Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
matyosowski avatar
hát meglássuk 😃 lehet az lesz. Amit Néztem az WD-nek az 1Tb-os winyója, asszem caviar blue 😃 csak mondom hátha ti tudtok valami ***entost 😆 de akkor az lesz :_D
0
0
0
0
RedRabbit avatar
matyosowski: Kicsit spórolj, 14k-ért már van 1Tb, gondolom a +500Gb megér +2k-t.😉
0
0
0
0
kung avatar
matyosowski: TOSHIBA 500GB 7200rpm SATA-600 32MB jó választás 10-12 ezerért.

[LINK]
0
0
0
0
matyosowski avatar
hali!

majd akarok venni HDD-t csak nem tudom milyet 😃 max 10-12 ezer Ftom van rá (lehet SATA 3-as is) valakinek valami ötlet ?😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
😲 LoL...KIKI1991 írására válaszoltam ami eltűnt...😊
0
0
0
0
Feki1991 avatar
szerverbe Red való nem Black...rendszer alá minimum Black-et tennék de ha teheted akkor SSD + Green kombináció...
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Üdv.
Hatalmas kérdés. Mi különbség van a WD vinyóknál a Green/Blue/Black jelölésnek?
Illetve, érdemes-e WD-t venni(1-2tb-ás).
Köszöntem,
0
0
0
0
Szilard96 avatar
RedRabbit: Köszönöm a válaszod, így már minden világos! 😀 Rendelem is meg 😃
0
0
0
0
RedRabbit avatar
SSHD hibrid megoldás,amit néztél Seagate 8GB-os NAND chippel szerelt. De erre nem férne rá és nem is tudnád rátelepíteni a rendszert. Viszont a gyakran használt elemeket erről tölt be, tehát a rendszert is, lényegében ez is gyorsítótár, csak éppen 8Gb, hasonló tempót kínál mint egy SSD.
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Köszönöm a válaszod, megnyugtattál 😀
Már csak anyit szeretnék megtudni hogy az általam felsorolt merevlemezek gyorsabbak e az átlagnál?
Főként az SSHD érdekel. Olvasgattam róla visszajelzéseket, és pár infót a gyártó oldalán is. Gyorsabb rendszer és program betöltést ígérnek.
Valakinek esetleg tapasztalata van hozzá?
0
0
0
0
Bronson avatar
nem lesz lassabb semennyivel a sata3 visszafelé kompatibilis! 😉
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Sziasztok!

Merevlemez vásárlás előtt állok, és szeretnék pár véleményt hallani tőletek. 😀
Tudtok véleményt mondani a Seagate ST1000DX001 1TB-os SSHD-járól?
Sata2-t tud csak az alaplapom, és ez a merevlemez amit szeretnék venni Sata3-as. Működne a gépemben? Ha igen, nagyon lecsökkenne a teljesítménye?

A másik kiszemelt merevlemez a: WD Black WD1003FZEX 1TB. De ahogy én értelmezem a Seagate SSHD-je gyorsabb, és az árbeli különbség nagyon kicsi.
Az oprendszer kerülne rá, ezért számít a gyorsasága 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
kösz a korrekt választ!
0
0
0
0
Flash avatar
bukta2: Nekem van egy ilyen Seagate-em. A 3 vinyóm közül a legjobb. Gyors, és hangtalan, részemről erősen ajánlott. (bár én SSD mellett használom)
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv, az én gépembe is tervezek 1-2 Terás vinyót, jó gyors legyen én is olyan 15-20 ezret szánnék rá! Tudtok valami jó példányt? 😃

Erről esetleg vélemény? ezt néztem: [url]http://www.amazon.de/Seagate-Barracuda-ST2000DM001-interne-Festplatte/dp/B006H32Q3S/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1389589249&sr=8-2&keywords=2+TB[/url]

ez még belefér a keretbe... 😃

De ha van gyorsabb 1tb-osba az is elég! a lényeg h gyors legyen! és ne kerregjen mikor tölt mint a "régi" mostani! És persze klappoljon a masinámba 😀 kösz előre is!
0
0
0
0
spleenszuru avatar
sziasztok !

max 20 ezerért tudtok nekem ajánlani SATA 3 vinyót, 1 terrásat ? !
0
0
0
0
atstuff07 avatar
3.5 hez kell külső áramforrás. 2.5-eshez csak usb van, igaza van Davezorr-nak, emlékszem én is olyanra hogy 2 usb elágazása volt hogy kellő áramot felvegyen egy 2.5es vinyó. De ne térjünk el nagyon a kérdéstől... 😀
0
0
0
0
hdavid avatar
külön táp külső vinyónak? nekem ez új 😆
USB -vel mehet tv-re azt cső
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Ok, köszi. 😀
Azért még várom a hozzászólókat.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
igazából nem tudom....sztem mai külső merevlemezeknek nem kell + táp.Régebben volt az h két usb-s volt,plus adapter hozzá stb.Ha ez segít én kipróbáltam egy külső WD hdd-vel (500gb,ez a fekete amiből vannak nagyobb kiszeerlésben is,usb3.0) azzal működött.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Köszi, jó az ötlet, de
1. körülményes megoldani a két eszköz nagy távolsága miatt
2. ha sikerülne is ez , a tárterület szükségessége továbbra is fennállna, szóval mindenképp kellene egy merevlemez.
A Samsung M3 portable-ben Seagate cucc van,mivel elvileg felvásárolta azt. Én ezzel kacsintok, de nem találtam sehol, hogy mennyi áram kell neki. Vagy ezeknél egységes ez is?
0
0
0
0
Davezorrr avatar
gondolom filmek miatt kéne....de van rajta egy lan connector.Routerre ráteszed és gépen megosztod a filmeket vagy onnan indítod.Nekem is így van megoldva.Egyszerűbb szerintem.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Tv-hez (Philips 4307) milyen merevlemezt érdemes venni? Tapasztalatok?
A kézikönyv csak a fájlrendszert(NTFS, FAT32...stb) és a max. 500mA usb-n keresztüli áramfelvételt köti ki feltételként.
A kinézett winchesterek:
- Samsung M3 Portable 1TB
- Toshiba Stor.E Basic 1TB
- WD MyPassport 1TB... csak ennek meg megy felfele az ára...szóval ez a 27e már sok.
20-22 körül lenne a legjobb.
Ja és az hogy usb 3.0, több áramot vesz fel mint a 2.0-ás? Egy helyen láttam csak (a Toshiba honlapján) hogy max 900mA az áramfelvétele (StorE Basic), de az meg a TV-nek elvileg sok. Most egy Samsung S2 Portable-lel használom, aminek a hátulján ez van: +5V.... 0.85A. (850mA ??)

USB 2.0-ásat meg már nem is kapni, vagy csak drágábban mint a 3.0-ást.
Tapasztalat, más ajánlások?
0
0
0
0
tibi211 avatar
Ezt majd holnap tudom megmondani 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Alaplapját azért leírhattad volna, hogy ne kelljen IDE eszközbe fektetni 2013 végén ha esetleg van SATA is az alaplapon. Nincs mit.
0
0
0
0
tibi211 avatar
Igen IDE kábelekkel csatlakozik, és köszi a segítséget.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ismerősödnek milyen alaplapja van? Mert simánl ehet rajta SATA csatlakozó IS. Azért már régebbi lapokon pl egy 2006-os lapon is volt SATA csatlakozó. Egyébként ez a vinyó nem jó neki ha ilyen IDE kábelekkel csatlakozik:
https://andersenscomputersupplies.com.au/brand_logo/ide_cable.png
Egyébként az notebook merevlemez. Neki meg gépbe kell, nem? Ezek kisebbek és így a 3,5-es slotba szerintem nem tudnád beépíteni őket.
Ezek olyan vinyók amik PATA azaz IDE azaz a haverodnak jók ha továbbra is ilyen kábellel akar csatlakozni:
http://www.pc x.hu/termek/seagate-160gb-2mb-pata-st3160215ace-merevlemez-107913
http://www.p cx.hu/termek/western-digital-160gb-8mb-ide-wd1600aajb-merevlemez-02903
http://www.p cx.hu/termek/western-digital-320gb-8mb-ide-wd3200aajb-merevlemez-115200
http://www.p cx.hu/termek/western-digital-250gb-8mb-ide-wd2500aajb-merevlemez-110767
0
0
0
0
tibi211 avatar
Sziasztok!
Ez Sima sata?? http://www.***/termek/western-digital-750gb-8mb-sata-wd7500bpvt-notebook-merevlemez-59275
Elvileg azzal a régi széles kábellel kell össze kötni ugye??
vagy ezek már újabb kialakításúak? szal kell venni hozzá külön kábelt?
mert ez ismerősömnek lenne, és neki a régi széles kábele van ami csatlakozik a vinyóhoz...
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Milyen merevlemezt érdemes venni adattárolásra?
2 vagy 3 TB-sat?
2 TB-s:
http://***/termekek/55701/Western_Digital_3_5_2000GB_belso_SATAIII_7200RPM_64MB_Green_Power_advanced_format_WD20EZRX_winchester_2_ev.html
3 TB-s: http://***/termekek/49624/Western_Digital_3_5_3000GB_belso_SATAIII_7200RPM_64MB_Green_Power_advanced_format_WD30EZRX_winchester_2_ev.html
csillag helyére: bestbyte
Azt olvastam hogy a 3 TB-s lemezeket nem minden alaplap ismeri fel.
Az alaplapom típusa: Asus P8Z68-V LX és idén volt 2 éves a gép.
Ez az alaplap még felismeri az ekkora vinyókat?
Pontosan mekkora elérhető tárhelyet ad egy 2 illetve 3 TB-s vinyó?
0
0
0
0
ImAxRap avatar
SEAGATE 1TB Barracuda 7200rpm Vélemény?😃
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Üdv!

WD My Passport 1TB USB 3.0-ás külső merevlemezről van valakinek valami tapasztalata?
0
0
0
0
Shark23 avatar
WD Black V seagate barracuda 😃
V 45-50k ért van Western digital veloci raptor 😃
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Ment válasz a másik topikban! 😉
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
Sziasztok!

Nagyon fontos és sürgős kérdésem lenne. Milyen merevlemezt ajánlanátok? 2tb kéne, hogy legyen, másod vinyónak futna csak, szóval a gyorsasága nem számít annyira, inkább hogy hosszú távon bírja. Volt egy WD vinyónk amin az egész életünk rajta volt fontos adatok képek, emlékek, és odaveszett az, ezért szeretnénk valami megbízható Merevlemezt venni. ASAP!! Ha tudnátok linkelni konkrét vinyót az i pon-ról azt nagyon szépen megköszönném!

Örök hála!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ComAndor:Nálam most háttértárnak egy WD Caviar Black 1 terrás szolgál (WD1002FAEX), előtte rendszer vinyóm volt, 3 éve kifogástalanul működik, pedig sokat futott. Most, mivel az SSD-m gariba van, egy 500 gigás WD Caviar Blue-n (WD5000AAKX) van a rendszerem, még mint rendszer vinyó is elégedett vagyok vele, az ára is kellemes.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ComAndor:Egyébként mennyi a keret, és mekkora tárolókapacitás kéne? Rendszernek menne, vagy háttértárnak?
0
0
0
0
Roger87 avatar
Én Seagate-et vennék.
Amúgy nekem egy 8 éves Samsung-om van 1235 nap,azaz pontosan 3 év működési idővel(Napi működési átlag: 10 óra).Csereérett.😃
0
0
0
0
barnav avatar
Seagate Barracuda 7200 1TB (ST1000DM003) szerintem ez megbízhatóbb ezért ez jobb
amúgy mindkettő jó 😀
0
0
0
0
Abelsu avatar
melyik a jobb ?

http://www.argep.hu/product_1749593.html
http://www.argep.hu/product_2155249.html
0
0
0
0
no avatar
Kmisi99: Egyszerűen nem igénylem a win7et. Egy XP kiszolgál mindenben, amit szeretnék, és lehetőségem sincs win7 telepítőt beszerezni (XP-m viszont van, jogtisztán).
Szeretnék majd win7re váltani, ha lesz lehetőségem, megteszem. De most nincs nagyon. És a régi vinyomról át kell majd pakolnom az újra, mert nem túl szerencsésen lett partícionálva (értsd több partíción is van fontos adat, a fő 'tárolómon' nem fért el.).
Szóval most nagy vinyó kéne, még ahhoz is, h a win7et feltudjam telepíteni 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mégis minek kell neked ennyire xp? A win7 még gyorsabb is lenne és azon is minden elfut.
0
0
0
0
no avatar
TaylorXIII: 32 bites! 😃

kung: Aha 😲 Tehát ha WD-t veszek, ők olyanra formázva adják, hogy felismeri az XP, anélkül, hogy én bármit is csinálnék? Csak simán rádugom?
A WD 2 TB Red/SATA3/IntelliPower/64Mb (WD20EFRX) típusnál a Red jelent valami extrát? Az 5 év garancia honnét rendelve érvényes? 1 éveseket láttam mindenhol :S
És nem tudod, Western Digital Caviar Green 2TB WD20EZRX típust is úgy adják, hogy átformázták XP alatt használhatóvá?

Amúgy akkor összességében az XP nem kezel 2 teránál többet, vagy partíciónként?
0
0
0
0
kung avatar
wolfiu: ha hdd, akkor WD 2 TB Red/SATA3/IntelliPower/64Mb (WD20EFRX): 24.990,- 5 év garival!

A PH-ról, Gianni27-töl!
Tel: 30-224-1929
Mail: gianniz27@yahoo.com

A MBR típusú lemezeken a maximális méret 2TB. A GPT-nél ez gyakorlatilag korlátlan (9.4 ZB).
Mivel a Windows XP nem támogatja az MBR-t, ezért az XP-ben a maximális méret 2TB. Ha az alapértelmezett szektorméretről beszélünk. A Western Digital ezt úgy oldotta meg, hogy gyárilag nagyobb szektorokat használ a szokásosnál, ezért kevesebb szektort kell megcímezni, és nagyobb a korlát. Így lehet az, hogy az előre formázott WD lemezed működik Windows XP alatt is. Mindez addig működik, amíg le nem formázod a külső lemezt. Onnantól nem fogsz tudni nagyobb partíciót létrehozni rajta XP alatt, mint 2TB. A Western digital viszont ha jól tudom ad a lemezhez valamilyen programot, amivel ismét leformázhatod 2TB-ra. Ha érdekelnek a WD megoldásának részletei, ajánlom ezt a fórumbejegyzést
[LINK]
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
wolfiu: Én nem tudom sajnos. Amit előbb írtam azt is csak olvastam valahol. De, hogy XP-n pontosan mi, hogy van én nem tudom sajnos. De megkérdem. 32 vagy 64 bit az xp?
0
0
0
0
no avatar
Umm, na ezt nem tudtam... 64 bites is 2 teráig támogat? És ez a 2 tera, 'ténylegesen' 2 tera? Mert az elvileg 500 gigás vinyómból is csak 480 megát tudtam formázni. Így számolva a 2 terás új vinyó, 1800mega körül lenne. Akkor csak 100, maximum 200 megát vesztenék, ami még elmegy. Esetleg nincs valami program ehhez, tudsz ilyenről?
Szeretnék 1 éven belül váltani Win7re, csak ahhoz majd kéne telepítőt szerezni ugye. Meg akkor majd szeretnék több ramot is 😀 Meg előbb kiszeretném ismerni, nem nagyon volt win7 gép a kezemben.
Ha most berakom így a 2 terás vinyót, később majd még tudok új partíciót csinálni, a nem használt részből?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció