Milyen processzort vegyek?

2009. February 03., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 13 408
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
xymano: pedig az nem normális hőfok. Nem biztos hogy akadnia kellene, a régebbi prociknál nem tudom hogy van. Próbáltad leszedni a hűtőt? a paszta ott van mindenhol ahol kell?
0
0
0
0
xymano avatar
Ez volt az elő amit megnéztem reméltem hogy nincs rajta de rajta van rendessen a tartó csavarjai teljesen betekerve fiam most játszik a gépen de nem kéne akadnia ekkora hőfokon? Mit kéne csinálni vele a windows 1-2 hete raktam újra.
0
0
0
0
Puffin avatar
xymano: rendesen rajta van a hűtő?
0
0
0
0
xymano avatar
hello
vettem egy freezer 7 pro hütőt alapon 60 fok witcher 3 közben 90-100 fok az fps eközben 50 és nem is akad a játék mielött betettem az új hütőt procit letakarítottam az újon volt ezüst paszta. A hőfokot aida 64 el néztem két verzióval is a biosban néztem 67 fokot írt. Mit kéne még csinálnom vele?
Spoiler!
https://www.pcx.hu/arctic-freezer-7-pro-rev-2-processzor-huto-045087?gclid=Cj0KEQiA39_BBRD0w-_rmOrc__8BEiQA-ETxXSNK9qfkjv9MkO1xFTpIZmUSqx-WpTvoTSx8QlZ2nUwaAhDD8P8HAQ

real temp minimum 57 maxnál 74 fokot ír alapjáraton
0
0
0
0
Hunork avatar
xymano: hát szerintem ott a program nem jól mér. VGA topikban is kérdeztél. Biztos nem normális egy Xeon-nál a folyamatos 90 fok, nem hinném, hogy annyi lenne. gyári hűtő amúgy? Mindenképpen lecserélném egy jó, 10k körüli hűtőre. Most is az Aida64-et javaslom, azzal mindent megmérhetsz. Vagy CPU-ra a RealTemp programot. De szerintem egy WIN tiszta telepítés sem ártana, akkor szoktak a programok rémségeket mérni, ha már szanaszét voltak telepítve/törölve.

Nekem üresjáratban 22-28 fok, terhelés alatt meg 40-50 fok...
0
0
0
0
xymano avatar
Hello
Az lenne a kérdésem hogyha a proci hőfoknál az msi afterizé 90 c fokot ír mind a 4 magra akkor a hütést megerné lecserélnem, igaz? Most néztem csak meg már kb 1 éve használom így.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Megnyitottam, csak ott olyan volt mintha fordítva írták volna. Am köszi 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
Igen, úgy fog menni a négy mag, ahogy írtad, a táblázatban is úgy van. a 4th generation linket nyisd meg.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Akkor első két mag 4Ghz-en a második kettő meg 3,9 és 3,8. Így a jó vagy fordítva?
0
0
0
0
Hunork avatar
BIOS-ban kell beállítani. Setting vagy OC menü. Engedélyezni kell egyrészt, majd megadni a szorzót. (multiplier) Jelen esetben 40. De ilyenkor már nem mind a 4 mag megy a legmagasabb órajelen! 2 mag 4 GHz, a másik kettő meg 3,8 és 3,9 GHz. [LINK]
0
0
0
0
DDarkness avatar
Üdv. Most vettem egy i7-4790 et egy MSI H97 Gaming 3 alaplapba. Hogyan lehet megoldani azt hogy a cpu mindig turbo modban üzemeplen? Szóval mindig 4GHz-en menjen?
0
0
0
0
Hunork avatar
peki15:
Nem elég, kell egy 10 magos 😆
Viccet félre téve, elég, persze a kérdés, milyen felbontáson játszol. És ha k-s CPU-t veszel, akkor ahhoz olyan alaplap is kell (Z)
Ha hosszú távra tervezel (5-7 év), és van tőke, akkor persze i7.
0
0
0
0
Puffin avatar
Amennyiben szeretnéd tuningolni, valamivel jobb. De ha komplett gépet szeretnél venni akkor írj a megfelelő topic-ban. Írd meg hogy mennyit szánsz rá aztán összedobjuk a lehető legjobbat! 😀
0
0
0
0
peki15 avatar
A K-s verzióval jobb lenne a helyzet?
0
0
0
0
Puffin avatar
peki15: játék függő! De legtöbb esetben kiszolgálja! 😀
0
0
0
0
peki15 avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy GTX1070 mellé elég egy i5-6600 vagy kell Az i7-6700 as proci?
0
0
0
0
Hunork avatar
Pont erről volt szó a másik topikban is...
Skylake = DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V
De nyilván megfelelő alaplap is kell hozzá.
Egyes gyártók vakmerőek, és hoznak piacra sima DDR3-as lapot is hozzá, vagy combo-t is, ahol két-két foglalat van (egyszerre csak egyik típust lehet használni!), és ők garantálják, hogy megy sima DDR3-al, ezt mindenki maga döntse el, hogy bevállalja-e.

Ja, és igen, ahhoz a procihoz jó a DDR4. (pont erről a prociról volt szó a másik topikban 😀 csak nem barátok vagytok? 😀 )
0
0
0
0
migist2 avatar
AKKOR DDR4 jó PL az I3 6100 hoz is ?
0
0
0
0
TrapCard avatar
Az intel hivatalosan csak a ddr3L ramokat támogatja a Skylake processzorokhoz mivel az 1,5V-os sima ddr3 ramoktól meghalnak a procik. Erre pedig nem vállalnak garanciát.
0
0
0
0
Puffin avatar
nem! Sima DDR3-as nem ajánlott, mivel hosszú távon károsíthatja a processzort!
0
0
0
0
migist2 avatar
azok nem csak notebook memoriák ?
0
0
0
0
Puffin avatar
Alacsony feszültségű, 1.35V-os
0
0
0
0
Puffin avatar
i5 6500, DDR4-es memóriákkal. DDR3-ból csak a DDR3L ajánlott Skylake procikhoz.
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok mijen CPU-t vegyek a GTX 780 hoz I3 6100/I5 6500/4460 FX 83...

csak játszani kell És az intel csak a DDR4 ramokat támogatja vagy megy DDR3 al is I3 / I5 6500
0
0
0
0
Hunork avatar
Én nagyon örülök, hogy ennyien gondolkodunk "egyszerre"! Ettől lehet erős egy közösség, és erősek a tanácsai!

(Nemrég írtam is egy cikket erről a PH-n, és ott levezettem, hogy miért váltottam 1151-re 1155-ről. Hogy megérte-e, hogy életképes döntés volt-e. Megjegyzem, 5 évig voltam el az 1155 rendszerrel, és nem volt különösebb bajom vele, csak hát a korlátok...) Most is úgy terveztem, hogy 5 évig elleszek, majd idővel egy i7 beficcen, VGA meg ugye, ahogy kitárgyaltuk, az muszáj. 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Hunork: Igazad van. Mondjuk én mindig abból indulok ki, hogy legyen egy jó alap (pl.: Amit írtál) és még az is belefér, hogy kezdetnek nem a legbikább VGA-t rakom mellé (természetesen azért, ha emiatt csak egy 650-re telik, akkor tényleg hülyeség), viszont akkor már csak VGA kell bele. Azt meg amúgy is szinte évente újít az ember. Plusz pár év múlva még RAM és kitart az alap sok-sok évig. Én egy e8400-as alapot több, mint 7 évig tudtam így használni. Amikor megvettem még mindenki úgy volt vele, hogy minek, elég az olcsóbb is. De kitartott az előző konzolgeneráció alatt. Akkor lett igazán kevés, mikor megjelentek az új konzolok.
Persze kinek mi a preferencia. Van aki egy komplett gépet használ és az egészet cseréli újra, nem bíbelődik az alkatrészekkel.
0
0
0
0
TrapCard avatar
Ez így van ahogy H-ECTOR mondja konkurencia úgysincs az amd még mindig nem volt képes új processzort kiadni minek fejlesztenének óriásiakat hogy ha a pár %-os teljesítmény javulást is veszi mindenki 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Hunork: annyi hozzáfűzni valóm van, hogy nem csak a tervek vannak meg, hanem maguk a kész modellek is, megkockáztatom, hogy 5-6 generációra előre. Kiadhatnának mindig eggyel jobb kártyát is, de akkor kevesebb a profit. Kijön az új gen, mindenki rohan a boltba venni (lásd: 1060, 1070). Így a lassú fejlesztéssel is sok pénzt lehet legombolni😀
0
0
0
0
FoxX avatar
Köszönöm szépen a segítségét mindenkinek😀
0
0
0
0
TrapCard avatar
Szerintem i5 is bőven elég. Persze ha van rá keret akkor mehet de ne egy gtx 960at rakj mellé. Csak akkor vegyél i7-et ha nem megy a videókártya rovására.
pl egy i5-6500 + gtx 1070-el sokkal tovább eljátszol mint egy i7-6700 + gtx 960al.

Ha van keret i7-re akkor mehet. Mivel a 6800-6900 2011-v3-as lapba mennek amik inkább munkára valók csak az i7-6700 vagy 6700K jöhet szóba.
Ha akarsz tuningolni K végű ha nem akkor non k
Vedd figyelembe hogy ha tuningot akarsz kell egy Z170es alaplap 35-40k
Egy tuningot bíró tápegység 30k
És egy jó hűtő is 15-20k
0
0
0
0
Hunork avatar
csuz-li: szerintem az ellentét néha ott van, hogy nem jó a párosítás. sajnos, sokszor láttunk olyat, hogy valaki i5 mellé vesz egy 200k VGA-t, vagy egy i7 mellé egy GTX960-at...Ekkor merül fel a sóhajtás 😀

Hosszú távra (5-7 év) valóban most egy i7 plusz erős VGA ( GTX1080) a jó választás. Csak az is igaz, hogy nagyon gyors ütemben változik, fejlődik a piac. Olyan ez, mint a videomagnók esetében. Mikor kidobták a hagyományost, már kész volt a 4 fejes technológia, mikor az kijött, már hátradőltek, mert kész volt a 6 fejes. Csak ugye a fogyasztás-piac-tőke.haszon érvényesül. Már most kész vannak mindkét VGA gyártónál a tervek a jövőre nézve, de a gyártósorok áttervezése előtt le kell gyártani, amit lehet. De ez van, ezzel együtt kell élni.
0
0
0
0
csuz-li avatar
RepublicGamers: Nincs mit! Azért tudnod kell, hogy a más vélemények szerint az i5 is elég bármire, csak én ezzel nem értek egyet. Szóval nem 100%, hogy nekem van igazam.. 😀
0
0
0
0
FoxX avatar
csuz-li: Köszönöm szépen😀

Szerk.: És szerinted melyik i7-et érdemesebb hosszú távra? 6800k/6850K/6900K-t nézegettem, vagy elég lenne egy 6700K is? Te/Ti mit ajánlanátok?😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
RepublicGamers: Szerintem i7. Azzal a mostani konzolgeneráció végéig (vagy tovább, de azt még senki nem tudhatja...) kompromisszum nélkül fogsz tudni játszani bármilyen VGA mellett.
0
0
0
0
FoxX avatar
Sziasztok, szeretnék segítséget, és a véleményeteket kérni, CSAK játékra használnám, semmi másra.
Pár évre előre gondolkozok, melyik érné meg jobban, egy i7 vagy egy i5? Természetesen 6. generációsról van szó😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
kmetovics: A lapodba elmegy egy x6-os. Azt viszont nem nagyopn találni. Belemegy ugyan egy fx-63xx, vagy fx-83xx. (Én egy 8350-el használom most az r9 380-at, előtte 270 volt) Mindkét fx jó lenne hozzá, de az fx-nél már figyelned kell a szellőzésre, mert az alaplapod nem a legjobb chipset hűtéssel rendelkezik. Kell hozzá olyan hűtő, ami lefelé nyomja a levegőt. Ilyesmi elrendezésű: https://ipon.hu/GalleryMod/2015-01/281971/500088_zalman_cnps80f.jpg
Vagy maradhat a gyári, de az hangos.
0
0
0
0
Hunork avatar
kmetovics: Intel oldalról leginkább bármelyik i5 jó (ivy, sandy, skylake), esetleg a legerősebb i3. Nagyjából a GTX660Ti szintjét hozza. És gondolom a kérdés FHD felbontással párosítva él. AMD-t processzor oldalról annyira nem vágom.

H-ECTOR:
Hát nem vitatkoznék, de egy i5 6400 mellé inkább RX 470, és az i3 6100 mellé a tutibb az RX 460. Már ha konkrét párosítás a lényeges. Ettől még az i3 6100 (és számít, melyik i3!!), azért a legtöbb esetben elvan a 470-el is. És azért a RX460-at állva hagyja a régebbi GTX960 is...

Amúgy meg sem a CPU, sem a GPU limit nem jelent önmagában kevés fps-t vagy akadozó játékot, ez csak egy bottleneck és manapság jól fel van fújva, félnek tőle az emberek pedig azt sem tudják, hogy mi az.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Kmetovics: hozzám jövő héten érkezik egy, akkor tudok mondani saját tapasztalatot. Annyi biztos, hogy jókora fejlődés lesz a mostani kártyámhoz képest😆
Lujo: egy i5 6400+ rx460 szerintem jobb lenne
0
0
0
0
Hunork avatar
lujo:
szerintem a legtöbb esetben elég lesz hozzá, jó párosítás, és azért mégis csak egy erős 3.7 -es két magos. CPU igényes játékokban elképzelhető, hogy lesz limit. Milyen felbontáson játszol?
-- Később egy i5 mellett azért jobban érzi majd magát. --
0
0
0
0
kmetovics avatar
Egy R9 270X-hez mit tudnátok ajánlani? Amúgy ehhez intel vagy amd illik inkább? Mert most per pillanat amd van.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Egy i3 6100as processzor ki tud pörgetni egy Rx 470et?
Vagy limites lesz?
0
0
0
0
Hunork avatar
Itt egy kis olvasni való: [LINK] 😀
0
0
0
0
FoxX avatar
Piero:
Ááá, nagyon szépen köszönöm a válaszod😀
0
0
0
0
Puffin avatar
RepublicGamers: a kompakt, gyárilag összeszerelt vízhűtésekben alapból benne van a folyadék. Az egyedileg építettekbe kell tölteni.
0
0
0
0
FoxX avatar
Talán még annyi, hogy ne nyírjatok ki ha hülyeséget kérdezek, de tényleg életemben nem láttam még vízhűtést, és nem értek hozzá...Ezt nekünk kell feltölteni vízzel beszerelés előtt, vagy ebben van egy saját speciális folyadék? Amit már ott tesznek bele. Csak mert akárhány videót megnéztem, egyben sem mutatják, hogy feltöltenék bármivel, csak beleteszik. Tény, gondolom azért mert senkit sem érdekel, hogy feltölti, de azért na..engem személy szerint érdekelt😀
0
0
0
0
Hunork avatar
RepublicGamers: nagyon szívesen. Ha lesz konkrét elképzelésed akár léghűtésre, akár vízre, írhatsz, mindkettőben van tapasztalat, igaz utóbbi közvetve, de mivel sűrűn találkozunk, így azért majdnem olyan, mintha az enyém lenne 😀
0
0
0
0
FoxX avatar
Hunork
Köszönöm szépen válaszod, csak azért voltam kíváncsi erre, mert később gépet szeretnék összetetetni, és ezért érdekelt ez😀 Tuningot nem igazán tervezek majd a későbbiekben😀
0
0
0
0
Hunork avatar
RepublicGamers:

Na kérem, az alapvetés, hogy milyen processzor, milyen lapban, és főleg, milyen házban? EZEK a legfontosabb ismérvek!
Ha valaki extrém tuningot tervez, akkor vízhűtés, de nem a kompakt 20k-s, hanem a drágább verzió.

Röviden úgy lehetne összefoglalni, hogy egy 10-20k között forgalmazott egy, esetleg kettő ventilátorral felszerelt léghűtő ugyanolyan, ha nem jobb teljesítményt nyújt nem tuningolt gépben, mint egy 20-30k-s kompakt vízhűtés.

Ami a víz előnye, hogy a terhelés utáni úgynevezett visszahűlés hamarabb következik be, mint a léghűtés esetén. Az meg tévedés, hogy halkabb lenne, hiszen az ajánlott kompakt vízhűtések már egy vagy két 120 / 240 ventivel rendelkeznek, tehát hang ott is van, csak máshonnan jön. A vízhűtés másik előnye talán a ház jobb szerelhetősége, átláthatósága. Plusz ugye már ezeket is LED fényekkel szállítják sok esetben, tehát a modding is szerephez jut.

Még egyszer: non K-s Intel procikhoz nem szükséges a vízhűtés, hacsak nincs kifejezett igényed, akár a ház miatt, akár modding miatt. A gépemben AC Freezer 13 van, és simán versenyben / egálban van, sőt, Idle állapotban hűvösebb az én CPU-m (i5-6600), mint a barátom AC Liquid Freezer 120-as vízhűtésével az ő processzora (i7-3770). Utóbbiból az is következik, hogy milyen generációs processzorod van, lesz. Minél kisebb a TDP, annál feleslegesebb egy vízhűtés, ha nem tuningolod a rendszert.
0
0
0
0
FoxX avatar
Sziasztok, remélem jó helyen teszem fel az efféle kérdést😀
Szerintetek, melyik éri meg jobban, biztonság, hűtés, tuning, időtállóság, minden téren, a vízhűtés, vagy a léghűtés?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció