
0
0
0
Garnett94 avatar
Már volt rack-em és nem voltam kibékülve vele. Jobb lesz nekem a rendes külső, kisebb, könnyebben lehet hordozni, stb. Nem véletlenül csinálnak ilyeneket, ha totál értelmetlen lenne akkor miért vennék meg az emberek? Mind1, majd máshol érdeklődöm.....
0
0
0
0
no avatar
Devis írta:
veszel hozzá egy rackot és ott a külsőd


Ott a pont, hasonló tudású külső 2x drágább, de megéri.😊 😆
0
0
0
0
Devis avatar
veszel hozzá egy rackot és ott a külsőd
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Garnett94 írta:
Synda Rebirth írta:
Garnett94 írta:
Tudnátok ajánlani konkrét márkát, esetleg típust is?


Western Digital 3,5" Caviar Blue 1TB 64MB 7200 SATA3 /// 17k

Úgy nézem ez nem külső HDD, én pedig azt keresek, de azért köszi.


😆
0
0
0
0
Garnett94 avatar
Synda Rebirth írta:
Garnett94 írta:
Tudnátok ajánlani konkrét márkát, esetleg típust is?


Western Digital 3,5" Caviar Blue 1TB 64MB 7200 SATA3 /// 17k

Úgy nézem ez nem külső HDD, én pedig azt keresek, de azért köszi.
0
0
0
0
no avatar
Garnett94 írta:
Tudnátok ajánlani konkrét márkát, esetleg típust is?


Western Digital 3,5" Caviar Blue 1TB 64MB 7200 SATA3 /// 17k
0
0
0
0
Garnett94 avatar
Tudnátok ajánlani konkrét márkát, esetleg típust is?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
hector maio írta:
Garnett94 írta:
TaylorXIII írta:
Garnett94 írta:
Nekem is segítene valaki? #768


Nem csak adattárolásra kéne? zenék videók képek. Arra elég lassú is. 5400-es kis caches.

Igen, főleg filmeket és game-eket tárolnék rajta. Mit jelent, hogy lassú? A másolásra gondolsz? Ha filmet játszok le róla akkor is lenne hátránya mert lassú? + Ha netán játékot telepítenék rá akkor az miben lesz lassabb?


Annak a winyónak a sebessége számít amin a rendszer van amin csak dolgokat tárolsz az tök mindegy milyen lehet caviar green is


Én ilyet nem írtam. Zenék képek videók tárolására vagy onnan nézni elég a lassabb is. De játékoknál a betöltési időt növeli ha lassab a vinyó és minimum FPS-re is hatással van azt hiszem. De filmek képek zenékhez bőven elég a lassabb is.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Garnett94 írta:
TaylorXIII írta:
Garnett94 írta:
Nekem is segítene valaki? #768


Nem csak adattárolásra kéne? zenék videók képek. Arra elég lassú is. 5400-es kis caches.

Igen, főleg filmeket és game-eket tárolnék rajta. Mit jelent, hogy lassú? A másolásra gondolsz? Ha filmet játszok le róla akkor is lenne hátránya mert lassú? + Ha netán játékot telepítenék rá akkor az miben lesz lassabb?


Annak a winyónak a sebessége számít amin a rendszer van amin csak dolgokat tárolsz az tök mindegy milyen lehet caviar green is
0
0
0
0
Garnett94 avatar
TaylorXIII írta:
Garnett94 írta:
Nekem is segítene valaki? #768


Nem csak adattárolásra kéne? zenék videók képek. Arra elég lassú is. 5400-es kis caches.

Igen, főleg filmeket és game-eket tárolnék rajta. Mit jelent, hogy lassú? A másolásra gondolsz? Ha filmet játszok le róla akkor is lenne hátránya mert lassú? + Ha netán játékot telepítenék rá akkor az miben lesz lassabb?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Garnett94 írta:
Nekem is segítene valaki? #768


Nem csak adattárolásra kéne? zenék videók képek. Arra elég lassú is. 5400-es kis caches.
0
0
0
0
PoPet avatar
http://www.***/merevlemez-c3103/western-digital/
caviar-green-power-1tb-64mb
-7200rpm-sata-wd10ears-p39507280/
Ez 1 Tb de godnolom az nem gond.
0
0
0
0
Garnett94 avatar
Nekem is segítene valaki? #768
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
BudayT írta:
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
Köszönöm. Még annyi, hogy az oprendszer telepítése, hogy történik egy új vinyóra? Összedugom a géppel, elindítom, berakom a telepítő dvd-t és felrakom egyből a win-t?


Várjál. Most ez a gép neked mire kell? Eleve van itt egy tök jó gép az adatlapodnál. Azzal mi lett? Ez az alaplap amit megakarsz venni nagyon gyenge procikat támogat csak. A telepítés lényegében annyi ahogy leírtad. Legfeljeb át kell állítani, hogy miről bootoljon a BIOS, hogy DVDről tudjál bootolni.


Ez a gép most berátnőmnek kell 😀 Vagyis megvan neki csak a vinyó halt meg 😀


De ha ilyen jó géped van abba az alkatrészek csak úgy beleszálltak vagy csak valaki összerakta neked, hogy ilyen alapvető dolgokat kérdezel? Jó mind1 is. Az a vinyó jó lesz neki s ha lesz jobb gépe vinyón nem kell törnie a fejét. Na szóval akkor azt amit írtam az jó lesz neki szerintem. Telepítésnél lehetőleg hozzatok létre külön partíciót, hogy ha újra kéne rakni az oprendszert akkor a többi adat ne vesszen el. Mondjuk hagytok 100GB-ot oprendszernek s ide isl ehet pakolni programokat is . Maradékot meg képek videók játékok programok stb. De lehet több partíciót is csinálni . Ahogy gondoljátok.
0
0
0
0
BudayT avatar
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
Köszönöm. Még annyi, hogy az oprendszer telepítése, hogy történik egy új vinyóra? Összedugom a géppel, elindítom, berakom a telepítő dvd-t és felrakom egyből a win-t?


Várjál. Most ez a gép neked mire kell? Eleve van itt egy tök jó gép az adatlapodnál. Azzal mi lett? Ez az alaplap amit megakarsz venni nagyon gyenge procikat támogat csak. A telepítés lényegében annyi ahogy leírtad. Legfeljeb át kell állítani, hogy miről bootoljon a BIOS, hogy DVDről tudjál bootolni.


Ez a gép most berátnőmnek kell 😀 Vagyis megvan neki csak a vinyó halt meg 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
BudayT írta:
Köszönöm. Még annyi, hogy az oprendszer telepítése, hogy történik egy új vinyóra? Összedugom a géppel, elindítom, berakom a telepítő dvd-t és felrakom egyből a win-t?


Várjál. Most ez a gép neked mire kell? Eleve van itt egy tök jó gép az adatlapodnál. Azzal mi lett? Ez az alaplap amit megakarsz venni nagyon gyenge procikat támogat csak. A telepítés lényegében annyi ahogy leírtad. Legfeljeb át kell állítani, hogy miről bootoljon a BIOS, hogy DVDről tudjál bootolni.
0
0
0
0
BudayT avatar
Köszönöm. Még annyi, hogy az oprendszer telepítése, hogy történik egy új vinyóra? Összedugom a géppel, elindítom, berakom a telepítő dvd-t és felrakom egyből a win-t?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
BudayT írta:
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
Sziasztok!
Adott ez az alaplap: ASRock 775Dual-915GL
Szeretnék egy belső merevlemezt. Kérdésem, hogy milyen csatlakozásúak jöhetnek szóba?
SATA II elfogad? Esetleg SATA III? vagy csak sima SATA megy bele? Milyen márkát ajánlanátok, középkategóriába?
Köszönöm előre is.


Márkákból Western Digital, Samsung, Seagate. Lapodra szinte minden mehet. SATA 3 SATA 2 SATA mivel van SATA csatlakozó az alaplapon szóval rámenni rámegy de az átviteli sebesség SATA szintű lesz ha SATA 3-as vinyót kötsz rá akkor is. Van rajta ATA csatlakozó is így olyan vinyót is vehetsz bele de azt már nem ajánlom egyáltalán.


Köszönöm. Milyen tényezőkre kell figyelni merevlemeznél? Minnél nagyobb legyen az rpm és az mb?


Hát mondjad mennyi tárhelyet szeretnél😃 RPM és Cache is fontos.


500 GB elég lenne. 20.000-em lenne rá.


http://i pon.hu/webshop/
product/wd_1000gb_caviar_
blue_7200rpm_64mb_sata3_wd10ezex/212225

space-t majd vedd ki. Ez szerintem jó lenne. Szóval Western Digital WD10EZEX. Ez 1000GB-os. Gondolom játékra kell. De fontos a tárhely is így SSD kiesett.
0
0
0
0
BudayT avatar
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
Sziasztok!
Adott ez az alaplap: ASRock 775Dual-915GL
Szeretnék egy belső merevlemezt. Kérdésem, hogy milyen csatlakozásúak jöhetnek szóba?
SATA II elfogad? Esetleg SATA III? vagy csak sima SATA megy bele? Milyen márkát ajánlanátok, középkategóriába?
Köszönöm előre is.


Márkákból Western Digital, Samsung, Seagate. Lapodra szinte minden mehet. SATA 3 SATA 2 SATA mivel van SATA csatlakozó az alaplapon szóval rámenni rámegy de az átviteli sebesség SATA szintű lesz ha SATA 3-as vinyót kötsz rá akkor is. Van rajta ATA csatlakozó is így olyan vinyót is vehetsz bele de azt már nem ajánlom egyáltalán.


Köszönöm. Milyen tényezőkre kell figyelni merevlemeznél? Minnél nagyobb legyen az rpm és az mb?


Hát mondjad mennyi tárhelyet szeretnél😃 RPM és Cache is fontos.


500 GB elég lenne. 20.000-em lenne rá.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
BudayT írta:
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
Sziasztok!
Adott ez az alaplap: ASRock 775Dual-915GL
Szeretnék egy belső merevlemezt. Kérdésem, hogy milyen csatlakozásúak jöhetnek szóba?
SATA II elfogad? Esetleg SATA III? vagy csak sima SATA megy bele? Milyen márkát ajánlanátok, középkategóriába?
Köszönöm előre is.


Márkákból Western Digital, Samsung, Seagate. Lapodra szinte minden mehet. SATA 3 SATA 2 SATA mivel van SATA csatlakozó az alaplapon szóval rámenni rámegy de az átviteli sebesség SATA szintű lesz ha SATA 3-as vinyót kötsz rá akkor is. Van rajta ATA csatlakozó is így olyan vinyót is vehetsz bele de azt már nem ajánlom egyáltalán.


Köszönöm. Milyen tényezőkre kell figyelni merevlemeznél? Minnél nagyobb legyen az rpm és az mb?


Hát mondjad mennyi tárhelyet szeretnél😃 RPM és Cache is fontos.
0
0
0
0
BudayT avatar
TaylorXIII írta:
BudayT írta:
Sziasztok!
Adott ez az alaplap: ASRock 775Dual-915GL
Szeretnék egy belső merevlemezt. Kérdésem, hogy milyen csatlakozásúak jöhetnek szóba?
SATA II elfogad? Esetleg SATA III? vagy csak sima SATA megy bele? Milyen márkát ajánlanátok, középkategóriába?
Köszönöm előre is.


Márkákból Western Digital, Samsung, Seagate. Lapodra szinte minden mehet. SATA 3 SATA 2 SATA mivel van SATA csatlakozó az alaplapon szóval rámenni rámegy de az átviteli sebesség SATA szintű lesz ha SATA 3-as vinyót kötsz rá akkor is. Van rajta ATA csatlakozó is így olyan vinyót is vehetsz bele de azt már nem ajánlom egyáltalán.


Köszönöm. Milyen tényezőkre kell figyelni merevlemeznél? Minnél nagyobb legyen az rpm és az mb?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
BudayT írta:
Sziasztok!
Adott ez az alaplap: ASRock 775Dual-915GL
Szeretnék egy belső merevlemezt. Kérdésem, hogy milyen csatlakozásúak jöhetnek szóba?
SATA II elfogad? Esetleg SATA III? vagy csak sima SATA megy bele? Milyen márkát ajánlanátok, középkategóriába?
Köszönöm előre is.


Márkákból Western Digital, Samsung, Seagate. Lapodra szinte minden mehet. SATA 3 SATA 2 SATA mivel van SATA csatlakozó az alaplapon szóval rámenni rámegy de az átviteli sebesség SATA szintű lesz ha SATA 3-as vinyót kötsz rá akkor is. Van rajta ATA csatlakozó is így olyan vinyót is vehetsz bele de azt már nem ajánlom egyáltalán.
0
0
0
0
BudayT avatar
Sziasztok!
Adott ez az alaplap: ASRock 775Dual-915GL
Szeretnék egy belső merevlemezt. Kérdésem, hogy milyen csatlakozásúak jöhetnek szóba?
SATA II elfogad? Esetleg SATA III? vagy csak sima SATA megy bele? Milyet ajánlanátok?
500 GB kellene és olyan 20.000-em lenne rá.
Köszönöm előre is.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Slenderman írta:
Akkor nem fognak lassan betöltődni a netes oldalak? Meg a játékok? Nem kell majd fél évet várnom, mire feláll a rendszer? Amúgy WD10EZEX-et rendeltem giannitól, de csak azért is EZRX-et rakott bele.


Hát a blue max RPMben jobb de ez meg energiatakarékos😀 Am olvass utána az Intellipowernek. Irkálnak róla mindenfélét.
0
0
0
0
no avatar
Akkor nem fognak lassan betöltődni a netes oldalak? Meg a játékok? Nem kell majd fél évet várnom, mire feláll a rendszer? Amúgy WD10EZEX-et rendeltem giannitól, de csak azért is EZRX-et rakott bele.
0
0
0
0
Garnett94 avatar
Külső HDD-t szeretnék venni, 20K-ért kb és 500GB-osat. Milyet ajánlotok?
0
0
0
0
Devis avatar
sata3 winyóknál nem érezhető
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Slenderman írta:
Nagyon megszívtam, hogy egy WD10EZRX lesz a vinyó oprendszernek meg játékoknak?


SATA 3-as 64MB cache. Szerintem jó vinyó. [LINK]
0
0
0
0
ximo avatar
Slenderman írta:
Nagyon megszívtam, hogy egy WD10EZRX lesz a vinyó oprendszernek meg játékoknak?

Lóf...t, túl van ez spirázva, választhattál volna gyorsabbat is, de HDD és HDD közt én személy szerint soha nem éreztem különbséget használatban, majd idővel ha lesz pénzed vegyél egy olcsóbb SSD-t jó lesz az a green vinyó is addig.
0
0
0
0
no avatar
Nagyon megszívtam, hogy egy WD10EZRX lesz a vinyó oprendszernek meg játékoknak?
0
0
0
0
Devis avatar
oda elég akkor egy kisebb fordulatú/cache-ű winyó is
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Superlompos írta:
Nyilván ha komolyabb célokra kell, akkor értelemszerűen a jobbat kell venni, na persze ha engedi a pénztárca. De filmek, zenék és képek tárolására nem kell a legjobb.

Nekem ezek a fájlok egy 5400-as külső vinyón vannak.

Igen, pont filmek meg zenék tárolásásra kellene.
0
0
0
0
Devis avatar
van különbség winyó és winyó között, ha nem is nagy.
op rendszert pl. nem érdemes egy 5400 rpm-es winyóra rakni mert iszonyat lassú lesz. arra min. 7200-as kell. (vagy ssd)
de pl 7200 rpm-re meg fölös filmeket képeket meg zenéket töltögetni, mert oda nem feltétlen kell gyors winyó.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nyilván ha komolyabb célokra kell, akkor értelemszerűen a jobbat kell venni, na persze ha engedi a pénztárca. De filmek, zenék és képek tárolására nem kell a legjobb.

Nekem ezek a fájlok egy 5400-as külső vinyón vannak.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Superlompos írta:
Minden vinyó jó adattárolásra, legfeljebb azt mondhatnánk, hogy felesleges a legdrágábbat venni ilyen célra.

Így már értem. Köszönöm.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Minden vinyó jó adattárolásra, legfeljebb azt mondhatnánk, hogy felesleges a legdrágábbat venni ilyen célra.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Devis írta:
ha adatokat akarsz rajta tartani akkor WD-nél a caviar green is szóba jöhet

Köszönöm. De van különbség vinyó és vinyó között? Nem akadékoskodni akarok, de van olyan vinyó ami nem adattárolásra való? (azt tudom hogy a ssd-k nem arra valók) Mitől jobb az általad ajánlott mint mondjuk ez:Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB WD10EZRX. 21.000 Ft-ért.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció