Visszatérhetnek a GeForce RTX 2060 és RTX 2060 Super GPU-k
Egy hónap múlva itt az RTX 3060, de úgy tűnik, az Nvidia először néhány régebbi Turing kártyát tervez ismét piacra dobni. Az információ az Overclocking.com oldalról származik, akik több forrásra támaszkodva állítják, hogy az Nvidia ismét kiadja majd az RTX 2060-at.
A francia weboldal úgy értesült, hogy az Nvidia új GPU szállítmányokat küldött szét, bár ezek számát nem hozták nyilvánosságra, illetve az sem derült ki, hogy miért éppen most került erre sor. Jövő hónapban érkezik a GeForce RTX 3060, amelynek alapja a GA106 GPU és az Nvidia Ampere architektúra. Az RTX 2060 ezzel szemben egy TU106 GPU/Turing alapú GPU, amelyet 2019 januárjában lepleztek le.
Az RTX 2060 már egy ideje tényleg eltűnt a piacról, és ha sikerül is rálelni egyre, ezeket a fennmaradó példányokat jóval drágábban lehet beszerezni. Az Overclocking.com szerint a kártyák visszatérésekor az RTX 2060-at 300 euróért, míg a SUPER variánst 400 euróért lehet majd megvásárolni.
Ezért DRÁGULNAK TOVÁBB a videokártyák..
A HASZNÁLT videokártyák VESZÉLYEI - Ezekre figyeljünk!
A RTX 2060 200-250 dolcsiért jöhetne vissza a piacra, mert a 12 gigás RTX 3060 329 dolláros árával nem lesz versenyképes.
Persze tegyük hozzá legyen elsőnek mindenből készleten, mindegy mit gyártanak és dobnak piacra ha nem kapható! 😃
Ha egy kártya támogatja a DX12-őt akkor támogatja és pont.
A crash meg más okok miatt is lehetett nem csak a VGA...
Nekem a januári driver azt okozta, hogy laggolt szinte minden játékom időnként,
plusz a kártya ventillátorjai nem pörögtek fel csak melegedett a VGA...
Ezek után nem használok Geforce Experience-t, hanem kézileg telepítek drivert,
ami biztos hogy jól működik. 😀
A gyártók mindezek fényében csoportosítják az erőforrásaikat, így a meglévő kapacitást a számukra előnyösebb / fontosabb területekre összpontosították.
Végül de nem utolsó sorban nem szabad elfelejteni, hogy valószínűsíthetően prioritást kaptak az ázsiai (főleg kínai) megrendelések.
Az nvidia -ra kitérve nem, nekik nincsen saját gyártókapacitásuk. A fejlesztés náluk van, de a gyártás nem.
A gyártókkal kapcsolatban részben megértelek, de egy ilyen gyorsan változó piacon, mint az utóbbi két évben elég nehéz tervezni. Egy gyártósor felépítésen hatalmas befektetés és rengeteg tervezés eredménye, nem olyan, mint egy szimpla szalag, amit a többi ipari létesítményben látsz. Egy projektnek meg van a bekerülési értéke, tervezett kapacitása és kifutási ideje. Maguk a "szerszámok" is ennek megfelelően vannak kiképezve és a többletgyártás kemény kihívást jelent, új szerződéseket nagyobb kiesési rátával, magasabb árakkal, stb... .
Ami számomra egyértelmű az az, hogy a kapacitás nagy részét elviszi Ázsia, ezen belül Kína. Részemről ez az egyetlen betekintést nem engedő pont.
Én erre gondoltam.