Milyen hűtőt vegyek?

Szerző: Krissz, 2015. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 85
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
Mennyi rá a keret? milyen házba fog menni? férjen is bele! 😄
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
zsolo avatar
Be quiet! Pure Rock Slim 2, ezt találtam 10ezer alatt ami jobb minőség, rosszat nem nagyon írnak róla, esetleg még nézz róla teszteket!
1
0
0
0
bukta2 avatar
150mm es hűtő a max ebbe a házba, ez a lényeg, az fölė ne menj :)
0
0
0
0
S4mple avatar
Mit vegyek i5-4570hez? Nincs igényem csak jól hűtse
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Intel I5-9600KF processzorhoz milyen hűtőt ajánlotok ?
Be Quiet! Pure Rock Slim univerzális CPU hűtő elég?
Nem akarom húzni a processzort.
Gigabyte B365M H alaplapra kerülne rá.
Köszi!
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@Kopsz: Szerintem teljesen oké amit néztél!
0
0
0
0
carl18x avatar
Hűtés vásárlás előtt remek tartalom ez a videó 😀 Sokat segíthet.
0
0
0
0
no avatar
Üdv/Sziasztok! Segítésget szeretnék kérni. A problémám az lenne, hogy a processzorom hőfoka (szerintem) magas. 82-3 fokokt produkál egy kraken M22 és MX-2 pasztával. Most váltottam toronyhűtésről aminek a típusa Be Quiet Pure Rock, azzal is voltak panaszok ezért is váltottam vízhűtésre. Segítségeteket előre is köszönöm! A téma tudom, hogy nem ide illik, de más forumot nem találtam erről! (Processzor i7-8700k alap órajelen)
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Bull1996: 8700K-ra ha már az említett toronyhűtő karcsú volt akkor minimum 2 ventis azaz nagy hűtőbordás vízhűtő kelet volna.

Ennél például a hozzászólásoknál említik is a 8700K-t és aki írta a szerin 57 fokig megy el a proci.:

[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
@Bull1996: Az utóbbi időkben fodult a kocka és nagyon nehéz az i7/i9 szériát hűvösen tartani... milyen lapban van a proci? némely lap alapból jobban boostolja a procit. ez kb oc, ami gyárilag be van kapcsolva azokon a deszkákon. jobb lesz a teljesítménye, de a hűtés viszont nehezebben megoldható olcsóbb cuccokkal, a 240mm vízhűtés szinte alap, és még azok is szenvednek...

multi-core enhancement

ezt a funkciót keresd a biosban, hátha...
0
0
0
0
ppista avatar
Ebbe a gépbe rakható-e Hűtőventillátor,ha igen milyen?

Gépem tulajdonságai:

Intel Quad Core Q9300 processzor

2GB Kingston KVR800D2N6/2G DDR2 800MHz, 2GB Kingmax KDE88F-B8K16 DDR2 800MHz Memória

GTX 960 4GB GDDR5 128 Bit

FUJITSU SIEMENS D2584-A1(CPU)

ESPRIMO P5925 számítógép ház

Sharkoon SHP550 V2 550W

320GB Seagate Barracuda sata II 7200 RPM 3,5" Merevlemez

Microsoft WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@ppista: [LINK]

Mivel összeget nem írtál most ez pl. linkeltem be neked. Ez 150W tdp hűtő.

Ha sokallod akkor ez.
[LINK]
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
I7 8700k alá milyen proci hűtőt érdemes venni? ár az jó lenne 20 körül maradni vagy érdemesebb kicsit drágábbat venni?
0
0
0
0
💬 3
ddkk22 avatar
@mareszinho95: [LINK]https://www.pcx.hu/be-quiet-pure-rock-bk009-processzor-huto-168774
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
r2d2 avatar
@mareszinho95: https://www.pcx.hu/enermax-liqmax-ii-120-elc-lmr120s-bsa-vizhutes-387555
https://www.pcx.hu/deepcool-captain-120-ex-feher-vizhutes-392195
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@mareszinho95: Csakis Noctua ha léghűtésről van szó !
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok, Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataim a Cooler Master Hyper 212X proci hütőjéről.
Nekem kicsit bajlódós volt a felszerelése, de végül összejött. Első ránézéséből nem hittem volna hogy befér a Z3 Plus házba, de még is.
Megérte a cserét mert ~ 30 FOKOT jelentett, számomra. Azaz ugyan ott ahol eddig 79 fok volt most 50 fok körül tartja magát.
A hűtő csere a Videokártyát is érintette mert most már nem arról hüti magát a proci (az amúgy is fűtős r9 380) melegét. Ahogy észre vettem ez kb ~4-5 fokkal lett melegem 100% os kihasználtság mellett ami 69-70 fok lett. Szóval köszönöm a segítséget.

És akkor legyen is egy kérdés, az én kártyám esetében ekkora hőmérséklet mennyire mondható jónak? Illetve mi az az érték aminél már baj van?
0
0
0
0
bukta2 avatar
Amúgy meg a whirlpool hűtőket nagyon tudom ajánlani! Szinte minden házba beférnek és brutálisan hűtenek!

Spoiler!
😂😂😂😆😆😃😃😂😂😂
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@HunSanyiX: Mert az 2 pines 220as csatlakozóval kapcsolódik a megfelelő fali illesztő felületbe
(100% Plug & Play)
0
0
0
0
hashimoto avatar
@bukta2: A régifajta, Spájz® socketbe is beférnek? Mert ha nem, nem veszek olyat 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@hashimoto: Háát,kikell próbálni 😆
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok.
Hűtőt szeretnék cserélni mert nem igazán lett jó választás ezen konfigom mellé. Cseréltem házat amivel javult a helyzet de be kell látni ennek a hűtőnek rossz tulajdonsága az hogy a vga-ról próbálja hűteni magát. Hiába van fent 2 ventilátor nem elég.
1 éve kérdeztem erről a tanácsaitokat mind végig zongoráztam. Most járt le amúgy a garancia és lehet akadna is rá vevő.
Szóval milyen hűtőt javasoltok nekem ami kiszolgálja a konfigomat?
Zalman Z3 plus ház, azt hiszem 155mm magas fér el maxmimum.

Mindenképp olyan hűtőt mondjatok ami elölről tolja hátra a levegőt. Nem kell a csúcs, 10ezret fordítanék rá maximum.
Tipp/tanács jöhet.
upp az se baj ha több ventis, de zajos nagyon ne legyen.
COOLERMASTER Hyper 212 EVO hűtés -t akartam mert ez elvileg bevált csak nem fér be sajnos.
0
0
0
0
💬 20
reszler112233 avatar
@Schwin94: Házcserénél érdemes lett volna figyelni, hogy legalább 160 mm-es hűtő beférjen. Nálam váltáskor elsődleges cél volt mikor házat váltottam.
Amúgy a 212 EVO tényleg jó választás lenne, de mint írtad nem fér be. Sajnos a jobb torony léghűtők szinte mind magasabbak mint 155, így ami esetleg megoldás lehet az a vízhűtés. Abban, viszont nem tudok segíteni melyik a legjobb választás.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@reszler112233: Mikor házcserére adtam a fejem, akkor ez volt a legkézenfekvőbb választás. Ugyan akkor rákérdeztem itt és erősen a z3 plus volt javasolva, ennek majdnem 1 éve.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Schwin94: Nekem se fér be a hyper 212X a házba így van egy kis rés a házon felül mikor ráteszem az oldalát 😂 Amúgy meg hibátlan.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@bukta2: Ja de neked Corsair Carbide 100R házad van, az meg elvileg kisebb, mármint netes adat szerint.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Schwin94: Igen,csak azért írtam hogy minden megoldható! 😃
0
0
0
0
no avatar
@Schwin94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@HunSanyiX: Köszönöm nézegetem őket, szerintem már az is sokat fog jelenti hogy elölről szív és nem a vga-ról.
Víz meg tényleg kizárva mert abból csak olcsót vennék, annak meg híg a leve.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Schwin94: Ajánlanám az enyémet is,zalman z1 neo házba befér ,csak ez már drágább,15k körül,de 50 fok a max,ja és 800+/- a fordulatja a ventiknek,szóval csendes is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Viktorinho: Igen csak ott a bibi hogy az is 156.45 mm, Gyártói adat:[LINK]
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@HunSanyiX: HunSanyiX

A Be Quite Pure Rock hűtőt, azt csak úgy lehet felrakni AMD esetén hogy VGA ról szívja a meleget, és tolja fent ki, nem? Tehát úgy mint a mostanim van.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Schwin94: Itt mutatja, hogy nem.

https://p1.picsto.re/g7WyQ.jpg
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@gyulazsolti: Kövezetek meg, de én ebből nem szűröm le hogy milyen lap, Márcsak mert ennyivel lehet AM4 is vagy épp Intel lap. 😃
De köszi
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Schwin94: Szia!

Nekem [LINK]van, előbb FX4300-ast, most FX8320-ast hűt. Nincs rá panaszom, csendes.

Vagy van a csicsás változat. [LINK]
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
@Schwin94: Szia! Nekem is zalman z3 plus házam van és nekem belefért a cm hyper evo 212 proci hűtő.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Schwin94: Helló!
Nekem is Z3 plus házam van, de én úgy olvastam, hogy a hűtő max. magassága 160mm lehet.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@KRZT963: mareszinho95, KRZT963:

Ez érdekes, akkor a gyári paraméter rosz vagy a háznál vagy a hűtőnél.
PCX szerint 155mm a proci hütő max magassága
[LINK]
Szintén pcx hütő Cooler Master Hyper 212 EVO 159mm
[LINK]
Az meg hogy inteletek van nem befolyásoló tényező.
Másik dolog, gigazte nevezetű felhasználónak is ilyen hűtője van, de neki olyan házban amiben 145mm fér be, elméletileg.
Cooler Master Elite Knight 350 RC-K350-KWN2-EN [LINK] És kép alapján az oldala is fent van, tehát befér.

Most akkor hogy van ez? Még is csak jó lenne ez a hűtő nekem?
Mértem is, hátha többet láttok mint én, azért az a közel 80 fok kemény, és hiába forog az arctic venti maxon, a hőfok nem áll meg emelkedik, egészen addig amit láttok.
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Schwin94: Elhiheted, hogy a mit a Cooler Master feltüntet méreteket azok valósak. Legalábbis amik nálam megfordultak termékei azok mm-re megegyeztek a gyártói adattal. a 212EVO tényleg 159 mm. A régi Cooler Master Elite 335-os házamba gyártói adat szerint 163-as hűtő fért be, és a 212EVO és az oldalfal közt ténylegesen 1-2 mm hely maradt mikor fent volt az oldallap.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Schwin94: A Newegg oldalán is 160 mm-t ír.
https://www.kephost.com/images/2017/12/28/Opera-Pillanatfelvetel_2017-12-28_130710_www.newegg.com.png
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KRZT963: Az a biztos, ha megméri az ember a meglévő házát menyi fér bele. Én mikor vettem a 212ERVO-t nem ez a ház volt, gyártói adata szerint befért,de magam is megmértem igaz-e.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@reszler112233: nem veszem le a jelenlegi hütőt, de honnan mérjek hogy pontos adatot kapjak? ha az alaplaptól mérek befér simán főleg hogy domboru az oldala.
0
0
0
0
no avatar
@Schwin94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@HunSanyiX: Köszönöm ez esetben vagy az evo vagy az x jöhet szoba.
0
0
0
0
no avatar
Köszi, visszamondtam az előzőt és a samsung mellett döntöttem, nagy a fagyasztója és bőven van elég hely a hardvereknek. Hogy ez eddig nem jutott eszembe... 😃
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@Caymane: Bocs,nem hagyhattam ki 😃 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
én a Zanussi-t javaslom, bár mostanában a samsung nak is vannak jó hűtői

nézzetek körbe

[LINK]
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@bukta2: Wtf? 😃

Amúgy +1 a Zanussinak, nekünk is az van 😆 😆
0
0
0
0
no avatar
Phenom II X4 B60 (aka X2 560) 3,3Ghz, 125W TDP-vel ez a hűtő jó lenne szerintetek?

[LINK]

Egyáltalán nem értek a hűtőkhöz, valami ilyen árkategóriában keresnék egy univerzális darabot, ha esetleg később veszek majd AM4-es procit, akkor arra is fel tudjam tenni.

Most arctic alpine 64 pro rev 2-t használok, de OC nélkül 66-68C körül alakul játék alatt így nyáron és 70C a maximális működésie, szóval így nem is próbáltam túlpörgetni.

Szerk.: Már tárgytalan. ID-Cooling SE-214X mellett döntöttem, az biztos elég és emagon le is van keményen akciózva 😃
0
0
0
0
Subaru avatar
Azért nem veszek hozzá ventillátort, mert a hűtő került 6ezer forintomba, 3ezerért pedig nem fogok ventillátort cserélni rajta, ha fél év múlva úgy is lecserélném.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Subaru: Amúgy reszler kollégának igaza van de ha minden áron új hűtőn gondolkozol, akkor tudom ajánlani neked deepcool maelstrom 120t vízhűtést sokkal esztétikusabb mint egy büszüm toronyhűtő, és nagyon jól hűt ezzel húzhatod az I7-et is és nagyon jó akciókat lehet kifogni.

[url]http://www.emag.hu/deepcool-maelstrom-120t-processzor-huto-intel-amd-kompatibilis-dp-mael120t/pd/DTHS4YBBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=6cc5a7f20ba8c66b1633a718dd799a04[/url]

Például ilyeneket! 😉
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Subaru:
Ha a hűtő jól dolgozott, és csak a venti ment rajta el akkor miért veszel új hűtőt? Elég ha rá való ventit veszel és az sokkal olcsóbb.
0
0
0
0
Subaru avatar
Sziasztok, a tx3-amnak csapágyas lett a ventije és nincs kedvem foglalkozni vele. 10(max12-13)ezerig milyen proci hűtőt érdemes venni? A mostani i5 4590emhez lenne egyelőre, viszont nem sokára váltani tervezem egy i7 4790(k-?)-ra amihez szintén elégnek kellene lennie(esetleg húzással is). Nem utolsó szempont, hogy bele kellene férnie a házamba (Cooler Master Elite Knight 350).
0
0
0
0
mbalazs81 avatar
Oks. Szerintem nekem ez a 2 BQ nagyon szimpatikus. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
A két BQ, majd Alpenföhn legyen a célszemély, főleg, ha nézel teszteket.
(nekem amúgy a sor végén lévő AC13 van, és nagyon hűs, nagyon halk, igaz non-K procihoz használom)
0
0
0
0
mbalazs81 avatar
Köszi! Akkor ezek közül nézek valami szép nagy darabot ami hűvösen tartja.
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv!
Én nem szeretem a CM hűtőket, de ez nem releváns. 😀
Alább pár lehetőség, nézz teszteket, mindenképpen ajánlatos.
Nagyjából ebben a sorrendben nézném meg őket, igyekeztem nem túlmenni a 18k határon:
Be Quiet! Shadow Rock 2
Be Quiet! Pure Rock
Alpenföhn Brocken 2
Thermalright Macho Rev.B
Raijintek Themis Evo
Raijintek Ereboss
Arctic Cooling Freezer 13
ARCTIC Freezer i32 CO
0
0
0
0
mbalazs81 avatar
Sziasztok! Szerintetek egy i7 4790K-hoz melyik a legjobb hűtő ami csendes, és jól hűt? Ezt a három CoolerMaster-t néztem ki: Hyper TX3 EVO, Hyper 103, Hyper 212X. Vagy mi az ami jobb, még?
0
0
0
0
Hunork avatar
Schwin94
Hú, de rég kérdezted. Elsiklottam felette.
AC 13 remek darab, nekem i5-6600 van alatta. Nagyon halk, és hűvösen tartja a cpu-t. A te procid tdp-je teljesen megfelel neki.
Itt egy általam írt házbemutató, van benne hőmérsékletről is táblázat! [LINK]
Ajánlani tudom meleg szívvel!
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Artic freezer13 ról vélemény? Fx8350 én lenne.
0
0
0
0
heizerd avatar
Köszi szépen, holnap írok neki 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
heizerd: Kérdezz rá hogy vállal e kupak alatti paszta cserét.

[LINK]
0
0
0
0
heizerd avatar
És akkor mit lehet tenni ha a kupak alatti paszta a hibás? mert szerintem ezzel is van baj
0
0
0
0
Omis avatar
Mondjuk ezek a hűtők nagyon jók:Spoiler!
https://kepkezelo.com/images/h8yvd552wvpcwmrxt9rw.jpg
0
0
0
0
csuz-li avatar
heizerd: Az Intel processzorok híresen hajlamosak a melegedésre a kupak alatti paszta minősége miatt. Ezen pedig nem nagyon segít a hűtő, ami a kupakról tudja csak a hőt elvezetni, miközben nincs meg a mag és a kupak közti hővezetés rendesen. Elképzelhető, hogy te is egy ilyen példányt fogtál ki.
0
0
0
0
heizerd avatar
Gyári hűtő volt fennt a vasárnapi beszerelés előtt, kb 1 hónapig vagy majdnem 2, és ott is ilyen adatokat mértem, mintha ki se cseréltem volna egy 15ezres hűtőre.. Mondjuk attól a gyáritól ennyit lehet várni de ettől nem
2 perc aida stabilitás teszt után 77 fokos, miközbe gyári határ 72...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Gyári hűtővel nézd meg
0
0
0
0
heizerd avatar
Sziasztok!
Garanciálisan cseréltek nekem egy Cooler master seidon 120V-t kaptam az új ver.2-tőt. Beszereltem minden lépést betartva, MX-4es hűtőpasztával, eredeti ventivel és a hőmérsékletmérő programok szerint 50-60 fokok van miközbe csak böngésző meg gomplayer megy, szinte minimális a terhelés.
Nem tudom már eldönteni h a hőmérséklet szenzor ment e tönkre mert ilyen melegnek nem szabadna lennie, vagy szar a hűtő, nem megfelelően megy a pumpa vagy szar a proci kupak alatti pasztázása (mert hallottam ilyet is h nem egy szériának volt vele baja). Valakinek meglátása?
0
0
0
0
Krissz avatar
Aztaa 😲 Jólesz ez
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Jó a 212 gyári ventivel is bár ha felpörög rajta a venti van hangja.Ha ez valakit zavar, (Mint engem mostanára már igen.) az vegyen más hűtőt vagy a 212-re egy csendesebb ventilátort.Nekem jövőhét elején érkezik a 212-re egy Noctua NF-F12 PWM ventilátor.
0
0
0
0
assassinangel avatar
Most komolyan !,ha még nem próbáltátok a BEST !!! Noctua [LINK]

vagy a Bequiet [LINK]

én mindkettőt használom és még nem csalódtam bennük évek óta ! 9FAN VAN A GÉPBEN !
hatalmas Pc házam van ,tele minden jóval!de !ha lefekszem aludni s csend van gyakran csak a fényekből veszem észre ,hogy nem kapcsoltam ki a gépet !
skacok !HANGJA NINCS !
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Én nem bántam meg,hogy megvettem ezt a SCHTHE Mugen-t (gépemnél a képek közt megleshető) ,880-920 fordulat max,és azóta a procim 50 fok fölé nemment még télen sem amikor fűtöttem ezerrel,szóval maximálisan meg vagyok vele elégedve. (már csak a táp rohadt hangos)
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz remélem jólesz. Am jaah, 2 ventit tervezek rá, ha lehet rá venni.
Köszi szépen!
0
0
0
0
psypunk avatar
Ahogy nézem még két ventivel is (a savage sem magasabb...de igazából mindegy is a magasság): https://www.overclockzone.com/articles/zolkorn/2012/10/coolermaster_hyper212evo_turbo/IMG_6687.jpg
0
0
0
0
Krissz avatar
RAM ok elférnének tőle? (a későbbi bővítés esetén)
Köszi am 😀
0
0
0
0
Krissz avatar
Sziasztok! Van valami különbség a két Cooler közt? Mert árban nem állnak messze egymástól.
Meliket érdemesebb megvenni?

1.: [LINK]
2.: [LINK]

Illetve milyen másodlagos ventit leht rá kapni? (ugy hogy ez meg kifujná hátrafele)
(s1151 foglalat + Kingston Savage magasságú RAM ok ja és beleférne mindkettő a házba)

Köszii a választ! 😀
0
0
0
0
assassinangel avatar
IGY VAN MARADJUNK A MAGYAR MARKÁNÁL !VAGY MÁR AZ SE MAGYAR ?😕
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Látom már törölte a hozzászólásait. 😃
Bronson Köszi! 😃
assassin: az jó nem?
0
0
0
0
assassinangel avatar
Gorenje ! 😂
de látom Bronson Téged is kioszt ! 😀 / attól függetlenül igaza van,meg egy kicsit csípem is !/
0
0
0
0
Bronson avatar
Benjaminhun : ez szép volt! 😆

Krissz : nézz kicsit körül mielőtt új fórumtémát nyitsz... amúgy a Hyper T4-et ajánlom, a 3,8-ghzre húzott Phenom x4 955 stress teszt alatt minössze 47c viszonylag halk 1100-as fordulatszám mellett... 2ezer durván a különbség, ha van rá keret, akkor a 212-t válaszd.

https://kepkezelo.com/images/m11xghzgxgf9sv9b8zgv.png
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
[LINK]
Ez elég jól lehűtené szerintem! Bocs ez kellett! Ezért nem kellett volna témát nyitni itt kérdezd meg:
https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_…ead_id=215
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nekem 212EVO van a 3.4-re túlhajtott 9550-esen.60-63 fok a plafon terhelés mellett is.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció