Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TaylorXIII avatar
Azt már sajnos nem tudom😀 Ha seagate kell akkor 2TB Seagate Barracuda (ST2000DM001)
0
0
0
0
zsolty87 avatar
TaylorXIII írta:
Gyors merevlemezek közé tartozik.

Köszi a gyors választ. Minőségben is felér a WD-kel, meg a Seagate-kel?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Gyors merevlemezek közé tartozik.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Üdv.
Toshiba vinyókról mi a véleményetek? Konkrétan ez a típus milyen lehet.
http://www.dynamic-restart.hu/index.php?pg=termekinfo&item_id=35948
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
😃 Hát 7200 RPM-es meg jó vélemények vannak róla meg 64MB cache😀
0
0
0
0
roxas avatar
TaylorXIII írta:
Jó vinyó😀


Köszi, rád hallgatok, mindig jó tanácsokkal látsz el mindenkit! 😜
Akkor rendelem is 😃
0
0
0
0
roxas avatar
Sziasztok!

Szerintetek jó ez a winyó?
Western Digital Caviar Blue 1TB (WD10EZEX)
A lényeg természetesen az hogy gyors, halk és hogy 1 TB legyen, és én laikus fejjel ezt találtam. 😀
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Hát ha dolgozik az ember hétvégén össze lehet spóroéni 😃Ám ugy értettem a külömség a 30eu az olcsó.....
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ha az neked olcsó akkor jól van😃 Am az 7200 RPM-es elvileg. Fórumokon ajánlott vinyó és 7200 RPM. Szóval nem értem az intellipower szarságot nála.
0
0
0
0
szilvi96 avatar
ÉRtem😃
Még egy kérdés ez miéért ien olcsó 30eu val drágább 2TB-osnál?😃
http://gepigeny.hu/webaruhaz/product.php?id=6622
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Csak rendszervinyónak ne vegyen. Am adattárlolásra nyugodtan vehet szerintem.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
szilvi96 írta:
De valaki megtudná mondani hogy mi a hátránya az IntelliPower os hdd-nek?


tulajdonképpen semmi, ha rendszernek kell akkor kifejezetten 7200rpm-est nézzél ha adatnak akkor 5400rpm-est, de lehetőleg ahogy irtuk is ne vegyél Green szériát mindegy milyen olcsó
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Én ezeket ajánlom: https://gepigeny.hu/webaruhaz/product.php?id=6355

Meg ezt: https://gepigeny.hu/webaruhaz/product.php?id=6630

5400RPM-es vinyók lényegesen lassabbak mint a 7200 RPM-es vinyók. 5400RPM-es vinyó adattárolásra való. Persze rendszervinyónak is használható de ott minél gyorsabb annál jobb. Azóta már jaívtottam az ajánlásokat mert véletlen 1TB-os vinyókat linkeltem😃 De azok már két terrásak.
0
0
0
0
szilvi96 avatar
De valaki megtudná mondani hogy mi a hátránya az IntelliPower os hdd-nek?
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
szilvi96 írta:
Sziasztok!Valaki tudja hogy mit jelent a WD belső hddk nél h IntelliPower?Mert én szeretnék venni egy két TB-osat és meglepően olcsó....
Előre is köszönöm.
Spoiler!
http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/hdd/interni-hard-diskovi/hard-disk-hdd-sata3-2tb-wd-caviar-green-wd20earx-64mb-2-godine.html


IntelliPower
mindegy egyes darabnak más és más a fordulata, valahol 5400 és 7200 között

viszont egyetértek TaylorXIII-al, minimum Blue széria
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Elvileg azt jelentené, hogy 5400 RPM és 7200 RPM között szabályozza magát a vinyó de hát sajnos nem ez van😃 Legtöbb esetben az IntelliPower 5400 RPMet takar bár van ami 7200RPMes de ezt sehonnan sem lehet tudni, hogy melyik melyik. Ne vegyél Greent. Én ezeket ajánlom: https://gepigeny.hu/webaruhaz/product.php?id=6355

Meg ezt: https://gepigeny.hu/webaruhaz/product.php?id=6630
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Sziasztok!Valaki tudja hogy mit jelent a WD belső hddk nél h IntelliPower?Mert én szeretnék venni egy két TB-osat és meglepően olcsó....
Előre is köszönöm.
Spoiler!
http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/hdd/interni-hard-diskovi/hard-disk-hdd-sata3-2tb-wd-caviar-green-wd20earx-64mb-2-godine.html
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Sziasztok! Mennyire lehet megbízható ez a (szerintem) olcsónak számító HDD?
[LINK]
Nekem csak az 1 éves garancia szúrja egy kicsit a szemem a többi sztem oké nem? Mi a véleményetek?
Néztem még ezt is, csak ugyebár az ár is fontos tényező.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
helotok.milyen vinyot erdemes venni?amivel nincsenek problemak.nem rendszerre kellene,hanem csak adattarolasra,de viszont jo lenne,ha 2tb-os lenne
0
0
0
0
bakozsolt avatar
Köszönöm a választ!
Számomra a lényeg hogy gyors általános használatra és játékra kell a gép.
De akkor beruházok 1 ssdre.😃
0
0
0
0
Lizard avatar
bakozsolt írta:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ehez a confighoz* elég 1 sima vincseszter vagy rendszerhez ssd és külön adattároláshoz vinyó?
*alaplap:Asus m5a97 r2.0
processzor: Amd fx 6100
videókártya: Asus radeon hd7850 2gb ddr5 directcu II
ram:1*8gb ddr3 kingston hyperx (khx1600c10d3b/8g)
táp: Fsp hexa 500W


Egy ilyen konfighoz abszolút passzol az ssd és nem fogod megbánni ha beruházol egyre!
Amúgy a kérdésre válaszolva elég egy sima vinyó is!
0
0
0
0
bakozsolt avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ehez a confighoz* elég 1 sima vincseszter vagy rendszerhez ssd és külön adattároláshoz vinyó?
*alaplap:Asus m5a97 r2.0
processzor: Amd fx 6100
videókártya: Asus radeon hd7850 2gb ddr5 directcu II
ram:1*8gb ddr3 kingston hyperx (khx1600c10d3b/8g)
táp: Fsp hexa 500W
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Qkac01 írta:
Sziasztok!
Merevlemeznél mire kell/érdemes odafigyelni? Milyen márkát,típust ajánlanátok! Nem fontos a nagy tárhely,kb 500GB is elég, inkább a megbízhatóság,a fontos! És a jelenleginél kicsit jobb legyen!Ami most van az már egy ősrégi 8 éves kis winyó,nincs vele baj,csak már lassú kicsit.
Köszi!


szia, rendszernek WD Scorpio Black 2,5"-es laptopwinyó, stabilabb-hűvösebb mint a 3,5"-es
------------------------------------7200rpm----------------------------
Western Digital Scorpio Black 250GB (WD2500BEKT)--- 14.900 Ft
Western Digital Scorpio Black 320GB (WD3200BEKT)--- 15.800 Ft
Western Digital Scorpio Black 500GB (WD5000BPKT)--- 17.200 Ft
0
0
0
0
no avatar
Qkac01 írta:
Köszönöm a válaszokat!
És márkában illetve külön típusban van ajánlott,illetve nem ajánlott winyó? Pl VGA-nál is mostanában van egy bizonyos márka ami nem ajánlott! Nem említem a nevet,lehet tudjátok is melyikre gondolok.
Adat tárolásra illetve oprendszer is megenne rá! Ha egy vinyó inteligens rpm-el rendelkezik az jó? 5600-7200rpm ha jól emlékszem...vagy inkább csak 7200rpm legyen?


Rendszernek 7200rpm.

Western Digital Caviar Black 1Tb /// 22k
0
0
0
0
Qkac01 avatar
Köszönöm a válaszokat!
És márkában illetve külön típusban van ajánlott,illetve nem ajánlott winyó? Pl VGA-nál is mostanában van egy bizonyos márka ami nem ajánlott! Nem említem a nevet,lehet tudjátok is melyikre gondolok.
Adat tárolásra illetve oprendszer is megenne rá! Ha egy vinyó inteligens rpm-el rendelkezik az jó? 5600-7200rpm ha jól emlékszem...vagy inkább csak 7200rpm legyen?
0
0
0
0
no avatar
Qkac01 írta:
Sziasztok!
Merevlemeznél mire kell/érdemes odafigyelni? Milyen márkát,típust ajánlanátok! Nem fontos a nagy tárhely,kb 500GB is elég, inkább a megbízhatóság,a fontos! És a jelenleginél kicsit jobb legyen!Ami most van az már egy ősrégi 8 éves kis winyó,nincs vele baj,csak már lassú kicsit.
Köszi!

Szia!
Nekem SEAGATE Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003 van
hdd-hez képest egész gyors 1 perc alatt feláll vele a rendszer,nem gondolkodik sokat illetve semmi hangja.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ha adattárolásra kell, szerintem mindegy milyen, akkor az ár a fő szempont. Ha rendszert is szeretnél rá tenni, akkor a fordulatszámra figyelj és a cache memóriára. De rendszerre ssd-t ajánlanék.
0
0
0
0
Qkac01 avatar
Sziasztok!
Merevlemeznél mire kell/érdemes odafigyelni? Milyen márkát,típust ajánlanátok! Nem fontos a nagy tárhely,kb 500GB is elég, inkább a megbízhatóság,a fontos! És a jelenleginél kicsit jobb legyen!Ami most van az már egy ősrégi 8 éves kis winyó,nincs vele baj,csak már lassú kicsit.
Köszi!
0
0
0
0
Cooley avatar
cey85 írta:
Sziasztok! Szerintetek melyiket vegyem?

OCZ VERTEX 3 SATA III 2.5" SSD vagy

OCZ 2,5' 60GB SSD SATA Solid Agility 3 SATA III vagy

Kingston 2,5' SATA3 60GB V+200? köszi előre

Egyértelműen a Vertex ezek közül.
0
0
0
0
cey85 avatar
Sziasztok! Szerintetek melyiket vegyem?

OCZ VERTEX 3 SATA III 2.5" SSD vagy

OCZ 2,5' 60GB SSD SATA Solid Agility 3 SATA III vagy

Kingston 2,5' SATA3 60GB V+200? köszi előre
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Cooley írta:
TaylorXIII írta:
Elég, elég de akkor is egy összegányolt.

Szerintem letisztult. Csak nézőpont kérdése. 😀


Jó, hát de már annyira letisztult, hogy már fáj látni, hogy ilyen kell, hogy ne lehessen elrontani😃
0
0
0
0
Cooley avatar
TaylorXIII írta:
Elég, elég de akkor is egy összegányolt.

Szerintem letisztult. Csak nézőpont kérdése. 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Elég, elég de akkor is egy összegányolt.
0
0
0
0
Cooley avatar
TaylorXIII írta:
Elképzelhető. De formázni azt kellett még a windowsban. Mind1 ha nem megy neki valami max megcsinálja újra. Úgyis 15 perc a telepítés. Már nem ügy. bezzeg régen XP-nél😃 Ja am win7 telepítő menü no comment😃 Eléggé kispórolták belőle a betűket😃 XP-nél szépen le volt írva minden😃

Telepítés utáni formázás már más kérdés. A telepítést meg még így is meg tudja csinálni egy óvodás is, szóval bőven elég a betű. 😃
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Elképzelhető. De formázni azt kellett még a windowsban. Mind1 ha nem megy neki valami max megcsinálja újra. Úgyis 15 perc a telepítés. Már nem ügy. bezzeg régen XP-nél😃 Ja am win7 telepítő menü no comment😃 Eléggé kispórolták belőle a betűket😃 XP-nél szépen le volt írva minden😃
0
0
0
0
Cooley avatar
TaylorXIII írta:
Osynho írta:
Nem hozott létre partíciót.


Hát de mi is csak egy 100GB-os partíciót hoztunk létre. Többit hagytuk. S ő meg csinált egy 300GBosat és a többit hagyta. Szóval nem tudom mit csinálhatott másképp.

Ha a másik felét nem particionáltátok, akkor utána ti sem láthattátok. Ti megcsináltátok a másik felét is, csak nem emlékszel rá. 😀 Vagy telepítés után ti is használtátok a vindózos partíciókezelőt. Más lehetőség nincs.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Osynho írta:
Nem hozott létre partíciót.


Hát de mi is csak egy 100GB-os partíciót hoztunk létre. Többit hagytuk. S ő meg csinált egy 300GBosat és a többit hagyta. Szóval nem tudom mit csinálhatott másképp.
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem hozott létre partíciót.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Én mondtam neki azt, hogy csak a C-t csinálja meg telepítés előtt a fennmaradó helyet meg hagyja mert windowsban majd úgyis látni fogja. De hát mégsem látja. Nem értem miért nekünk havernál ott virított mérete is volt csak nem volt megformázva ezt gyorsan megtettük és már használható is volt a D partíció is😃 Nem tudom mit kefélhetett el Slenderman:S
0
0
0
0
Cooley avatar
Én azt mondtam, hogy particionálni is lehet. 😀 Nem kell hozzá DVD, Win7-nek van beépített partíciókezelője. Angol verzióban a vezérlőpultban "System and Security" menü alatt "Administrative Tools" alatt "Create and format hard disk partitions". Magyar verzióban nem tudom, hogy pontosan hogyan van, de gondolom ezzel is oda lehet találni. 😀 A többi OS-hez meg ott van a Partition Magic.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Régebben én is csináltam olyat, hogy elfelejtettem telepítésnél formázni a másikat. Ilyenkor csak simán (talán új kötet volt a neve) leformáztam.
0
0
0
0
Osynho avatar
Ha van partíció, akkor igen.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Még régen mondta nekem talán Cooley, hogy Számítógép-kezelésnél még lehet formázni.
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem hoztál létre particiot a fennmaradó részre. Így nem is fogja látni 😀 Win 7 dvd-vel tudod megoldani.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy már megvan az új gép, rajta van OS stb., és ugye nekem egy Western Digital WD10EZRX 1TB-os vinyóm van, a Win7 telepítésekor ugye felparticionáltam 2 részre, és csak a C meghajtót érzékeli, a másikat pedig nem! Mit csináljak, hogy oldjam meg, hogy lássa a többi vagy 700 gigát is?


https://kepfeltoltes.hu/130112/k_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Osynho avatar
nokiacsabika írta:
Osynho írta:
nokiacsabika írta:
Sziasztok! Adattárolásra meik winyó lenne a legmegfelelőbb hőmérséklet-zaj-élettartam szempontjából, 2,5"-es méret feltétel? Tapasztalatot és egyéb észrevételt elfogadnék ezen 2 versenyzővel kapcsolatban, Előre is köszi!

Western Digital Scorpio Blue 5400rpm 500GB (WD5000LPVT)
Western Digital Scorpio Black 7200rpm 750GB (WD7500BPKT)


Asztali gépbe lesz? Mert akkor nem értem a 2,5" méretet. 😀


asztaliba, de MODDOLT-BA, a sok teszt után arra a következtetésere jutottam hogy semmivel sem bírnak ki többet a 3,5"-es winyók mint a 2,5"-esek ezen 2 ok miatt lesz 2,5"-es, abból is a Scorpio Blue lesz mert egy kis utánajárás után az a tartósabb-csendesebb-hűvösebb


Sőt, a 2,5esek jobban bírják. 😀 Viszont drágábbak.
0
0
0
0
no avatar
sykes írta:
a méret a lényeg


Kisp@csűek szerint ! 😆
0
0
0
0
istvan92 avatar
Samsung Basic SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s) ha van valakinek ilyen az irjon mar rola pár véleményt
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció