Milyen merevlemezt vegyek?

Szerző: Kmisi99, 2009. July 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hello merevlemez vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy kinéztem magamnak egy Western Digital 640GB 32mb Caviar Black et és szerintetek megérné azt a+6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black??
5 év garancia van rájuk szóval én az 1TB osban gondolkodom szerintetek?
Hozzászólások: 1 353
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
matebabaja írta:
sziasztok nekem egy SAMSUNG HD200HJ 3.5" 8MB 200 GB-os winchester van a gépben.bővíteném vagyis még vennék egy 500 Gb-os valamilyen hdd-t. én ezt néztem ki magamnak:Samsung 500GB 16MB SATA2 HD502HJ . ez szerintetek jó lenne bele vagyis működne együtt a kettő?.meg még azt nem értem hogy nekem jelenlegi 8 MB-os ez, amit kinéztem pedig 16 Mb-os! ez mit jelent mi a különbség közötte?

Az nagyon jó gyors HDD! De ha rászánsz kb +4000forintot már 1TB osat kapsz!
[LINK] a gyorsító tárnak meg nincs hatalmasz szerepe! A mai komolyabb HDD-k általában 32-64 esek de a 16 is jó még!
0
0
0
0
laci503 avatar
jó az amit kinéztél HDD fog menni a mostani mellett rendesen
puffer meg ha jól tudom az az olvasófej a HHD-ben? azon keresztül olvassa az adatokat a HDD 😆
mivel nagyobb a merevlemezed kapacitása egyértelműen nagyobb puffer kell bele 😃
remélem nem mondtam hülyeséget de ha igen úgy is kijavít valaki
0
0
0
0
no avatar
sziasztok nekem egy SAMSUNG HD200HJ 3.5" 8MB 200 GB-os winchester van a gépben.bővíteném vagyis még vennék egy 500 Gb-os valamilyen hdd-t. én ezt néztem ki magamnak:Samsung 500GB 16MB SATA2 HD502HJ . ez szerintetek jó lenne bele vagyis működne együtt a kettő?.meg még azt nem értem hogy nekem jelenlegi 8 MB-os ez, amit kinéztem pedig 16 Mb-os! ez mit jelent mi a különbség közötte?
0
0
0
0
laci503 avatar
Samsung SpinPoint F1 1TB
én iet vennék
0
0
0
0
no avatar
Holnap veszek vinyót 1tb osat!
Milyet vegyek szerintetek?
0
0
0
0
DonnieD avatar
philips20 írta:
van 2 db vadonat új seagate 320gb os satás 7200 rpm es 16mb cash el
9 ezer / db 3 év garival


9 ropi darabjáért? Ne lepődj meg, ha nem tudod elpasszolni.
Egyrészt boltból tudok ugyanennyiért megvenni egy újat - függetlenül attól, hogy vadonatúj a tied elmondásod szerint -, másfelől rászánok pár száz forintot és 320 gigás helyett 500 gigásat kapok szintén 7200 rpm-es, 16mb chache-vel.
0
0
0
0
philips20 avatar
van 2 db vadonat új seagate 320gb os satás 7200 rpm es 16mb cash el
9 ezer / db 3 év garival
0
0
0
0
btamas27 avatar
gyenesmartin írta:
btamas27 írta:
Hali...
Vennek egy kulso hdd.
500 gbost ...
Milyent ajanlotok???
Ha hordozható kell akkor verbatim, ha asztali akkor WD.
Verbatim:[LINK]
WD:[LINK]


Kosz...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
btamas27 írta:
Hali...
Vennek egy kulso hdd.
500 gbost ...
Milyent ajanlotok???
Ha hordozható kell akkor verbatim, ha asztali akkor WD.
Verbatim:[LINK]
WD:[LINK]
0
0
0
0
btamas27 avatar
Hali...
Vennek egy kulso hdd.
500 gbost ...
Milyent ajanlotok???
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Helyi boltban szeretném megvenni, mert ott lehet olcsóbb! 😃 A szállítás pedig nem érdekes, mert át tudom venni személyesen is, ha az edigitalon veszem. Helyigényem annyira nincsen, úgyhogy elég nekem az 500Gb-os is.

De akkor valószínűleg ezt megveszem hamarosan. Köszi! 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
rohadt jó HDD! A leg gyorsabbak közt van ebben a kategóriában és nagyon csendes és hűvös! De ráköltesz még vagy 4000 ret és máris 1TB ost kapsz és akkor már a szállítás is ingyen lesz! [LINK]
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Sziasztok! 😀

10-12k-ért milyen egyszerű winyot tudnátok ajánlani? Ezt néztem ki:
[LINK]
Követelmény csak annyi, hogy legyen normális sebességű és ha lehet, akkor ne zúgjon, mint egy traktor. A mostani vackomnál minden jobb. 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
zsolty87 írta:
Hello.
Tudom hogy ez nem az fórum ahol ilyet lehetnek kérdezni a de a hardveres oldalon nem találtam ilyen fórumot. Hogyan működik egy ilyen külső merevlemez? Hogyan ír, olvas?Mennyivel érzékenyebb mint egy belső winchester?Áramszünetkor lehet baja a vinyónak?
Ezek közül melyik a jobb? LG 😆5 320GB, WD My Passport Essential 320GB.

Azt hogy hogy hogyan ír, olvas nem lehet megmondani mivel a külsőknél is vannak lassab s gyorsabb modellek, igaz hogy bevanak "dobozolva" de működés közben azért rázni nem ajánlatos , nem lessz semmi baja áramszünetkor, esetleg elveszik a mozgatott fájlod.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Hello.
Tudom hogy ez nem az fórum ahol ilyet lehetnek kérdezni a de a hardveres oldalon nem találtam ilyen fórumot. Hogyan működik egy ilyen külső merevlemez? Hogyan ír, olvas?Mennyivel érzékenyebb mint egy belső winchester?Áramszünetkor lehet baja a vinyónak?
Ezek közül melyik a jobb? LG 😆5 320GB, WD My Passport Essential 320GB.
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
3.0-sat ne vegyél még. Nem használnád ki. Nem érdemes.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok!
Milyen külső vinyót érdemes venni (méret, típus)?
2.5" vagy 3.5"?
5400 rpm vagy 7200 rpm?
Usb 2.0 vagy 3.0?
16 mb cache vagy 32 mb cache?
35.000 Ft-ot szánnék rá.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
helló!
lassan kevés az a 2x250GB HDD nekem, szóval szeretném, ha ajálnalátok nekem egy gyors hdd-t a mostaniak kb közepesek, van 20-25k-m, pls írjatok mik enyiért a legjobbak!
köszönöm!
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Seagate Barracuda 7200.12. model ST3500418AS.
Ezt rendeltem meg 500gb-sat. 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
SSD-ből is van lassabb fajta (olcsó MLC)
0
0
0
0
herbyke avatar
Nekem van ssd-m is egy samsung f3 mellett.
2x 500 gigás f3 raidben veri az ssd-t 20 ezerért fél terra.
SSd 64 giga 30 ér.
Kinek a pap kinek az ssd.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
berki_zsolt írta:
NA jó, mindenki HDD-t vesz, akkor veszek én is karácsonyra:
Adott a méret: 1Tb, ajánljatok egy jót! 😃


Seagate Barracuda 7200.12 1TB 32MB Cache (másnéven, a "Raptorverő" 😀😉

Hosszas tanakodás (Raptor vs 7200as HDD-k), teszt nézés után hétfőn rendeltem belőle egy példányt. 😀
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
NA jó, mindenki HDD-t vesz, akkor veszek én is karácsonyra:
Adott a méret: 1Tb, ajánljatok egy jót! 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Kmisi99 írta:
Jan88 írta:
Seagate Barracuda ST3500418AS Az nagyon jó, egyet tanácsolok neked, hogy WD Green Caviart ne vegyél, mert az nagyon lassú!😶 Múltkor vettem egyet, de csak 1 napot volt a gépben, hamar túladtam rajta!😆

Én viszont ajánlom ugyanis a WD caviar green egy adattároló HDD nem is a sebesség a célja vagyis a funkcióját nagyon jól ellátja😆 Ha a sebesség a fontos akkor csak 7200rpm est ajánlott venni!


Ha csakis a sebesség a fontos akkor SSD-t kell venni. 😉 Vagy esetleg II.ik generációs WD VelociRaptort.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
skateout írta:
Üdv.

Én most készülök venni egyet, spec tárolásra kell, nem rendszernek, sebesség annyira nem lényeg, letöltés után oda kerülnek a cuccok, főként HD filmek, sorozatok és játék. Egy Samsung F2 EcoGreen-t néztem ki, ami 1.5 TB és 17 körül van.

Megköszönném ha valaki tud olcsóbban ilyrt vagy hasonló kategóriát ajánlani, de csak sima vélemény is jól jön, hátha segít. 😀

Nagyon tudom ajánlani az samsung F4 et 5400RPM DE még így is kegyetlen gyors! Nagyon jóra sikerült
[LINK]
és egy teszt
[LINK]
0
0
0
0
skateout avatar
Üdv.

Én most készülök venni egyet, spec tárolásra kell, nem rendszernek, sebesség annyira nem lényeg, letöltés után oda kerülnek a cuccok, főként HD filmek, sorozatok és játék. Egy Samsung F2 EcoGreen-t néztem ki, ami 1.5 TB és 17 körül van.

Megköszönném ha valaki tud olcsóbban ilyrt vagy hasonló kategóriát ajánlani, de csak sima vélemény is jól jön, hátha segít. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Jan88 írta:
Seagate Barracuda ST3500418AS Az nagyon jó, egyet tanácsolok neked, hogy WD Green Caviart ne vegyél, mert az nagyon lassú!😶 Múltkor vettem egyet, de csak 1 napot volt a gépben, hamar túladtam rajta!😆

Én viszont ajánlom ugyanis a WD caviar green egy adattároló HDD nem is a sebesség a célja vagyis a funkcióját nagyon jól ellátja😆 Ha a sebesség a fontos akkor csak 7200rpm est ajánlott venni!
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Seagate Barracuda ST3500418AS-s vagy az a Samsung F3-s 500gb-s lesz.Én inkább a seagate felé hajlok de ha nem lesz akkor a Samsung lesz.Köszi a segítséget mindenkinek
0
0
0
0
Osynho avatar
Attól még hiányolom belőle az F3-as Samsungot, az F1 már nem mai fejlesztés.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Osynho írta:
Ez nem egy mai teszt. Pl F3-as Samsung sincs benne... 😀


A Seagate Barracuda 7200.12 annál is gyorsabb 😉
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Seagate Barracuda ST3500418AS
ez lett a különösen ajánlott és árban ugyanott van.
Sztetek ???
elolvastam a tesztet és hát a samu-ra azt mondják h nem jó op-rendszerre
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Igen! mégpedig nagyon jó választás!
Itt egy teszt róla [LINK]
0
0
0
0
Osynho avatar
Hogy választ is kapj a kérdésedre: jó választás az F3as, 500as samu 😀 Én az 1tb-os tesóját használom.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
de amúgy csak vicceltem ahogy kmisi is de mind1 😆
mert én a fordulatszámára értettem a gyorsaságot, temeg gondolom az adat átvitelre meg ilyesmire szal leesett az nekem....😆
szerk.: az a samsung elég jó
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Quadgame ha jobban megnézed a kérdésem nem azt kérdeztem h gyorsabb e hanem azt h mennyivel ?????
szövegértés 1-s
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
de hát a kérdés sem volt valami jó😆
mennyivel gyorsabb ha valami 100megy valami megy 140 el?? na mennyivel? 😆
0
0
0
0
Davezorrr avatar
akkor szted egy ilyen jó választás lenne ?
Samsung 500GB 3.5" Spinpoint F3 (HD502HJ) SATA2
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Quadgame94 írta:
hát az egyik 5400 a másik 7200, ennyivel
😆

köszönjünk az értelmes hozzászólást😆 (vicc)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
hát az egyik 5400 a másik 7200, ennyivel
😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Davezorrr írta:
HDD 500GB Samsung SpinP. F3 EG 16MB SATAII/ 300 3RZ
akkor aztmondjátok h a samsung f3-k gyorsak ???
hangban mennyire hangosak ???
ja és mi különbség az 5400rpm-s és a 7200rpm-s között ??
tudom h fordulatszámot jelent de gyorsaság szempontjából
mennyivel gyorsabb az egyik mint a másik ?

Az F3 az egyik legjobb és leggyorsabb samsung HDD sőt a 7200rpm es hdd-k közül az egyik legjobb és nagyon csendes jóval halkabb mint a WD
Az a különbség az 5400 és a 7200 rpm közt hogy az 5400 jóval lassabb a forgása így igaz halkabb de a HDD teljesítménye (másolás/írás) is jóval kisebb inkább 7200 ast vegyél úgyse hangos!
0
0
0
0
Davezorrr avatar
HDD 500GB Samsung SpinP. F3 EG 16MB SATAII/ 300 3RZ
akkor aztmondjátok h a samsung f3-k gyorsak ???
hangban mennyire hangosak ???
ja és mi különbség az 5400rpm-s és a 7200rpm-s között ??
tudom h fordulatszámot jelent de gyorsaság szempontjából
mennyivel gyorsabb az egyik mint a másik ?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát igen az F3 nagyon gyors!
0
0
0
0
Osynho avatar
Ez nem egy mai teszt. Pl F3-as Samsung sincs benne... 😀
0
0
0
0
Davezorrr avatar
a 31dba az úgy milyen hangos ??? mármint mihez lehet hasonlítani ??? mert ami most van az eléggé köhög.
Ehhez mit szóltok ?
:Western Digital Blue 500GB 16MB SATA2 WD5000AAKS
0
0
0
0
_AsheXp avatar
http://www.pcdiszkont.hu/222/western-digital-500gb-serial-ata-ii-winchester-16mb-cache-
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Sziasztok.
Tudnátok nekem ajánlani egy 500gb-s 3,5-s 7200rpm-s 16mb-s hdd-t olyan 35-40euróért ??? aki tud pls pm-ben küldje el.
Thx előre is
0
0
0
0
Feki1991 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok!
Érdemes illetve szabad már SSD winchestert venni, vagy még érdemes lenne várni vele. Rendszervinyóként használnám (erre telepíteném az op. rendszert, valószínű Windows7-et, és minden felhasználói programot) Szóval nagy igénybevételnek lesz kitéve. Szerintetek bírja, bírná annyira a gyűrődést mint egy alap winchester?


Egyértelműen kezd nőni az SSD-kért a kereslet, jobb vezérlők (a monstani JMicron igencsak jóra sikeredett) csökkenő árak szal ha nem zavar hogy mérföldekkel rosszabb az ár/kapacitás aránya mint a HDD-ké, akkor nagyon jó választás egy SSD.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok!
Érdemes illetve szabad már SSD winchestert venni, vagy még érdemes lenne várni vele. Rendszervinyóként használnám (erre telepíteném az op. rendszert, valószínű Windows7-et, és minden felhasználói programot) Szóval nagy igénybevételnek lesz kitéve. Szerintetek bírja, bírná annyira a gyűrődést mint egy alap winchester?
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Szeretnék venni külső merevlemezt. Amit a gépem bővítésére és filmeket szeretném róla nézni a tv keresztül. Ti melyiket ajánljátok?
Ezt a kettőt néztem ki:
1.) Samsung STORY Station 3,5" 1TB
2.) 640GB Samsung 2.5" S2 Portable
Válaszaitokat előre is köszi. 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció