Megjelent az AMD Athlon 3000G mainstream asztali processzor
Szerző: xoki | 2019. November 20. | hír | 44 hozzászólás
Az AMD legújabb processzora a mainstream asztali termékek listáját bővíti, amely rendkívül kedvező áron kínál elfogadható teljesítményt az alsókategóriában.
Az új CPU a Zen architektúrán alapul, és Radeon Vega 3 Graphics került rá. Az Athlon 3000G több területen is megfelel a felhasználói igényeknek, legyen szó mindennapi applikációkról vagy HD gamingről. Az Athlon 3000G egy 2 magos és 4 szálas CPU, amelynek órajele 3,5 GHz és 35W TDP jellemző rá.
A processzor november 19-én vált elérhetővé a fogyasztók számára, amelyet mindössze 49 dollárért tudtok megvásárolni.
Hozzászólások: 44
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
idősebb korosztálynak egy netezős pcbe perfekt
Gondolom hasonló a célközönség.
Egy irodai PC -be, ahol elsősorban csak adatfeldolgozás történik, maximum Office és az adminisztrációs rendszer kliense fut, ott pontosan elég. Ugyanígy elég egy otthoni olcsó multimédia PC -be. Ilyen igények kielégítésére ezernyi kisebb nagyobb cég készít "kulcsra kész" PC -ket a nagyok mellett.
[list]kis fogyasztás. (irodában ez nagyon fontos, ellentétben egy gamer konfiggal, mert ilyenből egy épületben több száz, több ezer is van, és egész nap mennek)
Nagy teljesítmény (bármennyi irodai alkalmazást képes párhuzamosan kezelni és nem szaggat be a pasziánsz... 😀 )
Olcsó (~20e Ft és még VGA sem kell külön. Egy közepes, 100db-os beszerzésnél sem mindegy, mert ezer forint különbség 100 000 Ft költséget jelent)
Erős VGA/IGPU (a beépített grafikus processzor képes több monitort is lekezelni gond nélkül, ami szintén fontos képesség lásd az ár, egy irodai beszerzésnél nem mindegy, hogy kell-e vga)[/list]
A felsorolt kártyák magas beállításon az adott procival 1080p-ben hozogatják.
de leveszed very highra a beallitast es kb ugyanugy nez ki, viszont laza 60+ fps
de pl ma vettem meg a division 2-t, black friday salen es az is jol fut 100+al, es elvezetes sokkal jobb mint 60hzes monitoron
ehhez kepest a konzolok semmit nem ernek, majd a next gennel biztos valtozik a dolog
Hogyne lenne érezhető a különbség. Egy 60Hz -es monitoron is van különbség 60 és 140 FPS között, csak adaptív szinkronizáció nélkül szétesik a kép.
Ami itt fontos az az, hogy adaptív szinkronnal nem olyan gáz ha beesik néha az FPS.
Az én monitorom 100Hz -es G-Sync képes darab. Vannak címek, ahol a GTX 1080 már kicsit nehezebben tartja a lépést UWQHD -n, de attól még nem mondok le róluk, köszönhetően a szinkronnak.
A másik monitorom FreeSync 144Hz FHD. Ezen inkább olyan játékok futnak, amik jobbak FHD -n. Single és személyesen nem látom előnyét a 100 vs 144Hz / FPS különbségnek.
Azt viszont értem, hogy vannak játékok, amiket nem akarsz úgy játszani, hogy akadoznak. Én ezért nem is próbáltam a Crysis 3 -at addig, amíg meg nem lett az új gépem. És a Metro Exodus -t sem fogom addig tolni, amíg nem lesz egy raytracing kompatibilis VGA -m. Úgy akarom játszani ezeket, ahogy a fejlesztők megálmodták maxon. Addig is van elég olyan játék ami rendesen fut, ami késik nem múlik.
És az a vicc hogy az Nvidia úgy hírdeti a Metro Exodust hogy egy 2060 képes Ultra beállításokon és high ray tracing mellett hozni a 60 fpst 😂 én is tudom hogy ilyen nincs hiszen leteszteltem. Vannak pályarészek ahol képes hozni, átlag 50 fps, de durvább részeknél simán leesik 30-40 fps közé, vagy még rosszabb..
Azon kívül, hogy drágább és gyengébb mint egy 1080 nem sokat tudok elmondani róla, a jobb példányok ára meg vetekszik a Ti árával, igaz használtak, de sok dolgon nem változtat.
Anno én is láttam róla nem egy tesztet és az összesben gyengébb volt, fórumokon is kérdezték az emberek melyiket vegyék, egyik sem mondta a 2060-at, max akkor, ha ki akarod próbálni az RT-t mert annyira érdekel (amit nem igazán bír el 😃 ). Szóval jobbára tényleg csak azok veszik akik teljesen elhatárolódnak a használt piactól (amit megértek).
Ez azért van, mert az SMT néha akadályozza a szálakat a normál lefutásban. És mivel ez a jellegéből fakad, így nem is lesz jobb, nem a játék felépítéséből fakad, hanem az SMT logikájából.