Milyen egérpadot vegyek??

Szerző: asdbence12, 2011. July 10., téma
Fórum » Periféria
Hozzászólások: 96
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

ahogy nézem 3 éve voltam itt ugyanúgy egérpad után érdeklődni, de akkor végül megint beruháztam egy A4-Tech X7 200MP-be, aminél reménykedtem hogy ismét kibír legalább 5 évet, de sajna a második nem ugyan abból az anyagból készülhetett mert ez 3 év után úgy néz ki mint az első több mint 5 év után. Az egerem még mindig a 710FS, bár már tartalékba ha beadná a kulcsot meg van a Logitech G203.
Méretben egyező ez lenne az amit kinéztem:[LINK]

Vagy jobb lenne a nagyobb méretű verziója?: [LINK]

Azért kérdem, hogy megéri-e a nagyobb mert a mostani X7-200MP-s 250x200 méretét sem járom be mindig.
0
0
0
0
💬 8
botmunpls avatar
@reszler112233: Nem jelzi az árat, de ha kb ugyan annyi akkor már inkább a nagyobb, nem?
Egyébként nekem ez van a nagyobb méretben: https://www.pcx.hu/akasa-ak-mpd-02yl-venom-edition-egerpad-00497665
2,5 év alatt egyszer sem kellett még kimosnom vagy különösebben takarítanom, csak kiráztam párszor (pedig a por elég nagy), és az egér is jól megy rajta.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@botmunpls: Pedig írja az árakat az oldal. A kisebb 3090 Ft a nagyobb 3990 Ft.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@reszler112233: A nagyobbnál azt dobja hogy nem elérhető termék, az ár helyett. Akkor nyilván a kisebb ha egy ezressel több :D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@botmunpls: Az érdekes, mert nálam kint az ár és kosárhoz is tudom adni a nagyobbikat annyiért mint írtam is.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@reszler112233: A pcx rákfenéje hogy folyton változik a készletük, és nem tudom mi alapján igazítják az árakat/kijelzéseket, gondolom valami automata rendszerhez.
Anno mikor kb majdnem a komplett gépet megrendeltem tőlük, a monitor elérhetetlenné vált mire beraktam mindent a kosárba. Így másik monitort kellett választanom. Ugyan azon az estén már újra elérhető volt a kiszemelt monitor...
0
0
0
0
xCube avatar
@reszler112233: Annak idején (kb. 10 - 11 éve) vettem egy ilyen A4 Tech egeret (X7 X-710BK). Neked rajta van még a rücskös gumi bevonat? Nekem pár év után undorító ragacsos masszává alakult még annak ellenére is, hogy az egér gyakorlatilag nem is volt használva.

Btw az egérpadra kitérve a QCK nem rossz ár / érték arányban, de ugyanaz a probléma vele, mint az összes ilyen szegetlen egérpaddal, idővel felválik a felső rész.

Én a Razer padjaira esküszöm, egy Goliathus Speed -et használok már több mint öt éve, amit már többször is kimostam minden gond nélkül. Emellett van egy Sphex -em is, valamint egy filléres Maxxter (link lent), ami az árához képest eszméletlenül tartós és nagyon jól mozog rajta az egér. Nyilván nem veszi fel a versenyt a Goliathus -szal, de annyival nem is rosszabb, mint amennyivel olcsóbb (kb. 1,5 Euró volt).

[url]https://www.maxxter.biz/item.aspx?id=9187&lang=de[/url]
0
1
0
0
reszler112233 avatar
@xCube: Igen rajta van még a gumi az oldalán és nekem eddig még nem vált ragacsossá.

Visszatérve a Razer-re. kettőt néztem ki. Ezek közül jó valamelyik ami tényleg strapabíró is:

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
xCube avatar
@reszler112233: A Sphex tartósabb, hiszen az csak egy "műanyag lap", amit az asztalra ragasztasz (nyugi, nem maradandó, az alja szimplán ragacsos a csúszás ellen, de nem ragasztósan, könnyen levehető és többször újrahasznosítható). Ezzel van egy hátránya, mégpedig a zaj, eléggé kopogós ha egerezel. Maga a felület nagyon jó, iszonyatos sebességgel száguld rajta az egér, de ha ehhez nem vagy hozzászokva és jobban szereted, ha az egérpad egy kicsit fékezi a mozgást, akkor inkább a Goliathus Mobile.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Szerintetek melyik a kényelmeseb, jobb,
a sima https://dotkepek.kmak.hu/2/steelseries-qck-egerpad-fekete-19831.jpg
vagy a párnás? https://ppcshop.hu/914-large_default/acme-szivacsos-egerpad-fekete.jpg
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Andris18: Tőled függ, csuklóból vagy könyékből használod az egeret stb.
0
0
0
0
xCube avatar
@Andris18: Én a párnásaktól lábrázást kapok. Játék esetén szerintem egyébként sem praktikus vagy kényelmes.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Andris18: Gondolom játékra kellene, akkor a sima és legyen minél nagyobb. A párnás office munkára kényelmes (egyeseknek), de nekem nem tetszik.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@TheMenkuPocok: Köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
ppista avatar
Nézegettem az egérpadokat találtam is párat. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás ?

Kingston HyperX FURY S Speed Edition Extra Large (HX-MPFS-S-XL)
Corsair Gaming MM300 Anti-Fray Cloth Mouse Mat - Extended Edition (CH-9000108-WW)
Gaya Entertainment Doom (GE3433)
MARVO MG-10
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@ppista: Ha nagyon akarsz RGB ragyogást akkor ezek közül a MARVO MG-10, ha sok helyed van az asztalon akkor a Corsair Gaming MM300 Extended Edition hasznos lehet, de egyébként bármelyik másik a felsoroltak közül. Én mondjuk a Corsair-t venném, de csak mert van hozzá kellő hely az asztalomon és több minden rá fér az egér és billentyűzeten kívül.
0
0
0
0
ppista avatar
@LordSzalko: Köszönöm a választ. Végül a MARVO MG-10-t választottam és meg is rendeltem.
0
0
0
0
ppista avatar
Egérpadot szeretnék vásárolni csak nem tudom milyet,játékra kellene amin elfér a billentyűzet és az egér is?

Max ár:10e Ft
0
0
0
0
💬 3
xsebix avatar
@ppista: Mièrt fontos , hogy a bill alatt is legyen? Nekem ez van : CM Storm Swift-RX , több méretben is van és már vagy egy éve meg van, semmi baja és szépen csúszik rajta az egér is, ha annyira mégsem számít, hogy bill alá is menjen akkor tudom ajánlani... 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@ppista: Ezzel nem lősz mellé. 930mm x 300mm x 3mm
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Venni szeretnék egy új egérpadot mert a mostani ami már vagy 5 éves kezd morzsolódni.Pontosan egy A4Tech X7-200MP van aminek elkezdett az alján a szivacsos rész bomlani így vennék egy másikat. Max 5k-ig ki mit ajánl ami ugyan így kibír legalább 5 évet? Egy A4Tech X710FS egér alá lenne.Nem kell nekem lepedő méretű, bár ez a mostani egérpadom típusából is kiderülhet mivel az sem egy nagy darab.
0
0
0
0
💬 13
hashimoto avatar
@reszler112233: https://www.amazon.co.uk/Hama-Laser-Mouse-Pad-Black/dp/B007WAYTLM

Nekem ilyenem van, én külföldön vettem, de a media marktban is láttam ilyet.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@hashimoto: Én mindenképp magyarba venném ,és netről. Ennek oka hogy akármit veszek PC-hez annak áfáját a gazdaságon belül vissza tudom venni, így kel a magyar számla. Viszont kutakodok közben a neten és látom a mostani egérpadom még mindig kapható. 800 forint, és hajlok felé, mivel ez is kb mint írtam 5 éves ha nem több. Csak azt nem tudom egyet vegyek vagy kettőt. Nem tudom merjek-e kettőt venni egyszerre, mert ugye egy lenne használatban míg a másik zárt dobozban tartaléknak, de félek így is lenne valami baja a nem használtnak.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@reszler112233: Azért mondom, idehaza is van a MM-ban.
(Mondjuk ezt az áfás marhaságot nem tudom hova tenni, 800-1000Ft-on nyerészkedni.. Érdekes. 😃😉
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@hashimoto: Ha már egérpadot rendelek akkor hozzá csapok egy HDD-t is adattárnak, ami 1 vagy 2 TB-os lesz. Ott már azért van áfa is. Az egész gépem így van megvéve és visszaszámolva elég sokat lehet így spórolni.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: Figyelj ha 800 forint és 5 évig bírta akkor az megéri. Becsomagolva mi baja lenne? Egyébként lehet mire tönkremegy az új (5év múlva) addigra nem is árulnak ilyet 😃

