Testépítés, bodybuilding, gyúrás

Szerző: patrikk911, 2012. June 11., téma
Fórum » Sport
Hozzászólások: 1 018
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
molfer98 avatar
És a másikhoz? Vagy ehez? https://25.media.tumblr.com/tumblr_m788nl1G0J1rb9x7no1_400.jpg 😀
0
0
0
0
molfer98 avatar
TaylorXIII írta:
Nem ezt akartad vaze?😃

https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/05/02/article-0-09628F4D000005DC-326_468x533.jpg

yeah de pro wok..😆 az oldal széthúzásához meg csak gratulálni tudok😃


ja bocsi ezt akartam. A baloldalit hogy lehetne elérni? 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem ezt akartad vaze?😃

https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/05/02/article-0-09628F4D000005DC-326_468x533.jpg

yeah de pro wok..😆 az oldal széthúzásához meg csak gratulálni tudok😃
0
0
0
0
molfer98 avatar
Sziasztok valaki tudna mondani nekem edzést amivel "gyorsan" (nyárig) ki tudom gyúrni magam egy kicsit?? aki tud segíteni írjon 😀
0
0
0
0
jumpen97 avatar
GokuTM írta:
Nekem Tom Hardy felé van a cél 😃
Főleg a Csuklyája jön be nagyon 😃


azaz!!!😃
0
0
0
0
jumpen97 avatar
keress rá hogy tom hardy gym
0
0
0
0
molfer98 avatar
na én is ilyen akarok lenni de nem tudom hogy álljak neki 😞
0
0
0
0
jumpen97 avatar
is is. itt még nincs teljesen kialakulva neki, itt már igen:

https://www.fitzness.com/blog/wp-content/uploads/Tom-Hardy-Warrior-electroshadow.com-Lionsgate.jpeg
0
0
0
0
molfer98 avatar
áá ehez szerintem nem. Elég ha egy kicsit edzel. A hasán az izom vagy háj?? 😆
0
0
0
0
FREEQXQ avatar
Tudtok mondani egy 4 napos edzéstervet vagy olyan oldalt ahol jó edzéstervek vannak
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Sziasztok.
Most hyper mass 5000-et iszok napközben és edzés után.
Gondoltam rá, hogy veszek mellé szimpla fehérjét mondjuk egy power pro-t így nap közbe innám. Szerintetek vegyek valamilyen fehérjét mellé és ha igen akkor milyent?
0
0
0
0
jumpen97 avatar
Én felüléskor, haspréskor leszedem a súlyzóról a súlyokat, a melkasomhoz fogom azt hajrá. És sokkalta megerőltetőbb úgy.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
jumpen97 írta:
Mi az az X-Vest?


Valami speckó súlyozott mellény, ha jól tudom.
De az lehet más.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
valaki tudja most milyen szereket tiltottak be ?
elvileg koffeinel együtt szívritmuszavart okoznak
0
0
0
0
akos328 avatar
3 napja találtam rá a Fegyencedzés nevű edzésmódszerre. nem tudom ki az aki ismeri, ki nem, érdemes utána nézni nagyon jónak tűnik.
Azért kényszerültem erre mert időm se engedi, hogy edzeni járjak és a konditerem is bezárt.
1 kérdésem lenne ehhez kapcsolatosan, mégpedig a HÁT edzése. Fegyencedzés pont arról szól h súlyok eszközök nélkül a test saját súlyával edzünk. Aki ismeri tudja h 10 szintje van minden egyes edzésnek. Mivel több mint 2 évig jártam konditeremben nem hiszem hogy az alapoktól kellene kezdenem, de ezt a könyv is leírja. tehát jönne a hát edzése, csakhogy ahhoz húzockodást ír rúdon. Itthon se rúd, se olyan falfelület nincs ahol rögzíteni tudnám. Tudtok mondani tippet, hogy hátat hogy edzem súlyok és eszközök nélkül. Ilyen 5letet se kérek h a garázs tegyek rudat mivel ott 5-(-5)°C között nem akarok edzeni. Olyanra gondolok mint mellre a fekvőtámasz ée egyéb más annak egyéb más módja. tehát hogy a saját testsúlyomat használom, de mondjuk a földön.
válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
akos328 avatar
molfer98 írta:
ÉN most így gyúrok.
Hétfő: kar és mell Fekvenyomás: 30kg 20nyomás 5 ism. Fekvőtámasz:3x10 Egykezes 2,5 kg-os sulyzóval 3x25 mellig emelés tárogatás 30 kg-al 3x10
Kedd: láb és has gugolás 3x25 , a gép hátoljába beteszem a lábam és 30kg-al emelgetek 100 felülés 25-ökre bontva
Szerda: csuklya Leülök és 30 kg-al huzkodom lefele azt a kart meg fekvő és tárogatás 30kg-al 3x10
Csütörtök pihi
Péntek:kar és mell ugyanazt mint hétfőn
Szombat: láb és has ugyanaz mit kedd
Vasárnap: csuklya. ugyanaz mint szerda
Ezzel a géppel:
https://kepfeltoltes.hu/120921/DSC00047_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/120921/DSC00048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tudnátok még hozzátenni valamit?


Túl sokszor ismételsz. Izomnöveléshez 6-8 közötti ismétlésszám az ideális, nagyobb súllyal.
vállat hátat ne hagyd ki. ha nem alkalmas rá a géped szerezz be olían 1 kezes súlyzókat, amikre te magad pakolhatod a súlyokat.
Hétfőn maradhat a kar+ mell
kedd legyen váll+hát v váll+csuklya és szerdán hát+láb.
csütörtökön mehet intenzíven a hasazás. ha nem érsz rá, akkor pénteken.
hétvégén meg pihend ki magad.
én így raknám össze az edzéstervet, legalább is nekem így volt amikor edzeni kezdtem.

Aztán átváltottam napi 1 izomcsoportra. Hétfő mell, kedd váll, szerda karok+láb csütörtök hát, péntek has és ha szerda úgy alakult h nem fért bele a láb akkor péntekre hagytam.
Minden izomcsoportra 5-6 gyakorlat. Így volt az adott izomnak ideje pihenni, ugyanis a legfontosabb szabályok közé tartozik, az hogy az agyon dolgozott izom visszafele fog elsülni. Az izom pihenés, azon belül is alvás közben fejlődik, a gyúrással csak parancsot adsz a testednek hogy azt az izomcsoportot építse mert arra van napi szinten szükséged.
Ezért is ajánlják a kis ismétlésszámot izomtömeg növelésre.
0
0
0
0
molfer98 avatar
ÉN most így gyúrok.
Hétfő: kar és mell Fekvenyomás: 30kg 20nyomás 5 ism. Fekvőtámasz:3x10 Egykezes 2,5 kg-os sulyzóval 3x25 mellig emelés tárogatás 30 kg-al 3x10
Kedd: láb és has gugolás 3x25 , a gép hátoljába beteszem a lábam és 30kg-al emelgetek 100 felülés 25-ökre bontva
Szerda: csuklya Leülök és 30 kg-al huzkodom lefele azt a kart meg fekvő és tárogatás 30kg-al 3x10
Csütörtök pihi
Péntek:kar és mell ugyanazt mint hétfőn
Szombat: láb és has ugyanaz mit kedd
Vasárnap: csuklya. ugyanaz mint szerda
Ezzel a géppel:
https://kepfeltoltes.hu/120921/DSC00047_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/120921/DSC00048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tudnátok még hozzátenni valamit?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
molfer98 vannak külön ilyen fogyasztó vagyis segítenek leadni a kilókat típusú italok is nevüket nem tudom de asszem az is valamilyen sitec.es termék
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
GokuTM írta:
Kmisi99 írta:
Hát mikor mihez van kedvem van aminek a nevét se tudom. Egyébként kb mindenből 4x8 van amiket úgy csinálok hogy bemelegítésnek kicsit kisebb súly majd utána már annyit amennyit még bírok.
Mell bicó
fekvenyomás,tárogatás géppel,tárogatás padon,áthúzás,fekvenyomás padon, bicó:scottpad, bicó francia rúddal, kalapácsolás, meg még van 1-2 dolog amit nem tudok leírni
váll láb: váll keretben, váll padon, előre emelés valami súllyal állva,állig emelés,tárogatás vállra, láb itt minden lábazó gépet használok annyi.
Hát tricó: hát: lehúzás kétféleképp, evezőgép, meg még 1-2 dolgo
tricó: csigás gépnél csinálok főleg dolgokat meg koponyatörő
de ezek így nem valami jó infók a bodybuilderen vannak jó edzéstervek. Ott jól utána tudsz nézni.


Jók amiket írsz, egyedül annyi a baj, hogy ez mind egy nap van. Ez nagy hiba. Sokkal jobban fejlődnél, ha Te is néznél inkább egy edéstervet.
ha az izmod nem tud regenerálódni, hanem heti 4x is ugyan ezt így letolod, jóformán alig fognak fejlődni az izmok.
Szét kell szórni az izomcsoportok edzését 48órás pihenőkkel 😉
Után minden rendben,a hogy leírtad, nincs más gond.

Nem egy nap van. Feljebb írtam hogy ezek ismétlődnek. 1. mell bicó 2. tricó hát 3. váll láb
vagyis 3 nap van szóval megvan a 2 nap pihenő az adott izmokra.


molfer98 Ez rohadt jó ital.... vodkával keverve. Amúgy cukros lötty. De tényleg alkohollal nagyon jól keverhető és mivel hidratál és pótolja az ásványi anyagokat csökkenti a másnaposságot. Én is kipróbáltam tényleg hatásos.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Lehet venni ilyen hidratáló italokat ezek mennyire jók?

https://infocegled.hu/external/uploaded_images/4feaab761e425.jpg
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát mikor mihez van kedvem van aminek a nevét se tudom. Egyébként kb mindenből 4x8 van amiket úgy csinálok hogy bemelegítésnek kicsit kisebb súly majd utána már annyit amennyit még bírok.
Mell bicó
fekvenyomás,tárogatás géppel,tárogatás padon,áthúzás,fekvenyomás padon, bicó:scottpad, bicó francia rúddal, kalapácsolás, meg még van 1-2 dolog amit nem tudok leírni
váll láb: váll keretben, váll padon, előre emelés valami súllyal állva,állig emelés,tárogatás vállra, láb itt minden lábazó gépet használok annyi.
Hát tricó: hát: lehúzás kétféleképp, evezőgép, meg még 1-2 dolgo
tricó: csigás gépnél csinálok főleg dolgokat meg koponyatörő
de ezek így nem valami jó infók a bodybuilderen vannak jó edzéstervek. Ott jól utána tudsz nézni.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Azt le tudnád irni hogy milyen gyakorlatbol mennyit csinálsz? 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Bemegyek a terembe és szétszakadok. 😆 Amúgy 1. mell bicó 2. tricó hát 3. váll láb
ennyi és állandóan ezek ismétlődnek heti 4-5x megyek. Nem szedek semmit.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Az edzéstervedet le tudná irni? És szedsz még valamit pluszba??
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem bőven jó. Nekem nagyon hulladék az étrend azt eszem ami van mégis tudok fejlődni.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Most 2 naponta tudok csirkét enni. Ez jo?
És kb igy lenne az étrendem.
Reggel gyümölcsös gabonapehely tejjel
Ebédre valami zsirmentes hus meg gyümölcs
Uzsonnára megint hus plusz gyümölcs
Vacsorára meg még nemtudom.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
GokuTM írta:
Bl0ck írta:
Hirtelen "megdobni" más tudna, de nem szólok bele, nem értek a lovakhoz 😃

Én is kéne kezdjek magammal valamit, csak mindig másra kell zseton, meg egyedül menni....


Ahhoz is ugyan úgy szedni kell a fentebb sorolt dolgokat, és ugyan úgy edzeni kell, és jól táplálkozni 😀

Egyedül menni sem rossz. Headset és kész. A másik meg az, hogy gyorsan lehet barátkozni 😉
Csak ne ilyen 150Ft/alkalom, rozsdás cigánytanyára menj 😃


Környéken ami van terem, az úgy okéjó. Alapító párszor nyert ezt-azt, szóval..
Meg gép is van bőven, mert 200nm-es a terem ha jól rémlik..
Csak van 1-2 suttyó, akinek a lábára eshetne a súly...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Tényleg kell min fél év. Én is kb fél év után vettem észre rendesen mindenhol az izmot magamon. Már lassan el is érem az egy évet már szinte imádom nézegetni magam 😆
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Elhiszem! 😀 Köszi a segítséget! 😀
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Jó csak én azért nem akarok testépítő lenni! 😆 Csak hogy azért látszódjon valami.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Hirtelen "megdobni" más tudna, de nem szólok bele, nem értek a lovakhoz 😃

Én is kéne kezdjek magammal valamit, csak mindig másra kell zseton, meg egyedül menni....
0
0
0
0
jokerke96 avatar
De fél éven keresztül minden nap szedni?
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Hali! Nos az lenne a kérdésem hogy néztem tömegnövelőt , Mass Gainer , viszont abból 1kg azt mondják 10 adagig elég szóval abból kell nekem 2kg is. Mellé vennék fehérjét , 100% Whey Pro 750g arra azt írják 30 adagig elég. A kettőt ha szedem egy hónapig megdobna? 189cm magas , elég vékony vagyok , látványos izomnövekedés tapasztalható? Mellette az edzéstervem :

Hétfő : Bicepsz , tricepsz , alkar
Kedd : Hát , mell
Szerda: Láb
Csütörtök: Váll , csuklya

+ ezen a 4 napon 150 hasgyakorlat és minden nap fekve nyomás
0
0
0
0
lumosnina avatar
GokuTM írta:
molfer98 írta:
https://kepfeltoltes.hu/120829/DSC00043_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/120829/3906035DSC00045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

erre szállkásítás vagy izomtömegnövelés kéne?


Szálkásítás, fehérjediéta mindenképpen a zsírvesztés érdekében + aerob-kardió.


Vékony /magas/vagy és csinos zsíros pocakod van...azon gondolkodom, hogy, ha te most el kezdesz diétázni, akkor hogy fogsz kinézni? 😲 Én a helyedben tömegnöveléssel kezdenék, természetesen edzeni mellette és, ha már van egy jó formád, azt leszálkásítani, leformálni, mert így olyan leszel, mint a botsáska.
0
0
0
0
Kyrito avatar
DarthRoni egész testre gyurok ha a feladat sorral végeztem az egész testre akor el kezdem újra amig teljesen ki nem purcanok 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
De még ha egész testre is edz, akkor is elég elnyújtott gyakorlatoknak kell lenni, hogy 4 órán át tartson, + a végére annyira elfárad, hogy nem is tudja megfelelően stimulálni az izmokat és nagyobb a sérülés veszély is.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az igen. Hát sok az. Elvileg nem lehet több vagy nem ajánlott több 1,5 óránál. Mert ugye mindennek van határa nem lehet még jobban ráedzeni valamire mert nem lenne + hatás. Vagy tán teljes test edzést végzel?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
4 órát? nem sok az egy kicsit? 😀
0
0
0
0
Kyrito avatar
Én heti 4x járok kondiba akkor kb 4 órát vagyok ott 😀 addig ott hajtom magam mint atom 😃 ma is voltam amikor haza értem akkor csapott belém az izomláz 😃
0
0
0
0
DarthRoni avatar
molfer98 írta:
Ezekkel a hidratálo sportitalokkal mi a helyzet? Mennyire hasznosak?


Hidratáló sportok? mondj egyet ami szerinted az 😀
0
0
0
0
molfer98 avatar
Ezekkel a hidratálo sportitalokkal mi a helyzet? Mennyire hasznosak?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Én most azokhoz szólnék, akik inkább fogyni szeretnének, mint szerény személyem is.

Persze alapvetően teljesen igaz, hogy étrend nélkül lehetetlen a minőségi fogyás, de aki nem engedheti meg magának, az mit tehet? Mert manapság valljuk be, főként fiatalok foglalkoznak testépítéssel, és sokuknak vagy nincs jövedelme, vagy kevés ahhoz, hogy minőségi étrendet állítson össze.

illetve az élet más területeire is kell a pénz, és spórolni is kell, szal sok embernek nem fér bele a csirkemell, hal, és egyéb fontos ételek.


Én saját tapasztalatból beszélek, persze lehet h genetikától is függ, de drága étrend nélkül is lehet fogyni.
Persze több izmot veszítesz, de egyszerűen sokaknak nincs más választása...

Szóval akik hasonlóan csóróak mint én: ha étrendre nem is futja, az edzések legyenek meg, ez a legfontosabb, ha a mozgás/edzés megvan, már is rengeteget tettél az egészségedért!! És hamár kivonod nagy részben a gyors szénhidrátokat (kenyér, tésztafélék, pékcuccok, stb.) akkor máris megindulhat a fogyás. Fehérje bevitelre én pl. anyukám féle körözöttet ettem sokat 😃 sovány túróból, tökéletes és viszonylag olcsó 😀
Ha meg esetleg össze tudsz spórolni egy tejsavó fehérje árát, akkor már pláne királyság van.

De a LEGFONTOSABB: edzés nélkül tényleg lehetetlen, járj rendszeresen, nincs kifogás, senkit nem érdekel hogy meghalt a cicád, vagy 1-est kaptál a suliban, amíg vannak kifogások, nem fog megtörténni a csoda 😀

mégegyszer mondom, saját tapasztalat.
És elküldhettek az anyukámba, mert nem a minőségi fogyást hirdetem, de valljuk be, k.rva csóró ez az ország, és manapság már az egyik legdrágább "luxus" az egészség, sajnos... És nem is biztos hogy itt mindenki egy Cedric Mcmillan akar lenni, csupán egészségesebb szeretne lenni.

Persze amennyire lehet, kövesd a szakértők tanácsait, de ha nincs pénzed, muszáj kompromisszumot kötni...
0
0
0
0
molfer98 avatar
Sajna nem nagyon tudok csirkét enni, csak azt tudom enni amit elém raknak. De sokszor van hús meg rizs. Azt le tudnád írni hogy mikor mennyit?
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Hali! Nos az lenne a kérdésem hogy néztem tömegnövelőt , Mass Gainer , viszont abból 1kg azt mondják 10 adagig elég szóval abból kell nekem 2kg is. Mellé vennék fehérjét , 100% Whey Pro 750g arra azt írják 30 adagig elég. A kettőt ha szedem egy hónapig megdobna? 189cm magas , elég vékony vagyok , látványos izomnövekedés tapasztalható? Mellette az edzéstervem :

Hétfő : Bicepsz , tricepsz , alkar
Kedd : Hát , mell
Szerda: Láb
Csütörtök: Váll , csuklya

+ ezen a 4 napon 150 hasgyakorlat és minden nap fekve nyomás
0
0
0
0
molfer98 avatar
ok.
Eddig ezt csinálom. Ez jó?
Fekve 30 kg 20nyomás és 9 ismétlés.
100 felülés 25-ökre osztva
30 fekvőtámasz 10-ekre osztva
meg néha elmegyek futni a focipályára.
0
0
0
0
molfer98 avatar
https://kepfeltoltes.hu/120829/DSC00043_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/120829/3906035DSC00045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

erre szállkásítás vagy izomtömegnövelés kéne?
0
0
0
0
akos328 avatar
A kreatin egy aminósav féle
röviden, szakszerűen ennyi: "a kreatin alkalmazása edzés során nagyfokú izom hipertrófiat, keresztmetszet-növekedést serkent."

ha joban érdekel: [LINK] itt megtalálod a többi infót
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció