Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
philips20 avatar

van 3 500gb os satás vinyom 1 hónapotvoltak használva a biztonsági kamerákba tökéletesen müködnek 5000 ezer/db ha valakit érdekel írjon
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
zsivko írta:
Seagate Momentus 500GB 5400rpm, 5400.6, ST9500326AS

Gondoltam megosztom ezt a 2,5" vinyó teljesítményét.

Nagyon jó eredmény! Az enyém ilyesmire képes WD Caviar Black 32MB gyorsítótár 7200RPM 1TB
https://prohardver.hu/dl/cnt/2008-11/2621/results/hdtune/wd_black_read.png
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
akinek van eladó ata/sata-s winyója 120gb vagy 160gb az irjon pls
0
0
0
0
FeRR avatar
Kösz a választ! Azér ott veszem, mert most nincs kedvem rendelgetni, és közel lakok a bolthoz. Akkor ezt fogom megvenni, holnap le is ugrok érte!😃
0
0
0
0
thug85 avatar
FeRR írta:
Megéri megvenni ezt a merevlemezt? [url]http://www.pc-planet.hu/main.php?l=hu&m=0&p=6&search_params=&pfi=5143&pf=25&bt=pdlist&pi=_14108&ck=0[/url]

És ugye bele is menne az alaplapomba?😃 HDD-ben vagyok a leggyengébb..

Azt hiszem 2 db sata 2-es csati van azon a lapon, úgyhogy semmi akadája! Jó vinyó, de lehet kapni majdnem 2000 forinttal olcsóbban is!
0
0
0
0
FeRR avatar
Megéri megvenni ezt a merevlemezt? [url]http://www.pc-planet.hu/main.php?l=hu&m=0&p=6&search_params=&pfi=5143&pf=25&bt=pdlist&pi=_14108&ck=0[/url]

És ugye bele is menne az alaplapomba?😃 HDD-ben vagyok a leggyengébb..
0
0
0
0
no avatar
Samsungot és legyen SATA2-es.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
de jobban számít ezek szerint,hogy hány tányéros egy merevlemez
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A minél több cache az kis fájlok másolásánál törlésénél játszik szerepet.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
utána olvastam,és elvileg nem számít mennyi a cache méret hanem az számít hogy hány tányéros,ha 1 akkor az iszonyat gyors

idézem: "legyen 1 tányéros és gyors mint a szélvész!😀 Mit is jelent ez? Azt jelenti, hogy nem mindegy milyen HDD-t vásárolunk ugyanannyi pénzért, mert sebességbeli különbségek vannak. Sőt, lassabb lehet ugyan az a WD AAKS merevlemez, mint egy másik ugyanolyan WD AAKS. Miért? Mert más a cikkszáma. Egyik 2 tányérból épül fel, emiatt lassabb, a másik pl. 1 db 500GB-os tányérból készül, így gyorsabb, szóval alaposan nézzünk körül, azonosítsuk be a HDD-t, kérdezzük meg a webshop-ot telefonon, email-en, ne vegyünk hasunkra ütve merevlemezt."
A cache mérete: nem kell 64MB cache-el választanunk HDD-t, ettől nem lesz érezhetően gyorsabb egy HDD, elég ha gyors, ajánlott HDD, megbízható és 1 tányéros."

[LINK]
0
0
0
0
planbmokus avatar
[url]http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1502&category_id=53&option=com_virtuemart&Itemid=6[/url]
Csekkold le ezt, elvileg hűtő, de annyira zárt, hogy tuti egy db hang sem jön ki belőle....
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
planbmokus írta:
Kmisi99 írta:
Hitoshi írta:
a legjobb lenne egy Caviar Black,ha olyat tudsz szerezni,akkor az a legjobb,am ez a Green se rossz,viszont a black jobban melegszik

A black hangos is

Cserébe jóval gyorsabb.......

Mondjuk kinek mi hangos😆 Én már megőrülök mert az a leghangosabb a gépben😆 De egyébként halkabb mint egy gyári intel proci hűtő. De majd valamit kitalálok halkításnak Talán egy rohadt nagy réztömbbe zárom aztán az hűtöm😆😆😆
0
0
0
0
planbmokus avatar
Kmisi99 írta:
Hitoshi írta:
a legjobb lenne egy Caviar Black,ha olyat tudsz szerezni,akkor az a legjobb,am ez a Green se rossz,viszont a black jobban melegszik

A black hangos is

Cserébe jóval gyorsabb.......
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hitoshi írta:
a legjobb lenne egy Caviar Black,ha olyat tudsz szerezni,akkor az a legjobb,am ez a Green se rossz,viszont a black jobban melegszik

A black hangos is
0
0
0
0
Ricko avatar
akkor azt veszem kösz am 1E FT drágább a SAMSUNG 12.995FT a WD pedig 13.555FT
0
0
0
0
almos avatar
Egyetértek Hitoshival,640-esbe több a cache és igy gyorsabb is!
0
0
0
0
Hitoshi avatar
a legjobb lenne egy Caviar Black,ha olyat tudsz szerezni,akkor az a legjobb,am ez a Green se rossz,viszont a black jobban melegszik
0
0
0
0
Ricko avatar
nincs irva a fordulat szám 😞 az uj gépembe lenne
0
0
0
0
Hitoshi avatar
a 640 GB-os egyértelmű,több a cache,így gyorsabb is,csak meg tudod mondani milyen fordulat számon pörög ? meg hogy van e most merevlemezed,szal egy meglévő mellé tennéd be?
0
0
0
0
Ricko avatar
sziasztok! melyk a jobb?
SATA2 640GB 64MB WD GREEN
SATA2 500GB 16MB SAMSUNG 7200
0
0
0
0
kakas avatar
Ha még rászánsz+2 rugót akkor van egy ilyen merevlemezed:http://www.idcomputer.hu/termek/hdd-merevlemez/sata/wd-caviar-green-5000aads-500gb-32mb-sata-2_2502.php
0
0
0
0
Ricko avatar
ez jó merevlemez:http://www.ipon.hu/webshop/product/wd_320gb_7200rpm_16mb_sata2_wd3200aaks/13744 ?
0
0
0
0
Ricko avatar
tudom elnéztem és kettő kattintottam
0
0
0
0
thug85 avatar
Ricko: Légyszíves ne írj dupla hozzászólásokat! Használd a szerkesztést! Köszönöm szépen!
0
0
0
0
Ricko avatar
jó kösz ennyiért majd megveszem
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ezt hol nézted? Annyit nem ér itt 13 000ft ér már meg lehet venni na ennyiért megéri
[url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=26200[/url]
0
0
0
0
Ricko avatar
akkor ilyet fogok venni ? ez megéri 500 GB Western Digital Caviar Black 16.000 FT?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem olyan van és rohadt gyors a melegedés meg nem gond ha van egy jobban szellőző ház vagy egy jó kis venti a hdd fölé
0
0
0
0
Ricko avatar
Egyik ismerősőmnek meg lassabb és melegebb volt mint a mostania.

a Western Digital Caviar Black fajtájúja?
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
Caviar Black az egyik legjobb és legmegbízhatóbb wincseszter.De a "Samsung SATA 2-es" az nem típusszám,a a "SATA 2" az az átvitel típusát és sebességét fejezi ki...
0
0
0
0
Ricko avatar
sziasztok! melyk a jobb a Western Digital Caviar Black vagy a Samsung SATA 2-es?
0
0
0
0
Hitoshi avatar
nemtom ami boltokat ismerek Debrecenben,ott nem nagyon kapnád meg ennyiért
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ez nem túl olcsó a jobb boltokban is itt körül van az ár bár ezt a boltot nem nagyon ismerem ellenben a hdd-t ami rohadt jó
0
0
0
0
Hitoshi avatar
na kinéztem egy vinyót és egy boltot csak érdeklődnék h tud e valaki valamit erről a boltról mert túl olcsónak tartom a terméket és picit furcsállom [LINK] itt egy link
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Azta, tényleg, honnan, kitől, új? Nyáron nekem kellene akkor, az tuti!!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Én tudok 32gb-s patriot ssd-t 210mega olvasás, 150mega írás, 26,5k 😀
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Bocsi akkor, de nem túl sokat változtat a dolgon az a 160 000Ft! 😆.. Aki már olyat vesz, annak nem számít...😂
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nálunk jelenleg egy 512GB os kingston ssd kb 340 000Ft
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Jah, am. bocsi! Szóval amit Misi írt az helytálló, de a Samsung F1-es Hdd sem rossz! Gyors, nagyon hűvös, csak állítólag hangosabb, mint a WD. De szerintem nem is hangos..
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Azt, hogy nincsennek benne mozgó alkatrészek, ezáltal sokkal gyorsabb! Olyan majdnem, mint egy jókora pen drive! Még Nálunk szerintem nem kapható, de az ára megközelítheti az 500.000 Forintot...😆
0
0
0
0
Hitoshi avatar
és mit takar a "nagyobb teljesítmény" ? 😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ha fontos a sebesség, és az ár semmit sem számít, akkor a legjobb döntés egy OCZ SSD lenne! Csak hát az csillagászati összegbe kerül...😃😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Western Digital. Ha nagy teljesítményű kell ami jobban melegszik és nagyobb a hangja akkor cavial black ha elég a kisebb teljesítmény akkor cavial green hűvös nem is lassú de nem olyan gyors mint a black hűvös és halk
0
0
0
0
Hitoshi avatar
na éppen merevlemez vásárlás előtt állok mit ajánlotok ? mit érdemes venni ? annyit tudok hogy 500 Gb lesz 😀
0
0
0
0
almos avatar
Kössz a gyors és pontos választ,lehet hogy 6-12 hónapon belül veszek egy 40gigásat.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Semmi cserére nincs szükség, az SSD-ik is SATA II-esek (egyenlőre!)! 😉
0
0
0
0
almos avatar
Vennék majd merevlemezt és az lenne a kérdésem,hogy egy SSD-hez kell valamilyen másfjata alaplap,mint a HDD-hez.Vagy amibe belemegy egy HDD ugyanoda egy SSD is?Nincs szükség semmi cserére?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Nézd meg a gépemnél... Am. X-fi-s
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció