Milyen processzort vegyek?

2009. February 03., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 13 408
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
roberto888 avatar
Lizard írta:
ScooterRicsi írta:
Nekem is volt régen ugyanilyen. Indítsd újra és minken ok 😃:Ð


sajnos úgy sem javult a dolog!
a folyamatoknál a system és a rendszer üresjárati folyamata 50-50-en áll az normális?


Nem. Nézd meg hogy nem fut-e a háttérben valamilyen program, ami lehúzza. Esetleges vírus is lehet.
0
0
0
0
Lizard avatar
ScooterRicsi írta:
Nekem is volt régen ugyanilyen. Indítsd újra és minken ok 😃:Ð


sajnos úgy sem javult a dolog!
a folyamatoknál a system és a rendszer üresjárati folyamata 50-50-en áll az normális?
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Nekem is volt régen ugyanilyen. Indítsd újra és minken ok 😃:Ð
0
0
0
0
Lizard avatar
Sziasztok!
nekem olyan gondom lenne, hogy a procim 50%-on megy ma reggel óta pedig egyáltalán nem is terhelem!
mi lehet a gond szerintetek?
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Szerintem akinek AMD-je van azzal mindenki meg van elégedve 😃 Én is :Ð
0
0
0
0
no avatar
nekem most egy amd 6000+ 3,1ghz-s procim van, és nagyon meg vagyok vele elégedve
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Te tudod. Én támogatlak 😃:Ð
0
0
0
0
no avatar
kösz a tippet csak érdelklöttem lehet h szánok rá harmincat amugy meg 4650em van ddr2es és ez is megfelel nekem még😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
eleminator:nem fikázni akarom az amd-t csak arra irtam hogy az intel jobban huzható mint az amd!a gyorsitótár kérdésre pedig ha most 25-30% használja a játékoknak akkor szerintem a jövőben még fontosabb szerepük lesz bennük!és igaz volt a procin elég komoly vizhűtés az biztos!
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Pár dolog amit írtál az nem ide tartozik de a 2 GB Ram nem rossz de én 3 Gb-ot raknék a gépbe a windows esetleg a vista miatt. A videokariról pedig szerintem Sapphire Radeon HD4650 512MB DDR3 PCI Express-t vegyél a csekély fogyasztás és hőtermelés miatt. 😃 Megéri :Ð
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Nincs véleményem a prociról, de a te helyedben én rádobnék 10.000 ft-ot és 30 ezerért inkább Intel Core2 Duo 2,6GHz 3MB dobozos Socket 775 E7300-at vennék hamár inteles processzorban gondolkodom 😃
0
0
0
0
no avatar
sztem mostanába veszek uj procit. nem kell olyan batomi hájend gép sztetek a intelböl a duall core e5200 egy ati hd 4650 társaságába 2 giga rammal azzért szépen viszi a jétkokat??(vagyis irjatok ha tdutok véleményt az e5200asról9😆
0
0
0
0
eleminator avatar
zelcsi írta:
hát azért az kétlem,láttam én már e 8400-ast ami alapbol 3000mhz felhúzni 6200mhz-re!és negyon fontos a gyorsitó tár,pláne játékokhoz!


Nagyon jó a húzása, csak hűtés is kell neki, a gyorsítótárhoz meg annyit, hogy 3. gyorsítótárat a mai játékoknak a 25-30% használja, s akkor se teljesen.
0
0
0
0
zelcsi avatar
hát azért az kétlem,láttam én már e 8400-ast ami alapbol 3000mhz felhúzni 6200mhz-re!és negyon fontos a gyorsitó tár,pláne játékokhoz!
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Én a 4 magos AMD-ket javaslom játékokhoz. Nekem is az van és imádom 😃:Ð
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Igen, de csak picivel jobb az Intel. Érdekes módon lassabb az AMD, de (hülyeségnek fog hallatszani) a játékok mégis az AMD-t kedvelik + jobban húzható mint az Intel 😃 A gyorsító tár nem minden. Az órajelek és a sebesség számít a legjobban (szerintem) 😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Így van. Igaza van pomrumnak. E8500. Néhány teszben(mem olvasás,írás, tömörítés) még a Phenom II-nél is jobb picivel.😃
0
0
0
0
pomrum avatar
nikobellicc írta:
Szisztok!
Gyors vélemény kéne erről a két prociról JÁTÉKRA HASZNÁLNÁM
Intel Core 2 Duo E8500
Amd Phenom X4 9950


Mindkettő nagyon jó ennél a típusnál már az AMD-vel sem volt probléma. Ez mellett mégis csak négy fejegysége van. ( Ha valaki a gyorsítótárral jön azt elküldöm melegebbre)😆
0
0
0
0
eleminator avatar
Ha játékra kell, s most azonnal, akkor: Intel Core 2 Duo E8500
0
0
0
0
MoonW avatar
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció