Battlefield - Korszakváltás
A Battlefield sorozat elérkezett 2-es számhoz. Ezúttal felejtsük el Vietnámot és Sztálingrádot mert ezúttal a időpont a XXI. század és harc már elkezdődött szóval mire vár katona?
Sziasztok!
Vietnám sűrű dzsungele után több mint 30 évet ugrunk az időben, a Battlefield sorozat 2005-ben már a XXI. század modern hadviselését fogja bemutatni elképesztő élethűséggel és realisztikával. Valamint egy új ellenséggel, a terrorizmussal is felvesszük harcot, emellett pedig még ott lesz a drága ázsiai barátaink (akikkel tele van az országunk) a Kínaiak és majd a kiegészítőkben, Oroszország is játszható frakció lesz. Na de elég a bevezetőből „csapjunk a lecsóba”.
Röviden a megjelenésről
A Battlefield 2 2005. június 24-én jelent meg kizárólag személyi számítógépekre. A Játékot, mint eddig is a Svéd Dice (Digital Illusions) és a csapat által felvásárolt Trauma Studios készítette. (A Trauma Studios a Dice korábbi játékához a Battlefield 1942-höz készítette a Modern Combat módot, ami persze nagy siker lett ezért a Dice a segítségüket kérte és felvásárolta a csapatot.) Visszatérve a játékra a siker most is borítékolható volt. Egy évvel a megjelenés után több mint 2 millió fogyott az alapjátékból.
Helyszínek
A Battlefield 2 egy fiktív XXI. században játszódik, ahol kivételesen nem az oroszok a rosszfiúk, hanem a Kínaiak és a Közel-Keleti Koalíció. A helyszínek változatosak, helyt kell állnunk A Közel-Keleten található Oman öbölben, Karkand városában és Mashtuur városában is. Kínai hadszíntéren harcolnunk kell a Sárkány völgyben és néhány olajfinomító üzemnél is, de inkább közel keleti pályák találhatóak a játékban.
Frakciók
Az alapjátékban 3 frakció közül választhatunk, ez a három: A USMC (United States Marine Corps) a MEC (Middle-Eastern-Coalition) és a Chinese Army. Minden frakciónak megvan a saját erőssége és felszerelése. Óriási anyahajók és nagy hatótávval rendelkező tankok, csakhogy néhányat felsoroljak, de ezekről majd később.
Játékmenet
A pálya kiválasztása után felcsendül az 1942 felturbózott dala és néhány ismertető az első játék előtt. Miután, ez kész kiválaszthatjuk, hogy melyik frakcióban szeretnék hősies győzelmet vagy vereséget szerezni. Ó, még mielőtt elfelejtem, mostantól játék közben is átmehetünk a másik frakcióba, ha rezeg a léc alattunk. A játék egyik fontosabb újítása a játék közben működő Commander mód, a harctéren lehetőségünk lesz a csapatokat rajokra osztani és a bázison elhelyezett műhold segítségével légicsapásokat, felderítést és utánpótlást hívni. A katonákat Alpha, Bravo, Charlie és Delta rajokba oszthatjuk, így még jobban megjátszott taktikát és stratégiát lehet alkalmazni az ellenfél ellen. Persze nem mindegy hogy milyen csapatba kerülünk a játék során, mert én szerintem, ha egy csapat nem dolgozik össze ott győzelem nem lesz. Hiába mondják el ezt az emberek, mert még mindig minden csata előtt gyorsan ellopják a legjobb tankot, repülőt, helikoptert és már mennek is a maguk feje után, fogják, gyűjtik a sok pontot és közbe letolja a többi 31 játékost a csapatban. Hát igen, ez van. Nem kell ezen morgolódni, mert én sokszor felhúztam magam rajta, aztán rájöttem minek, csak a játékkedvemet veszi el.
Kasztok
A játékban 7 kaszt közül választhatunk, a felállás ugyanaz, mint az előző Battlefield részekben, de kaptunk egy új Special Forces kasztot és mostantól a nehézfegyveres, lőszeres ládával is tud támogatni csapattársakat, ezt már az előző részekben is hiányolták a játékosok. Már a Vietnam-ban is lehetőségünk volt két fajta felszerelés közül választani, itt is megvan, adva, de előtte jeleskednünk kell a többjátékos módban, hogy feloldhassuk az új fegyvereket. Végül a kasztok fegyverei (Figyelem!! Felsorolás következik)
Special Forces: M4+Red Dot, M9, C4 charges, Kés
Assault: M16+Gránátvető, M9, Gránát, Kés,
Sniper: M24, Hangtompítós M9, Claymore, Távcső
Support: M249 nehézgéppuska, M9, Lőszeresláda, Kés
Engineer: Sörétes puska, Akna, Robbanóanyag, Csavarkulcs
Medic: M14 Gépkarabély, M9, Elsősegély láda, Kés, Újraélesztő
Anti-Tank: MP5 géppisztoly, M9, Kés, Tankelhárító rakéta
Járművek
A Battlefield 2 járművek terén megint kihozta a maximumot. Egytől-egyig tökéletesen lemodellezett tankok, repülők, helikopterek és hajók. Az Amerikai oldalon bevetésre készen áll a Humvee csapatszállító az M1A2 Abrams tank, az Apache támadóhelikopter és az F-4 Raptor vadászgép. Kínai oldalon sajnos egy típusnevet nem ismerek és neten se találtam róla infókat. Gondolom Kína nem adott ki adatokat a járművekkel kapcsolatban. Végül a Közel-keleti oldal, ahol ott a rettegett MiG21 vadászgép és a T-72es tank. A járművek irányítása sokkal könnyebb és lágyabb, mint az előző részekben, a lövedékek röppályáját is tökéletesítették a Svéd srácok, tehát egy rossz szó se lehet járművek működéséről a játékban.
Zene/Hangok
Sok helyen kritizálták a Battlefield 2-őt a zenék miatt, mert ő szerintük nincs zene a játékban, nos, én ezt nem mondanám. Igenis van zene máris a betöltő képernyőnél megszólal a Battlefield 1942 introja egy kicsit módosítva, és a Kínai hadsereg indulója is nagyon szép, tehát zene téren nagyon jó a játék, és kit érdekel, hogy játékközben nincs, hiszen a játékközben nem a zenére kell koncentrálni. Hangok terén is nagyon jó lett a játék. A természet hangjai, mint például a madárcsicsergés a fák zúgása valamint a vízbe lépés hangja mind-mind az hitetik el a játékosnak, hogy ő is ott van a harctéren és harcol mindenáron a hazájáért. A járművek hangja is tökéletes, ha egy ellenséges rakéta bemér, minket a tank számítógépe egyből elkezd sípolni és beméri az ellenség pozícióját. A fegyverek hangja pedig teljesen úgy szól, mint a valóéletben. Volt alkalmam kipróbálni egy M16-os gépkarabélyt és teljesen ugyanolyan a hangja. Tehát a Dice a hangokat se aprózta el és a lehető legjobbakat varázsolja a hangszórónkba.
Grafika
A grafikát ezúttal a Refractor Engine legújabb változata: a Refractor 2 hajtja, és mit ne mondjak, nagyon szépen duruzsol a motor alatta. A látóhatár nagyon nagy, a járművek szépek, a vizek tükröződnek, a naptól a fegyverünk csillog és még sok elképesztő látványeffekt található a játékban. 2005-ben ez óriási grafikának számított, és sajnos ez a gépigény rovására ment, a játéknak nagy memória és processzor igénye volt, ezért kapott negatív értékeléseket. Ahogy múlnak az évek úgy lesz persze kisebb a gépigénye, kezemet tenném rá, hogy most 2013-ban szinte minden második gépen fut legalább alacsony beállításon.
Special Forces
Most pedig bemutatom az összes kiegészítő és booster lemezt, ami az alapjátékhoz megjelent. Kezdjük az első kiegészítővel, ami pár hónappal a megjelenés után jelent meg, ez a Special Forces kiegészítő lemez. Ebben a pakkban kapunk 6 új pályát, két új járművet egy új játszható frakciót, valamint néhány felszerelhető eszközöket például: gázmaszk, éjjellátó szemüveg stb. Az új frakció nem más, mint az orosz Spetsnaz alakulat, akik könyörtelenül haladnak előre a csatatéren és elképesztő profizmussal likvidálnak bárkit, aki az útjukba kerül. Az amerikai oldalon ketté lett választva a frakciók, lehetünk brit SAS alakulatos vagy az amerikai US Navy Seals osztag tagja. A Special Forces az egyetlen nagyobb kiterjedésű kiegészítő lemez, ami megjelent a játékhoz, ezután csak úgynevezett „Booster Packok” jelentek meg a játékhoz.
Euro Force
Az első Booster pakk, ami 2006. március 14-én jelent meg. Ezzel a pakkal játszható lesz az Európai Hadsereg (más néven: NATO) Kapunk 4 új járművet, 3 új pályát valamint 7 új fegyvert. A fegyverek közt megtalálható a FAMAS, az L85A2 és a HK53 is. Tankok terén is kaptunk egy kis csemegét, elérhető lett a Leopard tank és az Eurocopter Tiger vadászhelikopter.
Armored Fury
A második és egyben utolsó booster pakk, ami 2006. június 6-án jelent meg. Ezúttal 3 pályát kapunk és néhány új járművet. Nekem az Operation Road Rage a kedvenc pályám ezek közül, a nagy autópályával és kertvárossal ellátott pálya valami elképesztő hangulatot ad, mai napig imádom ezt a pályát. Az új járművek között megtalálható az A-10 Thunderbolt II, az SU-39 és az MH-6 Little Bird. Valamint a Dice külön berakott egy izomautót és egy teherautót.
Többjátékos mód
A Battlefield 2 többjátékos módja megint nagyot robbantott, dinamikus fejlődés, rank rendszer valamint feloldható fegyverek és teljesítmények. Játék közben a csapatok is jobban össze tudnak dolgozni, az olyan újítások, mint az UAV, Tüzérség és maga a Commander mód nagyot dobott a játékélményen. Az egyjátékos módot én mindig is gyakorlásra és pár óra szórakozásra használtam, de amint betanultam, mindent már mentem is aprítani a többit az óriási csatákban. A Refractor 2 engine nagyon szépen fut, a 64 fős játékos meg se kottyan neki, módosított oldalon képes 128 embert is mozgatni a pályán szaggatás nélkül, ami nagyon nagy szám. Nagyon sok szerver van még ma 2013-ban is, még nem késő kipróbálni.
Végszó
Azt tudom mondani, mint az előző részeknél, gyönyörű grafika, hatalmas csatamező, több tucat jármű és fegyver. Kell ennél több? A Dice ismét, immáron harmadjára mutatta meg mire képes, én kalapom emelem nekik. Ajánlom mindenkinek ezt a zseniális játékot, mert érdemes kipróbálni és most már az ára is 2000FT között mozog. Köszönöm, hogy elolvastátok a tesztemet. További szép napot kívánok minden Gépigény tagnak!
Műfaj: ,
Fejlesztő: DICE
Nemtudom eredeti vagy honnan szedted a játékot lehet cd/cd képen meg kéne nézni hátha van külön setup fálj, mint azt hiszem cod2 vagy melyiknél kell így ráerőszakoni win7-re. :/
Csak egy apróság: t72? mig21? f4 raptor? Azért ezeknek utána lehetett volna nézni, mivel F4 raptor nem is létezik, F22 raptor és F4 phantom van helyettük, a játékban viszont F35-ös van. T72 helyett T90 van nem kis különbséggel, és bár a Migeket kevésbé ismerem a Mig21 ez alól kivétel és a BF2-ben nincs jelen. Apache helikopter is csak a Special Forces-ban van, amúgy AH-1 supercobra van az alap játékban
Remek játék a BF2 sokat játszottam vele, kiegészítőivel, modokkal, stb. Kasztokat, fegyvereket magam is moddoltam.
Amúgy DICE=Digital Illusions Creative Entertainment
Disaster_prince: Nagyon köszönöm 😀 Elég olcsó lett, én még 2000FT-ért vettem anno.
Tesla GoD: Én megmondom őszintén nem tudom hogy melyik forrásnak higgyek, ezért vettem elő a papíros szekrényemből a 2002-es PC Guru magazinomat 😀
Említetted, hogy egyesek keveslik a zenét. Én nem, hiszen mikor tölti be a pályát, főleg az amerikai zenék olyan lelkesedést adnak, hogy hihetetlen. Én azt mondom, hogy teszek a grafikára és ez akkor is jobb játék, mint a Battlefield 3. Ennél talán a Bad Company 2 lett jobb. De a 3 semmiképp nem. Esetleg ennek a játéknak a folytatása a Battlefield 4 lesz, ami elfogatható. Számomra a Battlefield 3 nem létezik. Nagyon jó teszt lett! Csak így tovább! Tehetséged van hozzá! Én a helyedben elmennék szerkesztőnek a PC Guru-hoz vagy a GameStar -hoz. A játék áráról annyit, hogy 1 vagy 2 éve vettem a Tescoban 500 Ft -ért a ,, Battlefield 2: Complete Collection" -t.
Men of war az jó játék😀
hory: Igen az lesz a kövi 😀
Tesla God: Én úgy tudom hogy az 1942 az első refractor módosított változatával megy, sőt a 2002-es PC Guru-ban is az első refractort írták grafikus motornak. Ha viszont nem így van akkor bocsi.