NOD 32 vs. Avast

Szerző: KuTYanMajOM, 2009. February 12., téma
Fórum » Szoftver
Azért nyitottam meg ezt a fórumtémát mert kíváncsi vagyok hogy ti mit használtok és kíváncsi vagyok a tapasztalaitokra.
És szeretném most már tisztázni magamban is és másokban is hogy most akkor melyik is a jobb vírus írtó!?
Hozzászólások: 313
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Andris18 avatar
Itt van pár összehasonlítás 2018 február (ha nem akarod elolvasni teljesen, akkor van a végén egy összehasonlítás, meg sok ábra): bár ebben fizetős vírusirtók is vannak

Real World Protection:
[LINK]

Summary reoport:
[LINK]

Malware removal:
[LINK]

IT security survey:
[LINK]

Általában ezeket ajánlják:
Bitdefender (egyesek szerint már idegesítően biztonságos)
Kasperky (ennek a free verziója(angol) nekem összeakadt a Malwarebytes-al)
Avast (ingyenes verzióját hasznáom a Malwarebytes-al néha veboldalaknál jobban blokkol)
és még Eset, Avira, Norton, Microsoft, Trend Micro, Panda, McAfee, F-Secure, AVG ...

Malwerbytes programot nagyon ajánlom, szinte mindentől megvéd. Amikor felraktam a kasperky free-t az talált 2 vírust amit az Avast és a Malwebytes nem. Tökéletes vírusirtó nincs, és szerintem próbáld ki az ingyenes verziókat, vagy ingyenes próbaidőszakot, hogy megtaláld ami neked tetszik.
0
0
0
0
ami512 avatar
Látom itt elég rég volt az utolsó bejegyzés. :-)
Most így 2018 3. havában kicsit változott a kép.
Elég szépen feljött az avast mint sebességben mint védelemben is.
A sorrend kb. így nézne ki:
1 Avira ,abszolút sebesség és védelem bajnok, de azért volt már 3. is:-)
2 Avast , AVG ,de csak egy hajszállal lemaradva sebesség terén picikét 3-4%-al jobban terhelik a CPU-t és lassabb a betöltés is.
3 Bitdefender
4 commodo internet security pro
5 ESET Internet Security, mostanság nem egy sebesség bajnok jobban terheli a CPU-t is.
6 Fsecure
7 Gdata
Nem írom le végig utána lehet nézni, de vedd figyelembe, ha német tesztelő cég oldalán fürkészed a rangsort a
hazai mindig előnyben lesz a többivel szemben :-)
Thats all Folks! :-)
0
0
0
0
💬 1
KRZT963 avatar
@ami512: A Kaspersky hol marad?😊
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Szerintem a vírus írtó a világ legnagyobb hülyesége. Az ég világon semmi értelme. Gépet lefogja


Ne vicceljünk már... Ez az érv 10 éve állta meg a helyét
A Többire meg... Ahogy vladtepes2 is írta: no comment
0
0
0
0
Krissz avatar
Akárki mit mond nekem az Eset termékei nagyon jól teljesítenek (Smart Security / régebben a NOD32 is) Óvatos, elég nagy számban fogja ki a vírusokat is, szóval nálam eddig semmi panasz rá, a kezdetektől ezt használom. Ha aktiválva van csodásan működik, ha nincs akkor viszont elég idegesítő tud lenni, de erre nincs sokszor példa nálam.

Az AVAST az inkább régen volt jó, manapság nekem nagyon nem tetszik, oké ingyenes meg minden, de inkább maradok az Eset termékeinél. 😀
Ez csak az én véleményem

TheXperia: az csak egy sima vbs script, azt bárki megtudja csinálni,.... nekem a vírus ettől nagyobb dolgoknál kezdődik, nem csak ilyen gyerekcsíny nél... 😉
0
0
0
0
TheXperia avatar
Mondhatjátok, hogy megfog csomó dolgot stb de én olyan vírusokat tudok küldeni amitől 100%-on megy a CPU vagy DVD meghajtó ki-be jár... 😀 Ezeket az ég világon nem fogja meg semmi.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Évek óta Eset Smart Securityt használok és jó párszor riaszt.Van amikor tévesen, de legtöbbször visszadob még a neten is.(Nem engedi megnyitni egyszerűen ha vírust talál.)Gépet egyáltalán nem fogja nálam a program.
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
Én próbálom biztonságosan használni a gépet, ennek ellenére már párszor megfogott, és karanténba tett egy-két trójait, és rootkit vírust az avast. Amúgy egy pillanatig sem éreztem úgy még játék alatt sem, hogy "lefogta" volna. Amúgy gondolom te is érzed, hogy nagy szamárság amit írtál. Annak ellenére is, hogy természetesen semmilyen tűzfal vagy vírusírtó nem nyújt 100%-os védelmet.
0
0
0
0
TheXperia avatar
Szerintem a vírus írtó a világ legnagyobb hülyesége. Az ég világon semmi értelme. Gépet lefogja, vírus ha akar úgyis betelepszik a gépbe.. semmit se érnek. Úgy ahogy van be kéne tiltani ezeket a programokat. Sok ember meg el is hiszi jó valamire is.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Az Avast már bevált XP-n, 7-en és 10-en is. Én azt mondom ami bevált azon nem kell változtatni. Most Avast Premier-t használok.
0
0
0
0
no avatar
PoPet: Szintén. Alap Windows-os aztán csókolom, sosem voltam olyan, hogy jaj rakjunk fel még egyet.
0
0
0
0
Barni57 avatar
Sziasztok!
Nekem egy avast free antivírus-om van,de frisített és létrejött egy avast safe zone browser, nem lasítja a gépem? Vagy nem baj hogy ott van mert a laptoppomon van a google chrome firefox internet explorer,és most ez,nem lasítja vagy nem tesz kárt,főleg hogy enyy i böngésző van rajta?
0
0
0
0
no avatar
Én az AVG-t használom, az Avast se rossz, viszont a NOD-nak egyszer sikerült beletörölni a rendszerbe azt nem ajánlom.
0
0
0
0
PoPet avatar
Érdekes, én teljes mértékben vírusirtó ellenes vagyok, és semmi gond a géppel...
0
0
0
0
TrolHunter avatar
Nem tudom, én használtam avastot xp-n és 7-en, de úgy vitte a gépet mint az állat, úgyhogy most az avg-t hasznűlom, mert ingyenes és nem is különösebben használja el a gépen.
0
0
0
0
Bronson avatar
az avast hivatalos oldalát ajánlom,mivel ingyenes,ezért nem is kell szerintem más oldalakat bújni...mindig a legfrissebbet telepítem és nem volt ilyen gondom... [LINK]
0
0
0
0
cseszka avatar
Meik verzio van nektek fent,esetleg linket tudtok adni?
0
0
0
0
no avatar
Pedig nekem most is avast megy és Win8.1 van... nem tom miért hisztizik neked 😜
0
0
0
0
Bronson avatar
cseszka : én használtam Avast!-ot 8.1-essel,nem volt vele semmi gondom...
0
0
0
0
cseszka avatar
Én tegnap raktam ujra a gépet,Avast-ot használtam,win7,meg win8-on is,most a 8.1-et raktam fel,és nem lehet rá feltenni....szedtem le másik verziot,arra is ugyan azt irja ki,nemkompatibilis...most avg van fent,meglátjk mien.Az avastal elégedett voltam.
0
0
0
0
no avatar
avast nem roszz nod helyett ink Eset Smart Security
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Cooley írta:
Frissen telepített rendszerre(több helyen olvastam, hogy már a rendszeren lévő vírusok ellen nem tökéletes) szerintem a Panda Cloud Antivirus a legjobb választás. Főként a szinte 0 erőforrásigény miatt. 😀
Fertőzött gépre az Avast pl. nagyon jó (főleg a boot time scannere miatt), anno totál haldokló oprendszert teljesen kipofoztam vele, a törölt funkciókon kívül minden megjavult.
0
0
0
0
twoKgames avatar
én kipróbáltam még régebben az esetet de nem jött be, de az AVG és az avast tetszik 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
használjon minenki azt amit jónak lát na annál nem létezik jobb vírusírtó. Furcsamód minden gépre máshogy hatnak a vírusirtók mintha szerves lenne. Több év alatt figyeltem ki mindenki mást tart jónak de ha kipróbál egy más által jónak tartottat csomószor befürdik vele. én kb 1-2 évig nodot használtam és tökéletesen rohadt jó volt másnak szarrá vágta a gépet. én most kaspersky-t használok haverom felrakta és nála nem teljesített jól
0
0
0
0
Cooley avatar
Frissen telepített rendszerre(több helyen olvastam, hogy már a rendszeren lévő vírusok ellen nem tökéletes) szerintem a Panda Cloud Antivirus a legjobb választás. Főként a szinte 0 erőforrásigény miatt. 😀
0
0
0
0
wdavid avatar
nekem a NOD32 hozat a vírust a gépre, erről ennyit 😜 AVG is jó de fogja a gépet 😃 Avira nekem tökéletes 😃
0
0
0
0
foxbet avatar
Devis írta:
microsoft SE az nagyon jó 😀

Azt ne használd az a legrosszab a NASA is azt használja és már a hackerek 1 év alatt már 8 szor feltörték.
Használjon mindenki Kaspersky Internet security-t szerintem jó és blokkal sok dolgot nem zaklat semmivel és itt jön a legnagyoob előny azért jó mert OROSZ😆
0
0
0
0
Trj Pain avatar
Avira jobban beelőzte😉
[LINK]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nod32 gyors de xar nekem mikor vírusos volt a gép 1-et sem jelzett ki
0
0
0
0
no avatar
Régóta avast-ot használok, és fantasztikus😃(szerintem). Rengeteg vírust felismer és blokkol.
0
0
0
0
Devis avatar
microsoft SE az nagyon jó 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ilyet nem lehet mondani hogy nincs jobb nála nálad lehet de mindenkinél máshogy viselkednek a vírusok vírusirtók nekem pl kb 2 éve egyetlen egy vírusom nem volt amivel egyetlen másodpercnyi gond lett volna volt hogy vírusosnak gondolt dolgokat engettem át mert éppen kellett nekem volt már hogy vírusirtóm se volt vagy 2 hónapig de semmi pedig én aztán minden zugba benézek ha keresek valamit. Másnál meg azt látom van nagy komoly vírusirtója mégis alig csinál valamit és megfekteti a gépét egy vírus
0
0
0
0
venator5 avatar
Én Microsoft Security Essentialst használok nincs jobb nála ez allat soha sem kaptam vírust és nem lassítja a gépet nincsenek zavaro frissités üzenetek sem.
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Én NOD32-vel szoptam be egy vírust tegnap előtt :S miután újratelepítettem a gépet inkább az Avastnak szavaztam bizalmat és egyenlőre működik 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Köszi, de Avast-ot használok! 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mindenképp valam ingyenes megoldás után kell kutakodni. Persze csak ésszel! 😉

Nekem az Avast vált be jobban. Persze mindenkinek más. 😜
0
0
0
0
djstefi avatar
avast vagy nod 32 ? hmm ? hivatalos, megvasarolt BitDefender internet security 2011 !
0
0
0
0
matyosowski avatar
jó jó én is tudom hogy hova nem szabad nyúlni de ha tesóim töltögetnek "hello kittit" a televanvírussalahonlap.hu ról 😆 akkor jó hogy vírusos a cucc😃 de am alapból sokszor volt olyan hogy nem is jelezte hogy van vírus csak akkor vettem észre amikor már kárt csinált:S
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha az ember tudja, hogy hova nem szabad nyúlnia, akkor nem nagyon lesz kmolyabb vírus a gépén.
0
0
0
0
matyosowski avatar
Nekem Avastról nincsenek jó tapasztalataim sajna mindig vírusos voltam amikor azt használtam de a NOD az bevált + amit még ajánlani tudok az a MalwareByte az nagyon jó kis progi😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Egyedül a crackelt vírusírtókban nem bízok. valahogy nekem azok sose működtek jól. mondjuk nekem csak a statisztika szempontjából van fent. Tehát ha beszerzek egy 6-7-et akkor újrahúzom a gépet. 😆

Persze, ha igaz vírusról van szó, és nem a hülye crack zavar be. 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem hivatalos termékulcsom van az Avast-hoz. 1 évig lehet használni, majd újreregelek. Így megint kapok 1 évre szóló termékkulcsot. Ennyi az egész! 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Én meg "eredetivel". 😆 1 évig jó a termékkulcs! 😆
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
én egy hónapig használtam mert lejárt 😃
tél óta nincs vírusírtóm és nem lassú a gépem 😆
0
0
0
0
StYl3 avatar
Én is Avastot használok, és tökéletesen megfelel.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció