Milyen processzort vegyek?

2009. February 03., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 13 408
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
MC MaRcI avatar
m4rt1n2 nekem is az van jó processzor nincs vele gond de én már egy modernebbet választanék mondjuk egy i5 6500 vagy i5 6600-at
0
0
0
0
Hunork avatar
De, elég régi, az első 2009-ben jelent meg. És eszik áramot, 95W a tdp. 1156 tokozású. Ilyen lapot csak használtan lehet venni. (vagy ritkán szerver lapot jó drágán) Amire figyelni kell, hogy 1066/1333MHz DDR3 memóriákat támogat! Ha nagyon olcsón jutsz hozzá, és van alaplapod/memóriád, nem rossz kis darab azért.
0
0
0
0
no avatar
Helló az i7-860-ról mik a vélemények? Nem túl régi már?
0
0
0
0
Whoo avatar
Oké,köszönöm a gyors válaszokat 😀 akkor szerintem várok addig 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Whoo: amíg nincsenek fps esések addig a jelenlegi proci is elég. Későbbiekben érdemesebb lenne viszont majd fejleszteni, a 7xxx szériára majd esetleg. Nemsokára érkezik. De viszont akkor memória csere is kell majd!
0
0
0
0
Whoo avatar
Renben.Köszönöm a választ, amúgy nem biztos,hogy tuningolnám vagy csak majd a későbbiekben (boccs rosszul irtam a kérdésben)meg azért gondolkodtam a proci cserében,mert én Szerbiában élek és itt nem nagyon lehet találni 1155-ös lapot semilyent se,csak a többi fajtát. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Whoo
Szerintem kicsit felesleges pénzkidobás lenne. Vagy egy Z lap a mostanihoz, és úgy a legkisebb kiadás. Mert 1060-hoz azért nem kell ezerrel tuningolt i5. 1070-hez már azt mondanám, hogy tökéletes lenne egy i5-6600k és egy hozzá való Z lap. De ez az én véleményem. Nem szoktam erőltetni a nemkívánatos pénzköltést. 😀
0
0
0
0
Whoo avatar
Sziasztok.Nekem az lenne a kérdésem,hogy megérné lecserélni a mostani i5 3570k-s procimat?(nincs tuningolva,mert a lapom nem tamogatja a tuningot) egy i5 4690k-ra vagy 6600k-ra ami viszont tunigolva lenne.GTX 1060 mellé.Előre is köszönöm a válaszokat 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv!
Egy kis olvasnivaló a gépfejlesztéshez, ha valakit érdekel, ma jelent meg: [LINK]
0
0
0
0
Dani46 avatar
Jó az is,amúgy nem is néztem hogy 1155,tehát a 4690 hez is lap csere lenne,így egyértelmű hogy 3770. Valóban nem az i5 az olcsóbb.
0
0
0
0
Puffin avatar
Dani46:
"Elég sokféle képpen lehet gondolkodni,a legolcsóbb nyilván az i5 4690 re váltás lenne"

Szerintem meg egy 3770-es i7 használtan. Írtam neki privátban is.
i5-ről i5-re váltani azért nem akkora előrelépés.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Nem csoda hogy nem elég,amikor pár játékba az i7 ek is képesek 80-90% menni(nem a 2011 es i7 ről beszélek).
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
szerintem meg inkább Kaby Lake-re lesz érdemes váltani, fél év és piacra dobják őket
0
0
0
0
Dani46 avatar
Elég sokféle képpen lehet gondolkodni,a legolcsóbb nyilván az i5 4690 re váltás lenne,ha skylake akkor már lap,ram csere is.Az hogy megéri e 4690 re váltani,proci cserével sose lehet olyan hűű de nagy előrelépést tenni játékokba,ahoz jobb vga-t cserélni de maradjunk a proci cserénél,megéri e?jó proci a 4690 viszont már most is nagyon sok játék képes hajtani 100% on,ami valamikor hátrány,valamikor viszont nem érdekes.Nem olyan sokára szerintem kevesek lesznek a 4 magos megoldások,helyedbe inkább 8 szálas procikon gondolkoznék,van sok használt piacon,nem is olyan rossz áron,esetleges vga cserénél majd akkor se lesz probléma.De van még pár alternatíva,én ezt így gondolom.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Zoli73: Nem is az X99 platformra gondoltam, na meg a 4690 nem is az hanem H97 vagy Z97 lap (amit tennék alá), de arra már én nem építenék mert kb az 1150 lapok egy árban vannak az 1151-el.(Pár ezerrel lehet több az 1151, de minimális.)
X99 lap meg processzor mellé igencsak sokba fáj.1151-es Skylake platformot amivel el lehet lenni akár évekig szerintem olcsóbb kihozni az X99-el szemben.(Persze ha lett volna rá keretem, lehet nekem is X99 lap+processzoros gépem lenne.)
0
0
0
0
Zoli73 avatar
reszler: Azért ez a kijelentés nem teljesen helytálló. Az enyém is Haswell igaz X99-es platform de ebbe bele megy a 6xxx csúcs CPU is és a 7XXX csúcs CPU is. Úgy hogy nem teljesen igaz hogy a te platformod időtállóbb.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
ginoresz: Csak egy dolgot írj miért nem jó a Skylake és a Win 10. Nekem is Win 10 van Skylake processzoros gépemen és gond nélkül megy.Én inkább vennék most is Skylake processzoros gépet mint Haswell alapút a jövőre való tekintettel, mivel az tovább lesz fejleszthető.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Sima AM3 proci hutot tudnatok ajanlani egy x6 1055t proci mellé ami viselne a tuningot is?
10k~ kornyeken.
Esetleg ez : Cooler Master Hyper T4 ? Vagy mas ami ebben az arban mozog es meg jobb mint ez ?
Elore is koszonom szepen a valaszt!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
nem akarok bele ledet, itt van mellettem az asztalon, és szerintem zavarna. maximum az asztal lapjának hátuljára raknék egyet. azért zavar, mert nem illik a fekete-fehér kombóhoz ami az egész gépen visszajön (igaz az alaplap nyákja sötétzöld, de az nem zavar😆😉. dfe valóban elgondolkoztam én is rajta korábban, hogy raknék bele egy rgb ledsort, de végül elvetettem az ötletet
0
0
0
0
Hunork avatar
H-ECTOR: Teljesen megértelek. A kék sem rossz, csak vegyél egy LED szalagot, és akkor jobban érvényesül. 😀
itt van a bemutatóm a házamról, ha gondolod nézd meg. [LINK]
Azóta egy Akasa LED és egy Aerocool Shark venti ment bele.
Ez a végleges talán:
[LINK]
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
ebben egyetértünk 😀 én azért maradtam a hagyományos elhelyezésnél, nekem ez jobban tetszik. viszont az a kék szín szúrja a szemem, le kéne már festeni fehérre 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
H-ECTOR: igen, tudom, hogy komolyabb, de szerencsére még a megfizethető ársávban van. Nálam azért esett rá a választás, mert előtte a kistestvére, a Freezer 7 Pro volt, és szintén csendben tette a dolgát jó hatékonysággal. i5 miatt váltottam a 13-ra. A Deepcool azonban tényleg törekszik felfelé, jó cuccaik vannak, már a vízhűtésben is nyomulnak.

Tömeg: pont emiatt (is) váltottam az Aeneas házra, mert ott az alaplap fekvő helyzetben van, így a gravitáció nem érvényesül 😀

De mindig a legfontosabb, hogy milyen házban van a cucc. Egy gyenge szellőzésű házban fontosabb a jobb processzorhűtő, míg egy igényes és kellő légáramlással rendelkező házban elegendő a közepes kategória. Meg hát a pénzmag, ami meghatározza. 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Hunork: azért a tiéd az már egy komolyabb hűtő, nagyobb, nehezebb, 4 rézcsővel, 700 grammos tömeggel. Nálam inkább az alacsony tömeg és ár volt a szempont, magas megbízhatóság mellett. És az enyém sem mondható épp hangosnak, bár jó lenne valahogy 900 rpm alá vinni, sajnos az a minimum fordulatszám
0
0
0
0
Hunork avatar
H-ECTOR:
Igazad van, a Deepcool egyre jobb és jön felfelé. De a Thermalright kivételével a másik három is 6-9k között mozog, ami szerintem nagyon elfogadható. És még csak nem is a legmenőbb lista volt.
Nekem az AC13 van, és idle 20-24 fok, load meg átlag 45 fok. És csendes, mert nálam ez a legfontosabb. 😉
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Fcking: hidd el amikor azt mondom, felesleges ekkora drága hűtőket venni. nálam egy deepcool gammaxx 300 (6166Ft pcx-en jelenleg) van rajta, alap fordulatszámon fut szinte mindig, és 50 fok felett még akkor se láttam mikor a szobában 30 fok volt, miután egész napra nyitva hagytam az ablakot😊. ezek alapján egy gammaxx 200T is bőőőőven elég rá (4000 körül van most ugyanott) csak nézd meg a hozzászólásokat, és rájössz hogy ennél jobb ár/értéket nem nagyon találsz 5k alatt, az pedig szerintem sosem baj, ha nem drága😉
0
0
0
0
Hunork avatar
Fcking: a dilemma mindig, hogy milyen házban van a cucc? A gyári hűtő hűt, de nem jó a hatásfoka, azaz relatíve magas az átlagos és maximum CPU hőfok. Továbbá a ventilátor rpm emelkedése "kellemes" zajjal is jár. Ezért, aki szeretne hatékony és halk CPU hűtést, alacsonyabb hőfokokat a magoknak, azok vásárolnak külön egy minőségi hűtőt. És igen, az alábbiak mind jobban lehűtik a processzort játék közben!
Itt van pár darab, nemrég kérdezték a másik topikban:

Arctic Cooling Freezer 13 / CO(remek ár/érték arány, és nagyon halk!)
Raijintek Themis Evo
Thermalright TRUE Spirit 120M(BW) Rev.A
Arctic Cooling Freezer I30
0
0
0
0
no avatar
De arra lettem volna kiváncsi, hogy jó a gyári hűtő vagy vegyek rá egy másikat ami jobban lehűti a procit gamelés közben.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Fcking: Minden processzorhoz alapból jó a gyári hűtő. Úgy adják, hogy jó legyen, mert ha megfőne vele a proci, akkor az garanciális probléma lenne, ami meg nem hiányzik senkinek.
0
0
0
0
no avatar
Szerintetek kell egy i5 6500-hoz hűtő vagy jó a gyári hűtő rá?
0
0
0
0
csuz-li avatar
asus1650: Nem igazán. Ahhoz már egy i7 kell, hogy rendesen kiszolgálja. Lentebb pont írtam, hogy már a 1060-sem mindig megy az i5-nek. Nem is maga a VGA a gond, hiszen egy GTAV-nél tökéletes, hanem mert a játékoknak kell több szál, mint 4.
0
0
0
0
czaki263 avatar
Asus1650: nyugodtan megveheted hozzá, gyönyörüen fognak menni a játékok. Bár az adatlapodban i7 3770 szerepel, azt akarod lecserélni?
Csuzli: most igy gyorsan 2 embert ismerek akinek 1070 van a közvetlen környezetemben i5-el és roppant elégedettek. Az 1080-at is kiszolgálja nagyon szépen. Nyilván i7el több fpst kapnánk. Végülis az fps a lényeg és a stabil játék, nem a 100%-os cpu használat.
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
Szép napot I5 6600 ki tudja tekerni a Gtx 1070 kártyát ?
0
0
0
0
FekaRap avatar
köszi csuz-li, reszler átgondolom még hogy milyen alaplap legyen és hogy igazítsam a pénzeket 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
FekaRap: Ha K-s procit tervezel Z170-es lapot tegyél alá. Az jó tuningra.
0
0
0
0
csuz-li avatar
FekaRap: Nem lehet húzni. Z-s alaplap kell ahhoz, hogy húzni lehessen.
0
0
0
0
FekaRap avatar
MSI B150M MORTAR lenne alatta, szerinted?
Spoiler!
https://www.aqua.hu/msi-b150m-mortar-alaplap-msi-ds-b1-gaming-eger-totalwar-warhammer-jatek-460846.html

Ezzel az alaplappal lehet húzni K-s procikat amúgy?
0
0
0
0
csuz-li avatar
FekaRap: Így van! Szerintem ez így egy jó elképzelés. Azért arra figyelj, hogy az alaplap, amibe teszed, alkalmas legyen a későbbi fejlesztésre.
0
0
0
0
FekaRap avatar
értelek csuz-li, r9 270x lenne mellette, majd januar körül gtx1060... 900P-s felbontásra
igen sajna nincs időm megvárni a zen-t ezért gondolkoztam a 6ezres szériában. és ezt még tudom fejleszteni később i7-el..
0
0
0
0
csuz-li avatar
danee23: Na ja, csak ma már nem érdemes AMD-t venni. Én sem tenném. Ha ma kellene gépet vennem, csak úgy gondolkodnék el az AMD, ha meg tudnám várni az új szériát. Ha szorít az idő, akkor 6.gen. i7, ha a pénz is, akkor i5 -> gyűjtögetés -> i7. Ha csak középkategóriát raknék össze és remény sem lenne felső kategóriás VGA-ra, akkor meg úgy is elég az i5.
0
0
0
0
danee23 avatar
Sőt olyan is van hogy nem is éri el mindig a 100%-ot (80 körül mozog) mégis ha húzol rajta növekszik az fps.

9:17-től

És egy 8350-el is el lehet érni 60 körüli fps-t, minden attól függ milyen karit raksz mellé és a 2 ára hogy aránylik egymáshoz...
0
0
0
0
csuz-li avatar
FekaRap: A 100%-os CPU használat CPU limitet jelent. Ilyenkor a VGA-t már nem tudja rendesen kiszolgálni a CPU. Mondjuk már pár éve 8 szálas processzor kell a játékok alá, szóval a legújabbaknál már nem nagyon kell ezen csodálkozni.

DE!

Nagyon nem mindegy, hogy milyen VGA-t veszel, hiszen, ha nem csúcs VGA-t vásárolsz, akkor elég az i5 is. Egy 1070 mellé viszont már kevés. Játéktól függően már egy 1060 mellé is és a bf1 bétája is ilyen volt. Azért a bétát írom, mert azt láttam futni i5 + 1060-as gépen, a végleges verziót viszont már nem tudtam azon a gépen megnézni, szóval lehet, hogy azóta kicsit javítottak helyzeten.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Intel Xeon E5 1620-at érdemes lecserélni egy Intel I5 6500-6600-ra? Teljesítmény különbség mennyi közte?
0
0
0
0
Hunork avatar
i5-6500 -nak szégyen lenne, ha nem bírná egy jó VGA-val...
nekem 6600 van, és simán megy minden maximum beállításokon is, ha akarom. Csak nekem fontos, hogy ne is melegedjen a VGA nagyon, ezért mindig vegyes beállításokat használok.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
BF1 alatt az én procim (I5 4460) is bírta a 60 FPS-t..
0
0
0
0
FekaRap avatar
i5 6500 mennyire jó választás ? Este láttam egy videót amin a cpu használat 100% volt bf1 alatt.. ez most mennyire befolyásolja a dolgokat srácok?
Azért egy ilyen proci megfelelő vga-val csak tudja tartani a 60-at nem ?😀
0
0
0
0
Puffin avatar
oroszlajos: 24GB RAM felesleges játékhoz. Az árából inkább vegyél 6GB-os GTX1060-at vagy 8GB-os RX480-ast!

Fcking: például: MSI H170 GAMING M3
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Piero:
Már vettem, csak az érdekelt érdemes-e fejleszteni játékra 😀 Most van 8Gb benne és venni akarok még 16-ot bele, és egy RX470 8Gb-s VGA-t. De ha nem jó a proci játékra akkor hanyagolom az egészet 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
oroszlajos: el lehetne vele játszogatni... 😃 Csak lapot nem igazán lehet olcsón szerezni hozzá. (2011-es foglalatú)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció