Milyen videókártyát vegyek?
Az örök talány...
Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:
[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.
- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:
[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.
- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 800
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Mind a kettő támogatni fogja, de am a Asus a jobb választás, már csak azért is mert 12ezerrel olcsóbb, és még egy kicsivel jobb is a hűtése.
AMD
R9 280x
R9 285
Nvidia
GTX 960
Én személy szerint
R9 285-öt választanám ha csak kártya kell. De!
Ha késöbb gondolkodsz processzor erősítésben akkor ez a kártya tökéletes.
Ha nem, akkor egy r9 270x is tökéletesen megfelel. Még így is hamarabb lenne processzor limited mint sem videókártya.
Ha később vennél procit:
AM3+ az alaplapod foglalata szóval fx 6300as esetleg 8300as, 9300as széria 😀
Tanácsot szeretnék kérni videokártya ügyben.
A gépem
Alaplap: Asus M5A87
Processzor: Quadcore AMD Athlon II X4 640, 3000 MHz
Memoria: Corsair 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
Tápegység: Chieftec CTG-500-80P (500w)
Videokártya: MSI N460 Gtx Cyclone 1GB 256bit DDR5 PCI-E
Ezt a videokártyát szeretném lecserélni valami jobbra a keret kb 70000 FT
Mit javasoltok?Játékra használom.
A i5 4690 bármelyik kártyát kibírja hajtani, Én a Asus R9 290 4GB DC2OC-t ajánlom 90ezer, és jóval erősebb mint a r9 280. Vagy még ott a GTX970, csak ezek 100-110ezer felett mennek, és a 4gb-ból csak 3,5bírsz használni.
Asus GTX960 4GB DDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
Asus STRIX-R9280-OC-3GD5 videókártya
vagy ajánlanátok nekem az új gépbe valami jó kártyát az ár kb 120000 ennél többet nem szeretnék a videokártyára költeni még nem tudom mikor lesz rá a keret de addig tervezgetem egyszer csak meglesz a keret utánna jöhetnek az új játékok. A válaszaitokat elöre is köszönöm
Nvidia terén nem ismerem a kártyákat. Ott a gtx 750 ti vagy 650 van ennyiért.
Köszi a tippeket megnéztem a kártyákat amiket ajánlottál, R7 260x az jónak tűnik. Veszek 4 GB memóriát is mert a gépem a mostani memória felét alapjáraton bezabálja. Bár azt valószínűleg az integrált kártya szívja le. De ártani nem árt... Ha lenne valakinek még véleménye jó lenne ha írná vagy valami visszajelzés hogy tényleg jó-e ez a kártya...
i5 4460 mellé milyen VGA-t ajánlotok?
ha csak a lol-al játszol akkor elég a 4gb ram és egyébként egy GTX 660, R7 265 mindkettő 45~ de a 660as erősebb, nekem 660van lolba 200FPS fullhd maxon
viszont ha mással is játszanál akkor 4giga ram meg egy sima GTX 750 vagy R7 260x
Szeretném fejleszteni a gépem 1 új videókártyával.
Ehhez a géphez milyen kártyát ajánlatok. [url]http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=70741&sub=usercomp&comp=75237[/url] Maximum 40-45e ft-om lenne mert még szeretnék hozzátenni 4 Gb memóriát is. Tudom van benne integrált kártya de valahogy nem nyújt annyit mint amit kellene, nem vagyok nagy igényű nem játszok hű de nagy játékokkal de mondjuk a LOL-t jó lenne ha nem 30 fps-el kéne játszanom közepes grafikán :/
[LINK]
Ezekkel pár évig ellennél, persze kompromisszumokkal. 😀
Új vagy használt?
konfigom:
Intel Core i3-2100
6gb ddr3
ASUS P8H61-M LX3 PLUS R2.0
Köszönöm előre is a válaszokat! 😀
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-geforce-gtx-970-dc2-oc-4gb-gddr5-256bit-pci-e-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-p245639251,asus-radeon-r9-290x-directcu-ii-oc-4gb-gddr5-512bit-pci-e-r9290x-dc2oc-4gd5-p215020384/
Viszont, még mindig nem tudom mennyi időre lesz elegendő. A mostani kártyám a GTA V-öt is Medium-High beállításokkal viszi. Nekem az is bőven elég, ha négy év múlva ugyanezt visszakapom, az akkori játékokkal. Szerinted?
Érdemes lenne beruháznom egy GF GTX 760 4GB-os verziójára? Kb. négy évig használnám, aztán gimi után vennék egy másik gépet. Tudnám négy évig használni? MOST jól mennek rajta a játékok, de később? Vagy 100K alatt tudtok másat ajánlani? Előre is köszi!
CM sorozatból nem az ajánlott kategória, egy ilyen vga alá nem ajánlott és én nem tenném be egy percre sem. Vegyél egy Fsp Raider S550-et.
Tegnap megrendeltem egy ASUS r9 290-es kártyát 85ért. Az lenne a kérdésem hogy mostani 600-as CM tápom elegendő hozzá vagy kéne venni egy jobbat, vagy 1-2 hónapig jó még, mert nyáron mindenképp akarok venni egy jobb tápot.
Milyen videokártyát ajánlanál 31 cm-ig?
GTX 960>R9 285>R9 280>GTX 760
Gigabyte R9 280X Windforce 3 _ 2x jobb a hűtése mint a fentinek, 2x megbízhatóbb
a Sapphire nem hogy drágább de sza....bb is ha teheted kerüld el jó messzire, majd azokat a fórumokat is olvasd át ahol sorra küldik vissza gariba