Egyébként hogy lehet áfát visszaigényelni? Cégen keresztül? Mert ez drágább cuccoknál jól jönne. A Hardveraprosok is ezt csinálják?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Azt hogy a hardveraprósok hogy csinálják nem tudom. Én a családi gazdaságon belül tudom leírni a PC alkatrészek áfáját. Mezőgazdasággal foglalkozunk, de a papírmunkához gép is kell, mert sok mindent neten kell leadni, így a könyvelő minden PC alkatrészt, kiegészítőt elszámol.
0
0
0
0
xCube avatar
@reszler112233: Ezzel vigyázzatok, egy komolyabb adóellenőrzésnél elég hülyén veszi ki magát a gazdaság elektronikus ügyintézését segítő GTX 1060 és hasonló dolgok. Könyvelő családból származok, csak azért említem.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@xCube: Azért én sem vagyok hülye, nem ész nélkül fejlesztek. Sőt több kisebb dolgot nem is adok le könyvelésre.Ha követi valaki gépem, akkor látható, hogy sokszor több mint egy év mire fejlesztek is valamit a gépen. Amúgy tudomásunk szerint voltunk már adóellenőrzésen, de nem volt ebből gond. Spoiler!
Ha kapunk is adóellenerőzést akkor a könyvelő jár el helyettünk ahol kell. Így egyeztünk meg amikor elkezdték nekünk a könyvelést.
0
0
0
0
Barni57 avatar
@reszler112233: Szia!

Szerintem ez jó kis egérpad: [LINK]
Remélem tudtam segíteni.😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@reszler112233: Én ilyen bőrhatású egérpadot használok már kb. 1 éve és rohadt jó.
Sokkal jobban csúszik mint a textil, mégis kellőképpen picit tapad is. (pont tökéletes)

[LINK]
0
0
0
0
matany001 avatar
@reszler112233: Nekem személy szerint ez van [LINK] tökéletes számomra, de bármely fajta egérpadot tudsz bármilyen áron pillanatok alatt beszerezni, van annyi belőlük mint égen a csillag, igazából ez már a személyes döntésed melyik felel meg számodra. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Miért nem veszel Steelseries egérpadot?
Nekem QcK van már több mint 5(?) éve és most is szépen teszi a dolgát. Volt már kimosva,sör is ráfolyt és mindig bírja semmi baja,pedig por is van rajta. 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FoLey: Utánanézek! Köszönöm a választ!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
én nem értem minek tízezres egérpadokat venni, az én ezer forintos a4tech padom tökéletesen királyság és 5 év garancia van rá
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Razer Manticor vagy ROCCAT Alumic-ot ajánlanátok játékokhoz?
0
0
0
0
no avatar
https://ipon.hu/webshop/product/logitech_g240/558387

Nagyon meg vagyok vele elégedve. Ajánlanám mindenkinek.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
5 ezer forint körül milyen egérpadot lenne érdemes venni?
ezt néztem:

https://www.pcx.hu/termek/ozone-ground-level-evo-fekete-eg-rpad-387210
0
0
0
0
xCube avatar
Nekem egy Roccat Sota van kb két éve, tudom ajánlani. A feltekerhető Razer cuccok is nagyon jók, azt is nyugodtan megveheted.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Ajánlana nekem valaki egy jó egérpadot 3 és 8 ezer között? Köszönöm. Sajnos ebbe nem vagyok nagyon otthon, de kaptam páromtól egy jó kis egeret A4Tech Bloody V7-eset. Köszönöm.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Szia!

Nekem ez van 2 éve és teljesen rendben van. Sokat nem tennék hozzá, olvasd el az értékeléseket.
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Sose néztem a Razer egérpadokat, de tényleg jó áruk van.Szerintem sok egy kicsit értük.Bár nekem is csak egy 800 ft-os van, de már 3 vagy 4 éve és semmi baja.(előtte 2-3 havonta cserélni kellett a 3-400 ft-os szöveteket.)Kicsit féltem tőle hogy ez is csak pár hónapot bír, de meglepően jól bírja.Mérete nem túl nagy, de nekem elég:[LINK]
0
0
0
0
Krissz avatar
Razer egérpadok olyan jók mint az ára, vagy csak itt is márkát kell fizetni? 😀
Köszöntem
0
0
0
0
no avatar
Melyik a legjobb egérpad?
Vagy a top 3-om?
Razer egérpadot szerettem volna venni de többhelyen olvastam hogy az középkategoria helyette inkább vegyek artisan-t.
Artisian a legjobb?
Azon belül is melyik?
Ár nemszámit.
Cs GO-hoz kell.Szólj hozzá...
0
0
0
0
winrar avatar
Hát, ha érzékeny a szenzor, az okozhat ilyet szerintem.
0
0
0
0
GaboC avatar
Olyan létezhet, hogy az egérpad mintázatot részén néha beszaggat az egér? Játék közben már párszor felidegesített, hogy rántás közbe nem mozdult.
0
0
0
0
M4rtin avatar
Akkor szuper 😀
Nekem steelseries van de ismerős az érzés nagyon jól siklik 😃
És nekem az tetszik benne hogy nem ilyen kemény az egérpad és nagyon odatapad az asztalhoz el sem lehet mozdítani és nagyon nagy 😃
0
0
0
0
LightLeach avatar
Na megérkezett az egérpad, és nyúzom pár órája, és azt kell, hogy mondjam, hihetetlenül zseniálisan szuper 😃 úgy siklik rajta az egér, mintha síkosítóval kentem volna be az asztalomat. Aki szereti a gyors egérpadokat, azok feltétlenül szerezzenek egy ilyet, mert tényleg best buy.
0
0
0
0
GaboC avatar
Annyiért nem vészes, van 3x annyiért is😃 Régen nekem ilyen padjaim voltak: https://pbcomputer.hu/public/upload/termekek/eger/egerpad/egerpad-textil-kek.jpg
és 1-2 havonta cserélni kellett őket, mert szét vált a szövet, csúszkált és elszíneződött. 2 évig simán kibírják főleg varrott széllel, nekem is közel 1 éve van meg a széle sincs levarrva és eddig semmi baja.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Én Roccat Taito-t használok.
Már jó ideje gyűröm, számtalanszor kimostam. Nem bolyholódott ki, nem vált le a szövet, nem pöndörödik a széle.
0
0
0
0
LightLeach avatar
Én úgy döntöttem, hogy megredelem ezt:
https://www.es-gaming.ru/UserFiles/Image/A-TOVARI/TESORO/img4026_56032.jpghttps://www.tech-kings.net/home/images/stories/mice/Tesoro-Aegis/Design/vsig_images/Tesoro-Aegis-Bottom-Grip_729_484_100.jpg
Sok helyen írtak róla meglepően pozitív dolgokat, volt, ahol egyenesen jobbnak mondták, mint a Razer Goliathus, ha csak fele olyan jó, mint mondják, akkor már megérte azt a 2500 Ft-ot. Ja, és nem elhanyagolható a 2 év gari sem. Ha megérkezett, és használtam már pár órája, akkor leírom az első benyomásomat.
0
0
0
0
cseszka avatar
Nekem is volt hagyományos,nyüstöltem is egy jó darabig,mire tönkre ment,és vettem ezt
https://www.edsystem.pl/IMGCACHE/_461/461465_0a.jpghttps://megaburg.ru/image/data/pc/a4tech/mousepad/b080/05.jpg
és megérte,mert nagyon brutál.Könnyen siklik rajta az egér,nem pördül fel a széle.....
0
0
0
0
no avatar
Nem műanyag hanem vászon
0
0
0
0
M4rtin avatar
feri917!
Na ez igaz 😆
0
0
0
0
feri917 avatar
Keményborítós A/4-es spirálfüzet a legjobb egérpad. Erről nem jön föl a borítás. : DDD
0
0
0
0
LightLeach avatar
HyperxPlus!
Viszont abban szinte biztos vagyok (sőt nem is csak szinte), hogy a műanyag borítása teljesen sima felület, mert lekopott.
0
0
0
0
no avatar
Nekem 4 éve nem jött fel a 200Ft os OMV
0
0
0
0
M4rtin avatar
HyperxPlus!
Hidd el sokkal jobb egy gaming egérpad mert nekem is volt 400 Ft-os gagyi és mindről feljött a borítás, a mostani sokkal jobb nagyobb, masszívabb.
0
0
0
0
LightLeach avatar
HyperxPlus!
Nekem is volt 200 Ft-os gagyi... és hát pontosan annyit is ér. Feljön a borítás, lekopik a felület 2 hónap alatt, inkább költök rá 10-15* annyit, de ne legyen bajom vele 2 évig.
0
0
0
0
no avatar
Minek gaming egérpad? 😃 nekem egy 200Ft-os gagyi OMV van és bőven jó. Nem kell mindenféle márkás ákombákom 😃
0
0
0
0
LightLeach avatar
Valakinek van esetleg tapasztalat ezzel az egérpaddal: Tesoro Aegis X3?
Ha van, akkor milyen, megérné beruházni rá?
0
0
0
0
barnav avatar
igazából ennyi mivel simább így könnyebben siklik rajta az egér
0
0
0
0
barnav avatar
speed az simább felületű
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Még régen lett véve olyan Nerf amihez adtak 2 fegyvert meg 2 mellényt és én a mellényt használom egérpadnak.😃 Szerintem jó.Nem volt még vele probléma.Jól is néz ki meg nagy is. Anno Tescoba volt 2000 forint karácsonykor.😃
0
0
0
0
barnav avatar
Egyik ismerősömnek van ilyen és ő nem bánta meg
0
0
0
0
barnav avatar
Razer Goliathus azok közül is inkább a speed verzió szerintem
0
0
0
0
LightLeach avatar
http://***/termekek/74117/Keep_Out_R2_Gamer_egerpad.html
(a *** helyén bestbyte. hu van)
Szerintetek ez jó lenne aránylag kölcség kímélő megoldásnak? 😆
0
0
0
0
etejedu avatar
Köszönöm a kielégítő válaszokat!
0
0
0
0
Joker avatar
etejedu írta:
Egy x7 3600dpi lézer egérhez szeretnék optimális egérpadot venni!
Nem tudom mi lenne hozzá a megfelelő!
Van valakinek ilyen egere? Mi a javaslat?


20x20 as fényesre csiszolt gránitlap😃
0
0
0
0
Aiden Pearce avatar
etejedu írta:
Egy x7 3600dpi lézer egérhez szeretnék optimális egérpadot venni!
Nem tudom mi lenne hozzá a megfelelő!
Van valakinek ilyen egere? Mi a javaslat?


Ha minőségi és jó érzékeléssel rendelkező egérpadot szeretnél akkor ajánlom: (árkategóriákban)
0...-2000 : ACME Rubber Based (2000Ft)
2000-3000 : Ozone Groundlevel (2300)
3000-4000 : SteelSeries QcK (3300) és SteelSeries QcK Mass Pro (4000)
4000-5000 : SteelSeries QcK+ (4500); Thermaltake eSports Concor (4500); SteelSeries QcK+ Pro (4800)
5000-6000 : ROCCAT Sense Chrome Blue (5500); Thermaltake eSports Pyrrhus (5200)
6000-7000 : Razer Fragged Goliathus Standard Speed (6300)
7000-8000 : Razer Fragged Goliathus Alfa Control (7200); SteelSeries QcK+ Heavy Pro (7500)
8000-.... : Razer Vespula (10.000); SteelSeries 9HD(10,500); Roccat Alumic (11,500)

Igazából bármilyen egérpad megfelelő lenne (természetesen az ár is lényeges) de én szerintem annak az egérnek egy SteelSeries QcK teljesen megfelelő lenne.
0
0
0
0
etejedu avatar
Egy x7 3600dpi lézer egérhez szeretnék optimális egérpadot venni!
Nem tudom mi lenne hozzá a megfelelő!
Van valakinek ilyen egere? Mi a javaslat?
0
0
0
0
no avatar
Nekem Steelseries van,és nagyon jó. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
a képet csak a kerestem a google ba.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az se rosz de nekem ettől még az egér se kopik.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Én már évek óta nem használok egérpadot. De az asztal se az egér nincs elkopva. Mondjuk az asztalon van vagy 10 réteg lakk.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Én csak azért vettem egérpadot, mert kikopott teljesen az asztal. Aztán ha veszek valamit, ne a 300 forintos tescosat vegyem...

DCMAN: Steelseries Qck. Állítólag nagyon jó szövet pad.
0
0
0
0
DCMAN avatar
2000-3000 ft körül lehet kapni valami normális egérpadot?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció